V ERSL AG Rusland. Reclame. BINNEN LAN NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. De Zwakte van het Hart. Lans pakt, die op weg waren naarJapan om hulp te vragen tegen de Engelsche onder drukkers. In Perzië eindelijk geeft de gouver neur van Loeriatau de regeering in Teheran reden tot ongerustheid. Hij moet voornemens zijn met eenige duizenden ruiters op te marcheereu naar Hamadan en aich zelf tot sjah te laten uitroepen. De koerdisehe ruiters zijn met nieuw systeem geweren ge wapend en hebben snelvuurkanonnen De onruststoker in de buurt van Tabriz is in het paleis in arrest gesteld, maar het parlement wil hem liever in de gevangenis hebben. De Roeskoje Soeanija, het orgaan van de waarachtige Russen, maakt een reeks berichten openbaar uit allen gedeelten van het land in het bijzonder uit Midden-Rusland, die schrikwekkend zijn. En groot aantal land goederen zijn door brand vernield geworden terwijl de eigenaars gedwongen werden de vlucht te nemen. De Doema-afgevaar- digdeo uit de provincie, die met de parle mentaire vacantia naar huis zijn, zetten de bevolking tot opstand aan. Het is alles het werk der revolutionnaire organisaties, die op het land een 900-tal vertakkingen hebben gevormd, om het volk tot oproerige daden op te ruien. De regeering zoo beweert het blad verder heeft aan de ttlegrafi«che agentschappen en nieuwsbureau's bevel ge geven met geen woord over de gebeurte nissen te reppen. Het blad acht het zich daarom tot een plicht de waarheid openbaar te maken. ecH gevolg van bloedarmoede, genezen door de Pink Pilen. De meeste bloedarmoedigen vertoonen ver schijnselen van hartverzwakking, en hee dikwijls gelooven de menschen door eeD hart ziekte te zijn aangetast, terwijl «ij in wer kelijkheid niets anders dan bloedarmoede of zenuwzwakte hebben. In beide gevallen zullen de Pink Pillen hen genezen, het zij door hare werking op het bloed voor de bloedarmoedigen, hetzij door hare werking op de zenuwen voor de zenuwzwakken. Men leze de volgende voorbeelden. De heer Kap, klompeumaker, Landstraat te Barueveld, schrijft ons^Mijue vrouw heeft veel door de zenuwen geleden. Zij was ook zeer zwak van hart en klaagde over hartkloppingen. Zij had een in het oog vallende algemeeue verzwakking Verschillen de middelen heeft zij daarvoor gebrnikt zon der het minste succes, en eerst toen zij de Pink Pillen is gaan innemen begon zij zich beter te gevoelen. Zij heeft de behandeling voortgezet en de Pink Pillen hebben haar volkomen genezen. Elders schrijft Mej. de Wed. C. van Oor schot., Bree no. 119, Middelburg; Mijne moeder is langen tijd lijdende aan hartzwakte. Zij had hartkloppingen, benauwdheid en bijwijlen flauwten. De vele middelen die zij gebruikt geeft konden haar niet genezen. Eerst heeft zij beterschap ondervonder toen zij met de behandeling der Pink Pillen is aangevangen, en dezen hebben haar zeer spoedig genezen.' De kloppingen, de benauwdheid, het ge voel van hartstilstand, komen voort uit bloed armoede. Uw hart is dan zwak evenals a uwe andere organen. De Pink Pillen zul len, door uwe bloedarmoede te genezen, dit ook uw hartzwakte doen. De Pink Pillen zijn overtroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, alge meene zwakte, maagkwalen, rheumatische pijnem. Prijs f 1,75 de doos, f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Suabilié, Steiger 27. Rot terdam, hoofd-depothouder voor Nederland er Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Tweede Kamer. Men vermoedt dat de Tweede Kamer nog 5 weken zal bijeenblijven, om daarna, na afdoening der definitieve Oorlogsbegrooting, den 28en Juni op reces uiteen te gaan. De Minister van Oorlog. Naar het Rbld. verneemt, is d' minister van Oorlog, generaal W. F. Ridder van Rappard, in een ziekenverpleging te Amster dam opgenomen tot het ondergaan eener maagoperaties, waarvoor hij reeds vroeger werd geopereerd. De bewerking heeft gis teren met goed gevolg plaats gehad. De toestaad van den minister is gunstig, Grondwetsherziening. De schrijver der „Haagache Kroniek* in de N. Qron. Ct. deelt mede Binnen enkele weken, misse ien zelfs en kele dagen kunnen de wetsvoorstellen der Regeering tot herziening der Grondwet bij de Tweede Kamer worden verwacht. Ben ik goed ingelicht en ik geloof dit te mogen aannemen dan zal de Re geering een drietal wetsontwerpen aanbieden, waarvan 't eene uitsluitend op 't blanco artikel betreffende het kusrecht betrekking heeft, terwijl de beide andere zich zullen aansluiten bij de "oorstellen der Staatscom missie, welker rapport natuurlijk als bijlage hij de Memorie van Toelichting zal worden gevoegd. Komen de Grondwetsvoorstellen bij de Kamer soo spoedig in, dat het nog moge lijk zou zijn het afdeelingsooderzoek in het loopend zittingjaar te doen plaats hebben, dan zou 't in de bedoeling liggen daartoe werkelijk over te gaan en dit ondersoek te doen aansluiten aan dat van de ziekte- en ongevallen-voorstellen, die 12 Juni in de sectiën san de orde zullen zijn. ReddiugrmiHelen aan den Hsek Wij hebben melding gemaakt van een z.g. reddingsbrug, door dsn heer Senf uitge dacht om bij storm aan den Hoek-van-Hol- land een verbinding te krijgen met een in nood verkeersnd schip. Zooals men weet, is door de regeering in uitzicht gesteld een onderzoek naar het red dingswezen en zoo zullen het ontwerp des heeren Senf en die van anderen, die ook inzonden, te zijner tijd beoordeeld worden een speciale commissie van het toestel des heeren Senf is er niet. De heer Senf is immers niet de eenige, die zijn aandacht gewijd heeft aan deze quaestie. De heer W. F. C Hoffmann, uit Amsterdam heeft n.l. het denkbeeld geop perd op havenhoofden als aan tien Ho k- van-Holland beweegbare torens te coustru- eeren op rails, van een constructie als de lichttorens, daarbij uitgaande van het denk beeld, dan noch lichttorens, noch wandel- pieren worden weggeslagen bij de zwaarste stormen. Deze torens zouden geplaatst wor den op vier rollen elk van 5 meter breed en twee meter hoog, waarvan de voorste, bestuurbaar. Dezp rollen zouden in de lengte van groeven voorzien zijn, en de geheele toren, die tien nueter in het vier kant meet en zeven meter hoog is, door benzine-motoren voortbewogen. Op een platform zouden tal van personen kunnen plaats nemen. We meeneu met deze enkele woorden te kunnen volstaan. Reeds boven zeideu we dat te zijner tijd over de verschilleude mid delen, die aan de hand gedaan worden, door mannen van gezag zal geoordeeld worden. (Hbl.) Dc uitsluiting te Eladhorea. Door de verschillende besturen van de Katli. Soc. Actie, w.o. Kruisverbond, Spoor- en Tramspersoueel, Gezellsnvereeniging enz is in de gecombineerde vergadering van 25 Mei besloten een steuncomité op te richten voor de uitgesloten tabakswerkers te Eind hoven, bestemd voor de uitgeslotenen van alle richtingen. De Christelijke 3estuursbond te Enschedé heeft besloten de staking financieel te steu nen. De EindhoTensche correspondent van de Maasb. meldt Door de uitgesloten sigarenmakers van Eindhoven en omstreken is in princiep be sloten een sigarenfabriek te exploiteeren. Aan het hoofd der fabriek zal een direc teur worden geplaatst, onder wiens beheer de werkzaamheden zullen worden verplicht. De stennpe ningen beliepen op heden 4800 gulden. De bevelklng van Nederland. Ons land telde 1 Januari jl. 5.572.533 inwoners (2.813.871 mannen en 2.858 662 vrouwen). Het sterkst ging in het afgeloopen jaar Enschedé vooruit met ruim 4 pCt. dan Rot terdam met rnim 3 pCt.D«»n Haag met bijna 3 pCt.Nijmegen met 2.8.Schiedam met 2.7 Tilburg met 2.1 Delft met 1.7 en Zaandam met 1.6. Amsterdam's bevol king nam met slechts 6572 of nog niet 1.2 pCt. toe. Het Hef. Zaterdagmorgen is Z. K. H. Prins Hen drik ongeveer halfelf te Velzen aangekomen om een bezoek te brengen aan de papier fabriek der firma Van Gelder Zonen, aldaar. De prins kwam per automobiel uit Haar lem, vergezeld van Zijn adjudant, baron Van Heemstra en den Commissaris der Koningin, mr. Vau Tienhoven. De Prins was in burgerkleeding. In het gebonw fConcordia" werd de Prins ontvangen door de hesren Van Gel der en Kruimel en mevrouw Smidt van Gelder. Daarna werden bezichtigd de cellu lose- en papierfabriek, waarbij de Prins be langstellend vroeg naar allerlei. Om 12 uur vertrok de Prins. De harmonie kapel der fabriek speelde het Wilhelmus en het Mecklenburgsche Volkslied. In den IJpolder bracht de Prins, verge zeld van genoemde heeren, een bezoek aan de #Conradshoeve", op den Noorderweg, in den Houtrakpolder eigendom van den heer Van Tienhoven, bedrijfboer J. Van Brengel. I e paarden (waarvan verscheidene premiëu hebben verworven) werden in de stallen be zichtigd, waarbij de landbouwer A. Bies heuvel, van de hoeve ^Westhoi" in deu polder, tegenwoordig was met de stamboek- hengsten f Concurrent" en Jonge Faugeret", welke laatste afstamt van de Koninklijke stallen. Dit alles werd met groote belang stelling bezichtigd. Eén der auto's, waarmede men van Am sterdam was gekomen, was in den IJpolker defect geraakt, doch kon zich later weer aansluiten. i Middags omstreeks halfeen kwam de i'rins per automobiel uit Velzen te Haarlem aan, wsar Hij afstapte bij den Commissaris der Koningin, mr. G. van lienhoven, bij wien de Prins het tweede ontbijt gebruikte. Na afloop vau de vergadering der Hol- and«che Maatschappij van We'enschappen die Z. K. H. bijwoonde, nam Prins Hendrik desi aan deu gemeenschappelijke!! maaltijd, welke in het gebouw der Maatschappij ge houden werd 8.55 vertrok de Prins weer naar 't Loo. Vaeantie-kolonie. Te Egmond aan Zee zijn Zaterdag 25 Mei in de nieuwe Vacantie-kolonie-Kerdijk de eerste 45 kinderen gekomen, namelijk uit: Amsterdam 9, Apeldoorn 7, Almtlo 7, Deventer 5, Hoorn 1, Lochem 1, Schoon hoven 6, Waalwijk 3 en Tiel 6. Deze kinderen zullen daar 4 weken blijven. der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk, betreffende den toe stand van den handel, de scheep vaart en de nijverheid, over het jaar 1906. Algemeene beschouwingen. Als men den bloei eener plaats of streek kon afmeten naar de vermeerdering of de vermindering harer bevolking, dan zouden wij tot onze spijt moeten getui gen, dat onze gemeente in 1906 terug- in plaats van vooruitgegaan is. Nu moge het bevolkingscijfer niet altijd een juisten maatstaf bieden ter beoordeeling van den economischen en meer nog van den industrieelen toestand eener ge meente, niettemin is de achteruitgang der bevolking, veroorzaakt gelijk hier, door den trek van talrijke arbeiders naar elders, een ernstig feit, dat wel tot nadenken stemt. Zijn het arbeiders met een kloek hoofd en een vaste hand, die van ons heengaan, om in de Nieuwe Wereld een flinke positie te veroveren, wij juichen hunne energie en onderne mingsgeest toe, wijl zij hun weg wel vinden zullen. Keeren halve vaklui ons den rug toe, om b. v. in Rijn-Pruisen met harden arbeid een hooger weekgeld dan hier te verdienen, wij troosten ons over dit verlies en vreezen alleen, dat velen hun ner spoedig teleurgesteld naar hunne oude woonplaats zullen terugkeeren. Maar worden goede, in alle opzichten bekwame en werkgrage schoenmakers of looiers gedwongen in den vreemde te gaan, dan vinden wij dit dubbel treurig. Of het getal dergenen, die tot deze laatste cathegorie gerekend moeten wor den nu wel juist zoo groot is, als men zegt, en met den tijd nog beduidend zal toenemen, meenen wij vooralsnog op goede gronden te mogen betwijfelen, 't Is waar, onze schoenmakerijen en leerlooierijen leden reeds jaren en lijden nog voortdurend aan allerlei invloeden, van ongunstigen aard, en toch, in weer wil daarvan, gelooven wij vast en zeker, dat er voor beide genoemde branches een betere dageraad op het punt van doorbreken staat. Wij zullen op deze bladzijde hierover niet verder uitweiden daar er in de des betreffende hoofdstukken meer breed voerig over gesproken wordtalleen wenschen wij nog te constateeren, dat slechts weinig arbeiders ontslagen, ook nergens, naar wij vernamen, de loonen verminderd behoefden te worden, en de verhouding tusschen patroons en gezellen als altijd van den meest sympathieken aard was. In de bouwkundige vakken heerschte het geheele jaar door vrij groote be drijvigheid, zoo door den bouw van het nieuwe postkantoor en arbeiderswonin gen, als door de belangrijke vergrooting van een drietal machinale schoenfabrie ken. Te oordeelen naar den bouw van nieuwe panden of verbouwing van oude, waarmede in dit jaar reeds een begin is gemaakt, zal ook 1907 voor genoemde vakken niet ongunstig zijn. De drukte op het Expeditie-kantoor van »Van Gend en Loos" als factorij der Staatsspoorwegen nam weer belang rijk toe en schijnt nog voortdurend te vermeerderen. Een dergelijke vooruit gang zou ongetwijfeld te constateeren zijn geweest bij het bedrijf der Maat schappij .Vicineaux hollandais", hadde deze niet drie malen den tramdienst tengevolge van hoogen waterstand, voor korter of langeren tijd moeten staken. De rubrieken van het Postkantoor geven wederom prachtige cijfers te aanschou wen. Het aantal telegrammen moge bij dat van verleden jaar achterblijven, daar tegenover staan 25063 verzonden of ontvangen telefoongesprekken tegen 5370 in het voorafgaande jaar. Onder die 25063 behooren niet minder dan 9596 locale gesprekken, wel een bewijs dus, in welke behoefte het lokaal net der Rijkstelefoon in onze gemeente voorziet. Nu de verbinding van het telefoonnet met het fraaie nieuwe postkantoor, dat aan sierlijkheid van bouw de doelma tigste inrichting paart, eindelijk voor goed is geregeld, twijfelen wij niet. of het aantal aansluitingen, zoo hier, als in de aangrenzende gemeenten Baardwijk en Besoijen zal nog wel beduidend toe nemen. De beweging bij het correspon dentschap der Ned.-bank, alsmede bij de andere hier gevestigde financieele instellingen was wederom bevredigend. Ook de gasfabriek kon tevreden zijn over het afgeloopen jaareen groot aantal nieuwe verbindingen kon zij tot stand brengen. Door den ramp, welke deze inrichting in het begin dezes jaars trof, ondervond het bedrijf gelukkig geen stoornis van eenige beteekenis. Jammer dat ook de waterleiding, die uit een hygiënisch oogpunt een zegen voor onze streek mag heeten, niet op een veel grooter getal aansluitingen bogen kan. De kosten van aanleg en waterverschaf fing zijn betrekkelijk klein, terwijl de waarde van goed drinkwater niet hoog genoeg te schatten is. De toestand onzer markten was vrij wel gelijk aan dien van het vorige jaar. Eene kleine opflikkering viel, volgens sommigen, wel te constateeren. Dat de aandacht onzer Kamer hierop voortdu rend gevestigd is, blijke uit de adressen door haar aan verschillende autoriteiten reeds verzonden. Het moge uiterst moeielijk zijn den stroom van koopers en verkoopers weer voor goed hierheen te leiden, toch meenen wij van de po gingen door het Gemeentebestuur, par ticuliere vereenigingen en onze Kamer daartoe aangewend, wel eenig heil te kunnen verwachten. De scheepvaart in onze haven bleef stationnaii. De toe stand van den landbouw was in het af geloopen jaar voldoende. Daarbij was de gezondheid van den veestapel uitste kend en de uitvoer van vee naar België en elders beduidend grooter dan in 1905 Evenals het vorig jaar, kan de Kamer ook thans niet nalaten een woord van welverdienden lof te brengen aan de. Gezondheidsen Woningcommissie voor de flinke wijze, waarop zij in 1906 haar uitgebreide werkzaamheden in onze streek verrichten. Een blik in de even uit voerige als zaakrijke verslagen dier com- missien bewijst voldoende, met welke nauwgezetheid en onvermoeiden ijver zij hare lang niet gemakkelijke en dikwerf ondankbare taak opvatten. In deze hulde mag ook vooral deelen de Kamer van Arbeid voor het schoenmakersbedrijf van Waalwijk en Omstreken. Op een ander gebied en op andere wij/.e, schoon mede tot moreele en fi nancieele verheffing harer zeer talrijke leden, werkten de St, Paulusvereeniging, de Leo-en Matigheidsbond, de Hanze, de Vakvereenigingen enz. weshalve ook deze corporatiën aanspraak mogen ma ken op algemeene waardeering van haar loffelijk streven. Alvorens van onze gemeente af te stappen, wenschen wij nog eens met nadruk te wijzen op een feit. waarop wij reeds herhaaldelijk in vorige verslagen de aandacht vestigden. 't Is namelijk wel te bejammeren dat schier alle jongelieden hier zich uitslui tend tot de leerlooierij en schoenmakerij blijven bepalen. Onze gemeente, gele gen in het centrum eener welvarende dichtbevolkte streek, door spoor, haven en tram onmiddellijk verbonden met de, voornaamste centra van ons Vaderland, biedt zoo'n voortreffelijke, schier unieke gelegenheid tot het oprichten van fabrie ken van velerlei aard, het vestigen van een nieuwen handel op haast elk gebied Waar zijn de vooruitstrevende, niet van verstand en middelen verstoken jongelui, die de proef eens durven nemen met een linnen-katoen-sigaren of ijzerfabriek, om maar eens enkele industrieën te noemen of met een uitgebreiden handel in hooi. stroo, riet, bouwmaterialen enz. nabij onze haven? Ondernemende firma's van elders stichten hier groote winkels, die zich blijkbaar in een toenemend debiet mogen verheugen; waarom prikkelt dat voorbeeld onze jeugdige krachten niet tot navolging, zij het ook op een ander gebied Ieder werke daarom naar de mate zijner krachten mede in alles, wat strekken kan om onze gemeente tot hoogeren bloei, krachtiger meer intens leven op te voeren. Ten slotte nog een kort woord be treffende den Maasmond. Werd verle den jaar de voldoende werking van de zen kostbaren waterweg door velen in twijfel getrokken, de ondervindingen, in 1906 opgedaan, sterken ons in het ver trouwen, dat het werk wel degelijk aan zijne bestemming beantwoorden zal Met het afwaterings- en bevloeiings- kanaal, waarvan wij voor de aangren zende landerijen veel voordeel verwach ten, is reeds een begin van uitvoering gemaakt. De toestand aan het Drongelsche veer is sinds de aangebrachte verbeteringen, waarover wij in ons vorig jaarverslag reeds schreven, hoewel niet voldoende, toch aanmerkelijk vooruitgaan. Hetzelfde kan gezegd worden van den grintweg van Baardwijk naar Doeveren, die sinds de herstelling der brug over het Oude Maasje steeds meer als rij- en verkeers weg tusschen het Land van Heusden en de Langstraat in aanmerking komt. Nadat wij onze algemeene beschou wingen in gereedheid hadden gebracht, vernamen wij van welingelichte zijde 1°. Dat de kansen om te Waalwijk, het centrum der industrie, een vakschool voor het schoenmakers en looiersbedrijf te verkrijgen, zeer goed staan. Vanwege de regeering is thans deze zaak ter hand genomen en pogingen worden aangewend om tot dit doel te geraken op eene wij v ze, dat het voor de gemeente zoo ern stige financieele bezwaar tot de kleinst mogelijke verhoudingen wordt terugge bracht. Vermoedlijk mogen binnenkort voorstellen dienaangaande tegemoet ge zien worden. 2°. Dat in onze gemeente eene Rijks normaalschool met vasten directeur en leeraar gevestigd zou worden ter ver vanging van de vier in het district Til burg sinds jaren bestaande normaalles sen n-1. te Tilburg, Waalwijk, Geertrui- denberg en Heusden. Voorzeker zou de tot standkoming dezer beide instellingen nergens beter op hare plaats zijn dan in de- nijvere Langstraat, dus in Waalwijk het midden punt en de voornaamste industrieele Ge meente der streek. En hiermede meenen wij naar de volgende hoofdstukken te kunnen verwijzen. Wordt vervolgd.) wa—nf jKtrnr-'m au—pqi—Hp KAATSHEUVEL, 28 Mei 1907. t IN MEMORIAM f Heden morgen om 10 uur werd het lijk van den Heer W. v. Beurden plech tig ter aarde besteld. De H. Mis werd opgedragen dooi den Z.Eerw. Heer Pastoor, geassisteerd door de Eerw. Hee ren v. Heeswijk en v. Acht. Het per soneel zijner fabriek, benevens van zijn zoon, den heer M. v. Beurden, was bij den lijkdienst tegenwoordig, een laatste offer voor den algemeen beminden doode. Familie, de leden van het Gemeente bestuur, vrienden en kennissen, de nota belen onzer gemeente volgden den stoet. Zoo ooit eene begrafenis indruk maakt op het gemoed, eene, begeleid door de harmonie, grijpt de ziel machtig aan 1 Treurig en somber klonken de tonen van Euphonia, als gevoelde zij, dat zij haar laatste marsch deed in het bijzijn van haar geachten directeur. Zwaar vie len deze tonen op het gemoed der aan wezigen en maakten veler harten zoo wee en deden velen het koude, prozaïsche leven vergeten om zich willoos over te geven aan zacht weemoedige extase in het vergankelijke »hier-zijn«, in het eeuwige Vaderland. De Liedertafel en het Koor bewezen den braven doode ook eene laatste hulde. Hoe aangrijpend, hoe machtig klonken de tonen van »Op het Kerkhof1 en .Vaderlandsch Gebed4 om weg te smel ten in langzame deining de ijle ruimte in. Maar de indeuk op het gemoed was gemaakt, bleef, drong velen tot tranen toe. .IJdelheid der ijdelheden Jaren lang heeft hij rusteloos gearbeid met noeste vlijt en volharding om in de wereld wat te worden met bekroond succes jaren lang heeft hij zich gegeven met al zijn gaven en krachten om Euphonia, zijne harmonie, groot te doen worden jaren lang heeft hij zich opgeofferd voor het welzijn zijner kinderen en der hem toevertrouwdende liefde van het volk was zijn loon, zijn zegen 1 Hoewel hij zich nooit op den voor grond plaatste of streefde naar lauweren hoewel het niet in zijn aard lag te willen schitteren boven anderen zijne groote nederigheid, zijne oprechtheid, zijne hulpvaardigheid, zijne liefdezijn zij niet als zoovele fundamenten, die zijne nagedachtenis in dankbre herinne ring zullen grondvesten Groot is de man, die zich verheugen mag in de liefde van het volk De arme heeft in hem een steun verloren zijn kinderen een liefdevol vader en leidsman, de Kerk een goed kind, de gemeente een oprecht burger. Hij ruste in Vrede I Van andere zijde schrijft men ons: Heden (Dinsdag) morgen had de be grafenis plaats van een onzer geachtste ingezetenen de Heer W. van Beurden. Om half tien zette de stoet zich in be weging onder plechtig klokgelui en voorafgegaan door de Harmonie .Eupho nia4 wiens Directeur hij was en die bij deze gelegenheid de nieuwe Marsch Funebre van Beethoven ten gehoore bracht. Vooraf was door den Heer M. van Nieuwstad namens .Euphonia4 een prachtige Inmortellekrans op de lijkkist neergelegd als eene hulde aan haren Directeur. Daarna volgde het lijk in een prach tige eikenhouten kist met zilverbeslag, gedragen door de leden van het R. K. Zangkoor wiens organist hij was, gevolgd door den geheelen Gemeenteraad waar van de overledene lid was, waarna de familieleden en vrienden, en een onaf zienbare menigte belangstellende. Om 10 uur bereikte de stoet het Godsgebouw alwaar aan het plechtig rouwversierde Hoogaltaaar door den ZeerEerw. Heer Pastoor Volker, geassisteerd door de Kapelaans van Achten v. Heeswijk een solemneele lijkdienst werd opgedragen. Het Zangkoor voerde een driestemmige Mis van Perosi uit De zoon van den overledenen de ZeerEerw. Pater Dr. van Beurden van de orde der Norbertijnen te Heeswijk, droeg aan een der zijaltaren een stille H. Mis op. Na de H. Mis werd het lijk, door de geestelijkheid vooraf gegaan naar het kerkhof gedragen. De Harmonie voerde de Marsch van Cho pin. Bij de groeve zong het Zangkoor een .Smeekbede4 van L. Burmanje en de Liedertafel .Op het Kerkhof4 woor den van de Vliegh. Om half twaalf was deze indrukwekkende plechtigheid afge loopen.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 2