it 9 Tweede Blad. provinciaal Nieuws. b. G Hammer 43. Donderdag 30 Mei 19Ü7. 3Qe Jaargang. r jens «ijk. rook Antoniua parochie. cho van het luiden serii rmid- Id. Ie uit les vat heeren WAALWIJK, 29 Mei 1907. Oprichting Vakschool. Maandagavond had ten raadhuize al- llier de door ons aangekondigde ver- 1 ffadering van de commissie voor de vakschool met de looiers plaats. Enkele looiers, van wie men toch zeker had kunnen verwachten dat voor zulke be langrijke zaak zij zich de moeite van het bijwonen eener vergadering zouden getroosten, schitterden door hunne af wezigheid, zonder zelfs kennis te geven dat "zij om een of andere reden ver hinderd waren. Van de Heeren Van jersel Witlox was bericht ingekomen, dat zij tot haar leedwezen door afwezig heid verhinderd waren, deze vergadering hij te wonen. Na opening door den heer Klijberg-Pernot, voorzitter der commissie, werd het doel der bijeenkomst nader toegelicht, waarna de Heer Smeele, secretaris, de notulen der vorige ver gadering voorlas, ten einde de aanwe zigen nog beter in te lichten. Het groote belang voor Waalwijk en de geheele Schoen- en Lederindustrie, door den voorzitter nogmaals duidelijk uiteengezet, werd door de commissie ten volle be aamd en besloten werd, op voorstel van den voorzitter, een commissie van 5 leden uit de looiers te benoemen, opdat zoodoende eiken tak van lederbereiding, die hier in Waalwijk wordt uitgeoefend, in deze commissie zou vertegenwoordigd zijn. Gekozen werden de heeren Gérard van Loon Pz. en H. van Everdingen, vertegenwoordigers der oude looierij, H. Wiesinan, J. van Dooren en Adr. Jansen, resp. voor vache, chroom en overleer- looierij. Deze commissie zal heden avond reeds haar eerste bijeenkomst houden. De heer Smeele die van af de oprichting der vakschoolcommissie zoo geheel en al belangeloos de omvang rijke taak van secretaris op zoo uitste kende wijze heeft behartigd, zal op aller aandringen ook de commissievergade ringen der looiers bijwonen en het secretariaat waarnemen en zal daarin, voor zoover noodig, bijgestaan worden door den heer Gérard van Loon Pz., terwijl den heer J. van Dooren als voor- mogelijk zitter dier subcommissie zal fungeeren. r ken» levolle )gte ens willen lerneme fl 5 eds aan trafbai Verder werd besloten aan den raad een subsidie te vragen van f 300, ten einde een onderzoek naar het vakonderwijs in het buitenland te doen, evenals dat ileening door de schoenfabrikanten reeds gebeurd was en dan met den meesten spoed de plannen in orde te brengen, want zooals uit de notulen vernomen werd, wil de regeering spoedig en krachtig deze be langrijke industrieën steunen. De heer De Groot zeide immers op de laatste vergadering, het ijzer is thans niet alleen heet maar zelfs witgloeiend. Wij begroeten deze commissie die uit energieke, vooruitstrevende personen bestaat en die met jeugdig vuur deze, voor onze gemeente zoo belangrijke zaak, met de schoenfabrikanten spoedig tot een goed einde zal weten te brengen. Over terrein, waar de school zal moeten komen, werd ook al met een enkel woord gesproken en meer en meer wint de overtuiging veld dat Waalwijk aan den vooravond staat van noodzakeUjke uit breiding, alles wijst er op dat Waalwijk een groote toekomst tegemoet gaat en dat het tijdperk van stilstand, zooals wij dat geruimen tijd, inzonder van 1895 tot 1903, gekend hebben, achter den rug is. Een bouwverordening voor het op richten van werkmanswoningen, zal waarschijnlijk tot stand komen van K.S.A. Wie neemt nu eens het initiatief dat ook een bouwmaatschappij voor goede nette burgerwoningen worde opgericht, daaraan gaat ook al meer en meer be hoefte komen daarop, zij het dan ook met een enkel woord en passant te wijzen, achten wij onzen plicht Gemeenteraadsverkiezing. De verkiezing van drie leden van den gemeenteraad zal plaats hebben op 25 Juni a.s. De stemming, zoo noodig, op 3 Juli en de herstemming op 11 Juli d.a.v. Aan de beurt van aftreding zijn de heerenA. H. van Schijndel, Jud. Tim mermans van Turenhout en P- W. H. Ver- wiel. Zooals bekend, wenscht de heer Timmermans niet meer in aanmerking te komen. R. K. Klesvereenigtng. Zondagnamiddag vergaderde op de bovenzaal bij den heer Jos. v. d. Werff, de afdeeling Waalwijk van de R. K. Kiesvereeniging. Waarschijnlijk tenge volge van den minder geschikten tijd om te vergaderen, was de bijeenkomst slecht bezocht. De Voorzitter, burgemeester K. A. M. ridder de Van de Schueren, riep den aanwezigen het welkom toe, waarna door den secretaris-penningmeester, den heer A. Rubbens, rekening en verantwoording werd gedaan over 1906. Uithet verslag bleek, dat de veree- niging 144 leden telt en de kas met een klein batig saldo sloot. Thans was aan de beurt de verkiezing van een bestuur wegens periodiek aftreden. Op voorstel van een der aanwezigen, werden de af tredenden bij acclamatie herkozen. De Adviseur der Vereeniging, de ZeerEerw. Heer Pastoor Kuijpers, die nu binnen trad, werd door genoemden Voorzitter hartelijk gefeliciteerd met zijn herstel, waarvoor Zijn ZeerEerw. vriendelijk dankte. Vervolgens werden met alge- meene stemmen tot candidaten voor de a.s. verkiezingen der Prov. Staten her kozen de aftredende leden de heeren B. Snoek, P. Loeff, G. Branderhorst Jz. en P. L. Honcoop. Nadat de Voorzitter de mededeeling had gedaan, dat de af gevaardigde van het district Waalwijk, Mr. J. Loeff, waarschijnlijk in het najaar voor de afdeeling »Waalwijk« eene lezing over eenig politiek onderwerp zou komen houden, werd de vergadering gesloten. Kaïner van Koophandel. Deze week is verschenen het belang rijke jaarverslag der Kamei van Koop handel en Fabrieken alhier, waarvan wij 't grootste gedeelte zullen opnemen, zooals wij dit steeds doen. De N. Rott. Courant geeft een zeer uitgebreid overzicht van dit jaarrapport dat zij noemt »een zeer uitvoerig en belangwekkend verslag.'' Vieruiaauders. Gisteren had te 's Bosch de inliiving ter viermaanders plaats. Van onze ge meente waren er vijf miliciens, die werden ingedeeld als volgt: A. van Bladel, 8e Regiment Geer- truidenberg. C. Schellekens, idem. J. Verharen, 2e Regiment 's Bosch. D. J. H. van Tussenbroek, idem. J. M- Louwers, 8e Regiment Geer- truidenberg. Concours. a s. Zaterdag ten 2 uur vertrekt de liedertafel Oefening en Vermaak* naar Amsterdam om deel te nemen aan het concours. Zij zal des avonds omstreeks half tien moeten zingen Moge de groote ambitie, de vele moeiten en kosten der leden beloond worden door eene overwinning; 't beste succes zij hun toegewenscht. Morgen ten 12 uur volksmatinée waar de concours-nummers worden gegeven. Het Waalwijks Vocaal Mannen- kwartet zal in October a.s. deelnemen aan een concours uitgeschreven door het mannenkoor »Cecilia« te Schiedam. Uitvoering. tie uit de beide vakvereenigingen. Aan de orde was het kiezen van een definitief bestuur. Als zoodanig werden gekozen de heeren C. Beerens, J. van der Heijden en J. van den Broek, die onderling de functies zullen verdeelen. Mede was tegenwoordig de broodle verancier de heer J. van Damme door wien werd voorgesteld, het brood met een cent te verhoogen, met het oog op de voortdurende stijging der granen dit voorstel werd als billijk ingezien en na eenige discussie aangenomen. Nadat nog drie leden van toezicht be noemd waren, werd de vergadering ge sloten. Bedevaart De jaarlijksche bedevaart van Kaats heuvel-Langstraat naar Briellc zal plaats hebben, Maandag 10 Juni. Vertrek half vijf Nieuwe Maasmond. Processie. Morgenmiddag ten half vier zal de jaarlijksche plechtige Sacramentsproces sie wederom plaats hebben door de kerk en over het kerkhof. Schat van bloemen en planten worden aangebracht om Gods huis en den weg die de pro cessie volgt zoo heerlijk mogelijk te versieren. De gebruikelijke corporaties zullen aan de plechtigheid deelnemen, terwijl de harmonie »St. Crispijn* de feestelijkheden zal opluisteren. Wij twijfelen er niet aan of een massa geloovigen zullen de plechtigheden bij wonen, en door een waardige houding hunne groote devotie toonen. Moge 'goed weder den plechtigen ommegang •nog in verhevenheid doen stijgen. Op de vraag of er nog programma's zullen verschijnen, diene, dat we zulks niet met zekerheid weten, doch wel vermoeden. Voetbal. Zondagmiddag had op 't terrein van de voetbalclub W. V- de medaille-wed strijd plaats uitgeschreven door W. V. voor clubs van Waalwijk-Besoijen en Loonsch Hoekje, die zeer druk werd bezocht. Na een zeer hardenen langen strijd viel de eerste prijs bij loting, daar de stand 0—0 bleef, ten deel aan Vlugheid wint van Besoijen en de 2e aan Prins Hendrik van Waalwijk. Daarna werd een friendly game ge speeld tusschen W. V. I en de B. V. C. uit 's Bosch. Deze spannende en hoogst interes tante match eindigde 22. Waarschuwing Wij vestigen er de aandacht van het publiek op, dat Vrijdag 31 Mei a.s. de laatste dag is dat de De Ruyter-post- zegels geldig zijn. Die er dus nog in zijn bezit heelt, doet goed ze zoo spoedig mogelijk te verbruiken, wil hij voor schade en last gevrijwaard zijn. Diefstal. Bij A. P. naast de Weimijn werden uit een gouddoosje, staande op een kastje in de voorkamer vermist2 groote gouden bellen, 1 oorknopje, een groote gouden damesketting, 2 gouden ringen, een doublé ring. Hiervan werd spoedig A.s Zondag, 2 Juni, s nam. oVsi uur i .ft gedaan bij de gemeente-politie, 'de Frank« eene openluchturtvoerlngK^g veJoedt* had men in 't geven op t podium, in den tuin van KWW ro{y Hat uk den heer J. Fransen, alhier. Deze uit door de voering wordt opgeluisterd harmonie »St. Crispijn.* School voor Moderne Tulen. Wij vestigen de aandacht op voren staande advertentie, betreffende de school voor moderne talen, Berlitz methode, waarvan de hoofddirectie is gevestigd Spoorlaan Tilburg. De methode heeft overal 't grootste succes en een proefles gratis en tot niets verbindend wordt a.s. Dinsdag op Musis gegeven, waar ook condities kunnen worden besproken. Bond van Nederlandsehe Lederfabrlkunten. Algemeene Vergadering op Maandag 3 Tuni 1907, des middags ls/4 uur precies, te Tilburg, in de zaal der Koninklijke Liedertafel »Souvenir des Montagnards", Willem-II-straat. Te behandelen onderwerpen le. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2e- Verkiezing van vier Leden van het Bestuur wegens periodieke aftreding der heeren C. Ackermans, J van der Made, H. Niessen en B. Verhagen. 3e. Verkiezing van een Bestuurslid in plaats van den Heer J. Bern. Timmer mans Wzn., die als zoodanig bedankt heeft. 4e. Rekening en verantwoording van den Penningmeester over het Dienstjaar 1906. 5e. Verslag door den Secretaris over het Dienstjaar 1906. 6. Voorstellen van het Bestuur. 7. Voordracht te houden door den Heer J. L. van Gijn, technoloog en assistent aan het »Herolds Institute* (Looiersschool) te Londen, over de leer looierij in Engeland en in verband daar mede iets over looistoffen. Terzelfder plaatse en datum zal om één uur de Bestuursvergadering gehouden worden. Coöperatie. Zondag had eene algemeene vergadering plaats der deelnemers aan de coöpera- geheel niet. Later bleek nog, dat uit een tegenoverstaande gesloten kast een zilveren horloge met dito ketting was ontvreemd. Zondag nu kwam een oud mannetje bij P. aan en na de noodige informaties te hebben ingewonnen, vertelde hij het gestolen goud te komen brengen en werkelijk werd alles teruggegeven, be halve de twee gouden ringen, die echter nog denzelfden avond terug zijn gebracht. Het bleek te zijn de vader van den dader, zekere v. R. uit Kaatsheuvel, die Zaterdag voor 't kantongerecht heeft moeten verschijnen en den tijd die hij overhad niet nutteloos wilde laten pas- seeren, maar op klaarlichten dag aller- brutaalst zijn slag heeft geslagen. Hoe jammer men 't ook vond voor den eerlijken ouden vader, heeft de rijkspolitie zich verder met de zaak be moeid en den reeds slecht bekend staanden jongeling naar 's Bosch over gebracht. Naar aanleiding der feestelijkheden op Sacramentsdag in en om de pa rochiekerk van St. jan Baptist zullen de plechtigheden ter eere van 't H. Sacra ment hier worden uitgesteld tot a. s. Zondag als wanneer de gebruikelijke feestelijkheden met de processie zullen plaats hebben. Mogen ook vele ge loovigen de indrukwekende plechtigheid in onze devotiekerk bijwonen. Evenals elders wordt ook hier door de jeugd de straat steeds tot voetbal terrein gekozen. Zeer zeker is dit voor de vele wandelaars uiterst hinderlijk, maar nu zijn de laatste dagen verschil lende ruiten der slachtoffers geworden. Een streng toezicht waren te wenschen. In den nacht van Zondag op Maan dag zijn bij W. B alhier een viertal jonge kippetjes ontvreemd. Men denkt dat ze door viervoetige dieven zijn ge kaapt. Een meisje van v. d. P. had dezer dagen het ongeluk in een beerput te geraken. Een kindje in de nabijheid, hoorde het ijselijk geschrei en haalde spoedig hulp, zoodat het meisje nog juist op tijd kon worden geied. BAARDWIJK. II Kindschheid. Gepas. Maandag was het hier ten plechtig feest voor de kinderen. Dss morgens om 81/, uur togen de kleinen reeds naar de Eerw. Zusters, waar een prachtige optocht werd opgesteld bestaande uit Chineesjes, zouaaf- jes missionarissen, Oo9tersche koning en koningin met gevolgtal van zustertjes in 't zwnrt en wit, ook tal van bruidjes waren in den stoet aanwezig enz. enz. Wat zorg op dien dag en reeds dagen van le voren, daar aan besteed is door de Eerw. zusters is moeilijk te beschrijven, maar dit is zeker, dat ook de ouders hen daarvoor niet genoeg kunnen danken die immers bij zoo'n gele genheid deelen in 't geluk en 't genoegen der kinderen. De stoet georganiseerd zijnde trok zoo in de beste orde naar de kerk, waar om negen uur de plechtige H. Mis werd op gedrage:: nadat de kinderen onder het zin gen van schoons liederen in processie waren rondgegaan in de kerk. Na de H. Mis trok men weer door ge heel de gemeente, waarna het geheel werd ontbonden bij de Eerw. zusters. Na afloop werden de kinderen nog onthaald op allerlei ver9naperiugen. Geen wonder dus dat zoo'n dag reeds lang met spanning door de klei nen wordt tegemoet gezien en dat dit alles op groot en klein een schoonen indruk achterlaat. De schoenfabriek van den Heer C. d. Vries uadert hare voltooing. De prachtige motor waarvan wij vroeger reeds melding maakte is reeds geplaatst en zal thans een begin gemaakt worden met het stellen der verschillende machines. De architect de Heer Meulkens, de aannemer de heer J. v. Hullen hebben eer van hun werk maar vooral ook de heer G. den Teuling uit Be soijen heeft alles netjes afgewerkt. Naar wij vernemen is de heer de Vries over't geheel zeer voldaan. Langzamerhand verrijzen bij de werken aan 't Kanaal meer planken keeten, en de polderjongens verlaten nu deze gemeente, om deze tijdelijke woningen te betrekken. Het zal voor den wandelaar morgen reeds aantrekkelijkheid geven een kijkje te gaan nemen naar de werkzaamheden, daar dien dag het werk door gaat. Op dit oogenbiik zijn reeds 160 menschen arbeidende, dit getal zal hoogstwaarschijnlijk voor Juli a.s. nog tot 500 aangroeien. Ben ijzeren man, de reuzenmachine of zoogen. grondhapper ligt reeds in 't gezicht ook is reeds een locomobiel opgesneld om gerageld het water te verplaatsen. Van af de Sluis tot aan den weg aan den Overlaat is men gevorderd met het leggen der rails voor de spoorweg. Hierop rijden voortdurend treinen waaraan p. m. 30 wagens die gere geld materiaal en andere benoodigdHeden aanvoeren. De vrouw van M. B. alh. had dezer dagen het ongeluk van den zoldertrap te vallen, eij kwam met haar hoofd terecht op een ijzeren pot. Ze heeft zich noch al ern stig bezeerd, doch een en ander is nog al van voorbijgaanden rtard. Dezer dagen vernamen wij van de heeren Bern. Pullens W. v. Helvoirt en Schoenmakers, eerstgeu. geheel, de andeven voor een gedeelte geassureerd bij de On derlinge verzekering vau den Boerenbond, dat ze uitstekend tevreden waren over de loyale en vlugge dekking der schade bij den jor.gsteu brand. DRUNEN, 28 Mei 1907. Gepasseerden Zoudag hielden de leden der Hanze wederom eene algemeene vergadering in het gebouw der Jongens-Congregatie waarin met het oog op deu curcus boekhouden de contributie weid bepaald op f 2.00 terwij! door den voorzitter in het vooruitzicht werd gesteld dat dit in het volgende jaar wel minder zou kunnen worden gesteld. Ir het aanstaande winterseizoen zal be gonnen worden met dezen curcus iu het boek houden waarvoor men zich kan aanmelden in de maand Juni bij de secretaris, den Heer L. Bataille. Bij genoegzame deelneming zou er ook een curcus in het boekhouden ge organiseerd kunnen worden voor Meisjes en Vrouwen. Belanghebbenden kunnen zich hier. voor ook aan melden hij den secretaris- Waarna het bestuur zich zal bezighouden met de voorbereidende werkzaamheden. Daar na ging men over tot het stichten van de Rabatzege'.vereenigiug waarvoor zich 12 per- so; en hebben aangemeld tot bestuursleden hiervan werden benoemd de Heeren J. E. IJpelaar r. d. Wiel - Henri van Delft en T. Klijn-Loeff terwijl door het bestuur ngg 2 leden zullen worden aangewezen om dan onderling de functiën te verdeelen, wat in eene vergadering op Donderdag 30 Mei des middags half twaalf in het gebouw der Jon gens-Congregatie zal geschieden. Mogen wij met genoegen terugzien op de genoegzame deelneming, toch is het nog te betreuren dat er nog zoo velen zijn, die met succes konden mede werken aan het goede en groote doel. ij wenschen deze vooruitstrevende Heeren veel profijt en hopen dat zij reeds spoedig de vruchten mogen plukken van het zoo nuttige vereenigiDgsleven. Op Zondag a.s. 2 Juni zal bij den Heer M. H. v. d. Westen een prijsverschieting plaats hebben tusschen het gezelschap „Wil- helmina" gevestigd bij den Heer W. rij nenburg en „Prins Hendrik'' gevestigd in boven genoemd Caféde strijd za ten half 3 uur beginnen, VLIJMEN 28 Mei. 1. 1. Zondag gingen 2 vijflallen van „Alle Negen" naar Bokstel om daar aan het kegelcoucours deel te ne men. Zij behaalden er respectievelijk 163 en 158 punten, zoodat Alle Negen" alle hoop heeft op een piijs. Dit succes is vooral te danken aan deu Heer L. Van Engelen, die zich een geducht kegelaar getoond heeft. Niet uiinder dan 46 houten toch werden door hem in de 6 ballen omgesmeten. Heden zijn de 4-maanders der lfchting 1907 n. 1. L. v. Dal, M. v. d. Brandt, H. v. d. Heuvel en M. v. O verdijk onder de wapenen moeten komen. NIEUWKUIK. Gisterei had alhier de plechtige installatie plaats der Eerw. Zusters. Voor het klooster hadden de Eerw. geeste lijken, de Raad onzer gemeente, alsmede Harmonie en Liedertafel zich opgesteld. Aan den iugang van hr-t prachtige gesticht wer den de Eerw. Zusters door den Zeer Eerw. Heer Pastoor in eene hartelijke toespraak verwelkomd. Nog verschillende sprekers volgden en spraken als om strijd hunne beste gevoelens uit voor den aan te vangen werkkring der Eerw. Zusters. Door het kerkkoor, versterkt door de zangers der liedertafel werd in de kapel van het klooster op verdienstelijke wijze het „Te Deum" uitgevoerd. Later gaven Harmonie en Liedertafel beurtelings voor het klooster nog eenige nummers ten beste. De WelEerw. Heer Kapelaan dankte na mens de Eerw. Zusters voor de warme hulde haar gebracht. Met groote plechtigheid werd Maandag alhier in den familiegrafkelder bijgezet het stoffelijk overschot van den Hoog WelGeb. Heer Jhr. Jos de la Court, den 24 Mei te Vught overleden. Hoe vele vereerders deze man tijdens zijn leven telde, bleek hier duidelijk bij zijn graf. Zelden zag ons dorp zoo'n keur vau edellieden en hoogwaardigheidsbekleeders in zijn midden als bij deze gelegenheid. Een groot aantal rijtuigen volgde de on der bloemen en kransen bedolven lijkbaar, welke werd voorafgegaan door de Nieuw- kuiksche Harmonie, die haren beschermheer ondei treurmarschen ten grave leidde. In den stoet merkten wij verder op den Com missaris der Koningin in N. Brabant, eene afvaardiging van Ged. Stateu, den Burge meester van 's Hertogenbosch en nog vele aanzienlijke families uit die stad. De liedertafel „Oefening baart Kunst" van Nieuwkuik en Onsenoord zong eene treur zang bij de geopende groeve, terwijl de Bur gemeester dezer gemeente eenige, gevoelvolle woorden wijdde aan de nagedachtenis van den man, aan wien Nieuwkuik zich zoozeer verplicht gevoelt. Overigens had de bur gerij nog blijk gegeven van haar aanhanke lijkheid aan den ontslapen edelman door een buitengewonen opkomst bij de plech tige uitvaart en de daarop volgende begra fenis. Ook had onze Harmonie „de Eendracht" een krans aan de lijkbaar gehecht. De oudste zoon des overledenen, Jhr. Mr. A. de la Court dankte, mede namens de fa milie, voor de eer aan zijnen vader bewezen. HEUSDEN, 26 Mei. Z w a a r w e e r. Zondagnacht circa half drie riep een kort doch hevig onweer de meesten onze bewo ners het bed uit. Wel mogen we van een geluk spreken, dat we het rr goed afbrach ten, tenminste in de naaste omgeving heeft de bliksem nog al wat schade aangericht. Zoo sloeg hij in het aangrenzende Gende- ren in een boerderij, die totaal afbrandde. Ook elders werd vau hier uit brand gezien terwijl het in den loop van den dag be kend werd, dat op meerdere plaatsen vee in de wei gedood was. Door de Centrale fi.-K. kiesvereeni ging in het kiesdistrict Heusden zijn tot candidaten voor de verkiezing van leden der Provinciale Stalen gesteld de heeren B. Snoek, te Almkerk, mr. P. H. L eff te 's-Hertogenbosch, G. Brande'horst Jz. te Genderen en P. L. Honcoop, te Heusden, allen aftredend. LAND VAN ALTEN A. In de omstreken van Gorcum Alblasserwaard Vijf-heeren- landen en onze streek worden ernstige pogingen in 't werk gesteld om eene b. z. kweekschool voor onderwijzers op te richten. Niet minder dan 26 hoofden en besturen van biz. scholen zijn ter vergadering genoo- digd, die aanstaanden Woensdag te Gorcum zal gehouden worden. CAPELLE. De landbouwer A. Raan den dijk alhier, vond deze week een zijner koeien dood in de wei, wat zeer zeker een zware slag voor hem is. Onze dorpsgenoot Ds. M. P. de ltoon hoopt a.s. Zoudag 2 Juni, zijn intrede bij de Ned. Herv. gemeente te Wadenoijen (Geld.) te doen. RAAMSDONK (Dorp) 28 Mei. Stoon- zuivelfabniek. Naar wij vernemen zal de commissie, regelende de aangelegenheden voor de op te richten stoomzmvelfabnek, den heer Wintermans, zuivelconsulent voor Noordbrabant te Eindhoven, uifnoodigen, de bouwterreinen alhier en in Waspik te onderzoeken en de commissie adviseerend te helpen iu het kiezen van het gunstigst gelegen terrein in één der beide dorpen. Schoolreis. Het reisje met de school kinderen naar de diergaarde te Rotterdam is bepaald op Woensdag 5 Jam a. s. De

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 5