Gemeenteiaadsvefgadeiing N »STE STAITSL0TE1U. Gemengd Nieuws. A P c7RÖÖTE AËRT Reclame. Handelsberichten. 't Teer igd gaat te voet of per as naar RAAMSDONK. Het beste, mooiste en bil- lijkste Drukwerk bekomt men bij de VV aalwijksche Stoomdrukkerij TILBURG Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie' Ballen, Laken, Queuën enz, Thor naar Rotterdam. De ouders jeu eu per kunnen er van verzekerd zijn, dat hunne kinderen dien dag veel schik sullen hebben en veel zulleu leeren. Wat wil het liefde volle ouderhart nog meer Van den heer Schoolopziener in het arroudissement Waal wijk is een sympatiaeereud schrijven ont vangen. Kleinhandel langs de deur wordt in deze gemeente alleen toegestaan aan hen, die daartoe een schriftelijk bewijs van toe stemming hebben gekregen van den wacht meester der marechaussees te Raamsdonksveer b'j wien in 't vervolg dergelijke bewijzen gehaald moeien worden. Bloedvergiftiging. Ruim een week gele den kreeg de heer P. Broere bij het hout hakken een spijker in den bal der hand, 'l geeu eerst een paar dagen geleden de oorzaak bleek te zijn van bloedvergiftiging. De hand zwol sterk op. Nadat ilr. Smits uit Waspik haar verbonden had. was ook het gevaar geweken. DUSSEN, 23 Mei. Hedenmorgen ver trokken 2 lotelingen der lichting 1907, z. g. viermaanderh, naar 's Hertogenbosch, om aldaar voor de nationale militie le worden ingelijfd. ZEVENBERGEN, 28 Mei. De Centrale R.-Kath. ktesvereeuiging in het district Ze venbergen heeft tot candidaat gesteld voor de Pro7. Staten de vier altredende leden Mr. A. J. M. Smits te Oosterhout, C. Aarden te Standdaarbuiten, G. H. Simouis te Raamsdonk en C. v. Schendel, te Zeveüber gen allen R.-Kath. BREDA, 28 Mei. Bij de heden gehou den ««temming voor een lid van deu gemeen teraad zijn uitgebracht 886 stemmen, van onwaarde 23 volstrekte meerderheid 432. Gekoze i de heer A. A. A. Meeuweten (vrijz.) met £58 stemmen, de heer rar. H J, J. van den Biesen (k'th.) verkreeg 403 stemmen. (Vervolg.) Aan de orde 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om in cassatie te gaan van de nit spraak van het üerechtshof te 's-Bosch in zake het proceB over de aalatenschap van Mr. P. de Óooth. De Voorzitter. De heeren zijn van deze zaak tamelijk goed op de hoogte. Borg. en Weth. stellen voor om in cassatie te gaan van de uitspraak vau het gerechtshof te 'a-Bosch, vooral nu de kosten gering zulleu zijn en gebleken is, dat er nog gelden zijn ingekomen waarvan de uitgaven kunnen wordeu bestreden. De heer Simouis. Als nu voor de laatste maal, dat wordt geprocedeerd, dat kleine bedrag vruchten kan afwerpen, voel ik er wel wat voor. De heer van Dongen. Als er maar niet meer kans bestaat van te verliezen dan te winnen. De heer Timmermans Kan n mij ook inededeelen in welk stadium het proces thans verkeert, hoeveel geld er nog door valt te verdienen èu of èu waarom er nog kans bestaat, dat wij het zullen winnen. Destijds heb ik reeds gezegd van te twijfelen op succes, mnar thans durf ik zoo vrij te zijn nog harder te twijfelen aan succes. Daarom zou ik gaarne weten iu welk stadinm het proces thans ver keert waot om iu zulke zaken, om het zoo maar nit te drukken, halsoverkop een besluit te nemen, zou zeer verkeerd zijn. De Voorzitter. Volgens mijn bescheiden meening moeten wij nu zoo ver gaan als wij kunnen. Zooals ik van een rechtsgeleerde van terzijde heb gehoord, moeten wij, nu de kosten zoo gering zijn, doorzetten tot het laatste toe. De heer van Dongen. Het komt nu voor den Hoogen Raad, verliezen we het daar dan hebben wij alles verloren. De heer Timmermans. Er komt nog by, dat de gemeenten, die het proces niet msde voeren en van achteraf maar blijven staan, med profiteeren sis wij winnen. De Voorzitter. Neen, ik geloof het niet. De heer Timmermans. Ik geloof van wel, of ik moet het al heel mis hebben. De Voorzitter. De gemeenten, die niet geprocedeerd hebben, prcfiteeren er ook niet van, althans als ik goed ingelicht ben. De heer Timmermans. Als u hieromtrent ofiicieele gegevens heb, leg ik er mij gaarne bij neer, maar ik geleof toch, dat de niet procedeerende gemeenten mede zullen profi teeren. De beer van Dongen. Ja, maar om het daarvoor te laten, zou een vreemde houding aannemen zijn. De heer Simonie. Neen, dat zon Diet netjes zijn. De heer Timmermans. Maar voor ons des onpleizieriger. De Voorzitter. Nu, de heeren zijn thans genoeg van deze zaak op de hoogte, wij zullen er maar over stemmen. De heer Timmermans. Ik meen, als ik mij niet vergis, dat Waalwijk besloten heeft om niet in hoogste instantie te gaan en ook ik zon zoo doen, want ik begin hoe langer hoe meer te twijfelen aan kans van succes. De heer Simouis. Nu de kosten voor onse gemeente 190 gulden bedragen en de moge lijkheid van winuen toch bestaat, nu zie ik geen bezwaar om met het voorstel van Burg. en Weth. mede e gaan. Da Voorzitter. De kosten zijn voor onz© gemeente geen f 190, maar voor de gezament- lijke gemeenten, althans volgens bericht dat wij hebben gekregen. De heer Timmermans. Ik geloof toch niet dat wij het zullen winnen. De heer van Dongen. Een proces is andors een proces, 't kan dikwijls gebeuren dat ge het 2 maal hebt verloren en dat je het bij de derde maal wint, dat weet je niet. De Voorzitter. Burg. en Weth stellen voor om van de nitspraak in cassatie te gaan. De grootste beweegreden is, dat nadat het proces is begonnen, er nog geld in kas is gak omen, daar kan het hsel goed van worden fedoan. De rekeningen van de advocaten e le en 2e instantie zijn betaald en nn is cr geloof ik, nog voor iedere gemeente f 1100 1200. De kosten van de proenrenrs, die reeds zijn gemaakt, beliepen, naar ik meen, f 400 A f 500, doch voor f 190 voor gezamentlijke rekening krijgen wij het nn gedaan. Da heer Simonis. Met deze gegevens in de hand, kan ik mij best met bet voorstel van Burg. en Weth. vereenigen. De heei Timmermans. Das fatsoenlijkheids- halve zijn wij zoowat verplicht om in cassatie te gaan, maar ik seg nog eens, wij hebben weinig kans op succes. De heer van Dongen, 't Moest eens treffen. De Voorzitter. Hoe denken de heeren er over, zullen wij maar stemmen. De heer Timmermans. Nn ik geboord heb hoe mijn collega's zooal denken, zie ik wel, dat niemand een voorstel zal doen. De Voorzitter. Dns geen der heeren ver langt stemming dan verzoek ik den secretaris het concept besluit even voor te lezen. Nadat door den secretaris hieraan is voldaan wordt zonder hoofdelijke stemming besloten om van de uitspraak van het gerechtshof te 's B .sch in cassatie te gaan. 3. Adres van den Sectie Ingenieur bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen om vergunning tot het leggen van een buisleiding onder den publieken weg. De Voorzitter. Dit adres is in een vorige ver gadering aangehouden omdat toen het advies vau de gezondheidscommissie, waarom wij hadden gevraagd, nog niet was ingekomen. De Commissie heeft geen bezwaar om aan de halte van het Dorp een buisleiding onder deu publieken weg te laten aanleggen. Echter geeft de commissie in overweging eenige voorwaar den er aan te verbinden als dat de buizen in een waterdichte zinkput, die goed moet zijn gesloten moeten uitloopen, dat de buizen niet in verband moge staan met een privaat- put of urinoir. Naar aanleiding van dit advies hebben Burg en Weth. een concept opgemaakt, dat door den secretaris wel eens zal worden voorge lezen. Uit het voorgelezen» blijkt, dat Burg. en Weth. voorwaardelijk vergunning willen ver- leenen. Adressanten moeten bij de aanleg echter zorg dragen dat het verkeer niet wordt gestremd en dat alles in denzelfden toestand moet worden teruggebracht. Ds Voorzitter. Kunnen de heeren zich met het voorstel van het Dag. Bsstnnr vereegigen. De heer Simouis. Ik geloof niet, dat op de gestelde voorwaarde iets tegen is. Zonder hoofdolyken stemming wordt de gevraagde vergunning voorwaardelijk verleend. 4. Adres van de firma Hnijsman en Lank- hnizen om vergunning alsvoor. De Voorzitter. Ook hiervoor hebben wij het adviss van de GeLondbeidtfcommistis in gewonneD. De commissie heeft geen bezwaar om de gevraagde vergunning te verleenen, doch stelt dezelfde eisshen alsvoor. De voorwaarden dis Burg. en Weth. stellen zijn eveneens als voor. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten voorwaardelijke vergunning te verleenen. 5. Adres van P, A. van Dongen alhier, om vergunning tot het plaatsen van een weeg brug op den publieken weg. De Voorzitter. Dit punt komt niet in be handeling daar adressant zijn verzoek heeft ingetrokken. 6. Schrijven van den kapitein eerstaan wezend ingenieur te 's Bosch in zake berging in de kazerne der maréchanssée te Raams donksveer van eene grootere hoeveelheid pa tronen dan bij raadsbesluit van 24 Maart 1906 no. 3, behoudens de bij artikel 26 der Hinderwet vereischte goedkeuring is toege staan. De Voorzitter. Burg. en Weth. hebben geen bezwaar om vergunning te verleenen. Hierna wordt het schrijven van den ingenieur voorgelezen. Adressanten verzoeken vergunning voor de berging van 24000 patronen in plaats van 14000. De Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor op de oude conditiën het verzoek toe te staan. De heer Timmermans. Zyn er inlichtingen ingewonnen bij de betrokkeu assuranties. De Voorzitter. ZoKer, en de Maatschappij heeft er in 't geheel geen bezwaar in. De heer Timmermans. Dan bestaat er mijnerzijds ook geen bezwaar om het verzoek toe te staan. De heer Simonis. Al wordt vergnnning er voor gevraagd dan is dat nog geen bewijs dat ze werkelijk worden geborgen. Overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. werd voornoemd raadsbesluit in dien zin gewijzigd., dat er thans 24000 patronen in de maréchausse-kazerne mogen worden geborgen. 7. Ontwerp instructie voor de boden bij de brandweer. Door den secretaris wordt deze instructie voorgelezen. Hieruit blijkt, dat het salaris van de bode op het Veer f 20 on van die van Raamsdonk f 10 bedraagt. De heer Timmermans. Wie zijn die titula rissen. Wanneer heeft die benoeming plaats gehad of moet deze nog geschieden. De Voorzitter. Deze zijn al lang als zoo danig werkzaam. Hier is Simouis bode en op het Veer Spree. Op het Veer zijn twee brandspuiten te onderhonden en op het Dorp maar een, van daar het verschil van salaris. Hierna werd de ontwerp-instruotie onver anderd vastgesteld. De Voorzitter. Nu krijgen wij punt 8, doch ik stel voor dit eerst in behandeling te nemen na pnnt 12. De heer van Dongen. Is daar raden voor. De Voorzitter. Wij wachten op iets dat nog niet is ingekomen. 9. Voorstel van Burg. en Weth. in zake voorziening vacature aan de school te Raams- donk(Dorp). De Voorzitter. Bnrg. en Woth. stellen voor een tijdelijk onderwyzer aan te stellen, met het oog dat eerl&Dg de bijzondere school zal worden geopend. Wij hebben ons inziens een zeer geschikt plaatsvervanger kunnen vinden. De heer Timmermans. Is er em oproeping gedaan voor een tijdelijk onderwijzer. De Voorzitter. Neen, dat niet Wij hebben er enkelen aangeschreven. De inlichtingen voor zoover ik die heb gekregen zijn goed, 't is een zeer geschikt persoon. De heer Simonis. 't Is het verstandigst om nn een tijdelijke benoeming te doen. De Voorzitter. Als een nu onderwijzer definitief benoemd daB moet je hem later op wachtgeld stellen, dat is voor de gemeente zeer schadelijk. De heer Timmermans, Wie is die persoon. De Voorzitter. Bakkeren uit Oiaterwyk. De heer TimmermansHeeft hij geen hoof- akte. De heer Simonis- 't Is iemand die ongeveer l'/a jaar buiten betrekking in geweest. Hij in in dien tijd met zijn broer in zaken geweest, doch daar deze niet erg dotten wil hij waer terug naar het onderwijs. Bij heeft zich nu bereid verklaard hier tijdelijk te willen werk zaam zijn. Ds heer Timmermans. Het doet me een genoegenadat de vacautren eens wordt aange vuld. Hij blijft nu hier zeker, tot nadere toezegging. De heer Simonis. Je kan hem b.v- tot Jan. aanstellen. De Voorzitter. Zijn benoeming geschiedt tijdelijk tot Januari of zooveel vroeger als noodig blijkt. De heer Simonis- In September wordt de bijzondere school, naar ik heb gehoord, geopend dus dan kan hij misschien al worden gemist. De heer Timmermans. !ns de inlichtingen zyn goed. De heer Simonis. Voor zoover we die reeds hebben gekregen zijn ze zeer goed. Dat hij hoofdacte heeft is geen bezwaar. De heer Timmermans Neen, daar is niets tegen, want men moet niet dtnken dat de aanvulling vau de vacature een artikel de luxe is. 't Is beslist noodig dat die wordt aangevnld. De heer Simouis Ik heb tot heden toe toch nog geen reclames gehoord, ook niet van en schoolopziener. De heer Timmermans zegt niet te bedoelen, dat het ondeawys van dien aard is dat er klachten over zulleu komen. Spreker is er van overtuigd dat de onderwijzers ijverig geuoeg zijn, dat zij gedaan hebben wat doenbaar is, maar de bedoeling is alleen maar dat de tij delijke aanstelling van epn onderwijzer als geen artikel van weelde behoeft beschouwd te worden. Spreker feliciteert de oudi-rs van de schoolgaande kinderen dan ook temeer daar het hoofd der school goed vooruit gaat wat zijne gezondheid betreft. Zonder hoofdelijke stemming wordt hierna het voorstel van B. en W. aangenomen. 10 Benoeming stembureau. De Voorzitter. B. en W- stelleD voor deze samen te stellen zooals gewoonlijk plaats heeft. Dat is voor het stembureau dorp J. H. Kamp. tevens ter vervanging van den burgemeester D. Timmermans en E. C. de Wit, leden od W. J. Zijlmans en B de Bont plaatsvervau gende leden, H. A. H. Schoenmakers, lid voor de gevallen, omscureven iu art. 9 der Prov. wet en art. 11 der Gemeentewet en H. O. de Bont als plaatsvervangend lid aU voor. Aan het stembureau op het Veer, de heeren C. V. van Laarhoven, voorzitter, G. H. Si raonis en S- van Dongen leden. M. de Bruijn en J. Do'ren boom plaatsvervangende ledou en J. M. Kieboom. lid voor de gevallen omschre ven in art. 9 der Prov. Wet en art. 11 der Gemeentewet, S. J. Zijlmans plaatsvervangend lid alsvoor. De Voorzitter. Ik stel voor punt 11 na punt 12 te behandelen. Geen der leden heeft hiertegen bezwaar/ 12. Ingekomen stukken. 1. Schrijven van Ged. Staten d.d. 18 April 1907 G. no. 31 waarbij de ontvangst werd bericht van de algetneene Politic-verordening dezer gemeente. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Besluiten van Ged. Staten. a. d.d. 18 April 1907 G no 32, houdende goedkearing der verordening tot wijiigiug dei bouw verordening. b. d.d. alsvoor G uo. 124a houdende goed keuring van het raadsbesluit d.d. 6 April 1907. no 61, tot verlenging der overeenkomst m«t de gemeente Dussen tot toelating van kinderen uit deze gemeense op de openbare echool aldaar. c. d.d. alevoor G no 147 houdende goedkeuring van het raadsbesluit alsvoor, no 71 tot het doeü van af- en overschrijvingen. d. d.d alsvoor, G no. 108a, houdende goed- goekenring van de raadsbesluiten alavoor nos. 78 en 74 tot het doen van uitgaven uit den post voor onvoorziene uitgaven. e. d.d. alsvoor G. no. 147 houdende goedkeuring van het kohier van de belasting op de honden. f. d.d. 2 Mei 1907 G. uo. 148 houdende goe - keuring der verordeDiug tot regeling der jaar wedden ven de hoofdeD van scholen en onder wijzers in deze gemeente. Vcor kennisgeving aangenomen. 3. Adres van J. i.amp en 64 andere inwoners deisr gemeente, om verhooging van de kaden langs den Noord- en Znidpolder. (Slot volgt.) Moord te Rotterdam. Op een voorkamer van een tweede verdieping van een dier krotten in de Wijde Broedersteeg, woonde sedert eeni gen tijd Anna B., door haar man P d. R., een zeeman verlaten. Deze vrouw iemand van omstreeks 26 jaar, onder hare kennissen bekend als Blonde Anna, had kennis aan de 22-jarigen stoker P. P., van het stoomschip »Noordam«. Deze stoker kwam Blonde Anna Vrijdagavond opzoeken omdat hij Zaterdag varen moest. Bij haar trof hij toen aan den 21-jari gen stoker A. F. die in de Nadorstraat woont, en een kennis van haar was. Deze F. had nog een ander, onbekend geble ven, zeeman medegebracht. De afspraak was gemaakt om met Blonde Anna naar het Casino te gaan, doch hiervan is niets gekomen. Toen P. omstreeks tien uur kwam, bleek hij slecht te spreken over de trouweloosheid van Blonde Anna die thans F. blijkbaar boven hem voortrok. Het eene woord volgde al spoedig het andere, zoodat men hooggaande woorden en twist kreeg. Dit duurde zoo eenigen tijd. Daarna heeft P., meer en meer op gewonden, plotseling zijn mes, een groot model en zeer scherp knipmes, getrok ken en daarmede Blonde Anna in de volle linkerborst ter hoogte van de hart streek een forschen stoot toegebracht, onmiddelijk daarop A. F. met dit mes aan linkerhand en knie, hoewel niet ernstig, verwondende. Dadelijk na het toebrengen van de messteek is P. P. de trap afgeloopen, met achterlating van het mes en zijn pet - de onbekende zeeman, bevreesd voor moeilijkheden, volgde zijn voorbeeld en ook F. deed hetzelfde. Blonde Anna die zij in elkander zagen zakken en op den grond vallen, lieten zij stil liggen; alleen heeft F. nog aan een buurvrouw gezegd, dat zij wel eens naar Anna mocht gaan kijken, want die was er slecht aan toe. meende hij. De drie mannen zijn daarop zoo spoedig moge lijk ieder afzonderliji< de stad ingegaan. De gewaarschuwde buurvrouw trof Anna aan, badende in haar bloed op den vloer liggende- De ernst van den toestand inziende, er was inmidnels al eenigen tijd verloopen, werd de politie er bij gehaald en stelden waarnemend commissaris van politie van het bureau in de lange Torenstraat toodra mogelijk een onerzoek in. Blonde Anna werd nu weldra per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd, doch was bij aankomst aldaar waarschijnlijk tengevolge van het hevig bloedverlies, reeds overleden. Vrijdagnacht opende de rechtercom missaris, mr. P. IJsel de Schepper, met den substituut-officier, mr. A. J. Blok reeds de instructie, en toen vervolgens in den loop van den nacht door den agent van politie 3de klasse, M. van Dongen, op het Kruisplein bij den Dier gaardesingel de inmiddels gesignaleerde en verdachte stoker P. P., hem bekend werd aangehouden, is deze naar het ziekenhuis geleid en aldaar met de ver moorde vrouw geconfronteerd. Zater dagmorgen is hij naar het huis van be waring gebracht. Het mes, waarmede de doodelijke steek werd toegebracht, is in beslag genomen. Vergiftige monselen. Drie menschen zijn gestorven en 23 liggen ziek te Calais als een gevolg van het eten van mosselen welke in een baai nabij de haven gevangen waren. Een man wierp de mosselen, na er even van geproefd te hebben, op het strand voor de meeuwen. Eenige oogenblikken later lagen 10 van deze vogels dood. Eene stad verbrand. Het stadje Podune in Noord-Mant- sjoerije is op 7 April door brand bijna geheel verwoest. Er brandden 435 huizen af, 25 menschen en 2000 koeien en schapen kwamen in de vlammen om. Een bloedige vervolging. Het dorpje Salzburg op de Lünebur- ger heide was Dinsdag middag in rep en roer. Een fietser reed het plaatsje Garstodt (bij Salzhausen) binnen en vroeg verschillende dorpeiingen om werd. Ook probeerde hij zijn fiets voor een spot prijs te verkoopen. Ten slotte vond hij in het dorp een kooper, die voor f 15 de fiets, die ongetwijfeld gestolen was, van hem kocht. De dorpelingen ver trouwden den vreemdeling echter niet en dies seinden zij naar Salzhausen om den veldwachter Kelpe, die aldaar ge stationeerd was. Men hield den vreem deling ondertusschen bezigt totdat de veldwachter verscheen en den man om zijn papieren vroeg. In de plaats van papieren haalde de verdachte snuiter een vlijm scherpen dolk uit den binnen zak en doorstak daarmee den veldwach ter, die daarop hevig bloedend tegen den vloer slooeg, De dader ontvluchtte hals over kop Boeren met messen, hooi vorken en bijlen hem achterna. Eindelijk stond de vreemdeling op een vlak hei gedeelte omsingeld door zijn vervolgers. Een der boeren stapte hoelbloedig op den gevaarlijke kwant toe, doch moest die daad met zijn leven bezuren. Een tweede moedige werd eveneens naar de andere wereld geholpen. Ten slotte slaagden de boeren er in den vreemdeling met stevige touwen te binden. Hij werd toen, omgeven door een sterke boerenmacht, naar Lüneburg getranspor teerd, alwaar hij dadelijk in verzekerde bewaring werd genomen. Practiseb is toch maar alles Practisch is toch maar alles En Peperman was daarvan nog niet genoeg doordrongen Hij bad aan een vriend verteld, wat hem overkomen washij had te Geldermalsen moeten uitstappen daar hij naar Tiel moest, doch hij was ingeslapen en in Den Bosch aangeko men. Je moet als ge weer op reis gaat, had zijn vriend gezegd, een wekker meenemen je hebt toch een wekker? Wel wis en warachig, en een flin ke 1 Die leg je ondfcr je hoofd in den coupé of, als er geen plaats voor is dan hou j'm in den arm, zet goed na hoe laat de trein, waar je uitstappen moet, aankomt en je zet je wekker op dien tijd dan wordt je van zelf wakker. Hij sliep dien avond in den vollen coupé gerust in, ja, hij snorkte bijwijlen tot groot vermaak van een boer en da me, die naast hem zaten. Alles was rustig in den coupé, het een tonig gestamp van den trein en het eentonig gesnork van den winkelier smelten samen. Opeens ratelt de wekker en op het zelfde oogenblik voelt de dame naast Peperman een hevigen stoot in de len den en hooren allen een kreet Er uit, Bet, er uit! 't Is 7 uur 1 Dadelijk komt de melkboer liet is slechts een puur kilometers van bier verwijderd. dnt zich het volgende geval voorgedaan heefi Gij kent de plaats en mogelijk kent gjj ook den Heer L. v. Hel voort, te Aalst J Gelderland, die ons liet volgende meldt; Sedert eenigen tijd was ik lijdende aa een ongesteldheid der nieren, waardoor jj veel pijn leed in den rug juist boven d> heup?n. Het was een doffe ellendige pk die mij niet verliet eu zich vooral 'a morgen bij he opstaan detd gevoelen. Ik had dik wijls duizelingen en mijn maag ging er dot. van streek. De aanhoudende pijn hinderd< mij dikwijls in mijn werk en ik wist nif wat ik moest beginnen, want het werd v». kwaad tot erger. Ik hegon toen Uw pil]e: te gebruiken en moet u eerlijk z-geen d» ik reeds dadelijk bij de inname vcrlichti^ kon waarnemen en na verloop van zes dage: was de pijn verdwenen. Ik wil thans noj een tweede doosje nemen om zeker te zij; geheel en al van mijöe ziekte te wordt; genezen. Ik ben U ten zeerste dankbai voor Uw onschatbaar geneesmiddel en bei overtuigd dat veel mensched hierdoor vu huri lijden verlost zullen worden. Ik ondergeteekende verklaar dat het be venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. De zwakheid der nieren wordt aangeduii door een doffe pijn en zwakte in den rog De zieks kan nauwelijks loopen, de wreed pijn verlaat hem niet gedurende den dag Nachts is het hetzelfde terwijl hij mt smart in zijn bed woelt, en tracht in t slapen, nimmer rustende op zijn rug, dit 's morgens bij het opstaan pijnlijker dan oui schijnt. Verzeker U dat men U de echte Foster' Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die dt Hr. v. Helvoorf gehad heeft Wij waar*chuwec tegen namaak en maken koopers er op attent dat op iedere doos de handteekening van Jams «Ö72** Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk ver. krijgbaar bij de firma Wed. Orie-Dumoulin Markt. Toezending geschiedt franco na ont| vangst van postwissel f 1,75 voor of f 10 voor zes doozen. Bij 4e trekking der Siaatsloterij zijn heden d» volgende prijzen gevallen: No 17160 f 100,000. Nos 11191 12025 en 13571 ieder. f1000. Nos 2491 en 18085 ieder f400. Nos 3178 5897 13380 13796 14200 en 14317 ieder f 200. Nos 2990 4090 4542 69S6 7482 10643 107S3 11528 12927 135/9 13651 en 18330 ieder f 100. Jt BESOIJEN, 28 Juni. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag ti Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg de hoogste f 1,36 de laagste t 1.21 De pr. der eieren was 3 k 3/,1 cent. GOR1NCHEM, 28 Juni. De aanvoer van granen was heden gering mi gew our n handel. Ristarwe I 8 25 a 8. 35 roode dito t 7,50 a 7,(K witte dito l 7,70 a 7.80 lnl. rogge 16,40 a 6, Buiten 1 dito 5.25 a 5.55 gers l 5.a 5,10 havei 3,80 a 3,90 i üvenboonen f 7,50 a 7 60 blauw erwten 0.a 0.— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 321 rumoeren 30 nuchtere kalveren, 65 vette varken en 95 biggen, le quaJ. kalfkoeien f190 A 27 Kalfvanrzen f 150 a 221 Guiate vaarzen 1100 i 14 Melkkoeien i 180 A 24 li/, jarige ossen fa Pinken I 60 i 10 Qraskalveren f 35 i tl'. Nuchtere kal". 12 1 Jt Aangevoerd 35 vette varkens vau 21 A23,/1tl per half kilo, biggen van I 8,— 15. pti •tuk. Aangevoerd 20 schapen en 25 lammeren; sekt pen 114 a 20 eu lammeren f 12 a f 18 Der staki Eieren 1 0 75» 0.85 per 26 6tuks. Boter 55 i 60 ct. per kilo. ROTTERDAM,28 Juni. Tarwe 9.a 10.ner UK) K.G Kogge was van 6 21 tot 6.75 Gerst. Winter per 1U0 kilo f760. 10.Zom« per 100 kilo f8.75 a f9.00 en Chevalier per 1(X kilofS A f8.50. Harer per 100 k.f 9.— a 9.40 Witte Boonen, van 13.14. Bruine boonen van 7.50 f 8.50 Blauwe Erwten naar kook kwaliteit Terkoch van f8.50 tot 8.90 en vertrouwdekook daarbovet, Koolzaad f A i ROTTERDAM 28 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 2.1 pasrden 1 veulen, ezel, 1323 magere en 5S vette runderen 166 vette 431 nuchtere en graskalveren— schapen oi lammeren,varken 341 biggen. 5 bokken of geiten. Koeien 31 tot 38>/a "ct.. ossen 31 tot 38 ct., itierr 28 a 35 ct kalveren 40 A 521/» ct., per kilt Melkkoeien f155 a 260 kalfkoeien I 180af 32( stieren 90 a 185, pinken 65 a145 graskalvertl a vaarzeu f 80 a 1 70 alles mager vee biggen f 6.a 12, paarden 150 a 130. Nuchtere kalveren fok- 14. A 22. «lacht* f 8. A 12.50 Op de botermarkt werden aangevoerd 101/8et 44/16 vn. en 296 stukkan a */a kilo. Pi ijs li qual 52, 2e qual. f 48, 3e qual. f44 Per kilo 65 a 70 ct. Reparatiëu en levering van spoedig en tot de minste prijzen. Vraag tee keningen en prijsopgaaf.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6