Tweede Blad. Gemeenteraadsveigadeting. Provinciaal Nieuws. NIEUWS UiT KAATSHEUVEL, t. Nummer 49. Donderdag 20 Juni 1907. 3.0e Jaargang. 2. 3. „De Echo van het Zuiden/' De Echo van het Zuiden. 1907. WAALWIJK, 19 Juni Raadsvergadering. In de gisterenavond onder voorzitter schap van den burgemeester gehouden gemeenteraadsvergadering waarvan we in een volgend nummer t uitvoerig verslag geven, was afwezig de heer van den Broek. De heer M. A. J. van Liempt werd benoemd tot ambtenaar van den Bur gerlijken Stand. Besloten werd eene geldleening aan te gaan van f 25.000 voor de gasfabriek voor verbouwing, aankoop van munt meters, andere meters, buizen, enz. De wijzigingen der begrootingen van 1906 en 1907 werden goedgekeurd. Onder deze laatste is een som van f 500 voor de commissie voor de vakschool voor studiereizen, plannen, onderzoekingen enz. Voor dit doel en de plannen ver betering van de Loint enz. zal eene tijdelijke geldleening van f 1000 worden gesloten. Tot lid der gascommissie werd be noemd de heer E. W. Klijberg. Nadat door verschillende leden met kracht werd gewezen op den slechten toestand van straten en trottoirs in onze gemeente, ging de vergadering over in eene met gesloten deuren. Raadsverkiezing. Naar wij met genoegen vernemen is door den heer Bernard Timmermans- Verschure de hem aangeboden candi- datuur voor het lidmaatschap van den gemeenteraad, ter vervanging van zijnen vader, aangenomen- Een lijst, waarop behalve zijn naam, ook die der beide aftredenden, de heeren Verwiel en Van Schijndel voorkomen is in circulatie en zijn daarop reeds zeer vele handteeke- ningen geplaatst. Met recht kan verwacht worden, dat de heer Timmermans een waardig op volger van zijn grootvader en vader zal zijn en evenals zij dat steeds gedaan hebben, met jeugdig vuur bezield, de belangen der gemeente zal behartigen. Lezing. Naar wij vernemen, zal de heer J. A. Houben a s. Zondagte Roosendaal, eene lezing houden over het onderwerp Woningwet. Vergadering. De afdeeling Langstraat van den Ned. Ond. Bond vergadert Zondag 23 Juni a.s. op Musis Sacrum te Waalwijk. Op de agenda komen onder meer de vol gende punten voor Oprichting cursus hoofdacte. Verkiezing lid hoofdbestuur. Salaris-actie vrouwelijke handwer ken. Concours. Naar wij vernemen is het vastgesteld dat het Waalwijksch Mannenkwartet Zang en Vriendschap zal deelnemen aan het nationaal concours te Schiedam op 20 October. Vakrereeniging. Zondagavond ten 6 uur vergaderde de R. K. Vakvereeniging St. Crispijn welke niet zoo druk bezocht was als gewoonlijk, wat er zijn oorzaak misschien in vond dat deze vergadering 14 dagen om bijzondere redenen was uitgesteld Na opening en lezing der notulen werd het coucept-reglement voor de weerstands- kas voorgelezen en toegelicht- Besloten werd een adres te richten tot het ge meentebestuur opdat alles moge worden aangewend dat de vakschool in onze gemeente zal komen. Nog werd medegedeeld dat zoovele pogingen om te komen tot een dioce saan bondsblad veelal misluktende grootste reden is de groote kosten hieraan verbonden. Ook waren verschillende uitnoodigin- gen ingekomen van het comité van het vakcongres en van het bestuur van het so ciale congres tot groote deelname der leden aan het sociaal-congres welke 10 en 11 Augustus te 's-Bosch wordt ge houden. Zaterdagavond 10 Aug. zal ge sproken worden over het verzekerings wezen Zondag 11 Aug. in de tweede sectie-vergadering over vrouwen- en kinderenarbeid in fabrieken en korte arbeidsduur en ten 4 uur algemeene sluitingsvergadering. Na aanmoediging tot groote deelname en de gebruikelijke rondvraag werd na het houden van een collecte voor de uitgeslotenen in Eindhoven, welke f 8.25 opbracht, de vergadering met gebed gesloten. Volksmatinée. Het volksmatinée Zondagmorgen op Musis Sacrum gegeven, werd als altijd druk bezocht. De Liedertafel gaf drie nummers nl.»De storm en de eik4 en de twee concoursnummers «Pauls Angelicus Heesbeen, J. ran Engelen en A. van Hoof en Opwaarts." Er werd zeer goed ge zongen, maar vooral 't laatste muntte uit. Zomerzitting der Provinciale Staten. Met behandeling in de aanstaande ver gadering, waarvan de opeuingszitting op Dinsdag 2 J«li zal aanvangen ten 2 uur namiddag, zijn alsnog ingekomen de volgende aanvragen om de jaarlijksche bijdragen uit de provinciale kas, en wel om ten van f 300 van de Baroniesche Tuinbouwrereeni- ging te Breda over 1907 eene van 1 3000 van de commissie voor de restauratie der Groote of Lieve-Vrouwe- kerk te Breda voor 1908 een van f 1000 van de Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw over 1907. eeu van f1000 van het Doofstommen- Instituut te St. Michiela-Gestel voor 1908, en een van f 1500 van het bestuur der Am bachtsschool te Bergen-op-Zoom voor 1908. Gedeputeerde S aten stellen voor, deze bijdragen alle te verleeuen, die aan de Ba- ronieache Tuinbouwschool te Breda echter, evenals verleden jaar ten bijdrage vau f 150. BAARDWIJK. Twee poldermannen die eens even uit waren voor pleizDr, maakten door dat ze wat te veel dropskens hadden genomen hier nog al drukten; een van hen, die zijn naam niet wilde opgeven werd een voudig onder 't raadhuis gezet. Nauwelijks thuis van het concours Haarsteeg waar het kranige zestal van de handboogschutterij Eendracht maakt macht" met zoo'n hoog getal punten, spijtig genoeg, geen prijs mocht medeuemen, vormde men gepasseerden Zondag weer een zestal, ten einde deel te nemen aan het concours te Elsbout. Dit zestal bestaat uit de heeren Com Pullens, C. Maas, G. Pulleus, Godefr. Pullens, Jos Thijssen en W. v. Heesch. Wij weor-chen hun goed succes. De, heer S. uit Drunen met een jongen hier werkzaam was met een voerman tot hier mede gereden. Op de plaats van zijn werk aangekomen wilde het knechtje van de wagen springen toen hij met zijn jas aan een haak van bet voertuig hangen bleet en met zijn voet onder een rad terecht kwam. Deerlijk verminkt werd hij naar zijn woning getransporteerd. DRUNEN. Onder buitengewone belang stelling werd Maandag het jaarlijksche feest der H. Kindschheid gevierd. Nadat des morgens ten half negen bij het Lietdehuis de optocht wa9 samengesteld, trok men on der begehiding der Fanfare van de Congre gatie tot aan net eiode van het dorp, waar na men zich kerkwaarts begaf, om de H. Mis bijtewonen en de gewone plechtig heden te verrichten, om vervolgens in de zelfde beste orde den optocht voorttezetten tot aan hel andere einde des dorps en terug te keeren in het liefdehuis, waar de stoet ont bonden werd. Des namiddags werden de leden onthaald in de Congregatie, onder de goede leiding en zorgen van den Directeur den WelEerw. Heer J. de Kort, en der ijverige zelatricen, slaagde dit feest opperbest. De optocht, met eenige nieuwe groepen versierd, was werkelijk schoon en iudrukwekkend, mocht ev r. als andere jar n ieders goedkeuring weg dragen en zal voorzeker niet weinig bij dragen tot voortdurende belangstelling voor dit nuttige en aanbevelenswaardige genoot schap. Moge het steeds groeitn en bloeien. NIEUWKUIK. Door den fruitkoopman M. van der Aa alhier zijn bij inschrijving gekocht, de kruisbessen, zwarte bessen, enz. staande in den tuiu van Graaf d'Oultremont. Deze koop is zeker van groote beteekenis, als men weet dat de opbrengst van dien tuin steeds duizenden kilo's bedraagt, en bet fruit boveudien van uitstekende quali- teit is. handboogschutterij sedert de door haar te Haarsteeg behaalde lauweren tuk op uieu- roem, heeft besloten deel te nemen aan den wedstrijd te Udenhout op a s. Zon dag 24 Juni. Wij hopen onze kranige schuttei s zegeviercud uit dien strijd te zit n wederkeeren. treden af heeft de candidsatstelling plaats 25 Juni a.s. Als dageu voor dc stemming en herstemming zoo noodig zijn aangewezen Dinsdag 2 Juli er\ Woensdag 10 Juli. DU8SEN. De bakker en winkelier A. V. bracht dezer dagen een paard met veulen na&r de weide. Het 6 jarig zoontje van den metselaar A. van Boxtel alhier. h*d toen de onvoorzich tigheid het veulen aan den staart te ttekken, waardoor het zulk een hevigen slag van het dier in het aangezicht kreeg dat hij bewuste loos ineenzeeg. Wederom tot bewust zijn gekomen ver leende Dr. Millenaar geneeskundige hulp. Inmiddels is de toestand van het kind vooruitgaande. Hieruit blijkt dus dat de berichten in de Pr: Nr. Br. en 's-Hertogenbosscha courant en iu het Dagblad van Noordbraband dat het kind zou zijn doodgeslagen, oujuist ziju. Twee fietsrijders, de brieven besteller K. en zekere V. T. kwamen j.l. Zaterdag, terwijl de eene de sluis op de andere de s'uis afreed, in botsing. Beide personen brachten het er zonder eenige kwetsuren af, doch de fiets van K. werd zoodanig gehavend, dat ze voor verder gebruik ongeschikt was. Zondag j.l. ten 5 ure was een vergode- belegd voor de leden den R. K. Man plaatse bsriebtje niet de eerste verzonnen tijding die ring nenvereeuiging „Ons Belang" t r waar deze gewoon is te vergaderen. De Voorzitter De Heer Th. van Moerde steld opende met den gewonen christelijke groet de vergadering en gat het woord aan Den ZeerEerw. Heer Pastoor. Tot onderwerp van bespreking koos Zijn Eerwaarde. „Wat is koopen en verkoopen" waarin o.a. met nadruk werd gewezen op het onrechtvaardig** en tevens zeer afkeurens waardige van vervalsching in maten en gewichten, knoeierijen enz. welke rede een algemeenen bijval verwek'e. Daarna was aan de orde inning dir jaar lijksche contributie, waarna de vergadering uiteenging. In de j.l. gehouden bestuursvergade ring van 't Plaatselijk Comité der K. S. A. afdeeling Dussen is gekozen tot Secretaris van genoemd comité, den Heer A. van Beurden. hij da wereld instuurt. Aangezocht. De Heer A. Strnver, N« alhier is aange zocht om als instructeur op te treden, van de Harmonie te Grave, ten einde, dit ge selschap met eere 7ou kunnen deelnemen, aan het a. s. concours te Amsterdam. In het belang van bedoeld gezelschap, hopen wij, dat de Heer Stravers, dit aanzoek zal aannemen. Hij heeft immers, reeds lang ge toond, voor deze zware taak berekend te zijn. Als waarnemenddirecteur van de Harmonie „Euphonia" alhier, als Directeur der Har monie van Waalwijk, en als Directeur, van het nieuwopgerichte Fanfarecorps „Sirena" te Vrijhoeven, heelt hij hiervan ruimschoots be vijzen geleverd. Huismoeders Brengt uwen man er toe dat hij U een abonnement geeft op Dat kost maar 6 cent per week, de waarde dus van één borrel, maar veel, veel beter besteed en wel le Omdat uw huis een aantrekkelijk heid te meer heeft voor uw man wan neer hij 's avonds zijn courant kan lezen. 2e Omdat door geregeld lezen van ons blad uw man zich ontwikkelt wat hem en uw huisgezin slechts voordeel kan geven. 3e Omdat ook uw aankomende kin deren nu een ontspanning vinden en gij zeker weet, dat ons blad goede en goed verzorgde lectuur schenkt. 4e Omdat gij door ons blad op de hoogte blijft van geheel het leven uwer gemeente en van het voornaamste van wat geschiedt in het binnen- en buiten land. 5e Omdat ons blad alleen de uitvoe rige verslagen geeft van de raadsvergade ring en omdat ons blad steeds het eerst en al het nieuws geeft van uwe gemeente, toestanden bespreekt enz. enz. 6e Omdat ons blad des Zondags ge regeld mooie mengelwerken geeft en een met zorg saamgestelde rubriek ge mengd nieuws. 6 cent voor zoo n nuttig iets kan ieder afzonderen. VLIJMEN. Onze „Buiten verwachting" te weu Liep reeds sedert verscheiden maan dm het gerucht, dat ouze Burgemeester zijn ontslag zou vragen maar bleven wij de stille hoop voeden, dat dit gerucht niet be waarheid zcu worden thans valt er niet moer aan te twijfelen, wij raken onzen hoog- geschatten Burgervader kwijt. In de ver gadering van B. eo W. op 1.1. Zaterdag toch deelde Zijn Ed.Achtb. mede, dat hij ziju verzoek om ontslag, ingaande 1 Aug. a.s. had ingediend. 30 Jaren heeft de E. A. Heer Zwaan» Vlijmen bes'urend en veel goeds in dien tijd tot stand georrcht. Noodc zien daarom dn gemeentenaren hein zijn ambt neerleggen en bij zeer velen heerscht de overtuiging, dat het voor de Hooge re geering eene moeilijke taak zal zijn een op volger van den Heer Zwaans te vinden, die op even waaidige wijie den burgemeesters zetel zal innemen, over Vlijmen een even zegenrijk bestier zal voeren, Ter verkiezing van 4 gemeen'eraads- ledeu de heeren P. A. Zwaans, P. van KAATSHEUVEL, 18 Juni 1907. Concours. Bij het Zondag gehouden kaartcoueours werd de eerste prijs toegewezen aan het ge zelschap dat bij den heer A. Wijdemans, alhier, gestationeerd is. Gefeliciteerd Matlneé. Het matineé van Apollo belooft dit jaar heul wat te zullen worden. Het programma van het ommisch gedeelte is als volgt: a. Kermisbed. b. Een \erongelukte serenade, Kwartet. c. Robert on Julia, Duet. d. De vier jaargetijden, Kwartet. e. De twee leugenaars, Duêt. f. De trouwlustige, blijspel in één bedrijf. g. De slimme schaapherder, Kom. scène voor 5 pers. De muziekstukken tullen ouder gewoonte niet behoeven onder te doen. Uitvoering. a. Zondag zal Apollo haar eerste zomercon- cert geven. Verschillende prachtige nummers prijken op het program. Het lijdt geen twijfel of talrijke leden zullen dit concort met een bezoek vereeren. Uitgesteld. Het plan dat onze Harmonie „Euphonia" gemaakt had, en dat wij daD ook in het vorige blad melden om nm een concert te geven bij van Berkel werd ter elfde* uur gewijzigd, te laat om het nog te kunnen vermelden. Uit de meest vertrouwbare bron vernemen wij nu, dat bedoeld concert zal gegeven worden op Zondag 30 Juni a. s. Het programma hopen wij nog mee te deelen voor die tijd. Ongelukken. Verleden Zondagvoorm. viel het 9 jarig zoontje van J. G. alhier uit een vrij hoogen boom, waar hij was iogeklo.-r men om een vogelnestje uit te halen. Hij bezeerde zich zoodanig aan den arm dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Snainiddags rolde hel 3 jarig kindje van M. Y. W. in een sloot voor het huis, en werd door een der buren van een wissen dood gered. Gis teren bezeerde het zoontje van L. M. zich ernstig aan het hoofd doordat een ladder die tegen het huis stond en waar hij was opgeklommen, uitschoof en hem naar bene den deed tuimelen. Ontbonden. Naar wij vernemen heeft het tooneelgr- zelschap „Kunst en Vermaak" enkele maan den geleden opgericht bij Joh. v. A. in den Berkdijk, opgehouden te bestaan, zonder eenig merkbaar teeken van leven gegeven te hebban. Het bestuur zag zich tot dezen maatregel gedwongen, doordat de ambitie der leden te gering was, om het tot een behoorlijke uil voering te kunnen brengen. En toch prijkte dezer dagen in de Avond ster het bericht, dat dit gezelschap met ker mis a. s. een Matinee zou geven, na welks afloop bal. Hoe die berichtgever van dat blad op dit verzinsel komt is ons een raad sel. Doch sooals iedereen wel weet, is dit BESOIJEN, Medaillewedstrijden. De 1.1 Zondag door de jonge voetbalvereniging „Vlugheid Wint" georganiseerde medaille wedstrijden tusschen Gonstantia en Saturnu-r uit 's Bosch, W. V. II uit Waalwijk en Quickness uit Tilburg hadden het volgend resultaat. Het eerst speelden Constantia en Saturnus, waarbij eerstgenoemde een overwinning be haalde van 43. Hierna kwamen W. V. II en QuicknesB iu 't veld, waarvan W. V. II, dat vrij goed speelde, welverdiend met 43 won. Nu volgde de eindstrijd tusschen Con stantia en W. V. II. Nadat men eenigen tijd de achterhoede beproefd heeft, weet Constantia met een goed schot te doelpunten. Nauwelijks is weder begonnen of V. W. II dringt geweldig op. Een hoekschop op het Constantia doel wordt door W. V. II benut. In de laatste minuten voor de rust maakt Constantia haar tweede punt. De rust gaat in met 21 voor Constantia. Ofschoon men nu zeker verwachtte dat W. Vj II na de rust zou ophalen, gebeurde het tegep- deel, daar Constantia nog eenmaal doelpuntte. Dan nog wat heen en weer getrap, en het einde is daar met een overwinning van Constantia met 31. RAAMSDONK. Openbare vergnderiug vau den gemeenteraad op Zaterdag 15 Jnni 1907 des voormiddag! ten 10 uu«\ Voorzitter de WelEd. heer Kamp. Te 10.15 unr opent de Voorzitter de ver gadering aanwezig de heeren Kamp, vau Laarhoven, de Wit, Zijlmans, D. Timmermans de Bruijn, de Bont, van Dongen eu Dorreboom; afwezig de hoeren Simonis en Mr. Heere. De heer van Laarhoven Mijne heeren, de burgemeester heeft mij opgedragen u allen mede te deelen dat hij tot ziju spijt deze vergadering nog niet kan bijwonou een vol gende keer hoopt hij echter van de partij te rijn. De heer Simonis heeft geschreven dat hij heden verhinderd is de vergnderirg bij te wonen. De Voorzitter verzoekt den secretaris de notulen van de vorige vergadering te willen voorlezen. Deze worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd eu vastgesteld. Aan de orde 1 Ontwerp adres om toepassing van art. 45, 5e lid der wet op het Lager Onderwijs. Do Voorzitter. Naar aanleiding van het in de vorige vergadering genomen besluit om in de vacature aan de school in liet Dorp te voorzien door een tijdelijk ouderwijzer aan te stellen, moeten wij, om toch vergoeding van salaris door het Rijk te krijgen, een adres richten aan H. M. de Koningin. De secretaris zal wel eens eventjes het concept adres voor lezen. Hieruit blijkt, dat aan H. M. de Koningin wordt verzocht om een tijdelijk onderwijzer te mogen benoemen on toch deelachtig te zijn in de vergoeding die het Rijk geeft voor sala rissen van onderwijzers. Aldus wordt met algemeene stemmen be sloten. 2 Alsvoor van art. 16, 2e lid, der voormelde wet. i| De Voorzitter. Dit adres staat in verband met de verplichting om les te geven in de vrije eu orde oefeningen. Wij hebben voor i vijf jaar ontheffing van deze bepaling gekregen maar in September is dat afgeloopen. Wij hebben nu een Concept laten maken dat d© secretaris wel eens zal voorlezen. De plaatse lijke schóól-commissie kan zich goed met het ndres vereenigen. Na voorlezing wordt aldus besloten. 3 Vaststelling kohier van den hoofdelijken Omslag. S De Voorzitler. Ik schors, terwijl wij dit punt behandelen, de openbare vergadering. De heer Timmermans. Kan dat punt niet na afloop van de andere punten worden be handelt. De Voorzitter. Neen het is beter dat we het eerst behandelen. Om ongeveer half een uur wordt de verga dering heropend. I De Voorzitter. Er zijn eenige personen die teruggave verzoeken van schoolgeld en bon denbelasting over het afgeloopen jaar. Burg, en Wett. stellen echter voor om niet op dre verzoeken in te gaan. De Heer Timmermans. Dat is zeker gebas- seerd op die gronden, dat zij niet op tijd hebben gereclameerd. Ja, als we gaan zeggen we zullen het deze keer nog eens toestaan, dan zijn er geen grenzen meer. De heer van Dongen. Als je bij het Rijk een dag over tijd komt is het al te laat. Overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. wordt besloten. 4 Adressen in zake plaatselijke belasting. De Voorzitter. Van P. Booms, landbouwer op het Dorp is een schrijven ingekomen, houdende m©dede«ling, dat hij voor een los loopende hond is aaugeslaan en dat hij die niet heeft. Wol heeft hij een hond die hij uitsluitend voor het landbouwbedrijf gebruikt en nooit losloopt. Hij verzoekt daarom inplaats van f 2 50 maar f 1 te betalen. De veldwachter heeft 't een/en ander ou derzocht en ia orde bevonden. Burg. en Weth stellen daarom^bor de aanslag op f 1 te bren- gen. Aldus wordt besloten. De Voorzitter. Van Klerks is een schrijven ingekomen, verzoekend om een half jaar afge schreven te worden, daar hij zijn hond lang geleden heeft afgeschaft. Ook dit is onderzocht en in orde bevonden. Burg. en Weth. stellen voor ontheffing van een half jaar te verleenen. Aldus wordt besloten. Van Rolfs, van het Veer wordt de aanslag Niettegenstaande het weder zich alles be- oolt veran(jerd evenals die van Van lersel. halve gunstig liet aanzien, was vrij veel p - bliek bij deze goedgeslaagde wedstrijden tegenwoordig. CAPELLE. Gisteren morgen werd de Heer L. r. D., kastelein op de Nieuwe Vaart, door een voorbijganger er attent op gemaakt, dat aan ziju café een ruit was uit gesneden. Natuurlijk werd aan inbraak ge dachtde geldlade werd nagezien en spoe dig bleek, dat vergeefsche pogingen waren aangewend om het slot te verbreken. Niets is er vermist, zelfs de uitgenomen ruit werd in goeden toestand gevonden Ook in de herberg van den Heer v. d H. niet ver au daar is ingebroken door het uitnemen van een geheel raam. Daar wordt de geldlade met haren iuhoud ver mist. Er hebben zich in deze gemeente 10 jongelingen aangemeld, die den a.s. winter— cursus voor hst voorbereidend militair onder richt willen bijwonen, waarvan 6 te Waspik en 4 'te Kaatsheuvel, op nader bekend te iraken tijdstippen. RAAMSDONK(Corp.) Roomboterfabriek Naar wij uit goede bron vernemen zal de stoomzuivelfabriek gebouwd worden op een terrein der Heeren Gebr. Smeur, tusschen de woningen van den heer C. xknsems en de Kinderen W. van Dalen, een terrein, gelegen in de gemeente Raamsdonk nabij de scheiding der gemeenten Raamsdonk en, Waspik. - Melkhaven. Naar het ons voorkomt zullen de werken aan de Melkhaven leiden tot een afdoende en flinke verbetering. De grheele haven is reeds drooggelegd en op de aangrenzende weide van den heer N. Konings maakt men eeu zware, hooge ka, zoodat de haven aanmerkelijk breeder zal worden. 5 Ontwerp verordening als bedoeld in artikel der Woningwet. De Voorzitter. Burg. en Weth. hebben in deze het advies gevraagd van de Gezondheids commissie en deze hebben heen opmerkingen te maken, alleen geven zij in overweging om te. zetten »de cement-ringen moeten waterdicht zijn«. Aan dat verlangen is voldaan. De heer Timmermans. Alle leden krijgen zeker wel een exemplaar van deze verordening. De Voorzitter. Zeker. De heer Timmermans. En een exemplaar van de verordening van de brandweer, dat krijgen we zeker ook zoo spoedig alsdoenbaaris. ï)e Voorzitter aan uw verlangen zal zoo spoedig als kan worden voldaan. Aldus wordt goed gevonden. 6 Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring dat inzake het proces Ocoth, contra Mr. Kits in hooger beroep wordt gegaan. b. Idem, houdende goedkeuring hbt besluit dat de in marechansseés kazerne thans 24000 patronen mogen gehouden worden. c. Schrijven van den heer Habbehoorn, houdende dankbetuiging voor zijne benoeming als onderwijzer aan de openbare lagere school. d. Aldus van het bestuui der vereeniging De Eersteling te Raamsdonk (Dorp) houdend© verzoek om aan de Melkhaven op de publieke weg een weegbrug, voor het wegen van sui kerbieten, Hooi, Stroo enz, te mogen plaatsen. De ruimte daarvoor benoodigd zal ongeveer 20 M1 zijn. De Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor dit adres in handen te stellen van Burg. en Weth. om preadvies. De heer Timmermans. De voorzitter van deze vereeniging is hier tegenwoordig. Vergil ik mij niet, dan ligt het in de bedoeling van deze vereeniging om met 1 Juli reeds een aanvang te maken met het wegen. Zou het daarom niet doenbaar zijn om voor dien tijd een beslissing te nemen, opdat de Lveraucier met een en ander rekening kan houden. De heer de Wit. Neen, de weegbrug zal eerst in gebruik worden gesteld als de haven I weder geopend iB. e. Adres van den heer Swets, onderwijzer aan de school in het wijk Dorp, houdend#

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 5