Derde Blad. Provinciaal Nieuws. BUITENLAND." Frankrijk. A mor ik a. Reclame. Rusland. Nummer Zondag 23 Juni 1&Q7. 30e Jaargang. J. CiïOV De toestand in Frankrijk is na ons laatste nummer steeds erger geworden. Dit liet gezag ten «lotte ondermijnd moest worden, daartoe heeft de reg«ering door vertrapping \an recht en vrijheid, niet het minst aan leiding gegeven en nog meer andere oor zaken zijn op te noemen. De algemeene verarming in de doo de natuur zoo rijk bedeelde kustlanden der Middellandsche Zee, de lang reeds gistende ontevredenheid, nog aangebroeid door de met zuidelijke geestdrift overdreven beloften, bij de laa'tste stembus afgelegd, zij vond haar uiting in een algemeene volksbeweging, die thans aan de dragers van het gezag de grootste moeilijkheden bereidt. Spoedig waren daarbij leiders gevonden, een zekere Marcellin Aiberi en de burge meester van Narbonne, het middelpunt der landstreek, door de Romeinen Gallia Nar- bonensis genoemd. Zij wierpen zich op als lcide s en vonden volgelingen bij duizenden. Van Ferrroul zagen we afbeeldingen een groote statige man, met reusr.chtigen baard en een profeten- gezicht, waarin achter kilmte en waardigheid het fanatisme slechts ten halve zich ver schuilen mag. Wat we reeds gelezen hebben van zijn gedrag, doet hem kennen als het type van den Zuid-Franschman, onberekenbaar, zich door indrukken van het oogenblik latende leiden, masr steeds zij» rol blijvende spelen. Ferroul i:u werd Donderdag gevangen genomen en het escorte dat zijn rijtuig omgaf werd met een bombardement van steenen ontvangen. In de Kamer werd duoc een der Zuide lijke afgevaardigden Aldy geiuterpeileerd over de onrechtmatige toepassing der wet in het Zuiden. Wat Clemenceau in dc Kamer vertelde aangaande de gebeurtenissen, w«s niet zoo heel veel. Er zijn eenige andere b-richten die daaromtrent meer licht verschaffen. Uit Narbonne, eergisteren, Donderdag Den kurassiers patrouille, die gister— avoud werd uitgejouwd op den boulevard Gambetta, chargeerde op da betoogers, die met steenen wierpen naar de paardeü, waarvan er een gedood werd. Er werdeu schoten gelost, w-iardoor de oud-secretaris van de Arbf-i laheu's doo- delijk gewond werd. Barric-idea werden opgeworpen die door de infanterie motsten worden opgeruimd. Twintig person n werden gewond bij de ernstige tooneelen, die iu and.re gedeelten van de «tad werden afgespeeld. De gendarmerie schoot op de menigte, welke een aanval deed op het gebouw der onderprefectuur. Omtrent dieu aanval wordt nader bericht Ougeveer zestig soldaten bevonden zieh iu het gebouw der pretektuur, toen de be toogers iu grooten getale kwamen opzetten en een poging deden het gebouw in brand listekeu. Tot dat doel werd de deur met petroleum begoten en aangestoken. Ter zelfder tijd werd door anderen getracht de ambtelijke woning binnen tc dringen door den tuin. In het huis bevond zich met den onderprefict ook generaal Turcas met soldaten. Deze gaf bevel een uitval te doen en liet versterkingen aanrukken. Op dat oogenblik viel een incident vooreen de putatie uit de betoogers begaf zich naar generaal Turcis om hem te verzoeken, de cavalerie geen charge te laten uitvoeren. In het gewoel krijgt een gendarme een klap op het hoofd uiet een hamer; twee anderen worden door steenen getroffen en er knallen geweerschoten. Gistermiddag begon het weer. Alweer te Narbonne werd door betoogers op het plein voor het raadhuis de politie agent GuilLume met kogels doorboord en toen in het water geworpen. Nadat hij met moeite was opgehaald, werd hij naar het b reau gebracht. Toen de soldaten uittrokken om de be toogers uiteen te jagen, schoten dezen met revolvers op den troep, die het schieten beantwoordde. Er vielen een aantal ge wonden en naar men zegt ook dooden. De ernst van den toestand wordt het best gekenmerkt door wat volgens nadere berichten Clemenceau nog in de Kamer zei: Do onderprefect, evenals de prefect en de kolonel van de gendarmerie hebben mij per telefoon gezegd, dat het hun onmogelijk was de stad in te gaan. De Kamer geraakte bij deze woorden in groote opschudding. Aldy, wiens interpellatie vandaag in be handeling komt, ontving een telegram uit Bise, een gemeente dicht bij Argelieri, waarin wordt medegedeeld, dat er buiten gewone opgewondenheid heerscht en dat liet ergsto ge-reesd wordt. Tusschen Narbonne en Moatpellier is een aanslag gepleegd op eeu spoorwegbrug deze werd vernield juist toen de trein roorbij was waarin de gevangen leiders vervoerd weiden, liet vervoer zou oor-pronkclijk een half uur vro'ger plaats gehad hebben. MONTPELLIER, 21 Juni. In den loop vau eeu avond betooging, die tot laat duurde, h.*d ren ernstig gevecht plaats tusbchen troepen en betoogers, die op de soldaten vuurden. Aan beide zijden *irlen gpwonden, doch tot nu is nog geen verwonding ernstig. De commissaris werd aangegrepen en geslagenhij vlucht in het Grand Hotel, w \rvan de vensters en electrische lampen verbrijzeld werden. Om 9 uur valt de menigte de deur van de prefectuur aan eu bombardeert die met steenen, die uit de straten worden opge broken. Om 10 uur zijn de deuren van de. prefectuur bezweken en wordt het gebouw in brand gestoken. De betoogers dringen door tot de ver trekken van de president en nemen zijn degen. De prefect verlaat met zijn gezin de prefectuur. Het vuur, gevoed door de meubels die de manifestanten er op werpen, breidt zich uit. De brandweer is verplicht achteruit te gaan. Om 10 uur 30 staat de piefectuur in lichte laaie Troepen en gendarmen dringen de be toogers ferug, die zeer talrijk zijn. Woensdag wordt de kazerne te Agde, een kustplaatsje dicht bij Béziera (een der brand- jjunten van de op winding) en iets ten zuiden van de kustplaats Cette, binnengedrongen door een volksmenigte, welke een gioot aan tal soldaten weet over te halen tot verzet en desertie. De muiters, behoorende tot het 17e regiment linietroepen, ten getale van meer dan 600 man, maken zich meester van geweren en scherpe patronen, waarna zij in de beste orde en met trompetters vooraan op inarsch gaan naar Bóziers. Daar bevindt zich in garnizoen het 31e kurasier*, dat in de kazerne is ondergebracht, tot voor zeer kort bewoond door het 17e. De geueraal, die het 81e cjmmandeerd, poogt met zijn troepen den opmaisch der muiters tegen te houden, doch dezen laten zich niet intiini- deeren en lossen een salvo met scherpe pa- tronen (andere hebben zij niet). Er wordt wat. hoog aangelegd en er gebeuren nog geen ongelukkeu. De troepen, d. w. z. de niet-muitendc, geregelde troepen trekken terug. Het 17e r g. komt Boeiers binnen; pleegt daar bal dadigheden en verwekt een grenzenlooze op winding. De bevolking ontvangt hen met hartstochtelijke vreugde; brengt hun levens middelen en ververschingeu. De helden trachten hun oude kazerne in bezit te nemen, doch zonder succes. Zij mpeereu dus op een open plein. Dan komt de nacht di* raad brengt en ontnuchtering. De belhamels laten door b'viende politici van invloed bij Clemenceau vragen ot alles vergeven en vergeten zal zijn De minister-president antwoord„Met die lieden wordt niet onderhandeld." In de Kamer eischen de afgevaardigden uit de zuidelijke districten het ontslag van den profeet van de Oost Pyreneeën. #Neen", zegt de ministerpresident „die man deed riju plichtik ontsla hem niet." Maar later op dien dag Vrijdag gaat het Clemenceau als het den muiters was gegaan. Een ontnuchtering, een «ach tere stemming, een nog zwaarder gevoel van verantwoordelijkheid buigen den staats man ook hij wordt week. En in de Kamer spreekt hij het groote wooid //De muiters, de berouwvolle muiters mogen terugkomen." En er is gemompel ouder de hoorders. Waarop Clemenceau den Kamerleden de vr-ag stelt„Oui dans cette assemblee refuserait clémence De rede van den mmist» r-prtsident wordt door een deel der Kamer met gejouw be groet m »ar de meerderheid, die aanvanke lijk in ijzig stilzwijgen had geluisterd, juichte den staatsman toe. Dan volgen twee onverwachte fortuin!jcs Clemenceau kan aan de Kamer mededeelen dat inderdaad de muiters, op verzoek nog wel van generaal Baitload, het hoofd in den schoot hebben gelegd. De afgedwasldc schapen rijn teruggekeerd. G wapende Fran- sche soldaten staan niet Lnger tegenover gewapende Franschc soldaten. Alle muiters zijn teruggekomen en de toestand van anarchie wordt bedaar 'er. Japan en do Verecnlgdc Staten. Te Washington is bericht ontvangen uit Tokio, dat in Japan een krachtige propa ganda wordt gevoerd voor h<-t huyeotten van Amerikaansche producten en den Amc- rikaanschen haudel. De Japanners robijnen daarbij te weik tc willen gaan, ougeveer zooals verleden jaar de Chineezen. Nu her inneren de Amerikaansche handelslui zich nog opperbest, hoe ontzaggelijk groot de schade is geweest, welke zij door die hau- delsbuycot der Chineezen hebben gel-den Naar men te Washington hoopt zal echter deze boycot-beweging niet zooals in China wel het geval was door de regerring worden gesteund, doch veeleer tegengewerkt. Het doel der boycot beweging zou natuur lijk zijn, pressie uit te oefenen op de Amerikaansche regeering om wijziging en verzachting te krijgen vao de bepalingen, regelende de Japansche immigratie Den Bosch en Waalwijk. Menigeen lijdt aan de nieren en aan pijn in den rug, doch het onderstaande bericht b vestigt onze meening dat hier kortbij een geneesmiddel daarvoor bestaat, dat met suc ces aangewend wordt. Mej. OldemengT, wonende Muntelwal L 357 te 's Hertogenbosch, meldt ons het vol- gende: Sedert verschillende jaren heb ik ge leden aan hevige pijn in de rechterzij en een benauwd, gedrukt gevoel in de maagstreek. Ik had veel las'. m?l de urine elk oogeu blik moest ik hieraan toegeven en dan kwa men er kleiue hoeveelheden. Bij het miuste wat ik deed, mot-si ik verschrikkelijk trans pireeren ik was geheel lusteloos an altijd fgemat, scheen het ine toe alsot mijn bee- nen hun dienst weigeren. De geneesheer zeide mij dat het een nierziekte was, doch 11c goede zorgen bleven zonder resultaat- Ik werd wanhopig en was bang dat ik mijn heeïe leven zoo verder zou moeten suk kelen. Toen Foster's Rugpijn Nieren Pillen als zulk een uitstekend middel tegen mijn soort ziekte aanbevolen we,rd, liet ik hier een doosje van komen en wie zhI mijn ver wondt ring en blijdschap begrijpen, toen ik reeds gedurende de eers'e ach' dagen mijn pijn totaal kwijt was. Het was er nu weer gewoon eo ik voel mij veel vroolijker en -terker dan voor jaren het geval was. Wear ik kan zal Ik de lijdende menschen trach ten iu te lichten om hen van hun elleode te verlossen. Ik oudergeteekende verklsar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Een kort woord gericht aan vrouwen. Ve len ond-r U schijnen voortdurend ongesteld; misschien lijdt gij aau hevige pijn in den rug aan een kwaal die gelijkt op afmatting nan migraine of overspanning der zenuwen Wees uiet zoo vlug in het vellen van oen oordeel en met te zeggen dat gij lijdt aan een der ziekten waaraan vrouwen lijden Een groot aantal dezer ingebeelde „vrou wenziokten" zijn niets anders dan aandoe ningen der nieren. Verliest niet den moe( en deukt niet langer meer aan een inge beelde kwaal, het zijn missohien Uw nieren welke in het spel zijn. Verzeker U dat men U de echte FOS TER'S RUGPIJN NIEREN PILLEN geeft dezelfde die Mej Oldemenger gehad heeft Wij waarschuwen tegen namaak en make koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de fir ma Wed. Orie-Duinoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor &u of f 10 voor zes donzen. Cursus in zaal- en openluchtspelen. Aan den cursus in zaal- en open luchtspelen, die gehouden zal worden te Utrecht van 22 tot 26 Juli 19U7, zal worden deel genomen door den heer A. G. Laarakker, hoofdonderwijzer alhier en tevens voorwerker der W. G. V. Het is eene onderscheiding tot dezen cursus, die gegeven wordt door de Ver. van Gymn. Onderwijzers in Nederland, en welke door 't Rijk wordt bekostigd, te worden toegelaten, wijl, bij tal van aanvragen, slechts aan 48 personen in 't geheele land de toezegging tot deel neming kan worden gedaan. Wij hopen, dat de opoffering van de zijde van den heer Laarakker in dezen gevorderd, in de toekomst de beste vruchten moge opleveren. Ter verduidelijking zij hier bijgevoegd dat tot bedoelde spelen o. a. behooren Barloop, Korfbal, Slingerbal, Kastie, Kiepers, Honkbal, Ciicket, Vuistbal, Lawn-Tennis enz. Wedvlueht. De postduivenvereeniging »de Post duif" alhier hield Zondag 16 dezer eene wedvlucht van uit Creil (Frankrijk) af stand 324 K. M. De duiven werden aldaar door den convoyeur van den Ned. Alg. Bond van Postduivenliefheb- bers ten 6 uur 30 min. bij heldere lucht en zuiden wind in vrijheid gesteld en kwamen aan, en werden de prijzen be haald als volgt: u min sec. R. J. Schoemans om 11.3.38 le 2e 3e 4e 5e eene prijs Blok Ant. van Eijck W. Klerx P. Schoemans eerste prijs snelheid van om 11.3.21 11.8.37 11.35.10 11.52.29 werd behaald met 1184.7 meter per 1907. De muiterij der genietroepen nabij Kiew schijnt ernstiger geweest te zijn, dan men het aanvankelijk wilde laten voorkomen. Men gelooft, dat de muiters der vloot te Sebastopol en deze troepen een afspraak hadden gemaakt, maar het plan vitl door de overijling der marinemanschappen in het water. De soldaten hadden zich meester gemaakt van een hoeveelheid scherpe pa tronen, die in het arsenaal lagen. Zij dedeu eenige schoten iu de lucht, waarop de bataljons-commandant met andere troepen toesnelde. Er ontstond een hevig gevecht. De commandaut en 3 officieren werden doodgeschoten, 60 soldaten werden gewond, 250 gevangen genomen, terwijl 190 zich door de vlucht redden. Te Kiew hebben vele arrestaties in ver band met deze muiterij plaats gehad. WAALWIJK, 22 Juni Mutiueé Liedertafel. Naar wij vernemen zal Oefening en Vermaak" dit jaar haren honorairen leden weer eens een matinée musicale aan bieden, waarop bekende artisten op ko misch gebied hunne medewerking zullen verleenen. In vroegei jaren behoorden deze matinées steeds tot de meest ge zochte uitvoeringen der vereeniging. Wij willen hopen, dat zij ook nu zich in een druk bezoek mogen verheugen. Festival te Kaatsheuvel. Onze liedertafel heeft in hare verga dering van Donderdagavond j.l. met algemeene stemmen besloten deel te r» nemen aan het festival voor harmoniën enzangvereenigingen, uitgeschreven door »Euphonia» van Kaatsheuvel. Naar wij vernemen zal Oefening en Vermaak» bij deze gelegenheid uitvoe ren Opwaarts van R. Hol en De Mar telaars in het Colyseum van Rillé. Verbetering Loint. Op de vraag, die men ons van ver schillende zijden stelde, hoe het staat met de plannen van de verbetering der Loint, kunnen wij mededeelen, dat de door den raad benoemde commissie van onderzoek in de a.s. week met den heer Wijnands hare eerste vergadering zal houden en dan de zaak zoo spoedig doenlijk tracht af te werken. C&lleete. Naar wij vernemen heeft de collecte voor den gewapenden dienst in deze gemeente opgebracht de som van f 16.43. minuut, de 2e prijs met 1183.4 meter per minuut. Gelijk met deze wedvlucht werd ook deelgenomen aan de Provin ciale wedvlucht, uitgeschreven door de P. V- >de Luchtreizigers" te Dongen de uitslag hiervan is nog niet bekend. Zondag 30 Juni zal eene wedvlucht gehouden worden van uit Orleans, afstand 473.5 K. M. en gelijkertijd ook worden deelgenomen aan de groote Nationale wedvlucht, uitgeschreven door de P. V. de Luchtbode" te Arnhem, waarvoor 1 duiven zijn ingeschreven. Ongevallen. Zondagmiddag waren, zooals gewoon lijk, eenige kinderen aan de voor de molen van de firma Kemperman van de Water loopende sloot, bezig met daar te spelen. Zoo ook het 5-jarig dochtertje van B. Plotseling echter kwam het kind met haar hoofd omlaag in de moddersloot terecht. Haar ongeveer 11-jarig broertje, het ongeval bemerkend, springt zonder na te denken in de sloot en trekt zijn zusje met haar hoofd uit de modder en wist zoo te voorkomen dat zij daarin zou stikken, wat als de knaap er niet zoo spoedig was bijgesprongen, ook ze ker het geval zou zijn geweest. Een voorbijganger bracht beide kinderen op het droge en haalde aanstonds van het kind de modder uit oogjes, mond, neus en ooren. Gisterenvoormiddag beging een ongeveer 12-jarig meisje de onvoorzich tigheid om achter op een voorbijrijdend rijtuig te springen. Ongelukkiger wijze kwam zij met haar voet tusschen het rad bekneld. Door haar hulpgeroep en het oogenblikkelijk stilstaan van het rijtuig kon het meisje uit haar netelige positie worden verlost. Gelukkig heeft het kind geen noemenswaardig letsel bekomen. BAARDWIJK. De Naainlooze Vennoot schap Algemeen Belgische Brand-Assurantie- maatvohappij zond dezer dagen aan den Op- perbrandn eester cieu heer J. v. Huiten alh, flö.ÜU als belooning voor het moedig op treden onzer brandweermannen bij den brand op 20 Mei j.l. Wie nu zijne wandeling wil veraange namen vooral met het oog op den a.s. zon en feestdag in Waalwijk gaat na eens een kijkje nemen vooral a s. Maandag, daar dieD dag alles in volle werking is, naar den over laat daar is men sinds eenige dagen begonnen met de grondwerken der brug welke I Juli a.s. moeten opgeleverd zijn omdat dan debrugwerkers zullen arriveeren. Het aantal werklieden op het werk is reeds aangegroeid iot 300. Over eeu dag of acht zal de ijaeren man zijn werk beginnen achter de spoor brug. DRUNEN. Door de ^Nieuwe Harmonie* werd Zondag namiddag een concert gegeven bij den heer L. van Wiel (Wolfshoek.) Onder directie van den heer Th. van Delft wecden de verschillende nummers cor rect uitgeroeid. Na afloop trok de muziek een lustig inarschje blazend naar haar locaal bij den beer M. Vissers. Jammer dat 't Aoo'n slechts weer was, anders had bepaald dit concert druk bezocht geweest, maar nog meer jammer is dat tr niet meer concerten door de Nieuwe Harmonie iu de zomer maanden gegeven worden. Eergisteren sprong er even voorbij de remise een wagen uit den rails, ongelukken zijn er niet voorgevallen alleen circa eeu half uur vertraging. Z. D. H. Monsgn. W. v. d. Ven zal op 3 Juli a.s, in de parochie kerk alhier aan de kinderen het H. Vormsel toedienen. a.s Zondag «al door de Oude Har monie een c meert gegeven worden bij den heer M. Melis aan de spoorlij1*. De mu- ziekiieihebbers kunu n dus weer eens pro- fiteeren, als nu 't weer maar wat gunstiger is dan verleden Ziudag; dan kan de heer Melis bepaald op een druk bezoek rekenen. VLIJMEN, as. Maandag 24 Juni, Pa troonfeest der parochie, komt het zangkoor gevormd uit de studeuten der abdij van Ileeswijk de kerkelijke diensten met zijn zang opluisteren. Daar genu ld koor den roep heeft zeer bedreven te zijn in*den ker kdijken zang zullen zeker de koristen van Vlijmen en omgeving verlangend zijn fens te hooren wat die hoeren kunnen presteeren. De aspergetijd loopt ten eind»». Op St. Jansdag toch houden de boeren meestal op met steken om den s'oel niet te zeer uit te putten en gelegenheid ie ge»en voor een' nieuw seizoen frissche krachten te ver zamelen. Na.ir ruwe schatting z ïllen er hier dit jaar ongeveer 15000 Kilo's meest voor export bestemd zijn verzonden. De prijs in het begin 50 cant per kilo liep terng tot 30 Een aardig sommetje geld is er dus me! de aspergecultuur weer biunengekomen* Onze veilings luf-tuf, welke dit voor jaar weder met een slap gangetje afreed de kar schijnt niet stevig genoeg om ze aan eeu snellen gang te wagen dreigt half weg te sullen blijven steken bij gebrek aan benzine of anders gezegd, omdat de boeren niet genoeg producten op de veiling brengen, 't Is niet met een p iar woorden te zeggen waarom onze veiling zoo'n kwijnend bestaan leidt, manr jammer is hat zeker, dat onze fruittelers niet eene even krachtige vereeni ging in het leven kunnen roepen als er reeds jaren iu andere streken van ons land bestaan. Zoon'n veiling, waarbij allen aangesloten waren, zon een meer geregriden handel ver- zekeren en indirect verbetering van pro ducten in de hand werken. Dit laatste vooral ook een niet te onderschatten voor deel. BESOIJEN. Zaterdag 15 Juni j.l. vierde onze ZeerEorwaarde Herder zijn veertigjarig priesterjubileum. Reeds vroeg wapperde van de meeste huizen de nationale driekleur ten teeken van blijde instemming met dit feest, van warmedankbaarh4d jegens den jubilaris tevens tal van blijken van belangstelling en waardeering mochten den feestvierenden herder ten deel vallen. De daaraanvolgende dag, Zondag 16 Juni zon een meer feestelijk doch slechts «en streng kerkelijk karakter dragen. Smaakvol was het priesterkoor getooid in zijn schoonen teestdos van goud en bloemen. Tal van, keurige bouquetten, getuigend van aesthischen zin, brachten menig toeschouwer iu stille bewondering. Een plechtige Hoogmis werd om 10 uur door den Eerw. jubilaris zelve gecelebreerd, .vaarbij het zangkoor op verdienstelijke wijze de driestemmige Mis van Ponten uitvoerde. Na het Evangelie beklom de ZEerw. Heer Pastoor den predikstoel en herdacht in korte, doch treffende woorden het geluk, dat ZEerw. heden ten deel viel. Na een plechtig lof waarbij de ZeerEerw, Heer Pastoor werd geassisteerd door den WelEerw. Heer Kluytraans uit Waalwijk arrangeerde zich het zangkoor bijgestaan door de dameszangeressen der congregatie in het prieaterkoor om de schoone feest cantate, woorden van den Heer Aug. v. d. Heijden, muziek v. d. Haagb R. K. priester, vorens evenwel daar trad de Heer nemen ZeerEerw. Heer J. C. uit te voeren. Al- mee een aanvaug te L Hnrkmans, naar voren om den ZeerEerw feestvierenden Her der te complimenteeren den ZEerw. namens het zangkoor en dameszangeressen een ge- schenk een prachtig missaal aan te bieden. Alhoewel wegens ziekte van den aoo ijveri- gen en bekwamen directeur, den Heer v. Helvoirt de directie aan audere banden was toevertrouwd werd de cantate netjes en ge voelvol uitgevoerd, waarvoor den Heer A. Hurkmana geen woord van lof mag onthou den worden. Ook de drie solisten kweten zich uitstekend van hunne taak en mochten een bijzonder woord van lof verdienen. Daarom bedankte de ZeerEerw. Heer Pas toor met hartelijke woorden he' zangkoor voor de hulde welke ZEerw. werd gebracht. Den volgenden morgen werd ZEerw. onder leiding der Eerw. zusters eeu# ovatie ge bracht door de kindereu der R. C. school, welke des namiddags onthaald werden en een aang naain middagje doorbrachten. Ik eindig dit verslag met den wensch dut onze ZeerEerw. Heer Pastoor nog menig jaar den luisterrijken dag van hedeu mag herdenken, totdat de gouden priesterkroou. ZEerw. moge sieren en ZEerw nogmaals getuige zal kunnen zijn van de dankbaarheid zijner parochianen. D. Dezer dagen werden dan landbou wer v. B. alhier 17 schoone kuikentjes ont stolen. Eerst meende men dat hier kwaad aardigheid iu 't spel was, doch weldra bleek, dal men met een viervoetigen dief te doen had. Men zij dus op zijne hoede SPRANG. Donderdagavond omstreeks 10 uur klonk door onze gemeeute het geroep vau brand. Een groote schaar van menschen waren spoedig voor het huis van den bak ker R. Martens waarin nog 2 andere gezin nen woonden, bij elkander gestroomd want dit hais was een prooi der vlammen geworden. Spoedig had men de brandspuit bij de hand en de brandweermannen bij elkander doch liet spuiten hielp zeer weinig want spoedig

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 5