"Terslag Reclame. BUITENLAND. Frankrijk. Duitschland. Engeland Rusland. Amerika. BINNEN LAN treinen van 20 tot 30 wagens, die op een dag 30 K.M. doorloopen.— Bij den oogst bedient men zich van reus achtige stoommachines, die het graan afsnijden, het dorschen en in zakken laden alzoo 1800 zakken daags vullende. Vergelijk daarbij het kapmes van Céres of de zeis onzer maaiers. Het gezond verstand wil, dat men aan de landen, die speciaal voor de voort brenging van zekere levensmiddelen zijn aangewezen, die daarvan als het natuur lijke monopolie hebben, die cultuur over laat en dat men zich niet uitput door teelten, die niet loonend zijn en die niet kunnen bestaan zonder eene voor het algemeen schadelijke protectie. Invoerrecht op graan geeft noodzake lijk duurder brood. Daarbij bewijst men een zeer twijfelachtigen dienst aan den landbouwer, die daardoor een terugge houden wordt initiatieven in andere, betere richting te nemen. X. De dankbaarheid van ren inwoner van Zalt—Dommel. Uit dankbaarheid voor de verkregen wel daden en met den wensch dat velen nut mo gen trekken van zijne oudervinding, mach tigt ons een inwoner van Zalt-Bommel zijne verklaring te pabüceeren. De heer C. v. Osch, wonende Kerkstraat B 250 te Zalt-Bommel, meldt ons Vanaf het oogenblik dat ik met Foster's Rugpijn Nierenpillen begonnen ben, is hot mij mogen gelukken een groote verlichting te bekomen in een nierziekte, waarvan ik reeds sedert drie jaren het slachtoffer geweest ben. Ik had voortdurend een hevige pijn in den rug en in de lenden m in de liezen dc urine bevatte veel bezinksel en was steeds troebel, de loozing geschiedde pijnlijk en branderig. Wat ik hier ook voor gedaan had, mijn ziekte werd steeds erger in plaats van min der, ik had ook veel last van duizelingen en schemeringen voor de oogen. Vanwege de hevige pijn die zicli van het benedenge deelte van den rug tot in de schouderbladen uitstrekie, was het mij menigmaal onmoge lijk naar mijn werk te gaan en dit maakte mij zeer mismoedig. Ten slotte vestigde men mijn aandacht op Uw heilzame pillen en ik ben zeer tevred^D, dat ik U kan mel den dat twee doozen mij veel verlichting geschonken hebben. Om echter zeker te zijn van een algeheele genezing zal ik nog tenigen tijd met de behandeling doorgaan. Ik ondergeteekends verklaar dat het bo venstaande wanr is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Indien gij op de een of andere wrjze lijdt aan de nieren loopt gij gevaar eene ont steking aan de nieren te bekomen, steenei in de blaas, waterzucht, suikerziekte enz. want aangetaste nieren genezen nooit van zelfindien men ze verwaarloost en aouder hulp laat, i9 het eiude noodlottig. Verzeker U dat men U de echte FOS TER'S RUGPIJN NIEREN PILLEN geeft, dezelfde die de heer Van Osch gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekeniug van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de fir ma Wed. Orie-Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één of f 10 voor zes donzen der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk, betreffende den toe stand van den handel, de scheep vaart en de Nijverheid, over het jaar 1906. {S/ot.) Correspondentschap der Nederlundsehe Bank ten kantore van de heeren W. TIMMERMANS ZONEN te Waalwijk. Verwibssld werd: 1906/1907 1905/1506 Bankbilj. tegeu specie f 1.661.975.— f 1.309.290.— - 1.270.920.786,370.- - 1.505.305.1.137;050. Specie Veiionden Bankbilj. O.itTkDgen g f4 438 200.— f3.233 010,- f 261.850.— - 105.000.— 293 110. 121.000. - f 366 850.— f 414110— OntvaDgen Specie Verzonden 178.800.— 11.350— 156.500— 4 390— f 190.150— f 180.890— Orniet door assignation en Inkasseeringen f Disconto ens. 337.035.45 f 220.927.73 f 1.141.187.26 f 870.512 27 Rente van discontee ring en BeleeniDg f 13.252.48 Samenstelling en Werkzaamheden der Kamer. In het personeel der Kamer kwam dit jaar geen verandering. Zij is samen gesteld uit de heeren J. BERNARD TIMMERMANS Wz., Voorzitter. A. J. M. VERBUNT, Plaatsvervangend Voorzitter. JAN VAN RIEL. treden af in 1910 J. L. TIMMERMANS VAN TUREN- HOÜT P. VAN LOON Gz. treden af in 1908. F. W. V AN LIEMPT, Secretaris treedt af in 1909. Buiten en behalve de gewone en ge regeld wederkeerende bezigheden was de Kamer op verschillend gebied werk zaam, zooals uit het navolgende kan blijken- Ie. In dato 8 Januari diende de Ka mer van antwoord aan den secretaris der Wereld-Tentoonstelling in Milaan, op een schrijven om inlichtingen omtrent eenige takken van Nijverheid in ons res sort. 2e. 25 Januari waren wij in correspon dentie met de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam, betreffende eene Vergadering van afgevaardigden van Nederlandsche Kamers in zake Pos terijen, aldaartehouden in dato 5 Februari. 3e. 5 Februari met de Kamer te den Helder, betreffende haar adres om in voering van kilometerboekjes bij de Hollandsch-IJzeren Spoorweg-Maatschap- pij. 4e. 12 Maart met de Directie van het Algemeen Ned. Exportblad te Amster dam over invoer van buitenlandsch leder. 5e. 19 Maart verzond de Kamer aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, op diens verzoek een afschrift van een lijst van fabrikanten en groot handelaren in het ressort onzer Kamer, waarvan het origineel is gezonden aan de Nederlandsche Kamer van Koophan del te Londen, mede naar aanleiding van een desbetreffend verzoek uit Londen. 6e. In dato 20 Maart verzond de Ka mer een adres aan den Heer Directeur Generaal der Maatschappij tot Exploita tie van Staatsspoorwegen, waarop gunstig werd beslist. 7e. 20 Maart vroegen wij adhaesie aan de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Eindhoven voor bovengenoemd adres. - 8e. 28 Maart diende de Kamer van advies aan den Minister van Waterstaat Handel en Nijverheid in zake invoering van een chèque en girodienst bij de postkantoren. 9e. 3 April was de Kamer in corres pondentie met het K- K. Oostenrijksch Hongaarsch Consulaat te Amsterdam over den invoer van looistoffen. 10e. 6 April zonden wij een adres aan de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen met verzoek tot het verkrijgen van veewagens aan het station Waalwijk. 11e. 10 April heeft de Kamer haar advies uitgebracht aan den Minister van Landbouw en Nijverheid en Handel om trent het ontwerp >Organisatie der Kamers van Koophandel en Fabrieken" 12e. Op denzelfden datum werd door ons aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam op haar verzoek een afschrift gezonden van ons adres Organisatie der Kamers van Koophan del en Fabrieken". 13e. Wij hebben op dien datum, in gevolge het verlangen van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Hande een afschrift van meer genoemde adres gezonden aan Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. Later werden nog afschriften gezonden aan andere personen en instellingen, die ons toe zending daarvan vroegen, o. a. aan Mr R. Feith, secretaris der K. v. K. en F te Groningen en aan den Hoofd-Redac teur van >De Middenstanders" te Sant poort. 14e. In dato 22 Mei hebben wij in lichtingen verstrekt aan het Gemeente bestuur alhier op zijn verzoek, betreffende bestaande Patroonsvereenigingen. 15e. Den 23 Juni zonden wij aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel tusschentijds bericht omtrent den toestand van handel en nijverheid 16e. 2 Aug. hebben wij aan »Het Eerste Nederlandsche Koopmansgilde in Duitschland" te Dusseldorf in ant woord op zijn schrijven van 27 Juli 11 inlichtingen verschaft, omtrent bereiden van schapen- en geitenvellen in Holland 17e. 24 October gaven wij gevolg aan het verzoek van den heer van Rijckevorsel, consul van België te 'sBosch door toezending van adressen van Leer looiers en Lederfabrikanten te Waalwijk en Omstreken. Verder was de Kamer nog met en kele andere instellingen en personen in correspondentie. Wij verzonden als naar gewoonte in de maand Juni het verslag over 1905 volgens voorschrift aan de Regeering aan Provinciaal- en Gemeente-Bestuur zoomede aan verschillende personen en instellingen in binnen- en buitenland. De Kamer heeft dankbaar gebruik gemaakt van de bouwstoffen, die haar voor 't opmaken van dit verslag zoowel door particuliere als officieele personen zijn verstrekt. Industriëelen, die aan ons verzoek zoo bereidwillig voldoen, om ons met dit moeilijke en tijdroovend werk bij te staan, bevorderen naar onze meening hierdoor het niet weinig zoowel hun eigen als het algemeen belang dezer nijvere streek. Aldus vastgesteld in dato 16 Mei 1907. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk J. B. Timmermans Wzn., Voorzitter. F. W. van LIEMPT. Secretaris. Krijgstucht. Zondagmiddag hadden twee soldaten ruzie te Rochefort op straat. Het waren Loriol en Médianol, ran het derde ïegiment ko loniale infanterie. Daar kwam voorbij ten adjudant-majoor, ook ran de koloniale in funterie, maar van een ander regiment. Zij naam is Ducrocq. Ducrocq kwam op c ruzie af en geLetle Loriol, op te houden met lawaai schoppen. Loriol gaf een bru tad antwoord. De officier r.am hem de pet van 't hoofd om het numnnr te zien en toen hij wist, wie de brutale soldaat was liep hij door. De andere soldaat, Mé lianol was al doorgeloopen. Eren na dit garal hoorde Médianol gerucht van wapenen ach ter zich en een schreeuw ran Ducrocq, die riep hou me rast, ik ben gestoken. Loriol was den officier achterop geloopen en hat hem de bajonet in den rug geplant tusschen de schouderbladen. Ducrocq werd bij een apotheek binnen gedragen en later naar het ziekenhuis ver voerd. De bajonet is een eindweegs in d rechterlong gedrongen. Loriol werd gevangen gpnomtn loen hij in de kazerne terugkwam. Prins Bülow heeft Zaterdag Etienne den vroegere» Franschen minister van Oorlog en lid van de Kamer, te Berlijn bij zich out vangen. Etirnue had vior.f reeds met den keizer te Kiel gesproken, en het is te begrijpen dat er nu geruchten opduiken volgens welk Duilschlnnd en Frankrijk over een overeen komst misschien met Marokko als ruilmffi del onderhandelen. E'ienne heeft, naar men van verschillende kanten vertelt, al in 1902 teiwijl Delcassé met Engeland on derhandelde te Berlijn vertoefd, maar heeft toen geen gehoor kunnen vinden. De correspondent van de Temps te Berlijn seint, dat hij Etienne voor zijn vertrek naar Parijs heeft gesproken, Etienne zei, dat zijn twee lange gesprekken met deu keizer wt over alle politieke vraagstukken «au deu dag hadden geloopen, maar geen diplomatiek of ambtelijk karakter gehad haddrn. Toch vond Etienne het noodig over de gesprekken zwijgen. De correspondent, kreeg echter den persoonlijken indruk, dat Etienne uit Kiel en Berlijn het vertrouwen op een gestadig verbeteiing van de betrekkingen tusschen Frankrijk en Duitschland meeneemt. Koning Eduard en keizer Wilhelm zijn weer goede vrienden ze probeeren fhans, het weer te worden. Het Londsnsche departement van Buiten landsche Zaken maakt hekend: Wij zijn gemachtigd te melden, dat d koning en de koningin den Duitschen Kei zor en keizerin tot een bezoek aan hunne Majesteiten uilgeneodigd hebben. Nn verwachting zsl het bezoek plaats hebben in November, wanneer het hof te Windso zal verblijven. Van bedanken voor da in vitatie zal nu wel geen sprake meer zijn Kea stap voorwaarts naar betere toestanden heeft de Russisch regeering gedaan. De regeering beschikt over eeu landfond van 10 millioen desjatinen. Deze zullen on der de hooien verdeeld worden en wel stakken van 2 tot 28 desjatinen, al naar de gesteldheid van den bodem. Het land zal deu boeren op uiteist gunstige voorwi *r den worden verstrekt; liet zal niet door hen behoeven gepacht te worden, doch hun ei gendom worden. Verder is bepaald, drt waar het noodig i«, de g-m'ente zelf den aankoop vao land ter hand zal n-men, waar bij de aan de boereu lodgewezen stukken wederom in hun bezit kunnen overgaan. De verdeelirg van den grond zal het werk zijn van een landcommissie. Elk gouvernement krijgt eeu eigen commissie, die de noodig maatregelen treffen moet. Door dit besluit der regeering wordt een kicin grondbezit geschapen, waarna de bof ren met alle macht gestreefd hebben. Als na die boeren maar begrijpen, dat het niet enkel bezeten, maar ook bewerkt moet worden. De terreur Te Riga zijn 30 man in hechtenis gano- men, die revolutionnaire propaganda in het leger maakten. Bij Kigry in de provincie Tomsk is een postrijtuig 25.000 roebel lichter gemaakt. Te Krasnojarsk is da gevangenisiuspec- teur vermoord. Te Batoem is een postpakket in het post kantoor ontploftalles is van binnen ver nield en een beambte is gewond. In Odessa is de geneeskundige inspecteur vermoord. Te Kieuw zijn 5 soldaten doodgeschoten, die in het kamp getracht zouden hebben muiterij uit te lokken. Te Koersk hebben eenige individuën iü een politiebureau tw-e agenten doodgescho ten. Zij vluchtte»- weg op een locomotief waarvan zij den machinist met hun revolvers reigden, indien hij de machine niet op gang iracht. Volgens de Brooklyn Daily Eagle heeft de Amerika>nsche regeering besloten, on verwijld zestien linieschepen in den Stillen Oceaan semen te trekken, naar 't heet uit voorzorg, dat he* met Japan spa-k loopt. Volgens de Globe, van New-York, wor den de zestien linieschepen er mor g>ed he-ngezonden. De schepen zullen in 12 of 15 maanden langs Kaap Hoorn of over Soes rrheen op weg zijn. M«-n kan wvl zeggen, vervolgt het blad, dat die maatregel tegen Japan gekeerd is, m »ar de houding der re geering zal bewijzen, dat hij tegeu geen eu- kelrn staat in bi ronder gericht is. Volgens een telegram uit Tokio aan een New-York?ch blsd, denkt men ginds wel niet aan oorlog, maar gelooft men, dat de goede betrekkingen mpt Amerika verstoord zullen worden, als men de verontwaardiging der Japanners over dc anti-Japansche on lusten in San Franciseo niet spoedig tot be daren weet te brengen. Zware bepalingen op de landverhuizing traden „ister in de Ver. Staten in werking, al blijven ze volko men binnen te perken, die de Staat mag stellen tot afweer van schade. Het hoofdgeld wordt otn te beginnen «au 2 dollars tot de duhbele som verhoogd. Men berekent dat de nieuwe b- lasting de 2V3 millioen dollars onkosten van de land verhuizers-afdeeling zal dekken en nog een winst van 2 miilioen dollars voor dc schat kist zal opleveren. De scheepvaartmaatschappijen die idioten, stompzinnigen en teringlijders aanbrengen, zullen met 100 dollars beboet worden. Eeu andere nieuwigheid is, dat vrouwen die bin nen drie nadat zij het land zijn binnenge komen, een onzedelijk leven blijken te leiden, terug gezonden kunnen worden. Zij die zulke vrouwen voorthelpen, zullen door de land verhuizings-nfdeelirg vervolgd worden en kunnen met 5000 dollars of vijf jaar gevangenis gestraft worden. Audiëntie der gedelegeerden ter Vredes Conferentie. Het naar het paleis brengen van de le gedelegeerden voor de door H. M. de Ko ningin aan hen te verkenen audiënties, lokte Maandagmiddag vele kijkgragen tegen over het paleis ter weerszijden van het rui trrstandbeeld, waar het publiek door de politie in rij werd geschaard. Hun nieuws gierigheid werd iu alle opzichten bevredigd daar de staatsliedeu bij het verlaten van hun rijtuigen en bij het binnentreden der Vor stelijke woning duidelijk gezien konden worden en bewonderd in de pracht vatfhun rijkelijk met goud bedekte ambtekleediug. De overgroote meerderheid der awdiëutie- gaugers droeg costuum of voor zoover de leden in militairen dienst rijn, de tenue Een uitzondering hierop maakten de afge vaardigden van de republieken, die in frac met witte das verscheBen, Het aantal ge rokte heeren was grooter dan bij deze ge legenheid in 1898 tijdens de eerste confe rentie, omdat de Zuid-Amerikaansche Repu blieken er toen nog niet aan deelnamen Ook de Fransche gedelegeerde, de heer Bourgeois, was in burgerkleeding met het roode lint van Groothuis van het Legioen van Eer over de borst. Verschillende hoof deu van delegatiën waren versierd met liet Gro.tkruis der orde van den Ned. Leeuw, o. a baron Van Marschalk H. M. ontving de chefs iu tegenwoordig heid van Z. K. H. den Prins der Neder landen. Allereerst leidde de Minister van Buitenl. Zaken, jhr. Van Tets van Goudriaan, dsn heer Nelidow als voorzitter der hoogc ver gadering bij II. M. in. Op zijn beurt stelde de president der conferentie aan H. M. iedei der gedelegeerden voor naar alphabetische volgorde der vertegenwoordigde rijkeu. De le Nederlandsche. gedelegeerde, de heer De Beaufort, presenteerde ziju mede leden aan Z. K. H. don Prins. De beide Vorstelijke Personen onderhiel den zich met de gedelegeerden, die zy, si naar noodig was, in het Frsnsch, Duitsch of Engelsch aauspraken. Zij betreurden dat hst weder niet toeliet hen thans op het openlucht-feest iu den t in van het Huis teu Bosch te zien en gaven bet levendig verlangen te kennen, 's avonds met de an dere leden der delegatiën keunis te maken. Het gehoor te 12 uur aangevangen, was tegen 12s/4 grëiudigd. De ontvangst ten paleize. Men meldt uit den Haag De ontvangst door H. M. de Koningin Maandagavond aan de gedelegeerden der conferentie en bunne dames bereid, moet zeer schitterend geweest zijn. Ongeveer 800 genoodigden bewogen zich iu de zilen. Het feest begon met de voorstelling in de groote saai vau al de gedelegeerden, behalve degenen die reeds in den voormiddag door H. M. ontvangen waren. Middelerwijl waren de dames in de andere salons ver- eenigd. Iedere eerste gedelegeerde stelde zijn delegatie voor, die vervolgens hun op- achting maakten aan de Koningin-Moeder en aan den Prina. Vervolgens werden de dames, onder wie cieh bavond baronesse lertha von Sutiner, ingeleid en insgelijks aan de Koninklijke familieleden oorgesteld, die zich vriendelijk met ieder onderhielden. De Koninklijke Militaire Kapel en de muziek der voormalige schutterij voerden een uilgelezen programma uit. Alle gasten woonden het feest in burgeravondkleedmg bij, behalve de officieren, die h&lfgalatenue droegen. De raout eindigde tegen 11 uur. Holland in Amerika. Hr. Ms. ^Gelderland', die in de Ver- eenigde Staten een paar haxns bezoekt wordt bijzonder goed ontvr.ngen eu verwel komd door regeering en bevolking. De be velhebber, de kapitein -ter zee baron Van Asbfck, bezocht Washington en werd vrien delijk ontvangen door president Roosevelt. Volgens de berichten van verleden week ziju de officieren thans in Nrw-York het voorwerp van de hartelijkste ovaties en be groetingen der oude Hollandsche families in de stad, die reus Niéuw-Amsterdam heette. Bijzonder opmerkelijk is weder bij deze gelegenheid de groote eer, waarin Hol land en alles nat Holland is, gehouden wordt pi de Vereenigde Staten. Hamburg, Antwerpen en Niewe Waterweg. In de maand Juni zijn in de haven van Hamburg aangekomen 1564 schepen metende 1,110,869 ton, tegen 1358 schepen matende 905,919 ton in Juni 1906. Er is dus een vermeerdering met 206 tchepeu en met 205,650 ton. De cijfers van de havenbeweging voor het eerste halljaar van 1907 zijn (met herl iding van de Autwerpsche cijfers, om ze met de andere vergelijkbaar te maken) Hamburg Antwerpen. N. Wsttrweg. Schepen Ton. Schepen. Ton Schepen. Ton. 1907. 7694 5,842 997 3236 4.829,733 4834 5,055,723 1906. 7776 5,530,715 3250 4,560,582 4331 4.406,332 Ver schil:— 82 312,282 15+269,151503+649,391 De havenbeweging van Antwerpea over de zes eerste maanden van 1907 omvat dus 225,990 tou minder dan die van de N. Waterweg over hetzelfde tijdvak, tegen een verschil vau 588 tou teu nadeele van Ant werpen over de vijf eerste maanden van 1907, De toeneming over hel eerste halfjaar van 1907 bedraagt voer den Nieuwen Waterweg alleen 67,958 ton meer dan de toeneming voor Hamburg en Antwerpen samen over dat tijdvak. Het onderzoek naar het Vndersohap. De Kamerov rsichtschrijven van de N. Rott. Courant geeft in het nummer vau 21 Juni jl. zijn voorloopig oordeel Over dit ontwerp, eeu oordeel, dat zeker lang niet malsch mag worden genoemd. Hij schrijft aldus: Droeg het oorspronkelijk outwerp-Loeff, niettegenstaande het eenige verwantschap had met dat van minister Cort van der Linden, een eigen karakter, en vormde het een goed geheel de wet, die er ten slotte uit worden zal, zal zich kenmerken door gebrek aan een ondubbelzinnig karakter. Het hinkt op verschillende gedachten. Mi nister van Raalte heeft van elk zijner beide ambts-voorgangers iets overgenomen, zonder eenheid daarin te brengen, en heeft daar doorheen nog gemengd een stelsel, dat wel niet is dat van de heeren Limburg is., maar dau toch uit de verte het vriendschappelijk toewuift. Op dat kleed zonder suit is ver volgens door bijna elk dqr sprekers een lapje gezet, óf de regsering heeft zich bereid ver- klaard aan het model nog wat te wijzigen. Bovendien zijn hier en daar scheuren ge komen, waar doorheen de voering zichtbaar wordt. De Koningin in de Harskamp. Vrijdag brachten de Koningin en de Prins een bezoek aan de legerplaats te Harskamp. Behalve uit het vaste detache ment, tellende 175 man, bestaat de ter oefening aanwezige serie uit 800 ai»n, ge vormd door 4 compagniën van het 7de regiment uit Amsterdtttn en 4 compagniën van het 9de regiment uit Groningen en Leeuwarden. Tegen 10 uur reed H M do aan den ingang van het kamp opgerichte eereboog door. De Koningin was gekleed in het wit, en zag er bijzonder opgewekt uit, Prins Hen drik was in generaalsuniform, klein tenue. Er werden verschillende oefeningen ge houden, door het koninklijk Echtpaar met belangstelling gevolgd. Toen de oefeningen geëindigd waren, werd een bezoek gebracht aan enkele gebouwen, waarondei ook d« fraai versierde ouderoffi- cierscanUnc en vervolgeus vereenigde het gezelschap zioh in een des teuten, die lot ontvangstsalon wns ingericht. Hier werden de aanwezige officieren en ook ds. Van Lutterveld van Otierfoo en pastoor Bos van Barneveld aan de vorstelijke personen voor gesteld. Om één uur werd iu de officiers-cautine de lunch gebruikt, aangeboden doof de officieren, waaraan 48 personen deelnamen, Eenige muzikanten van het faufarekorpi droegen zorg voor strijkmoziek Luitenant- generaal Campbell verzocht het woord en bracht H M. hartelijken dank voor de eer die Zij aau de Harskamp bewees door Haar bezoek en eveneens voor bijzondere onder scheiding, die Zij den officieren verleende, door eenige oogenblikken in hun midden te vertoeven Zijn redo werd besloten door den uitroep vLate de Koningin I Leve de Prins Onmiddellijk na den generaal nam H.M. het woord, Eene oude traditie van het Oranjehuis, aldus ongeveer sprak Zij, is hel dat dn leden er van zich één gevoelen met het leger, reden waarom Zij zich gedrongen gevoelde van Hare belangstelling door een bezoek san het kamp blijk te geven. Het was H. M. dan ook een behoefte het glas o;j te heffen en een dronk te wijden aan dc infanterie in het algemSfcn en de ii«r aanwezige officieren in het bijzouder. Na den lunch wooudeu de Vorstelijke Personen nog een gevecbtsschietoefening by

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 2