voor Costumes en Blouses, I Gemengd Nieuws, Advertentiën. Di MËËÊmm Gebrs. t>. d. Brekel Kleermakers- en N aaist ers fournituren. Enorme keuze i Telegrammen Handelsberichten. l aatste berichten. DOSSEN. Ja- Zwart en gekleurde zijden stoffen Dagelijksche ontvangst der uitgekomen NOUVEAUTR'S in Costuuxn— en MuntelgiM nee- ringen. roerde voor onzen dorpelingen, u\ aardig oin te zien, datgene wat zij in de Harmoniezaal van jEuplionia* ten uit-oer brachten, be wees duidt lijk, dat drz Vereeniging het reeds ver gebracht heeft in deze tak van sport, onder de bekwame leiding van hun aanvoerder, den Heer Prinsen. Zou ook in ons dorp zoo'n vereeniging geen levensvatbaarheid kunnen hebben. M. i. wel. Wie gfett den eersten stoot Processie Scberpenheuvcl. Verleden Zondagavond keerde met de laatste tram uit Tilburg, de deelnemers aan geuoemde processie huiswaarts Onder het zingen van geestelijke liedere.il, kwamen de 22 deelnemers omtrent 10 uur ons dorp binnen. Een groote menigte was natuurlijk saamgestroomd om hen te ontvangen. Con eert. Verleden Zondag 30 Juni heeft de Har monie fEuphonia* het voor 14 dagendoor ons aangekondigde concert gegeven bij den Heer van Berkei (Horst) hetwelk met 2en Pinksterdag bij gelegenheid van het toen gehouden concours van rcherpschutters, ten gevolge tan den hevige regen niet was doorgegaan. Een massa volk bewoog zich in en om den schoonen lommerrijken tuin van genoemd café, om te genieten van deze schoone uitvoering. Een zestal nummers werden ten gehoore gebracht, wa.rna door den Heer P. v. Woenstl in naam der sclierpschuttersvereeniging „St Crispijn*, vEuphonia" dank werd gebracht, voor deze schoone uitvoering er tevens den wenscb bijgevoegend dat zij moge groeie en bloeie en vooral dezen zomer, met roem moge terug keersn van h t concours te Amsterdam. Verder herinnerde spreker aan de betoonde belangstelling voor dit gegeven concours door ons Vorstelijk huis vanwaar een drietal prachtige medailles waren ontvangen. Na deze stormachtig toegejuichte toespraak, werd door de Harmonie, staande het Wieu Neer lands bloed* gespeeld, waarna inet een flinke march de terugtocht naar het vereenigings- locaal werd ondernomen. Diefstallen. Op onrustbarende wijze komen hier tegen woordig de diefstallen voor en ondanks het scherpziende en waakzaam oog onzer politie, mag het hen tot nog tos niet goed gelukken de daders te vinden. Verleden week werd ingebroken bij Mc juf A. S. en de Heer H. v. Zaterdagnacht bij den slager W. L bij den herbergier A. W. en P. v. H. Al gemeen denkt men dat hier een heele bende aan het werk is. Veel is er nergens ont vreemd, daar de menschen den laatsteri tijd meer voorzichtig geworden ziju en alles goed wegbergen. In een valstrik gelokt. Een koopman uit Milaan, Amedeo Marsco genaamd, 28 jaar oud. kwam te Marseille aan, op reis naar New-York en in gezelschap van een vrouw 22 jaar oud genaamd Felicie Valetutti en wier moeder in de rue Meisonnier te Marseille woont. Op aanwijzing van Felicie huurde Marsco kamers op een villa in de wijk van het Roode Kruis en bewoond door Matius Passet, 33 jaar oud. Marsco en zijn reisgezellin hadden daar hun intrek genomen, toen hij op een avond, dat hij in den tuin der villa een luchtje schep te, plotseling overvallen werd door vier mannen, die hem aan handen en voeten bonden en hem al zijn geld en juweelen afnamen. Vervolgens werd de ongeluk kige reiziger, wien niemand te hulp kwam, nog steeds gekneveld, opgeslo ten in een donkere kamer van de villa waar hij den nacht en den geheelen volgenden dag bleef. Eerst in den avond werd Marsco bevrijd van zijn banden maar om in een gesloten rijtuig naar het station gebracht te worden, verge zeld, of liever bewaakt, door 2 mannen die dreigden hem met revolvers te zul len doodschieten, wanneer hij om hulp riep of poogde te vluchten. Aan het station gaf een der bandieten hem een plaatsbiljet voor Ventimiglia en 20 francs stuk als zakgeld. Zij brachten hem ver volgens in den trein die om 12.40 ver trok. Te Toulon gekomen stapte de Italiaan evenwel uit en begaf zich naar den commissaris van politie, wien hij zijn avontuur vertelde. De politie te Marseille werd gewaarschuwd en deze was weldra het dievencomplet op het spoor. Het onderzoek leidde tot de gevangeneming van de oude vrouw Va- letutti in de rue Meissonnier, haar doch ter Felicie, Marius Passet, de bewoner van de villa en een Italiaan Lnigi Ce- sari genaamd. Het bleek dat Felicie haar reisgenoot opzettelijk in een valstrik had gelokt en ook dat zij aan het postkan toor een telegrafische wissel van 1000 francs had ontvangen, die aan Marsco nog uit Milaan was toegezonden. De gevolgen. Een der Belgische vechtersbazen die in de destijds medegedeelde vechtpartij te Ossendrecht de vorige week een ma- rechausseé zoo ernstige wonden toebracht en zelf door twee schooten werd ge troffen, is aan de gevolgen overleden. De zwaargewonde brigadier Postma is reeds gedeeltelijk hersteld, ook de bij ongeluk getroffen Sebregts uit Ossen drecht maakt het naar omstandigheden gunstig. Ernstige vechtpartij. In den nacht van 29 op 30 Juni had te ongeveer 12 uur onder het dorp Jel- sum (Leeuwarderadeel) een ernstige vechtpartij plaats. Twee personen uit dat dorp hadden in een barbierswinkel twist gekregen. Terwijl één hunner, een ar beider, op zijn rijwiel huiswaarts keerde kwam de ander hem, eveneens per fiets achterop en verzocht hem af te stappen. Volgens verklaring van den arbeider vol deed hij aan het verzoek en ontving daarop eenige slagen op het hoofd, waarna hij door zijn tegenstander, een wagenmaker, werd aangegrepen. Beiden geraakten bij deze worsteling langs een steilen wal in een vrij ondiepen sloot, waarin de wagenmaker verdronk De poli tie was spoedig door den overlevende op de hoogte gesteld en heeft thans de zaak in onderzoek. Getuigen waren bij het geval niet tegenwoordig .(N. C.) Brand. Men meldt uit 's-Gravenhage Een politie agent, Dinsdagochtend tusschen vijf uur en half zes op zijn rende door de Van Brakelstraat kwam zag dat uit een openstaande deur van een sigarenwinkel zware rookwolken naar buiten sloegen. Hij waarschuwde terstond de bewoners, die zich langs de achterzijde van het huis in veiligheid stelden en alarmeerde vervolgens de brandweer. Toen deze op het terrein van den brand verscheen, sloegen de vlammen reeds naar buiten. Met 2 stralen uit de water leiding werd het vuur aangetast en men slaagde er in, den brand te beperken tot den winkel, die geheel uitbrandde. De oorzaak van den brand is tot nu toe onbekend, doch volgens het zeggen van de bewoners, die verzekerden ver schillende sieraden te vermissen, zou hier gedacht moeten worden aan brandstich ting door inbrekers, die, na eerst hun slag geslagen te hebben, aldus de spo ren van hun daad dachten uit te wis- schen. In verband hiermede stelt de politie een streng onderzoek in naar de oorzaak van den brand Een bankbreuk van 4.000 000' mark. De Mariënburger bank is gefailleerd met een tekort van 4.000.000 mark, ver oorzaakt door de oneerlijkheden van den directeur Rudolf Wölke, die gear resteerd is. Vele kleine boeren uit den omtrek schieten er geld bij in en som migen zooveel, dat zij totaal geruïneerd zijn. De gemeente Mariënburg zit er voor 400.000 mark in. Mijnbrand. Een brand brak uit in de mijn Pro- kowsky te Yusovka, in de Russische provincie Jekaterinoslaff, doordat het sa mengeperste gas ontploft was. In de schacht waar de ontploffing plaats had, bevonden zich 28 mijnwerkers, terwijl er nog 100 werkzaam waren in een naburige gang, die met rook gevuld werd. Al mannen op één na, konden gered wor den. De schade is aanzienlijk. Twee monsters. Den 18 Februari besloot zekere Rous seau die met vrouw Pionnier en hare kinderen in een woonwagen huisde, ter wijl hij te Azay-aan-Indre verbleef, den 7-jarigen André te vermoorden omdat deze te veel at en te jong was om uit bedelen te gaan. De moeder indien het monster dien naam nog verdient keurde het plan goed. Rond 10 ure 's avonds toen het kind, dat ziekelijk was, in den wagen te slapen lag, trok Rousseau het bij een der voe ten uit het bed en deed het zwaar op den grond vallenhij ging het kind vervolgens in de Indre werpen, zeggende sGij hebt uw broek bevuild, gaat ze wasschen.4 Twee maanden later werd het lijkje te Esvres opgevischt en de moordenaars werden aangeklaagd door een tienjarig broertje van het slachtoffer dat de mis daad had zien voltrekken. Rosseau en vrouw Pionuier zijn door het assisenhof van Indre-en Loire ver oordeeld, de eerste tot de doodstraf en zijn medeplichtige tot tien jaren opslui- ting. In een Brusselsehen kindertuin. De politie der hoofdstad van België heeft verleden week eene klacht ont vangen van ouders, tegen eene gemeen te- onderwijzeres, volgens in den Patrio- te verhaald wordt, voor de volgende feiten Omstreeks halfvijf zag vrouw J. eene onderwijzeres hare woning binnen komen haar zoontje van vijf en een half jaar aan de hand leidend. Het kind was zoo bleek als linnen. Zijt gij moeder van dezen kleine vroeg de ondeiwijzeres. Welnu, hij heeft een ander kind ge schopt en om hem te kastijden heb ik hem aan eene waterleiding gehangen. Volgens kinderen, die het feit zagen, had zij hem aan de koord van 't lucht- venster der klas gehangen.) Ik ben dan met de andere kinderen naar de speel plaats gegaan. Toen ik terugkwam was hij zoo bleek, dat ik dacht dat hij niet lang meer zou leven Ik heb waar lijk spijt over hetgeen er gebeurd is ik had niet gedacht, dat mijne daad zulke gevolgen zou hebben. De moeder verweet de onderwijzeres in bittere woorden hare daad die voor gevolg zou kunnen hebben, dat zij haar kind niet levend had terug gezien. Daarop ging de onderwijzeres heen. De moeder bemerkte toen dat het aan den hals sporen van verwurging vertoonde en toen de vader, een meca- niciën, thuis gekomen was, besloot men de politie op de hoogte te stellen. De politie officier, die de klacht ont ving, zei tegen de moeder, dat zij bij den concierge der school den naam van de onderwijzeres moest vragen. De concierge wees de vrouw af en weigerde dien naam op te geven. Ein delijk noemde zij dien en de onder wijzeres werd in het commissariaat ge roepen. Zij verklaarde hier, dat zij eenvoudig een koord om. den hals van het kind had geworpen. De commissaris ondervroeg nu ook de kinderen en dezen zeiden dat de onderwijzeres had gezegdHij zal er blijven tot de tong uit zijn mond komt. Toen de kinderen hun kameraadje de tong zagen uitsteken, begonnen zij te weenen en de onderwijzeres gelastte den kleine zijn tong in te trekken. Zaterdag kwam de onderwijzeres vrouw X. een brief ter ondertëekening voor- leggen, waarin het verlangen was uitge drukt, dat de commissaris aan de zaak geen gevolg zou geven. Zij weigerde en hield den brief. Denzelfden dag kwam een socialistisch gemeenteraadslid, die haar zeide, niet verder over de zaak te spreken. >De klacht, zeide hij, is in de handen van den procureur des Konings en dat is vol doende.4 Maandag kwam een heer, die zeide mijnheer De Mot te zijn en die er ook heel het aanzien van had, bij vrouw X. Hij ondervroeg haar- Vrouw X. toonde hem den brief van de onderwijzeres, vragende, of zij dien had moeten tee kenen. Neen, antwoordde de heer en scheurde den brief in stukken, waarna hij heen ging. Na zijn vertrek werden de stukken opgeraapt en bewaard. De onderwijzers gaat voort met hare betrekking uit te oefenen zelfs heeft zij aan de moeder laten weten dat, als haar zoon zich niet betei gedraagt, zij hem van de school moeten jagen. Hdbl. v. An hu. Voortvluchtig. Men schrijft aan het »Nws.4 De directeur van de stoomcartonfabriek Wilhelmina te Oude-Pekela is ontslagen en is sedert Woensdg voortvluchtig. Het volgende vernamen we van de commis sarissen. Te ongeveer 12 uur 's nachts moet hij per auto naar Duitschland zijn uitgeweken. Ook de vrouw van den directeur Pott heeft verklaard dat haar man naar Duitschland vertrokken is Men spreekt van een tekort van twee honderdduizend gulden. De fabriek werd in '96 gebouwd en van dien tijd was de heer Pott directeur. Er werken 70 arbeiders aan. Het ligt voor de hand, dat thans veel met elkaar in verband wordt gebracht, vooral de twee jongste branden. Verleden jaar herfst verbrandde cr een groote partij stroo achter de fabriek, dit voorjaar brak er een binnenbrand boven het kantoor uit. De fabriek bleef beide keeren gespaard. Een luinilic drama. De bierhuishouder N. K. woont in pand no. 5 aan de Noord-Molendwars- slraal, te Rotterdam. In het benedenhuis is zijn café de Zwaan gevestigd en het bovenhuis, uit een verdieping bestaande wordt door hem en zijn gezin, bestaande uit vrouw en drie kinderen, bewoond. Het jongste kind een knaap van 11 jaar, naar zijn vader geheeten, is in hooge mate zenuwlijder en aan beide beenen verlamd. Een meisje van 12 jaar, gaat op school, terwijl het oudste kind in betrekking is. De kastelein is een man, die met financieele moeilijkheden te kampen heeft, zich dit zeer aantrekt en daardoor zwaarmoedig is geworden, tengevolge waarvan hij reeds meermalen gedreigd heeft zich van het leven te berooven. Gisterenmorgen was er zelfs geen bier in huis voor den verknop zoo ging het meer en reeds werd er een en ander beleend. Nadat het dochtertje gisteren ochtend naar school was gegaan, verliet ook K's vrouw om ruim tien uren de echtelijke woning om een boodschap te doen, zoodat K. met zijn gebrekkig kind alleen thuis bleef. Vanmiddag om 12 uur kwam het dochtertje uit school thuis even daarna de moeder. Zij gingen het café binnen, maar troffen daar niemand aan. Dit trof de moeder, die voor zij met het meisje aardappelen zou gaan schillen, even zou kijken waar haar man was. Zij vond hem boven in een hoek van de keukenkamer op den grond liggen te midden van een groote plas bloed, bewusteloos en zwaar aan den hals verwond. Naast hem op den vloer lag een bebloed scheermes en op de tafel het étui ervan. Naasr dat étui een prentbriefkaart waarop K. met enkele woorden afscheid van zijn vrouw en kinderen nam. Van haar gebrekkig zoontje niets be merkende, doorzocht de hevig verschrik te vrouw verder haar bovenwoning en vond het kind in zijn bedje liggende met afgesneden hals. Dit bedje stond in een soort alcoof of tusschen kamer, gelegen tusschen de keukenkamer en een ander vertrek. Vrouw K.'s eerste werk was naar den nabijgelegen politiepost in de V iekstraat te snellen en daar haar bevinding mede te deelen zeer spoedig waren de in specteur van politie, de heer C. G van Gulden en de inmiddels gewaarschuwde commissaris van politie, de heer D. A. Caspers met den inspecteur den heer M. Rutgers ter plaatse, waar de ter hulp geroepen geneesheer dr. L. A. F Scha kers reeds den dood van het kind ge constateerd en de levensgevaarlijke won den van den vader voorloopig verbonden had. De man is naar het ziekenhuis vervoerd. Het lijk van het zoontje wordt ter gerechtelijke schouwing mede naar die inrichting gebracht. Vermoedt wordt dat K., zijn financi- eelen ondergang tegemoet ziende, en geen zin hebbende zijn beroep van schoenmaker, dat hij vroeger uitoefende, weer op te vatten. Zoo heeft hij zich tenminste wel eens uitgelaten, in een zwaarmoedige bui zichzelf en zijn gebrek kig kind van het leven heeft willen be rooven, om dat kind, wanneer soms het gezin tot volslagen armoede verviel voor verdere ellende in de toekomst te be hoeden. Het lijden van menschen, die geld hebben. Indien de olie-, spoorweg-, de staal-, de kolen- en andere koningen, die Ame rika bij gebrek aan een echten, gekroon- den koning, rijk is, eens spreken of lie ver schrijven wilden over hun zorgen en verdrietelijkheden, zouden zij heel wat tranen van medelijden doen vloeien uit oogen van allerlei kleur. En met dui zendtallen zouden hun van de zijde van edele, goedgezinde, de naastenliefde be trachtende menschen, aanbiedingen wor den gedaan om te ruilenhet lastige geld met de narigheden tegen een be staan zonder geld. Gelukkig, dat de wedstrijd in offervaardigheid, in het gooien met millioenen, tegenwoordig nog wat aardigheid en afwisseling brengt in het naargeestige millionnairsbestaan, het zou anders niet te harden zijn 1 Eén eigenaardig menschentype leeren de millionnairs in elk geval kennen, n.l. deu vraagal, niet in de beteekenis van den eetgierige, naar kennis dorstende, maar in den zin van den hebzuchtige. Daar kan miss Helen Gould, de dochter van wijlen den bekenden millionnair Jay Gould, over meepraten. Zij besteedt haar vele geld namelijk aan de hulp en de ondersteuning van nooddruftigen en wordt nu door allerlei menschen be schouwd als een dag in dag uit in wer kelijken dienst zijnde vrouwelijke Sinter klaas, die voor haar eer en reputatie na tuurlijk niet met schellingskaarten voor den dag kon komen Indien miss Gould aan alle aanvragen om geld moest vol doen, zou zij per jaar minstens honderd en-vijftig mihoen dollars noodig hebben Geen ding onder de zon of men heeft er haar reeds om gevraagd. Kunst tanden (die niet bepaald onmisbaar lijken voor menschen die niet al te veel te bikken moeten hebben), fietsen, huwelijksuitzet ten, piano's, gouden horloges, naaima chines enz. worden het meest gevraagd, maar anderen zijn doortastender in hun eischen en een ondernemend man, die een kolonie op Cuba wilde stichten, vroeg per keerende post één millioen te mogen ontvangen voor dit goede doel. Prov Staten van Zuid Holland. Men seint ons uit 's-Gravenhage: Prov. Staten van Zuid-Holland hebben heden tot leden van gedeputeerde staten herkozen Krap (ant. rev.) en IJzermans (kath.) en gekozen voor 2 nieuwe plaat sen Mr. Limbuig (vrijz. dem.) en Jhr. van Nispen tot sevenaar (kath). yyün—wp»»—tv- k m rrt BESOIJEN, 2 Juli. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijeu op de inijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste f 1,30 de laagste(1.18 De pr. der eieren was 31/8 4 cent. GORINCHEM, 1 Juli. De aanvoer van granen was heden gering met gewoner, handel. Ristarwe I 8 20 a 8. 35 roode dito f 7,70 a 7,80 witte dito t 7,80 a 7.90 inl. rogge 7,— u 7.25 Buitenl dito 7 a 7.20 gerst 1 4.80 a 4 90 haver 3,70 a 3,80 i'iven boonen J 7,60 a 7 65 blauwe erwten 0.a 0,— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 186 runderen 10 nuchtere kalveren, 37 vette vark'OQt en 426 biggen. Ie quttJ. Kalfkoeier I 180 A 200 Kallvaarser. «40 a 210 Gui8te vaarzen HO 14U Melkkoeien I 170 230 11/, jarige osscu t 90 a 120 Pinken 1 ®0 a 100 Grask al veren 1 30 8 60 Nuchtere kal- 12 a 18 Aangevoerd 37 vette varken# 22 a 23 ct per hall kilo, biggen van i 6,— 14. pe; fltuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha den f a en lam maren f - fDer mak* Eierea 1090 k 1.— per 26 stuks. Botar 60 k 65 ct. per »/i ROTTERDAM 1 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 5| paarden 0 veulen, 1 ezel, 860 magere en 42i vette runderen 291 vette 258 c nuchtere en graskalveren 0 icliapcn ol lamm t en, 17 varkco, 268 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien 32 tot 38 ct., osset 32 lot 38 ct., sticre; 28ii 33 ct kalveren 38 a 45 ct., per kil Melkkoeien 160 u 270 kalikoeten f 175 a f 3l( teren 1 85 u 185, pii ken 65 k 135 graskalveici 30 a 45- vftutzen f 85 a 180 .alle# nntger vtt| biggen 1'5.50 a 14paar Nuchtere kal eieu fok f 8. h 16.— V I a 180 alles mager v<tj arden 170 a 170. fok- 16.— k 26 sluchl.j Op de b-itermvrkt werd en aangevoerd 109/8#: 52/16 vn. ett 284 1. stukken a '/s kilo. 1' ijs 1/ qu»l 50, 2b qiul f 46, 3e qual. f44 Per kilo 65 a 70 ct. Buitengewone Raadsvergadering te Waalwijk. Buitengewone Raadvergadering op Vrijdag 5 Juli des namiddags ten 68/« uur. De eerste Btap is gezet, onze eaudidaten zijn gesteld. Zij zijn 1 A L. van Beurden 2 G, van Biusbergen 3 Th. van Moergesteld en 4 T. A. v. d. Plu ij m (niet F A. v. d. Pluijin, zooals ik heden in de Echo las Het komt er nu op aau die eaudidaten tl doen zegevieren. De voorteekenen ziju werke. lijk gunstig. Aauvaukelijk vreesde men, dat Polder of Biuneu ook met eeu of meer uieuwe caudidateu zou gekomeu ziju eu dau werd de kans voor de onzeu stellig miuder gunstig. Dit is gelukkig uiet het geval geweest. Zon het uoodig ziju die caudidateu aan te bevelen Ik betwijfel het. leder kiezer kent ze alt werkzame, ouderucmeude, welvarende mauuen, die met huu tijd meeleven eu daarom door de oude garde vooruitstrevend worden genoemd. Met irisschen moed, met jeugdige kracht zul- leu zij stellig werkzaam ziju iu het belang onzer gemeente eu uiet schromeu daar te doen blij keu dat zij zakeu, geen parsouen willen behaudeleu, dat zij allerlei bijbelangen eu be langetjes gaarne opofferen voor het algemeen belang, dat zij voorgoed willen breken met deu sleur, die daar tot, heden voorzat. Eu uu aau 't werkIeder kiezer die het wel meeut m-t ouze gemeente, ieder kiezer die met ous verandering en daardoor ver betering wil brengen iu ons Bestuur, hij doe daarvan blijkeu op Maandag 8 Juli. Maar daarmee mag hij niet te\ reden z.iju, neen hij moet de lauwen, de trageii aan- sporen te guau stemmen, hij moet de onver schilligen aan het verstand brengen, dat thans vooral stemrecht ook stemplicht is. Kiezers van Dussfu, laut u door niemand of niets terughouden uwe stem uit te brengen op onze caudidateu en weet hot welde stem ming is volstrekt geheim niemaud kan noch mag u coutroleereu in het uithreugen van uwe stem zijt ge ten minste volkomen vrij. Gisteren sprak ik iemand uit deu Polder, die me een aardig plan meedeelde. Hij wist me te vertellen, dat toebereidselen werden ge maakt om vandaar met 94 man te gelijk naar de stembus te trekken. Die 94 man zullen ziju de onderteekenaars van het rekwest, waarin zij met kracht protesteerden tegen de schandelijkheden, voorgevallen iu Oct. 1906. Ik hoop, dat dit plau uitgevoerd wordt, maar zou het wel kunnen? 't Lijkt me te mooi voor den Polder, 't Zou anders inderdaad een krach- tige, grootsche manifestatie zijn. Men kan niet wetende Polder hangt als een klis aaneen. Kiezers uit den Polder, wij zullen u met vreugde begroeten aan de stembus, daar uwe plannen alleen ons reeds bewijzen, dat ge u in het geheel niet kunt vereenigen met ouze huidigb regeering. Tot slot nog een staaltje hoe met onze dub beltjes wordt omgesprongen. De Nieuwe Bteeg moet, jammer g< noeg, ouderhoudeu worden door de gemeente. De grint daarvoor benoo digd word immer gelost aau de Postsluis en van zoo'n vracht werd f2 kaaigeld betaald. Op hoog bevel moest die grint thans aan den Perenboom gelo3t worden. Daardoor kostte het vervoer van den grint 28 cent per M8 meerdat is alzoo weer een schadepost van 60 ml. 28 c. op f2 na, zeker eeu niet te ver smaden bedrag. Zou het niet hoog tijd wor den, dat een onzer raadsleden het Dag Be stuur eens interpeleerde over zulke praktijken Mogelijk dat die heeron zakelijke redenen kun nen opgeven voor hunne handelwijze, doch wij belastingbetalers moeten wel aan schrome lijke willekeur donken Kiezer II. DUSSEN 27 Juni 1907. Heuvelstraat. TILBURG. Ed gros. En détail. Specialiteit in afgepaste Costuuma en Blouses, - RUCHE B0AS cemtuurs-iavaliè es, handschoenen, CORSETTEN en REEItEN DASSEN. v Vraagt franco stalen en zichtzmdingen. AANBEVELEND. D van bij Zij verd volg gefc nen' zittc de gild alle li het ,Vi Gib stel tcli jarc ree hee late de we op ge' ter 19' n s 50' ki< op Ki he ee tvv te b« O bl bi ei h<

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6