HANDEL IN KRUIDENIERSWAREN, COMESTIBLES, „DENKER ZEISEN" An&ré van Eoessel, Gemengd Nieuws *>igaren en Wed. Orie-Bumoulin, Hooivorken Steelen, Grasperkscheerders Hegscharen. Snoeischaren Wed. W. GVaags, W. J. Simonie de Ko Vbeschhouwerjj en Fjjne Vleeschwarei Machinale uitsnijderjj. Reclame. Drogerijen Chemicaliën en verfwaren. Minerale wateren en verbandstofïen. De vanoud* bekende gesmeed stalen Eerste kwaliteit Rund- en Kalfsvleesch. Extra fijne gekookte en gerookte Ham, gero< vleesch, Fijne Vleeschwaren enz. Vruchten op jus, groenten in blik enz. W Sponzen, Zeemlappen, Dwijlen, Marmerslijp, Brusselsche aarde en allerlei schuur— en poetsartikelen. Alles prima qualiteit bij de billijkste prijzen. Minzaam aanbevelend, voorheen TH. WESSELS. Cu van af f 2,00 met garantie. I O SP ]%T l strijkers- boomen. -J 1 k. 7 I J j wetsteenen. f band. Allo soorten LANDBOUWWERKTUIGEN. [WAALWIJK, Haven. Importeurs der «All—Melt bovenli sluitingen. «All-Welt» is onbetwistbaar de bt bovenlichtsluiting. Minstens 5 jaar garai Gepatenteerd in de meeste staten, voor onberispelijke werking, 20 jaren Spelend STwerki.*. rantie ™or onbreekbaarheid der openii veer. Aan belanghebbenden wordt Enkelvoudig trekkoord. modelraampje voorzien van «All-W Aan te wenden voor rechte boogram»ngaarne franco tegen franco terugzend Goedkooper dan elk ander systeem, ter bezichtiging gezonden. aeöffnei Telefoonnummer 21. WAALWI Eiken dag der week voorradig te van zijn patiënte en in toewijding en goede trouw ten opzichte ran het onder sijn beheer staande sat atorium ook maar in het geringste is tekort geschoten P* De voorzitter, prof. Kouwer. las daarop een antwoord voor, waarin verklaard werd dat aan het hoofdbestuur gebleken is, dat dr. Donath in de zeven jaren van zijn di recteurschap van Oranje Nassau's Oord in ijver en zorgzame belangstelling ten op zichte van zijn patiënten en in toewijding en goede trouw ten opzichte van het onder zijn beheer- staand sanatorium nooit ook maar in het geringste is te kon geschoten Onder daverend applaus dankte prof Burger het hoofdbestuur voor deze vei blijdende verklaring. Betaling gestaakt. Men seint uit Deventer: Naar het Deventer Dagblad uit Almelo verneemt heeft de bankiersfirma Dikkers en C hare betalingen gestaakt. De kantoren zijn gesloten. Duizenden menschen verdringen zich voor het gebouw. Het deposito word op drie millioen ge schat. Neringdoenden en landbouwers uit gehee Drente zijn er bij betrokken. Omtrent het passief is nog niets bekend. Ongeldig De afdeeling Tilbu'g van de S. D. A. P. had een candidatenlijst voor den gemeente raad ingeleverd en daarop zooveel handtee- keningen verzameld, als de ambtenaar ten stadhuise had opgegeven, dat er op moesten voorkomen. De burgemeester beweerde echter, dat het te weinig was en weigerde de lijst te aanvaarden. De afdeeling zal nu geldig heid der verkiezingen betwisten en pogen deze nietig te doen verklaren. Fad. Goudinvaer in Nederland i Door de he- ren Goldman, Pacht» en Co. te New-York word 1.830.000 dollar (f.2.500.00U) in Amerikaausch goud naar Holland verzonden. Dit is de eerste goudverz^nding, welke in de laatste jaren van Amerika direct naar Heiland wordt verscheept. Gestaakte industrie. Men schrijft uit Asten (Noord-Brabant) aan Land en volk De eens zoo bloeiende en trotsche firma M. Bluyssen Zonen, magarine- fabrikanten, bestaat niet meer. Aan het geheele kantoorpersoneel, 20 man sterk, is medegedeeld, dat de zaak is stop gezet. Ook het fabriekspersoneel, circa 100 man sterk, heeft bijna gedaan. Geheel Asten is in rouw gedompeld. De ramp is niet te overzien. Honderd gezinnen broodeloos en dat voor een dorp van slechts 4000 inwoners. Torpedoboot - flotieljes. Men leest in Het Ned. Zeewezen Volgens Le Yacht zou er sprake van zijn Emden in te richten tot hoofd kwartier van de Duitsche torpedoboot- flottieljes. Naar wij meenen, loopt het vaarwa ter naar Emden vlak langs onze kust, door onze territoriale wateren. Doch ook indien zulks niet het geval mocht zijn, zou bet gevaar voor schen ding van onze neutraliteit op de Gro ninger kust, dat onzes inziens nu al groot is, bij vestiging van een belang rijk materitiem station te Emden in hooge mate toenemen. De Duitschers zouden natuurlijk gelijk hebben met er toe over te gaan, maar wij kunnen er in een leelijk parket door komen en versterking van de kust bij Delfzijl, nu al gewencht. zou moeilijk achterwege kunnen blijven. Le Yacht zegt dat te Emden thans al een station voor kleinere torpedoboo ten gevestigd is. De gefailleerde prins Volgens een staat van baten en schul den, door den curator opgemaakt, had de failliete prins Eberwijn zu Bentheim Steinfurt aan contanten f 480 in zijn bezit eD was zijn verdere hebben en houden bij elkaar f 6000 waard, totaal dus f 6480 aan baten. Daartegenover staat een passief van maar eventjes f790,412,47, waarvan f750,000 voor de Maatschappij Oud- Wassenaar* voor den aankoop dier be zittingen. Het kasteel kan echter niet op de lijst der baten gebracht worden, omdat het nog niet op naam van den prins staat. Dankadres aan de Koningin Te Vaals circuleert een adres aan H. M. de Koningin, dat reeds van honder den handteekeningen voorzien is, om Haar openlijk dank te betuigen, dat Zij in persoon van den heer Quadekker de gemeente Vaals een burgemeester ge schonken heeft die met alle mogelijke kracht en energie optreedt tegen de speelholenonderteekenaars vragen evenwel H. M. Hoogstderzelver steun te verleenen aan het optreden van genoem den burgemeester. Poeang Tikee. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint >Poeang Tikoe trachtte bij het baden in de Sadangrivier te ontvluchten, doch werd door de bewakers neergelegd.* Het blad voegt er aan toe Poeang likoe was het gewezen To- radjahoofd van Pengala. Wij brengen in herinnering, dat hij, na in Januri j.l. ontvlucht te zijn, zich de vorige maand e Tondano onderwierp. De eerste maal, dat hij zich onderwierp (October 1906) werd hij in genade aan genomen. Nu zal dit wel niet het geval geweest zijn, en hierin heeft men de reden te zoeken van zijn vlucht, dat de bewakers hem toen hebben neergelegd, spreekt vanzelf. Vredeseonferentie. De presidenten der vier commissiën van de Vredesconferentie hebben een besluit genomen in het belang van een bespoediging van den arbeid der confe rentie door te bepalen dat na Zaterdag 6 dezer geen nieuwe voorstellen meer zullen mogen worden ingediend. v en Verteld te VHgbt. Een inwoner van Vugt vertelt hier vrij openhartig hoe hij beterschap heeft be komen van de bedroevende huidziekte. In woners van Wnalwijk, die een geneesmid del »oeken voor aambeien' prikkelende huid uitslag of eenige andere huidziekte, zullen het de moeite waard vinden om van den goeden raad van hun buurman nut te trek ken. De heer H. v. d. Lindt, wonende te Vught, deelt ons mede: Sedert geruimen lijd ben ik opgeschept geweest metui'wen- dige aambeien, ik kan u moeilijk beschrij ven de last en ellende, die ik daardoor h-.d te doorstaan. Dc jeuking was onuitstaan baar en dikwijls kon ik niet eens stil blij ven zitten, terwijl ze mij ook bij het Zoo- pen veel last veroorzaakten. Men raadde mij aan Uw Foster's Zalf eens te probeeren ik ben blij, dat ik hiertoe overging, want ik bekwam eene enorme verlichting direct bij toepa?sing hiervan en na verloop van ze? dagen w*s ik geheel van deze ellendige kwaal verlost, waarvooi ik u mijn haltelij- keu dank betuig en ik zal steeds g.arne Uw geneesmiddel recommandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Verzeker U dat men U de echte POS TER'S ZALF geeft,dezelfde die de heer v. d. Lindt gehad heeft Wij waarschuwen te gen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal wijk verkrijgbaar bij d-- firma Wed. Orie-Du- moulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel tl f 1,75 voor één of f 10.voor zes donzen. a—«aI'll—ar u-- Cyeioon, wolkbreuk en orerstrooming ia Griekenland. Op den 17 Juni 4 Juni volgens den Griekschen kalender barstte, zooals wij destijds reeds met een kort bericht gemeld hebben, boven Trikkala in Thessalië een wolkbreuk los, begeleid van een cycloon, die zich verder Noord waarts bewoog. De correspondent te Athene van de >Kölnische Zeitung* deelt nu aan zijn blad nadere en uit voerige bijzonderheden mee, die wij hier aten volgen Trikkala, de hoofdstad van het gewest van denzelfden naam, ligt in het Noor delijk gedeelte van de groote vruchtbare vlakte van Thessalië aan de Lithaös- rivier, die verder naar het Oosten in den Peneios, de voornaamste rivier van Thessalië, uitmondt. De watermassa's kwamen in zulk een ontzaglijke hoeveel heid van den hemel, dat het riviertje spoedig heel de stad met voorsteden en omliggende dorpen overstroomd en grootendeels verwoest had. Een reeks van opeenvolgende tele grammen brachten naar Athene ware Jobstijdingen. De regen was om half vijf 's middags begonnen en werd tegen 8 uur een wolkbreuk met hagelbuien, tegen welker watermassa's alleen de steenen huizen bestand waren. De rest viel in. Het gebouw van de prefectuur, het gymnasium, de gevangenis en het post kantoor werden ook ten deele verwoest, ten deele onbruikbaar gemaakt. De gevangenen vluchtten en begonnen in den nacht rooftochten. Ongeveer 135 K.M. van den spoorweg voor en na Trikkala werden onberijd baar. Telegraaf- en telefoonlijnen lagen tegen den grond en alle verkeer met paard en rijtuig was onmogelijk. Het water had de voorraden aan levens middelen weggesleept, onder het puin bedolven of onbruikbaar gemaakt. Van de huizen der stad werden er 1500 vernield of onbewoonbaar, zoodat de weinige geredden, die daar woonden, nauwelijks een onderkomen hadden. Den volgenden dag was er hongers nood. Volgens een oppervlakkige schatting is de heele schade, den door hagel vernielden oogst meegerekend, omstreeks 10 millioen guldens. En nu de offers aan menschenlevens. In het huis van een priester kwamen 40 men schen om, in een ander van de dertien bewoners 11, in een barbierswinkel 7 enz. In de eerste dagen vond men bij de 150 dooden, die verdronken of door het puin verpletterd waren. Zelfs op 19 en 20 Juni heeft men nog 25 en 30 lijken onder de puin vandaan gehaald. De regeering en de naburige gemeen ten kwamen de ongelukkige stad te hulp. De regeering stond een crediet toe en zond tenten uit Larissa, de prefecten van naburige gewesten stuurden brood en andere levensmiddelen naar Trikkala De minister van binnenlandsche zaken begaf zich met den afdeelingschef voor openbare werken naar de plaats van de ramp. De eerste berichten waren maar vaag geweest en hadden geen goede indruk van de schade gegeven. Maar elk volgend telegram uit de naburige plaatsen bracht bijzonderheden, waaruit bleek, dat de ramp veei grooter was dan men aanvankelijk meende. De ramp van Trikkala behoort tot de verschrikkelijks!e van onzen tijd en de regeering zal heel wat geld moeten ver strekken, om den nood maar eenigszins te lenigen- Ren drama in den sneltrein. De sneltrein Berlijn-Aken zette zich Maandagmiddag aan het tusschenstation Melsungen langzaam in beweging, toen plotseling een jong meisje de derde klasse coupé, waar zij met haar vader zat, uifsnelde en in de langs den spoor weg stroomende Fulda sprong. De spoor wegwaker Engelhardt die haar had zien verdwijnen, wierp onmiddelijk zijn jas uit en volgde haar in den vloed. Ondanks den hevigen golfslag mocht hij er in slagen, haar bewusteloos doch levend, op het droge te brengen. De vader, die zijn kind had zien ver dwijnen, en uit den thans in volle vaart zijnden trein wilde springen, werd van zijn voornemen teruggehouden door een passagier, welke bijna door den wanho- pigen man, dien hij met één arm om klemde, mede uit den trein getrokken zou zijn, als hij zich niet aan het bagage net had vastgehouden. Zelfs toen de vader hem een revolver voorhield, liet hij niet los, maakte hem die afhandig en trok aan de noodrem, waarop de trein onmiddelijk stilstond. Over de oorzaak van het tragische voorval is nog niets bekend. Donker Parijs op klaarlichten dag aan 't werk. In 't hartje van Parijs heeft een vrouw gisteren den meest brutalen diefstal ge pleegd, die op dit gebied tot dusver vertoond is. Tegen half drie ontving een weduwe, die bij het station St. Lazare een klein appartement bewoont, bezoek van een onbekende. Op dezelfde etage wonen meer gezinnen, zoodat 't een wonder is, dat deze niets van het voor gevallene hebben gehoord. Nauwelijks had de onbekende de deur gesloten, of de indringster richtte een revolver op de oude vrouw, onder den bekenden uitroep: »je geld of je leven.* Maar zij weigerde. En daarop sloeg de dievegge haar slachtoffer met de kolf van den revolver op het hoofd, zoodat de ongelukkige in zwijm viel. Toen sloeg de inbreekster haar slag en haalde uit de piano de effecten en andere kost baarheden, die de oude vrouw daarin had. Alvorens zich te verwijderen met een sommetje van 12,000 francs, bracht zij haar slachtoffer nog eenige slagen toe, zoodat het uren duurde, voor deze uit hare onmacht ontwaakte. De politie heeft tevergeefs nasporin gen gedaan. Elcctrocutie. Zeven werklieden waren op Staten eiland, nabij New- York, bezig met het laden van den ketel van een troleywagen toen zij eensklaps op den grond vielen 4 waren terstond dood, 2 zoo ernstig gewond, dat zij nog denzelfden dag over leden en ook de 7e verkeert in levens gevaar. Een electrische stroom van, 15000 volts, had hen getroffen. Het schijnt, dat de ketel in aanraking is gekomen met een grooten kabel die slechts 40 voet boven den grond gespannen door een stroom zoo sterk als men in de gevangenis der Vereenigde Staten gebruikt om misda digers ter dood te brengen. Ren circus trust zal te New-York worden opgericht, die alle groote circussen in de Nieuwe en Oude Wereld zal omvatten. Het hippo drome te Parijs, het Arena te Londen en dergelijke inrichtingen te Liverpool, Berlijn, Weenen, Rome en Madrid, zullen er zich bij aansluiten evenals de nieuwe etablissementen te New-York, St-Louis, Philadelphia en andere groote steden van Amerika. Een kind dooi een kond verseheurd. Te Horon, nabij Pau, in Zuid-Frank rijk, was een vrouw het bosch ingegaan om hout te haien, terwijl zij haar kind van 6 maanden, dat in de wieg sliep, had achtergelaten. Tijdens haar afwezig heid drong een fox-terrier het buis bin nen en viel op de zuigeling aan, waarna hij den buik openscheurden en verslond. Bij haar terugkeer zag de vrouw het kwaadaardige dier met bloederigen bek wegvluchten en in de woning gekomen, vond zij het kind reeds gedood. Een moord mot muziek. In het koffiehuis De Lelie te Zurich is een bloedig huwelijksdrama afgespeeld De Italiaansche steenhouwer Pasquale Bianchi, die sinds 15 jaren daar woont, gehuwd en vader van twee kinderen is, had meermalen twist met zijn vrouw en onlangs had zij hem verlaten, om als meid te gaan dienen in bovengenoemd koffiehuis. Toen de man vernam, dat zij daar was, ging hij ei heen en trachtte zich met haar te verzoenen, maar zij weigerde. Hij bleef in het koffiehuis zitten, terwijl zijn vrouw naar de daarachter gelegen keuken ging om haar werk te doen. De man wierp een muntstuk in de muziekautomaat, waardoor deze een zeer luidruchtigen marsch speelde. Toen de muziek zweeg, hoorde de bezoekers van het koffiehuis klaaglijk steunen, dat uit de keuken kwam. Zij snelden er heen en zagen vrouw Bianchi met afgesneden hals op den grond liggen. De moorde naar wist in de verwarring te ontkomen maar werd kort daarna op straat aange houden. De vrouw overleed denzelfden avond nog. Ren lijk In een tramwagen. Terwijl een tramrijtuig over de Brook- lynbrug New-York reed, werd door een der ramen een pak naar binnen gewor pen, dat, toen men het openmaakte, bleek het lijk van een man te bevatten. Het was bij avond gebeurd en zij, die het pak naar binnen hadden geworpen, waren in de duisternis verdwenen. De geheele politie is op de been om te trachten dit geheimzinnige geval op te helderen. Jongens van Jan dc Wit! Drie kleine kleuters moesten voor den Rotteraamsche kantonrechter verschijnen. Zij hadden met een handkar de deur van een afslaggebouw te gerameid, gj het zingen van: tin naam van 0ri doe open de poort,* en dat ging wel tijdens daar afslag werd gehot De deur vloog aan slinters en dc gens gingen aan den haal. De aislj en een politie-agcnt kregen er twe pakken terwijl ook de derde werd gespoord. Kantonrechter: >Wie van julie waar die woorden gesproken zijn meester I* zegt de kleinste, en hij vc van de inneming van den Briel doe watergeuzen. Kantonrechter tot den verbalis >Zouden die jongens nu werkelijk dacht hebben, dat ze voor de poe van den Briel stonden, en dat b April 1572 was »Geen kwestie van, edelachtbare wisten heel goed, dat het 't «fslagh was.* Kantonrechter tot de jongens dat zool* »Ja, edelachtbare 1* iWaarom zijn jullie weggeloop; »Omdat we bang voor dien agent war »F2n als er nu eens Spanjaarden in den zijn geweest, en ze waren naar ten gekomen. Zouden jullie dan weggeloopen zijn?* >Neen 1* *Wat de jullie ze dan gedaan hebben I* zouden nog nooit zoo op d'r sm..j had hebben 1* Lastig om zulke jongens te stn waar zulk een vaderlandsch hart in Dus een berisping. MARKT, WAALWIJK. S3 0) S3 i- 3) Onder Aanbeveling RAAMSDONKSVEER. Beleefd aanbevelend.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 10