Dienstbode Notaris RANT Notaris KANT N otaris Canters M iiJM'mT" CAN T E R S Notaris Canters Gemengd Nieuws. Advertentiën. HEERENHUIS, Bericht van Inzet. "Notaris DE VOCHT Notaris DE VOCHT Notaris de VOCHT Notaris VAN HAM Notaris VAN HAM NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Ingezonden Stukken W. KREK ELM AN S, publiek verkoopen De Schoof der Tienden van Waalwijk over den oogst van het jaar 1907, voor zoover die behoo- ren aan den Heer van Waalwijk en Besoijen. publiek verpachten verkoopen publiek verpachten: verkoopen WED. C. HOLTGREFE, openbaar verpachten: Verkoopen: II. Verhuren: publiek verpachten verkoopen n. b. s. Tegen Augustus of later wordt een Protestantsche of Katholieke gevraagd, eenigszins kunnende koken, 's zomers in Oisterwijk, 's winters in Den Haag. f 120 loon en f 26 waschgeld. te Waalwijk, nabij de Haven, een waarin beneden 4 ruime kamers, keuken, watervrije kelder, schuur tje, tuin en openplaats, en boven 4 kamers met grooten zolder. Dit pand is bovendien geschikt voor allerlei nering of het uitoefe nen eener zaak of bedrijf. Het goedkoopste adres van van verschillende kwaliteiten, Sa- tin, Ondertuigleder, alsmede nog verschillende ander Leder- en afvalsoorten, tegen uiterst con— curreerende prijzen. WAALWIJK. De Schoof der Tienden van Besoijen over den oogst van het jaar 1907, voor zoover die behoo- ren aan de Kerk der Ned. Her vormde Gemeente van Besoijen. Pl.m. 20 perceelen Rogge, Haver, Spurrie en Hooigras, alles gelegen onder Baardwijk achter het huis van wijlen J. van Herpt, over het spoor in de Gezeitens en achter de kerk. De Tiend over den oogst van dit jaar in den Bovenkerkschen Polder in 6 perceelen. De 40 perceelen HOOI LAND en STROOISEL gelegen in de Nieuwe Kampen. No. 1. Rogge, achter den Boom gaard. No. 2. Hooigras, tot de Loint. No. 3. Hooigras, tot de Loint. No 4- Rogge, voor het Spoor. No. 5 en 6. Haver, over het Spoor. No. 7 en 8. Rogge, tot de Eerste Zeine. 8 perceelen rogge en 9 per ceelen haver, wassende ter plaatse «de Groote Bodem« 5 perceelen nagras om te weiden en 5 perceelen nagras om te hooien. van den laatsten trein had afgehaald, zakte bij zijne thuiskomst eensklaps ter neder en was een lijk. Dit zoo plotse ling sterven van den algemeen geachten man, wekte bij iedereen diepe ontroering. Gelauwerd. De beide gymnastiekverenigingen hebben den naam van Waalwijk 11. Zon dag te Tilburg hooggehouden. Vooral »de Frank» had een schitterend succes, n.l. twee eerste prijzen, en een derde prijs, terwijl de W. G. V. een derde prijs behaalde. Als men weet dat niet of bijna niet is geoefend kunnen worden, is de afloop schitterend geweest. Onze hartelijke felicitaties aan beide vereenigingen vooral aan »de Frank» wier kranige leden een schitterend figuur hebben gemaakt en hun goeden naam op 't gebied der at- lehtische spelen belangrijk hebben ver hoogd Op een andere plaats in dit blad vindt men nadere bijzonderheden over 't verloop der feesten te Tilburg. Zaterdag 11. werden aan de Hoogere Burger school te 's Bosch o a. bevorderd van de le naar de 2e klasse P. Boter- mans en V. v. Laarhoven, van de 2e naar de 3 klassen E. Zeckendorf. Voor het toelatings examen te 's Bosch is geslaagd B. Zeckendorf. Herexamen moet doen C. Fetter. Voor het toelatingsexamen te Tilburg moeten herexamen maken L. Fetter en D. Stornebrink. Zaterdag 11. werden aan de Hoogere Burger school te Tilburg o a. bevorderd van de 3e naar de 4e klasse G. Jansen en L. Fetter. BESOIJEN. Zondagmiddag, terwijl de bewoners afweiig waren, ontstond er brand bij een zekere A. Door toegeschoten hulp der buren en het injLan van de deur en de bovenraam, was men hem spoedig meester. SPRANG. Bedankt voor Sprang da. J. 11. Houtzagers te Kootwijk. RAAM8DONK8VEER* 15 Ju'i. Met ge- noegeu kunnen wij melden, dat onzen dorps genoot, den heer Adr. Snijers, die «»an de Ambachtsschool te 's Bosch zijne opleiding ontving en daar steeds de hoogste onder scheidingen behaalde, op het gister ge houden jaarlijksch concours dar vereeniging „Geertiuidenbergsche Teekenschool* weder de éérste prijs, namelijk, de z.g. Konipgiune- medaille* werd toegekend. Wij wenschen den bekroonde geluk met deze nieuwe overwinning. DUSSEN 16 Juli. Ter verbetering aan het bericht i.i het vorig nummer aangaande liet acetyleentoeste), geplaatst door den heer A. Verhoeven, mr. smid alhier, het volgende Hierin komt voor Bij een lichtsterkte van 16 normaal kaarsen verbrandt 1 pit per uur volgens berekeningen 83000 ceut hetwelk moet zijn 83/100 cent. Zondag j.l. werd eeu vergadering ge houden voor de leden der vereeniging „Voor Eer en Deugd*. De opkomst der lede.n en aspirantleden was talrijk. De ZeerEerw. heer Pastoor opende met de gewone christelijke groet de vergadering en koos enkele onderwerpen tot bespreking welke duidelijk dopr Z.Eerw. werden uiteen gezet. Tijdens het verlateu der vergadeting werd de jt&rlijkscbe contributie betaald. In de jl. Zaterdag gehouden bijeen komst der leden der Zangvereeuiging David* zijn de bestuursleden de heeren C. W. Hagoort, president, W. Hagoort, secretaris, J. C. van Dijk, peon, en Ph. v. Krimpen algemeen secundus allen bij acclamatie herkozen. Evenals 3 4 weken geleden is thans de prijs van het tarwebrood wederom met 1 cent per 2 K.G. verhoogd. TILBURG. Begunstigd door goed weder had Zondag op het voetbalterrein van Willem II de openluchtsuitvoering en wed strijden plaats uitgeschreven door da gym nastiek- en schermvereeniging >de Germaan* bij gelegenheid der feestelijke herdenking van haar 10-jarig bestaan. De deelnemende gezelschappen werden ten 12 ure outvangen in den tuin der Nieuwe Koninklijke Harmonie waarna deze in optocht naar het feestterrein trokken, vergezeld van twee muziekgezelschappen de Tilbargsche Capelle en St. Anna'» Har monie, benevens eene groote menigte be langstellenden. Onder de vele bezoekers wai ook tegen woordig de EdelAchtbare bnrgemeeater Raupp die een warm woord van hulde bracht aan de sport. Ten 8 ure werd door het muziekkorpi dar Nieuwe Koninklijke Harmonie den feestvierenden in den tuin dier sociëteit etn doneert aangeboden, waaronder de prijsuit- deeling plaats had. De prijzen werden behaald als volgt Polsstok-hoogspringen, le prijs De Frank, Waalwijk. 2c Kunst en Kracht, 's-Bosch. 3e h Waalwijksche Scherm- en Gvm- nastiekvereeniging, Waalwij*. Hoog-vèrspringen. le prijs De Frank, Waalwijk. 2e i Willem II, Tilburg. 8e Olympia, Tilburg. Touwtrekken, le prijs Willem II, Tilburg. 2e Neerlandia, Boxtel. 8e Olympia, Tilburg. Estafette loopen. Ie prijs Willem II, Tilburg. 2e a Olympia, v 3e h De Fran'<, Waalwijk. Hindernis-wedloopen voor aspiranten. le prijs werd behaald door Kunst en Kracht van Bosch, welks leden niet meer aanwezig waren; in 126 seconden was de baan afgelegd. 2e prijs De Germaan, Tilburg, (G. Lampe, Drijver, Van Oosterhout, H, Lampe en Hufkens). 8e prijs Neerlandia, Boxtel, (Van Rooy, Spierings, Grijaerls en Van Heat.) De slingerbslmttch tusschen Kunst en Kracht en de Germaan werd gewonnen door de laatste. KAATSHEUVEL, 16 Juli 1907. Amoealtas. In het matineé op Vrijdag te geven door de scherpschutters-vereeniging „Amoeuitas* zal optreden de karakter-humorist C. de Bont uit Dongen. O. B. K. Het concours van onze Lgelclub *0 B. K.* gaat goed. Veel gezelschappen uit omliggende pl«aisen zijn reeds geweest; er is veel animo. In het eerst na kermis wordi het concours gesloten. Ougeluk. Terwijl de vrouw van A. V. bezig was met den schoonmaak, viel zij van den trap en had het orgeluk een been te breken. Hel zoontje van II. viel eveneens van een wip en begeerde den arm geweldig Meende men eerst, dat hij gebroken was, de geneesheer zeide van uiet. Het is dus goed afgeloopen. Een millionairsronan. Een Amerikaansch millionnair, chef eener bloeiende zaak in Georgie (Ver- eenigde Staten, heeft de hulp der En- gelsche bladen ingeroepen om een jonge dame terug te vinden, die hij sedert meer dan een laar tevergeefs zoekt. Den löden April 1906 ontmoette hij in den trein tusschen New-Haven en Londen een jonge dame die met haar moeder en haar oudste zuster reisde. De familie had den winter op 't eiland Malta doorgebracht en kwam juist weer in Engeland terug. Dit jonge meisje nu maakte zoo'n die pen indruk op het ontvankelijk gemoed van den millionnair, dat hij haar geen oogenblik kon vergeten en thans alle pogingen in 't werk stelt, om met haar te kunnen trouwen. Alles wat hij van haar afweet is, dat ze een vioolkist bij zich droeg, waarop de naam Irene Wal ker en dat ze zich den lóden April naar Blackbeath begat. Noch de lijsten van den burgelijken stand op Malta, die trouwens zeer slecht bijgehouden wor den, noch de aldaar gevestigde Engel- sche muziekscholen konden eenige in lichtingen omtrent de jonge dame ver schaffen. Tot dusver heeft in Engeland twee Irene Walker's ontdekt, die echter geen van beiden aan het signalement beantwoorden. Als laatste redmiddel heeft dr wan hopige Amerikaan thans reusachtige ad vertenties in alle Engelscbe bladen doen verschijnen, in de hoop, op die manier zijn geluk te zullen vinden. (Buitan verantwoordelijkheid der Redactie). 1907. DrüNEN. 15 Juli Geachte Redactie l Gelief onderstaande regelen in Uw veelgelezen blad op te nemen. Bij voor baat mijn oprechten dank. Uw Dienaar. P. Contant- Geachte Dorpsgenooten Het ls ongetwijfeld U allen wel bekend, dat er hier in onze gemeente Drunen is opgericht eene Rabatzegelvereeniging die ten doel heeft de contante betaling te bevorderen én zuinige huismoeders een voordeel te verschaffen, want wanneer men voor circa f 60.heeft gekocht en contant betaalt ontvangt men f2.50 terug in contanten. Een voordeel dus dat vroeger nooit heeft bestaan. De vroegere en ook de tegenwoordige contante betalers hebben steeds mede betaalt, de zoo genaamde kwade schuld van slechte en niet-betalers. Door de oprichting van de Rabatzegelvereeniging is dit euvel vrijwel verholpen, wanneer alle weldenkende burgers van Drunen hierin willen medewerken, en dit kunnen ze alle gemakkelijk doen, zij die van goeden wille zijn. Men behoeft daarvoor slechts een boekje aan te vragen, bij een der aan gesloten leden en met dit boekje kan men overal terecht waar Rabatzegels gegeven worden. Door zeer velen in onze gemeente is dan ook de oprichting hiervan met ver langen tegemoet gezien en met blijdschap begroet, terwijl integendeel weer andere deze zaak zeer belangloos hebben be- schouwd en ontvangen, terwijl nog enkele bakkers en winkeliers zich niet hebben aangesloten wat naar mijne meening zeer is te bejammeren, want door de vereeniging vol gens het woord van onzen grooten Paus Leo XIII z g. kan men krachtiger zijn plezieriger werken en ook voordeel behalen. Het kan den algemeen- en toestand gezonder en prettiger maken en de samenleving aangenamer doen zijn. Dat deze enkele bakkers en winkeliers niet aangesloten zijn, is op zich zelf be schouwd niet zoo'n groote ramp, wanneer ze belanglooze toeschouwers bleven maar wat ziet men Integendeel gebeuren? Zij spuwen vuur en vlam en geven de vereeniging de liefelijkste namen die men zich kan denken. Den een zegtik geef evengoed 5% en wel direct in geld zoowel als de leden der vereeniging. De andere zegtik geef liever telkens wanneer men voor een dubbeltje koopt en betaalt, een halfke. Een derde zegt. nu, maar ik geef mijn brood veel liever een cent minder dan bij de «Hanze» te gaan, al moet het dan 1 Vi ons te licht worden bevonden. Een vierde Ik ga er niet bij, want overal kan ik geen 5 pCt. van geven, en wan neer hetzelfde artikel wordt gehaald door een kind, dan krijgt het wel 10 pCt. aan lekkertjes. Dan hoort men een huismoeder zeggenneen, hoor, geen boekje want dan krijgt mijn kind geen lekkertjes meer, alsof dit niet reeds een voordeel was, door geen snoepers te maken van hun kinderen en de zoo ver- eischte en hoog geprezen spaarzaamheid te bevorderen. Zulke en meer andere niet stcekhoudendt argumenten, te veel om ze allen op te noemen, hoort men allerwege. Stemt het droevig zulks te vernemen, in het tegenovergestelde hoort men ook lof spreken van de vereeniging van diegene die reeds een boekje hebben en onder vinden dat het hun een voordeel oplevert Een geluk zou men het kunnen noemen wanneer zij die geen lid willen worden vaa de vereeniging, dus geen medewerker, dat ook hij geen tegenwerker, geen remmer op de machine was Medewerkers van een goed doel, vindt men, o, zoo weinigtegenwerkers, rem mers overal. «Gezondheid is de grootste schat» een oud spreekwoord dat nog steeds wordt bewaarheid. Een even groote schat is het voor eene gemeente waar de alge- meenen toestand gezond kan worden genoemd. De verkiezingsstrijd te Dussen is dit jaar heet en fel, zoo ook zullen de leden der Rabatzegelvereeniging een heeten strijd hebben te voeren om de goede zaak te bestendigen en tot een goed einde te brengen doch moed gehouden 11 Wapen U zooveel mogelijk tegen de aanvallen, die op U ten onrechte worden gericht met het goede doel voor oogen moet gij ongetwijfeld als overwinnaar uit het strijdperk treden. Het doei van dit schrijven is dan ook, om alle leden tot moed en vertrouwen aan te sporen en de niet-aangeslotenen tot overweging te stemmen om alsnog tot zoo'n nuttige vereeniging toe te treden onder het devies EENDRACHT MAAKT MACHT. Zich te vervoegen bij Mevrouw Ds. FET TER, Waalwijk. Te bevragen bij den eigenaar J. VAN DEN DUN GEN te Waalwijk. Minzaam aanbevelend, na tijde St. ANTONIUSKERtt tc Waalwijk, maakt bekend dat de Boerderij aldaar aan de 2e Zeine, van dm Heer J M MAIJERS te Besoijen, is ingezet en verhoogd als volgt KOOP 1. Het Huis niet Erf, groot 3.70 aren, op f750. En KOOP 2. Het Bouwland, ten Zuiden van Koop 1, groot 44,40 aren, op f 600 Bij den toeslag komen dc beide koopen in massa. Toeslag Dinsdag 23 Juli 1907, 'savonds 7 uur, ten koffiehuize van DENIS VAN DER ZAKEN te Besoijen. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris verhoogd worden. te Waalwijk zal ten Koffiehuize van WILLEM BROK KEN te Besoijen op Dinsdag 23 Juli 1907, 'a namiddags 5 uur precies Betaaltijd, mits borgstelling. Kerstmis 1907. te Waalwijk, s.il ten verzoeke van de Enen J. V\N HERPT en Mrj. de Wed. H. DEKKERS, allen te Baardwijk, op Maandag 22 Juli 1907, des morgens te 10 ure op de plaats Plaats van samenkomst bij het huis be woond door M-j Joh. van Herpt. te Waalwijk, zal tin verzoeke van de Familie DE WIT te R- amsdonk en Capelle, op Maandag 22 Jnli 1907, ties avonds te 7 ure, ter herberge van A v. d. BORN a. d. Vrouw- kensvaart te Waspik, publiek te Waalwijk zal ten verzoeke van de familie SPIERINGS te 's Hertogenboscb op Maandag 22 Juli 1907, des middags te 12 uur ter herberge van de kinderen F. DE WIT te Drunen te Drunen, zal op Donderdag 18 Juli 1907, des voormiddags 9 uur, ter herberge van de Weduwe KROL te Baardwijk, ten verzbeke van de Gezusters VAN HOORN aldaar Deze laatste twee met de Toeinaat om te weiden met rundvee tot 1 December 1907. Betaling Kerstmis 1907 mits soliede den Notaris bekende bo-gen worden gesteld. gebrand volgens systeem Prof. LH)BIG, heerlijk van smaak, uiterst voordeelig in 't gebruik, is te WAALWIJK steeds versch verkrijgbaar bij MARKT B 159. NOTARIS TE EUNEN, zal op Maandag 22 Juli 1907, des m middags 4 ure bij FRANS BROK, t, Drunen in het ONDER DRUNEN Voor de Gemeente Drunen. 210 perceelan ui'muntend staand Hooilan genaamd de „Kievitswaard* het eerste ei tweede blok binnen de omkading van d Zeeg, het nieuw iugenomen langs de Zeeg het Herpeche Ven, voor en over den Vaar sloot, op de Honderd Bunders, de Eindscb gemeente, het Run, voor en over den Vaar sloot, ten Zuiden en Noorden der Zomer- sluiting zooals is afgebakend, de Cekkcrwit en Donkschewiel. Voor Huiberdina Tullen. 2 perceelen Ilooiland nabij het land dei familie Sassen, No. 1 het perceel ten noordei van het land, afkomstig van Willem vai Buul, no. 2 het perceel ten zuiden daarvai Foor Gerrit en Laur. Brok. 20 perceelen Strooisel tusschen Stortebe* en Zomersluiting zooals is afgepaald. Degenendie van vorige jaren nog iet* schuldig zijn worden in geen geval alt pachten of borgen aangenomenevenmin als degenen die aan mij Notaris onbekend zijn en gen bewijs van gegoedheid kunnen overleggenaj gegeven door hun Notaris. te Drunen, zal op Vrijdag 19 Juli 1907, des na- iniddas 7 uur, ter herberge van MART VISSERS te Drun n Voor den lieer Ant. van de Wiel. 16 koopen op het Hoefke nabij Klinker- bosch Nos. 1 tot en met 11 Haver. 12 u n n 16 Haver met Hooigrsr Voor de Gebr. van Dal. 2 ko pen Rogge aan de westzijde van het perceel Nouland achter de erven der familie Koks en Gebr. Brok* No. I beginnende aan het Noulaudscht Pad No 2 aan het Hazenpad. Voor de Gez. van Iersel. 2 koopen Rogge op het land van Bur gemeester van Hulten, achter het woonbuii van Hendr. Mimpen. 1 koop Haver aldaar. 1 n Aardappelen achter bet woonhuii der verkoopsteis. 1 h Haver aldaar Voor Ntcolaas Willem van de Wiel. 1 koop Haver. 2 koopen Rogge, genummerd 1 en 2, alles achter zijn woonhuis op de Braken. Voor Corn, van den Bosch. 2 koopen Haver in do Achterste Vennen achter het erf van Adr. Willcmae. Voor Corn. Klerks-Timrnermans. 1 koop Aardappelen op de Drunenscht Heide aan den Keiweg naast het huis van Hendr. Knippels. Voor den Heer Ant van de Wiel. 5 perceelen Bouwland op het Hoefke nabij Klinkerbosch, zijnde het oostelijk gedeelte, waarop thans staan de koopen 1 tot en met 10 der te verkoopen Haver. Betaling der Veldvruchten Kerstmis 1907, mits soliede den notaris bekende borgen worden gesteld. te Kaatsheuvel, zal ten verzoeke van den Rentmeester van het Huis ter Heide te Loonopzand WOOUS* dag 17 Juli 1907, ten koffiehuize van den Heer E. J. 1IOORN te Loonopzand, onmiddellijk na afloop der tiendverkooping, Aanwijzing doet de Boschbaas op liet Huis ter Heide voornoemd. te Kaatsheuvel, zal Maandag 22 Juli 19u7, voorm. 10 uur, te Loonopzand op het stuk, publiek Voor de Kinderen J. van Amels/oort. 20 kavels Rogge. 2 kavels Haver en 1 kavel Boekweit alles wasseude op hunne boerderij op het Kraanven. Voor Cornells van Wezenbeek. 3 kavels Haver en 8 kavels Rogge, wassende op zijne boer derij op het Bergeind, en 1 kavel Rogge wassende op het Kraauven. En voor W. C. Evers. 1 kavel Haver op het Bergeind.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 2