LANDBOUW. Gemeenteraadsvergadeilng, Reclame. KINNEN LA 1>. Des zomers in den tuin. Sport. Gij behoeft Waalwijk niette verlaten. Het dagelijksch brei uur uii den Ilali- 8»i'Fclifn Ordf iwijzmlni d lx f ft ecliler toch, al» go'd Int vitiktJijkf itlifi(U2fr, een be sluit aangenomen, waaiin het verzet aanteo leent „tigen de rchandcltn tegen de jeugd, die in de laatste dsgfii weer onthuld zijn,* en de streugluid der vret tegen de schuldi gen inroept het verlangt verder wettelijke maatregelen om de kinderen tegen die aan slagen te beschermen, hen niet meer aan andere dan staatsscholen, vooral niet aan scholen van religieuzen toe te vertrouwen Zoo wordt maar, zonder onderzoek geoor deeld, hoewel toch duidelijk blijkt, dat of die schandalen maar kwaadaardig lasterij zijn, ot dat zij plaats vonden in valsche kloosters, waartegen de Kerk lang genoeg heeft ge waarschuwd. Zoo hebben de anli-clericale bladen vol gestaan over schandalen in het jongens en meisjesinstitüut der Salesianeu te Varrazze. De beschuldigster der Salcsianen aldaar is een diep gezonken vrouw, wier onecht kind de Salesianen geweigerd linddt-n in hun instituut op te nemen. Sedert dien toonde zij zich een aarts-vijandin der Saleiianeu. Du de justitie heeft dan ook verklaard, dat er geen aanleiding tot vervolging bestaat. Zaterdagmorgen read kardinaal Cassetta in een rijtuig naar de kapel der Zusters mis sionarissen van het H. Hart te Rome, om da r de H. Mis op te dragtn, Onderweg werd de kardiuaal door een troep werklie den uitgejouwd. De beroemde componist Perosi, die Zaterdagochtend het station te Rome verliet, werd door een man aangehou den, die den alom beminden priester en kunstenaar zonder een woord te sp eken in het gelaat spuwde en zich daarna kalm ver wijderde. Men zou een lange tijd kunneu ge? en, wilde men alle beleedigingeu vermeldeu, waarvan priesters en religieuzen het slacht offer zijn. En de schuld daarvan draagt voorna melijk de anti-clericale pers, die het volk tegen de Kerk opzet door leugenachtige schandaal-berichten. Do Correspondenz» Romana zegt, dat de Fransche vrijmetselarij de anti-clericale be weging in Italië steunt en dat zij daarvoor 1«0 000 francs heeft gestort. Om u te overtuigen van iets dat gij hier onder uw bereik hebt. De openhartige ver klaring van een inwoner van Waalwijk boe zemt iedereen belang in, het komt er niet op aan welken leeftijd hij heeft of tot welk geslacht hij behoort. De Heer B. C. Speekenbrink, de ons wel bekende confistur en patissier, Haveneinde te Waalwijk, zegt ons: Ik kan niet nalaten IJ te melden welk een prachtige uitwerking Foster's Rugpijn Nieren Pillen bij mij gehad hebben en ik kan ze niet genoeg loven. Ge- ruimen tijd geleden kon ik de eerste ken- teekenen waarnemen van pijn in de lendenen en in den rug die steeds erger werd, totdat mijn rug ten ten laatste zoo zwak en pijnlijk was, dat wannce» ik bukte, ik mij nauwelijks kon oprichten. De laatste zes maanden was de pijn zoo hevig dat ik er heelemaal ge bogen van liep. Men zeide mij dat het henpjicht was en dikwijls was ik niet in staat het geringste werk te doen en moest ik het bed houden. Alles wat ik ervoor aangewend had schonk mij niet de minste verlichting. Toen ik mij over mijn heupjicht beklaagde, raadde een van mijn kenniss<u mij aan het een* met Uw pillen te probee- ren. Ik ontbood een doosje en reeds bij het begin gevoelde ik hiervan de weldadige wer king, ik ging door m t de pillen en naliet gebruik vau twee doozen gevoelde ik mij een ander mensch. Mijn rug was steeds sterker en zonder pijn en uit dankbaarheid voor de volkomen genezing, wil ik steeds gaarne andere lijders op Uw roortieffelijk geneesmiddel wijzen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Het gevaar dat een nierziekte na zich sleepen kan. De nierziekte komt zachtjes aan en men kan haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oorzaak- zijner kwaal kent. Misschien heelt hij hoofd pijn, pijn in de lenden, zenuwpijn, heuppijn rheumatiek, een gevoel van overspanning en buitengewone prikkelbaarheid, vermoeidheid en neerslachtigheid, hartzwakte, waterzucht enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Speekenbrink gehad heeft. Wij waarschu wen tegen namaak en maken koopers er op at tent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Du- moulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één of f 10.voor zes doozen. Eersfe steenlegging van bet Vredespaleis. Het heeft bij velen verwondering gewekt, dat onze Koningin de gewichte plechtigheid der eerste-steeulegging van het Vredespaleis niet bijwoonde en, in Den Haag vertoevende juist den avond te voren de residentie weder verliet. Die verbazing getuigt van volslagen on bekendheid met de étiquette-voorscbriften die by alle hoofden gelden Het betrof hier een internationale plech tigheid, verbonden aan de Vredesconferentie Onze Vorstin is als 't ware de Gastvrouwe van die bijeenkomst en zij handelt daarmee steeds ia naam en op uitnoodiging van den czaar. Deze had dus in de eerste plaats aan te wijzen, wien de eer de eerste-steen zou te beurt vallen. Carnegie zelf, als de schenker van het monument kwam er niet voor in aanmerking, doch in overh' met hem werd bepaald dat de Voorzitti der Vredesconferentie de uitverkorene zou zijn. Hij was daardoor de eerste, do hoofd persoon bij de plechtigheid, en naar de eisch der hofetiquette kon dus de Koningin er niet bij tegenwoordig zijn. Maar dat Zij hooglijk met de wereldgebeurtenis" ingenomen was bewees niet enkel de hooge onderscheiding aan Carnegie geschonken, doch ook heel de met Hr. Ms. goedkeuring voor de plechtig heid vastgestelde regeling. N. Gr. Ct. Tweede Nederlandseb Kat bollek Congres tot bestrijding van bet Alcoholisme. (Nijmegen 18, 19 en 20 Augustus.) Het Hoofdbestuur van den Bosscheu Dio- cesanen Drankbestrijdersbond heeft het \er zoek gericht tot de besturen der aangeslutsu nfdeelingen, te willen zorgen voor een be hoorlijke vertegenwoordiging op het Congres Met vraagt daarom lo het zenden vai minstens twee afgevaardigden, met vergoeding zoo noodig van reis en verblijfkosten uit de kas der ve.reeniging 2o. verkiezing dier afgevaardigden, bijtijds te doen, opdat zij de onderwerpen van hei Congres nog wat bestudeeren kunnen Vervolgens worden de t Ideelingsbesturen door het Hoofdbestuur dringend uitgenoodigd om begunstigers en leden voor hel Congres te verwerven. Dit voorbeeld verdient navolging. De belangstelling in het Congres blijkt overigens algemeen te zijn. Uit alle streken van het land komen dagelijks aanvragen van kaarten. Nogmaals zij erop gewezen, dat men cor respondenties betreffende het Congres moet richten aan den SeoretnrisHenri Hermans te Maastricht. De voorzitter is afwezig, liet Koninklijk Echtpaar in Mecklenburg. Uit Schwerin wordt gemeld dd, 3 Aug.: H. M. de Koningin Wilhelmina en Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden zijn hedenavond met gevolg per extratrein om streeks acht uur aan het station te Krakow aangekomen en hebben zich van daar pvr rijtuig naar het landgoed Dobbin begeven. Er was veel publiek op de been, dat dc geliefde en welkome gasten hartelijk toe juichte. Te Hamburg waar de trein te 4 uur 49 min het Centraahtation binnenliep om te 5 uur 5 minuten over Hagenow de reis naar Dobbin voort te zetten, maakten enkele autoriteiten en leden der Nederlandsche kolonie van het korte oponthoud gebruik om de vorstelijke reizigers te begroeten. De Koningin—Moeder. H. M. de Koningin-Mo;der brengt op haar terugreis van Pyrmont van 12 tot 14 Augustus een bezoek aan den prins van Benthcim. Heel boven-tempel in de duinen van Uloemendanl. Eenigen lijd geleder, ging er eensklaps een gerueht door den lande, dat er plannen bestonden een grootschen momentnlen Beet hoven tempel te bouwen in de duinen van Bloemendaal. Deze tempel zou den Wagnrr tempel van Bayreuth verre overtreffen. Velo lachten om het plan, dat welhaast onuitvoerbaar leek, andere zagen in de plannen niets anders dan eeu ideaal. Wij kunnen thans evenwel meedeelen, dat de grooische plannen alreeds een vasten vorm hebben aangenomen. Het reuzenkapitaal moet voor een groot gedeelte toegezegd zijn door Amerikanen on de plaats Bloemendaal moet door de gt ld— mannen zijn uitgexozen met 't oog op het feit, dat Ostende verloopt en Zandvoort met zijn mooie strand iu de naaste toekomst de badplaats zal worden. In de duinen schijnt de plaats reeds te zijn uitgekozen en tal van opmetingeu zijn daar gedaan. Te Bloemendaal zijn ook reeds aparte- menten gehuurd, waarin tegen Mei een perma nent bureau voor deu Beethoven-tempel za worden gevestigd. (Tijd.) Roodc tirannie Onder dit opschrift schrijft het werklieden blad ^Patrimonium" In d* Groninger veenkoloniën is een stukje geschiedenis afgespeeld, dat wel eens in wijder kring bekend raag worden. Ie Nieuw-Buineu waren de zoogenaamde neutrale arbeiders jaren aaneen de meDschtn, die 't hoogste woord voerden. Hun organi satie jWerkmansbloei* deelde de lakens uit of trachtte althans de alleeuheerschappij voor Sich te behouden. Geheel in overeen stemming met den socialistischen geest, die in deze organisatie voorzit, meende de leiders van den Werkmansbloei*, dat hun woord wet moest zijn. Een andere meening dan de hunne komt niet te pas. iocli zijn er ook te Nieuw—Buinen rog arbeiders, die niet9 moeten hebben van dc roode leiding, die weigeren zich in het so cialistisch spoor voort te laten drijven. Meiischen, die krachtens hun Christelijke levensbeschouwing een andere opvatting hebben van de sociale verhoudingen. En ook deze organiseerden zich. Zo vormde een afdeeling van Patrimonium. Maar nu brak de vijandschap der rooden eerst recht los. VV'raakplaunen werden gevormd. In de duisternis van don nacht werden ruiten in geworpen b-j de mannen van Patrimonium Om schrik Ie verbreiden en langs dien weg de Chr. arbeiders te dwingen, hun af- deeling van Patrimonium wetr op te doeken. Toch ontzetten de onzen zich niet. Ze lieten Huizing» eens komen om in openbare vergadering te spreken. Dan kon met andere argumenten dan met steeneu het goed recht vsn Patrimonium betwist worden. Op die vergadering kwamen echtei geen vertegenwoordigers der revolulionnaire actie, om te debatteereu. Men had andere plannen Kort en goed wilde meu aan de Christe lijke actie ten einde maken. En nu besloten de rooden Tan #Werk- mansbloei" o:n den P*liiinoniumm .nnen bet brood te ontnemen. Ze moesten er uit //M erkmanshloei" steldeaan de landbouweis den eisch, om geen oudere arbei 'ers in 't aerk te nemen, dan die leden waren van WerVmanshloei". De leden van Patrimo nium moesten geboycot. Dat leek wel wat gevaarlijk. De \Y t rkmansbloeiers vormen de meerder heid. De or.zen zijn daar een minderheid. "In als de boeren niet toegeven willen aan den eisch, zou er slaking komen. Brutaler aanslag op ne vij heid vin ver- cenigmg is in den laatslen tijd niet vertoond. Geleid door den blinden haat, beminden mannen van YVYrkinaiisbloei" eeu iu al- rege', die in zijn opzet en doel een licht werpt op den geest, die in deze roode or ganisatie voorzit. Gelukkig is het plan niet tot de uitvoeiing gekomen. De boeren wilde aan den gesteldeu eisch niet toegeven. Toen moest over d« staking beslist. Ge lukkig bleef deze achterwege. De meerder heid der arbeiders heeft ten slotte geweigerd leiders op dezen weg te volgen Er besloten niet te staken. Maar de verbittering is gebleven. Onze mannen staan daar op een moeilij ken post. Toch is er in hun beginsel kracht om te volharden. De Christelijke actie stuit meermden op tegenstand, maar ze is er op berekend harde stooten te kunnen verdragen. te hebben ingewonnen, toestaan om nog 6 maanden in die woning te mogen blijven wonen. Burg. en Weth. stellen voor het advies van de Gezondheids commissie hieromtrent in te winnen, dan kan zij dat in een volgende vergadering overleggen Aldus wordt besloten. i. Wie meent, dat er des zomers in den tuin niets te doen is, vergist zich. Ook gesc 4 Af- en overschrijving maréchaussee m^and Augustus, de zomermaand bij 1 f 1 I lllf n O tf k«-nn/vl- Ur. t, 1. - _1 KAATSHEUVEL. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Dinsdag 6 Augustus 1907 des voormiddags ten half tien uur. Voorzitter de WelEd.achtbare heer van Besouw. Te ongeveer 9.45 uur opent de Voor zitter de vergaderingaanwezig de heeren Teulings, Verster, Verhagen, Daleu, van Kuyk, Rijken, van Lier, Elias, De Bresser en Hesselmansaf wezig de heer van Dortmond en 2 vaca tures. De Voorzitter verzoekt den secretaris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Deze worden na voorlezing onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1 Aanbieding gemeente rekening. De Voorzitter. Burg. en Weth. heb ben de eer de gemeente-rekening aan te bieden over het dienstjaar 1906 slui tende met een batig saldo van f 7933.76. Dientengevolge moeten wij overgaan tot punt 2 Benoeming commissie rekening 1906 en begrooting 1908. De Voorzitter. Voor het onderzoeken der rekening en voor de begrootingdie aanstaande is, moet een commissie ge kozen worden, bestaande uit 3 leden. De heer van Lier- Was het niet goed, dat in deze commissie een lid van Loon- opzand ook zitting heeft. Ik geef het maar in overweging. Bij stemming worden benoemd de heeren Elias met 8. de Bresser met 7 en Verhagen met 6 stemmen. Voorts verkregen de heeren Hessel mans 5, Daleu 3 en van Kuyk 1 stem. 3 Onderzoek geloofsbrieven van de gekozen leden van den raad De Voorzitter. Tot commissie van onderzoek benoem ik de heeren De Bresser, Elias en Rijken. Nadat de commissie-leden denoodige stukken en bescheiden hebben onder zocht, adviseert zij, bij monde van den heer Rijken tot toelating van de gekozen leden, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. De Voorzitter. Te laat om nog op het convocatie-biljet melding er van te maken, is een verzoek ingekomen van A. Frinte. Voor eenige tijd geleden is door den raad diens huis voor onbe woonbaar verklaard. Nu heeft die man tevergeefs naar een andere woning om gezien, hij kan nergens een onderdak vinden. Dezer dagen is hij bij mij ge weest en heeft gezegd dat hij wel zal slagen om nu zelf te bouwen. Hij is wel erg optimistisch gestemd om te denken dat hij geld zal krijgen voor grond en om te bouwen zonder dat hij zelf iets heeft. Nu zou hij gaarne zoo lang willen blijven wonen, totdat hij met zijn woning klaar is. De raad kan hem, na eerst het advies van de Gezondheidscommissie kazerne en kiosk. De Voorzitter. Voor de afwerking van binnen in de marechaussee-kazerne als verven, behangen enz. moet worden gezorgd. Op de begrooting staat hier voor een som van f 150. Het Dag. Be stuur was van meening dat hiervoor f 300 noodig zou zijn. Bij een opgave die wij van een hier ter plaatse wonen den schilder hebben gekregen is ons gebleken dat f 660 gevraagd wordt. Deze som komt ons echter veel te hoog voor en om nu aan andere hier wonen de ververs nog eens te gaan vragen, haalt niets uit, dat heeft de ondervinding geleerd Burg. en Weth. stellen daarom voor op die opgave niet in te gaan en de werkzaamheden publiek aan te be steden- Wij twijfelen niet, of het zal dan de helft wel schelen. Nu kunnen wij wel geleidelijk aflaten werken, maar de luitenant van de ma rechaussee is velleden week nog hier geweest en die heeft ons verzocht om de zaak ineens te willen afwerken. Tegen de winter, dan is het bij de meeste ambachtslui niet meer zoo druk, en zullen wij het publiek aanbesteden. De heer Rijken. Dat is het beste, maar dan moet u zorgen dat er een be stek van is. De heer De Bresser. Ja, dat moet, anders kan je niet aanbesteden en ook zou ik er voor zijn, dat iemand, althans als er minder benoemd verstand die alles Wij hebben er een Burg. en Weth. van hebben, werd na moet kijken. De Voorzitter, beschrijving van. De heer Hesselmans. Is dat uitvoerig, genoeg. Het moet goed in orde zijn De heer Rijken. Wij hebben bij ons de werkzaamheden van de kerk ook aanbesteed. Er werd toen bij ons ook veel te veel voor gevraagd, daarom heb ben wij het aanbesteed. Er werd toen wel gezegd, dat kan die er niet voor doen, maar ze doen het er toch maar voor en 't ziet er netjes uit. 't Lag ook wel op onzen weg om het werk binnen de gemeente te houden, maar je moet toch, als je daarvoor aangewezen bent, de belangen behartigen. Je kan eerst hier Dog eens probeeren. De Voorzitter. ]e schiet daar niets mee op. Dat hebben wij al meermalen gezien. De heer Verhagen. Er wordt hier in onze gemeente anders goed werk afge leverd. De voorzitter. Maar 't kan toch goed zijn. De heer van Lier. Dat aanbesteden voordeelig is hebben wij hier aan het drukwerk gezien. De heer Rijken. Als ge eenigszins kan dan moet je niet buiten de gemeente gaan. De Voorzitter. Wij kunnen het eerst in de gemeente aanbesteden en blijkt het dan nog te hoog, dan zullen wij het publiek aanbesteden, algemeen, ook buiten de gemeente. Aldus wordt besloten. De Voorzitter. De af. en overschrijving voor de kiosk heb ik er ook bijgezet. Het zeil wat vroeger op de kiosk lag kostte f 90 en in vijf jaar tijds is het geheel verstikt. Dat wat er nu op is gelegd kost ook f 90, 't is hetzelfde Burg. en Weth. hebben al twee achtereen volgende jaren de post van de kiosk van de begrooting gelaten om die reden dat er toch niet van wordt geprofiteerd. De kiosk lijdt door het opbouwen en afbreken zeer veel en als ze daar staat is het een algemeene speelplaats en om een geheelen dag een veldwachter er bij te zetten gaat niet, dat kan niet. De raad heeft telkens echter die post er weer opgebracht. Burg. en Weth. zullen hem bij de a.s. begrooting er echter weer aflaten, dan kan de raad dan maar weer zien. De vraag is nu echter, acht de raad het nu nog noodig, dat de kiosk wordt opgeverfd. Dat zal zoowat f 30 kosten. Burg en Weth. zijn er voor de kiosk niet meer telkenmale op te laten bou wen. Als er bij gelegenheid eens er gens iets te doen is dan kan een ver- eeniging hem krijgen, natuurlijk tegen vergoeding van 't opbouwen en afbreken. De heer Hesselmans. Moet de kiosk nog voor het festival opgeverfd worden. De heer de Bresser. Neen, dat kan niet. De heer Hesselmans. O, dan ben ik er voor om hem maar niet meer op te laten bouwen en ook niet te verven. De Voorzitter. Het raadhuis is ook geen geschikte bergplaats. Het plafond lijdt er erg door als die zware balken op zolder worden geborgen. We moesten die kiosk ergens in een oude niet meer gebruikte looierij kunnen plaatsen. Daarna wordt besloten de kiosk niet meer op te laten verven. Hierna gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van punt. 5 Reclames hoofdelijken omslag. uitnemendheid, brengt hare bezigheden mede. Ik wil in dit opstel slechts enkele der vele tuinvruchten bespreken, die in deze maand moeten verplant of gezaaid worden. Daar hebben we dan in de eerste plaats de koolsoorten. De roode- en witte- en savooikool zullen al wel in de vorige maanden verpoot zijl, maar de late bloemkool, de spruitkool en de groene en bruine boerekool worden zeker tot aan het midden van de maand Augustus uitgeplant. En alvorens men de planten kan verpoten, moeten de bedden, waarop ze komen te staan, in orde gebracht worden. De bodem moet goed bewerkt zijn. Wat dit laatste be treft, deelt ons de bekende D. Turken burg te Bodegraven, in een zijner Handleidingen voor het kweeken van groenten" het volgende mede »Als men geen stalmest gebruikt, gtve men bloemkool 10 K.G. thomasslakken- meel (of 7.5 K.G. ontlijmd beenderen- meel) en 6 K.G. patentkali, alles per Are berekend. (De bedoeling is, dat deze meststoffen in den winter gegeven worden, want er volgt)En in het voor jaar een halve maand voor het planten U/s K.G. chilisalpeter. Later als de planten den halven wasdom hebben be reikt, '/j K.G. chilisalpeter en tegen dat de hartbladeren zich gaan sluiten nog maals Vs K.G. chilisalpeter. Staat de bloemkool niet gunstig, dan kan men de laatste twee keeren wel tot 1 K.G. chilisalpeter gaan. Gebruikt men wel stalmest, dan geeft men 4 KG. thomas slakken (of 3 K.G. ontlijmd beenderen- meel) en 4 K.G. patentkali in den winter of vroeg in het voorjaar en als de planten te veld staan evenveel chilisalpeter, als in het eerste geval. Het zal zelden voor komen, dat men dan, zelfs in den zomer, op goed bewerkten grond geen bloem kool kan telen.* Bloemkool eischt een zeer vrucht baren grond en zooals algemeen bekend is, en Turkenburg dan ook door zijn aanwijzigingen te kennen geeft, in de eerste plaats een stikstofbemesting. In sommige streken geeft men vischguano aan bloemkool. Het is juist door de voortstuwende kracht der stikstof, dat deze vischguano de bloemkool zoo snel doet groeien. De smaak van het fijne gewas lijdt echtei zeer onder deze be mesting Nadat de bedden voor de bloemkool op de boven aangegeven wijze bemest zijn, worden de planten op een afstand van ongeveer 2 voet van elkander ge plaatst. De behandeling van de spruitkool en de boerekool komt ongeveer met die van de bloemkool overeen. Men wachte zich er voor, de bedden met beer te bemesten, daar de planten dan veel te lijden hebben van knol aan de wortels. Men geve liever vóór en na het planten een weinig chilisalpeter, b.v. per Are lVi K.G. De afstand der spruitkool- planten mag l'/s voet zijn. In de laatste helft van de maand Augustus kan men bloemkool en witte kool zaaien voor winterkool (zoogenaam de weeuwen). Men gebruikt voor zomer en winterkool hetzelfde zaad het verschil ligt in den verschillenden tijd der zaaiing. Het zaaibed behoeft niet afzonderlijk bemest te worden. Doch, als men de planten vóór den winter voor goed wil uitplanten, moet het daartoe bestemde bed sterk bemest worden. In het voorjaar, zoodra de vorst uit den grond is, geve men de koolplanten aanstonds chilisal peter, de eerste 1 K.G., de laatste */a K.G. per Are. Deze bemesting herhale men naar omstandigheden. In het 2de gedeelte van mijn opstel wil ik het een en ander mededeelen omtrent de aardbezieplanten, welke ook in deze maand kunnen gezet worden. Automobilisme. Peking—Parijs. Prins Borghese is met ziju auto Maandag middag om 5 uur te Berlijn aangekomen. Auto's vau da Keizerlijke Automobielclub en van Italiaueu te Berlijn waren hem tegemoet gereden. De Matin, waarvan het plan voor den tocht uitgegaan is, geeft het plan voor de ontvangst van den prins aan, wanneer hy Zaterdag te Parijs aankomt, üm 3 uur 's mid dags komt de auto, door een eerewaebt van de republikein8che garde omstuwd, voor het bureau vau de Matiu aan. Het bestuur van de Automobile Club de France en de zaak gelastigde van Italië ontvangen hem daar. 's Avonds feestmaal in de Auto Club. Een lange optocht van auto's met allerlei verlich ting trekt daar voorbij. Een reusachtige fonograaf zal de menigte de bizonderheden van den tocht kennis ende kond doen. D® auto van prins Berghese blijft twee dagen voor het bureau vau de Matin uitgestald. Gisterenmiddag zijn de tweede en de derde auto van den tocht Peking Parijs te Jelaboega in het gouvernement Wjatka aan gekomen.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 2