lank, Derde Blad. M Provinciaal Nieuws. Gemengd Nieuws. rjjV Nummer 62. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Donderdag 8 Aug. 1907.30e Jaargang. ten ijdig epg, ig*k. e Echo van ror en inlai d die onderen aan de 0 jaren iesland) ;en. De loor de n Heet loor de nscheii iwmg leen- ijfeld ,-rage i WAALWIJK, 7 Aug. 1907. Koninglnn: feest. In de gisterenavond gehouden Bestuurs vergadering van W. B. werd het pro- rramma voor den Koninginne-avond astgesteld, nl. liet houden van een licht- 5toet en daarna concert op de markt, [vaartoe onze beide harmoniën zullen u-orden uitgenoodigd Blijkens achter- taande advertentie "worden een of meer jestuursleden van de in onze gemeente jestaande vereenigingen uitgenoodigd er vergadering te komen op Zaterdag- vond a.s. op de bovenzaal van den heer os. van de Werff, om de deelname aan [en lichtstoet te bespreken Die bestuurs- eden kunnen dan een en ander verne men, inlichtingen vragen, daarop Zondags je zaak met hunne leden bespreken en an Maandagavond mededeelen of en !oe zij zullen deelnemen, opdat 't bestuur an'verder 't geheel kan regelen- Tot de ingezetenen richt het bestuur verzoek door versiering of verlichting ian de huizen, 't afsteken van vuurwerk )f anderszins de feestelijkheden zooveel nogelijk te willen opluisteren. Wij twij* elen niet of alle vereenigingen zullen i. s. Zaterdag hunne afgevaardigden enden en zullen zoo niet allen dan toch de meesten deelnemen, om den verjaar dag onzer geliefde Koningin zoo schit- erend mogelijk te doen vieren. Over den daaropvolgenden dag is nog geen jesluit genomen. Waalwijksehe Harmonie Dezer dagen zal een begin worden gemaakt met 't aanwerven van donateurs /oor de Waalwijksehe Harmonie. Wij vertrouwen dat zeer velen zich als lid zullen opgeven, om der vereeniging in staat te stellen flink te werken en zich de hoogst noodige zaken aan te schaffen. Het aantal dat zich als werkend lid ïeeft opgegeven is grooter dan op 't oogenblik geplaatst kunnen worden, ter wijl een tiental leerlingen met ongeduld op aanneming wachten en de ambitie )ij de repetites is zeer groot, er wordt jverig gewerkt. Waar van de eene zijde alle pogingen worden aangewend om n korten tijd iets goeds aan te bieden, daar mag en zal ook anderzijds den steun niet ontbreken. Met Koninginne- eest treedt de nieuwe vereeniging voor t eerst in 't publiek op. Een onhoudbare toestand. Van talrijke zijden vestigt men onze aandacht op een onhoudbaren toestand in den treinenloop op de lijn Lage-Zwa- luwe—'s-Bosch en wel speciaal op trein no. 321, die 9,51 uit Zwaluwe vertrekt. Deze trein is bijna altijd te laat, komt reeds met vertraging te Waalwijk aan en arriveert dan te 's-Bosch een kwar tier Over tijd en meer. Welk een schade hiervan voor de vele industrieëlen en andere reizigers 't gevolg is, kan men gemakkelijk be grijpen. Ons is een voorbeeld bekend dat een inwoner van Waalwijk, in één week driemaal de aansluiting voor Eind hoven in den Bosch miste en zoodoende in plaats van 12.03 om 2.22 arriveerde. Een ander, die naar 't buitenland reis de, kwam des avonds om 9 uur in plaats van 3 uur te Keulen aan en nog meer voorbeelden zouden we kunnen aanhalen. En dit alles door vertraging op onze lijn. Kwam dit eens bij uitzondering voor, dan zouden wij 't zwijgen er toe doen, maar 't gaat regel worden, zoo zelfs dat personen die in den Bosch aansluiting moeten hebben, voorzichtig heidshalve om half tien en niet om elf uur afreizen. Wij dringen er bij de autoriteiten op aan hierin zoo spoedig mogelijk afdoen de verbetering te brengen. Liedertufel Oefening en Vermaak" Gisteren ontving de Liedertafel uit Amsterdam het volgende verslag van de Jury over het door Oefening en Vermaak gepresteerde in de 3e afdeeling, waar zij den 2en prijs verwierf! Verplicht koor. (Panis Angelicus.) Klankgehalte zeer goed nuanceering zeer muzikaalaan 't slot steeds zak kende, waardoor een halve toon te laag geëindigd, dit als hoofdfouttotale in druk zeer goed. Opwaarts. Voordracht zeer beschaafd, doch eveneens een halve toon gezakt overigens zeer verdienstelijk uitgevoerd onderlinge verhouding der stemmen zeer goed totale indruk is door het zakken eenigszins matverder goed ensemble bij mooie voordracht A. N. B v. S. Zondag werd te Dongen de jaarlijk- sche Congres-vergadering gehouden van den Alg. Ned. Bond van Schoenfabri kanten, waaraan verbonden eene ten toonstelling van de inzendingen in den wedstrijd in het patroon- en schoenma ken. Deze tentoonstelling, die door de zor gen der afdeeling zeer netjes was ge arrangeerd, gaf op beider gebied veel goeds te zien en werd zeer druk bezocht. De voorzitter der afd. Dongen, de heer .G. Smits heette den voorzitter en de leden hartelijk welkom, herdacht met een enkel woord den vroegeren voor zitter van den Bond en der afdeeling, den heer Travaglino, bracht hem nog maals een eeresaluut en gaf de verze kering dat de afdeeling alles zou in 't werk stellen om den dag zoo aangenaam mogelijk te doen zijn. Daar de burge meester door familie-omstandigheden verhinderd was, verzocht hij den voor zitter van den Bond, den heer E. W. Klijberg-Pernot, de tentoonstelling te openen, nadat op 't welslagen van den dag een glas eerewijn was aangeboden. De Voorzitter, de heer Klijberg, 't woord nemende, dankte den heer Smits voor diens hartelijke woorden, hij was overtuigd van het welslagen van den ,dag in Dongen, terecht een der meest gastvrije gemeenten van N.-B. genoemd. Hij stelde er prijs op, op dit plechtig oogenblik een eeresaluut te brengen aan den heer Travaglino, voor hetgeen door hem voor den Bond is gedaan. Had hrj 't plan niet ontworpen en door gezet, dan waren we nooit zoover ge komen. Thans wil ik gaarne aan 't ver zoek de tentoonstelling te openen, vol doen, na een krachtige wensch voor den groei en bloei der afd. Dongen te hebben geuit. 't Spijt me, dat we die kleine teleur stelling moeten ondervinden, dat de burgemeester verhinderd is, maar dit is niet toe te schrijven aan gebrek aan belangstelling. Wij weten 't, hij voelt evenveel voor de industrie, als de bur gemeesters van andere gemeenten, zooals we 't vorig jaar te Tilburg ondervon den van den nu ontslapen burgemeester Mutsaers. Welnu ik wil de tentoonstelling, dan hoewel geheel onvoorbereid, openen. Was de deelname in Tilburg grooter, waren er meer inzendingen, een vluch tige blik heeft me overtuigd, dat het weinige 't allerbeste is. Dit verheugt me Want wat is 't doel 't Bevorderen der Schoenindustrie en dat kan niet beter dan door 't houden van wedstrij den en tentoonstellingen. Een wedstrijd prikkelt den ""werkman, den coupeur, den patroon. Een tentoonstelling stelt aanschouwelijk voor en hij die de eere-palm behaalt, die wordt aangespoord voort te gaan en de anderen te trachten vooruit te komen. Nog eene groote zaak is er, waarop ik speciaal wil wijzen. De algemeene aandacht van 't publiek moet op onze industrie gevestigd wor den en blijven. Wij moeten nog hard strijden tegen verkeerde begrippen en dwaze meeningen, dat alleen buiten- landsch schoeisel geschikt is voor 't fijne publiek, zoodat wij onze schoenen onder vreemde vlag moeten binnen smokkelen en daartegen moeten wij blijven strijden met alle macht. Wij moe ten toonen, wat onze industrie vermag en kan, en alles in werk stellen om flink voor den dag te komen. Ik hoop dat de resultaten en van deze tentoon stelling en van de vergadering mogen zijn in 't belang der schoenmakerij, moge deze tentoonstelling weer een voor bereiding zijn om een schitterend figuur te maken in Amsterdam in 1909, Na een woord van dank aan jury, afdeeling en hoofd der school en een aanmoediging voor degenen, die geen prijs behaalden, werd de tentoonstelling voor geopend verklaard. De hoofdbestuursvergadering, die niet veel belangrijke punten telde, alleen dat de volgende hoofdbestuursvergadering die tevens eene algemeene zal zijn in Januari te Tilburg zal worden gehouden, werd gevolgd door de algemeene verga dering die slechts matig was bezet. Na een kort openingswoord van den voor zitter, den heer Klijberg-Pernot,die er op wees, dat de afdeeling Kaatsheuvel, om wier wille deze bijeenkomst acht dagen was uitgesteld, geheel dooi afwezigheid schit terde, bleek uit het belangrijke verslag over den stand van den Bond gedurende het jaar 1906'07, uitgebracht door den secretaris, den heer L. Groenen dat het ledental stationair is gebleven. Ér wordt met voldoening op gewezen, hoe de schoenindustrie, ten spijt van de moei lijke tijden, die zij doormaakte, zich op haar standpunt wist te handhaven. Het min gunstige seizoen, de duurte der lederprijzen, waren factoren, die de en ergie der schoenfabrikanten cp een zware proef stelden, die zij evenwel glansrijk wisten te boven te komen. Dreigde aan vankelijk de invoering van inkomende rechten op leer inzonderheid op over leer ook dit gevaar, zegt het verslag, schijnt thans vrijwel, tenminste voorloopig bezworen. Na vaststelling der begrooting over het komende jaar tot een bedrag van f 926.94 aan ontvangsten en f 685 aan uitgaven, komt ter tafel een voorstel van het hoofdbestuur om een commissie voor het informatiewezen te benoemen. Ter toelichting van dit voorstel wijst de voor zitter er op, dat, zonder in 't minst iets af te dingen op de verdiensten der be staande informatiebureau'», de door hen verstrekte inlichtingen meermalen onvol ledig zijn en de leden niet altijd vrij waren tegen het aanknoopen van later ongewenscht gebleken handelsbetrekkin gen. Reeds ten vorigen jare had deze zaak de aandacht van het hoofdbestuur getrokken. Alstoen trad ter jaarlijksche vergadering de heer Wentholt, als ge machtigde van de Graat's Invordeiings- bureau, op met een rede over het infor matiewezen. Hetgeen toen te berde gebracht werd, was evenwel geenszins in staat de meening der leden over het onvoldoende der genoemde bureaux te wijzigen. Sinds heeft dit onderwerp steeds een ernstig punt van overweging van het hoofdbestuur uitgemaakt en daarom stelt het voor, dat de zes afdeelingen Waalwijk, Dongen, Oisterwijk, Kaats heuvel, Tilburg en Drunen, elk één lid uit hun midden kiezen tot het samen stellen eener commissie, welke de meest geschikte middelen zal beramen, om den leden op meer doeltreffende wijze dan de bestaande bureaux, die informaties te verstrekken, welke hen voor schade in hun bedrijf zooveel mogelijk zullen vrijwaren. Verder wijst de voorzitter op de wen- schelijkheid voor de schoenfabrikanten, dat voor postpakketten het gewicht van 5 Kg. tot 10 Kg. worde verhoogd. Hoe menigmaal gebeurt het, vooral in dezen tak van nijverheid, dat kleine paketten verzonden worden, die het gewicht van Kg. slechts weinig te boven gaan, en door hun klein overwicht den verzender tot grooter onkosten noodzaken. Diens volgens stelt het hoofdbestuur voor een adres tot het verkrijgen van deze voor de schoenindustrie noodige wijziging in den postpakketdienst tot den minister van waterstaat te richten, van welk adres aan de Kamers van koophandel te Til burg, Breda, den Bosch, Oosterhout en Waalwijk een afschrift zal gezonden worden, met verzoek om steun. Tot leden van het hoofdbestuur worden gekozen de heeren Coolen, uit Oisterwijk (aftr. lid) en Mannaerts, uit Tilburg in plaats van den heer Suer- mondt, uit Ravenstein, die verzocht had niet meer als zoodanig in aanmerking te komen. Als plaats van bijeenkomst voor de volgende jaarlijksche vergadering wordt Oisterwijk aangewezen. Eeij ingekomen schrijven van de in- formatiebureaux van Wijsmuller en Schimmelpfeng wordt naar de com missie verwezen. Een ernstig woord wordt daarna door den voorzitter tot de leden gericht om toch al datgene in het werk te stellen, waardoor de veiligheid in hunne inrich tingen wordt bevorderd. Dit, naar aan leiding van de ernstige ongevallen, waar van enkele met doodelijken afloop, die in het afgeloopen jaar in de schoenin dustrie zijn voorgekomen en uithoofde waarvan de Nieuwe Eerste Nederl. Maat schappij tot verzekering tegen ongevallen besloten had de premie voor nieuwe aansluitingen niet minder dan f 10 te stellen. De Voorzitter was echter over deze zaak in correspondentie niet de Mij. vooral voor die leden, die bij 't aangaan der overeenkomst van f 7 reeds lid waren. Hij hoopt op gunstig resultaat. In de hoop een nieuw afzetgebied voor hun fabrikaat te vinden, had het hoofd bestuur indertijd een zending schoenen uit Transvaal laten overkomen, om het voor die streken benoodigde schoeisel te leeren kennen. Deze kennismaking heeft alle verwachtingen daaromtrent te niet gedaan. De schoenen zullen alsnu aan den meestbiedende der leden worden verkocht, wat na de vergadering geschie de. De heerC. J Kooien, Oisterwijk werd kooper. Nadat de voorzitter nog voorgesteld heeft, dat, met het oog op de te Amster dam te houden Middenstandstentoon stelling het volgende jaar geen wedstrijd zal uitgeschreven worden, om op genoem de tentoonstelling krachtiger te kunnen optreden en nadat dit is goedgevonden sluit hij met een woord van dank aan de leden en de pers de vergadering en deelt daarna den uitslag van den gehou den wedstrijd mede. I afd. bij uitnemendheid, dames pa tronen le prijs J. v. d. Eisen, 2e prijs J. de Gouw, 3e prijs A. Schonis, allen te Baardwijk. II afd. bij uitnemendheid, heerenpa tronen, le prijs H. v. Muyen, in den Bosch 2e en 3e prijs niet toegekend. III afdeeling naar maat, heerenpatro nen, le prijs H. de Ruyter, Waalwijk; 2e prijs B. de Groot, Oisterwijk; 3e prijs C. Verhoeven, Oisterwijk IV afdeeling naar maat, damespatro nen, le prijs Js. Cromvoirt, Baardwijk 2e prijs B. Ficheroux, Waalwijk, 3e prijs C. Brands, Kaatsheuvel. V afdeeling fijne heerenschoenen, le prijs C. v. Helvoirt, 2e prijs J. Kogels, 3e prijs A. v. d. Wiel, alle Drunen. VI afdeeling fijne damesschoenen, le prijs Jos v Rijswijk, 2e prijs Jan v. Rijs wijk, beiden Baardwijk Ten half vijf werd een feestmaaltijd gehouden, waar 't als altijd hoogst gezellig toeging. Daarna werd door de afd. in den tuin een concert aangeboden van de harmonie »Musis Sacrum" dat uitstekend van stapel liep en veel belangstelling trok. De Voorzitter bracht vanaf de kiosk, de harmonie voor hare heerlijk muziek en de afdeeling Dongen voor bare schit terende en royale ontvangst, een woord van dank. Hij wees eiop hoe Noord- Brabant, dat dikwijls zoo als minder waardig wordt bestempeld op 't gebied van kunst, op 't gebied van industrie mede vooraan staat. Deze eminente rede, die met klem van redenen en met veel-welsprekendheid werd gehouden, verwekte een kolossale geestdrift en werd de dag met 't Wien Neerlands Bloed besloten. Der afdeeling Dongen een woord van hulde voor de regeling van den congres dag, die 't aangename met 't nuttige vereenigde en zoo'n uitstekend verloop had. VRIJH. CAPPEL. Nasr men van be voegde zijde verneemt ia het bericht van 4 Aug. j.l. aangaande een uiuziekwandeling van het Vrijhoeven-Cape'sche fanfarecorps door het naburige dorp Capelle op zijn minst voorbarig, daar ze door het Bestuur nog niet eens ter tafel is gebracht, laat staan vastgesteld. Toen Zaterdagavond het dienstmeisje van de grbr. Schouten eens vlug uit het weiland huiswaarts wilde, sprong ze op het wagentje en lustig reed ze den d: k af. De hond echter geen meester kunnende blijven kon ze het dier niet op den weg houden zoodat ze wat dicht bij den vaartkant kwam en het wagentje omkantelde en in de iepte viel. De kan melk was voor 't grootste gedeelte weggeloopen. Nadat ze door enkele, toeschouwers weder op het droge was ge holpen kon ze haar weg weer voortzetten. Zaterdag is bij P. v O. op de Hooge- vaart een koe gestorven aan de ingewands ziekte. Het dier was meer dan f2C0w.i&rd, wat voorzeker een heele schadepost voor die menschen is. VLIJMEN, 6 Aug. Zaterdagavond werd in eene kloppartij de milicien van G. zoo danig toegetakeld, dat hij per hondenwagen naar huis moest worden vervoerd en nu naar men zegt in het hospitaal is opgeno men. Het 81 ot van deze historie zal wel weer voor den rechter worden afgespeeld. Onze barinouie „Concordia*, welke Zondag 18 Aug. aan het festival t- Kaats heuvel hoopt deel te nemen, ontving eene uitnoodiging om den klrpperoptocht te 's-Hertogeubosch op dtn verjaardag van 11. M. de Koningin mede te maken. Zeer waar schijnlijk zal „Concordia* voor de ver- eerende uitnoodiging bedanken, daar zij de viering van den Koninginne-verjaardag in Vlijmen moet opluisteren. DUSSEN, 6 Aug. De handel in paarden is hier de. laatste dage») zeer levendig. Men besteedt voor H/'j-jarige van f 300 tot f 350 en voor veulens van f150 tot f 200. Alle, althans de meeste der gekochte paarden zijn afstammelingen van den gunstig bekenden hengst „Waltram*, eigenaren de heeren Gebrs. Hngoort alhier, welke hengst bij de 1.1. te Heusden gehouden keuring voor hengsten van 3 jaar en ouder meteen prijs van f 75 werd bekroond. Op Zattrdag 10 Aug. a.s. hopeu de echtelieden Johannes Ansems en Adriana Baijei-s hun gouden echtvereeniging te vieren. Het zal den krassen oude lui dien dag wellicht niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Dinsdag werd te 's-Hertogen bosch aanbesteed het vervangen der grintbaan door kiinkerbestrating met bijbehoorende werken op een gedeelte vau den provincialen weg nabij het raadhuis alhier. Ra ing f 4050 Ingeschreven werd als volgt: T. A. van der Pluijm, Dussen f 4329 Koeken, Ti'burg 4287 Adrs. Volker, Sliedrecht 4220 Jasper vau Verlaat, Hardiuksveld 4033 M. Bikkeren, Prinsenhage 3880 Het werk is aan de laagsten insshrijver gegund. HANK. Met den loswal aan de Postsluis gaat alles naar wensch. De aannemers vor deren goed met huu w rk steenpuin en kolengruis wordt reeds aangevoerd en het laat zich aanzien, dat we met 1 Oct. een loswal zullen hebben, die niet alleen ineen dringende behoefte zal voorzieu maar tevens den ontwerpers tot eer zal verstrekken. Met het andere werk nl. het recht maken, verbreeden en uitdiepen van de postsloot, gaat het niet zoo gunstig. De aannemers hebben er het bijltje bij neergelegd, retds nadat zij er een week aan gewerkt hadden. Niemand staat daar over verwonderd, doch waar men wel over verbaasd stond, was, dat het bestuur van den Zuidh. polder het werk gunde aan een aannemer, die bijna de helft beneden de bcgrooting stond. Naar meu verneemt wordt er nu eene proef ge nomen met den opvolger, die ruim f 200 hooger had ingeschreven. Moge zij beter slagen. rij dag 1.1. werd eene oefening met de brandspuit gehouden en slaagde uitste kend. Alles bleek nog volmaakt iu orde, zelfs na een rust van twee en twiotig maanden, BAARDWIJK. Door onze politie werd gepasseerde» Zondagavond een polderman onder 'i ra.dhuis gebracht die te veel aan Bachus had gt-off"id en daarom zich wat te luidruchtig aanstelde. Den volgenden mor gen was hij echter dermate genezen dat hij weer op vrije voeten kon worden gesteld. N1EU WKUIJK. Zondag a.s. zal de Liedertafel „Oefening baart Kunst* alhier, reu uitstapje doen naar Kaatsheuvel tot bijwoning van bet festival pldaar De nummers die de vereeniging zal zingen, zullen zijn; „Serenade* van Verhulst en „Mijn land is een land der Zee* van v. d Heijden. Wij twijfelen niet of onze zangers zullen met beide nummers een porei figuur maken. Vorral van het tweede koor verwachten wij eene uitstekende vertolking, wijl de vereeniging hiermede reeds tweemaal werd bekroond. DRUNEN. lieden is alhier een grool ongeluk voorkomen. Een paar fietsers, de heeren Warflymius en de Jong uil Delft en J. S uit Waalwijk, zagen dat uit een rogtas rook opsteeg. Dadelijk togen zij aan 't werk om dtn brand te beperken door er emmers water in te werpen, daaibij gehol pen door eenige schoenmakers, die zij er bijgeroepen hadden, zoodat de reeds uit slaande vlammen spoedig gebluscht waren. Door hun kranig optreden hebben dtze wakkere fietsers misschien een zware brand, waarvan bij dezen sterken wind de gevolgen niet te overzien waren geweest, voorkomen. Broei schijnt de oorzaak te zijn. KAATSHEUVEL, 6 Aug. 1907. Processie Kevelaar. Begunstigd door het heerlijke weer, ver trok 1.1. Zondag de processie Kaatsheuvel naar Kevelaar. Na een gezongen H. Mis om half acht werd door ongeveer 300 pelgrims de. tocht naar bet station Waalwijk aangevangen onder de opgewekte en wel luidende tonen van een 7-tal muzikanten der harmonie „Euphonia*. Te 's Bosch aangekomen, werd in de kerk der eerw. paters Capucijnen eene H. Mis opgedragen en de voorgeschrevene gebeden verricht om den vollen aflaat van Portion- cula te verdienen. En toen in opgewekte en godvruchtige stemming per spoor om trent half twaalf uur naar Kevelaar. Een 10-tal eerw. heeren geestelijken uit de ver- schilleude parochieu, waarouder een eerw. pater Capucijn uit bovengenoemd klooster maakten de reis mpde. Onmogelijk al de oefeningen van godsviucht op te sommen, welke aldaar gedurende deze twee dagen zijn verricht, doch door het bestuur was gezorgd voor schoon e afwisseling. Door alle pelgrims werden de verschillende oefeningen bijgewoond en meegemaakt, waarvoor dan ook Maandagavond, bij aankomst in de kerk, door den zeereerw. heer directfur, pastoor Völker, een hartelijk wooid van dank word gebracht aan de pelgrims voor den betoonden ijver en godsviucht bij de verschillende oefeningen. Bij de aankomst Maandagavond om half acht, was natuurlijk de maBsa belangstellen den ontzagelijk. In het Godsgebouw aan gekomen, werd met het Te Deum en den zegen met Allerheiligste, deze schoone bede vaart besloten. Katholiek Sociaal—Congres. Als afgevaardigden naar het Katholiek Socia 1 Congres, dat a. s Zondag te 's-Bosch gehouden wordt zijn benoemd de heeren Chr. Vesters en Jac. van Trier; voorzeker zullen nog vele andere leden van den R.K. Volksbond dit belangrijk congres bijwonen. Toegangskaarten ziin te bekomen bij den secretaris van den R K. Volksbond, tieltenverzekeriug. Daar vele schoenmakers in het bezit zijn van één of meerdere geiten, is aan het bestuur van den R.K. Volksbond de wensche- lijkheid te kennen gegeven om te komen tot de oprichting cener onderlinge geiten- verzekering tegen een zeer billijke verze keringspremie. Festival. Wij vestigen er de aandacht van belang hebbenden op, vooral van de deeluemende vereenigingen, dat zij bijtijds de plaatskaar- teu voor de extra-trams, die 's uvonds ten 11 uur naar Vlijmen eu Tilburg vertrekken, moeten aanvragen, daar die kaarten vooruit moeten genomen zijn om van het gewone tarief te kunnen profiteeren op den dag zelf genomen wordt het dubbel tarief gerekend. Men viage dus bijtijds zijne kaartjes om niet de dubbele prijs te moe.ten betalen, de directie zendt de kaarten toe en men is ver zekerd van eene plaats. Men is druk in de w er met de versiering van 't fees ter rein, kosten noch moeiten wor den door het bestuur gespaard om alles een feestelijk aanzien te geven en de deelne mende gezelschappen en de te verwachten mass's vreemdelingeu waaidig te ontvangen. Moge het weder medewerken Een giftmenger heeft terecht gestaan voor het hof van hezworenen in Guilford, Londen. De be klaagde was een timmerman, Richard

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 5