Hoeden- en Peltenbdel Heeienhoeden en Petten, til SCftOMRIim, Advertentién. A.R C.ROOTHAERT Stroohoeden SNIJPLANKEN Handelsberichten. Timmer werkzaamheden. J. ÏKOMPEN, Ingezonden Stukken Ballen, Laken, Queuën enz. LANGSTRAATSCHE OPRUIMING WITTE PETTEN en alle ZOMERARTIKELEN. MAGAZIJN VAN HOOGE ZIJDEN HOEDEN in modellen 1907. J. SIKKERS ZONEN, DRUNEN. Wederom ontvangen vanaf f 1.25. Brinkley genaamd en de aanklacht luid de, dat hij den 20 April 1.1. het echtpaar Beck, in Croydoneen flesch stout zou heb ben laten drinken, dat met Pruisisch zuur vermengd was, met het gevolg, dat beiden overleden zijn. De beklaagde woonde als kostganger bij Beck in. Verleden jaar had hij aan een anderen kostganger Re ginald Parker, verzocht, voor hem een model van een testament op te maken, dat moest dienen voor een dame, Blum genaamd. Toen had Brinkley vervolgens aan Parker verzocht, om dat model als ge tuige te willen onderteekenen, waardoor het model er geheel zou hebben uitge zien als een autenthiek stuk. Parker had de zaak niet vertrouwd en geweigerd. In Februari 1.1. werd hij er van overtuigd, dat Brinkley een valsch testament had willen maken en nu trachtte hem Parker als een lastige getuige uit den weg te ruimen. Hij was daarom op zijn hoede en telkens als Brinkley hem een glas whiskey of een kop thee aanbood, wei gerde hij Den 19 April had Parker, op verzoek van Brinkley, een hond voor hem gekocht. Toen hij met den hand thuis kwam, zat Brinkley in de gemeenschap pelijke kamer met een flesch stcut voor zich, waarvan hij zelf al een glas gedron ken had. Hij bood Parker ook een glas aan, maar wist zich daarna uit de kamer te verwijderen door te vragen of hij even een glas halen wilde. Vermoedelijk heett Brinkley van dien tijd gebruik gemaakt om vergift in het bier te doen, maar de voorzichtige Parker bedankte ook nu. Zij gingen daarop beiden heen en de flesch stout bleef op de tafel staan- Het dochtertje van de familie Beek, dat later in de kamer kwam, dronk een teugje van het bier en de flesch werd daarna uitgedronken door Beek en zijn vrouw, die beiden stierven, vergiftigd met Prui sisch zuur. Het meisje werd ook ziek onder vergiftigingsverschijnselen, maar daar zij slechts een kleiue hoeveelheid gedronken had, bleef haar leven behou den. Parker diende daarop een aanklacht tegen Brinkley in en uit het onderzoek bleek, dat de beklaagde in 1906 Prui sisch zuur gekocht had onder voorwend sel, dïit hij zijn hond wilde afmaken, ter wijl hij destijds nog geen hond bezat Ofschoon Brinkley niet de bedoeling had Beek en zijn vrouw te dooden, consta teerde de jury toch, dat hij, met het doel om een mensch te dooden, het ver gift in het bier gemengd had. Dienten gevolge sprak de rechter het doodvon nis over Brinkley uit. Spoorwegongeluk bij Angers. Er is gisteren tegen den middag een schrikkelijk spoorwegongeluk gebeurd dicht bij Angers, de hoofdstad van het departement Maine et-Loire. De trein van Angers naar Poitiers moet bij les Pontre de Ceé de Loire oversteken. Vlak voordat de trein van Angers gisteren op de spoorbrug kwam, zoowat op twintig meters afstand van de brug, liep de locomotief van de staven. De loco motief werd door den trein op de brug gekwakt, zoodat de vloer van de brug bezweek en de locomotief in de Loire viel met den kolenwagen, den bagage wagen en een wagen derde klasse. Ge lukkig dat de koppel tusschen den eersten personenwagen en den verderen trein brak. De overige wagens bleven op den weg staan. In den wagen derde klasse zaten ongeveer 50 menschen. Die zijn zoo goed als zeker allemaal verdronken- De stoker en de conducteur zijn ei goed afgekomen. Zij zijn naar den oever gezwommen. De machinist is onder de locomotief in't water terecht gekomen en -verdronken. Nader wordt gemeldt omtrent het on geluk te Ponts de Clé Er was zeer veel volk in den trein, gelijk eiken Zondag overigens, zooveel zelfs, dat men veel derde-klasreizigers in tweede klas had moeten zetten. De rijtuigen waren over vol. De trein stopte eenigen tijd te Ponts de Clé en hij was juist op de ijzeren brug gekomen, toen een vreeselijke schok plaats had, gevolgd door een hevig gekraak. Vol schrik snelden de reizigers naar de vensters en een vreeseliik tafereel kregen zij te zien. De locomotief, de tender, de postwagen en het eerste rij tuig stortten met geweldig geraas in de rivier, ondei de angstkreten der slacht offers. Dan ontstond er een ware paniek. De reizigers die, dank zij het breken der koppelingen, aan den dood ontsnapt waren, vluchtten in alle richtingen, stamp ten, vertrapten elkander, terwijl in de rivier eenige der slachtoffers poogden den oever te bereiken. Ongelukkig is de Loire te dier plaatse zeer diep en de snelle stroom verijdelde de pogingen der beste zwemmers. De kreten der slachtoffers, die nog boven water waren en het wanhopig hulpgeroep der anderen, bleven onbe antwoord, daar de plaats der ramp bijna 1500 meters verwijderd is van het naaste I huis. J Het duurde dus lang eer er hulp kon gebracht worden. Toen de omwonenden toesnelden met al de beschikbare boot jes, was het te laat. In de Loire dreven levenlooze licha men en de wanhoopskreten waren ver. stomd. Half ondergedompeld lag de lo comotief tegen de steenen van den eersten pijler. De rest was onzichtbaar. De stoker, die zich had kunnen redden niettegenstaande een erge wonde aan het hoofd, zat op den oever te weenen. Veel konden de eerst toegesnelde per sonen niet verrichten, tenzij de lichamen, die in de rivier dreven aan land brengen. Men legde ze eerst op den oever en bracht ze later over naar de mairie van Ponts de Clé. Intusschen werden de bloedverwanten van een aantal herkende slachtoffers verwittigd en was het gerucht van de ramp in den omtrek verspreid. Talrijke personen snelden toesommigen, die hun familieleden ongedeerd terugvonden toonden uitbundige vreugde, anderen snelden naar de oevers en daar hadden tooneelen van wanhoop plaats, wanneer zij een der hunnen herkenden. In me nigte volgde men de lijken, die naar Ponts de Clé gebracht werden. Volgens het Petit Journal is de ramp gebeurd door het breken van den metalen vloer der brug, die instortte op een lengte van 35 meiers, tusschen de eerste eti tweede pijlers." Hierdoor had er een plotselinge uiteenwijking der rails plaats. Er zijn ook vijf gekwetsten naar 't gasthuis gebracht, waarvan drie ernstige wonden hebben. Vernieling van gereedschap. Op het stoomschip Keredale gelegen hebbende aan paal 11 in de Maashaven Rotterdam en gisteravond naar zee ver trokken, stelde men gistermiddag vast dat een paar bootwerkers moedwillig gereedschap, toebehoorende aan de cor poratie de Volharding, hebben vernield of beschadigd. De politie, aan boord tegenwoordig, bleek door het verzet van de andere zich op het stoomschip bevin dende bootwerkers, onmachtig de daders te arresteeren, waarom meer politiehulp en ook een afdeeling mariniers van de »Noord-Brabant< werd te hulp geroepen Ook daarna blev n de gezamenlijke boot werkers weigerachtig hun beide kamera den te laten meevoeren, maar toen daar op van den commandeerenden officier hel bevel weerklonk slaadt de geweren* was het verzet gebroken. De beide be doelde bootwerkers zijn vervolgens onder politie en militair geleide van boord en naar het pohtie-bureau aan de Nassau- kade gebracht. (N. R. Ct.) Onveiligheid (e New York. Nu de politie te New York on machtig is gebleken om de vele aan slagen op meisjes te beletten, neemt de bevolking zelf de zaak in handen, maar wat 't gepeupel daarbij doet is nauwe lijks minder erg dan de aanslagen zelf. Een man, die waarschijnlijk geen schuld aati eenigen aanslag had, werd half dood geslagen en zal wel sterven. Een Rus, verdacht een kind uit een huis te hebben willen wegnemen, werd geslagen en geschopt, voor een electrischen tram ge worpen en bijna overreden. Toen sloeg men hem een strik om den hals en zou hem aan een lantaarnpaal opgehangen hebben, als de politie die links en rechts onder het volk ranselde, hem niet gered had. Men had hem toen reeds alle kleeren van 't lijf gescheurd. In een deken gewikkeld, werd hij naar een gasthuis gebracht. Een Italiaan, die niets gedaan had, liep weg van een oploop, die zich verzameld had in de buurt van waar een kind aangerand was. De bende hem na. Men greep hem, en sloeg en schopte hem zoo, dat hij wel dood zal gaan. Een Italiaan, die een kind eenige stuivers had gegeven, werd met moeite door de politie uit de handen van het volk gered. Een andere Italiaan men weet, de bevolking is vooral op Italianen gebeten die een vrouw had trachten te berooven, kreeg een leelijk pak slaag. Naar de >Times« uit New York ver neemt, hebben gisteren vijf mannen in een auto een juffrouw Agnes Macmullen, oud 19 jaar en een rijke erfdochter, weggevoerd. Twee man sprongen uit de auto, tilden haar in het rijtuig en reden weg. Duizend agenten van politie hebben de bizondere opdracht gekregen, tegen de aanvallen op kinderen en vrouwen te waken. Zaterdagavond is er een verwoed straatgevecht tusschen blanken en negers geweest, waarbij twee blanken doodelijk gewond werden. Ongeluk. Te Londen is gisteren een treffend ongeluk gebeurd. Een werkman was getrouwd en ging met een broer en zwager uit roeien, de jonge vrouw, met haar zuster thuis latende om voor het bruiloftsmaal te zorgen. Daarbij raakte de vrouw, die nog haar bruidskleed droeg, met de vlam van een spiritusstel in aanraking en raakte in brand. De zuster trachtte de vlammen te blusschen en bekwam er ernstige brandwonden bij. De bruid stierf eenige uren later in het I gasthuis, terwijl de bruigom aan haar bed stond. Moderne zeekusteeleu. De »Lusitania«, een van de twee reus achtige turbinestoomers, die met regee- ringssubsidie voor de Cunardlijn werden gebouwd en binnenkort in de vaart op New-York komen, heeft een reisje ge maakt van de Clyde rond Ierland naar Liverpool met een uitgelezen gezelschap aan boord, waaronder de voornaamste scheeps- en machinebouwers Zooals onze lezers weten ging het er bij den bouw dezer reuzenschepen vooral om, aan Duitschland de eer, die het reeds eenige jaren geniet, het grootste en snelste schip te bezitten, weer te ontnemen. De >Lusitania< is 787 voet lang en 87.6 voet breed heeft een inhoud van 32.500 ton en een waterverplaatsing van 45.000 ton; machines van 68000 paarde krachten, vier schroeven, 25 ketels, 192 vuren, vier schoorsteenen van 155 voet hoog. masten van 216 voet hoog en negen dekken zij kan 2350 reizigers bergen en met haar bemanning mee een bevolking van 3150 zielen Voorts is het schip voorzien van telefoongemeen schap, electrische liften, restaurant, enz. Met deze afmetingen is de »Lusitania« ongetwijfeld het grootste schip der we reld en de gasten die het reisje mee maakten schrijven enthousiaste artikelen over cis ruimte en pracht die de ver schillende inrichtingen voor de passa giers kenmerken, Ook over de werking- der turbine-machines en de snelheid van 't schip was men in verrukking. Wat de laatste zaken betreft schijnen echter de schrijvers 't met de waarheid zoo nauw niet te nemen. Zoo lazen we dat de meeste gasten niet eens bemerkt hadden dat het schip al voer, zoo ge heel zonder trilling werkten de machines, ondanks de geweldige kracht die ze ont wikkelen. Dit is toch wel een beetje ongeloofelijk I En de snelheid wordt door verschil lende schrijvers aangegeven op 26 knoo pen Een schrijft zelfs van 26 knoopen of 29 1/4 mijlen per uur 1 De correspondent van de S h i p p i n g Gazette laat zich echter niet mee- sleepen door zijn enthousiasme en zegt, dat het schip gedurende het reisje, dat 36 uur duurde, geen enkel oogenblik met grooter snelheid heeft gevaren dan 22 knoopen. Dat zal wel wat meer overeenkomstig de waarheid zijn. De >Lusitania« zal Zaterdag 7 Sept onder bevel van kapt. B. Watt haar eerste reis van Liverpool naar New-York aanvaarden. Dan zal blijken of zij ook wat snel heid betreft aan de hooggespannen ver wachtingen beantwoordt en den snel- stoomer »Kaiser Wilhelm II« van den Norddeutschen Lloyd, die thans met 23 1/2 knoop het record houdt, slaat I De Berlgnsebe kindermoorden. Aan een uitvoerig verhaal in de Ber- lijnsche bladen van de aanslagen op kinderen, die de vorige week te Berlijn zijn gepleegd, ontleenen we de volgende bijzonderheden In de Heinersdorferstrasze speelde voor het perceel 21 een groot aantal kinderen daaronder een 3-jarige Hertha Teuft, het kind van een arbeider. Tegen halfvier trad een 26-jarige man op de kleine toe en lokte 't in een portaal. Daar bracht de onbekende zijn slachtoffer een mes steek toe, toen het begon te schreien, volgden nog twee steken, waarvan één het onderlijf tref, zoodat de darmen zicht baar werden. Onderwijl hield de onbe kende den mond van het kind toe, om het schreien te beletten De dader ontkwam, voordat een ko lenhandelaar, die de eerste smartkreten van Hertha gehoord had, den moordenaar kon vatten. Hij vond alleen de kleine, die onmiddellijk naar een ziekenhuis werd gebracht. Van de Heinersdorferstrasze moet de onbekende naar de Prenzlauerallee zijn gegaan. Ook daar speelden vele kinderen en lokte hij 't vijfjarig dochtertje van den sigarenhandelaar Knespl mee in een portaal, nadat hij het geld had beloofd. Vlak achter de deur bracht de onbe kende het kind een messteek in het onderlijf toe, ditmaal echter met niet zeer groote kracht. Voordat hij het kind ver der verwonden kon, werd de moordenaar gestoord door een dienstmeisje en een boterhandelaar uit de buurt, beiden ge waarschuwd door het geschreeuw van het kind. De onbekende ontkwam ook hier in de richting van de Rykestrasze Daar trof hij het 4-jarig dochtertje van den kleermaker Browitz. dat in opdracht van haar moeder rijst ging koopen. Ook dit kind lokte hij in een portaal, waar hij het diepe wonden in borst en onderlijf toebrachtook het hart trof hij. Daarna ontvluchtte hij door niemand opgemerkt. Eerst later vond men het lijkje van de kleine Browitz. De toestand van de beide andere meis jes liet reeds Zaterdag een verhoor toe, doch de beschrijving, die zij van den moordenaar geven, stemt onderling niet overeen- Men neemt aan, dat de aanran der krankzinnig is. De verdenking rust op zekere August Kroning, die ontvlucht is uit het stedelijke krankzinnigengesticht Herzberge. Daar ziet men echter Kroning niet voor den dader aan. In de Prenzlauerallee is een stuk pa pier gevonden waarop een doodshoofd met het woord vergif. Daarin was de helft van een schaar gewikkeld. Met potlood stonden op het papier de vol gende angstwekkende woorden geschre ven >Op zij, op zij, binnen vijf minu ten een lijk. Hier in de buurt is een kinderdief. Het briefje afgegeven bij de politie. Ik heb een kind beroofd in de Belfortersstrasze, in de Prenzlauerallee en in de Heinersdorferstrasze.* Aan de schaar is geen bloed gevon den. Mogelijk zjjn die wonden met de andere helft toegebracht. Het schrift is onhandig, en in sommige fouten, in de spelling zien deskundigen typische kenmerken van krankzinnigheid. Een groot aantal verdachten werd in den loop van den dag te Berlijn gear resteerd. Een werd geconfronteerd met de beide meisjes, die hem echter niet herkenden. Het publiek wilde den man toen hij per rijtuig uit het ziekenhuis vertrok, lynchen. Voorloopig blijft hij in arrest. Prof. Max. Dessoir, door het Berl. Ta* geblatt over het geval ondervraagd, ver geleek de moorddaden met het amok- maken van de Javanen. Gewoonlijk volgt op de moorden een toestand van bijna volkomen machteloos heid, een slaap, die aan tien dood her innert. Langzamerhand eerst verkrijgen de aan dezen vorm van moordlust lij dende lieden de herinnering aan, wat ze gedaan hebben. Ongevalleuwetgeving, verdient zeer zekt, allen lof. Bat echter het thans benoemde er bij de Resico Bank ouder dak gebrachte per^ mauent Comité èu door zijn afhaukelijkheirf van meergenoemd administratiekantoor door -zijn herterogene samenstelling daarto, allerminst in staat zal zijn, ligt, dankt om zoo geheel voor de band, dat het geen nade betoog van noode heeft. Met dank voor de afgestane plaatsruimte Hoogachtend, Zwolle, Juli 1907. Uw dienaar L BOER. (Buiten verantwoordelijkheid der Rjdactie.) Onderlinge Landbouw Ongevallenverzekering. Ouder bovenstaand opschrift vonden wij dezer dagen in tal van hluden vermeld, dat staande een op 6 Julij.l. te Utrecht gehouden vergadering gesticht ia een permanent Comité tot brstudeering en voorbereiding van eene ouderlioge Landbouw Ongevallen Verzekering eu zulks met liet oog op de eventueele tot staudkoming vau de Laudbouw-Ongevallenwet. Het permanent Comité aldus het bericht -- heeft volgens het op bovenstaandejermekle vergadering aangenomen statuut tot taak, de bestudeeriug en voorbereiding in den rniinsten zin van alles, wat betrekking heeft op de onderlinge verzekering vnu het risico, dat voor de werkgevers in den landbouw voort zal spruiten uit de Laudbouw-Ongevallenwet en het permanent Comité zal aan de deelne mende besturen van landbouworganisaties, hetzij uit eigen beweging, hetzij op verzoek, ter zake van bovengenoemde onderwerpen, kosteloos van advie» dienen. Hot permanent Comité koos tot zijn voor zitter, de heer K Czu. de Boer, lid van het Hoofdbestuur der Hollaudsche Maatschappij van Landbouw en lid van de Tweedo Kamer terwijl tot Secretaris is benoemd de heer P. Teuuissen. Laudbouwkuudigo. Het Secretariaat is gevestigd iu bet gebouw Singel 130, Am - sterdam. Om te doen uitk men hoe voorzichtig men zal moeten zijn met geloof te hechten aan de rapporten, welke door dat Comité eventueel uitgebracht zullen worden en van hoe weinig waarde de onpartijdigheid der door haar te geven kostelooze adviezen zullen zijn, zij het mij vergund langs dezen weg de aandacht an de landbouwers er op te vestigen, dat genoemd Comité domicilie heeft gekozen in het gebouw van de Centrale Werkgevers Risico Bauk, Singel 130 te Amsterdam, een der inrichtingen iu ons land, welke zich het voeren der admi nistratie vau onderlinge omslag risico-vereemi- giDgen tei. doel stelt, waarbij men dan teven- nog in aanmerking moet uem-n, dat genoem Ie Risico-Bank geheel afhankelijk is van de toe- passiug van het zuiver ouderling stelsel eu liet haar vrijwel onverschillig laat of eu in hoeverre uit de toepassing van dat ouderling stelsel in meerdere of mindere mate geldelijke uadeeleu kunnen voortvloeien. Als Secretaris van het Comité zal fungeeren de heer P. Teuuissen, iemand van wien het reeds vrijwel algemeen bekend is, dat men in hem heeft te zien de propagandist van boven genoemde Centrale Werkgevers Risico-Bank. I)e iu dit geval zoo gewichtige functie van Secretaris toe te vertrouwen aan een man, die uit den aard der zaak in de eerste plaats de belangen van en bepaald administratiekantoor heefl to behartigen, is ook allerminst geschikt om het zoo uoodige vertrouwen iu de onpar tijdigheid van het Comité te wekken. Bovendien bestaat het Comité uit altehete- rogeenen bestanddeelen, wat de aandachtige lezer geheel met mij eens zal zijn, als hij kennis nemen wil van 't volgende Onlangs werd op een openbare vergadering eene uiteenzetting gegeven van het Ontwerp Laudbouw-Ongevallenwet De heer Tkunisskn, gebiuik makende van de gelegenheid tot gedachtenwisseliug. maakte den inleider er een verwijt van, dat hij zich onthouden had critiek te leveren op het Wetsontwerp, waar van, zooals de heer Teunissen het uitdrukte, geen lor deugde. Toen daarna de spreker den heer Tkunisskn duidelijk maakte, dat het allerminst op zijn weg als inleider lag, om critiek op het Ontwei p uit te oefenen en zulks z. i. meei op deu weg lag van de leden onzer Staten-Generaal, waaronder zich genoeg emi nente mannen beviuden. o.a. de bekende voor man op landbouwgebied, de heer K. Czn de Boer, autwoordde do heer Teunissen hierop ,,het Kamerlid De Bobr weet er evenmin wat van als de rest, die is burgemeester van A8seudelft en heeft allen dit met de boereu gemeen dat hij deu naam de Boer draagt." De Heer Teunissen vond het zelfs noodig hieraan nog toe te voegen, dat de laudbouwers verstandig zullen doen met alles wat huu te wachten staat bij de invoering van (Je Land bouw-Ongevallenwet zelf in orde te maken, aangezien het do ,,heeren", de mannen met een ..boord" om, toch nergens anders om te doen is, dau zich ten koste van den armen laud bouwer te verrijken Hieruit blijkt maar al te duidelijk hoe gevaarlijk de secretaris de ambitie van de ..heoreu" comitéh den voor het waarachtig belang vau de landbouwers moet achten Mogelijk echter heeft de meening vau den heer Tkunisskn zicli ook in dit opzicht weer eens gewijzigd, maar waar hij zijn opinie omfreut de hoeren" ten bsste gaf in een openbare vergadering, daar zou het wel wen- schelijker zijn, dat hij ook in het openbaar geluigeris aflegde van zijn eventueel verauderde zienswijze iu zulk een teere kwestie. Het samenstellen van een otij'arlijdige Cora missie ten einde te onderzoeken op welke wijze de landbouwers zich het beste van huu geldelijke verplichtingen zullen kunnen kwij ten in verband met de aanstaande Landbouw- BESOIJEN, 6 Aug. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.40 de laagste: 1 1,27 De pr. der eieren was S1/^ h 4 cent. GORINCHEM, 5 Aug. De aanvoer van granen was heden gering mf, geworen handel. Ristarwe 9 75 a 10. roode dito 8,— a witte dito l 8 00 a 8.75 in!, rogge 7,30 a 7 44 Buiteul dito 7 25 a 7 35 gerst 4 SO a 5,10 havtj 3,70 a 3,85 uivenboonen :7,50 a 7 60 blauw, erwten 0a 0.alles per hectoliter. On de veemarkt waren heden aangevoerd 25J runderen 7 nuchtere kalveren, 31 votte varketj en 667 biggen. Ie qual. Kalfkoeier f180 a 26® Kalfvaarzen f ;40 2l( Guiste vaarzen f 100 k 14<j Melkkoeien 1160 22( 11/, jarige oasen f 90 a 53' hinken f 60 k 9® Graskalveren 26 4 5( Nuchtere kal'. 10 a Aangevoerd 44 vette vai keus van 20 a 24'/, ei per hall kilo, 567 biggen van 7,13. per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; sch» pen fa en lammeren f a foer stuki Kieren 10.95 a 1.— per 26 sinks. Boter 65 a 70 ct. per >/i kilo. ROTTERDAM, 5 Aug. Tarwe 9.50 a 10.per 100 K.G Kogge wasvan 7 7'o lol 8 20 Gerst. Winter per 100 kilo f760. i 0.Zomer per 1(M) kilo f 8.75 a f9.00 en Chevalier per IOC kilofS Af 8.50. Haver per 100 k.f 9. a 9 25 Witte Booncn, van J3.14. Bruine boonen van 8 50 f 10.50 Blauwe Erwten Daar kook kwaliteit erkochi ran f 8 25 tot 9. en vertrouwdek ïok daarboven Koolzaad f f ROTTERDAM 6 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 54 paarden 2 veulens, 0 ezel, 899 magere en 455 vette runderen 210 vette 111 nuchtere en 386 graskalveren 3 schapen of lammeren, 10 varken- 167 biggen. 0 bokken of geiten. Koeien 33 tot 39 ct.. ossen 33 tot 39 ct., stieren 28a 35 ct., kalveren 35 40 ct., per kilo. Melkkoeien 150 a 260 kalfkoeien f 165 a f300, stieren 85 u. 170, pinken 60 ii 145 graskalvereo 25 a 55. vaarzen f 75 170, alles mager vet biggen f6 50 a 14.50 paarden i 50 a 2.50. Nuchtere kal-eren fok- 14.24 slacht- f 9. A 13.50 Op de botermarkt werd en aangevoerd 96/8en 54/16 vn. en 816 l. stukken a '/s kilo. P-ijs le qual 49, 2e qual kilo 65 a 70 ct. f45, 3e qual. f42 Per TILBURG Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie Reparatiën en levering van VÏIl alle nog in voorraad zijnde Aauhevclend, P.S. Ook aan kuis te ontbieden met groote eolleetics. Verders aanbevelend voor alle Mr. TIMMERMAN. Csté, Putsteeg, Waalwijk;.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6