H Abonneert u op dit blad, Anthraciet ei ofemengri Nieuws, D Ontvangen A. C. TROMMELS. Sport. Reclame. Handelsberichten. Eene lading puike Een dankbaarheid van een inwoner van Waalwijk. Aanbevelend, slaagde mei HI? on verwachting eu weldra.-. aanschouwde Het wicht -f wa« echter zwak en te*r, maar dank zij den uitstekenden beschermen en leiders, groeide het op en bereikte het een leeftijd, die verwachting gaf v >or de toekomst. I)ank zij room1 het ui' mannen, zooalr de beuren Spreng-'?s. vader en zoon, de voortreffelijke, bekwame leiding! van den hoer Van helaas, v0or enkele maanden ran ons heengegaan naar beter gewesten eu den uüstekeudon leider éo instructeur den bm, lank zij den onverdroten merkende leden en steun van -ere- en lionoraii Enphonia" zich voorspoedig ontwikkeld, heeft levend ig'pjd, vroolijkhetd en muzikaal elooven wij, alleen gegeven aan den heer Jos Wilmont niet zijn krachtig forsch geluid. Het publiek was enthousiast. Ook de heeren Jac. Sars en J. Trim- genot in onze plaats verspreid en onverpoosd getracht in den vreedzamen strijd op het ge bied «der tooi] kannt juuweien b i dat streven in dó 'Je met succes. - Nog nauwelijks 14 dagen geleden, behaalde „Euphonic" een nobRf erende over winning te Amsterdam, toen lief to strijden had met de besta(muziekkorpsen van ons vaderend „Euphouirt daarom reden de dertig jaren van zijn bestaan met dankbaarheid er, vreugde te herdenken Daarom zijn wij heden in feestelijke stemming; Kaatsheuvel maakt zich op om met ons dit feest te vieren. Dat vroolyke vlnggengewapper aau schier alle buizen, die versieringen van gebouwen en feestterrein, die opgeruimde en blijde gezichten, zij getuigen dat de deelneming aan dit feest hier algemeen is* En Gij, mijne Heeren, die uit den vreemde hier gekomen zijt, om dit feest luister bij te zetten, weest er innig van overtuigd, dat wij dankbaar juichen in uw verschijnen in ons midden. Wij zullen ons beijveren U, zooveel in ons vermogen is. liet verblijf alhier te veraangenamen, opdat Gij een goeden indruk van „Euphonia" meeneemt naar uwe woonsteden. Ik roep U daarom, uit naam van allen, die met „Euphonia" in eenige betrekking staan, uit volle borst toe „Welkom, welkom, welkom in ons midden Nadat aan het langdurig applaus een einde was gekomen, werd de feestmarsch uitgevoerd door de tallooze executanten Prachtig, zooals maar zelden het geval is, werd deze marsch geblazen. Een grootsche indruk maakte dit nummer op de aanwezigen en het applaus was dan ook ten volle verdient. Om ongeveer half drie uur 's namiddags opende het feestvierende gezelschap de rij der uit te voeren nummers metFête Sicilienne van Jos. Kessels, het verplicht stuk waarmede Euphonia in de hoofd stad van ons vaderland zoo schitterend uit het strijdperk is getreden. Dat dit nummer een buitengewoon succes ver wierf behoeft niet gezegd. De Liedertafel, afdeeling van Euphonia voerde daarna in de zaal op zeer ver dienstelijke. wijze Neerlands Mannenzang van de Vliegh uit. Achtereenvolgens brachten nu de ver schillende deelnemende gezelschappen een tweetal nummers uit, welk door een talrijk publiek van deze en omliggende gemeenten met veel belangstelling werd bijgewoond. Op het feestterein werd op de prach tige kiosk geblazen door de Harmonie De Eendracht van Drunen, fanfare Con cordia, Hilvarenbeek, Harmonie Apollo, Kaatsheuvel, Sophia'svereeniging Loon- op-zand en de harmonie St. Chrispijn Waalwijk. In de zaal werd door de lieder tafel De Genderbloem van Meerveldho- ven, Oefening en Vermaak van Waalwijk, Oelening baart Kunst van Onzenoort en Nieuwkuijk, St. Anna's liedertafel van Tilburg, Gemengd koor Vooruitgang zij ons doel van Waalwijk, Cecilia van Til burg en Tot bloei der Toonkunst van Baardwijk eenige nummers gezongen- Het is natuurlijk onmogelijk hierover in bijzonderheden te treden, alleen mogen we wel zeggen dat alle naar best ver mogen het hunne ten beste gaven. De harmonie Apollo van Kaatsheuvel en de Liedertafel Oefening en Vermaak van Waalwijk verdienen wel een afzonderlijk pluimpje. Onderwijl dat de muziek en zangver- eenigingen op deze kiosk hunne nummers maakten, werd er haast ook voortdurend muziek gemaakt op eene kiosk door de caféhouders op de markt geplaatst. Ook daar stond voorturen d een dichte volksmenigte naar de mooie muziek en zang vol aandacht te luisteren. Ten slotte werden de herinnerings medailles aan de presidenten der aan wezige gezelschappen uitgereikt. Alleen Orpheus van Tilburg stelde Euphonia zeer onaardig te leur. Zoo doende was Euphonia gedwongen 's avonds zelf concert te geven. Voor de honderden vreemdelingen was dit natuurlijk een buitenkansje, daar zij nu in de gelegenheid waren het zoo roem vol bekroonde gezelschap tehoorenmet aijn mooiste nummers. Uit goede bron kunnen we mededeelen, dat a.s. Zondag echter alle ingeschreven gezelschappen, zonder uitzondering, tegenwoordig zullen zijn. Te ongeveer 8 uur werd op het schit terend a la giorno verlichte feestterrein dat nu zwart zag van de dooreen dwar relende menschen-massa een grande soirée musicale gegeven door het feest vierend gezelschap. Het schitterende programma werd nog schitterender afgewerkt. Was 's middag de uitvoering der twee nummers al uitstekend op elk gebied, '5 avonds moet eenieder genoten hebben zoowel van muziek als van Zang. De heer Jos Wilmont, zong «Jeruzalem» en een gedeelte der «Koningsvrouwe» v n Spoel met een uitbundig succes. Zoo te zingen fai de buitenlucht is, de groote duo voor tenor en Marechaussee gedeponeerd, die dit zaakje narau--;:;! wel zal onder'.«'eken omdat men hier H en heeft, met zaken van .'i-S-'n! :.-•<• >n,- ;g. Moge het de politie Sel ukken, in <'eze «luistere zaak mcci licht te brengen- Ken mooi drietal Hoewel het kestivai jl. Zondag een pracf - verloop i.cciï ge id, viel natuur- iijk wei ©en enkel dronkpmanstooneel voor, '.vaar rf,- politie zich mee moest bemoeien. En ditmaal deed zich een feit voor, «lat nog nooit voork ivam en zeker ook zijn wef-iga niet za! vinden. Om- Ten; 4 uur Zondagnamiddag werd een der welbekende Gebr. van B. door de Marechausce ,n den Amigo gestopt. Een half uur later trof zijn broeder hetzelfde lot. En vier of vijf uur daarna werd de vader van deze twee zoons door den sterken arm een verblijf in de kazerne aangeboden- Maandagmorgen werden vader en twee zoons, de ontnomen vrij heid weer hergeven en keerde het drie tal in Zondagsche kleeren, naar de echtelijke en ouderlijke woning terug. Treurig. Toppunt van brutaliteit. In den nacht van Zondag op Maandag zijn in de Marechausséekazcrne een twee tal ruiten ingegooid. Natuurlijk wordt na zulke heldendaad het hazenpad gekozen en Dlijft zoo'n »held" hoogstwaarschijnlijk, ongestraft. Wel te bejammeren. bach Aafièj bas uit de Opera De Favorite van G. Donizette zongen, verwierven een onbe daarlijk applaus. Kortom al de uitgevoerde nummers van de Liedertafel Oefening en Vermaak werden buitengewoon goed gezongen eu vielen zeer in den smaak. Oefening en Vermaak heeft in Kaats heuvel en bij de deelnemende gezel schappen een goeden indruk achter ge laten. De nummers van Euphonia werden als aifijd wederom uitstekend gegeven. Onder het Concert was een vroolijke stemming gekomen onder de menschen. Overal heerschte vreugde en plezier Met een goed geslaagd vuurwerk waarvoor de bewerker, de heer Verweij uit Ilelvoirt, een bizonder woord van dank dient gebracht te worden, werd deze eerste feestdag, die een roem is voor de vereeniging, de commissie en voor geheel Kaatsheuvel, een voldoe ning voor inwoner en vreemdeling op waardige wijze beëindigd. Wij twijfelen er niet aan of Zondag 18 Augustus a.s. zal nog meer volk van dit werkelijk zoo schoon feest gaan ge nieten. Wij durven dan ook eenieder die nog niet naar Kaatsheuvel is geweest, aan raden Zondag a.s. daarheen te gaan. Men zal zich zijn reisje niet beklagen Ook Zondag komen er werkelijk veel goede gezelschappen, zoodat dan dus weer volop te genieten valt. Katholiek Sociaal Congres. Verleden Zondag trokken de-afgeva «rdigden van onzen R. K. Volksbond met hunnen geestelijken Adviseur en eenige leden der opgerichte Propaganda club, naar de grijze Hertogstad op, om deel te nemen aan het Katholiek Sociaal Congres, 't Was een hart verheffend schouwspel die arbeiders en ar beidsters uit Noord eu Zuid ran ons land m-t hunne banieren te zien trekken door de straten, door e< n heerlijke zomerzon bestraald, toonend de macht hunner organi 9atie, m>ar ook de belijdenis van hunne Katholieke Sociale beginselen. Nadat de deelnemende» de II. Mis bidden bijgewoond in de St. Jacobskerk, waar de werkmans vriend Pastoor Prinsen hun een hartelijk woord van geloof en liefde toesprak, gingen zij naar de sectie-vergaderingen, waar de volgende onderwerpen behandeld werden //Het veizekeriugswezen,- Verkorte arbeid» Vrouwe- en kinderarbeid iu de fa brieken." Deze onderwerpen, die uitsluitend door de arbeiders zelf werden overwogen en beredeneerd, getuigden van diepe studie en van toenemende ontwikkeling onder de arbeidende klasse. Om 4 uur had de groote algemeene vergadering plaats in het Con certgebouw ouder voorzitterschap van het tweede kamerlid. W. Pastoors, waar de afgevaardigde van den R. K. Volksbond in België, de drie priesters R.-ctor Bult, Mgr. Konings en Pastoor Priussen de oud-minister oeff en de vertegenwoordiger der Regeering iet woord voerden. Iu alle opzichten mag men dit Congres geslaagd nctunen, getuige de vertegenwoor diger der Regeering, die zijne booge be wondering voor de ontwikkeling der Katho- morgen werd eveneens in een roggeveld van den landbouwer C. Rrufibouts, door de maai .Jen met onder en boventuig voor schoenen, met eenigen ,ifv-l van leder. Hei r;« .dene is bij de mooord te Monte Carlo ieke arbeiders uitdrukte. 't Is een leer rijke en bemoedigende dag geweest voor den Nederlandschen Katholieken werkman. Jammer, dat niet meer laden van den R. K. Volksbond dit Congres bijwoonden (we gens het festival Einde September is bet Katholiekendag in den Bosch. Leden van den R. K. Volks bond toont dan uwe belangstelling't zal u niet spijteu, want zulke dagen blijven heugen I Propaganda ©lub. Verleden Vnjdag hield de Propaganda- club van onzen R. K. Volksbond h ire. eerste vergadering. Het Bestuur werd g«-kozen zijnde Corn. Roestenberg, President, Bernard Veatera, Vice-President en P. Elshout Se cretaris Penningmeester tevens werd begon nen met het ontwerpen van een reglement. De Club heeft maar in eens flink aangepakt 1 Nadat de tijdelijke moderator den leden nogmaals de eigenschappen van eon echt Propagandist had uitgezet, werd hun een werkje van Socialen aard in studie gegeven. Om die studie practi.-ch te maken, werden schriftelijk vragen gesteld, waarop het ant woord in het boekje te vinden is, en dat zij in eene volgende vergadering moeten kannen geven en onderling beredeneeren Onze beste wenschen aan de wakkeren Propaganda-club 1 Moge zij de Keurbende eu Kern vormen van onzen R. K. Volks, bond, en het begin zijn van eene schaar van ontwikkelde arbeiders, die onze tijd van dwaling op allerlei gebied zoozeer behoeft. Gegradueerd. Bij het Bataljon van het 8e Regiment infanterie te Geertruidenberg, is aange steld als Milicien Korporaal de soldaat C. v. d. Assem en ingelijfd bij de 2e Conip., 2e Sectie van genoemd Bataljon. Den gegradueerde onze hartelijk geluk- wensch. Verdachte voadst. Verleden week werden in een rogge veld onder deze gemeente een zak met schoenen gevonden. Gisteren Diasdag De heer en mevrouw Goold, die te Marseille gevangen zitten, houden zich zeer kalm. Meneer klaagt er alleen over dat hem zoo zuinig whisky toegediend wordt, „waar hij moeielijk buiten kon". Uit verdere onderzoekingen is geble ken dat de moord te vijf uur moet heb ben plaats gehad, in de villa Menesine, die de Goold's bewoonden. Op dat uur heeft de concierge n.l. een vrouwestem hooren roepen »Laat me los* Men dacht echter, dat het echtpaar onderling twist had en wijdde aan het geval dus geen verdere aandacht. Een andere getuige, een dienstmeisje, van de bewoners van de tegenoverlig gende woning, heeft omtrent hetzelfde uur ook hooren roepen. Maandag zal een verder verhoor van de beide beklaagden plaats hebben. Dat schijnt vooral te zullen loopen over de nationaliteit van de beklaagden, daar een strafvervolging natuurlijk eerst be gonnen kan worden, als men weet, wel ke rechters bevoegd zijn- Voorloopig schijnt aangenomen te worden, dat de zaak berecht zal worden door de justitie van Monaco, zoodat dan eerst den uit- leveringsprodure aan de behandeling der zaak moet voorafgaan. Vere Goold heeft in Adelaide, Austra lië, een broer wonen, den baronet sir James Stephen Goold, die echter sedert zijn jeugd geen relaties meer met hem onderhield. Hij oefent in Adelaide het bescheiden beroep van spoorwegarbei der uit. Men heeft thans, eenige meters van het strand van Larvotto, menschelijke ingewanden gevonden, die aan een ijzeren stang hingeu. Zij zijn genees kundig onderzocht, doch waren reeds zoover vergaan, dat de deskundigen zich niet met beslistheid konden uit spreken. De ingewanden zijn op alcohol gezet en ter beschikking van de justitie gesteld. Het onderzoek, dat mr. Savard, de rechter van instructie te Monte-Carlo naar den aldaar gepleegden vrouwen- moord heeft ingesteld en de door hem gehoorde getuigenissen hebben hem tot de overtuiging gebracht, dat het echt paar Goold den moord op Emma Lewin alleen gepleegd heeft, zonder dat iemand hen hielp, evenmin bij het dooden van het slachtoffer als bij het in stukken snijden van het lijk Meer en meer blijkt, dat Burker en Isabella Girondin, over wie meermalen in deze zaak gesproken werd, slechts in de verbeelding van het moordenaarspaar bestaan. De vrouw van Goold zou voorts, volgens de zienswijze van mr. Savard, de hoofdschuldige zijn, die de misdaad heeft bedacht en door den man deed uitvoeren. Men beschrijft haar als een vrouw van buitengewone geestkracht. Goold daarentegen is een door drankmisbruik gedegenereerd we zen, die blindelings aan zijn vrouw onder worpen is. Een dienstbode van het echtpaar Goold, die heengegaan is om dat zij haar loon niet kreeg, vertelt, dat terwijl mevr. naar het Casino ging om te spelen, haar mau den pot kookte en zelfs aan de waschkuip stond. Het schijnt wel, dat Goold vroeger vermogend is geweest, maar toen hij en zijn vrouw te Monte-Carlo kwamen, waren zij reeds in berooiden staat. Vere Goold woonde het laatst te Liverpool, waar hij een chemische wasscherij dreef, die gefailleerd is. Uit dit faillissement schijnt hij nog zooveel gered te hebben, dat hij er mee naar Monte-Carlo kon gaan; daar een villa huren en zich het uiterlijk geven van een welgesteld man, terwijl mevr. Goold blijkbaar op de speelbank gere kend had om weer een fortuin machtig te worden. Die beiedening heeft gefaald zij verloor meer dan zij won en weldra was het laatste geld verteerd, terwijl zij rondom in de schulden staken. Een hunner schuldeischers blijkt Emma Lewin geweest te zijn, die hun eenige duizen den francs had geleend- Ook de iden titeit van het slachtoffer staat nu vast. Zij moet inderdaad Emma Lewin heeten en is afkomstig uit Kopenhagen. Haar moeder de weduwe Alquist, woont daar nog en aan portretten van het slachtoffer die men haar vertoonde, heeft zij haar dochter herkend. Emma was omstreeks 20 jaren geleden arbeidster in een ga renspinnerij te Ryengade, een voorstad van Kopenhagen en trouwde later met Lewin, een zoon van haar patroon. Door haar toedoen kreeg haar moeder, de weduwe Alquist, een goede betrekking aan deze fabriek, waar zij langen tijd is geweest. Ten slotte werd zij te oud om haar betrekking waar te nemen en toen voorzag Emma geheel in haar le vensonderhoud. Op den dag, dat d misdaad werd ontdekt, ontving mevr Alquist een brief van Emma, waarin deze haar mededeelde, dat zij over dagen naar Kopenhagen komen zoo om haar moederte bezoeken. De arme vrouw is nog ziek van de ontroering, die het bericht van de afschuwelijke misdaad bij haar heeft teweeggebracht. De toe stand van Vere Goold, waarover men zich ongerust maakte, is wel verbeterd Het gevaar, dat hij krankzinnig zou worden door de onthouding van whisky waaraan hij verslaafd is, is afgewend door een geneesmiddel, dat de gevan genis dokter hem heeft toegediend. Ongelukken Men schrijft uit Tilburg Een 13-jarig zoontje van dr. P. op het Goirke, dat Vrijdag het ongeluk had van de fiets te vallen en inwendig ern stig gekneusd werd, is Zondag aan de gevolgen bezweken. Vrouw Sp., uit de Oude Kerkstraat, wilde Zondagmorgen de tramlijn op het Goirke oversteken, toen juist de tram van Tilburg naar Waalwijk passeerde. Zij werd door de machine gegrepen en enkele wagens gingen haar over het lichaam. De vrouw was terstond een lijk. Uit dankbaarheid voor de verkregen wel daden en niet der. weuscli dat velen nut mo gen trekken van zijne oudervindiug, mach tigt ons een inwoner van Wadwijk aijue volgende verklariug te publiceeren. De liter W. H. v. Wijk, wo eude Station straat C 20 te Waalwijk, meldt onsVoor- d>t ik gebruik maakte van Foster's Rug pijn Nieren Pillen ben ik drie jaar lang het slachtoffer geweest van een ongesteldheid der blaas. Ik had verschrikkelijk veel last met de urine, die zeer moeilijk en pijnlijk kwam en met onvoldoende hoeveelheden. Het was vtrsohrikkelijk lastig voor mij en het ge beurde soms dat ik dagen achter elkaar we gens den he- igen aandrang slechts met moeite mijn werk kon verrichten. Ik wist niet wat ik hierin e moest be ginnen, daar alles wat ik er tot nog toe voor gedaan had zonder resultaat was ge bleven en afgaand op al de goede berich ten omtrent Foster's Rugpijn Nieren Pillen, wilde ik hiermede nog eens een proef neuten. Op uw vraag of ik hierdoor verlichting bekomen heb, kan ik volmondig ja zeggen. Een enkel doosje was reeds voldoende om de pijn nagenoeg geheel le doen ver dwijnen doch om deu wortel van het kwaad totaal uit te roeien*, zal ik nog een doosj innemen en bij voorkomende gelegenheid zal ik g arue dit heilzaam geneesmiddel aau andere lijders bekend maken. Ik ondergeteckende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig IJ. het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Rugpijn duidt aan dat er een overmatig* hoeveelheid uiii.ezuur in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakt de uiiueongesleldhe- den want het verstopt niet alleen de nieten,doch belemmert tevens de kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt hel de prikkelii g en ontsteking dei blaas mei zich mede. Het urinezuur is de hoofdoorzaak der blaasontsteking, van stoor nis der urine, van eiwitstoffen enz. Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen lossen het urine zuur op en helpen de nieren om op natuur rijke wijze af te voeren. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer van Wijck gehad heeft Wij waarschuwen tegen hamaak en maken koopers er op attent, dst op iedere doos de h.mdteekening van James Foster voorkomt. Zij «fijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10voor zes doozen. Peking—Parijs. De sportredacteur van de Tel., die zich naar Wladimir had begeven, ten einde den »Spyker« wagen aldaar te treffen, is naar Moskou teruggekeerd, omdat de slechte toestand der wegen het inwinnen van inlichtingen zeer be moeilijkte. Hij seint d.d. 11 Augustus »Ik keer naar Moskou terug, 't Is on mogelijk hier inlichtingen te krijgen, Bovendien zijn de wegen door het slechte onderhond en de langdurige regens schier onbegaanbaar. Daardoor kunnen ook de »Spyker« en de »Dion-Boutons< slechts langzaam vooruitkomen. De drie concurrenten bevinden zich op hetoogen- blik in de buurt van Nisjni Novgorod (dat is 417 kilometer van Moskou.) De verslaggevei vande Matin, die met de Dion-Boutons mee is, klaagt gewel dig over de wegen. De wegen tusschen Birsk en Kazan zijn al bijzonder slecht. In 18 uur konden de Dion-Boutons niet verder komen dan 160 kilometer. Meer dan eens dreigde men in een afgrond te worden geslin gerd doch gelukkig, zoover is 't niet gekomen. Van Zondag 4 Augustus tot den 8en heeft 't bovendien aanhoudend geregend, 't Was een ware zondvloed. De wielen maakten diepe groeven in den door weekten, slappen bodem. Ook moest men een woud doortrekken, zóó dicht met hoornen begroeid, dat men nu en dan als houthakker dienst moest doen. Vijt reusachtige naaldboomen werden geveld, om den weg vrij te maken. Gelukkig is iedere Dion-Bouton voorzien van een cirkelzaag en attillerie-munitie, ten einde de hindernissen uit den weg te ruimen. Dat 't intusschen niet hard ging, laat zich begrijpen. Den 7en Augustus ontdekte men ein delijk een heuschelijke weg I Doch de aanhoudende regens hadden er een on- mogelijken chaos van gemaakt. Toch ging men moedig voorwaarts in de rich ting van Nisjni Novgerod. Immers daar was de beroemde jaarmarkt aan den gang. Ee deze gedachte gaf den vroo- lijken Franschen kracht, hun tocht met de uiterste volharding voort té zetten. Prins Borghese die dwars door Azië en Europa dorst te streven met een automobiel, is te Parijs geweldig gehul- digd. Het is dan ook een kranige rit geweest en het moet een beste machine zijn die dit alles^ doorstond. Alleen vijftien malen moesten banden worden vernieuwd. De 250 K.M. van Peking naar Kalgan eischten 5 dagen, maar dan ging het beter. In de woestijn Gobi had men de telegraaflijnen als gids, de reis was daar veel gemakkelijker dan verwacht was. Siberië leverde wederom groote moei lijkheden op, maar als men eenmaal de Oeral over was, kon steeds met grooter dagreizen op het doel worden aangeste vend. f BESOIJEN, U Aug. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.88 de laagste f 1,19 der eieren was 4 cent. De pr. GOR1NCHEM, 12 Aug. De aanvoer van granen was heden gering met gew or en handel. Ristarwe I 9 70 a 9 85 roode dito t 7,80 a 7,90 witte dito t 9,00 a 9 50 inl. rogge 17.50 a 7,60 Buiten 1 dito 7.40 a 7 50 gerst 5.10 a 5,20 haver 3,70 a 3,85 uivenboonen f 7.50 a 7 60 blauwe erwten 0.a 0.alles per hectoliter. De markt voor herkauwende dieren is tijdelijk ge-loten. Kippen f 0.60 a f 0.80 per «tuk. Eiere» 11.1.10 per 26 stuks. Boter 62 65 ct. per kilo. ROTTERDAM, 12 Aug. Tarwe 10.50 a 11.50 per 100 K.G Rogge was van 16 7ó tot 7.25 Gerst. Winter per 100 kilo f 7-60 10.-— Zomer per 100 kilo f 8.75 a f9.00 en Chevalier per 100 kilofS if 8.50. Haver per 100 k.f 9.— a 9.30 Witte Boonen, van 13.14. Bruine boonen van 8 50 f 10.50 Blauwe Erwten naar kook kwaliteit erkocht van f 8.25 tot 9. en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f t ROTTERDAM 6 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 51 paarden 0 veulens. 0 ezel, 1080 magere en 411 vette runderen 256 vette 118 nuchtere en 564 graskalveren 7 schapen of lammeren, 21 varkens 213 biggen, 0 bokken of geiteD. Koeien 35 tot 39 ct., ossen 35 tot 39 ct., stieren 29 d 35 ct., kalveren 35 it 40 ct., per '/i kilo. Melkkoeien 160 a 270 kalfkoeicn f 170 a f305, stieren 1 90 a 180, pinken 65 ii 150 graskalveren 22 a 58. vaarzen f 85 a 185, alles mager vee biggen f 6.50 a 14.50 paarden f 40 a 250. Nuchtere kal'eren fok- 13.— i 20. slacht- f 9. it 12.— Op de botermarkt werden aangevoerd 89/8 en 50/16 rn. en 804 1. stukken a kilo. Prijs le. qual 46, 2e quel kilo 65 a 70 ct. f45, 3e qual. f42 Per WAALWIJK. te 1 geh Kat het belc de jeet zal als maa ln v zeek levii beh, lism ten We zien kath holi: hoo. schs V\ doo: tuss< tuss, van zijn E vern de moe liefd met de wore den zijn alcol de deze over H 51) He bij zi ster -Wee er t haar het bloot ,0. de z; zou h bedat »Zt .11 Bik werki vsel houdf zijn. Zij bT .Ik? beslis >Ik dan i eigeni genoe »Gt dez9 sooah dat g eenig veel e geen .M niet niet »Ik in di

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6