Schitterende Feestelijkheden Burgerlijken Stand. Correspondentie. Laatste berichten. Red. UITSPRAKEN KANTONGERECHT* WAALWIJK. 1 'lings, behaalde op de tentoonstelling te s Bosch met zijn paard de zilveren me daille. Gefeliciteerd Op hol. Het paard van F. stond voor een ge laden wagen Eensklaps schrikt het en slaat op hol. De wagen komt eindelijk tegen een muur terecht en sla; L bij V. de ruiten stuk met houtwerk en al. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Aangevallen. Donderdag 1.1. kwam de politie hier weer in aanraking met enkele deugnie ten. De marechaussée D. die dien dag vrij was keerde om 11 uur huiswaarts toen men met een zestal bijeen was. Omrede er al lang opgeloopen was, dacht men nu de kans maar waar te nemen, doch het viel niet mee, daar D. nog al vlug is met het schermen, wist hij allen van het lijf te keeren, en een ze kere v. B. een paar flinke klappen met de sabel toe te brengen. Daarna heeft hij nog gebruik moeten maken van zijn vuurwapen, doch niemand getroffen. Diefstal. Van Donderdag op Vrijdag is bij den heer v. Ghert weer in het kantoor ge broken. Aan het loket heeft men de schuif verbroken en zich zoo den toe gang weten te verschaffen, waar toen een som geld is weggehaald van 25 holland- sche guldens, benevens 90 mark. Luchtballon Zondagavond tegen 7 uur, zagen wij hier een luchtballon aankomen. Hij was zoo laag dat hij spoedig dreigde te val len. Verschillende waren al vooruit ge- loopen om er bij te zijn bij het neerko men. Hij is gevallen tusschen Kaatsheuvel en Loon-op-Zand. ter gelegenheid run den verjaardag van II. M Koningin Wilhelniina en de installatie van den Edclachtburcn lieer Th D. L de Surmont de Dus Snicela. (Vervolg van het iste Blad.) De stoet werd in 't voorbijtrekken, driemalen door de jury, bestaande uit de heeren Jan van Iersel, Ph Timmer mans, H. Wiesman, D. A. Kakebeen en jan van Riel, (De heer O. v. Tussen broek was wegens een sterfgeval in de familie vervangen door den heer v. Iersel.) beoordeeld, daarin bijgestaan door de heeren Corn. Witlox en W. Zuurhout, voor het geven van inlichtin- gen. De jury had een verbazend lastige taak, want volgens vox populi was het zoo goed als onmogelijk om met juist heid te zeggen, welk gezelschap nu het meest de kroon spande, zoo zeer had den alle hun beste beentje voor gezet. Terwijl daarbinnen de plechtige in stallatie plaats had, gingen de jury-leden alle groepen en wagens van nabij be schouwen, bewijzen genoeg dat zij hare taak zeer minitieus opvatte. Inmiddels had Z Edelachtbare weer plaats genomen in den landauer waarin nu ook stegen de welEd. Heeren Timmermans, Jac- Gragtmans en secre taris van Liempt. Voor de versierde woning geko men van den welEd. heer De Vocht, notaris, werd halt gehouden. Het oud ste dochtertje bood een prachtig bou quet Cf&fijk trok de stoet verder, gevolgd door duizenden en duizenden, d'e vroolijk naast den stoet hosten en sprongen. Bij de eere poort aan de haven gekomen werd eveneens halt gehouden en door een dochtertje van den heer Witlox namens de buurt een bouquet aangeboden. Aan de haven werd gedraaid wat door de goede zorgen van de commissie en commissarissen van orde zeer goed ging, Aan het huis van den heer Witlox-Bres- sers werd eveneens een bouquet aan geboden. Alsnu keerde men terug om het weste lijk gedeelte der Groote straat door te trekken. Voor de Pastorie, waar de Z.Eerw. heei Pastoor, omringd door de Eerw. heeren Kapelaans stond, werd halt ge houden. In gloedvolle, uit het hart voortko mende taal, sprak de Z.Eerw. heer Pas toor als volgt Mijnheer de Burgemeester De Geestelijkheid der moederkerk van Sint Bapt te Waalwijk acht zich vereerd en gelukkig U Edel. Achtbare, op dezen schoonen nationalen dag haren welkomsgroet en nar. n heilwensch aan te bieden. Wij achten ons vereerdomdat wij in uwen persoon eereu en huldigen dpn Drager van net Koninklijk gezaggélukkig euidat wij dat Koninklijk gezag belichaamd zien in uwen waardigen persoon, die ons de zoete hoop geelt dat Waalwyk in U zullen mogen aan treffen niet alleen hun Burgemeester, maar ook den Bnrgervaier, den Vader des Volks Daarom, Heer Burgemeester, zullen wij aan onze kinderen en aan ons volk voor houden het 4e Gebod, dat wij aau U Edel.Achtb. verschuldigd zijn, eerbied, liefde, gehoorzaam heid en behulpzaamheid. Iu U, met eerbiedige afhaulelijkheid er kennend den Vertegenwoordiger, den Drager van _het vorstelijk gezag feliciteeren wij U, hartelijk mot den jaardag onzer Geëerbiedig de, en niet minder Beminde Koningin Wili helmiua, uit des te ruimer borst nu wij juist op Hoogst Derzelver dierbaren geboorte dag Haar eigen vertegenwoordiger in ons midden als Meester nader begroeten. Met voldoening, Hoer Burgemeester, heb ik bet program der feestelijkheden lezende opgemerkt, dat waar Ge straks zult aanzitten aan den feestdisch, onze bekroonde Liedertafel het eerst zal aanheffen Domine, Salvam fac. 't Is hetzelfde Gabed dat telken Zondag in onze kerk opstijgt tot den Almachtigen God, deD onzichtbaren Koning van wien afdaalt uw gezag, en ons gezag; tot Wien morgen, daar binnen de gewijde muren van die kerk, weer klinkt. de heerlijkste Lofzang, Tt Deum landamus. U, o God loven wij, dankende voor de zegeningen uitgestort door H. Ml. onze Koningin over het Vaderland. Daarom brengen wij eerst hulde aan onze geliefde Vorstinne, en heffen wij in breede rij aan den nationalen kreet „LEVE KONINGIN WILHELMINA." (Een daverend applaus steeg- uit de dicht opeengepakte menigte.) 't Is of de hemel instemt met onze hulde aan het gezagwant, wat wij zoolang ver wachtten, de heerlijkste lieve zonnestralen koineu de feestvreugde nog hooger opvoeren. Heer Burgem. alvorens UEd.A, onzen wensch aan te bieden, zij het mij vergund eerst eene dankbare hulde te wijden aan uwen verdiens telijken voorganger, den Heer Ridder de van der Schueren, en aau zijne edele echtgenoote Mevr. geb. Vos de Waal, die, den adeldom des bloeds parende aan dien van geloof, mensch lievendheid, onder ons is geweest de schuts- vrouwe enzer noodlijdende moeders. (Bravo's), Onze groote staatsman en dichter Dr. Schaepmau schreef en sprak eens. In 't verleden Ligt het heden. l)it zij in korte woorden onze vurige heil wensch voor uw zegenrijke ambtsbediening van Burgemeester van Waalwijk. Jn 't verleden van bijua 10 jaren, als in het heden in uw toekomstig bestuur tusschen U als Hoofd der gemeente en ons Priesters en Herder blijve dezelfde harmonische verstaudhouding eener- zijds loyale eerbiediging van autonomie van gezag met onafhankelijke vrijheid op eigen terreinanderzijds waar wij elkander voor tucht, goede zeden, ondersteuning van hulp— behoeftigen, opluistering van ODzen heiligen Godsdienst kunnen ontmoeten, da&r Hee Burg. hoop ik dat wij elkander zullen helpen en steunen, beiden erkennende dat alle gezag afdaalt van den Almachtigen Heer en God en Opperste Koning Deze onze zoetehope, is eene gegronde hoop. (Langdurig applaus) Vau staatswege werd U gedemaudeerd een speciaal acti f deel voor de Oommissie van Gezoudh. zetelende te Waalwijk. En uw verslag over de woningwet mogeu wij een Exempel noemen het Cum magna lande waardig. Onzerzijds hebben wij uwe verdiensten ge apprecieerd en de President v. h. Plaatselijk Comité der Kath. Soc Actie, de Heer P. H. C. Wijten c. s. hebben u ingelijfd onder hun ledental als geassumeerd lid, zoodat reeds do stoffelijke en hoogere belangen van Waalwijk aan Uwe goede zorgen zijn toevertrouwd. Wees dan onder ons de gevierde Burge meester, de bemiude Vader des Vclks ad mnlto8 annos in lengte van dagen. Moge, uwe dierbare Moeder, de blijde ge tuige van het feest van haren zoon, deelen in dezeD onzen harteweusch. En tot vervul- liug vau dezen wensch, beloven wij UEd Achtb. den steun, de kuip van ons prieslerlyk en herdei lijk gebed. (Bravo's.) Een laatste uiting der gevoelens mijns harten. Het fee8tprogrammageeft als 2e gezang aao De Taal. Onze groote Bïldtrdijk zegt ergens van de Taal Wees meester van de Taal, Gij zijt het van 't gemoed." De Nederlandsche volksdichter, Tollens verheft in een zijner gedichten onze schoone Hollandsche moedertaal. Met eeno kleine wijziging Taal en Volk, laten wil H^fge'meester en Herder, te samenharmonie getuigen en belijden «Niet dat ik op het vreemde smaal „'k Laat alles in zijn waarde. „Voor ons is Waalwijk's volk. 't Ons dierbaarste volk op aarde." Ik heb gezegd. LEVE BURGEMEESTER SMEELE 1 En toen brak een onbedaarlijk ge juich onder de menigte los, op deze heerlijke woorden van hun herder. Aan de zijde van dea E. H. Pastoor, stond de jonge juffr. Maria Rubbens- Timmermans, met een keurige Bouquet van frissche bloemen. Haar voorstellende sprak de E.H. Pastoor nog a. v. »Heer Burgemeester, de kindertjes dezer buurt hebben e«ne van haar uitgekozen om U EdelAchtb een bouquet aan te bieden, ten blijke van hare kinderlijke vreugde bij uwe plechtige installatie. Het is het oudste dochtertje van onzen buurman den Heer Rubbens-Timmermansen het oudste klein-dochtertke van den heer Timmermans, den eersten Wethouder, aan uwe zijde gezeten dien achtingswaardigen Heer Wethouder siert reed» den zilveren kroon van verdiensten in zake behartiging van de Gemeentebelangen. Gaarne benuttig ik deze feestelijke ontmoeting om ook aan Zijn Ed. den besten dank te brengen voor die behartiging, vooral tijdens zijn Inter regnum als waarnemend Buigemeeiter. De frische bloemen die zijn geliefd klein Dochterke U aanbiedt, ze zullen verwe ken en verflensen; maar wat niet zal verw-'lkenlsonze hoogachting en sympathie voor Burgemeester en het volk van Waalwijk.' Een oorverdoovend applaus, waaraan schier geen einde scheen te komen, be wees hoe allen en alles instemden met de schoone woorden van den allen dier baren pastoor Jud. Sprangers. Zichtbaar aangedaan dankte de Edel- Achtbare heer Burgemeester met een enkel woord voor deze hartelijke hulde. Bij de woning van den heer Jos Zijl mans, waar de eerste versiering aange bracht was van de buurtcommissie van den Hoek, sprak de jongejuffrouw An toinette Hoffmans onder aanbieding van een bouquet ongeveer als volgt: Hoog Edel Achtbare Burgemeester Het Waalwijksch volkshart klopte sinds «enigen tijd in hevige spanning. Is in onze dagen voor een nijver volk de benoeming van een leider in tijdelijke zaken niet van het hoogste gewicht. Nauwelijks zweefde langs de draden de booge beslissing van Hare Majesteit ouze ge- eerbiedigde Koningin, of het volkshart lucht zich van heerlijke blijheid en weelde, vandaar dat wij onze gevoelens des harten Bteken in een bouquet van bloemen vol verscheidenheid. Aanvaard dit met dezelfde liefde als waarmede het UEd.Achtb. aangeboden wordt. 't Is waar, deze bloemen zullen verwelken, doch moge uw bestuur in onze schoone en nijvere plaats zoo zijn, dat de herinnering daarvan bij ouden eu jongen steeds zal blijven voortduren. Na UEd.Achtb. van gauscher harte Gods beste zegen op uwe verdere levens baan en in uwe nieuwe werkkring te hebben toegewenscht roep ik als tolk vau deze ge heele buurt U blijde toe LANG LEVE DE BURGEMEESTER VAN WAALWIJK. Bij de woning van den burgemeester spraken de jonge dames Klijberg en van Loon onder het aanbieden van bou- quetten het volgende Geachte Burgemeester Wij willen ook niet achterstaan Bij 't vele dat men U biedt Hoor even onze wenschen aan Vervat in kunstloos lied. Het ga U wel op 't levenspad Gods hulp sta U ter zij, Hij schenke U een groote schat Van wijsheid ook daarbij. Leef lang nog ed'lo burgervoar Tot heil van heel de straat En dat gij ziet na ieder jaar Het Waalwijk beter gaat. Aasivaard dit kleine feest-bouquet Mot dr wei)6ch uit deze buurt Dal gij ook op haar belangen let Km 'c al met zorg bestuurt. Daarna trok de stoet door de Nieuw- straat weer terug door de Grootestraat naar de St. Antonius-parochie, aan den stationsweg sprak de jongejuffrouw Maria Peeters onder aanbieding van een bou quet het volgende Geachte Burgemeester 't Hart'lijk welkom, Burgervador, Roept U toe thans groot en klein, Blijde treed ook ik U uader, Tolk der Gilde Siut-Crispiju. Namens die aloude schare, Scheppers onzer industrie, Wensch ik U een reeks van jaren Rijk aan voorspoed, harmonie. Bloembouquet, hierbij gegeven Zij 't symbool van nieuwe kracht, Van een jeugdig, frisscher leven, Dat men van uw streven wacht Moog' het zielental hier groeien Welvaart trêen in ied're woon Handel, nijverheid weer bloeien. Liefde zeet'len steeds ten troon. Mogen dan die bet're dagen Voor ons zijn vau langen duur, Eu de Naneef nog gewagen Van uw zegenrijk bestuur. Aan de eerepoort vlak voor de pas torie van de St. Antoniuskerk werd wederom halt gehouden en sprak de de jongejuffrouw A. van Huiten het volgende WelEd. Achtb. Heer Burgemeester WelEd. Heer, dat deze bloemen, U spreken van ouz' kindermin, Dat wij U hart'lijk welkom noemen, Met vroolijkheid en blijden zin. Nu groeten U de groote menschen Als nieuwen Burgemeester hier 'k Wil a.Hj goed met hen U wenBchen, .bestuur jarenlaeg ons met pleizier Nadat door het 6-jarig bruidje een bouquet was overhandigd sprak de jon genheer Cristiaan Trimbach het volgende EdelAchtb. Heer Burgemeester Het is mij een hooge eer U bij uwe installatie in Waalwijk te mogen begroe ten en verwelkommen namens de be woners der Zeine. Uw benoeming tot burgervader van ons zoo dierbare Waalwijk heeft ook bij ons aangename gewaarwordingen gewekt. Ik ben dan ook overtuigd dat ik de tolk ben van mijne buurtgenooten, ja van gansch Waalwijk, als ik U en ons zelf van harte gelukwensch. Uwe erkende degelijkheid, uw helder hoofd, uw toegankelijkheid en minzaamheid zijn ons e«n waarborg voor een goed beheer en vredigen tijd. Moge de betrachting van uw heerlijk ambt U daarom ge schonken zijn gedurende een uitgebreide reeks van jaren. Dit is voorzeker de wensch van allen die U thans met blijde jubel omringen en gaarne instemen met de juichkreet Leve de Surmont de Bas Smeele Leve de Burgemeester Deze zoo helder en flink uitgesproken woorden verwekte bij Z.Edel Achtbare groote belangstelling. De jongejuffrouw Johanna Petronella Maria Pulles sprak op uitnemende wijze onder aanbieding van een prachtige bouquet het volgende Edelachtbare Heer Burgemeester. Vereerend eu aangenaam tevens is hel mij U Edelachtbare namens de bewoners van dit nieuwe gedeelte Uwer Gemeente, het Welkom toe te roepen. Immers ook Wij verheugen ons, U Edelachtbare als onze Burgervader te mogen begroeten. Wij stemmeu in met de zegenwenschen u door de gansche bevolking zoo welgemeend gebracht. Moge Waalwijk door uw wijs beleid in welvaart eu bloei toe nemen, en plukke U Edelachtbare eenmaal de rijkste vruchten van uw hoopvol bestuur. Daar het reeds laat was geworden trok men nu in vlugger tred naar den Stationsweg waar de stoet werd ont bonden. De meeste wagens en groepen reden naar de Markt waar een photo- grafische opname werd gedaan. De menschen-massa was nog steeds aangegroeid en kon thans veilig geschat worden op 10.000. Oogenblikkelijk nadat de Burgemees ter in het Raadhuis was afgestapt bracht de Zangvereeniging «Vooruitgang zij ons Doel», in de vestibule hare hulde betuiging, in den vorm van een mooi teestlied, keurig gezongen. Kort daarna werd van de kiosk de uitslag der bekroningen bekend gemaakt. Deze .waren als volgt WAGENS le prijs »Ora et Labora* f 30. 2e Voetbalclub »W. V f20.— 3e Kegelclub »Poedelvijanden« f 15.— 4e >Vooruitgang zij ons Doel« f 10.— GROEPEN le prijs Fietsclub »Prins Hendrik* f 25 2e Wilhelmina* f 15. 3e Personeel C. Ch. de Greeff f 10 4e Operettever. T.A.V.E.N.U.E. f 5 Verder werd van den Jury prijs f 15 verdeeld onder de nummers 1 en 2 der bekroonde wagens en f 10 onder 1 en 2 der groepen. Bij loting kwam f 10 aan de Spoorwegwerkers en f 5 aan »Ons Genoegen". De drukte te beschrijven, waarmede deze uitslag door de deelnemende gezel schappen ontvangen werd, is onmogelijk aan het applaus scheen soms schier geen einde te komen. De receptie, een klein halfuurtje daarna in de fraai versierde Burgemeesterskamer gehouden, werd druk bezocht, vooral door de autoriteiten. Aan het diner den burgervader door den raad aangeboden in de achterzaal bij den heer P. Verwiel werd door 36 per sonen deelgenomen. Dat deze feestmaal tijd niets te wenschen overliet, behoeft wel niet gezegd, daarvoor is ons den naam van 't hotel een waarborg; het diner en de bediening waren uitstekend allen lof waardig. Tijdens den maaltijd voerde de Lieder tafel »Oefening en Vermaak" op zeer verdienstelijk wijze eenige nummers uit. Nog was buiten de drukte blijven aangroeien en heerschte en thans een gezellige drukte die hare wederga niet vindt, hoe uitstekend en opgewekt alle feesten ook hier slagen. Intusschen was de duisternis ingeval len. Nu zou de gemeente een nog fees telijker aanzien krijgen. Die duizenden en duizenden lichtjes, gaspitten, lampi ons, vetpotjes in kleuren, en witte en gekleurde eleetrische lampjes aan stra ten, pleinen gebouwen, en huizen aan gebracht, waren overweldigend schoon. Vooral de stationsstraat was betooverend. Wat een fantastisch, fëeeriek schouw spel leverden die verschillende kleur-licht schakeeringen op. Badend in een zee van licht hosten de vroolijke paartjes in lange en breede rijen door deze straat. Een aanzien had onze gemeente ais. nooit te voreneen aajjvjen, als mis- sC-hieP'^cen stad ooit heeft gezien. In de Groote straat en Markt was het licht minder goed, wat echter geen invloed kon uitoefenen op de stemming der feestvierenden. Tijdens de uitvoeringen der liedertafel »Oefening en Vermaak* en der »Nieuwe Harmonie* van Drunen verdrong zich een joelende en juichende menigte daar omheen, of bewoog zich vroolijk door onze «lichtstad.» Tegen 10 uur reed de burgemeester met familie, wethouders en een paar leden van W.B. door de straten der gemeente om de verlichting der eere- bogen, gebouwen enz. in oogenschouw te nemen, steeds onbedaardelijk door de enthousiaste menigte hartelijk toege juicht. Zooveel volk en zoo'n goeden geest als Zaterdag onder het volk heerschte, is nog nooit gezien. Men bleef juichen en jubelen, men werd niet moe om op en neer in lange rijen door de straten te hossen en te zingen, dat het een lust was om aan te zien en menig oudje jaloers deed worden dat zijn beenen nu niet wilden wat zijn hart zoo vurig ver langde, en toch zag men er menig mee huppelen. En die heerlijke stemming bleef voort duren, tot in den nacht, toen allen welgemoed zich ter ruste begaven, om weer krachten te verzamelen voor den nieuwen feestdag, waarvan wij verslag geven in ons volgend nummer. De raadsverslagen uit Waalwijk, Dru nen, Vlijmen, Kaatsheuvel, Sprang en Capelle moeten tot een volgend nummer blijven liggen, wegens huidig gebiek aan plaatsruimte. Het was ons onmogelijk in het storm weer van gisterenavond de gemeente Dussen te bereiken, terwijl wij ons reeds op weg hadden begeven, zoodat wij geen volledig verslag kunnen geven der ver gadering, maar wij hopen toch over deze vergadering breedvoerige mede- dcelingen te doen. Verder moesten een paar plaatsen als Haarsteeg en Vrijhoeven-Cappel achter wege blijven, daar ze allen op één dag en veelal op 't zelfde uur waren. We hopen toch daarover wel iets te kunnen mededeelen. Ook moeten eenige berichten blijven liggen. Een Waulwijker in Chicago. Uw bericht kan niet geplaatst worden, om dat uw naam ons onbekend is. tmaasL rmi y.T-uwr-Nrrj-mm De Times verneemt uit Singapore dat de ex-sultan van Atjeh gevangen ge nomen en naar Batavia is overgebracht. De toestand op Atjeh is zeer on rustig. Aan het ministerie van Koloniën ia den Haag is echter nog niets bekend. BAARDWIJK Hedenmiddag ongeveer half vijf uur is de 14-jarige De Gouw die in een boom, staande vdor de wo ning van den heer C. Schonis, alhier was geklommen om een vogelnestje uit te halen, daaruit gevallen. De jongen werd ernstig gekwetst Per velo werd Dr. v. Gils van Waalwijk ontboden, die de eerste geneeskundige hulp verleende. op 30 Augustus 1907. J. Th. v d. S. te Waalwijk overtr. motor en rijw. regl. f 1 of 1 d. A. A. v. 11. te nisvoor overtr. veldpolitie f 2 of 2d.—J.C G. lealsroor overtr. motor en rijw. regl. f 1 of 1 d. Ma. v. D. ',e alsvoor straatschenderij f 1 of 1 d. G. Th. W. B. to alsvoor overtr. motor en rijw. regl. fl ol ld. E. G. V. te aUvoor overtr. prov. regl. f 50 of 1 week tuchtschool W. A. B. te Baardwijk overtr. motoj en rijwiel regl. f 1 of ld. P. V. te alsvoor dronkenschap f 2 of 2d. Dezelfde burengerucht f3 of 3 d. A. v. G. te alsvoor, verzet vervallen verklaard H. M. tc alsvoor straatschenderij een proeftijd van een jnar subs 1 maand tuchtschool Wa. K. to Besoijen drankwet overtr. f 15 of 10 d, J. V. te Drunen wapenwet overtr. f2 of 2 d W. S. te alsvoor overtr. moter en rijw. regl. f 1 of 1 d. A. D. te alsvoor overtr. en boete alsvoor J.v.G. te alsvoor overtr. alsvoor f8 of 5 d. J. F. te 's'irevelduin-Capelle overtr. trarawegregl. f 10 of 5 d. P. A. v. d. L. tc lleusden overtr. irotor en rijw. regl f 1 of ld.Dezelfde overtr. en boete alsvoor B. N. te Aalburg overtr. olsv.ior f 50 of 1 week tuchtschool H. G. v. d. L. te Kaatsheuvel burengerucht f 8 of 2 d. A A. G. te alsvoor ijkwet overtr. f3 of 2 d. J. D. L. Z te alsvoor overtr. pol. verord. f 2 of 1 d. A. v. D. te alsvoor dronkenschap le herh. 3 d. H. C. B. te als dronkenschap f 8 of 3 d. J. v. R. dronkenschap le herh. 3d. Ja. K. te alsvoor overtr. alg. ve.ligheidswet fl of 1 d. Pa. Ma. v. A. te alsvoor overir. alsvoor t'3 of 2 d. J. v. d. H. te «lsvoor burengerucht fl of 1 week tuchtschool —f Ja. Ca. v. d. L. te alsvoor overtr. alsvoor f2 of 2 weken tuchtschool W. P. L. te alsvoor oveitr. veldpol. f0.50 of 1 work tuehtschool H. v. B. eu W.B beiden te Oosterhcut burengerucht ieder 5 of 3 d. W. A. II. te Sprang, straatschenderij f2 of 2 d. F. v. B. te Stratum burengerucht f 3 of 2 d. A. P. S. te Sprang f 2 of 2 d. P H. S. te alsvoor drankwet overtr. f8 of 5 d. M. J. v. d. W. te Vrijhoeven-Cappel ijkwet overtr. f 3 of 2 d. M. K. te Vlijmen dronkenschap f6 of 3 d. Dezelfde wapenwet overtr. f 8 of 3 d. M. v. O. te alsvoor overtr. prov. regl. f 1 of 1 d. M. v. d. B. te alsvoor overtr. spoorweg regl. f 6 of 3d. Ca. K. te alsvoor overtr. alsvoor f 0.50 of 1 d. Dezelfde »trooperij f 1 of 1 d. G. A. te aLvoor overtr. prov. regl. f 1 of 1 d. J. te alsvoor overtr. motor en rijwielregl. f 1 of 1 d. Ma. LX te alsvoor overtr. prov. regl. flofld. M. O. te alsvoor dronkenschap f 2 of 2 d. G. V. te alsvoor strooperij 11 of 1 d. Ma. K. Iq «J::""; overtr. en boete alsvoor N. B. te alsvoor overtr. prov. regl. berisping G. C. v. d. H. zonder bekende woonplaats burengerucht f10 of 3 d. Dezelfde dronkenschap 10 of 3 d. CAPELLE. Over Augustus. GEBOREN: Adriana, d. van Adrianus Koenen en Johanna Cornelia Verhoeven Hendrika Cornelia d. van Tennis van Campen en Hendrika Maria Verheijden Johannes Gijsbertus z. van Johannes Gijsbertus Rozenbrand en Neeltje Adriana Timmer mans Maria Adrians, Remmeren en Antonetta van Hooreu Dirkje Wilhelmina d. \an Cornells Adiiaan Spranger en Cat harina van Mastrigt Philippina Helena d. van Wouter Dirk Meijer en Neeltje Catharina Qaist. OVERLEDEN: Dirk van Dongen, 72 jaren. Jeuneke Maria Johanna Boll, 81 jaren, wed. van Machiel Bogers Pieteronella van Vuuren 32 jaren. GEHUWD: Cornelis Andries Maarten van de Erve 26 jaar, te Capelle a. d. IJssel en Jacoba Elisabeth van Pelt 19 jaar. HUWELIJKS-AANGIFTE Johan Willem Genuit 22 j. te Loonopzond en Johanna Wilhelmina Paans 24 j. HUWELIJKS-AFKONDIGINGEN: Thomas van Peer 27 j. en Jact'mina Llil, 21 j. te Bruinisse Gernt Vos 26 j. en Josina Fraccina van Weelden 27 j. te Vuren. KAAMSD0NK. Vau 24 tot en met 30 Augustus. GEBOREN: Pieter z. vaü K. A de Rooij en J. A. van Zuijlekom Petrus z. van Cornelis Roeien en E. van leiselElisabeth Adri ans d. van J. J. Joore en Chr. Boeren Petronella Catharina d. van J. J. de Graaf en Ja. Ja. de Jongh. HUWELIJKS-AANGIFTEN: Adrianus Johannes Broeder wonende alhier, oud U3 j. en Anna van Seters oud 17 j. wonendealhier HUWELIJKEN: Hubertus Cornelis Arnoldos Schonk oud 23 j. en Janigje Wisselink oud 26 j. beide wonende alhier. DUSSEN. Vau 15 lot 31 Aug. GEBOREN Franciscus Geiardus z. van Martinus van Dortmond en van Wilhelmina V hanna van der Plijm Cornelia d. van Jacobns Vingerhoets en van Dingena Heijmans Cornelia Maria dochter van Martinus Huigen cd van Cornelia vsd OLt— Marinas Wilhelmus z. van Johannes Smits en van Maria Catharina Ribbers. HUWELIJKEN: Bastiaan vau Maastrigt oud 26 jaren en Jantje van Veen 21 j. OVERLEDEN Adriaan van Steija weduwnaar van Johanna de Wit oud 77 j. Levenloos kind van Adriaan Eijkhout en van Johanna Pelders.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 14