Abonneert u op dit blad. Bekoorlijk Gemengd Nieuws. Burgerlijken Stand. Stokpaardjes LelieamelkseoP Kerknicuws. Correspondentie. Ingezonden Stukken UITSPRAKEN KANTONGERECHT WAALWIJK. "waalwijK het Diocesaan ziekenfonds geschoeid bestaat hier sinds een jaar in Kaatsheuvel I)it nieuwe ziekenfonds nu steunt op deze twee grond slagen le verplichte verzekering tegen ge neiskuudige hulp. indien iets in dit zieken fonds levensvatbaarheid verdient, van is het deze, afdeeling doch ook die levensvatbaar heid is aan zekere voorwaarden verbonden. En daarom moeten de leden met eene redelijke, niet overdreven zorg voor hunne gezondheid, het algemeen belang m het oog houden en daarom is het billijk, dat do geneesheeren een zekere consideratie gebruiken bij hunne tariefs- bepaling, zoodat zij het bestaan in de band werkon van deze afdeeling, die hun de hono raria voor hunne diensten verzekert. liet abonueraeutsysteïem ware hier de zuiverste weg, want dit alleeu, kan alle moeielijkhedeu tusscheu doctoren onderling eu tusschon be stuur eu doctoren voorkomen. 2o. De tweede grondslag is een premieta rief, dat geëvenredigd is aan de liitkoering eu den leefttijd. Spr. spoorde deu jongen werk man aan zich aantesluiten, besprak de rede lijkheid, dat de contributie klimt met de jaren en weerlegde het bezwaar van vele om toe— tetreden daar do verzekering eindigt op 60— jarigen leeftijd, door to wijzen op de te wach ten ouderdoinsvi rzekorin,', welke laatste steeds scherp onderscheiden moet blijven van de ziek teverzekering. Verzekering tegeu ziekte is ver zekering tegen ongevallen, die kunnen voor komen en dus mag niemand het jammer viu- den, nooit iets getrokken te hebben, evenmin als hij zich beklaagt, al 20 jaar betaald te hebben aau de assurantie tegen brandschade, zonder dat hij nog ooit is afgebrand. Spr. prees de deugd van spaarzaamheid, besprak hoe er in de wereld al mee wordt omgespron gen, wat er vooral aan sterken drank wordt besteed, terwijl do arbeider terugschrikt voor oeu gering offer waar het eene zaak geldt, waar hij zijn geld gerust voor kan uitgeveu en spoorde allen aan lid te worden van het zioKeufonds, eu zich te verzekeren tegen toe kom8tige armoede eu gebrek, eu graag hunne contributie te betalen, want ook in deze ver— eeniging wil zij heilzaam en nuttig wérken moeten offers gebracht worden, dan zal het ziekenfonds meer en meer een noodzakelijk heil voor den werkman blijken. Nadat de waarnemende voorzitter, deii WelEerw. J. Tervooreu bedankt had voor zijn lezing, vroeg de geestelijke adviseur nog even het woord. Hij dankte allen, die aan deu bloei van het ziekenfonds hadden meegewerkt, met oarao den Lieer M v. d. Wee, bepleitte nog eens het nlleu voor één, het één voor allen dor christelijke uaasteliefde en hoopte dat de leden hunne vereeniging door woord en daad zouden steunen en bij niet aangeslotenen tot toetreding aandringen, opdat het plantje zou opgroeien tot «en boom. Hierna werd de vwrgaderiug gesloten met den chrietdijken groet. Ongeluk, Terwijl het meisje J. S- op een trap klom om de ruiten te zoomen, trapte zij mie, viel eu had het ongeluk haar linkerarm te ont wrichten. Zij kermde van pijn. Spoedig werd een geneesheer ontboden. Moord Als nadere bijzonderheden omtrent den al bier gepleegden moordaanslag kunnen wij nog melden. Hoewel de algemeeue indruk des \olk8 is, en ook zooals verschillende getuigen verklaren, dat de zich is arrest bevindenden G. Netten, de dader is, blijft deze echter beslist ontkennen. De verklaringen echter dar ge hoorde geluigen, zijn van zulk beslisseuden aard, dat ontkennen zijnerzijds niet veel zal baton. Het slachtoffer zelf M. Daraeu heeft ook voor zijn dood pertinent verklaard, dat G. Netten wel degelijk de dader is. Ook toen de vermeende dader j.l Dingdag met het vreeselyk verminkte lijk werd geconfronteerd, behield hij zija gewone kalmte eu hield zijne onschuld vol. Daarna is bij door de Mare chnussée naar 's Bosch getransporteerd. Ontzaggelijk was telkens de volksoploop, wanneer de dader van de kazerne naar het gasthuis werd geleid, 's Maandags toen de getroffene nog leefde en Dinsdags Laar het lijk. Eene huivering voer door het volk, telkens wanneer hij tueschen een viertal Marechaussée, met de handen op den rug gebonden, en strak voor zich uitziende door de dichte haag van menschen heenging. Ziju familie is uit vrees voor wraak naar Ongeluk. Dezer dagen overkwam deu knecht van deu Molenaar F. Teurlings, een ongeval, dat naar omstandigheden vrijwel afliep. Nabij bakker de Bond, liep een rad van de kar, eu kwam tegen een lantaarenpaal teiecht, welke geheel vernield werd. Twee kinderen van bakker de Bond, die op de trottoir speelden, bleven on gedeerd, doordat, het rad door den lantaaren paal werd tegengehouden. Hierdoor werd grooter onheil voorkomen. Het paard sloeg op hol. liet nienstei Soleilland, ter dood veroordeeld wegens den gru- welijken moord op de kleine Martha Erbelding en die thans te Parijs in de gevangenis La Santé afwacht ol hij zal worden terechtgesteld of zijn straf ge wijzigd, heeft ook nu nog gepoogd een nieuwen misdaad te plegen. Het is de gewoonte, dat ter dood veroordeelden dag en nacht bewaakt worden en daar voor wijst men een paar andere gevan genen aan, voor wie dit een bewijs van gunst is, dat alleen wordt toegekend aan hen, die ~ich voorbeeldig gedragen. Voor de bewaking van Soleilland waren aangewezen de gevangenen Henri Ga vary en Charles Brassier- Gavary, een landlooper, tot een maand gevangenis straf veroordeeld wegens een vechtpartij is thans uit de gevangenis ontslagen, en heeft meegedeeld, dat Soleilland hem getracht heeft over te halen, zijn vrouw te vermoorden. Toen de bewaker hem vertelde, dat hij den volgenden dag ontslagen zou worden, zeide Soleil land tegen hem »Gij moet naar mijn vrouw gaan eu haar zeggen, dat zij mij geld zendt, geen 5 10, of 20 francs, minstens 50 moet zij mij zenden. Zie toe of zij het doet en als zij het geld verzonden heeft, dan moet gij haar dooden, als gij een kerel zijt O ik wenschte wel 24 uren de vrijheid te hebben om haar zelf den hals af te snijden. Daarna mag Deibier (de beul) het mij doen. Wanneer ge het niet durft dan zoek een vriend op die het doen wil. Zoodra Gavary vrij was begaf hlij zich werkelijk naar de vrouw van So leilland maar niet om haar te vermoorden, doch om haar te zeggen welke opdracht haar man hem had gegeven en om haar te waarschuwen op haar hoede te zijn. Brand in een inolen. De brand, die Maandag uitbrak in een meelmolen te Gyor (Hongarije) heeft den geheelen dag en nacht voort gewoed en was Dinsdagmorgen nog niet geheel gebluscht. De molen, met stoom gedreven, was een groot gebouw van 4 verdiepingen, waar 200 arbeiders werkten Toen de brand uitbrak, waren alle arbeiders in de fabriek, de meesten gelijkvloers en op de eerste verdieping, zoodat zij spoedig konden vluchten. Een kwartier na het uitbreken van den brand werden op de 4e verdieping 2 vensters geopend, waar 30 menschen uitsprongen. De brandweer en de vrij willige redders spreidden vangzeilen uit, maar 10 menschen sprongen mis, 6 van hen waren terstond dood en de anderen zwaar gewond, maar ook zij, die in de zeilen terecht kwamen, kregen verwondingen. Een half verbrande ar beider viel op een politieagent, waardoor beiden omkwamen. De gewonden wer den naar het hospitaal gebracht, doch elders vertrokken. Het mes is gevonden, een I daar was spoedig geen plaats meer. In gXtórvedrd™ Woenedagmorgeo, het lijk, stadheerschte groote opgewondenheid wna geschouwd door het gerecht uit den Bosch, is het iu alle stilte op het K. K. Kerkhof be graven. Vrijdagmorgen, 9 uur, had de plechtige uitvaart plaats vau het slachtoffer. De familie leden, benevens vele vrienden waren aanwe zig. Een groota schaar nieuwsgierigen, die zich aan d8 kerk hadden opgesteld, waren bewogen door de groote droefheid zijner ouders. Hoe een kind ook is een onder blijft een ouderhart behouden Moge het gebeurde hier een spiegel zijn voor vele anderen. Nog maar al te veel hoort mea in dio buurt vau baldadigheden. De oorzaak Geen tiende der baldadigheden en straat schandalen zouden er plaats hebben als ze zich niet zoo verregaand aan deu drank te buiteu gingen Maar we hopeu op beterschap. Zoo'u voor beeld slaat in R. K. Volksbond Door het ijverig bestuur van onzen R. K. Volksbond wordeu pogingen aangewend om te komen tot oprichting van een spaarkas voor gezamelijken aankoop van steenkolen en aar dappel, twee voorname ver bruiksartikelen voor het huishouden. Degeueu die hieraan wenschen deel te nemen kunuen zich aan de Secretaris sen opgeven, hoeveel mudden zij er willen eu op welken tijd het liefst geleverd hebben. Bij geucepznme deelname, kau er prijsop gave worden, gevraagd en daarna eene verga dering der deelueraers gehouden wordeu, om tot een besluit te komen. Niemand verbindt zich echter door deze opgave. Afwijzend beschikt. Door ons Diocesaan Ziekenfondsbestuur, was een aanvraag gedaan om eene subsidie vau Rijkswege ten einde de onkosten te bestrijden die noodig zijn, bij het geven van een cursus tot het verleenou vau eerste hulp bij bedrijfs ongevallen. Naar wij uit vertrouwbare bion vernemen, is door den bevoegden Minister ken nis gegeven dat op deze aanvrage afwijzend is beschikt, aangezien van de aanvragende vereeniging alleen personen van een bepaald godsdienst lid mogen worden, en dus ook al- leeu die personen vau oen subsidie zeuden i prefiteeren De gezinnen der arbeiders verzamelden zich voor het hospitaal, om naar ver miste familieleden te vragen en toen men hen niet toeliet, wilden zij de poort bestormen. De portier had de grootste moeite de menschen van dit voornemen terug te brengen. Alle geneesheeren uit de stad en de omgeving zijn naar het hospitaal en het terrein van den brand gegaan, om hulp aan de gewon den te verleenen In den namiddag van Dinsdag werd appèl over de arbeiders gehouden, waaruit bleek, dat er onge veer 50 ontbreken. Men vreest, dat het grootste deel daarvan in de vlammen zijn omgekomen. Op het terrein van den brand spelen zich aangrijpende tooneelen af; weenende vrouwen en kinderen zoeken den man en vader. De schade beloopt, na voorloopige schatting, een half millioen gulden. Moordaanslag op een Kussisebcn graaf. Marie Tamofski, de Russische vrouw, die te Weenen gearresteerd werd in verband met een moordaanslag op graaf Kamarofski te Venetië, heeft thans be kend, dat zij met den mede-gearresteer den advocaat Prilukof den moord had beraamd. De graaf had een testament gemaakt, waarbij hij zijn roerend bezit aan Marie Tarnofski, met wie hij in het huwelijk zou treden en zijn onroerende goederen aan een knaap, die door haar werd opgevoed, vermaaktete zamen bedroeg zijn vermogen f 4.900.000. Het half millioen, waarvoor het leven van graaf Kamarofski verzekerd was, zou de buit van Priluwkof zijn. Deze ontkent nog alle schuld en beweert, dat een Rus, Naumow genaamd die op Marie Tar nofski verliefd was, de dader is. Er be staan vermoedens, dat deze Naumow en Prilukof dezelfde persoon is. Graaf Kar- I nofski is aan zijn wonden overleden. Gruwelijk vermoord Aan het Bat. N b 1. wordt geseind uit Makassar, 9 Augustus Te Matandao en Ranoitole werden de aanwezige pa trouilles op den 19en en den 21 en Juli tijdens de bereiding van het eten over vallen door de bevolking en vermoord. Te Matandao zijn gesneuveld een in- landsche korporaal en elf inlandsche fuseliers. Te Ranoitole waarheen zich luitenant Matthes met zijn troep had begeven, sneuvelden de luitenants Matthes en Kies, de sergeant Rewiersma no. 60252 de fuseliers Bonte no. 58300, Meinster no. 59414, Goossens no. 55585, Van Loenen no. 55539, Otte no. 39972, Deykers no. 55535, Berben no. 58293, Sem no. 55486, tien inlandsche fuseliers, tien dwangaroeiders. Verloren zijn gegaan 25 geweren. De daders zijn Bergtomories. De hou ding van den Maroendoe is verdacht, hij is gevlucht. De kustbewoners van Makole en Ede zijn ons getrouw. De aanleiding tot het gebeurde is het ruwe optreden van de soldaten en de gevangenneming van het hoofd To- pekambiat. De marechaussee onder kapitein Hei ligers zijn over Tompiro naar het bin nenland vertrokken om in verbinding met de brigades uit Malili naar de Berg Tomori op te rukken- Morgen vertrekken drie brigades aan vullingstroepen onder de onderluils Beukers en Kuen. De toestand is be vredigend en wordt door ons beheerscht Een dwangarbeider in het hospitaal alhier opgenomen, die tien dagen bij de Berg-Tomori gevangen geweest is, deelt ijzingwekkende bijzonderheden mee om trent de slachting. Tijdens een verhuizing naar een ge schiktere woning werden de soldaten van den troep van luitenant Matthes, die met pak en zak beladen waren, door een zeshonderd man sterke bende met den klewang aangevallen. De soldaten konden zich niet verdedigen, vluchtten, maar werden op de vlucht door de Tomori de hielpeezen doorgekapt en daarna gruwelijk afgemaakt. Over het advertecren. De bekende Amerikaansche humorist Mark Twain acht het adverteeren nooc zakelijk. Toen hij in zijn jonge jaren in Virgini een blad, De Onderneming, redi geerde, zette en drukte, waardoor d eene helft gewijd werd aan werkzaam heden in de mijnen, schreef een bijge loovige abonné, dat hij in zijn nummer een spin gevonden had en nu wenschte hij te weten of dat een voorbode van gelak of van ongeluk was. Mark Twain antwoordde hem in het blad op de volgende wijze Het vinden van een spin in uw nummer van De Onderneming, beteekent geluk noch ongeluk. De spin heeft waarschijnlijk in de courant willen na zien, welke winkelier adverteerde en welke niet, om dan in den winkel van den laatste rustig haar web te kunnen spinnen, zonder voor beschadiging be vreesd te zijn. Apachen. In de nacht van Zondag op Maandag hebben de apachen te Parijs danig huisge houden- Eerst werd een grondeigenaar uit Dauphiné beroofd en vervolgens neer geschoten, waarna onmenschen hem ba dende in zijn bloed lieten liggen. Een aantal andere nachtelijke wandelaars za gen, zich onverhoeds dolksteken toege bracht en in verschillende gedeelten van de oude stad werden geregelde salvo's afgevuurd. En dat niettegenstaande de politie druk in de weer was. onder lei ding nog wel van den hoofdinspecteur. Het eenig resultaat, dat zij bereikte, was de arrestatie van een tiental personen, in wier bezit dolken of revolvers gevon den worden Er zijn langzamerhand reeds zooveel wapens in beslag genomen, dat de zaal, waar deze worden bewaard, veel heeft van een welvoorzienen geweer makerswinkel. Bloedige kermis te Reusel. Men meldt De kermis te Reusel heeft zich geken merkt door bloedige gevechten, waarin de messen een treurige rol hebben ge speeld. In de herberg van Vermeulen zaten eenige jongelieden uit Arendonck met hunne vriendinnen. De zoon van een herbergier uit Reusel zocht twist met het gezelschap. Hij trok een mes uit zijn zak en sneed een der meisjes, dat aan een tafeltje zat, bijna de hand af. Toen vluchtte bij, door de jongemannen ach tervolgd Dezen gingen naar zijn huis, waar zij de meubels stuk sloegen en de vensters met steenen kapot wierpen. 't Avonds werden no£ twee jongens uit Arendonck door inwoners van Reusel messteken zwaar gewond. Zij werden ver bonden door dokters Verhoeven en Mat- thé uit Arendonck. De schuldigen zijn bekend en procès- Z. D H. Mgr. W. Van de Ven, Bis schop van 's-Bosch, heeft op verzoek van den Hoogeerw. pater provinciaal der Franciscanen, eervol ontslag verleend aan den Zeereerw. pater A. J. Plug- maekers als pastoor te Nijmegen (H. Franciscus)aan den Weleerw pater J. J. A. Terstappen als kapelaan te Am- merzoden, en aan den Weleerw. pater A. J. Th. Galdenberg als kapelaan te Zalt-Bommelen heeft in voormelde vacatures voorzien door de benoeming respectievelijk van de Eerw. paters P J. Bennenbroek, F. J. Verhoyen en H. J. H. Kuijpers. H.H. Correspondenten De berichten worden over het alge meen veel te laat ingezonden we laten ze voortaan liggen, die na den eersten post komen op den verschijndag. Vakvereeniging Kaatsheuvel in een volgend nummer. DE REDACTIE. .«iii■vAimmmtwt.ss-"Ini mmi umii imvnmmi*. mmmm (Buiten verantwoordelijkheid der R.'dactie.) n.l. de zwarte letters op het helder wit Kookt uw water en uwe melk* Eilieve, los voor mij het raadsel op water te koken dat er langen tijd ni^ was en nu slechts gedeeltelijk. Ja er zij: hier meer van die raadsels op te losset de tijd zal ze duidelijk maken. Hoevvt we slechts nog gedeeltelijke verbetering hebben, zijn we toch reeds dankba* voor datgene wat we door onze moeit( verkregen en hopen we dat de »bezorgc heid* van het gemeentebestuur zich ooi mildelijk over wijk B. mag uitstrekken U mijnheer de Red beleefd dankenc voor de verleende plaatsruimte teeken Hoogachtend Uw abonné M. J. Timmermans. P.S. Volgende maal hoop ik mijt onbekenden broeder te Raamsdonksveet te beantwoorden. verbaal is opgemaakt. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij s.v.pl- voor onderstaande eenige ruimte in uw veel gelezen blad. De stemming voor een wethouder wegens periodieke aftreding heeft weder plaats gehad. Hoorden wij hier en daar de meening uiten, dat de vroegere wet houder, de heer Peter Verschoor weder herstemd zou worden, de uitslag heeft bewezen, dat deze meening niet de opinie was van de coalitie. Het kan raar loopen in de wereld en het meeste verbaasd men zich dagelijks over het zichzelf niet gelijk blijven, over de inconsequentie dus der menschen. We hebben een tijd gekend, dat de Heer P. Verschoor als wethouder zitting had, niet voor een oogenblik, neen voor bijna 30 jaar. Een aantal jaren waarin hij de gemeente diende in polder- en gemeente zaken op voortreffelijke wijze zonder een marionet (willoos werktuig) te zijn van een veelhoofdig individu. De man met de 28 dienstjaren (zie verkiezingscircu laire) komt derhalve nog in de achter hoede. Mijnh. de Red. kunt u mij ook zeggen wanneer iemand, die gedurende een groot aantal jaren op rustige, stilzwij gende, deemoedige manier een post bekleed heeft, gepensioneerd wordt, ge decoreerd of iets dergelijks f Het zou velen bepaald genoegen doen onze acht bare Wethouders met zóóveel dienstjaren met een lintje in het knoopsgat te zien, of liever nog gepensioneerd met dank betuiging vooi de »vele* en sgewichtige* diensten den lande bewezen De Heer Verschoor heeft naar dit alles geen kans meei, hij viel als offer van lage, zelfzuchtige intriges Eerst trachtte men hem als gemeen teraadslid te doen vallen, omdat hij in gemeentezaken te onpartijdig, te eerlijk was. Het rechtvaardigheidsgevoel der kiezers besliste evenwel ondanks alles in iet voordeel van genoemden heer. Maar men had slechts gedeeltelijk gezegevierd het recht reikte niet verder dan tot de deuren van de plaats waar het recht behoort te zetelen of is er iemand die het recht durft noemen als een persoon wethouder afgemaakt wordt omdat hij in zijn bestuur niet ^partijdig* wenscht te zijn, maar alleen het algemeen belang van alle4 richtingen op het oog had Zoo er iemand is, dat hij spreke. Het ligt niet in mijne bedoeling de toenmaals plaats gehad hebbende feiten weder op te rakelen, omdat onwillekeu rig daardoor dingen aan het licht zouden komen, waarvan het wenschelijk is ze maar tot het verleden te laten behooren. Alleen dit wensch ik te zeggen, dat men thans in de gelegenheid was het onrecht enkele jaren geleden gepleegd, weder gedeeltelijk goed te maken. Het is niet gebeurd. Het schijnt, dat bij ons plichtsgevoel zich met zelfzucht niet meten kan, enfin het kwam ook zoo slecht in hun kraam te pas, als er nu een vooruitstrevende wethouder in het dagelijksch bestuur kwam, afgezien nog van het feit, dat het niet meer als be slist billijk was, dat een man van de protestantsche richting wethouder was. Het oude regeeringsstel bleef gehand haafd, bijgevolg blijft een groot gedeelte der ingezetenen onvertegenwoordigd, wat evenwel niet wegneemt, dat die gemeen tenaren, welke buiten dat ènge kringetje staan toch den weg wel weten om des noods. wat meermalen gebleken is, zich met behulp van hooger hand recht en bescherming te verschaffen. Dit blijkt alweer uit het feit, dat voor zoover invloeden van buiten werken ver betering gebracht is in het drinkwater. De bewoners van wijk B. hebben even wel door de slechte sluiting van schutten, enz. de laatste 2 dagen der week zoo goed als geen water, ook daarin kan voorzien worden. •Eigenaardig steekt hierbij af de be zorgdheid van het gemeentebestuur voor de gezondheid harer onderdanen. Ik las op 13 September 1907. M. v. T. te Duesen, ovoitr. scheepraartregl. fv of 2 d. J. S. te Kaatsheuvel, drankwet overlr, f5 of 3 d. II. F. d. II. te OoMerhnu», A. Q Waspik, G. W. F. te Capclle, H. K. en F beiden te Kautsheuvel, J. v. P. tcCipelle, W.IJ te Loonopzand, C. v. d. L. te Berkel en O, G.O te Vrijh.-Cappel, allen overtr. motor-rij wie! regl. ieder f 1 of 1 d. M. M. en H. M. beidon ti Waalwijk, overlr. alsvoor, ieder f 5, of 3 d. J d. J. te Oapelle en L. v. D. te Druneo, beidet overtr. alsvoor, ieder f of 2 d. J. C. C. i( Waalwijk, overtr. alsvoor, f3 of 2 d. J. de J te Capelle, overtr. algetn. veiligh. wet 5 d. G. v. O. Geertruidenberg, A. A. W. te al9voot J. v. B. te Kaatsheuvel en A. L. G. te alsvoor allen dronkenschap, ieder f8 of 2 d. C. K. Vlijmen, P. V. te Nieuwkuik, J. C. C. te Waal! wijk en H. M te Baardwijk, all«D openb. dron keuiciiap, ieder f 5 of 3 d. L. V. te Draneo, overtr. alsvoor f 15 of 3 d L. v. R. te Kanti. heuvel, overtr. en boete alsvoor. M. D. te ah voo--, overtr. alsvoor 3d P. J. H. te Wialwijl en G. v. D. te Kaatsheuvel, overtr alsvoor, irder f 4 of 3d. J. v. R. te alsvoor, overtr. alsv >or, 3 d. G. D. te alsvoor, burengeiucht f3 of 2 d, Dezelfde, opgaven valsche naam f 4 of 3 d N. Ij. P. L en L. v. B. a len te Kaatsheuvel, overtr. veldpol. ieder f 3 of 2 d. J. C. C. ti Waalwijk, en J. G. M. te Besoijen, overtr. pol. veroid. ieder f 2 ot 1 d. J. P. W. te Spran overtr. motor en rijwiel regl. f 5 of 3 d. M. te Tilburg, overtr. en boets alsvoor. H. V. h.vr, G. H. te Baardwijk en W. S. te Vlijmen, overtr, prov. regl. ieder fl of 1 d. J.v. Z. te Waalwijk straatschenderij f3 of 2d. Chr. v. d. A. te Sprang overtr. leerplichtwet, f 10 of 3 d. Dezelfde overtr en boete alsvoor. A. v. B. te Tilburg, overtr. motor en rijwiel wet, f8 of 3 weken tuchtschool P. v. A. te Almkerk, dronkenschap (verzet) ver vallen verklaard. 6 13. GEBOORTEN Helana Francisca Maria d. v. U J. da Goay en C. v. Esch. Antonetta d v. H. J. van Kuik en A. van Disseldorp Engène Pietcr, Maria z. v. P. W. H Verwiel en M. W. M. Jurriisen. OVERLIJDEN Adriana Maria Reas, 15 maan den. Anra Catharina van den Broek, Sli jaren. Mnria Catharina de Bont, echt- genoote van C. J. van Ileijst. 68 jarari. Antoniue Georgius Bijlhout 14 mainden. Adriana Tonwenberg 71 jaren. KAATSHEUVEL. 1—14 S-'ptemDer. GEBOORTENCornelis Martinus z. van J. van der Schoor en A. van lersel Johanuei Antocius, z van C. van den Broek en F. Voogd Josephus Cornelis z. van H, Bergmans en H. Kops Walthera Johan na Wilhelmira d. vun J. v*n Riel en L, van Beers Bernardus Hubertus z. van C. W. Oerlemans en A. de Nijs Piater Balthazar z. van P. A. van Brunschot sn M. Verhoeven Adriana Maria d. van A. M. Rijken en A. C. van der Linden Johanna Maria d. van W. Roestenberg en J. Klis Johannes z. van C. Laroe en A M. van der Linden. OVERLIJDEN: Jacoba van Gulik, echtgenoot! van Hendrik van Wanrooij, 65 j. An— tonie Vos, echtgenoot van Adrianus van den Brook 58 Christina Klerx, ceht- genoote van AntODie Sf an, 34j. Martinus Snoeren, 66 j. Marinus Daraen 23 j. - Catharina vsn der Linden, 8 mnd. HUWELIJKEN: Gerardus Arnoldus v. der Heijden, 27 j. en Johanna Maria van Boxtel 26 j. Pieter van der Sanden, 30 j. en Wilhelmina Pieternell» van Loon, 28 j. RAAMSDÜNK van 30 Augustus tot 13 September GEBOREN Petronella Catharina, d. van Jaco— bus Johannes de Graaf! en Johanua Jacobs deJoDgh Jacobus Heudricu9, z. r. Ja cobus HeDdricus van Biezen en Maris Soeters. Martinus Johannes, z. v. Jo annes Kommer* er. Teentje Mesch. Jo hanna, z. v. Adriaan van Zon eu Hen- rica Adriana vaD der Steen. Dingeman Antonius, s. v. Johannes Blom en Cornelia Snijders. Hubertus Cornelis, z v.Petrui Broeders en Wilhelmina Emmen. Jo hanna Theodora Maria, d. v. Wilhelmus Nootenboom en Maria van Oosterhout. Jacob, z. v. Jacob Pols en Cornelia Rozen- brand. Maria Petronella, d. v. Petrui Koopmann en Maria Wilhelmina Kanters. Alida, d. v. Adriaan Johannes Lank— buijzen en Anna Elisabeth van Dongen. Gerardus Rigardus, z. v. Gijsbertus Ma- riDUS de Bot en Maria Gerdin» Verhulst. OVERLEDEN: Steven van Dongen, echtgenoot van Johanna Cornelia Konings oud 68 j. Aotonia Camelia Vissers, oud 8 jaren. Antonia Waaj, echtgenoote van Cornell» Kieboora oud 77 jaar. Dingeaa Maria Ver hagen oud twee m. HUWELIJKEN: Franciscaa Antonius Koevoetl oud 29 j te Dordrecht en Helena Maris Theodora van Houten oud 25 jaren wonende alhier. Adrianus van den Kieboom oud 22 j. wonende alhier en Cornelia Antonis Dimphina de Jong oud 19 jaren wonendt te Waspik. Adrianus Johannes Broderl oud 23 j. rn Anna van Seoters oud 17 ja ren beiden wonende alhier. wordt elk gezicht door blozend, jeugdig- frisch uiterlijk; zachte, blanke huid, en verblindend schoon teiat. Dit; alles bewerkt de echte vau BERGMAN Co., Radebkul met fabrieksmerk „Stokpaardjes* 50 ets. p. st. bij ANTOON TIELKN.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 10