Reclame. BUITENLAND. België. Frankrijk. Marokko. Japan. BÏNN.F.NLA Het beste, mooiste en bil- lijkste Drukwerk bekomt men bij de Waalwijksche Stoomdrukkerij JUL volk kan bedreigen. Bovendien is tonder oorlog de allerhoogste inspanning van een volk in zijn geheel niet denkbaar en daarom reeds zal hij nooit verdwij nen. Nog een uitlating van dr. Steinmetz De overwinning kan en zal slechts zijn aan de zijde van dat volk, hetwelk in waarlijk goede en krachtige eigen schappen, zoowel moreel als physiek, uitmunt boven het andere. De Duitsche schrijver men kan waarlijk wel zien, dat hier een Duitscher aan het woord is 1 zeg niet, dat de oorlog een noodzakelijk kwaad, maar dat hij een noodzakelijk goed is. Sterker kan het al niet. Intusschen zijn hetgeen hij aanvoert meer uitroepen en beweringen dan een betoog, waarover te discussieeren valt, waarbij argumenten tegen argumenten geplaatst en gewogen kunnen worden. Als de schrijver beweert, dat in den oorlog de beste en edelste eigenschap pen der individuen als offers gebracht worden op het altaar der gemeenschap, dan mag men toch vragen ol die beste en edelste eigenschappen niet op andere manier tot ontwikkeling en ontplooiing kunnen komen en of vooral niet op nuttiger wijze die offers voor de gemeen schap kunnen worden gebracht. Is de geestelijke en stoffelijke ontwikkeling van het volk, de strijd tegen de volks zonden, het ijveren voor betere woning toestanden, het opheffen van de name- looze ellende die we dagelijks om ons heen zien, is dit alles geen arbeids terrein, dat de werkkracht van allen vraagt en de beste eigenschappen van den mensch behoeft Is de gemeenschap niet beter te dienen dan door de offers, die een oorlog vordert Wat de concurrentie voor de indivi duen is, is de oorlog voor de staten, zegt dr. Steinmetz. Is deze stelling onaantastbaar Kunnen de staten zich niet op een andere en edeler manier met ellcaar meten Is het niet roemvoller, dat de landen met el kander wedijveren in de verheffing van het zedelijk peil en der volksontwikke ling, in de verhooging der stoffelijke welvaart, in het tot bloei brengen der verschillende takken van volksbestaan Is in dit alles geen voldoende prikkel aanwezig om den dood der staten te voorkomen En wat heeft, wel bezien, de bewe ring om het lijf, dat zonder oorlog de allerhoogste inspanning van een volk in zijn geheel niet denkbaar is Is er dan geen andere band die het volk samen houdt, geen ander doel waarnaar we gezamenlijk kunnen streven, geen ander ideaal dat we ons inspannen te verwe zenlijken Wat is er ten slotte waar van de be wering, dat de overwinning slechts kan zijn aan het volk, dat boven het andere in goede en krachtige zedelijke en licha melijke eigenschappen uitmunt Kan dit waar zijn bij de groote onge lijkheid in zielental en hulpmiddelen, die tusschen de verschillende volken bestaat De Denen zijn een krachtig ras, zij streden met groote dapperheid, toch moesten zij in 1864 tegen de verplet terende overmacht van het Pruisische en het Oostenrijksche leger het onder spit delven. De Boeren bezaten uitmuntende eigen schappen, zij vochten als leeuwen, toch moesten zij het op den duur tegen het veel sterkere Engelsehe leger afleggen. o Men behoeft niet weekhartig of sen timenteel oi laf te zijn, om een lofrede op den oorlog, met name zooals hij tegenwoordig gevoerd wordt, onzinnig te achten Een afdeeling soldaten trekt op, op gewekt en vol moed, de dierbaren die men achterliet vergetend, om enkel aan het vaderland te denken. Daar daalt een regen van ontplofbare projectielen op hen neer. De afdeeling is vernietigd, in flarden gescheurde ledematen bedekken het slagveld Het leger gaat onder de beste voor uitzichten ten strijde. De geest is uit stekend, minderen en officieren wed ijveren in toewijding. Men raakt met den vijand slasgs- Daar begaat de opper bevelhebber of een der onderbevelheb bers een tactische of strategische fout. Het leger is verloren ondanks den heldenmoed en de doodsverachting der soldaten Een prachtig oorlogsschip van 20.000 ton met honderden koppen, bemand, het móóiste der vloot, stoot op een mijn en vliegt in de lucht. Schip en be manning zijn in een oogenblik verloren.... Zoo is de oorlog. Wie wil daar een lofzang op zingen Is het niet treurig, dat dr. Steinmetz de vraag, of de oorlogzuchtige geest af nemend i\ ontkennend meent te mogen beantwoorden Maar is dit wel juist Gaan wij dan naar de barbaarschheid terug H. Verteld te Vucht. Een inwoner van Vught vertelt hier vrij en openhartig hce hij beterschap heeft be komen van een bedroevende huidziekte. In woners van Waalwijk, die een geneesmid del zoeken voor aambeien, prikkelende huid uitslag of eenige andere huidziekte, zullen het de moeite waard vinden om van den goeden raad van hun buurman nut te trek ken. De heer H. r. d. Lindt, wonende te Vucht, deelt ons mede Sedert geruimen tijd ben ik opgeschept geweest met uitwendige aam beien, ik kan u moeilijk beschrijven delast en ellende, die ik daardoor had te doorataan. De jeuking waa onuitstaanbaar en dik wijls kon ik niet eens stil blijven zitten, terwijl ze mij ook bij het loopen veel last veroorzaakten. Men raadde mij aan LJw Poster's Zalf eens te probeeren ik ben blij, dat ik hiertoe overging, want ik bekwam een enorme verlichting direct bij toepassing hiervan en na verloop van zes dagen was ik geheel van deze ellendige kwaal verlost, waarvoor ik u myn hartelijken dank betuig en ik zal steeds gaarne Uw geneesmiddel recomm&ndeeren. Ik ondergetekende verklaar dat het bo venstaande waar ia en machtig U het pu- bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die de heer v. d. Lindt gehad heeft. Wij waarechuwen tegen na maak en maken koopers er op attent, dat op iedere dooe de handteekeuing van Ja mes Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Duuiou lin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,76 voor óón of f 10.voer zes doozea. Te Antwerpen is nu de zevende week ingegaan van de onrust, de armoede, de verbittering, die door de staking en uits'ui ting noodzakelijkerwijze wordt veroorzaakt. Honderden gezinnen verdienen geen brood en honderden andere moeten met hen lijden, de kleine winkeliers trachten crediet te ver- leenen, maar kunnen dezen last niet langer dragen en de eigenaren van groote zsken worden met te zware achade bedreigd, om niet de gewone milddadigheid in te korten. De Federation Maritime verwierp gisteren het door de werklieden aangenomen voor stel, dat het volgende omvattele. Het werk wordt onvoorwaardelijk herval 2o, er wordt een gemengde commissie benoemd, om te onderzoeken of er reden bestaat de loonen van de hout- en giaanlossers te ver- hoogen. Gisteremiamiddag is een ministeeraad ge houden over het conflict in de haven van Antwerpen. Hubert, de miuister van Arbeid, zal onverwijld een brief aan den burge meester van Antwerpen zenden, waarbij dezen de grondslagen voor een overeenkomst, om tol een oplossing van het geschil te geraken, worden aan de hand gedaan. Er zijn op 't oogeubliz ruim 6000 vreem delingen aan 't werk. De president heeft gratie verleend aan den vuigen kindermoordenaar Soleilland. President Fallières heeft te kennen gege ten, dat hij Soleilland, den moordenaar van de kleine Marthe Elberding, geen gratie verleend heeft op gronden, aan de zaak zelf ontleend, maar omdat hij principieel tegen stander van de doodvtraf ia. Van verschil lende zijden heeft de president daarvoor veM moeten hooren. Het „Journal des Débats' acht dat een aanmatigen van de wetgevende bevoegdheid door Fallières. De Temps wil, dat het parlement zich spoedig zal uitspreken, ook, omdat dr zwaarste 9traf, die er na feitelijke afschaffing van de doodstraf over blijft, de verbanning blijft, die de misdadi gers als een soort pleitierreis beschouwen. De bevolking van Parijs is in verschil lende kringen hoogst verontwaardigd over de begenadiging Die verontwaardiging heeft zich gisteren, Zondag, o.m. lucht, gegeven in een betooging van huismoeders uit den kleinen burgers- en arbeidersstand uit het 11e arrondissement. Men kwam in den namiddag voor de St. Ambroisekerk bijeen om zich iD optocht langs de boulevards naar het ministerie van justitie en het Elysóe te begeven. Onderweg werden tal van ver ontwaardigde kreten geuit„De guillotine 1* „Dood aan Soleilland 1* „Spuwt op Fallièresl' euz. De stoet werd dikwijls in zijn gang door de politie verstrooid, vormde zich dan weer opnieuw, maar verloor ten slotte te veel deelnemers. Na veel tumult gelukte het de politie te verhinderen, dat de mani festanten de Place Vendome of het paleis van den president konden bereiken. Eenige arrestaties vonden plaats. Botsingen tusschen menigte en politie kwamen echter niet voor. Om zes uur was alles afgeloopen. De encycliek over bet modernisme. De door de Osservato e Romano gepubli ceerde encycliek over het modernisme stelt vast dat bet modernisme thans een ernstig gevaar voor de Kerk is geworden en dat hot een der eerste plichten van den Paus is maatregelen te nemen legen dat gevaar Do ooefi'.'uk gaat dan hot modernisme in al zijn geledingen na on onderzoekt zijn verschillende richtingen in de filosofie, de theologie, het geloof, de geschiedenis, de kritiek en de hervormingsbewegingen. Er wordt stelling genomen tegen het radica lis dat de grondsbgen van de kerkelijke leer stellingen, hiërarchie en tucht ondermijnt. Het modernisme is een samenvatting van alle ketterijen en moet noodwendig leiden tot het loochenen van een God. 'leugellooze eerzucht, zelfzucht, onkunde, geringschatting der ware, katholieke wetenschap en d«r voorgeschreven katholieke leer zijn hetgeen het modernisme onder een aanzienlijk deel der katholieken, zelfs onder den clerus ge zaaid heeft. De Paus herinnert dan aan de maatregelen, die Leo XIII ter bestrijding van dergelijke dwalingen genomen heeft cn bepaalt het volgende lo Het onderwijs in do scholastieke filosofie en theologie aan alle seminaria en alle katholieke universiteiten, waar college wordt gegeven in positieve theologie, moet in oprecht katholieken geest worden gegeven. 2o. De modernisten moeten verwijderd worden uit het besturend en onderwijzend personeel van de seminaria en de katholieke universiteiten. 8o. De bisschoppen moeten er zorg voor dragen, dat de clerus zoowel als de geloo- vigen verre worden gehouden van de mo dernistische pers. 4o. In elke diocees moet een college van censuur worden opgericht tot het onder zoeken van katholieke publicaties. Voorts wordt het verbod van Leo XIII bevestigd, waarbij der geestelijkheid verboden werd zonder verlof van den bisschop tijdschriften te redigeeren. Op de geestelijke medewer kers van tijdschriften moet toezicht wordeu gehouden. 5o. Het is den geestelijken, behoudens in zeer zeldzame uitzonderingsgevallen, ver boden congressen le houden. Verder worden voorzieningen getroffen voor de oprichting van een raad van toezicht in elke diocees, dij waken moet tegen de verbreiding van moderne dwalingen, waarover de bisschoppen den Paus verslag moet u uitbrengen. Aan het slot der encycliek zegt de Paus, dat hij voorziet, dat de tegenstander? der Keik deze encyclieken zullen misbruikei" om hem voor te stellen als den vijand van wetenschap en van den vooruitgang dei besoharing. Op deze beschuldiging antwoordt hij met daden. Hij heeft besloten zoo krachtig mogelijk de oprichting te steunen vin een bijzonder instituut, waartoe de meest vermaarde vertegenwoordigers der wetenschap onder de katholieken zullen be hooren, hetwelk zich met de katholieke waarheid als gids, de bevordering ten doel zal stellen van alles wat men met den naam kennis en wetenschap kan aanduiden. De berichten uit Marokko spreken elkaar telkens tegen. Volgens sommige willen de meeste stammen zich na de expeditie tegen Taddert onderwerpen, volgens andere denkeu zij er niet a n hun verzet op te geven Volgens het een ia de ster van Moelay Hnfid danig aan het tanen, volgens het andere wint zijn aanhang telkens in sterkte. De sultan heet eindelijk vertrokken naar Rabat, terwijl Moelay Hafid in twee leger korpsen heet op te trekken naar dezelfde plaats, om vóór zijn oom de 20.000 geweren en 1 200.000 patronen machtig te worden, die er aan de douanen liggen. De Europe anen staan er duizend angsten uit. Het bevel tot uitzending van een Spaan- iche brigade van Algeciraa naar Marokko is ingetrokken. Het blijkt hoe langer hoe meer, dat Spanje geen plan beeft zich te mengen in den strijd, dien Frankrijk in Marokko voert. De offieieuse Epoca schrijft daaromtrent; Er is «en tweeledige actie gaande in Marokkoin de eerste plaats een bestraffingsmaatregel, dien Frankrijk beeft uit te roeren en dan de inrichting der po litie, die aan Frankrijk en Spanje gemeen schappelijk ia opgedragen. Spanje zal zich alleen tot de laatste bepalen. Op het linieschip Kasjim is den 9cn dezer bij Koere, na afloop van een schijfschieten, een twaalfduims-granaat gesprongen, terwijl men haar uit het kanon trachtte te verwij deren. Veertig man zijn gedood of gewond, o. a. een stafofficier, een luitenant en twee adelborsten. De meeste omstanders zijn vreeselijk verminkthet schip heeft groote schade geleden. Onder de bij het ongeluk op het slag schip Kasjima omgekomen personen bevinden zich 4 officieren 22 manschappen 2 officieren en 6 manschappen werden ernstig, 2 offi cieren en 6 manschappen lichtgewond. Het schijnt, dat het ongeluk niet te wijten is aan een ontploffing van den granaat, maar aan de omstandigheid, dat het kruid vuur vatte door vonkeD uit het achterste gedeelte van het kanon toen dit geopend werd om het weder te laden. De romp van het slag schip werd niet beschadigd. y li. i« "J F,J-g-l-.l.MLJ> U—I fTX- Landbouwtentoonstelling te 's Oravenhage. Van de inzendingen van Noord-Brabant op deze tentoonstelling zegt de deskundige medewerker van de N. R. Ct, het volgende N.-Brabant komt lang niet achteraan. Speciaal in fruit en gruenteu, zendt zij mooie producten in. Het is een collectieve inzending. De groenten zijn atkomstig uit Bcrgen-op-Zoom, Prii.senhage en de omstre ken van Breda, Vlijmen en het overige deel van de Lingstra t. De v.uchton zijn uit geheel N.-Brabant n zijn gerangschikt vol gens tijd van rijpheid en ondervt rdeeld als tafelft uit en boomgaardfruit. Er zijn hiervan twee inzendingen, van zandgrond en uit de kleistreken. Hoe de tuinbouw zich reeds in Noord- Brabant heeft uitgebreid leert ons een kaart die aangeeft voor elke gemeente de belang rijkheid op tuinbouwgebied. Mond- cn Klauwzeer. Als een bijdrage tot de kennis van den omvang, weikeu het mond- en klauwzeer heeft aangenomen, is bet volgende ontleend aan den staat van de gevallen van besmet telijke veeziekten in Nederland, voogeko- men gedurende de maand Augustus 1907. De ziekte werd geconstateerd iu de provin ciën Noord-Brabant bij 111 rundereu van 27 eigenaars. Gelderland bij 188 runderen van 13 eige naars. Zuid-Holland bij 94,506 runderen van 2951 eigenaars. Noord-IIolland bij 11,609 runderen van 1011 eigenaars. Utrecht bij 30,267 runderen van 959 eigenaars. Friesland bij 367 runderen van 7 eige naars. Overijsel bij 195 runderen van 76 eige naars. In Zeeland, Groningen, Drente en Lim burg zijn geen gevallen voorgekomen In het geheele Rijk zijn dus in Augus tus aangegeven 137,243 gevallen van mond en klauwzeer bij de rundeien van 5044 eigenaars Het aantal gevallen bedroeg in Juli 46,898. De Woeker-epldemte. Onrustbarend is de toeneming- van al lerlei soort financieel geknoei in ons klein landje, merkt Kodak in de Spaarne- bode op. Daar is werkelijk periculum in mora. En 't is te wenschen dat de regeering links of rechts gekleurd, 't is me om 't even dit feit eens spoedig onder de oogen zie. Dat men de speelgelegen- heden voorloopig maar eens met rust late. Dat zijn onschuldige dingen, ver geleken bij 't steeds groeiend aantal obscure financieele kantoorties. O wee, die bankjes met hun deposi- to'tjes en verleidelijke voorspiegelingen, z.g. op rationeelen grondslag berus tend 1 O wee die duivels-kinderen, bereid om stilletjes cn zonder behoorlijke borg stelling tijdelijke hulp te verstrekken, tegen ongehoorde rente natuurlijk, aan arme verdwaasden, wier evenwicht tus schen inkomsten en uitgaven om welke reden dan ook verbroken is 1 Als er in Rusland een cholerageval wordt geconstateerd, in Turkije een pest- geval, nemen onze bestuurders al maat regelen tot bescherming van ons volk. Maar ze huizen in ons midden, regee- ringsmannen cholera, pest en nog veel erger. Ze wonen in rustige straten met onschuldig uitziende bordjes aan de deur; ze wandelen langs 's Heeren wegen, keurig gekleed en glad geschoren. Ze zitten in caféhoekjes, de koppen bij el kaar gestoken, 't zoo juist ontvangen bloedgeld stilletjes verdeelend. Ze kon kelen met individuen van hetzelfde ge halte buitenslands, ze knoeien op wed rennen, ze azen overal, grijpen overal slachtoffers in hunne verderfbrengende vangarmen. Stuurt niet slechts recherche naar ver- gunninglooze kroegjes, justitie en politie 1 Maar sticht een recherche, speciaal voor het bekampen van financieelen zwendel. Trekt er zoo noodig een ton gouds voor uit. Laat uw rechercheurs spelen en leenen, dus verliezen handen vol gelds. En is er voldoende bewijsmateriaal verzameld, vernietigt dan 't gedierte dat nu rondkruipt, en benut de dan verkre gen ervaring ten behoeve van strenge wetten, om 't kwaad voor voor de toe komst te keeren. Die pest en cholera zijn epidemischze maken dagelijks slachtoffers. Waar blijft een financieele gezondheidscommissie Een nieuw Katholiek Onderwijs vakblad. De Katholieke Onderwijzer meldt Wij vernemen uit goede bron, dat er stappen worden gedaan, om te komen tot uitgave van een nieuw Katholiek onderwijsorgaan als weekblad. Uit de gegevens, die tot onze kennis kwamen, leiden wij af, dat het op zeer breeden grondslag gesteld zal worden. Het wil ook reiken buiten het terrein van het lager onderwijs en bewegen op het ge bied van middelbaar en hooger onderwijs. Het plan omvat een volkomen weten schappelijk orgaan. Zijn stof zal het zoe ken in wijsbegeerte, paedagodiek, gods dienst, hygiëne, wetenschap in de volle beteekenis, de geheele wetenschappelijke, sociale, godsdienstige ontwikkeling van den onderwijzer in alle graden Het be doelt te streven naar de hoogst moge lijke volmaking van het Katholiek onder wijs, wat inrichting, leerplannen, vorming der leerlingen enz enz. betreft. Koninklijk bezoek aan Zeeland. Zaterdagmorgen te half negen vertrok het Kou. Eohtpaar naar Zeeuw'sch Vlaanderen. Te Breskens zette de „Wester Schelde* H. M. en den Prins onder het gejuich der be volking aan land op de fraai met bloemen versierden steiger, waar de burgemeester het begroette. Van daar begaf het Kon. Echt paar zich met een salon wagen van de tran Breskens Mald*ghein naar Oostburg. D( dorpen, waardoor de tram loopt, waren all( feestelijk versierd en te Kruiningen en ti Schoondijke hield de tram even stil, oradf burgemeesters gelegenheid te geven di Vorstelijke Reizigers te begroeten narneti de bevolking, die overal door vlaggen versieringen zijn vreugde over dit bezoel had uitgedrukt. Te Oostburg stapte het Kon Eclitpaar door den burgemeester. Dh. Gratama, bt. groet, uit de tram eu begaf zich naar het beursgebouw, waar de gemeente der Konin gin een fraaie bouquet aanbood. Te hal elf begaf men zich naar een op de markt opgestelde tribune, waarlangs een optoch: trok van muziek- en zangverenigingen ui; alle dorpen in den omtrek en eenige voor. stellingen van bedrijven, in den omtrek ait. geoefend. Daarna volgde een historisch] optocht, voorstellende de verovering van ht Land van Cadzand door Prins Mauritz jt 16C4. H. M. had een woord van lof ov? den volkomen geslaagden optocht. Hierna bracht de tram de Kon. Bezoeken weder terug naar Breskens, vanwaar „Westerschelde* hen naar Tsmeuzen voord waar zij te ongeveer 1 uur aankwamen Hier werden zij door den burgemeester ont vangen en naar het raadhuis geleid. Ondei weg werden H. M. een viertal bouquett? aangeboden. In het Raadhuis stonden e? aantal vrouwen in de schilkeraclitige kie« derdracht van het Land van Hulst. Hiero volgde eeu bezichtiging der nieuwe have werken. De schippers hadden hun vaarto, gen die in de haven gemeerd lagen, mo: met vlagen versierd. Daarop begaf men zich n&ar het statiot waar de trein van den KoniDg van Belgit door dez u beschikbaar gesteld, het Ko: Echtpaar naar Hulst vervoerde. De trei stopte even te Axel, waar de burgemeestr aan de Kon. Gasten zijn hulde brscht. I Hulst kwam de Kon. trein omstreeks kwi over twee binnen het station, waar burg? meester van Waesberghe een woord n welkom en hulde tot het Vorstelijk Pai richtte. Het dochtertje van den burgemeei ter bood een fraaien ruiker van orchidee? aan. In de Raadszaal waren ter begroetic aanwezig leden der Prov. Staten en do bui gemeesters uit den omtrek van Hulst. I burgemeester van St. Janssteen bood namsi hen een kunstig gecalligrafeerd adres u hulde aan. Daarna ving een rijtoer door c stad aan, waarhij de schoone hoofdke werd bezichtigd. Tc 4 uur verliet het Vo stelijk Echtpaar Hulst en keerde naar T Neuzen terug, waar ook eeu rijtoer door stad werd gemaakt. Bij Haar terugreis naar Vlissingen hit H M. revue over de vissehersrloot van P lippine, ongeveer 90 vaartuigen sterk. H M. de Koningin schonk f 1000 vo de aimen vau Vlissingen en f 500 t« behoeve van het personeel der Schelde, b nevens f350 voor de armen van Veere. Voor de armen vau Middelburg schoi de Koningin f 100 en voor het politiecoi f 100. Dobbin. Men schrijft uit Schwenn Koningin Wilhelmina en prins Hendt zullen, gelijk reeds gemeld is, hun verb op het landgoed Dobbin, waaraan zij zi zooveel gelegen laten liggen, in den hetl hernieuwen. Het vorstelijk paar zal gaai een oogje houden op de vele nieuwe ii richtingen op het landgoed, welke nu hl voltooiing naderen. Older de nieuwe gf bouwen moet in het bijzonder de stal g noemd worden die nu klaar is eu pin voor 30 paarden heeft, verder het groc koetshuis waarin ook vertrekken voor koetsiers en stalknechts zijn ingericht, vooi in den tuic een groote trekkas en op plaats een in nieuwerwetschen stijl opg trokken, praktisch ingericht huishoudgebou Het kasteel zelf is in dezen zomer bov den ingang van het wapen van den Pri voorzien, wiens eigendom het landgoed Nog andere huizen zijn in aanbouw, i een huis, wiarin de huismaarschalk rentmeester van den prins, de kamerbf v. Bülow-Stolle, zijn intrek zal nemen, 0 is de aanleg van een watertoren en bouw van een electrische inrichting voor levering van kracht en licht ontworp: Dobbin gaat er dus langzamerhand als vor»telijke huizing uitzien. Ook de arbeiderswoningen worden vl beterd. Elk van die vriendelijke hui» heeft een klein voortuintje gekregen, zoo: de dorpsstraat er vriendelijk uitziet, in i park zelf is naar het meer toe een kastat laan geplant en zijn veel mooie booui- struikgroepen aangelegd. Over het auto-gevaai schrijft de N~. R. Ct. een hoofdartitt waarin het blad zegt Het klinkt heel eenvoudig te zeggen, onze wegen en straten voor motorrijtui; moeten openstaan zoo goed als voor aiid vervoermiddelen, raaar onze wegen en str. zijn nu eenmaal niet aangelegd met het op deze uitviudingen der laatste jaren, den aanleg vac nieuwe verkeerswegen men er rekening mee kunnen houden, o voor het oogenblik en in afwachting de dingen die komeu kunnen, heeft met de oestaande wegen en straten tei' en kan het gebruik van motorrijtui alleen daar worden toegestaan, waar

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 2