,Ï8FE STAtTSLOTfiKIJ. Abonneert u op dit blad, KNALLFIX j lïüïsl im, enz, enz- Bekoorlijk Gemengd Nieuws. Fort Dodge 20 Sept. '07 Iowa. Advertentién. Stokpaardjes Lslianmelkaiep 1 P. UHLl Yuchterstraat H ii 'S-HERTOGENBOSCH. Reclame. Correspondentie. Ingezonden Stukken Handelsberichten. Huishoudelv ke Artikelen fi&OUSOUSJBS. LAIPM8LAZIfl. IIRA- IH IIKA-ALAZII. Katoen sa Br&adiri. Rijwielen en Onder deelen. LANTAARNS EN CARBIET ENZ. Interc. Telefoon 176. Fabriek van kunstledematen, breukbauden, buikgordels, rechthouders enz. NIEUW. VRAAGT NIEUW, Koper-, Lood-, en Zinkwerker, Mastikedaken, ALLE SOORTEN des voormiddags ten tien uur. Voorzitter de weled. achtbare heer van der Geldt. Te ongeveer 10.05 opent de Voor zitter de vergaderingaanwezig de heeren Verhoeven, de Kort, Vuchts, v. d. Wiel, v. d. Brand, Lu ijlen en van der Geldt. De Voorzitter verzoekt den Secretaris voorlezing te geven van de notulen der voVige vergadering. Deze worden na voorlezing onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. Wordt in behandeling genomen een adres om in de Haarsteegsche straat een brandput te doen maken en als het water door de Gezondheidscommissie wordt goedgekeurd, een pomp te laten maken. Besloten wordt, aan de gemeente Vlijmen een verzoek te richten om in de kosten van brandput en pomp te willen bijdragen, daar een groot gedeelte der bewoners van Vlijmen van deze werken zullen profiteeren. Dan is er nog een verzoek ingekomen van den heer G. van Oudheusden, ver zoekende om in 1908 een springstier te mogen houden. Hij verzoekt daarvoor een subsidie van f 80 per jaar, dat is f 20 minder dan dat gewoonlijk is ge weest. (Daar de tram, door een defect aan de machine, ongeveer een uur vertra ging had, kwam onze verslaggever te laat op de vergadering. Door de inlich tingen, die den heergemeente-secretaris ons zoo bereidwillig gaf waarvoor onzen hartelijken dank zijn wij in staat bovenstaande nog mede te deelen. Wij beginnen nu met de discussie te geven, die door ons werd opgeteekend). De heer Verhoeven. Je zal altijd voor moeielijkheden komen te staan. Wie zal de stier aannemen Zoo'n beest mag niet slecht gevoederd worden. De heer Vuchts. Men moet het belang der veefokkerij niet uit het oog verlie zen. Voor de gemeente is het geen financieel belang. De heer Verhoeven, 't Is de houders van stieren op 't oogenblik meer te doen om de premien, die tegenwoordig nog al hoog zijn, machtig te worden, en zoodoende ziin zij altijd afhankelijk van een keuringscommissie. Wij moeten een stier hebben die voor ons goed is. De Voorzitter. Je moet toch altijd een stier hebben die goedgekeurd is. De heer v- d. Wiel. Ik zou ze beiden kans geven. De Voorzitter. Ik zal in omvraag brengen of de stier herbesteed zal wor den of niet. Met 4 tegen 3 stemmen wordt besloten de stier te herbesteden. De heer Luijben. Laat u dan een contract er van maken. De Voorzitter. Zeker. Ik zal er in laten opnemen dat de stier goedgekeurd moet zijn en aan alle eischen moet vol- do'en. De heer Verhoeven. En of men naar de wei moet gaan. De heer Vuchts. Dan moet men het dubbele geld betalen. Het beste is dat er een vast tarief i,s, anders moet den een dit en den ander dat betalen. De heer Verhoeven. Ik zeg nog eens, dat de stier aan 'ons moet voldoen. Die tusschentijdsche keuringen, nu, dat gaat zoo maar. De heer de Kort. Daar geef ik Driek in zekeren zin geen ongelijk in. De heer Verhoeven. Wij moeten een degelijke stier hebben, 't Is in het belang van de veefokkerij. De heer de Kort. Dat wij zorgen dat we niet meer voor zoo'n feit komen te staan als van de zomer, dat ze bepaald zwak staan. Dan moet er maar een bij komen. De Voorzitter. Dat doen ze toch in d'er eigen belang. Wij zullen een en ander onderzoeken en alles zoo goed mogelijk doen Na nog eenige discussie gaat men over tot punt 3 vaststelling van de gemeente reke ning over het dienstjaar 1906. De Voorzitter. De commissie die dc rekening heeft onderzocht zal wel rap port willen uitbrengen. De heer v. d. Brand. De commissie heeft de rekeningen onderzocht en in orde bevonden en stelt voor ze vast te stellen zooals ze is aangeboden. Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. Ingevolge de wet onthouden de wet houders zich van stemming. 4 Verleening van ontslag en het weder in functie stellen van den heer Klijn. De Voorzitter. Ik geloof de tolk te zijn van geheel den raad als ik den heer van Beek hartelijk dank zeg voor zijn trouwe plichtsbetrachting. De heer gemeente Secretaris. Bij het scheiden van de markt zij het mij ver gund een woord van dank van hartelijken dank te richten tot de leden van den raad voor mijne benoeming als secreta ris, welke met algemeene stemmen ge schiedde. Ik dank u voor de prettige samenwerking en breng hulde en dank aan het Dag. Bestuur en in 't bizonder aan den Voorzitter. Moge het u allen gegeven zijn hier in dit college nog lang samen te werken voor het belang van de zoo schoone gemeente Hedikhuizen. Nogmaals mijn dank. 5 Aanbieding van de gemeente-be grooting voor het dienstjaar 1908. De Voorzitter. De begrooting zal op de secretarie ter visie worden neder gelegd, en in een volgende te houden vergadering worden behandeld. Aangenomen. 6 Af- en overschrijving van de be- grootiag' voor het dienstjaar 1907. De Voorzitter. Het registratie geld voor de verpachtingen is dit jaar hooger dan gewoonlijk. Het bedrag kan echter van andere posten worden overgeschre ven. Aldus wordt besloten. De Voorzitter. De heer van Beek heeft nu eervol ontslag gekregen en is juist een half jaar in dienst geweest Het salaris bedraagt f 600, dus moet hij f300 ontvangen Dan krijgt hij nog een postje als ambtenaar van den Burgerlij ken stand, dat is f51, wat niet eens het volle bedrag is. Wij hebben hem een vergoeding gegeven van f 1- per dag omdat hij hier ook kostgeld moest be talen daar hij iederen dag van Rosmalen kwam en om een boterham mee te brengen ging toch moeilijk. Dat bedrag werd dan f119 wat samen een totaal bedrag maakt van 1 475. Nu is mijn voorstel, en ook dat van de wethouders van het Dag. Bestuur, om dat bedrag te brengen tot f500. Dan ontvangt hij een extra cadeautje van f25. Die heeft hij wel versleten aan z'n fiets. De heer Verhoeven. Ik ben het ge heel met u eens, mijnheer de Voorzitter want de secretaris heeft het ten volle verdient, 't Is een blijk van waardeering. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. De Voorzitter. Deze posten moeten op de begrooting nog gevonden worden doch dat zal wel gaan. De heer Verhoeven. Ik heb het straks zoo maar ongemerkt laten voorbij gaan, doch ik wil wel zeggen dat die Haar steegsche stier nu nog leelijk in de weg staat. Als de Haarsteegsche f100 krijgt dan moet de Hekesche ook f 100 krij gen en niet minder. Laat hier-dan ook herbesteden. De Voorzitter. De toestand met Vlij men en Haarsteeg is eigenaardigdaar moet u je niet mede verwarren. De heer v. d. Brand. Als de lui nu opgekomen waren, dan was het iets anders. De heer Verhoeven. Je moet ze kans geven voor ze er om vragen. De heer v. d. Brand- Kans, kans, ze hebben altijd kans. Als iemand een stier wil hebben, kan hij komen, daar heeft hij het volste recht voor. De heer Verhoeven, 't Is toch billijk dat Vlijmen bijdraagt, ook van 't licht profiteert Vlijmen veel, daar mocht ze ook wel in bijdragen. De Voorzitter. Ik vrees dat je aan een doofmansdeur zal kloppen. De heer Vuchts. Dat zit nog. Ik zou het maar eens probeeren, Je geeft er toch niets op toe. De Voorzitter. De heeren hebben het voorstel van Verhoeven allemaal begre pen niet waar. Ik voor mij acht hier de tijd nu niet voor. Als er een aanvraag was geweest, was het iets anders. De heer Verhoeven. Ja, dat is uw idéé nu, maar mijn idéé is nu juist an ders. Ik doe het zonder aanziens des persoons hoorAl was het mijn eigen broer, dan zou ik het nog doen. Het voorstel in omvraag gebracht wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. De Voorzitter. Dan heb ik nog iets. Ik iou de secretaris gaarne een schrif telijk bewijs willen geven voor zijn trouwe en eerlijke plichtsbetrachting. Daar zal wel geen der leden iets op tegen hebben. De heer Vuchts Vlijmen geniet mede van het licht van de Haarsteeg, 't Is billijk dat zij daarom iets in de kosten bijdraagt. De Voorzitter. Ik geloof niet dat het zal lukken. De heer Vuchts. Dat weet je niet. Ik heb wel eens hooren zeggen je moet hooien als de zon schijnt. De Voorzitter. We zullen een schrijven tot Vlijmen richten. Aldus wordt besloten. De Voorzitter. In dato 27 September is bij den gemeente-ontvanger proces verbaal van kasopneming gedaan. De boeken en registers bleken regelmatig in orde te zijn gehouden en het dien overeenkomstig bedrag was in kas. Voor kennisgeving aangenomen- Daar er niets meer aan de orde is en niemand meer het woord verlangt sluit de voorzitter deze openbare vergadering. Trekking van 1 Oatober. 5e Klaise. GETROKKEN PRIJZEN. (Naar de voorloopige lijst.) Priji van f5000: 10981 1500 16130 1000 11944 12160 16276 17349 17662 400 6551 10629 200 5791 100:1744 8392 8846 97441186812157 15124 15370 19145 20130 Het is slechts een puar kilometers ran ülor verwijderd, dat zich bet volgende geval voorgedaan heeft. Gij kent de plaats en mogelijk kent gij ook den Heer L. r Heivoort, te Aalst in Gelderland, die ons het volgend® meldt Sedert eenigeu tijd tas ik lijdende aa een ongesteldheid der nieren, waardoor ik veel pijn leed in den rug juist boven de heupen. Het was een duffe ellendige pijn die my niet verliet en zich vooral 's mor gens bij het opstaan deed gevoelen. Ik had dik wijls duizelingen en mijn maag ging er door van streek. De aanhoudende pijn hindsrde mij dikwijls in mijn werk en ik wist niet wat ik moest beginnen, want het werd van kwaad tot erger. Ik begon toen Uw pillen te gebruiken en moet u eerlijk zeggen dat ik reeds dadelijk bij de inname verlichting kon waarnemen en na verloop van zes dagen was dc pijn verdwenen. Ik wil thans nog een tweede doosje nemen om zeker te zijn gehesl en al van mijne ziekte te worden genezen. Ik ben U ten zeerste dankbaar voor Uw onschatbaar geneesmiddel en ben overtuigd dat veel menschen hierdoor roti hun lijden verlost zullen worden. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. De zwakheid der nieren wordt aangedu:d door een doffe pijn en zwakte in den rug. De zieke kan nauwelijks loopen de wreede pijn verlaat hrm hiet gedurende den dag 's Nachts is het hetzelfde terwijl hij met smart in zijn bed woelt, eu tracht in te. slapen, nimmer rustindeop zijn ru die's mor gens bij het opstaan pijidijkcr dan ooit schijnt. Verzeker U dal men U de echte Fo let's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. v d. Usui g<-had heeft Wij waarschu wen legen nama,k en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de h* inline ken ing van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie- Dumouliu, Markt. Toezending geschiedt Iran co na ontvangst van postwissel if 1.75 één voor of f 10.voor zes doezen. Hotel „AmeiiVa* te Hoek van Holland. De afbeeldiug hierboven is die van hel Hotel „Amerika* te Hoek van Holland, bij zondsr bekend door de liefderijke verpleging, die de schipbreukelingen van het onlangs gestrande Stoomschip „Berlin* aldaar moch ten ondervinden. Wij hadden het genoegen een gesprek te voeren met Mejuffr. TUYN, dochter des hui zes van het Hotel „Amerika*, dezelfde die door hare liefderijke zorgen de erkeutelijk- h id van de geredde schipbieukelingen in- oogstte en aan wie de geredde Kapitein G W. Parkinson uit dankbaarheid een ring met Chineesche inscriptie ten geschenke gaf deze dame machtigde ons het volgende te verklaren: Van kindsaf aan was ik lijdende aan de borst. Ik moest dikwijls hoesten en gaf dan fluimen op die er veelal bloederig uitzagen. Door het regelmatig gebruik der Abdijsiroop heb ik veel verzachting en ver lichting ondervonden eu zal de Abdijsiroop ieder borstlijder ten zeerste aanbevelen. De ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Pau lo is gehsel onschadalijK en genesst onher rocpelijk alle aandoeningen van borst ud lon gen, asthma. Zij geneest den koppigsten hoest en de verouderste verkoudheid. Dc Abdijsiroop geneest daar waar alle andere middelen faalden. Prijs per flacon tl.f 2. en f8.50. Centraal-Dspot L. I. AKKER, van Alkema destraat 11, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende vexkoopers. Buigerlijke standen en meer andere stukken moeten tot een volgend nummer blijven liggen. RED. Moord uit wraak. Te Moorsele, bij Ieperen, was de 30- jarige Pharaïlde Desplanques, wonende bij hare 70-jarige ouders, het voorwerp van een aanslag, vanwege zekeren Vun- neste, die uit dien hoofde tot eene maand gevangenis straf werd veroordeeld De plichtige koesterde wraakplannen en Zondag morgen werd het meisje weer afgewacht door Vanneste. Eene nieuwe klacht werd ingediend. Toen Vanneste vernam dat hij opnieuw ging vervolgd worden, nam hij een mes en begaf zich naar de woning van Pha- raïlda Desplanqpes. Toen zij Vanneste zag wilde zij bij een gebuur binnen vluchten, doch Vannest» bracht haar eerst een messteek toe in het hoofd, vervolgens een in de linkerborst, ter hoogte van het hart. Het meisje, welks gelaat gansch bebloed was, wilde naar huis loopen de schurk haalde haar echter in cn bracht haar nog twee steken toe in den onderbuik. Het slachtoffer kon dan in hare woning vluchten en de deur achter zich sluiten. Pharaïlde Desplanques, is Vrijdas, rond middernacht, aan de gevolgen harer wonden overleden. Adolf Vanneste heeft zich Zaterdag gevangen gegeven in de gendarmerie van Reckem. De kerel zeidesik heb mijn lief gisteren avond halfdood gesto ken ik ben daar na naar Halewyn ge vlucht bij mijne familie. Daar ik nu heb vernomen dat zij dood is, kom ik mij gevangen geven". Moeder Desplanques, die reeds sedert eenigen tijd ziekelijk was, is thans ernstig ziek van verdriet. Groote diefstal te Brussel. Ten nadeele der Banque de Bruxelles rue Royale 62, is een som van 310 000 trs. ontvreemd. De dader is Guillaume of Willem Loyson, oud 47 jaar, wonen de rue de la Besace aldaar, en die sinds 26 jaar in dienst der Bank is. (De man is afkomstig uit Heer, Ned. Limburg) De man, heeft blijkens een schrijven van hem zelf aan de directie, den diefstal gepleegd uit wrok, wijl zijn zoon, die ambtenaar bij dezelfde Bank was en haar door het trekken van een valschen wissel voor 25 000 frs. had opgelicht, door de directie bfj de justitie was aan geklaagd en verleden jaar daarvoor 3 jaren gevangenisstraf opliep Men vertrouwde den vader echter zoozeer, dat deze in dienst werd gehouden. De dief heeft de stad verlaten. Zijn vrouw nog onder den indruk van het gebeurde met haar zoon, ontstelde zeer bij het verschijnen der politie. Zij barstte in snikken uit, vertelde dat haar man niet thuis was gekomen en dat zij alleen den avond vóór zijn verdwijning zekere zenuwachtigheid bij hem had opgemerkt maar dat hij haar overigens niets had gezegd. De oude Loyson was indertijd zeer onder den indruk van de aanklacht tegen zijn zoon. Hij had de directie gesmeekt ze in te trekken, belovende zelf voor de teruggave van het ont vreemde geld te zullen zorgen maar de directie wilde hiervan niets hooren en dit moet hem een stillen wrok hebben vervuld. De politie is ijverig in de weer om hem te zoeken. Te oordeelen naar aan wijzingen op een spoorwegboekje, dat men te zijnen huize heeft gevonden, is hij waarschijnlijk in de richting van Charleroi gevlucht. (Buiten verantwoordelijkheid der Radactie.) Noord-Amerika. Mijnheer de Redacteur. Gelieve aan het volgende een plaatsje in Uw blad af te staan. Bij voorbaat mijn dank. In het nummer van Donderdag 29 Aug. 1. L komen een paar ingezonden stukken voor uit Chicago. Een dier stukken onderteekend dóór John v. d. Sterren, is van zulken aard, dat ik mij de moeite niet getroosten wil er op te antwoorden. Ik heb mijne aandacht meer gewijd aan het eerste artikel, waaronder ik slechts elf namen zie prijken. Zeer indrukwekkend, voor waar 1 Doch wat mijne verwondering wekte, was, dat ik in dat lijstje boezemvrienden van v. d. Sterren, een paar namen op merkte, die ik daar gansch niet ver wachtte. Namen noemen is overbodig, want de personen in kwestie zullen wel weten op wie gezinspeeld wordt. De een had kort geleden de twijfel achtige eer met Vader v. d. St. in woordenwisseling te geraken, waarop laatstgenoemde den bedoelden persoon met een stoel de hin wou slaan. Gelukkig kwamen de andere heeren tusschenbeide, zoodat wellicht bloedige tooneelen voorkomen werden. De tweede persoon van wien ik spreek, werd door Vader v. d. St. de deur ge wezen. Hij moest er dus uit Nu vraag ik mij af, hoe het mogelijk is, dat zulke personen, met zooveel lof over v. d. St. spreken. Het is mij een raadsel, waarvoor ik slechts eene oplossing kan vinden n 1. dat zij niet durfden weigeren het artikel te onderteekenen uit vrees voor.. ...- den stoel. Het is waarlijk betreurenswaardig dat er zulk eene verstandhouding onder de Waalwijksche jongens bestaat, doch ik, evenals mijne vrienden, die ik in Chica go heb achtergelaten, weten zeer goed waar de schuld te zoeken is. Wij trachten niet, iemand den kroon van het hoofd te nemen, want voor zoover ik weet is nogvan geene kroning sprake geweest. Maar, wie weet, wellipht >yordt een onzer kennissen nog wel eens koning van Chicago. Welnu, dan zal hij in ons steeds mannen vinden, die het hart op de rechte plaats hebben en wien het zuiver Neerlandsch bloed door de aderen vloeit. Recht door zee is de beste weg. U, mijnh. de Red. nogmaals dankend blijf ik. Met hoogachting. P. C. VAN DEN BOSCH. 16th Str. and Central Ave. BESOIJEN, 1 Oct. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroep de hoogste: f 1.87 de laagste f 1,26 De pr. der eieren was 6 6'/s cent. GORINCHEM, 30 Sept. L'e aanvoer ran granen was heden gering a,, gewonen hendel. Rietarwe f 10- e 10.20 roode dito 9.— a 9 25 witte dito 1 9,75 a 9.85 lal. rogge 17.30 e 7« Buitenl dito 7 20 A 7.35 gerst 4 90— a 5, hav«. 3,70 a 3,80 uivenboonen f 7,40 7.50 blauwi erwten 0.a 0.allee per hectoliter. Kippen f 0.60 a f 0.80 per stuk. Eieren 11.40 a 1.50 per 26 stuks. Boter 65 k 70 ct. per ,/2 kilo. Od de veemarkt waren heden aangevoerd 43) runderen 13 nuchtere kalveren, 10 vatte varkem en 638 biggen. Ie qual. Kalfkoeien 1180 6 260 Kalfvaarzen ;40 t 20ti Guiele vaarzeD f 100 k 1S( Melkkoeien U60 A 11/, jarige t-sscn f 90 Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. a 120 f 60 k f 25 A 50 8 k 1, Aangevoerd vette vuikeus van 25 a 26 cl per half kilo, biggen van I 6,— a 10. per •tuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; acki. pen fa en lammeren f a fnerstuki ROTTERDAM, 80 Sept. Tarwe 9. ii 11-75 per 100 K.G Rogge was van 16 40 tot 7. Gerst. Winter per 100 kilo f8.75 19.25 Zomer per 100 kilo f 8.75 a f 9. en Chevalier per 10Q kilof 9.25 A f9.65. Haver per 100 k.f 7-75 a 8.25 Witte Boouen, van .13.— 14. Bruine boonen van 11.50 f 12.50 Blauwe Erwten naar kook kwaliteit verkocht van f9.— tot 10. en v.-rtrouwdekook daarbovei Kooliaad f A 1 ROTTERDAM 1 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 61 paarden 0 veulons, 0 ezel, 1225 magere en 858 vette rnndnen 198 vette 144 nuchtere en 504 graskalveren schapen of lammeren, 4 varkem 194 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien 32 tot 37 ct., ossen 32 tot 37 ct., stiern 27 a 33 ct., kalveren 35 A 45 ct., per kilo. Melkkoeien 155 a 280 kalfkoeien f 180 a f310, stieren 85 a 185, pinken 75 ii 140 graskalveren 22 a 74. vaarzen f 90 a 185, alles mager vet biggen f7.50 a 15.50 paarden i 40 a 200. Nuchtere kalveren fok- 11.50 k 17. slacht- f 8.- A 11.— Op de botermarkt werdeu aangevoerd 73/8ei 48/16 vn. en 290 1. stukken a kilo. Prijs U qual 54, 2e qual f 50, 3e qual. f48 Per kilo 70 a 75 et. wordt elk gezicht door blozend, jeugdig- friich Uiterlijk, zachte, blanke huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte van BERGMAN Co., Radimul met fabrieksmerk „Stokpaardjes* 50 cte. p. st. bij ANTOON TIELKN. Dagelijksch hierover te spreken, 's Zondags van 10 tot 12 uur. ter verdrijving van lastig® honden bij fietsen of automobiles, geeft eeo knal als een pistool schot; zonder gevaar. GROOTE STRAAT B 111 WAALWIJK. Telefoon No. 46. Het beste adres voor het leggen van Gas-, Water-, en Electrische geleidingen. Verder alle Mij beleefd aanbevelend, ALS BOVEN

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6