Derde Blad. Provinciaal Nieuws. Gemengd Nieuws. Uitvoeringen. NIEUWS PIT KAATSHEUVEL, Reclame. H au (leis berich ten Nummer 79. Zondag 6 Oct. 1907. 30e Jaargang. A In ZEN UW UITPUTTING. et Zuiden. NIEUWKUIK. Grande Matinée te geven door de Harmonie «De Eendracht* van Onsenoort en Nieuwkuik op Maandag 7 October 1907, in de zaal van den Heer A. Merks. Aanvang 10 uur precies. (Zie Programma's.) o Grande Matinée te geven door de Liedertafel «Oefening Baart Kunst'van Nieuwkuik en Onsenoort, met welwillende medewerking der Operette Vereeniging «Zang en Vriendschap*, op Dinsdag 8 October 1907, in het Café van den heer G. de Bont. Aangeboden aan H.H. Ho noraire Leden met hunne Dames. Aanvang 10 uur precies. (Zie Programma's) PP—IMWI l «Willij m rHi rwwün WAALWIJK, 5 Oct. 1907. Benoemingen. De heer J. J. van Eupen, adjunct- inspecteur van het Inlandsch onderwijs in de le afdeeling in Oost-Indië, is be last voor den duur van het aan den inspecteur van het inlandsch onderwijs in de 2e afdeeling L. G. Bertsch ver leend verlof naar Europa, met de waar neming der betrekking van inspecteur van het inlandsch onderwijs in de 2e afdeeling, ter standplaats Djoedjacarta. Hoofdbestuur der Posterijen en Telcgralie. Door den Directeur-Generaal der Pos terijen en Telegrafie is het navolgende schrijven gericht tot de Kamer van Koophandel en Fabrieken in dato 's Hage 2 October 1907. Op het voetspoor van hetgeen ge schied is bij gelegenheid van het laatste internationale Postcongres te Rome, schijnt het van belang, met het oog op de in 1908 te Lissabon te houden in ternationale telegraafconterentie, de Ka mers van Koophandel en Fabrieken in de gelegenheid te stellen de wenschen van den handel, de scheepvaart en de nij verheid in ons land omtrent verbeterin gen of wijzigingen van de bestaande regeling van den telegraafdienst ken baar te maken. Ik heb mitsdien de eer Uwe Kamer te verzoeken mij te willen mededeelen, in welk opzicht, haar inziens eventueele verbetering of wijziging van bestaande telegraafregelingen zou zijn aan te bren gen. Ik stel mij voor na ontvangst van alle berichten der onderscheidene Kamers van Koophandel en Fabrieken tot wie een gelijkluidend schrijven is gericht, de daarin behandelde onderwerpen in nauwgezette overweging te nemen. Kunstwerk. Toen wij gisteren een kijkje namen in de vitrine van de firma Wed. Th. van Delft en Zonen alhier, trof ons tusschen enkele artistiek uitgevonden fotografische vergrootingen een prachtig geschilderd portret. Wij informeerden en vernamen dat dit is het portret van een heer uit Amsterdam, in welke stad onze kunst schilder de heer Jan van Delft een zes tal weken doorbracht om dit en nog andere portretten te schilderen, waar van waarschijnlijk in den loop der ko mende week nog 2 andere zullen worden geëxposeerd. In Nijmegen leverde de heer van Delft ook olieverfportretten. Van deze en ver schillende andere ontving hij de meest vleiende getuigschriften. Naar we ver namen heeft hij nog verschillende mooie bestellingen bijna alle buiten Waalwijk. Wel een bewijs dat de naam van onzen kunstschilder zich niet in engen kring beweegt, maar ook goeden klank krijgt over ons geheele land. Met genoegen vernamen we een en ander en vertellen 't gaarne aan 't publiek, omdat 't ook hier «Waalwijk hooger* geldt. Waalwijksehe Harmonie In de mededeelingen in ons vorig nummer betreffende de Waalwijksehe Harmonie is eene vergissing geslopen. Wij meldden daarin dat de veertiendaag- sche repetities morgen zouden beginnen, dit is niet de bedoeling. Weldra zal daarmee worden begonnen en telkens zal dit in ons blad worden bekend ge maakt. Kwaitet „Zang en Vriendschap". Zondag 13 October zal de Lieder tafel «Oefening en Vtrmaak* een volks- matinée geven met medewerking van het Waalwijksehe kwartet «Zang en Vriendschap*, dat alsdan de nummers zal uitvoeren, waarmede het nog deze maand op den wedstrijd te Schiedam zal uitkomen Gelijk onze lezers wel weten zullen, trad dit kwartet reeds op enkele plaatsen met groot succes op, zoodat een druk bezoek met reden te gemoet gezien mag worden. ncrhalingsondcrwjjs. Het doet ons genoegen te kunnen melden dat ook thans weder een groot aantal leerlingen het hcrhalingsonderwijs bijwonen, dat Dinsdag jl. begonnen is. Naar wij vernemen bedraagt het getal dat over drie klasse verdeeld is, ruim vijftig. R K. Werklieden-Vereeniging „Leo—Baad Jaarvergadering der R. K. Werklieden vereniging «Leo-Bond* van Waalwijk en Besoijen op Zondag 6 October n.m. 6 uur op St. Pauluszaal te Waalwijk. Agenda 1. Opening door den Voorzitter. 2. Jaarverslag van den Secretaris. 3. Rede over het Arbeidscontract door H. Hermans. De stemming over drie leden voor het Bestuur zal plaats hebben na de vergadering en op Zondag 13 October van 122 uur. Tegen inwisseling van het Convocatiebiljet is een stembiljet verkrijgbaar. Uitslag der verkiezing n.m. 37a uur. Candidaten zijn Am. Peters, P. Snij ders (Besoijen), Joh. Verhulst, Ant. v. d Heijden (Besoijen), Joh. Heijmans. R K. Vakrerceniging vSt. Crispijn». Algemeene Vergadering der R. K. Vak vereeniging »St. Crispijn» van Waal wijk en Besoijen op Zondag 13 October 's namiddags ten 6 ure, op de St. Pau luszaal te Waalwijk. Agenda 1. Opening en lezing der notulen. 2. Jaarverslag van den Penningmeester. 3. Secretaris. 4. Bespreking Patroonsfeest. 5. Verkiezing van een President.' 6. Rondvraag en sluiting. Voetbalwedstrijd. Morgen speelt het 2e elftal der W.V. een friendly game tegen Sparta II uit Geertruidenberg. Gezien het groote succes waarmee het 2c elftal der W. V. het vorig seizoen heeft gespeeld durven we vast vertrou wen, dat ons 2e elftal ook dit seizoen de eer van «Waalwijk Vooruit» zal weten op te houden. Onderwijzers-Genootschap. Vergadering van het Onderwijzers- Genootschap in 't Arrondissement Waal wijk te houden op Donderdag 10 Oct. 1907, des voormiddags te 10 uur pre cies te Waalwijk in Musis Sacrum». Agenda 1. Opening en Notulen 2. Verkiezing van een Penningmeester, volgens art. 10 Regl. 3- Opgave van onderwerpen ter be handeling in 1908. 4. Geschiedenis van het onderwijzers- ambt gedurende de laatste drie eeuwen (Inleider de Heer J. van der Hammen. 5. De positie der Gouvernements-onder- wijzers in Oost-Indië, (Inleider de heer Th. J. Hilgers, onderwijzer 2e klasse met verlof hier te lande. 6. Rondvraag en sluiting. Loting. Een paar malen is de bekendmaking der loting afgedrukt, waarin de data foutief waren opgegeven. De loting is Maandag 21 October en de datum dat bewijsstukken kunnen woi den ingeleverd ter verkrijging van vrijstelling-broeder- dienst is 28 October. Goed Teo. Als een bewijs dat in onze gemeente goed vee wordt gemest moge diene, dat 11. Donderdag ter markt alhier, waar wederom zeer veel vee-aanvoer was, door den heer A. C. van Tilburg, een vette schot werd verkocht wegende 1128 pond, aan den heer Arn Verbiesen, slager te Tilburg. Prijsversebieting. Begunstigd door een prachtig weder hielden Zondag 1.1. de leden van het Kruisboogschutters-Gezelschap «Doelen op ons buiten*, gevestigd bij den heer P. van Spaandonk eene prijsverschieting voor de leden De prijzen werden na een hevigen strijd behaald door de heeren G. Laros, le prijs J. van Spaandonk 2e Chr. Berens 3e en P. Brekelmans 4e. BAARDWIJK. De rekening der gemeente over 1906 is door Ileeren Gedeputeerde staten vastgesteld op in ontvangst f 8105.38 in uitgaaf f 7444.28 Alzoo met een batig slot van f 601.10 Gewone driemaandelijksche vergadering van het Bestuur der Leenbank en den Raad van toezicht vau den N. C. Boerenbond, op Maandag, den 7en October 1907 des n.m ten 1 uren bij den Ka.sier. Ongevallen Er gaat geen weck voorbij of er komen een paar aangiften van onge vallen in bij de werkzaamhedeu aan het te graven kauaal van 's Hertogenbosch naar Drongelen. De meesten zijn gelukkig weinig beduidend, dank zij de voorzichtigheid welke in achtgenomen wordt Reeds veeitien dagen is men bezig met het stellen van twee reuzenmachines, zoogenaamde grondhappers, aan elke zijde van bet kauazl i en, deze gr.i- ven of nemen den grond op en verplaatsen die in het lichaam der dijken. Om den waterstand bij het werk zoolaag mogelijk ie houden wordt de nieuwe wiel, cenige hec taren beslaande, (overblijfsel van doorbraken in 1795 en 1799 machinaal uitgepompt en het water naar de Bro^klei gevoerd mot zeer gunstig gevolg Zegsnvisscliers krijgen nu kans om oude kanjers van snoeken rn paling te bemachtigen. VLIJMEN. Heden morgen viel een zoontje van den heer M. de Laat uit de eerepoort aan het begin van den Akker •taande. De jongen, die meer dood dan levend werd opgeraapt, heeft naar wij ver nemen, geen ernstige kwetsuren bij dim val opgedaan. Toch is zijn toestand niet geheel geruststellend, VRIJHOEVEN-CAPPEL Naar wij ver nemen sluit de firma OerleiD .ns te Labbegil zich aan bij d« waterleiding te Waalwijk. Ging eer6t het gerucht dat de buizen over den dijk gelegd zouden worden nu ver nemen wij dat ze waarschijnlijk door Sprang en onze gemeente komen. O. i. had dit groote voordeeien, in dc eerste plaats ter vervanging van het drinkwater, dat hier heil wat te wensch-m overlaat en tweeden* was het wel gemakkelijk voor de brand weer daar de tegenwoordige norlon pompen niet aan de eischen voldoen. Dus m"t een besluit in bovenstaande» zin genomen, zou— den velen gebaat zijn. RA A MS DONK (Dorp) Los- en laadplaats Van bevoegde zijde deel. men ons mede, dat vooral de aankomst van goederen alhier aan het station die van verscheidene grootcre stations overtreft en dat het in de toekomst, speciaal met 't oog op de ve~zeudingen der roomboterfabriek en van suikerbieten, hoogst waarschijnlijk noodig blijken zal, dit empla cement wederom te verhoogen, KermisuitvoeringHet Koninklijke Gilde St Bivo geeft in de a.s. kenniswerk een tweetal uitvoeringen in het café van de Mej. de Wed. Boons, op Woensdag 9 October voor zijne Eereleden en op Douderdag d. a. v. tegen entrée vau 80 ceut. Het humoristische programma belooft den inwoners eenen ge noeglijken avond, R A A M S DON K V E E R Rijkspostspaarbafc. Aan het postkan'oor Raamsdonk en de, daarond r ressorteerende, hulpkantoren werd godurendu dc maand Septembr 1907 Inge legd f 6577,40. Terugbetaald f 6176 73. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3730. Kermis. Naar vrij vernemen, is hol 't geselschap Soesman* uit Rotterdam, d*t as. Donderdagavond in het K Huis ten Deyl, zal optreden. Aardappeloogst. Het rooien der aird- appelvn is in deze (streek afgeloopen en met welgevallen zien de boeren op hun rijken oogst. Men besteedt voor Eigenheimers van f 1.50 tot f2. voor Roode Jannen f 2 50 tot f2.75. DUSSEN. Hedenmorgen werd esne raads vergadering geboudeo. waarvan wij een ver slag geven in ons volgend nummer. KAATSHEUVEL, 5 Oct. 1907. -Feesten. Verleden Maandagavond werden de werken de leden van »Euphonia« verrast, met de milde gift van f 10 van haren beschermheer P. v. Durdmond- van Mol als zijnde het die dag zijn 80sten jaardag. Door verschillende om standighedeu was van een eerst bepaalde serena de brengen afgezien. Denzelfde avond bezocht ook naar gewoonte onze Burgemeester van Besouwe de repetitie der Harmonie. Met een plechtig »Lang zal hij leven« door werk. leden werd hij begroet, als bewijs hunner belang stelling, met zijn benoeming als Eerelid van hun vereeniging. Een glaasje op zijn gezond heid, door ZEdelb- Burgemeester geoffreerd als belooning voor deze attentie werd direct aan vaard. Nu al de feestelijkheden welke »Eup- honia" dezen zomer zooal heeft meegemaakt, goed en wel achter den rug zijn, zal zij op Zondag 6 Octhare gewone maandelijksche uitvoering weer geven voor hare Eere en honoraire leden Ongetwijfeld zal deze uit voering druk bezocht worden. Octobenuaand Het doet waarlijk goed, aan het geloovig Cnristeuhart, ook in onze beide parochieën, te kunnen zitm, hoe telkenjaren al meer en meer de viering der Rozeukransmaand toeneemt onder de geloovigeu. Elke morgen zijn de beide parochiekerken gevuld met geloovigeu. Vooral in de H. Mis waaronder, op verlangen van Z. H. den Paus, gedurende deze maand gezamolijk het Rozenhoedje gebeden word, om 6 en 7 uur. Ook wordt a.s Zondag in beide kerken een plechtige processie gehouden tot viering dezer Rozeukransmaand. R. K. Vakvereeniging. A s. Zondag namiddag 6 uur zal de R. K. Vakvereeniging eene eerste algemeene verga dering houden op de zaal van Apollo. We rekenen er op alle leden daar te zien. Betaling. Op Zondag 13 Oct. a s. na de Hoogmis zal er g legenheid zijn in het bibliotheek-lokaal de le termijn-betaling te doen, voor die leden welke hebben deelgenomen aan den gezamelijke inkoop van steenkolen. Diefstal. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn by Mejl S. een aantal abrikozen uit den tuin ontvreemd. Vau den dader geen spoor. De manie van stelen blijft aanhouden, Vacolnatle. Maandag as. om negen uur zal er op het raadhuis gelegenheid zijn de kinderen do koe pokken te latten inenten Ongeluk. Toen zekere v d. 11 over straat ging en voor een kar wilde uitwijken, geraakte hij onder het paard, zoodat de wielen hem over de beenen gingen. Bewusteloos werd hij binnengedragen. Zijn toestand is t ans vrij wel. LOONOPZAND. As. Maandag hebben de schoenmaKers groot feest, dan is 't Crispiin. En corps trekt de gilde kerkwaarts onder de lustige tonen der fanfare, de „Sophia's ve eauiging." Heel den dag brengt men verder door onder muziek en dans en Mej. Pijnen burg zal door een Btovig maal voor den in— wendigen mensch zorgen. van Snelle en volkomen genezing van een dame te Schiedam door dc Pink Pillen. De. Z nuwuitpulting is het noodzakelijk g« '.olg van uitputting van het organisme, van verarming van het bloed, onder den een of-inderen invloed, en gij kunt geen her stel verlangen van de zwakte van het ze nuwstelsel, indien gij niet de zwakte en de ver irmiog van het bloed geneest. Het bloed en de zenuwen zijn innig verbonden, en dat is zeer begrijpelijk, daar de zenuwen iu het blo'd het voedsel putten geschikt om het bedrijf vau geheel het zenuwstelsel te ver zekeren, Dit verklaart waarom, in alle gevallen van zenuwuitputtiDg, de Pink Pillen ev,n volkomene als talrijke genezingen bezorgen. Do Pink Pillen zijn de krachtigste her steller van het bloed, de volmaakte verstrek ker van het zenuwstelsel. anneer men de Pink Pillen gebruikt verrijkt zich met iedere gift het bloed en wordt zuiverder. In weinig tijd® geven de Pink Pillen er de normale samenstelling aan zonder welke een goede gezondheid niet mogelijk is. De heer C. Verveen, Rotterdamsche dijk, no. 11, Schiedam, schrijft dienaangaande het volgende tfIk verklaar bij deze dat mijn vrouw, oud 29 jaar, sinds een jaar lijden le was aan zenuwuitputting. Gedurende dien tijd verkeerde zij in zulk een beklagenswaardi- gen gezondheidstoestand dat wij meermalen het ergste vreesden. Wij hebben haar alle mogelijke middelen doen nemen, maar niets hielp haar. Toen raadde men ons de Pink Pillen te gebruiken. De uitwerking daar van was verrassend, want zij is snel volko men genezen.*' Prijs 11,75 de doos, t 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27. Rot terdam, hoofd-depoihouder voor Nederland er Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Overvalling van een trein. 15 Kilometer buiten Odessa is de trein naar Kiew gisterenavond door bandieten, die de signalen op onveilig- hadden ge zet, tot stilstand gebracht. Er zaten 200 reizigers in, onder wie enkele Engelschen. Een vijftal der bandieten waren in Odessa al in den trein gestapt, vermoedelijk om het terrein te verkennen. Drie roovers sprongen op de locomotief, anderen in de waggons, terwijl een derde talrijke groep den trein van beide kanten be schoot. Ongeveer 200 schoten werden gelost. Een gendarme en een aantal passagiers beantwoordden het schieten, waarbij de door roovers omsingelde gendarme door acht schoten doodelijk verwond werd bovendien werden nog twee personen gekwetst. De roovers lieten de in den postwagen staande brandkast met dynamietpatroneu uit elkaar springen de wagen geraakte in brand, waardoor alle pakken en brieven verloren gingen. Uit de kast zijn 4900 roebel aan wissels van de bijbank van de staatsbank te Odessa en meer dan 100.000 roebel verdwenen. Door den brand in den postwagen geraakte ook een tweede klaswagen in brand, waardoor een aantal passagiers ernstige brandwonden opliepen. De roovers, die vóór het onveilig zetten van het signaal een baanwachter over vallen en gekneveld hadden, dwongen den machinist hen een eind op de locomo tief weg te brengen- Zoodra de machi nist van zijn eigenaardige passagiers verlost was, ging hij op het eerste het beste station aangifte doen Toen be gonnen Kozakken nasporingen. Naar het heet, zijn al zes verdachte personen aangehouden- Ondertusschen is de ge kwetste gendarme overleden. De diefstal aan de Brusselsche Bank. Loyson, de gelddrager aan de Banque de Bruxelles, hij is niet, zooals eerst gemeld werd, uit De Lier, maar uit Heer in Nederlandsch Limburg afkom stig die er met een kapitaal van 320.000 francs van door ging, dat hij Zaterdag had geind, heeft zich vrijwillig in handen der politie te Brussel gesteld. Het geld was echter niet meer in zijn bezit en toen men er hem naar vroeg, verklaarde hij hat zorgvuldig te hebben weggeborgen. Dc Mcijerijsehe Bank Een Donderdagmiddag uitgegeven bulle tin van de Eindhovensche Ct. luidt de hedenmiddag gehouden vergadering aandeelhouders zijn eenige, alhoewel nog niet vele, pnnlen aau het licht getre den. De commissarissen der Bank waren nog niet in slaat alles med te deeUn Zoo zijn o a. genoemd de cijfers van twee der voornaam-h! debiteuren. Het voorschot van den een bedroeg' f 184 000 pl. f58 000 pl. f 8000, le zamen dus l 250 000 Deze ontzettende som is gedekt ui; t f40,000 en 2e hypotheek en enige politson levena?erzek«*ing, die in de pot zijn. Ook zijn hierop in portefeuille verschillende z.g. ruiter-wissels, waarvan er »ele nouvsleurs zijn en dateerend van 't jaar 1904. D?t deze nonvaleurs waren hiervan droeg de directeur wel ter dege kennis. Het bestuur beweerde van deze posten to taal onkundig te zijn gebleven Nuisont- dt kl, dat de directeur der Bhiik daarvoor ern apart boek hield. Een ander debiteur is schuldig f 80.000 waarop f 18.000 borg, die totaal valable is verder is hierop yrplaatst een polis levens- verzekering van f 5000 met nog een polis van f 10.000 en nog een polis levensverzeke ring van f 25000 ten behoeve der Meijer. Bank. Aan deposito's berust bij de Bink pl.m. f 70.000 en het bedrag der crediteu ren beloopt ongeveer f300.000. Het crediet van den directeur bij de Bank bedraagt f9000 pl. zijn anndeelen. De commissarissen gaven te verstaan, dat de deposito's, zooals de zaak zich nu laat aanzien, wel er uit zullen komen, zoodat de crediteurs geen nadeel zullen lijden. Het aandeelen-kapitaal ad f 800.000 zal er totaal bij inschieten. Bewezen is dus, dat de directeur fraudu leus heeft gehandeld, echter niet, te zijnen bate, maar alleen om zijn favorite, dien éénen grooten debiteur, te kunnen begun stigen of helpen. De vergadering gaf haar verwondering te ken nen, dat commissarissen van dit hoo- ge crediet-geven niets afwisien. De commissarissen repliceerden hierop, dat zij misleid zijn door de geheimzinnige boekhouding van den direoteur; de accoun tant Pitlo heeft huu echter vetzekerd, dat de kcru der zaak getond is. .De president-commissarit stelde bij her haling voor de Bank te reconstrueereu om zoodoende het aandeelenkapitaal nog eenig- zins te redden, maar hiervoor voelde de vergadering heel weinig. De directeur der Bank, die nog geen in lichtingen heeft kunnen geven, blijft ge steld onder toezicht en bewaking der justi tie. Gisterenmorgen om HP/j uur is de direc teur der Meiersehe Bank te Eindhoven, on- der geleide van 2 marechaussees, naar het Huis van Bewaring te 's Hertogenbosch over gebracht. Het bezoek van den Duitseben Keizer en de Keizerin aan ons Hof. Men meldt uit den Haag Het bezoek van het Duitsche keizerlijke paar zal plaats hebben te 's Gravenhage, waarvoor de Koninklijke familie van het Loo naar de residential zal komen. Het be zoek wordt verwacht tegen 20 November, na het achtdaagsch verblijf van den Keizer en de Keizerin in Engeland. De Keizer en de Keizerin zouden te Ylissingen's och tends aan land komen, alwaar een decider vloot van o ze mariue ter begroeting aan wezig zal zijn, vervolgen? naar den Haag gaan eu vandaar 's avonds naar Berlijn te rugkomen, zoodat de Keizerlijke gasten mot gevolg slechts één dag hisr te lande door brengen. Het bezoek is een beleefdheid tegenover óns hof, waartoe de eerste gele genheid, dat het Keizerlijk paar het Ned. grondgebied passeert, wordt aangegreoen. De krach te Almeloo: Sedert den val der bankiersfirma Dikkers Co., te Almeloo, is het vertrouwen van het publiek te Almeloo in finaucieele in stellingen zeer geschokt. Een onmiddellijk gevolg hiervan was en is het terughalen en opzeggen van hun tegoed door diverse de positohouders. Bij de firma Scholl Engbrrts en Scholten was dit in die mate liet geval, dat zij gisteren surséance van bcialing aan vroeg. 11 I Of dit nu de eenige oorzaak is van de catastrophe, kan nog niet met zekerheid gezegd worden. Nuar verzekerd wordt, moeten passiet en rctief ongeveer gelijk zijn. Groot is het aantal crediteuren, dat bij deze zaak is betrokken, en dit getal is toe genomen sedert den ?al der firma Dikkers Co., (oen een aantal rekeningen bi, andere instellingen zijn aangebracht. Al wordt ook de aangevraagde surséance van betaling verleend, eu daarna zooals men verwacht de zaak lot bevrediging van crediteuren afgewikkeld (lit staat vast dat andermaal het vertrouwen in bai.k-in- stellingeu le dier plaatse een gevoelige knak is toegebracht. WAALWIJK 3 Oct. 1907. Handel vlug. Kalfkocien prijzen van f 190 tot 275. Kalf vaarzen prijzeu van f 170 tot f240 Varkens aangevoerd 60 stak» prijzen van 16, toll 10.— Boter per kilogr. 1.16 tot fl.28. Aanvoer 522 XG. Eieren prijzen van 5 tot 6 cent per stnk. De St. Bavomarkt werd druk bezocht en de handel was over 't geheel en in verschillende branches zeer voldoende. Voor huiden is iets meer kooplust

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 5