Tweede Blad. provinciaal Nieuws. Gemengd Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Nummer 80. Do ad erdag 10 Oct. 190?. 3Qe Jaargang. De Echo van het Zniden WAALWIJK, 9 Oct. 1907. Bond tad Nedorlandseho onderwijzers. Op Zondag, 13 October a.s. zal de jfdeeling Langstraat van den B. v. N. O. vergaderen op Musis Sacrum, alhier. Agenda 1. Opening en notulen. 2. Ingekomen Stukken. 3. Herstemming Hoofdbestuurslid. 4. Referendum al of niet houden van een algemeene vergadering. 5. Steun aan voorstellen voor de al- gemeene vergadering. 6. Is aansluiting bij 't N.V. V. gevvenscht. 7. Rondvraag en sluiting. Leo-Bond. Zondagavond ten 6 uur had op de St. Pauluszaal de aangekondigde jaarver gadering plaats van de R. K. Werklie- den-vereeniging Leo-Bond van Waalwijk en Besoijen. De leden waren trouw ter vergadering gekomen zoodat velen zich met een klein staanplaatsje tevreden moesten stellen. Ongeveer half zeven uur opende de president met den gebruikelijken groet de vergadering, heette allen welkom en in bizonder den heer H. Hermans. Een zorgzaam en voorzichtig koopman, zoo zei spreker, zal na afloop van ieder boekjaar een balans doen opmaken om te zien of de zaken gunstig zijn geweest of niet. Zijn deze gunstig geweest, dan zal hij tevreden zijn, zijn deze daaren tegen minder gunstig geweest dan zal hij middelen gaan zoeken om het gele den verlies te herstellen, ja als het kan extra winsten te behalen Zoo heett dan de Leo-Bond, aldus vervolgde spreker, thans voor de zesde maal balans opgemaakt- Mogen wij over den financieelen toestand der kas tevreden zijn, over het ledental, vooral dat van de vakvereenigingen, kunnen wij dat niet want zware verliezen hebben wij te be treuren gehad. Deze nu moeten wij. evenals de ijverige koopman, herstellen. Wij moeten trachten de geleden ver liezen weer aan te vullen, dat moeten wij doen door een krachtige actie te voeren. Wij weten allen dat zoo talrijk vele werklieden hier in Waalwijk een ka rig loon verdienen, dat er zoovelen zijn, die niet in staat zijn om in het onder houd van hun vrouw en kinderen te voor zien, dat er brave huisvaders gevonden worden, die vrouw en kinderen moeten verlaten om elders, dikwijls zelfs in het buitenland werk zoeken. Daar moet en kan een verandering in gebracht worden, doch dan moeten ook allen zich sansluiten bij de Vakvereeniging. Mochten toch allen, in hun eigen be lang er toe besluiten lid te worden van de vakvereeniging. Wij leden van den Leo-Bond moeten daarvoor zorgen, wij moeten allen, zonder uitzondering, pro pagandisten zijn. Wij moeten niet stil zitten alvorens gezegd wordtzie de vakvereeniging werkt toch in het belang van Waalwijk en Besoijen (applaus). Nadat de president nog dank had ge bracht aan de donateurs en begunstigers voor hunne bijdragen gaf hij het woord aan den secretaris, ter uitbrenging van het jaarverslag. Uit dit verslag, dat evenals altijd keu rig en met zorg was samengesteld, bleek dat de ontvangsten hebben bedragen f 2858.937», de uitgaven f 2551.547s alzoo sluitende met een batig slot van f 307.497a- Hierna nam de Eerw. adviseur het woord en las onderstaande circulaire voor: M. H. 'tis tot U Heeren Patroons van Waal wijk en Besoijen, dat wij een vriendelijk verzoek te richten hebben. Het betreft namelijk de vele werke- loozen onder den werkmansstand. De oorzaak daarvan zal volgens sommigen weg te nemen zijn, wanneer Waalwijks Industrie in een meer florisanten toestand verkeerde, doch die werkeloosheid heeft nog een andere oorzaak die met wat goeden wil weg te nemen is n. m. er komen in Waalwijk en Besoijen vele werklieden van omliggende plaatsen, die onze werklieden het werk uit de handen nemen. Wij geven terstond toe, dat de Patroons in hun recht zijn, om te nemen wie zij verkiezen doch er zijn werkpos- ten te over, die beslist even goed door onze werklieden kunnen bezet en ver richt worden. Welnu de Heeren Patroons zullen het ons niet euvel duiden indien wij èn in het belang van Waalwijk en Besoijen èn in het belang van onzen werkmans stand er bij hen op aandringen in het vervolg acht te staan op het vriendelijk verzoek van den Leo-Bond om deze posten te doen verrichten door de werk lieden van Waalwijk en Besoijen. Mogen de groote nadeelen, verbonden aan de werkeloosheid van vele werklie den, zooals armoede, ontvolking, tijdelijke verplaatsing van werklieden, die terug gekeerd, dikwijls een slechten invloed uitoefenen, ons verzoek bij U ingang doen vinden. Gij zult daardoor ten zeerste den werkmansstand aan U ver plichten. De Adviseur, CH. DE WIJS, Kapelaan. Het Bestuur van den Leo-Bond M. BEERENS, Voorzitter. C. VAN KUIK J.Bz. Secretaris. Z.Eerw. bracht daarna dank aan God den gever van alles, aan president en secretaris voor hunne groote ambitie en werkkracht die zij steeds ten alle tijden aan den Bond gaven, kortom aan allen die helpen om den Leo-Bond in stand te houden opdat deze zijn zegenrijk werk kan blijven volbrengen, Want zegenrijk, zoo zei Z Eerw. werkt de Leo-Bond. Dat bewijst alleen reeds dat aan dokter en apotheker de som van f 800 dit jaar is uitgegeven. Vele gezinnen zijn door den Leo-Bond gebleven wat zij waren, zijn niet gebracht tot den bedelstaf. Nog bracht Z.Eerw dank aan de heeren Burgemeester en P. Wijten voor hun tegenwoordigheid. Onder een donderend applaus deed Z.Eerw. mededeeling. dat de heer P. Wijten de vereeniging een volgend jaar een vaandel schenkt. Den edelen gever werd reeds dank gebracht terwijl werd medegedeeld, dat in een later te houden vergadering dit vaandel plechtig zal worden ingewijd. Alsnu werd het woord verleend aan den heer H. Hermans. Het was een goede gedachte van het bestuur zei de heer Plermans om hem te laten spreken over het arbeidscontract, want er zijn reeds meerdere wetten zoo als de veiligheidswet, de ongevallenwet enz., die werkelijk voor den werkman goede bepalingen bevattend van zoo weinig nut zijn, omdat de werklieden ze eenvoudig niet kennen. Daarom moet het arbeidscontract, dat voor de werklieden zulke goede bepa lingen bevat, voor niemand onbekend blijven. Een ieder moet zijn rechten en plichten, in deze wet vastgelegd, kennen Van groot belang is het echter dat de vakvereenigingen zich sterk maken, zoo zei spreker, want er zal nu met de pa troons over arbeidsvoorwaarden moeten worden gesproken. Een man kan dat niet, dat moet het bestuur doen van de vakvereeniging, die moet de bepalingen en arbeidsvoorwaarden bespreken en in reglementen vastleggen. Daarom is het van zoo'n groot belang dat eenieder als lid tot de vakvereeniging toetreedt- Een werkman die zich zelf niet helpt is niet waard geholpen te worden. In bevattelijke taal zet spreker daarna het arbeidscontract uiteen Daar wij vroeger reeds in een viertal artikelen dit contract hebben uiteengezet, zullen wij heden met deze mededeeling volstaan. De Eerw. adviseur dankte den heer Hermans voor diens schoone, herhaal delijk door applaus onderbroken rede en sprak den wensch uit dat hij nog meer malen hier zou komen Hierna had de stemming plaats ovei drie leden voor het Bestuur. Candidaten zijn de heeren Am. Pee- ters, P. Snijders, Joh. Verhulst, Ant. v. d. Heijden en Joh. Heijmans, Daar de leden Zondag a,s. van 122 uur ook nog gelegenheid hebben om te stemmen heeft de uitslag hiervan eerst plaats op Zondag 13 October des namiddags ten half vier uur. De Frank. De gymnastiek-vereeniging »De Frank4 die tegenwoordig ook is gevestigd op Musis Sacrum heeft in hare laatste ver gadering besloten in het a. s. voorjaar, zoodra de weersgesteldheid zulks toelaat, eene groote openluchtuitvoering te ge ven met medewerking van verschillende vreemde vereenigingen en daaraan te vens te verbinden een wedstrijd in volks oefeningen. Frotssarts Institute. Gisterenavond van 8— 10 uur werden op de zaal Mussis Sacrum de proeflessen gegeven door Froissarts institute of languages, welke door omstreeks een 40-tal personen werden bijgewoond. De proefles werd gehouden in Fransch, Duitsch en Engelsch en voldeed zeer goed, zoodat dan ook na afloop direct contracten werden afgesloten voor lessen in 't Fransch, Duitsch, Engelsch, Spaansch en Italiaansch en de directeur evenals de tegenwoordigen over den avond zeer tevreden waren. Blijkens achterstaande advertentie kan men bij den heer H. Verwiel- van Dun alle inlichtingen bekomen, contracten teekenen, klassen vormen enz. enz. Lotlsieo. Bij de gisteren gehouden trekking der staatsloterij is op 't nummer 15110 de f50,000 gevallen. Een der polissen van de Mij. Lotisico in 't agentschap van de firma W. Zuurhout alhier, draagt ook dit nummer, zoodat aan'den betrokkene dus t 2000 wordt uitgekeerd. Loint. Naar wij vernemen zullen de plannen van de Loint spoedig in behandeling komen. De commissie heeft haar onder zoek voleindigd en reeds haar rapport ingediend, zoodat de behandeling en afwerking dezer voor onze gemeente op verschillend gebied zoo belangrijke kwestie weldra kan worden tegemoet gezien. Voetbal. Op de Maandag gehouden algemeene vergadering heeft de Voetbalvereeniging »Waalwijk Vooruit4 besloten ook het 2e XI-tal in den Brabantschen Voetbal Bond te doen spelen, zoodat voortaan W.V. I en II in de competitie van ge noemden Bond zullen uitkomen. Het 2e XI-tal komt in de 3e klas A., met de Ver. Victoria4 's Bosch »Constantia4 »Saturnus4 >WilhelminaIV4 Het le XI-tal speelt in de 2e klas met »B. V. C.4 's Bosch »P. H.4 Vucht »Wilhelmina III4 's Bosch. Aanstaanden Zondag zal het le XI-tal rteds zijn eersten competitie wed strijd spelen tegen B. V. C. uit 's Bosch. Nadere bijzonderheden over dezen wed strijd in het volgend nummer. BAARDWIJK. Een heel aardig effect, vooral bij avond geeft de expositie van bontwerken bij den heer J Klerks v. Hcrpt, alhier. Dezo winterbenoodigdhedeH zijn zeer smaakvol in de vitrine gerangschikt, waarbij een hinstmatig aange ,r:-chle sneeuwval en een schitterende verlichting een tooverachtig aanzien geven. Dezer dagen arriveerde voor den heer C. de Vries een dynamo, die de fabriek electrisch zal verlichten. Het zal voor de werklieden een groote overgang ten goede zijn, daar, tot op heden zij zich nog met petroleumlampen moesten behelpen. DRUNEN, 9 Oct. Hedenmiddag ten 6 uur openbare vergadering van den gemeente raad ter behandeling der volgende puuten Vaststelling gemeentebegrooling 1908. Goedkeuring armenbegrooting 1908. Ingekomen stukken. Verslag in een volgend nummer. VLIJMEN, 8 Oct. '07. LI. Zondag droeg de Z.Eerw. Pater E. van der Kamp voor den eersten keer het H. Misoffer op aan het prachtig versierde hoofdaltaar onzer parochiekerk, daarbij geassisteerd door zijne beide broeders als diaken en subdiaken. Naar aanleiding van deze zeldzame pleob- tigheid, besteeg onze Z.Eerw. Heer Pastoor den kansel, bracht aan de moeder van den officiant een hartelijkeu gelukwensch rijf harer kinde.en dragen het geestelijk kleed schetste de taak en de waardig heid van den priester, die als missionaris zal vertrekken, een vruchtbaren arbeid toe en vroeg hem ook de parochianen van Vlijmen indachtig te zijn. De beide laatste dagen der vorige week hadden de ingezetenen van Vlijmen met hoop vervnld, dat ook de Zondag prachtig, zomersch weer zou brengen, dan kon immers de verlichting, welke Donderd.-g om het slechte weder niet plaats kon hebben, aangebracht worden. De Zondag kwam maar niet met het verlangde weer. Een grauwe lucht, die den ganschen dag met regen dreig'e, maar gelukkig haar watervoorraad in bedwang hield, tot wij ze hadden zien ontsteken en bewonderd de verlichting aan raadhuis en eerepoorten. Lang ovenwei mochten wij ons niet verlustigen in het schouwspel, dat de tooverachtige verlich ting ons bood. Weldra dreef eene gawel- dige stortbui de toeschouwers van de straat en maakte onmeedoogend een einde aan het lichtgeflonker van vetpotjes cn lampions. Sia transit gloria mundi In den wedstrijd voor de clubs, welke met versierde wagens aan den optocht 11. Donderdag deelnamen zijn de prijzen toe gekend als volgt 1. Handboog „Buiter. Verwachting" f 11 2. Rederijkers „Les Amateurs* f 9. 3. Fi-tsclub „Kampioen* - 5. 4. Voetbal „Olysupia* - 3 5. Kegelclub „Alle Negen* - 4. 6. Harmonie „Concordia* - 3. 7. Schuts „St. Barbara* - 2,50 8. Schuts „St. Cathariua*- 2.50 Dat deze beslissing der jury bestaande uit de heerenM. H. Boom, voorzitter. Joh, v. Wagenberg, Th. v. Hest, Jac. Corman, M. de Vaan Wz., M. J. de Vaan en M. v. Falier Jz., niet onaangevochten is gebleken begrijpt ieder, voor wieu dui delijk is, dat nooit een uitspraak iu een wedstrijd met algeheele instemming wordt ontvangen. De mededingende gezelschappen, die min of meer teleur gesteld werden, zullen zich echter wel over die kleine teleurstelling heen zetten, daar ieder overtuigd is van de strikte eerlijkheid der genoemde Jury. Het zoontje van den heer M. de Laat dat Vrijdagmorgen eene buiteling uit de eerepoort maakte, is weer gausch hersteld. Gelukkig, want nu behouden de ingezetenen van Vlijmen slechts aangeqame herinneringen aan het feest, dat bij gelegenheid der in stallatie van den nieuwen Burgemeester in orde en netheid ie gevierd. Op Zondag 13 October zal de voet balvereeniging „Olympia" een grooten wedstrijd houden op het veld te Meerheuvel en waarvoor prachtige gouden en zilveren medailles worden nitg^orifd, die dagelijks te zien zijn in de vitrine *"»n den leveran cier, den heer Ferd. Klassen, Kerkstraat, 's- Bosch Dc deelnemende gezelschappen zijn als volgt „Gneuni* te Gorinchem, „Satarnos* te 's-Bosch, „Tonido* te Culembor* en „Olympia* te Vlijmen. De wedstrijd zal ten een uur beginnen. Moge het weder wat medewerken, dan belooft het een spaunonde en drukke wed.trijdtc wordeB, terwijl deze ook opgeluisterd wordt door muziek. 9 Oct. Don-derd ginorgen ten 9 uur openbare vergadering van den gemeenteraad. VRIJHOEVEN-CAPPEL, 8 Oct. 1907. Afge.k. en asngepl. een bekeudmaking, waarbij Burgem. en Weth. dezer gemeente ter kennis van de landbouwende bevolking brengen, dat den Rijkslandbouwleeraar (voor westelijk Noord Brabant) den heer H. E Huizinga, met ingang van 1 October j.l. de gemeente Teteringeu als standplaats is aangewezen. Dat men met honden, vooral met jonge, voorzichtig moet zijn, bleek dezer dagen. Toen W. G. met zijn broodkar onze gemeente inreed, sprong een hond van J. de B. die voor een melkwagentje stond voor het paard, waardoor dit zoodanig schrikte, dat het over melkwagen en al heen sprong. Natuurlijk bracht de voerman zijn paard dadelijk tot staan om ongelukken te voorkomen. Toch werd het melkwagentje nog eenig8zius beschadigd. CAPELLE. Met genoegen kunnen wij melden, dat de heer E. C. van Dissel, candidaat-notaris alhier, is benoemd tot notaris te Goes, Juist toen T. C. uit Dussen met een swaar geladen kar steenkolen het kerkpad wilde indraaien, brak de as van zijn kar, waardoor de last over den weg kwam. Met b'hulp van eenige omwonenden was de weg weer spoedig vrij en kon de vot-rman zijn last op een geleende kar huiswaarts rijden. Den lOen October a.s. hopen de echtelieden P. Klootwijk en D. Spierings, in de Heistraal alhier, hun gouden huwe lijksfeest te vieren. DUSSEN, 8 Oct. '07. Zekere W. D. werd Zondagavond door een tot nog toe onbekend gebleven persoon aangerand en een snede in het aangelicht toegebracht. Het geval ie echter niet van ernsfigen aard en is de verwoude geheel buiten gevaar. Op een adres van den heer M. J. Timmermans, koflLsiroopfabrikant alhier, houdende een verzoek tot uitbreiding zijner fabriek is afwijzend beschikt. Naar men ons mededeelt neemt adressant hiermede geen genoegen en zal ziju aan vrage opnieuw indienen. De molenaar van het stoomgemaal alhier werd opgeschrikt door een spectakel dat plaats had in het scheprad. Bij onder zoek bleek dat een kolossale vischotter bekneld zat tusschen 't scheprad en den muur. Eerst wilde men bet beest levend zien te vangen, doch 't ging niet, toen heeft men het dier doodgeslagen. Het dier beet zoo verwoed, dat de sporen der landen in 't ijzeren scheprad zichtbaar waren. RAAMSDONK. Algemeene Verga dering der Landbouwvereeniging Raams- donk(Dorp) op Vrijdag den 11 October 1907, des avonds om 6 uur, ten huize van Gez. Floris, te Raamsdonk(Dorp.) DOEL: 1. Notulen van de vorige vergadering 2. Ingekomen stukken. 3. Rekening en verantwoording door den Penningmeester over het boekjaar van 1 October 1906 tot en met 30 Sept. 1907. 4. Betaling contributie voor het jaar 1907/1908. 5. Voorstel van het bestuur betreffende salaris van den penningmeester en van den secretaris. 6. Verkiezing van drie bestuursleden wegens periodiek aftreden van de heeren Joach. C. Schoenmakers, Voorzitter; Aie. F. Bink en B Th. J. Langerwerf. (De twee eerstgenoemden zijn ingevolge de 4 Statuten», herkiesbaar. De laatstge noemde heeft bedankt als lid der ver eeniging.) 7. Verkiezing van één bestuurslid, wegens bedanken als lid der vereeniging door den heer Aie. Smeur Az. (Deze zoude aan de beurt van aftreden zijn 1 October 1908.) 8. Opname bestelling legpooters, als 4Eigenheimers», 4Jammen», enz. 9. Opname bestelling veevoeder artikelen, als erwten enz. en al wat meer mocht verlangd worden, voor zoover zulks voor gezamenlijken aankoop kan in aanmerking komen. 10. Rondvraag en sluiten. (WW prop uiting 1 -fonds. 2e. Stichten «ener 3e. Uitgeven ven een Vakblad. Broodprijs. De bakkersgilde ,,St. llonoratus" heeft be sloten van Maandag 1.1. af de broodprijzen met 1 cent te verhoogen. Om dit besluit te motiveeren heeft het gilde een schrijven rond gestuurd. Het volk is echter Diet erg in hun nopjes over die voortdurendebroodsverhooging. De prijs ran hot roggebrood is thans 20 cent de 2 K.G. met 5 pCt. rabat voor con tante betaling. Naar het gerucht loopt zou de tijd niet ver meer of ook deze 5n/0 rabat (die door de ijve- rigo bemoeiingen van ons R K. Volksbond bestuur den werkman ten goede komt) zullen weldra worden afgeschaft. De duurte van het graan heet de oorzaak te zijn van dexe stijging. Doch de bakkers 'uit de naburige dorpen zooals Dongen Capelle, Vrijhoeven, Sprang, ÏJdenhout enz. staan geregeld benedon deprij zen alhier, en de kwaliteit is overal zeker zoo goed Die moeten toch ook dure rogge koopen, en toch ook verdienen. Machinaal. De heer üubbens heeft besloten een zuig gas—motor aan te leggen. Evenals greeds een 2 tal fabrikanten hier, zal ook hij electrische verlichting krijgen. De motor zal geleverd worden door den heer C. van Dort te Gilze. Een groote uitbreiding der zaak zal natuurlijk met dezen aanleg gepaard gaan. R. K. Vakvereeniging. Verleden Zondagavond vergaderde op de bovenzaal van „Appollo" de pasopgerichtte Vakvereeniging. Door den Geestelijke Adviseur Kap. van Ileeswyk werden verschillende punten van het reglement voorgelezen en uiteengezet, om verder verschillende punten aau te halen, welke op den weg liggen van een goed georganiseerde Vakvereeniging. Naar wij vernemen stijgt het aantal leden voortdurend, on geeft goede hoop voor de toekomst. Iedereen steune de goede zaak en geven zich op bij het degelijk vastberaden Bestuur, dat voor geen moeite of zorgen terug schrikt om onze Vakvereeniging te doen groeien en bloeien. Moge hunne pogingen met den beste uitslag bekroond worden. Uitvoerig verslag van vergadering en lezing in het volgend nummer. Uitvoering. Voor een matig bezette zaal gaf de Harmonie «Enphonia j.l. Zondagavond om 7 nur eene uitvoering. Het progamma bevatte een 9 tal nnmmere waarvan 7 voor Harmonie en 2 voor Lieder tafel. De Tooneelclub »01ympia« liet jammer genoeg niets van zich hooren. Wij hopen dat wij dit «en volgende maal niet zullen behoeven te zeggen. De heele uitvoering had een mooi verloop. Een bijzon der woord verdiend de Liedertafel voor »Neer- lands Maunenzang" van de Vliegh. Dit heeft zij bepaald kranig gezongen. Ga zoo voort Brandbrief. Een onzer ingezetenen heeft enkele weken geleden zijn loonprijzen nog el verlaagd. Maandagnacht nn werd aan ayn woning een schrijven aangeplakt, waarin hij gewaar schuwd werd op te passen,.of dat anders zijn woning zou vernield worden, 't Is wel mooi üp zulke wijze treedt men in de verlichte 2ÖBte eeuw op Baldadigheid. In het caft van F. V. stonden Maandag avond een paar leesten op tafel. Een troepje Jkomt binnenzetten besteld wat.,., gaat heen en ook de leesten zijn verdwenen. Anderhalf uur later vliegt in het woonhuis van J. v. B. een leest door de ruiten naar binnen, terwijl de andere leest buiten bleef liggen. De bewoners gingen kijken, maar natuurlijk niets te zien. Op denzelfden tijd zoowat wer den ook ruiten Btuk gesmeten bij de Erven J. B, en bij W. P. Zondagnacht had betzelfde plaats by A. S, We hopen, dat dergelijke kranige kerels gauw hun belooning krijgen. KAATSHEUVEL, 9 Oct. 1907. Afgevaardigden. Tot afgevaardigden naar de vergadering, die te Baardwijk eerdaags zal gehouden wor den, zijn voor onze afdeeling gekozen de heeren C. Roesten berg, J. v. Ueeswijk en J. Bestors. Punten van behandeling le. Oprichting en De diefstal aan de Brugselsehe Bank. Zaterdag is een gedeelte teruggevon den van de 320.000 francs, die de geld- drager Loyson aan de Brusselsche Bank had ontstolen, en zijn onder verdenking van medeplichtigheid gearresteerd de vrouw en een zoon van Loyson, een schildersgezel en een tramconducteur Uit het onderzoek is gebleken, dat Loy son den dag voordat hij zich ter be schikking van de justitie stelde, aan zijn vriend, den tramconducteur Ferdinand Plessié, 18 bankbiljetten van 1000 en 2 van 50 francs heeft gegeven, om die te brengen aan zijn zoon Servaas Loyson, die als schilder werkte bij een patroon In de rue du Houblon. Plessié nam óp zich die boodschap te doen en ontving daarvoor een belooning van 500 francs. Servaas, die bij zijn moeder inwoont, nam het geld aan, maar durfde het niet bij zich houden, zoodat hij het in bewa ring gaf aan zijn kameraad Charles Du- puis. Deze verstopte het geld in zijn woning, waar het bij een huiszoeking werd gevonden en tevens bracht een huiszoeking bij de viouw van Loyson aan het licht, dat zij de lederen porte feuille in haar bezit had, waar het geld in geweest was. De hoofdschuldige blijft nog steeds hardnekkig weigeren te zeggen, waar hij het geld verborgen heeft. Bloedvergiftiging. Nog steeds kan men in de couranten berichten over bloedvergiftigingen, uit gaande van een of ander klein wondje lezen- Dikwijls wordt dan deze bloed vergiftiging door den berichtgever met gekleurde kleedingstukken (vooral ge kleurde kousen staan in een slechten reukl) in verband gebracht. Intusschtn, al die gevreesde kleurstoffen hebben met bloedvergiftiging niets uit te staan. Vroeger dacht men daar anders over. Men wist dat vooral in anilinekkleurstof- fen dikwijls arsenicum voorkwam cn

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 5