Gemesnteraadsveigadering, Reclame. Kerknieuws. Ingezonden Stukken Handelsberichten. Het beste, mooiste en bil- ïijkste Drukwerk bekomt men bij de Waalwijksche Stoomdrukkerij vermoedde nu, dat deze stof door het wondje werd opgenomen en dat zoo doende een bloedvergiftiging tot stand kwam. Deze voorstelling omtrent het wezen van het bloedvergiftigingproces hoort men ook nu nog dikwijls door leeken verkondigen. Toch is zij geheel onjuist. Bloedvergiftiging ontstaat uit sluitend door het binnendringen van ge vaarlijke bacteriën in de wond. Deze bacteriën vermenigvuldigen zich en pro- duceeren vergiften, die in het bloed worden opgenomen en o.a. koorts ver oorzaken men spreekt dan van wond koorts. Wanneer echter deze bacteriën wat hun woonplaats* betreft, zich niet tot de wond beperken, maar zich ook- elders in het lichaam gaan nestelen, dan krijgt men den toestand die door leeken met den naam van bloedvergiftiging wordt, bestempeld. Gewoonlijk ziet men dan eerst een sterke zwelling in de omgeving van de wond optreden, terwijl een fijne, lange, roodc streep reeds de richting aangeeft, waarin de rinfectie4 zich verder zal uit breiden. Een enkele »klier« (bij vinger wondjes meestal in okselholte) is dan gewoonlijk ook reeds gezwollen en pijn lijk. Echter kunnen deze verschijnselen ook geheel ontbreken de bacteriëh kun- uen direct in het bloed komen en zich daar vermenigvuldigen. Dan ontstaan ook koortsen, terwijl plaatselijke ver schijnselen ontbreken. Een derde mo gelijkheid is, dat de bacteriën van de wond naar andere plaatsen van het li chaam gesleept worden en daar ettering (»abcossen«) veroorzaken. Men ziet dus, dat bloedvergiftiging zich onder verschil lende vormen kan voordoen, doch ver oorzaakt wordt het steeds door bacteriën. Een roestige spijker, een speld met het zoo gevreesde kopergroen (dat intusschen een vrij onschuldige stof is), een pen nog met inkt bevochtigd, zij allen kunnen slechts indirect bloedvergiftiging veroor zaken. Echter zijn wel de door deze voorwerpen veroorzaakte wonden meer vatbaar voor rinfectie4 dan die, welke door blanke spijkers, schoone spelden en nieuwe pennen worden veroorzaakt, om dat in de eerste gevallen vreemde stoffen (roest, kopergroen, inkt) in de wond worden gebracht, waardoor de genezing wordt vertraagd en de gelegenheid voor het binnendringen van bacteriën dus wordt vergroot. Ken sluwe oplichter. Een sluwe oplichter is te Madrid ge pakt. Het is een Engelschman, uit Lon den naar Spanje gekomen, die zich in verschillende steden heeft uitgegeven voor prins von Battenberg, broeder der tegenwoordige koningin van Spanje en zoodoende aanzienlijke geldsommen heeft geleend, o. a. van den prefect te Valen cia en van 2 bisschoppen. Ook deed hij reusachtige bestellingen aan verschil lende leveranciers, die natuurlijk hoogst vereerd waren met de clandisie van een zoo aanzienlijk personage en daarom leverden, zonder verder naar iets te vra gen. De schavuit was door zijn succes in de provincie zoo vermetel geworden, dat hij ook in de residentie hetzelfde spel beproefde,' maar daar liep hij in den kijkert en zit er nu veilig achter slot. Moorditaiislug. Ter beschikking van de justitie te 's Hage is gesteld de 24jarige koetsier Eeen berucht individu, een goede be kende der justitie en die zich zou hebben schuldig gemaakt aan een ernstigen moordaanslag. Omtrent de toedracht der feiten valt het volgende te melden De dader had indertijd kennis aange knoopt met een meisje, die dezen om gang echter na eenigen tijd had afge broken. Toen zij kort daarna met een ander zich ophield, scheen E. daarover wrok te koesteren. Tenminste op den avond van het misdrijf toen zij zich in gezelschap van den broer van haar nieu wen minnaar bevond, bleef hij haar achtervolgen, totdat zij even na midder nacht op den Schenkweg nabij het Be- zuidenhout waren gekomen. Daar trok hij na een korte woordenwisseling een mes en stak daarmede naar zijn vroeger meisje. Hij raakte haar echter niet, maar trof haar geleider, die een diepe steek in den buik kreeg. De getroffene, de 26-jarige B., kon zich nog voortslepen naar het nabijgelegen politieposthuis aan het Bezuidenhout. Van daar werd hij per raderbaar overgebracht naar het Ge meenteziekenhuis waar zijn toestand, tengevolge van het groote bloedverlies, zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. De dader, op wien het met bloed be vlekte mes is bevonden, werd nog den zelfden nacht overgebracht naar het politiebureau aan de Nieuwe Haven en den volgenden dag naar het huis van bewaring. Ben iuoordenurc9. Het duivelsch overleg van het meisje Jonge meisjes als moordenaresse be- hooren gelukkig tot de zeldzaamheden. Saksen heeft een bizonder weerzinwek kend geval. De 2?-jarige burgemeesters dochter, Bertha Beier, bekende 14 Mei jl. haar 35-jarigen bruidegom, den inge nieur Pressler, in Chemnits vermoord te hebben, om de haar bij testament ver maakte som van f 6000 in bezit te krijgen. is werkelijk ongehoord. Op den morgen van den 14en Mei kwam Bertha bij haar bruidegom, voorgevende een aardige verrassing meegebracht te hebben. Press ler moest zich echter eerst de oogen laten blinddoeken. De niets kwaads ver moedende ging op de scherts in, en liet zijn meisje begaan. Toen de blinddoek voor was, zeide zij»Nu je mond wijd open doen.* Het meisje stak daarop een revolver tusschen de tanden van het slachtoffer, tiok af en doodde den jon geman onmiddellijk. De revolver liet zij bij het lijk liggen. De politic dacht aan zelfmoord, hoe wel de kamerverhuurster beweerde het pistool vroeger niet in Presslers be zit gezien te hebben. Later viel de ver denking op het lieve bruidje, toen men wist, dat zij den 14en haar vriend be zocht had in het bezit van een valsch testament, waarbij Pressler haar zijn heele vermogen vermaakte. Ernstig ongeluk. Door het omvallen van een ketel met gesmolten metaal in de ijzergieterij te Butler (Pennsylvanië,) werd een ontplof fing veroorzaakt, waarbij vier menschen het' leven verloren, twintig anderen le vensgevaarlijk gekwetst en nog tien an deren ernstig verwond werden. De meeste slachtoffers zijn buitenlanders. Het ge smolten metaal viel boven op enkele personen, die letterlijk gebraden werden. Van anderen werden armen of vingers afgebrand, of de oogen uitgebrand. De gekwetsten bleven uren lang geheel naakt in de felle koude buiten op den grond liggen, vóór zij naar het zieken huis konden worden overgebracht Geheimzinnig. Dezer dagen werd uit Geleen naar het gesticht Calvariënberg, te Maastricht, overgebiacht een man, die door revolver schoten in den rug door een hem on bekend persoon zeer ernstig was ver wond. De zaak heeft zich als volgt toe gedragen Zondag 22 September was het kermis te Krawinkel, onder Geleen. Op de kermis bevond zich ook zekere Bovens arbeider aldaar. Het schijnt dat B. dien dag nogal een flink glas bier verorberd heeft, want in den laten avond van dien dag, circa elf uur, geraakte hij verzeild in de huisweide van de wed. B. Toen hij aan het bakhuis gekomen was, kreeg hij volgens zijn verklaring een revolver schot in den rug, ter hoogte van de nierstreek, en zag toen een man en een jonge vrouw staan de eerste herkende hij als de inwonende zoon der wed. B. Verder heeft hij verklaard, na het vallen van het eerste schot, de vrouw te hebben hooren zeggen«schiet nog'eens, dan is hij kapot, de smeerlap." Onmiddelijk knalde een tweede schot waardoor B. voor de tweede maal werd getroffen ter hoogte van het eerste schot B. verborg zich daarna achter een in zijn nabijheid staanden schansenhoop, en na geruimen tijd aldaar te hebben gelegen tot alles stil was, is hij door een opening in de doornehaag aan de achterzijde der weide gekropen en gevlucht, hoewel hem het loopen bijna onmogelijk was, en hij hevige pijnen leed. Dat iemand, die twee schoten in het lijf krijgt, de kluts kwijt raakt, is te be grijpen, daaraan wordt het dan ook toe geschreven, dat B toen hij tegen 1 !/j uur 's avonds door een persoon uit Neer beek langs den weg werd aangetroffen, in een toestand verkeerde, dat hij on mogelijk wist, wat met hem gebeurd was. Zijn geheugen liet hem geheel en al in den steek. Toevallig is het dat niemand der huisgenooten van de wed. B. dien nacht heeft hooren schieten, terwijl haar buren verklaren, dat zij meer schoten hebben hooren vallen. Nog steeds bevind de verwonde B. zich in het gesticht Calvariënbergzijn toestand is verre van gunstig. Voor eenige dagen heeft de brigadier der Rijksveldwacht een zoon der wed. B. met den getroffene geconfronteerd deze herkende in hem zijn aanrander. De verdachte ontkent evenweFten stel ligste alle schuld. Nader verneemt men nog, dat ten huize der wed. B. reeds een 3-tal revolvers in beslag zijn genomen. Het algemeen vermoeden bestaat, dat de getroffene niet de persoon is, voor wien de revolver schoten bestemd waren. Geld Na de kermispret: Zekere D. uit Standdaarbuiten, die kermis had gehoiften in Etten, kwam 's avonds per fiets naar huis. In de Kruisstraat werd hij door eenige personen die uit een herberg kwamen onverwacht aangevallen. Hij kreeg een vijftal messteken in den rug en viel voor dood neer, waarna de laffe aanranders de vlucht namen. Later werd hij door eenige voorbijgan gers opgenomen en in een herberg ge bracht, van waar hij met de laatste tram naar Oudenbosch werd vervoerd en naar het gasthuis gebracht. Een wond in den hals toegebracht, is levensgevaarlijk. heeft aan den weleerw. heer Tn. G. van Woerkom, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als kapelaan te Raamsdonksveer en heeft benoemd tot kap. te Raams-1 donksveer den weleerw. heer J. M. van de Ven en tot kapelaan te Millingen den eerw. heer P. E. van Leeuwen, priester van het seminarie. Ziekten te Seincren. Er is niets wat iemand meer uil zijn hu meur brengt, niets wat uw geduld meer op de proei stelt dan jeuking der huid. Aam beien maken u bijna krankzinnig, ze hou den u den geheelen nacht wakker. Prik kelende huiduitslag is eren slecht en eren moeilijk te genezen. Dergelijke kwalen wor den met den dag erger. Dank zij verkla ringen gelijk de volgende, beginnen de men schen in te zien dal zij een geneesmiddel onder hun bereik hebben tegvn deze ziekten. Mejuffrouw M Smets wonende te Someren in Noord-Brabant, meldt ons Niettegen staande al het mogelijke door mij er tegen aangewend is, had ik gedurende zes jaren geleden aan uitwendige, droge, aambeien. Bij het zitten hiuderden zij mij oreneen» bij liet loopen en ik had veel last van de onuitstaanbare jeukingen. Ik wist niet, wat ik moest beginnen en dacht dat ik bier immer mee zou sukkelen, want alle voorge schreven zalven waren zonder resultaat ge bLven. Men vestigde toen mijn aandacht op de genezingen door Uw Foster's Zalf veikri-gen en ik ontbood dadelijk een doosje toen ik deze, zalf drie dhgen had toegepast, bekwam ik eene groote beterschap en een week later was ik geheel ran deze onaan gename en lastige kwaal ontheven. Ik ondergeteekeude verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te meken op elke wijze die U goed dunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die Mrj. Smets gehad heeft. Wy waarschuwen tegen namaak en inaken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening von Junes Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 één voor of f 10 voor ze« doowa. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch DUSSKN. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Zaterdag 5 October 1907, des voormiddags ten 9 uur. Voorzitter de WelEd.achtb. heer van Honsewijk. Te ongeveer kwart over negen uur opent de Voorzitter de vergadering aanwezig de heeren Schoenmakers, A. H. van Honsewijk, H. Verhoeven, A. B. v. d. Koppel, L- v. d. .Pluijm Jzn., B. v. Dalen, A. L. van Beurden, P. Verschoren en K. Leemans afwezig het lid P. van der Pluijm Azn. De Voorzitter verzoekt den secretaris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Deze worden na voorlezing onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Goedkeuring der rekening over het dienstjaar 1906. Uit voorlezing blijkt, dat de ontvang sten hebben bedragen f 17,129,99, uit gaven f 14,419,06, alzoo sluitende met een batig slot van f2710,93. Het rapport, uitgebracht door de com missie tot onderzoek der rekening werd door den secretaris voorgelezen. Daaruit bleek, dat de commissie een aanmerking had op het bedrag van f74,75 uitgegeven alleen aan adverten- tiekosten voor oproeping van onderwij zers aan school C. Verder klaagt de commissie nog over de onvoldoende ruimte in school C. De commissie wijst in haar rapport er op, dat daar eigenlijk drie onderwijzers van bijstand moesten werken, dat zulks nu niet kan en dringt er op aan daarin spoedig verbetering te brengen. Een woord van dank brengt de com missie daarna aan het Dag. Bestuur voor het zuinig beheer en aan den gemeente ontvanger voor diens goede administratie. De Voorzitter. Zijn er soms nog die aanmerkingen hebben op het advies van de commissie. Daar geen der leden op- of aanmer kingen heeft wordt de rekening aldus vastgesteld. 2. Aanbieding der gemeente-begroo ting voor 1908. Deze begrooting bedraagt in ontvangst en in uitgaven het bedrag van f 23,948,14. De Secretaris. De begrooting zal op de secretarie ter inzage worden neder- gelegd. 3. Benoeming van onderwijzend per soneel aan de herhalingsscholen. De Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor om te benoemen aan school A en C het hoofd en aan school B het hoofd en den onderwijzer. Bij acclamatie aangenomen. 4. Ingekomen een schrijven van de Gezondheidscommissie zetelende te Waalwijk houdende mededeeling dat zij e verordening op het bouwen en de bewoning van keeten op griendgronden door omstandigheden nog niet heeft kunnen behandelen, dat zij deze echter spoedig in dc eerstvolgende vergadering in behandeling zal nemen. De Voorzitter. Wij zullen dus met de behandeling wachten tot het advies van de Gezondheidscommissie is ingekomen- 5. Ingekomen schrijven van de Ver zekering-Maatschappij Albingdia, geves tigd te Leeuwarden en vertegenwoordigd te Bergenopzoom, houdende verzoek de politie hier te mogen verzekeren tegen ongelukken. Vopr kennisgeving aangenomen. 6. Ingekomen schrijven van de atdee- ling Noord-Brabant van den Nederl. Bond van gemeenteambtenaren houdende ver zoek bij behandeling van de begrooting na te gaan of het salaris der gemeente ambtenaren niet te laag is. Adressanten wijzen er op, dat overal, niet alleen op kleine secretarie's maar ook op die van grooteren omvang het salaris veel te laag is. Van Ged. Staten is hieromtrent ook een schrijven ingekomen. Ook Ged. Staten verzoeken om verbetering van salaris voor de gemeenteambtenaren. Voor kennisgeving aangenomen. De Secretaris. Er zijn van Aug. van Beurden, J. van Woerkom, A. van Hees, C. A. van Dael, A. van Gennip en Mej. de Wed. D. Verhagen bezwaar schriften ingekomen tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag. De Voorzitter. Wij zullen deze maar in geheime vergadering behandelen. De raad gaat hierna over in geheim comité. Nadat wij een klein uurtje hadden gewacht, kwamen de vroede vaderen de raadzaal, waar over 't wel en wee van ons Doip wordt beschikt, uitgestapt. Het bleek ons, na informeering, dat de vergadering niet meer in eene openbare was heropend. Was er niets meer aan de orde ge weest, dan had de openbare vergadering toch vooraf gesloten moeten worden. (Buiten verantwoordelijkheid der Radactie.) MIJNHEER DE REDACTEUR 1 Verleen mij voor onderstaande regelen s v. pl. een klein plaatsje in uw veel gelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn hartelijken dank. Nu voor de miliciens van de lichting 1902 en 1904 de herhalingsoefeningen wederom tot het verleden behooren, ben ik milicien van de lichting 1902 door ondervinding tot de onwrikbaar vaste overtuiging gekomen dat deze, de herhalingsoefeningen, geheel onnoodig zijn, dat deze niet dienen om de miliciens nog eens te laten herhalen wat zij vroeger hebben geleerd, maar dat zij uit hun zaken en werkzaamheden worden gerukt, opdat heeren officieren, voornamelijk hoofd-officieren, eens kunnen beschikken over veel mannetjes en zich daardoor eens flink kunnen oefenen. Hierop en op nog meer daarmede in verband staande zaken, wensch ik echter later de aandacht te vestigen. Thans wil ik, door middel van uw blad, bekendheid geven aan de nog vele on billijkheden die in dienst plaats hebben en daardoor bijna iederen milicien anti- militairist doen maken. Voor heden wil ik mij tot een geval bepalen. Op Dinsdag 17 September, een snik- heete dag, ïukte bet le Bataljon van het 6e Regiment Infanterie, onder com mando van Majoor De Vries uit teneinde op de Strijbeeksche heide oefeningen te houden. Tusschen Ginneken en Ulvenhout kreeg de milicien-korporaal G. A. N. Lapidaire door overspanning het zeer benauwd op de borst Om eenige ver lichting te krijgen had de korporaal zijn koppel en kortejas losgemaakt, wat Rem, zooals eenieder begrijpt, veel verlichting gaf- De kapitein, de heer De Balbian Verster, Compagnies-Commandant van de vierde compagnie, gelastte hem zijn tenue in orde te brengen, waaraan de korporaal aanstonds voldeed. Geloof nu echter niet, lezeressen en lezers, dat deze kapitein, gaarne zou ik hem anders betitelen, dit als mensch gelastte. O, neen dat ging gepaard met de navolgende uitdrukkingen, wat door zeven soldaten tè bevestigd geworden «Nu heb ik dan eens eindelijk, en nog wel een gegradueerde, van die uitvallers te pakken op wien ik mijn wraak eens kan koelen, dat je niet zal meevallen. Al moet ik je dan *een maand arrest geven, dat je dan nog 18 dagen kunt nadienen. Lezeressen en Lezers, wat zeg je van zoo'n uitdrukking? Tcekent dat den kapitein niet De korporaal Lapidaire echter kreeg wederom, na eenigen tijd gemarcheerd te hebben, de benauwdheden terug, thans nog in heviger mate zoodat hij genood zaakt was uit te vallen. Toen de sectie-commandant, de le luitenant Santman, hem kwam onder vragen naar zijn toestand, uitte de kapitein als hij althans dien naam nog waardig is, het volgende: «Och, Santman, laat dat beest toch loopen I" Deze gruwelijke uitdrukking een officier onwaardig is eveneens door getuigen bevestigd. Reeds straf genoeg zulke uitdrukkingen naar 't hoofd geslingerd te zien als men door overspanning uitgeput, langs den weg neervalt, zou men zeggen nietwaar,1 Maar niet bij De Balbian Verster. Deze geeft daar nog 14 dagen arrest op den koop toe bij. De korporaal Lapidaire, die zich aan stonds onder behandeling van een milj. tair geneeskundige had gesteld kreeg 2 dagen vrij van dienst omdat het ge neeskundig onderzoek aan het licht bracht, dat de benauwdheden alleen het gevolg waren van overspanning. Over zijn straf was hij dus, zooals te begrijpen is, niet le vreden en reclameerde daarover, wat volgens de reglementen door eiken milicien kan worden gedaan, doch waarvan weinig gebruik wordt ge. maakt, ten eersten omdat groote hondtn elkaar niet bijten en ten tweede omdat men dan natuurlijk steeds de aandacht op zich ziet gevestigd. Lapidaire reclameerde dan wel, werd tot den bataljonscommandant, nadat eerst de bewuste De Balbian Verster, 'n man met drie sterren op z'n kraag, was ge hoord, toegelaten. Met welk gevolg? 'n Spreekwoord zegt: Groote honden bijten elkaar niet. Lapidaire bleef z'n straf behouden. Nu naar den Kolonel en Reg. comman dant. Met welk gevolg Als bij denB. C. Lapidaire bleef z'n straf behouden, zonder dat een der getuigen was gehoord, Lezeressen en lezers, ik vraag u, is het wonder dat de miliciens anti-militairist worden En wie kweeke ze Na lezing van bovenstaand feit valt gemakkelijk deze vraag te beantwoorden, U, mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte verblijf ik Hoogachtend, Een Milicien. WAALWIJK, 8 October 1907. 5a Klats. Trekking ran 7 October. Getrokken prijzen. Prijs ran f 1000 Ne. 6900 9154 400 V 210 8851 13467 14148 14270 14654 18359 200 3528 7261 12476 16020 17406 r 100 182 1095 9421 10830 10927 14496 14636 14709 15320 19901 5e klasse. Trekking van 8 October. Getrokken prijzen. (Naar de voorloopige lijst.) Prijs van f50,000: 15110 1000 109G8 11636 140S8 400: 24 2738 12531 16339 16652 17971 19183 0 0 2002714 3714 9297 9407 13129 16824 17845 19814 0 100: 1804 1809 2102 2418 4A14 4980 5585 9230 11585 12473 14217 18244 111 i,y wrv i_ m BESOIJEN, 8 Oct. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.28 de laagste f 1,17 De pr. der eieren was 6 SYjCent. GORINCHEM, 7 Oct. Le aanvoer van granen was heden gering mil gewonen hsnde). Ristarwe f 10.20 a 10.30 roode dito f 9,75 9,85 witte dito l 9.90 a 10.10 inl. rogge 17,25 7,40 Buitenl dito 7.40 5 7.50 gerst 5,15 a 5,25 haver 3,75 A 3,85 uivenboonen f 7,40 7 50 blauwt erwten 0a 0,— alles per hectoliter. Kippen I 0.50 a f 0.70 per stuk. Eieren 11.50 a 1.60 per 26 stuks. Boter 65 70 ct. per '/j kilo. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 335 rumoeren 14 nuchtere kalveren, 7 vette varkeoi en 460 biggea. le qual. Kaltkoeien 1180 250 Kalfvaarzen f 140 a 200 Guiste vaarzen ?100 A 180 Melkkoeien 1160 210 11/, jarige osata f a - Pinken f 60 i 90 Graskalveren f 25 k 50 Nuchtere kalr. 8 n 16 Aangevoerd vette varkens van 23 ii 24 cl per half kilo, biggen van I 7,i 12.per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; sekt- pen fa en lammeren f k f oer ïtukt ROTTERDAM, 7 Oct. Tarwe 9.50 a 11.75 per 100 K.G Rogge was van f 6.40 tot 7.10 Gerst. Winter per 100 kilo f8.25 19.65 Zomer per 100 kilo f 8.75 a f 9. en Chevalier per 100 kilof 9.25 5 f9.65. Haver per 100 k.f 7 75 a 8 25 Witte Boonen, van 13.14. Bruine boonen van 11.-— f 12.25 Blanwo Erwten naar kook kwaliteit ^ericocbl van f9.50 tot 10.50 en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f k f ROTTERDAM 8 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 38 paarden 0 veulens, 0 ezel, 1187 magere en 645 vette runderen 245 vette 92 nuchtere en '26S graskalveren 2 schapen of lamraereo, 0 varkeni 279 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien 34 tot 37'/t ct., ossen 34 tot 37'/, ct., stiersi 27 a 33 ct., kalveren 35 a 40 ct., per !/j kilo. Melkkoeien 150 a 260 kulfkoeieu f 175 a f 300, stieren f 90 a 1,70 pinken 75 u 146 graskalveref 25 a 70. vaarzen f 85 a 180, alles mager vee biggen f7.a 15.paarden f 30 a 80. Nuchtere kalveren fok- 13.k 20. slacht- f 9.— k 12.— Op de botermarkt werden aangevoerd 61/8e» 49/16 vn. en 296 1. stukken a kilo. Prijs li qual 58, 2e qual f 55, 8e qual. f52 Per kilo 70 a 76 ct.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6