Bonten en Wollen Doeken Straatmost, Notaris Canters HOOILAND Middelk oop Boekhouden. JAN MARINUS, ANTOON TIELEN, Waulwijk, A. Advertentiën. om te scheuren (loting van Schuldbrieven, Notaris VAN HAM I C. Th, J, van den Ber Cor T4, wti Frankrijk. Reclame. '""BUITEN LAND. België. Oostenrijk. Zuid-Afrika. Amerika. BTNNF.NLA';7\ De Echo van het Zuiden vraagt voor Raamsdonks- veer een ijverig en be kwaam CORRESPONDENT. Kleine Advertentiën. Morgen met de groote markt zal er op het Markt veld een kraam staan met uitsluitend van de goedkoopste tot de duurste soorten. openbaar verkoopen: verkoopen publiek verpachten verkoopen Ondergeteekende beveelt zich beleefdelijk aan voor de levering van alle soorten aan zeer concurrerende prijzen. Vooral specialiteit in jonge Hanen en ongeschon- dene versch geschoten Hazen en Konijnen, geschikt voor verzending, alsook Faisanten en Reevleesch, Het van ouds bekende, soliede, vertrouwde en meest gesorteerde adres voor alwaar men een prachtigen voorraad vindt van alle artikelen in dit genre, en waar reparaties vlug en billijk geschieden. G Pbo raad openbaar. Art. 131 is op de leden van den raad toepasselijk- Art. 147 komt achter art. 144. Het eerste lid wordtElk besluit van een gemeentebestuur tot het invoeren, wijzi gen of afschaffen van eene plaatselijke belasting behoeft de goedkeuring des Konings. Art. 148 wordtde gemeentebesturen kunnen (enz. overeenkomstig het be staande artikel). Art. 145 komt na art. 148. Het tweede lid (onbeperkte macht der Kroon tot schorsing en vernietiging van verordenin gen) vervalt. Bij het derde ontwerp worden wijzi gingen voorgesteld in de additioneele artikelen VI tot en met XII, houdende provisioneele wijzigingen in de Kieswet, en de provinciale wet, intrekking der wet van 13 Augustus 1890 (Stbl 148), schrapping van »mannelijk« in art. 19 Gemeentewet, en bevoegdheid der Kroon tot publicatie van den tekst der Grond wet. Per aanplakbrieven wordt dit besluit ter kennis van de dokwerkers gebracht. In de begrotingscommissie heeft minister Caillaux den financiëelen toestand uiteenge zet. Het tekort beloopt 28 millioen francs. De totaal uitgaven van het ministerie van oorlog voor Marokko overschreden de in begrooting nagetrokken bedragen met 2]/j millioen. De buitengewone uitgaven der marine zijn nog niet bekend. Een merkwaardig geval te Gorinclicm. Wij publiceeren het volgende geval om dat wij denken dat het voor vele personen te Waalwijk die aan dezelfde kwaal lijden van belang kan zijn. Mejuffrouw L. v. Wijk, wonende te Tufn- straat 440 te Gorichem, deelt ons mede Het is reeds ongeveer twaalf maanden, dat ik door een nierkwaal ben aangetast, waardoor ik onophoudelijk verschrikkelijke pijnen beueden in den rug had. Het was verbazend lastig bij mijn w?rk, daar ik haast niet bakken kon. Dag en nacht gevoelde ik mij afgemat en vermoeid, doch 's mor- bij het opstaan was het 't ergste, daar ik vanwege de pijn bijna niet slapen kon. De urine was steeds troebel en met een zande rig bezinksel en enkels opgezwollen. Ik had veel schemeringen voor de oogen en duizelingen en gevoelde me erg mismoedig toen ik op aanraden van een kennis Foster Rugpijn Nieren Pillen begon te gebruiken Dit geneesmiddel bracht een algeheele ommekeer bij mij teweeg. Een enkele doos daarvan gaf me een buitengewone verlich ting. De pijn verdween en mijn geheele gestel was als 't ware opgefrischt. Gaarne zal ik dit afdoende, middel aanbevelen. Ik oudergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. De ziekte der nieren zijn te meer ern stig en ellendig, daar zij niet begrepen wor den het is slechts aan weinig menschen bekend wat de nieren zijn, waar zij zich bevinden en wat hun werking is. Bijge volg wanneer zich een teeken van'nierziekte voordoet zooals rugpijn, troebel water, ge zwollen voeten en handen, blazen onder de oogen eaz. wordt dit zeer dikwijls voor een andere kwaal gehouden wat intusschen de nierziekte tijd geeft om zich te ontwikkelen in rheumatiek, waterzucht, suikerziekte, ei- witverlies enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. van Wijk gehad heeft. Wy waarschu wen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel it f 1,76 één voor of f 10.voor zes donzen. Het einde der crista. De correspondent der N. R. Ct te Ant werpen schrijft, d.d. 14 October: De „Bero^pssereaniging tot b'.9cherming van den arbeid in de haven'* heeft heden in algemeene vergadering over de ciichen der werklieden beraadslaagd. De bijeenkomst duurde van 8 uur tot kwart voor 6, onder voorzitterschap van dsn heer Steinmann, Ziehier het genomen besluit De Beroepsvereenigiug t. b. v. d. a. in de haven, Gezien de verzoekschriften vanwege ver schillende leden der Vereeuiging; Na kennisneming van de adviezen der vier afdeelingen, en voornamelijk van de 2de afdeeling (stouwers) Besluit lo. van 16 October af wordt het loon van 5 francs op 5,50 frs. gebracht voor de graan- en yoor de houtlossers. Bovendien wordt een commissie ingesteld om te onder zoeken welke bijzondere voorwaarden kunnen aangenomen worden voor schadelijke graan soorten welke de commissie dan aal bepalen 2o. oor de overige dokwerkers wordt insgelijks een commissie benoemd, die van 1 November af, de algemeene arbeidsvoor waarden aan de haven zal nagaan, een loon- standaard zal voorstellen, het getal der werk- en der overuren zal regelen, alsook het Zondagwerk, de wijze van aanwerven en van uitbetalen, alsook den geidigheidsdnur der te aanvaarden voorwaarden. Al deze bepalingen zullen zoo spoedig mogelijk toe passelijk zijn en ten laatste op 1 December. 3o. Deze commissie zal samengesteld zijn uit leden van de Beroepsvereeniging en uit werklieden die tot al de afdeelingen toege treden zijn; deze werklieden moeten gekozen worden door al de leden die in de werk beurzen ingeschreven zijn. De gozoadheidstoestand van keiier Frans Jozef. Ofschoon de bulletins niet zoo ongunstig luiden, geeft de toestsnd van Frans Jozef volgens de particuliere berichten reden tot bezorgdheid. Hij heeft bronchitus met sluipkoorts, die men in de laatste dagen met kinine bestrijdt. Hoewel de keizer zwak is en hem rust is voorgeschreven wil hij naar den raad der doctoren niet luisterenhij heeft Zattrdag, tegen hel uitdrukkelijk advies der medici, zijn bed verlaten om te werken. Reeds sinds de manoeuvres van het torige jaar had Frans Jozef telkens tijden dat hij zich minder wel voelde. Eerst het verblijf te Ischl bracht een verandering ten goede en men hoop'e toen, dat hij volledig herstel zou vinden. D<ze verwachting were echter teleurgesteld. Op de jacht werd de keizer in een zware regenbui doornat en sinds heeft hij een catarrhal» aandoening van de luchtpijp. Dit zou nog niet zoo erg geweest zijn, als Frans Jozi f masr naar de adviezen van zijn medici had willen luisteren en de herfstmanoeuvres niet bijgewoond had. Het ongunstige weer bij die manoeu vres heeft op 's keizers gestel slecht inge werkt. Bij de laatste oefeningen, die 's nachts plaats haddeö, heelt Frans Jozet zware koude gevat. Onmiddellijk na het bezoek van groot vorst Wladimir werd bij den keizer in fluenza geconstateerd, die thans nog niet geheel geweken is. Men verwacht, dat de ziekte, ook bij een gunstig verloop, van langen duur zal zijn en dat Frans Jozef zich in 't vervolg in alle geval zeer in acht zal roosten nemen. Uit Weenen wordt geseind, dat de toe stand van keizer Frans Jozef gisteren on voorwaardelijk gunstig geweest. Door het Transvaalsche departement van justitie is een rondschrijven aan de politie uitgezonden, waarin wordt aangezegd, dat de politiedienaren Hollandsch zullen moeten kennen op straffe van ontslag. Generaal Botha, sprekend te Rand- fontein, heelt verklaard, dat geen enkele Engelschman van zijn post verwijderd is om voor een Hollander plaats te maken. De „Volksstem* van Pretoria verwacht, dat het volgend jatr Dingaansdag weer evenals vroeger, van staatswege te Paarde- kraal zal worden gevierd. John D. Rockefeller heeft aan de hooge- school te Chicago nog een bedrag van 600 000 dollar geschonken. In het geheel heeft deze millionnair voor de uitbreiding, voor het hooger onderwijs te Chicago nu 28 millioen dollars gegeven. Hot departement van marine heeft ten slotte de levering van 123,000 ton kolen voor de vloot, die naar den Grooten Oceaan gaat, aan Amerikaansche firma's gögund. De Engelechen hebben nu het toe kijken, hoewel hun aanbiedingen oorspron kelijk veel lager moeten zijn geweest. Deze firma heeft reeds eene schets ge reed gemaakt. Naar hetgeen wij van het plan zagen, kunnen wij mededeelen, dat het gebouw grooter zal worden dan eenig ander hier-ter-stede staand soortgelijk gebouw. Het gebouw zal een vergaderzaal bevatten, welke in elk geval grooter zal worden dan de groote zaal van het Concertgebouw of Paleis voor Volksvlijt. Reeds liet men bet oog op enkele groote terreinen vallen. Zoo als het intusschen met dergelijke ooderne- mingen gewoonlijk gaat, ontbreekt, ook hier het benoodigde kapitaal, om spoedig uitvoe ring aau de plannen te geven. Merkwaar digerwijs worden ook van andere zijden po gingen oangewend om tot de tot-stand-ko- miug van «en soortgelijk gebouw te geraken Kamerverkiezing Fianeker. Bij de gisteren gehouden herstemming voor de Tweede Kamer in het district Franeker werden uitgebracht 6356 geldige stemmen. Gekozen de heer W. P G.Helsdin- dingen (soc, demmet 8340 stemmen. De heer J. v. d. Molen (antir.) had 8016 stemmen. Bij de eerste stemming op Woens dag 2 October j,l. was de officieele uit komst, dal 6393 geldige stemmen w.ren uitgebracht, waarvan de heer J. v. d. Mo len (antir) 2591, de heer W. P. G. Hels- ding (soc, dem 2326 en dr. A. van Raalte (rrijz dem.) 1473 kreeg. Bij de herstemming bij de algemeene ver kiezingen in 1905 werd de heer P. L. Tak (soc. dem.) gekozen met 3948 stemmen te gen 3179 op den heer J. Ankerman (Friesch chr. hist.). De antirevolutionaire candidaat heeft dus bij de heden gehouden herstemming 422 stemnien meer gekregen dan bij de eerste stemmingde soc. dem. candidaat kreeg 1014 stemmen meer dan toen, maar 459 stemmen minder dau bij de eerste stemming werden uitgebracht op hem eu den vrijzin nigen candidaat, hoewel hij thans ook door de vrijzinnige kiesvereenigiugen candidaat was gesteld. Het verschil tusschen het aantal stemmen van den sociaal-deraocratischen en den ker kdijken candidaat, dat bij de herstemming in 1905 764 bedroeg, was thans slechts 824. Spotprijs. 1 HEERENRIJWIEL m. klokkenlager, nikkelen velgen, 2 remmen door stuur, slechts 3 mnd. bereden en Heerenrijwiel met beste dunlop banden z. de minste geb. moeten weg voor elk aannemelijk bod. A. SCHOEP, Baardwijk. Te Besoijen kunnen geplaatst wo den Twee Kostheeren legen 1 November. Waar zegt de Uitgever. Na overleg met de regeering verklaarde de voorzitter hedenmorgen, het niet wensche- lijk te vinden de discussies over de stelling Amsteidam terstond in comité-generaal te behandelen. Dat zal eerst geschieden als de noodzakelijkheid blijkt. Minister Eland verdedigde het ontwerp. De heer Thomson zal tegenstemmen, om dat de reorganisatie van het leger dient vooraf te gaan. Na de pauze kwam de heer Van Kol aan het woord. Het Hof. Men meldt ons uit den Haag dat de ko ning en de koningin van Spanje op hun weg naar Engeland wel de reis door ons and zullen doen, maar geen bezoek in de residentie of elders zullen brengen. Het Duitsche keizerlijk paar zal in plaats van te Vüssingen tegen 20 Novem ber met de jacht „Hohenzollern* tilJmui- den binnenkomen. De paut8erschepeu ^Koningin-Regentes* en „Piet Hein*, de pantserdekschepen Friesland* en Noord-Brabant* en eeni ga kleinere vaartuigen zullen naar IJmui- den worden gedirigeerd om het eskader tc vormen, dat de hooge gasten aldaar zal be groeten. H b 1. Maison du peuple. Onze Amsterdamsch correspondent schrijft Naar wij vernemen, nemen de plannen tot stichting van een groot volkshuis te Amsterdam vaster vorm aan. Aan een ar- chitectenfiima hier ter stede is door een combinatie van zekere politieke richting op gedragen een ontwerp gereed te maken. Heden werden wij verblijd door de ge- >oorte eener Dochter PIETERNELLA JACOMIJNTJE. P. A. VAN DER HOEVEN. L. VAN DER HOEVEN- VAN Vegten. Vrijhoeven-Cappel, 7 Oct. 1907. t f Heden overleed tot onze diepe f droelheid, na eene korte onge steldheid, onze dierbare Broeder en Oom, de WelEd. Heer JOHANNES LOEFF, in den ouderdom van 82 jaren. De overledene was 52 jaren Lid en Voorzitter van het R. K. Par. Armbestuur, 50 jaren Lid van den Gemeenteraad, 40 j*ren Wethouder, 55 j*ren Lid en 26 jaren Voorzitter van het Waterschap „de Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk". Uit aller naam, Wed. J. VAN HEIJST-LOEFF. Baardwijk, 10 Oct. 1907, De BURGEMEESTER der gemeente Waalwijk zal Donderdag den 17 Oct. a. s. voormiddag 10 uur, in het EENE PARTIJ liggende in de Putsteeg en bij de Gasfabriek. Bijeenkomst in de Putsteeg. te Drunen, zal op Woensdag 23 October 1907, des voormiddags 81/, uur in het Broeder huis te Elshout a contant Eonige Meubilaire Goederen, nagelaten door den Heer ALBERT BARGE, bestaan de in Een Waschcommode, Wasch- stel, Spiegel, I edekant met Spring- matras, Staande Lamp, Dekens, Peluw, Kussens, Sprei, Handkof fer, Kolenbak, eenige Kisten, eene groote partij Boeken en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. NOTARIS te Capelle, zal op Donderdag 24 October 1907, n. m. 3 uur bij P. NIEUWKOOP te Drongelcn Voor den Heer G. van den Hoek te Capelle. Yoor 7 jaren om te scheuren. Hooiland onder Capelle op de Zuidewijnsehe waarden groot 2.47.80 H.A. TILBORG. Levert met succes snelloopende BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Waalwijk maken bekend, dat Zaterdag den 19 October aanstaande, des voor- middags om elf uur, ten Raadhuize aldaar, in het openbaar zullen worden volgens de nieuwste constructie Reparatiën en levering van Ballen, Laken, Queuën enz, spoedig en tot de minste prijzen. Vraagt teekeningen en prijsopgaaf. 4 Obligation der geldleening 1889 it f 500.-, 2 idem 1894 500.-, 2 idem 1901 250.- 2 idem 1904 500.— 1 idem (leeninggr.f 10.000)1903 500.— 1 idem 7000) 1903 50 - 2 idem leening 1904 500.— Waalwijk, 15 October 1907. te Kaatsheuvel, zal Maandag 21 October 1907, 's avonds 7 uur, in tEuphonia" te Kaatsheuvel finaal de op 7 October jl. ingezette ONROE RENDE GOEDEREN, staande thans als volgt Aan de Grootestraat Koop 1 f 10, Koop 2 f 80, Koop 3 f 80, Koop 4 (massa 2 en 3) f 150, Koop 5 (massa 1, 2 en 3) f 300. Aan de Vaartkant Koop 1 f 250, Koop 2 f 235, Koop 3 f 325, Koop 4 f 300, Koop 5 (massa 1 en 2) f 500, Koop 6 (massa 2 en 3) f 500, Koop 7 (massa 1, 2 en 3) f 1000, Koop 8 massa (1, 2. 3 en 4) f 1500. ferhui AFE tange{ 1 jaar Oml der 6 ot he rerleei Het I rei Te I lerekeni Comn Mr. geheel onschadelijk !j voor menschen,huis dieren en gevogelte. In Avicultura van 28 Juni '07 schrijft den heer A. J. BlCKEltCAARTEN tc Baarn, in antwoord op de vraag naar een afdoend middel t^gen Ratten in een kippeukooi: „Een zeer goed middel tegen Ratten is verkrijgbaar bij WILLEM KRAAL, Kampen. Bij mij verdwenen daardoor bijna alle Ratten". Prijs 80 Cts. fr. p. p. f 0.40. IQe V Onderwijs in dubbel en enkel Boekhouden, Handelsrekenen en Handelsrecht. Opleiding voor Examen practijk, Leeraar M. O. Groote straat No. 351, WAALWIJK. en Kant er Ne Buit< steeds 1 torden Het beste, mooiste en bil lijks te Drukwerk bekomt men bij de Waalwijk sche Stoomdrukkerij Beleefd aanbevelend, Interc teleph. No. 170, TILBURG. Aanbevelend, want c De lerrichi Hier kruider De tan ha is na Heer C van Z: Ke Wereld En i die doe De 1 met ge i. Tweede Kamer. Telegram. a7 p. c. rootïïaert i£\ KAMPEN. iVild ui fin i® lit «os f

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 2