Tweede Blad. rovinciaal Nieuws. Rummer 82. Dorderdag 17 Oct. 1907. 30o Jaargang, 5*---. - ««■■••■■■■'Ë-BSHBW» WAALWi/k^Tö Öct. 1907. Gemeenteraad ran Waalwijk. Openbare vergadering op Woensdag October 1907, des avonds 63/4 uur. ;an de orde Ingekomen Stukken. Wijziging begrooting 1907. Voorstel tot verandering der jaar markten (ter visie.) 4, Benoeming commissie Leerplicht. (wegens aftr.) Reclames Hoofdelijke omslag. 1. Weerstandskas. Bondsblad, ij Propaganda-fonds. 'ot afgevaardigden der afdeeling aalwijk en Besoijen zijn gekozen de teren A. v. d. Heijden, C-J. Paasschens Frans Passier. Voor de afdeeling aardwijk de heeren K. v. Leent en H. ombarts. Leo Bond 3ij de plaats gehad hebbende verkie- r van drie leden van 't bestuur van Leo-bond zijn herkozen de heeren Snijders, Besoijen, Joh. Verhulst, aalwijk en A. Peeters te Waalwijk. St. Crispijn- Zondagavond ten 6 uur had op de Pauluszaal de aangekondigde jaarv ergadering plaats van de R- K. vak treeniging voor schoenmakers St. Cris- Ongeveer 6-15 uur opende de vice resident met den gebruikelijken groet vergadering, heette allen hartelijk clkom en deelde mede, dat de president, twee jaar de vereeniging op werke- bekwame wijze te hebben geleid, niet meer herkiesbaar stelt, zoodat en een verkiezing daarvoor moet aats hebben. Spreker uit den wensch at de verkiezing moge leiden tot meer- ren bloei der vereeniging. Voorts wordt mededeeling gedaan dat et 25 October patroonfeest is doch at dit gevierd zal worden op Zondag October en dat 's morgens om 7 uur H. Mis zal worden gelezen, 's avonds •a 6 uur zal de Eerw. heer Suys eene oorstelling geven met lichtbeelden. Hierna werden de notulen voorgelezen n onveranderd goedgekeurd en vast- teld. Uit het verslag, uitgebracht door de enningmeester, bleek dat de ontvang en f 187,79 en de uitgaven f5609.be- roegen zoodat het boekjaar sluit met en batig slot van f 131,70. De secretaris bracht het 2e jaarver- lag uit. Werd gehoopt dat het ledental hans verdubbeld zou zijn, die hoop is verijdeld geworden. En waarom 'eelschrijfiktoe aan onontwikkeling, om- at ze, de nog niet aangeslotenen, de zaak iet begrijpen dat ze de kracht niet ennen die in organisatie opgesloten igt. Het is daarom plicht dezulken op ie hoogte te stellen met het groote doel Jat wij beoogen. Geeft ze brochures dagbladen ter hand die betrekking lebben op het vereenigingsleven en zoo lallen wij mannen winnen voor onze Uth. vakbeweging. Welke groote voordeelen heelt onze ereeniging al niet gebracht Brood- en olen coöperatie. In de vergadering van April heeft men gezien hoe men ge tracht heeft de loonlijsten naar behooren ngevuld te krijgen, ten einde een goed overzicht te krijgen van de alhier be staande loonen, om, wanneer de orga nisatie sterk genoeg is, zelf een toon- standaard te trachten in te voeren, om eenieder een behoorlijk, een mensch- waardig bestaan te verschaffen. In de vergadering van 16 Juni en 4 Augustus heeft men gezien met hoeveel vuur de Eerw. adviseur gewerkt heeft voor oprichting eener weerstandskas, welke thans is aangenomen. De weer- tandskas, het eenige redmiddel om otsverbetering te verkrijgen, het eenige wapen om te strijden tegen het onme telijke kapitaal, dat ons al langer hoe ■neer tracht te verdrukken. Na verder er nog op gewezen te heb- oen dat ook zij die genoeg verdienen verplicht zijn zich bij eene vakvereeni- ?ing aan te sluiten, dat Leo XIII z g. daar reeds in zijn encycliek Rerum No- varum op gewezen heeft, wees de secre taris in zijn verslag er op dat ook het praatje dat kath vakvereenigingen niets voor den werkman doen, geheel onwaar De secretaris wijst dan op het Kath. Sociaal congres. Hebben wij daar niet gezien die stoere mannen en kranige jonge-dochters, saam gestroomd uit alle oorden des lands om daar gezamenlijk hun heiligste rech ten te verdedigen Hebben wij niet ge zien, hoe ze zich vol vuur schaarden onder hunne vaandels en banieren, zich niet schamende op Kath. grondslag ver- eenigd te zijn En als wij dan nagaan de punten die daar behandeld zijn, zooals Het verzekeringswezen, verkorte arbeidsdag en dan dit groote punt vrouwen en kinderarbeid in fabrieken en werkplaatsen, moet men dan nog zeggen de Kath vereenigiugen brengen niets ten uitvoer Welnu dit alles moet voor ons een spoorslag zijn, met des te meer ijver voort te gaan en krachtig propaganda te maken, om onze buitenstaande vak- genooten in onze gelederen te doen plaats nemen en dan onze Ned. broe ders en zusters de behulpzame hand te bieden en mede te strijden, opdat, door een gezonde sociale wetgeving het al gemeen welzijn worde bevorderd. Na nog een woord van dank gebracht te hebben aan den Eerw. adviseur en aan de leden die de vereeniging trouw waren gebleven eindigde de secretaris zijn schoon en zakelijk jaarverslag. De Eerw. adviseur bracht den secreta ris dank voor zijn zakelijk verslag en herdacht dan de president J. van Oud- heusden. Wel is door het bestuur veel gedaan om hem van zijn voornemen terug te houden, doch het baatte niet. Onpartijdig heeft hij steeds de verga deringen weten te leiden en daatvoor verdient hij dank te worden gebracht, welk ik hem dan namens *de geheele vereeniging bij deze breng. Alsnu werd overgegaan tot verkiezing van een president. Na herstemming werd gekozen gekozen de heer A. v. d. Heijden te Besoijen Hierna werd de vergadering met den christelijken groet gesloten. Prijsuitdceling Teekenschool. Maandagavond ten 7 uur had op de teekenschool de jaarlijksche prijsuitdeeling plaats. Tegënwoordig waren Burgemeester en Secretaris, en van de commissie de heeren Jud. Timmermans Wz., Voorzitter A. Verbunt secretaris, en Jac. van Riel. De Voorzitter opent de plechtigheid met erop te wijzen, dat de prijsuitdeeling door omstandigheden geheel onafhanke lijk van den wil der commissie uitgesteld is moeten worden. Hij vertrouwt dat de vreugde er bij de jongelui niet minder groot op zal zijn geworden en de com missie doet de leerlingen met genoegen dezen avond aan. Spr. verzoekt daarna den burgemeester de prijzen uit te reiken. De burgemeester verklaart zich daartoe gaarne bereid, alsook om een kort woord te spreken, vooral waar 't betreft het teekenonderwijs doet hij zulks met voorliefde, omdat hij hiervoor zeer veel belangstelling gevoelt. ZEdelAchtb. brengt een woord van dank aan het bestuur der teekenschool, speciaal aan den voorzitter den heer Timmermans, die reeds zoovele jaren en met zooveel toewijding de zaak der teekenschool heeft gediend. Ik heb hem zegt spr. van nabij in zijn werken plus Einddiploma en rijksmed. L. Leijtens Eervolle vermelding, plus Einddiploma en rijksmed. Klasse MEULKENS. 2e leerjaar rechtlijning teckenen. C. Wilhelm le prijs 3e leerjaar bouwkundig teekenen. A. P. Steussij le prijs Wout v. d. Mee Eervolle vermelding. Adr. v. Brunschot 4e leerjaar bouwkundig teekenen. Jac. Meulkens le prijs Einddiploma plus rijksmed. P. Stornebrink 2e prijs Einddiploma plus rijksmed. P. Michaël Eervolle vermelding. Einddiploma plus rijksmed. Klasse TRI MB ACH. 2e leerjaar Schoenvakteekenen. Jac. Maas le prijs Ant. de Bont Eervolle vermelding. 3e leerjaar Schoenvakteekenen. Jac. Leijtens le prijs 4e leerjaar Schoenvakteekenen. Ant. van Bladel le prijs Einddiploma, rijksmedaille. Wilh. van Delft Einddiploma, rijksmedaille. Na de prijs-uitreiking neemt de voor zitter der commissie nog even het woord brengt een woord van dank aan den burgemeester voor de moeite en 't be wijs van belangstelling in de teekenschool hedenavond opnieuw gegeven, en ver der voor de vleiende woorden speciaal tot hem gericht. Spr, feliciteert allen met de behaalde overwinning en omdat de commissie er in ziet een bewijs van veel belangstel ling in 't teekenonderwijs en van uwe ambitie en vooruitgang. Ook feliciteert de voorzitter heeren leeraars met den goeden afloop van den vorigen cursus, brengt hun met den directeur een woord van lof en dank en drukt de hoop en het vaste vertrouwen uit, dat zij op den reeds jaren ingeslagen weg zullen jlijven voortgaan. En hiermede was deze plechtigheid gedaan. Met genoegen wijzen wij op achter staande advertentie betreffende de ten toonstelling der prijsteekeningen op a.s. Zondag, die zeker door vele belang stellenden zal worden bezocht. Matlnée Liedcrtafel Het in ons vorig blad aangekondigde volksmatinée der liedert.met medewerking van het kwartet «Zang en Vriendschap bestaande uit de heeren Verhoeven, Remie, de Vaan en Hamers, onder leiding van den heer P. de Kort, was buiten- zoo leeren kennen en appreciëren, en hoop hem nog vele jaren werkzaam te zien, want werkelijk zulke voorzitters zijn zeld zaam. Jongelui ik druk u op het hart te pro- fiteeren van het vak-onderwijs er wordt veel gedaanom hetvakhoogeropte voeren en daarin blijft ook onze gemeente niet ten achter. Maar dan moet de werkman er oök belang in stellen, en inzien dat ook aan het vak eene theore tische zijde is, en bij de beoefening van het vak en theorie en practijk hand aan hand moeten gaan. Als gij dat inziet, dan zult ge hier niet komen om uw tijd door te brengen, maar om te werken, om vooruit te komen, om succes te hebben. Alle kosten en moeite die gemaakt worden zijn voor u, werkt dus, werkt dus veel om vooruit te komen en zoo doende nuttige leden te worden van de maatschappij. (Bravo's) Daarna worden door den burgemeester met eene hartelijke felicitatie de prijzen uitgereikt, die toegekend zijn als volgt Klasse F ROK LAGE. le leerjaar handteekenen. C. J. van Herpt le prijs. H. de Ruijter 2e M- Joosten 3e C. van der Geld Eervolle vermelding Klasse VAN DELFT. 3e leerjaar Natuur en Vakteekenen. G. van Bijnen le prijs W. v. Oudheusden 2e Am. Madiol Eervolle vermelding J. van der Pels 4e leerjaar Natuur en Vakteekenen. P. Smolders le prijs plus Einddiploma en rijksmed. Joh. Fraij 2e Kort daarop werd B. V. C. een straf schop toegekend, die echter niets op leverde, daar Van Eijck prachtig stopte. Verder was het met B. V. C. gedaan en werd er meest op haar helft gespeeld. W. V's. linksbuiten wist dan ook nog tweemaal het vijandelijk doel te door boren en als scheidsrechter Spruijt, die goed voldeed, eindigen fluit, heeft W. V. haar eerste competitie-match in dit jaar welverdiend met 31 gewonnen, Bij W. V- was het geheel goed, vooral dienen echter N Nieuwenhuisen, v. d. Hoek en Honcoop genoemd te worden. Van Eijck voldeed als keeper goed, doch wij geven hem den raad, wat vlugger en verder weg te werpen Het begin mag goed genoemd, wordt zoo volgehouden, dan komt men dit jaar niet onder maar bovenaan het lijstje en is er misschien kans eerste klas te worden. Zondag speelt W. V. tegen Sparta te Eindhoven en als er zoo gespeeld wordt als Zondag, zal zij haar tweede overwinning wel kunnen boeken. (Van andere zijde ontvingen wij hier over nog een verslag, hetwelk wij plaatsen in een volgend nummer. (Red,) BAARDWIJK. Vrijdag as. (les avond» ten 7 ure zal bij den heer J. de Kort al- hier eene vergadering plaats hebben der leden van N. B. C. Boerenbond afdeeling Baardwijk, Waalwijk, Besoijen en Sprang. Gepasseerde Zondag had bij den beer L. van Cromvoirt een concert plaat» der liedertafel „Tot bloei der Toonkunst*. De zsngnummers werden allen onberispelijk uitgevoerd. Dezen avond zou de heer J. Buroaanje uit Waalwijk zijn medewerking verleend hebben met eenig komischen num mers doch jammer penoeg door sterfgeval in zijn familie kon genoemde heer niet op treden en moesten wij het komische dat altijd eene mooie afwisseliug geeft missen; dit werd echter groutendeel» vergoed door eenige schoone zangnummers en een paar voordrachten door een der aanwezigen, zoo dat wij dien avond weer flink genoten heb ben hetgeen we trouwens by de concerten van „Tot bloei der Toonkunat gewoon zijn. Jammer dat nog steeds zoo weinig belang stelling wordt getoond voor deze schoone, vereeniging, want de opkomst liet dezen avond weer veel te wenschen over. Het glanspunt van dien avond was zeker toen ile solisten optraden. Het Ave Maria van Gounod werd prachtig weergegeven door den heer A. Boom en De Heilige stad solo voor bariton van Adams door den heer gewoon goed Dezocht, zoodat velen zich met een staanplaatsje moesten behelpen. De liedertafel zong met gloed en fijne nuanceering een drietal bekende koren waarnaar men steeds gaarne luistert. De grootste belangstelling gold echter ditmaal genoemd kwartet. De eerste kennismaking met «Zang en Vriendschap viel bepaald mee. Wel moest men om der waarheid hulde te doen, erkennen, dat nogal wat aan uitspraak, toonvorming, uitvoering enz. ontbrak, doch het kwartet bestaat uit goede krachten, die bij vol doende oefening onder bekwame leiding gewis eens veel zullen presteeren op muzikaal gebied. Van harte hope wij, dat het kwartet a.s. Zondag op de wedstrijd te Schiedam gelukkig moge zijn en een prijs veroveren. En hiervoor bestaat naar onze meening wel eenige kans. Rumoerig. Zondagavond was het nogal rumoerig in onze straat. Wat dronken menschen ruzie- en lawaaimakers gaven de politie nogal wat te doen, die dan ook tegen eenigen proces-verbaal opmaakte. Ongeval. Zondagavond ten omstreeks half acht raakte zekere D. uit Capelle door de duisternis misleid te water. Hij kon zich echter spoedig uit zijne netelige positie redden, maar niet dan nadat hij een hevig bloedende wond aan zijn hand had gekregen, door het vele glas en scherven, die in dien waterloop eene plaats vinden. Voetbalwedstrijd. Zondag speelde W. V. haar eerste competitie wedstrijd tegen B. V. C. uit 's Bosch. Het weder was slecht dus weinig publiek. Om twee uur stelden beide elftallen zich onder leiding van scheidsrechter Spruijt, op. Beide partijen schenen in den be ginne tegen elkander opgewassen. De verdediging van W. V. was echter niet op dreef, vooral Stornebrink was niet in zijn gewonen vorm. Het gelukte B- V. C. dan ook spoedig om uit een schei mutseling voor W. V's. doel haar eerste punt te maken. Captain van den Hoek deed daarop van opstelling veranderen. Dit bracht spoedig een gunstige wending voor W. V. Weldra bleek W. V. de sterkste doch kon dit voor de rust niet in doel punten uitdrukken. Na rust kwam de voerhöede van W.V. direct flink opzetten en door mooi samenspel wist de linksbuiten N. Nieu wenhuisen met een keihard schot gelijk te maken. Thijsaeu. Vau deze zangers nog meer te zeggen is geheel overbodig daar hun talen ten overbekend zijn. Mogen de president de heer Tooij en de ijverige directeur de heer Van Cromvoirt bij de a.s. winterconcerten hunne moeite en zorgen die zij steeds te over hebben om de uitvoeringen zoo aangenaam mogelijk te maken ten volle beloond zien door eens talrijke opkomst en belangstelling. BESOIJEN, 15 Oct. Tijdens het diner, ter gelegenheid van het huwelijk van mej. L. Anthor.y met den heer L. Verhoeven, werd volgens Belgische gewoonte gecollec teerd voor de armen van Besoijen. Deze collecte bracht de som v?.n f 15 op. Voorwaar eene navolgenswaardige ge woonte DU8SEN, 15 Oct. Zondag j.l; verga derde de leden der vereeniging „Vóór Eer cn Deugd*. De ZEerw. heer Pastoor ver zocht de leden zich toe te leggen op het leeren en ten beste geven van tooneelslukken enz. om alzoo in de a.s. winter enkele gezellige avonden door te brengen. Hierna hield ZEerw. nog etn korte rede over ver schillende ondorwerpen waarna de vergade ring uiteenging. Door den heer M. J. Timmermans alhier is opnieuw ingediend een verzoek schrift tot uitbreiding zijner koffiesiroopfa- briek. Bezwaren kunnen hiertegen worden in gediend op 21 dezer ten Gemeentehuize, VLIJMEN. Zondagmiddag werd de voet balwedstrijd door „Olympia" van Vlijmen uitgeschreven op den Meerveldheuvel uitge vochten. Met jrOlympia,, namen aan dien wedstrijd deel „SaLurnus" uit Den Bosch, „Victoria* uit Vucht en „Tonida" uit Cuilenburg. „Salurnus", welke zich tegen over „Olympia" geplaatst zag moest het tegen deze vereenigi; g afleggen met 2~~b. In den kamp tus?chen „Victoria" en „Tonida* won eerstgenoemde met 30. In den be- slissingsstrijd tusscheu Olympia en „Victoria* behaalde Olympia met 4—2 de overwinning zoodat de le prijs aan „Olympia* kwam en de 2e aan Victoria. Tengevolge het onaangename weder, het was weer aan den natten kant was er weinig publiek in het veld, wat even wel niet verhinderde, dat de voetballers toch met veel vuur elkander de overwinning betwistten. Mogelijk heeft de draaiorgel- muziek van Daan het hare er toe bijgedra gen om onze voetballers met het zoo noodige feusacré te bezielen. De wedstrijd gaf soms zeer spannende momeuten te zien. Olympia heeft eer van dezen wedstrijd en van hare overwinning. Zondag hield den Z. Eerw. Pater E. van de Kamp onder de late H. Mis eene predikatie, waarin Zijn Eerw. de werkkring van den missionaris schetste, de moeilijk heden opsomde, waarmede deze te kaïnpen heeft en de geloovigen op hunna verplichting wees het missie-werk met hun gebed en zoo mogelijk door geld te steunen. Moge de gewijde redenaar, die zelf binnenkort als missionaris naar vreemde landen hoopt te vertrekken, maar voor dit veitrik nog eene collecte in onze gemeente wenscht te houden de ondervinding opdoen, dat zijne schoone predikatie indruk heeft gemaakt op de geloovigen. Hij vertrekt dan zeker niet met leege handen naar zijn post. De uitslag van het kegelconcoura le Haarsteeg heeft wederom bewezen, dat er iu onze gi-meenie geroutineerde kegelaars zitt- n. De door „Alle Negen* uitgezonden vijftall- n behaalde de le, 4e en 7e korpsprijzsn nut 175 144 en 136 punten, terwijl van do personele prijzen de le prijs f 50, de 3ep>ij* j f 15 en de 8e prijs een fraai inktstel m anden kwamen van de heeren W. Daelm :i s, A. Ekels en A. v. d. Ven. leden van „Alle Negen". Het gezelschap en genoemde h< eri n onze hartelijke gelukweneclvn met het b - laaide succes. - We voorspelden „Wilhelmina* ge vestigd bij den heer M. de Laat niet vul succes van haar tocht n:ar de kegelbaan te Haarsteeg, maar toch heeft de uitHig onze verwachting overtroffen, want „Wilhelmina* heeft toch nog den lOen korpsprijs behaald. Het gezelschap „Prins Hendrik", dat ook bij den heer M. de Laat thuis is heeft zich kraniger gehouden eu bracht den 3en korpaprijs mede, terwijl ook de heer C. Ne- lissen lid van „Prins Hendrik" op de vrije baan den 9en prijs een standaard met vogel kooi bemachtigde. Voor beide gezelschappen is nu, naaa wij hopen, den weg naar meerder eer en glorie gebaand. In den loop der volgende maand hoopt het echtpaar A. Mooneu zijn gouden bruiloft te vieren. Ook de buurt hoopt mede voor een plechtige viering van dit feest te zorgen, maar in afwijking van de gewone wijze van feestvieren ligt het iu de bedoeling van de buurtcommissie te trachten niet slechts den bruiloftsdag maar zoo mogelijk ook da verdere levensdagen der jubilarissen te ver aangenamen. Daartoe sal met toestemming vau den Edelachtb. ïlser Burgemeester door de geheele gemeente eene collecte gehouden worden en aan de opbrengst zal, wij zijn er van overtuigd, eene nuttige beslemming jegeven worden, waaraan de oudjes meer zullen hebben dan aan eerepoort, s°renade of welke uiting van feestvreugde dan ook. „Zeggen en Doen zijn twee" is ten spreekwoord, dat het Bistuur onzer gemeente niet toegevoegd kau worden. Pas toch is de toezegging gegeven, dat de gemeentewegen zullen verbeterd worden, of aldauelijks ziet men de handen aan het wer* slaan om da beloofde verbeteringen aan te breugen. Onze Akkerstraal wordt gedeeltelijk opnieuw be straat, krijgt ook gelegenheid voor beteren water afvoer, zoodat zij is het werk gereed, er heel wat ooglijker uit zal zien als vroeger. Openbvre vergadering van den gemeen teraad op Donderdag 17 October 's-voor- middags ten 10 uur. Verslag volgend nummer. SPRANG. Bij de landbouwer C. V. al hier werd Dinsdag een begin van brand ontdekt. Met hulp der buren werd het onheil spoedig voorkomen. Twee buurvrouwen hadden twist ge had. Nu, dat komt meer voor, vooral tusschen beide hier bedoelde dames. Dit is dus niets bijzonders. Maar de ééne buur vrouw, wat driftig van nature, aloeg in kwaadheid de ruiten stuk bij de andere.- Dat is leelijk. Bij de politie is aangifte gedaan, zoodat juffr. de R. zich voor den rechter zal moeten verantwoorden. CAPELLE, 14 Oct. Voor de herhalings school in de kom dezer gemeente hebben zich 6 mannelijke en 1 vronwelijke leerling aangegeven. De lessen zullen 1 Nov. e. k. aanvangen. VR1JHOEVEN-CAPPEL, 15 Oct. Onder de vele geschenken die het gouden bruids paar, de vorige week alhier kreeg was ook ean gift van f 20van H. M. de Ko ningin. Door den heer S. Rempt, zadelmaker alhier werd bij deu heer M. de Jong, Hei straat aanbesteed het bouwen van een woon huis ingekomen waren tien inschrijvings- biljetten. J. Schoep, Baardwijk C. Kleinloog, Vrijhoeven-Cappel Frans Roovers, Waspik O. Michael, Vrijhoeven-Cappel H. Miéhael, Loonschendijk A. de Grauw, Waspik J. Qnirijns, 's Capelle M. J. de Jong, 's Capelle G. den Teuling, Besoijen H. C. van der Meijs, Besoijen Het werk is gegund aan den laagste» inschrijver H. C. van der Meijs. RAAMSDONK(Dorp), 15 Oct. Op 11 Oct. jl. hield de lsndbouwveretn ging alhier ten huize van Gez. Floris, hare j tarlijksche algemeene vergadering. Met een kort woord opende de heer Joach. Schoenmakers, voor. ziiter, de vergadering, waarna de h"er Dingeman Timmermans, secretaris, de no tulen der vorige vergadering voorlas. Deze werden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten, meldende dat den eventueel te benoemen veearts in den veekriog dezer stie--k, onze gemeente niet tot standplaats zou worden aangewezen. De rekening over het boekjaar 1 Oct. 1906 tot 1 Oct. 1907 sloot met een batig saldo van f 155,86», waarvan f 100 op de spaar bank zijn gezet. Door een commisaie van drie leden werd zij nagezien en in orde f 3025 - 2999 - 2800 - 2755 - 2740 - 2738 - 2635 - 2580 - 2565 - 2462 R R. D. L. A. B. pc buitengewone algemeene vergade- „iog van den R. K. Diocesanen Le gwerkers-Arbeiders Bond zal gehou- a worden op Zondag 20 October des nddags ten 12 uur op de bovenzaal den heer Corn. Pullens te Baardwijk. Agenda

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 5