mm smmoTi Gemengd Nieuws. Gemeenteraadsvefgadering, l - B Dii ft NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Correspondentie. Handels beri oh ten. IN bevonden, waarvoor «ij deu beer F. Ver- beid. De kerk werd gevuld met kinderen en tóhurr. DPnnintrmeejfer, bi] monde van den Moeder., die waren ge.ch.ard _om het :Jesus- waarvoor penningmeester, bij monde van heer A, Bueser dank zegde. Ininiddel. was de contributie door de 63 leden, die de vereeniging nu nog telt, reeds betaald en werd behandeld een voorstri van het be stuur om de salari«sen van secretaris en penningmeester elk met f 15 te verlagen, welk voorstel door de vergadering werd aan genomen. Verder werdén na een lang durige stemming tót leden van het bestuur gck.izrn dr heeren Joach. Schoenmakers, A. Bink (aftr.), B. de Bont Azn en B. de Bont llzn. Ingekomen waren ook bestel briefjes van erwten, jammen, enz. waarvan de aanbesteding zal plaats hebben op Zater dag 19 Ocfobpr. Daar bij de rondvraag niemand het woord verlangde, sloot de voorzitter de vergadering. RAAMSOONKSVEER, 15 Oct. B. en W. der gemeente Raamsdonk maken bekend, dat de koslelooze inenting en herinenting der koepokken zal plaats hebben op Zater dag 19 Oct. a.s. des nam. ten 2 uur in de oude openbare school alhier. J.l. Donderdag trad het Operette-cn Specialiteitengezelschap Boesnach uit Rot terdam met een schitterend en zeer vari- eereud programma in de zalen van het hotel Huis ten Deij. voor een talrijk pu bliek op. Tegen het aanvaugsuur (7 uur) verbeidde het publiek, dat de zalen tot in de uiterste hoek gevuld had, met ongeduld het oogenblik waarop de acteurs mat het eerste nummer van het programma „Eene serenade met hindernissen' den avond zou den openen. Reeds dit nummer werd tot aller tevredenheid afgewerkt. Daarop volgden „De twee oude vrijers", „Een ertenis van oom Langoor" en „Het vertrek van den koloniaal naar Indüi". Vooral dit laatste stuk verdient niet zoizerr om den inhoud, doch om de wijze van typeflring der voor te stellen personen, buitengewone belangstelling en werd dan ook na afloop uitbundig toe gejuicht. Na de pauze gaf men twee kluchtspelen nl. „Inkwartiering" en „Pietje Puck of ben jij de baas". In het eerste was het een der gebroeders Boesnach die als waard het publiek vermaakte. In het laatste was het dezelfde met tooneelknecht een uitbundig succes inoogstte en alle lachspieren in be weging bracht. De heer Van Ilouten, eigen.*»» van bo vengenoemd hotel die het initiatief nam r.lsmede de sociëteit G.ZO.D. die haren krachtiger, steun gal, hebben eer van hun werk en mogen met trcts op het behaalde succes Terugzien temeer daar voor de eerste maal de dames op eene avond-uitvoering werden toegelaten. Wij hopen dat ds fa milie Boesnach spoedig in ons midden terug keert. kind. Om 9 uur droeg den WelEerw. Heer van Acht. het H. Misoffer op en hield na de Mis «en schoone gelegenheidstoespraak tot de kleinen. Daarna werd door het dochtertje van C. de Vries uit aller naam de opdracht aan het God'lijk Kindje uitgesproken en trok de .toet in goede orde huiswaarts. Ben goede vangst. In den afgeloopen nacht van 14 op 15 dezer is door de maréchausseé's Srjstermans en Duijsters, dezer brigade, op heeterdaad betrapt wegens het jagen met behulp van een lichtbak zekere G. V- wonende onder Kaatsheuvel. Geweer, lichtbak, een haas en twee konijnen werden door hun in beslag genomen en tegen V. is procesverbaal opgemaakt. KAATSHEUVEL, 16 Oct. 1907. Algeiiicenc Vergadering. Verledeu Maandagavond om half acht had iu de zaal van ..Euphonia" de aangekondigde Alg. Verg. plaats van genoemd gezelschap Bij afwezigheid van den president W. van Nieuwstadt, werd omstreeks 8 uur de verg door den Vice-President M. Verbagen geopend, die na een kort woord van inleiding den Secr. P. v. Boxtel verzocht, om verslag uit te br. ngen over het afgeloopen boekjaar. De Uitkomst hiervan bleek niet schitterend. Want w.as er verleden jaar een batig saldo vau ruim f 80, ditmaal was het slot een na- deelig saldo vau ruim f 60. Hieronder waren niet begrepen de gemaakte onkosten van concours en Festival. Op de vraag van den Voorzitter of de leden ook hieromtrent iets wcnschten te vernemen, werd door een der werkende leden bevestigend geantwoord. Alsnu bracht de Heer Stasaen verslag uit over de inkomsten en uitgaven bij gelegenheid van concours en festival. De uitkomst was al even treurig. Bij het con cours was een tekort vau f 64 en bij hel fes tival f150 tekort. Hierbij bleek weer duide lijk dat feestvieren dubbeltjes kost. Na al deze verslagen werd overgegaan tot verkiezing van vier bestuursleden, welk aan de beurt van aftreden waren n.m W. Nieuwstadt, Pres. A. v. d. Wee-Coolö 2e secr, Th. van Dordmond- Penuock en H. v. Woensel comm. De ver- gadering gaf luide te keunen dat stemmen niet uoodig was, en werden de aftredende le den toen bij acclamatie herbenoemd. Hierna werd door den Heer Stassen het huiBh. reglement voorgelezen, waarin door het Bestuur, enkele wijzigingen waren aangebracht en bij gevoegd. Zoo werd door het Bestuur o.a. een artikel 23 bijgevoegd, waarin bepaald wordt, dat bij alle gelegenheden of feesten de zaal van „Enphonia" om 12 uur A. T. snachts gesloten wordt, en dus de aanwezigen de zaal en de bijgelegen terreinen moeten verlaten, op boeten. Dit artikel wekte bij vele leden een hevig protest. Evenzoo de bepaling dat den eersten en derden Zondag een op boeten verplichte repetitie zal gehouden worden. Aanstonds word door eiskele leden, gebruik gemaakt van een ander artikel van het re glement dat zegt: wanneer leden bezwaar heb ben tegen een of ander artikel, dan kunnen zij het bestuur verzoeken (mits dit verzoek geteekend is door f5 leden) om een algemeene vergaderiug te beleggen, ten einde deze ver gadering haar meaning te doen zeggen, omtrent voorgestelde wijzigingen van een of ander ar tikel. Het ijlings door 15 leden geteekend, verzoek werd staande de vergadering bij het bestuur ingediend. Het deed echter de ver zoekers opmerken, dat zij zoo'n verzoek op behoorlijk papier, diende in te leveren bij de Bies. en alsdan kan het bestuur op zulk ver zoek ingaan. Aldus werd door de verzoekers onderling besloten. II. Kindscbhefd. Heden (Dinsdag) morgen om half negen trok een onafzienbare rij lieve kleine vanuit de scholen der Eerw. Zusters in het midden het beeld van het Gou'lijk Kindje, en vanen en wimpels door onze dorpstraat, naar den Tem pel, om. het feest by uitnemendheid voor deze kleinen te vieren n.m. het feest d.r H. Kinds- Ben ontzettend ongeluk. Gistermorgen heeft zich in Amsterdam een ontzettend ongeluk afgespeeld. De 35-jarige ingenieur H. Oldigs, aan »Electra« werkzaam, is, door een elec- trischen stroom doodgeslagen. De toedracht der zaak is, volgens de >Tel de volgende geweestTe onge veer half negen gister-ochtend kwam er wat rook uit het kabelhuisje van >Electra«, dat vlak tegenover het huis van de firma J. H. Bolten, Singel 164, bij de Toren- sluis staat. Agent No. 309 passeerde, keek de zaak even aan, maar liep, toen 't rooken ophield, weer door. Even later echter steeg meer rook rondom het kabelhuisje op en nu vond de heer Bolten het geraden zelf op te treden. Hij waarschuwde de brandweer en tele foneerde kort daarna, dat er ook vonken uit 't kabelhuisje sprongen Kort daarop verscheen de brandweer met iemand van >Electra«, die, met een gummi-handschoen gewapend, trachtte de deur van het kabelhuisje te openen, welke poging echter mislukte. Toen ving men met het opbreken der straat aan, om de kabels te kunnen bereiken. Daar komt de ingenieur Oldigs aan, flinke robuste jonge man. Hij trekt zijn gummi-handschoen aan, om zich van den stroom te isoleeren, steekt den sleutel in de deur, trekt met een forsGhen ruk de deur open, maar slaat tegelijker tijd met een geweldigen schok tegen de deur aan, terwijl uit zijn rechterhand, waarmee hij de deur opende, blauwe vlammen opslaan. Het ongeluk is ge beurd. De ingenieur Oldigs heeft den stroom van 2000 volts door zijn lichaam gekregen en is ter plaatse geëlectrocu- tionneerd Groote beroering heerschte onder de beangstigde omstanders, vooral omdat men groote moeite had het lichaam van den getroffene van de deur en de hand van den sleutel vrij te maken, hetgeen met behulp van drie personen evenwel gelukte. Men legde den getroffene, die geheel wit zag en wiens lichaam zeer was gezwollen, achterover op straat neer en begon onmiddelijk met het zuurstof apparaat van den aangerukten brand weerwagen te trachten de levensgeesten op te wekken. Zuurstof werd toegevoerd en de bekende armbewegingen werden gemaakt. Echter, dr. Ch. Bles, die Singel 192 woont en aanstonds weer door den heer Bolten was gewaarschuwd, consta teerde den dood. Later kwam dr. D. Drielsma ook nog ter plaatse en droeg men het lijk binnen in de zaak van den heer H. F. W. Deneke, Singel 166. Een uur lang is men nog aan het werk ge weest met pogingen om de levensgees ten op te wekken, maar tevergeefs. De familie werd gewaarschuwd, die de zware taak op zich nam de echt- genoote van den ongelukkige voor te bereiden. Met een ziekenwagen werd toen te ongeveer 12 uur het lijk vaa den heer Oldigs naar zijn woning, Overtoom 93, vervoerd. Tot zoover het relaas der feiten. Om trent de oorzaak weet men niets met absolute zekerheid. Vermoed wordt dat er ia dit kabelhuisje kortsluiting heeft plaats gevonden en het ijzeren huisje in den zwaren stroom van 2000 was inge schakeld, zoodat degene, die er mee in contact kwam, als stroomafleider fun geerde en dood werd geslagen. Wel wapende de ingenieur Oldigs zich met isoleerende gummi-handschoenen, maar vermoed wordt, dat hij deze toen hij de deur openrukte stuk trok en dat zoo de stroom met zijn lichaam contact kreeg. Oldigs schakelde zich aldus als geleider met de aarde in en kreeg de volle stroom door zijn lichaam, met den dood als noodwendig gevolg. Na het ongeluk bleek zijn rechter hand schoen dan ook geheel stuk te zijn aan de vingers. Ernstige ongelukken. LONDEN, 15 Oct. De Northwestern express uit Bristol ontspoorde heden nacht op eene kromming, toen hij het station Shrewsbury binnenliep. Er zijn zestien dooden en vele ge wonden. NEW-YORK, 15 October. Er hebben drie ontploffingen plaats gehad in de kruitfabrieken te Fontanet, in den staat Indiana. Vijfentwintig tot veertig personen zijn gedood of stervende. Er zijn zeshonderd gewonden, en bijna alle menschen in de stad zijn min of meer getroffen. Alle gebouwen binnen een halve mijl zijn vernield, waaronder de school met vijftig kinderen, die gekwetst zijn, sommigen doodelijk. Er zijn twaalf honderd menschen zonder dak. Kaatsheuvel. Het onderwerp waarvan u schrijft, nl. het gildenwezen is in zoo talrijke artikelen en verslagen in ons blad zoo dikwijls behandeld, dat we beter achten, met 't oog op het steeds voorkomend te kort aan plaatsruimte het te laten liggen. RED. KAATSHEUVEL. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Dinsdag 8 October 1907 des namiddags ten 3 uur. Voorzitter de edelachtbare heer van Besouw. Te ongeveer 3 15 uur opent de Voor zitter de vergadering aanwezig de heeren Verster, Verhagen, Daleu. van Kuijk, Lombarts, Rijken, v. d. Heuvel, Elias, De Bresser, Hesselmans, van Dortmond en Teulings afwezig het lid van Beurden. Het herkozen lid, de heer van Dord- mond, legt in handen van den Voorzitter de gebruikelijke ecden af. De Voorzitter verzoekt daarna den secretaris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Deze worden na voorlezing onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. De Voorzitter. Ik stel in behandeling de begrooting voor het dienstjaar 1908 en geef het woord aan de rapporteur van de commissie tot onderzoek der begrooting. De heer De Bresser. Toen ik het vorig jaar, bij de vaststelling der be grooting voor het loopend dienstjaar 1907 rapport uitbracht namens de com missie met het onderzoek der begrooting belast, heb ik bij de behandeling eerst de uitgaven en daarna de inkomsten hoofdstuk voor hoofdstuk behandelt. Aangezien het een vereischte is gewone inkomsten en uitgaven zooveel mogelijk in evenwicht te houden, althans dat de uitgaven door de inkomsten minstens worden gedekt, achtte ik het toen ge- wenscht. De raad kon dan eerst over de noodzakelijke uitgaven een besluit nemen, daar de commissie van meening was dat tot dekking der gewone uitga ven belasting verhooging beslist nood zakelijk was. Thans echter zullen wij de gewone wijze van behandelen volgen. De inkomsten beginnen met een batig slot der rekening over het dienstjaar 1906 van f 7643.76. Nu 1906 met zoo'n batig slot sluit kunnen de gewone uit gaven door de inkomsten worden gedekt En toch is dit bedrag niet geheel zuiver, wijl t 2000 bij de uitgaven gebracht zijn voor uitbetaling van achtergebleven schuldbrieven en coupons. Hoofdstuk II is gebleven als het vorig jaar 40 opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen 10 op de hoofdsom der belasting op de ongebouwde eigendommen en 50 op de hoofdsom der personeele belasting. De hoofdelijke omslag of andere directe belasting naar het inkomen is f9000 gebleven hoewel de commissie gaarne gezien had dat dit bedrag tot f 8000 was teruggebracht daar, zooals de heer van Lier reeds voor twee jaar geleden heeft opgemerkt, het de draag kracht der gemeente te boven gaat. De marktgelden hebben dit jaar iets meer opgebracht f 125. Het gaslicht heeft opgebracht de som van f6175. Het kwam der commissie wenschelijk voor hier een gespecifeerde begrooting. van te mogen zien, dan hebben wij een duidelijker overzicht. De Voorzitter leest hierna een gespe cifeerde begrooting voor en zegt dat de winsten dus niet zijn zooals de roep is. De heer de Bresser. Hoeveel lantaarns zijn er. De Voorzitter. 56. De heer de Bresser. En hoeveel wordt er voor iedere lantaarn gerekend. De Voorzitter. 15 gulden, wat we vroeger ook aan Kapteijn moesten geven, 't Zal echter wel meer zijn, maar je kan het niet precies berekenen omdat ze alle aan den grooten meter zijn aangesloten. De carbid wordt ook hooger, dat gaat veel schelen en buitendien moet men er op bedacht zijn, dat, als er on kosten aan de fabriek komen, dit uit de opbrengsten der fabriek gedekt moet worden en daar geen andere gelden over aangesproken mogen worden. De heer v. d. Heuvel. Ta, ja, 't is goed licht, maar niet goedkoop. De heer de Bresser. De opbrengst der tienden zijn dit jaar begroot op f4000. In 1906 was de opbrengst bizon der gunstig toen bedroeg het bedrag f4653 72, dus ruim f1600 boven de begrooting. De opbrenst der tienden waren toen begroot op f 3000. Vandaar het groote batig slot der rekening. De hoofdstukken 4 en 5 zijn gebleven zooals 't vorig jaar. Hoofdstuk 6, zijnde de buitengewone ontvangsten, is volgens de aangeboden begrooting geraamd op f 500 doordat een schuldbrief der provincie wordt uit geloot. Het kwam der commissie voor om ook buitengewone uitgaven op de begrooting te brengen doch de nood zakelijke uitgaven laten zulks niet toe, vorderen zelfs meer. Daarom heeft de commissie in overleg met het Dag. Bestuur gemeend om ook voor het vol gend dienstjaar f 2000 voor buitengewone ontvangsten, subsidie uit 's Rijks kas in de kosten van het lager onderwijs vol gens art. 63 der onder d. genoemde wet, op de begrooting te brengen. Wij hebben ze nu voor het loopend jaar ook ontvangen en 't volgend zullen ze niet minder noodzakelijk zijn. De uitgave van hoofdstuk II, kosten van onderwijs en armwezen, worden begroot op een bedrag van f73771.567a- De Regeering heeft dus ingezien dat de kosten van onderwijs ons zwaar drukken. De Voorzitter. Burg. en Weth. had den het niet op de begrooting gebracht omdat het voor het dienstjaar 1906 nog niet eens was verleend. Nadat de be grooting was rondgezonden kwam echter het besluit dat de subsidie krachtens art. 53 was verleend. Burg. en Weth. stellen voor het nu weer aan H- M. de Koningin aan te vragen. De ontvangsten worden hierna vast gesteld op een bedrag van 58994.947a De heer de Bresser. Thans zullen wij de uitgaven behandelen. De artikelen 1 4 van Hoofdstuk I regelende de jaar wedden van Burgemeester enz. zijn ge bleven als verleden jaar Art. 6 regelende de jaarwedden van klerken ter secretarie is met f 1 50 verhoogd en alzoo gebracht op f650. De Voorzitter. Burg. en Weth. heb ben deze post, naar aanleiding van een schrijven van de Ned Bond van ge meenteambtenaren, houdende verzoek om verhooging van salaris, verhoogd. De heer de Bresser. Art. 8 jaarwedden van veldwachters en politie agenten enz., De Raad zal hierover moeten beslissen of deze posten zoo blijven of verhoogd moeten worden- De Commissie vraagt dit naar aanleiding van verzoekschriften van de Rooij en van Haperen. De Voorzitter. Van Ged. Staten, de Noord-Brabanlsche Bond van gemeente veldwachters, van Van Rooij en van Van Haperen zijn verzoekschriften ingekomen, welke ik eens zal voorlezen. Uit de voorlezing der stukken blijkt dat de Noord-Brabantsche Bond van ge meenteveldwachters verhooging van salaris verzoekt, welk verzoek door Ged. Staten wordt gesteund. Uit het schrijven van Van Rooij blijkt dat ook hij verhooging van salaris vraagt. Hij wijst in zijn verzoekschritt er op, dat de levensstandaard hooger is geworden en dat zijn salaris hem niet in staat stelt om geheel onafhankelijk te kunnen even. Van Haperen wijst in zijn schrijven waarin hij om verhooging van salaris vraagt, er op, dat hij reeds lang in dienst is der gemeente, dat hij met ziek ten heeft te kampen gehad, althans zijn vrouw was ziek geweest, dat de levensmiddelen veel hooger zijn gewor den enz. enz. Na een kleine discussie wordt voor gesteld de salarissen van veldwachters en politie-agenten te brengen op f975 en van nachtwachters, als dienaars van de politie aangesteld f 105. De heer de Bresser. Op hoofdstuk II, kosten van huur, van schoonhouden en meubelen van het gebouw of de ver trekken bestemd voor de vergadering van den raad, voor die van Burg. en Wethouders en voor de secretarie, be nevens de kosten van licht, brand, bureaubehoeften en andere kleine uit gaven, heeft de commissie geen op of aanmerkingen. Hoofdstuk III, kosten van het aanleg gen en onderhouden van openbare wegen, werken ea inrichtingen, daar zou de commissie een wijziging in gebracht willen zien, n. 1. om de posten a. kunst wegen, straten en pleinen, geschat op f 400 te brengen op f 500, b. gewone of landwegen gebracht op f 700 te brengen op f 100 en c. bruggen, duikers, sluizen en riolen, gebracht op f200 te brengen op f300 en de post alzoo te brengen van f1300 op f1600. De com missie acht dit wenschelijk met het oog op de uitgebreidheid der wegen en dat noodzakelijke verbeteringen niet achter wege mogen blijven. De heer Teulings. De post voor het onderhoud van bruggen, duikers, sluipen en riolen mag vooral wel wat meer worden, want op sommige plaatsen is verbetering hard noodig. De heer de Bresser. De commissie is ook van oordeel dat de brandweer ge reorganiseerd moet worden, daarom heeft ze nu niet al te veel verhoogd. Iedere post met f 100. De heer Lombarts. Duikers, sluizen en riolen moeten vooral worden nagezien. Op sommige plaatsen liggen riolen en duikers met een doorsnede van 19 cM. en nog minder. Het water kan dan geen aflossing yinden. De heer van den Heuvel, enorm veel toestanden die ve vragen, maar wij moeten beden! alles niet ineens is goed te makei kan niet in één jaar geschieden De heer Lombarts. Neen, één geleidelijk verbeteren, dat bedoeling. De heer Verhagen. Me dunlf f300 voor het onderhoud van sluizen en riolen uittrekt het wel voldoende is. De heer Teulings. Als je nué niet goed in orde brengt kom op een kosten die met nog gee'. gulden is goed te maken. De heer de Bresser. Laten de post voor het onderhoud vat wegen op f 400 en van de ge* landwegen op f 700 houden en het onderhoud van bruggen, sluizen en riolen brengen op f51 De heer Rijken. De post van of landwegen is anders niets t geraamd want er zijn nu wegfc de toestand onhoudbaar van is. De heer Lombarts Wanneer watering beter was, zouden veel er beter uitzien, 't Water, dat door de buizen kan blijft staan. Besloten wordt de post voor derhoud der kunstwegen, str; pleinen te brengen op f 400 ge« landwegen op f 700 en bruggen, sluizen en riolen op f 500. De heer de Bresser. Art. 7 vat stuk Hl, kosten van de exploitat gastabriek. zijn geraamd op f 54 De heer de Bresser. Hoofds kosten van onderhoud van gen eigendommen en wegens die eigc men verschuldigde lasten. De van het onderhoud der kazerne raamd op f 800. De commissie post gebracht zien op f 500 vermoedelijk weinig uitgaven het jaar. De commissie wil die f300 voegen bij de post voor het ond van bruggen, duikers, sluizen en Aldus wordt besloten. (Slot v Bur Waal' derzoi Landi alhier a, Vrijd zoome 1903/1 zoude b. Nove1 De te vc 5e klasce. Trekking ran 14 Octoi Getrokken prijzen. (Naar de vooiloopige lijst.) Prijs ven f 2000 18645 10003845 8003 16385 400: 8423 11874 200: 2664 7015 11120 12416 1C0 710 3646 11146 110631] 13443 33629 14553 19791 5e KUise. Trekking Tan 15 Octo! Getrokken prijzen. Prijs san f 10000 No. 1943t 1000 165 6 2802 3775 659| 7152 8507 13903 191 r 400 5395 5557 11870 16 200 t 1821 4097 6640 955 15690 16361 100 651 1166 2869 3369 17214 17880 18050 BESOIJEN^lTOct. De prijs der boter, 1. 1. Dim Besoijen op de mijn aangevoerd, 1 de hoogste: f 1.38 de laagste f 1,28 De pr. der eieren was 6 cent. GORINCHEM, 14 Oct. Te aanvoer van granen was heden geri gewonen handel. Ristarwe 10.25 a 10.50 roode dito i 9,50 witte dito 1 9,75 a 10.— tol. rogge 17,40 Buitenl dito 7 50 a 7.60 gerst 5/15 5/ 3,80 a 3,90 uivenboonen 17,50 a 7 60 erwten 0.a 0.alles per hectoliter. Kippen f 0.50 a f 0.70 per stuk. Eieren i 1.50 i 1.60 per 26 stuks. Boter 65 70 ct. per !/j kilo. Op de veemarkt waren heden aangevon runneren 11 nuchtere kalveren, 10 v« en 760 biggen. Ie qual. kai'koeiei 115 Ral ('vaarzen 114 Guiste vaarzen 110 Melkkoeien 1171 11/, jarige ossen f - Pinken I Graskalveren Nuchtere kalr. Aangevoerd vette varkens van 21» ■per half kilo, biggen van 5,— r 10.- ituk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lam merer; pen fa en lammeren f k t m ROTTERDAM, 14 Oct. Tarwe 10. a 11.75 per 100 K.G Rogge was van f6 75 tot 7.10 Gerst. Winter per 100 kilo f9.25 19.50 er 100 kilo f 8.75 a f 9. en Chevalier f lof 9 25 4 19.65. Haver per 100 k.l 8.a 8.40 Witte Boonen, van J5.15.50 Bruine boonen van IJ.f 12.25 Blauwe Erwten naar kook kwaliteit van f9.50 tot 10.50 en vertrouwdekook dat Koolzaad f k i ROTTERDAM 15 Oct. Op de veemarkt waren heden aaDgev: paarden 0 veulens, 0 ezel, 1073 magen vette runderen 240 vette 122 nuchter» f raskalveren 2 schapen of lammeren, 0' 578 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien 34 tot 37'/» ct., ossen 84 tot 26 a 33 ct., kalveren 40 471/» ct., per */i Melkkoeien 150 a 265 kalfkoeien f 170' stieren i 95 a 1,75 pinken 70 ii 140 graih 25 a 80. vaarzen f 90 a 180, alles mg biggen f6.a 13.paarden f 70 a 240. Nuchtere kalveren fok- 0.i 0. f 6.— .13— Op de botermarkt werden aangevoerd 47/16 vn. en 276 1. stukken a l/a kilo. qual 58, 2e qual f 54, 3e qual. f52 1 kilo 72Vt a 75 ct. vi van c oüder lsderg lof mi su hu Der volgei Art 21 kaï onderi in hei dea I den v le. onder 2e. geldig vorig 3e. esn 1 Art het onder onder braeff Is 1 zich wordt distric meesti sange ds naa huis v Art verme daartc palen geschi te woi 67) Ove de all bij h Blancl gemali een ee niet, ging 1 gebed «wijge en nu roorbi Buil neer t nog n; de be het hr deur knielt! gemoe maniei klonk, uit. onberi in de heela lachte Nu huishe de dei «Hi; »ngsti| «Zo terug, lieve laatste »G&

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6