Hc en D A Hoeveel is twee maal 2, Advertentiën. Bericht van Inzet, CAHIERS te Diunen DE MORTEL te 's-Bosc Notaris VAN HAM Stol Ki B Reclame. NIEUWS UiT XAATCHÏUVFL, Rechtszaken. Kerknieuws. Ingezonden Slakken Kleine A d vertentiën Over te nemen publiek verkoopen Pa Se: aldaar. Hij weid daar in 1854 als student in de theologie ingeschreven en genoot er liet onderwijs van de professoren De Vries, Cobet, Fruin en Schol'en. In 1863 promoveerde hij tot docfer in de godgeleerdheid op een proefschriftVergelijkende studie over de Keiktheorie van Cal* ij n en a Lasco. Het eerst werd hij predikant te Beesd, daarna in 1867 te Utrecht en in 1870 werd hij van daar beroepen naar Amsterdam, waar hij deD strijd aanbond tegen wat hij noemde „de Synodale sleur iu de Ned. Herv. Kerk*1, en waar hij de De Heraut en de Standaard oprichtte, aan welke bladen hij „de leiding der hoofdartikelen op zich nam". Aan de door hem gestichte Vrije Unieer- siteit te Amsterdam (1880) werd hij hoog- lecraar in de Godgeleerdheid en Letteren, «elk ambt hij aanvaardde met een rederoe- ii g over „Souvcreiniteit in eigen kring'. Van 1874—1877 was Dr Kuyper lid van de Tweede Kamer voor Gouda en in 1894 werd hij tot volksvertegenwoordiger voor Sliedrecht gekozen. In 1901 werd hij benoemd tot Eersten Minister en Minister van Binnenlandsche Z ken. Gisteren werd hij in 't gebouw van Kun sten en Wetenschappen grootelijk9 van ver schillende zijden gehuldigd. San Beseb ea Waalwijk. Menigeen lijdt aan de nieren en aan pijn in don rug, doch het onderstaande bericht bevestigt onze ineeniug dat hier kortbij een geneesmiddel daarvoor bestaat, dat met suc ces amgewend wordt. Mejuffrouw Oldctnenger, wonende Mantel- wal L 357 to 's-Herfogenbnscli, meldt one het volgende; Sedert verschillende jaren heb ik geleden aan hc»i*e pijn in de rechterzij en een benauwd, gedrukt gevoel in de maag- stroek. Ik hi-d veel last met de urineelk oogenblik moest ik hieraan toegeven en dan kwamen er kleine hoeveelheden. Bij het minste wat ik deed, moest ik verschrikke lijk transpirecrcnik was geheel lusteloos en altijd afgermt, scheen het me toe alsof mijn beenen hon dienst weigeren. De ge neesheer zeide mij dat het een nierziekte was, doch alle goede zorgen bleven zouder resultaat. Ik wrrd wanhopig en wsi bang dat ik miju heele leren rco verder zo» moeten sukkelen. Toen Foster's Rugpijn Nieren Pillen als zulk een uitstekend middel tegen mijn zoort ziekte aanbevolen werd, liet ik hier een dooeje van kooien en wie zal myn verwondering en blijdschap begrijpen, toen ik reede gedurende de eerete acht dagen mijn pijn totaal kwyt was. Het watar ie nu weer gewoon en ik voel mij veel .vroolijker en sterker dan voor jaren het geval waa. Waar ik kan zal ik de lijdende menachen trachten in te lichten om hen van nun ellende te verlosten. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijz* die U goed dunkt. Een kort woord gericht aan vrouwen, Ve len onder U schijnen voortdurend ongesteld misschien ljjdt gij aan hevige pyn in den rug aan een kwaal die gelakt op afmatting aan migraine of overspanning der zenuwen. Wees niet zoo vlug in het vellen vae een oordeel en met te zeggen dat gij lijdt aan een der ziekten waaraan vrouwen lijden. Een gioot aantal dezer ingebeelde „vrou wenziekten" zijn nietz anders dan aandoe - ningen der nieren. Verliest niet den moed en denkt niet langer -neer aan een ingebeelde kwaal, het syn mischien Uw nieren welke im het spel zijn. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. Oldemenger gehad heeft. Wy waarschu wen tegen namask en maken koopera er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zy zijn te "Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Dumoulin, Markt. Toezending geechiedt franco na ontvangst van postwissel kf 1,76 één voor of f 10.voor zes doozen. He, wat een eenvoudige vraag zult gij zeggen dat weet een kind dat twee dagen op school gaat reedswij geven zulks vol komen toe, doch hebben die vraag gesteld omdat wij meenen dat gij die een zeer moeie- lijk vraagstuk zoudt viudeu, want wanneer wy u veel eenvoudiger vragen doen, haalt gij de schouders op en weet ons niet te antwoorden. We zullen het u bewijzen. Wanueer uwe kennissen of vrienden u vragen bestaat er nu geen enkel genees middel dat je van je asthma, van je borst- of longaandoening, van je bronchitis kan genezen, dan antwoordt gij voor miju kwaal bestaat geen geneesmiddel, en toch is de oplossing van die vraag even eenvoudig als de vraag hoeveel is 2 x 2. Iedere week plaatsen wij in deze couranten getuigschriften van personen die door de Abdijsiroop, Klooster S.mcta Prtulo van verouderde borst- of long ziekten genezen zijn, gij leest het iedere week en toch, wanneer men U de eenvoudige vraag stelt: Weet gij geen geneesmiddel voor mijnkwaal, dan antwoordt gij I k w e t het niet. Waarom antwoordt gij aldus, wij zulleu het u zeggen. Niet uit onwetend heid, maar omdat gij ongeloovig zijtgij gelooft niet aan de wonderbaarlijk genejende eigenschappen der Abdysiroop, Klooster Sanc- ta Paulo eu waarom niet. Ook dit antwoord willen wij u geven Gij hebt u nog nooit de moeite getroost «enz by «eu fenezcaatf informeert n, gij handelt daardoor MISDA DIG jegens u zelveu en jegens uwe fami lie, want wanneer gij slechts de moeite wilt doen, «ven bij een genezene inlichtingen in te winnen zult gij door het naar waarheid vertelde verhaal uwe vroegere ongcloovige gedachten aan hel wankelen brengen, daar door gebruiker der Abdijsiroop worden en zeker genezen, zooals reeds duizenden vódr u genazen. Wij kunnen niet meer doen dan u opmerkzaam te maken op de wonderbaar lijke geneeskracht der Abdijsiroop, Klooster Saucta Paulo, wij kunnen u niet dwingen om dat goede g»-neesmiddtl te koopen cn wij kunnen niet met een lepel bij u staan om het u in te geven konden wij dat, wij zou den het voorzeker doen en het aantal borat long. of asthmalijders zou jaarlijks met eukcle millioenen meuschen verminderen, Wij kun nen niet meer doen dan met kracht aan te dringenGebruikt Abdijsiroop en gij zult genezen. Weigert gij naar goeden raad !e luisteren, dan blijft gij voortsukkelen en d».n is het uw eigen schuld. Weet dus wat u te doen staat. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo versterkt de luchtpijpen cn longen, zij geneest waar alle andere middelen faalden. Aarzel niet meer 1 als gij hoest, als gij benauwd zijt, als gij aan keel of longen lijdt tegen den kinkhoest uwer kinderen. Uwe hulp is de beroemde Abdijsiroop, Kloozter Sancta Paulo, Ptijs per flacon fl.f2.en f3,50. Verkrijgbaar bij de bekeude verkoopers KAATSHEUVEL, 25 Oct. 1907. Algemeens Vergadering ran den R. K. Volksbond. Zondag 20 en 27 October heeft de R-K. Volksbond zijne viermaandelijksche vergadering gehouden In beide verga deringen, werd dezelfde orde gevolgd. De president W Roestcnberg opende de vergadering niet den gebruikelijken Christengroet en riep den leden een hartelijk welkom toe. De Secretaris gaf alsdan een verslag van de actie uitgegaan van den Bond sinds de laatste vergadering. Hij noemde de oprichting van eene R. K. Propa- gandaclub, de toenemende volksontwik keling, die zich openbaarde door het groot aantal abonné's op »de Volksbode* en de veelvuldige aanvrage naar boeken in de R. K. Leesbibliotheek. Omtrent de geitenverzekering deelde hij mede, dat elders naar de werking daarvan was geïnformeerd dit onderzoek bracht aan het licht, dat deze verzekering zeer nut tig, doch tevens nog al werkzaam is, en hoofdzakelijk afhangt van eene strenge controle op de stallingwaarom het Be stuur vooreerst daarvan zal afzien, daar er nog veel ander werk is. Voorts som de hij op de oprichting der R. K- Vak- vereeniging, de Koninklijke goedkeuring der statuten, het onderzoek naar de ar beidsverhoudingen op verschillende werk plaatsen, de vergadering van het Zie kenfonds, het begin van de oprichting eener spaarkas voor den aankoop van steenkolen, de bijwoning van het Katho- liek Sociaal Congres en den 6en Katho liekendag, en de aanvrage en toezegging van eene subsidie voor den cursus tot het verleenen van eerste hulp bij bedrijfs ongevallen, enz. Na dit zakelijk verslag, gaf het Bestuurs lid J. van Trier een kort verslag van het Katholiek Sociaal congres, en de afge vaardigden Corn. Brands en Jan van den Hoven, de verslagen van de le en 3e afdeeling van den laatsten Dioc. Katho liekendag. Thans was het woord aan den Heer A. C. Hoes, uit Tilburg, Lid der R. K. Propagandaclub, die eene zeer belang rijke lezing hield, waarvan wij in een volgend nummer een resume hopen te geven. Een welverdiend applaus mocht deze gloedvolle en met overtuiging voorge dragen lezing wegdragen. Mem kon het den leden aanzien, dat zij als 't ware aan 's prekers lippen hingen en door een herhaalden bijval hunne instemming ga ven aan zijn woord. Men kon het den Propagandisten aanzien, dat zij tintelden van een prijzenswaardigen naijver op hun Tilburgschen collega, en bij zich zelf dachten Wanneer zal ik het eens zoo ver gebracht hebben Een dankbaar woord van lof werd dan ook aan den jeugdigen spreker gebracht, en de President zei niet te veel, als hij de overtuiging uitsprak, dat hier miet alleen de woorden zouden wekken, n.aar ook de voorbeelden trekken. Het voorstel van het R. K. Zieken fonds, nl. verhooging der contributie voor de le afdeeling en verlaging voor de 2e afdeeling, beide met één cent, werd op verzoek van het Bestuur toege licht door Dr. de Both. Op populaire en klemmende wyze deed spreker uit komen, dat gelijk bij alle instellingen, de ondervinding de beste leermeesteres is, en dat bepalingen, hoe wetenschap pelijk en deugdelijk opgezet, zich toch dikwijls laten wijzigen, wanneer de prac- tijk zich daaraan past. Voorts gaf Z.Ed. het Bestuur en den leden nog vele practische raadgevingen ten einde den bloei van deze zoo noodzakelijke verze kering voor d«n werkman meer en meer te bevordtrdB. Hy besloot zijne toelich ting met de hoop, dat het aantal spoe dig verdriedubbeld zou zijn. De President dankte den gevierden dokter hartelijk voor zijne welgemeende raadgeving en betuigde, dat de leden het zeer op prijs stelden, dat de Volks bond steeds op den moreelen en financiee- len steun van Dr. de Both mocht reke nen, en dat het dezen nooit te veel moeite is, wanneer het de werkmansbe- langen geldt, getuige nog de goede voorlichtingen gegeven bij de voorbe reidende werkzaamheden voor den te geven cursus in hulp bij bedrijfsongeval len. Ten slotte sprak de geestelijke Ad viseur nog een kort woordje, en zeide dat deze dagen voor den Cs eest. Advi seur dagen zijn van geluk en voldoening. Hij constateerde een flinken vooruitgang op geestelijk gebied, die hem zijne taak meer en meer vergemakkelijkte en hem van lieverlee de werkzaamheden uit de hand nam. ZEmrw. hoopte dat ook de vooruitgang op stoffelijk gebied geleide lijk zal komen voor den werkman van Kaatsheuvel, en spoorde de leden aan lid te worden van de Vakvereeaiglng, als zij het ook maar eenigszins kunnen bijbrengen. Namens het Dagelijksch Be stuur der Gemeente maakte hij bekend, dat in November wederom het herhalings- onderwijs zal aanvangen, en dit jaar met het oog op den werkmansstand de lessen eerst om half acht des avonds zouden aanvangen, opdat ook de kinderen van den werkman gemakkelijker daarvan zouden profiteeren waarom hij de vaders aanspoorde hunne kinderen daarheen te zenden tot hun welbegrepen toekomstig welzijn. Tijdens de pauze werd het Bondslied gezongen cn eene collecte gehouden voor de R. K. Propaganda-club, welke ruim f 10 opbracht. Het 2e gedeelte van het program hield de leden leerzaam en aangenaam bezig. Zoowel in het boeiende drama als in de luimige voordrachten, toonde de Tooneelclub van den R. K. Volksbond dat zij het tooneel niet als eigen liefhebberij, maar wezenlijk als de beoefening eener Kunst beschouwde. De president, allen dankend, die aan het welslagen van deze vergadering had den medegewerkt, sloot dezen schoonen avond met een christengroet. Herbalt Bgsendcrwljs. Werd andere jaren dit onderwijs 's avonds om 5 uur gegeven, thans is be sloten, met het oog op grootere deel name, dit te geven om half 8. Onge twijfeld zullen thans meerderen kunnen profiteeren. Bisscoop. Op Zondag em Maandag a. s. zal In het café van den heer Alph. Snoeren een bioscoop werken. De eigenaar, die voor flinke tableaux zal zorg dragen, rekent op flink bezoek 1 Diefstal. Zondagnacht werd bij den heer C. v. G. de som van circa f20 ontvreemd, benevens een paar schoenen en een kistje sigaren. Hoe brutaal de diefstal gepleegd is, blijkt uit het feit, dat het geld benevens de schoenen, zich in de zelfde kamer bevonden, waar genoemde heer sliep. Iaspcctlo Landweer. Door bevoegde autoriteiten is bepaald dat de inspectie der Landweerplichtigen der verschillende lichtingen uit deze Gemeente zal gehouden worden op 26 en 27 Nov. a.s. In het belang van orde en rust is het te hopen dat dezelfde maatregelen zullen genomen worden als met de lotingsdag, nml. door het sluiten der herbergen, een massa dronkemanstooneelen te voorko men. Paardenfonds. Verleden Donderdag had alhier de keuring, en schatting plaats van de paarden die verzekerd zijn bij de verle den jaar alhier opgerichte plaatselijke paardenfwnds, Pres. de heer Inn. Lom- barts. Volgens voorschrift moet deze keuring alle half jaar plaats hebben. Deze fonds mag zich in gestadigen bloei verheugen. Bijna geen landbouwer of hij is als lid toegetreden. In het belang der land bouwers is het te wenschen dat op plaatsen waar zulks nog niet het geval is, het voorbeeld onzer paardenhouders worde nagevolgd en dusdanige plaatse lijke fondsen worden opgericht. LOONOPZAND, 31 Oct. De Leder- bewerkersbond vergaderde j.l. Zondag. De vergadering werd vereerd met de tegenwoordigheid van den Z.Ew- heer Pastoor en vele donateurs. Zij werd door den voorzitter, den heer A. v. Esch geopend. Uit het ver slag bleek, dat de kas een batig saldo heeft van pl. m. f800. De weleerw. heer Kapelaan, adviseur hield een mooie rede over het nut der vereenlgingen. De aanwezigen werden ook vergast op eenige keurige voor drachten van den heer van Ierland uit Tilburg. Ten slotte had er nog een verloting plaats van huishoudelijke artikelen. »Salm Salm» vierde gisteren feest, het ging er gezellig toe vooral was er veel animo bij het prijsverschieter}. Mej. de wed. Wijtvliet-Biemans had lekker opgedUcht. 's Avonds gaven de Gebr. van Loon vele mooie voordrachten ten beste, zoo dat allen te elf uur in prettige stemming huiswaarts gingen. Beleediging van een wethouder. Voor de rechtbank te Breda zal Don derdag 7 November worden behandeld de strafzaak tegen P. W. J. M assura deur te Tilburg, wien wordt ten laste gelegd, dat hij den heer P. F. Bergmans, wethouder te Tilburg en directeur der Tilburgsche Hypotheekbank, zou hebben beleedigd door middel van geschriften. Laatstgenoemde acht zich in zijn eer en goeden naam aangerand door gedrukte verkiezingsblaadjes met het opschrift >Anti-Bergmans>, waarin hij onder meer wordt beticht, op slinksche wijze een boertje zijn geld te hebben doen ver liezen. Een klacht wegens smaadschrift is daarop door den heer Bergmans in gediend. Naar wij vernemen, zal mr. Max. R. Bruck, advocaat te Amsterdam, als ver dediger voor den beklaagde optreden. N. R. Ct. Moord en berooving. De rechtbank te Kleef veroordeelde den matroos Minnaert uit Rotterdam wegens moord en berooving tot levens lange gevangenisstraf. Zijn medeplichtige Andries Blanken werd veroordeeld tot 2 jaar en zes maanden gevangenisstraf. Zij hadden den 3en Jan. den 69-jarigen schipper Pieter Claassen en zijn 40-jarige dochter aan boord van het te Hamburg voor anker liggende schip no. 2 van de Nederlandsche stoombootreederij te Rot terdam, vermoord en beroofd. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch heeft benoemd tot pastoor te Maasheeze den Weleerw. heer H. A M.Jansen, tot kapelaan te Helmond, (H. Hart van Jesus) den weleerw. heer A. M. Frenkentot derden kapelaan te Tilburg (Besterd), den weleerw. heer C. J. van der Eerden tot kapelaan te Ewijk, den eerw. heer G. J. M. van Groeningen en tot kapelaan te Beers, den eerw. heer J- C. Verhoeven, de twee laatsten priesters van het Se minarie. (BuitsD verantwoordelijkheid der Redactie.) keren, om zoodoende te voorkomen, dat een flink politieman gedupeerd worde, door eene verkeerde voorstelling van zaken, zij het dan misschien ook zonder opzet geschied. Met beleefden dank voor de plaatsing VERITAS. Dii ,rnoid «eren li bet Nieuwkuijk October '07. Mijnheer de Redacteur Het zoo rijk aan fantasie geschreven nieuwsbericht der gerucht makenden »Spookgeschiedenis" door F. v. H, heeft hier veel verwondering gewekt. Ook ik stond na de leziag geheel perplex. Immers, vertelsels van heksen en spoken zijn op zich zelf reeds angstwekkend. De eerbiedige vrees wordt verder in geen geringe mate gesterkt, door uit drukkingen, als «akelijk gegil" «ver- schrikkelijk schouwspel" en m. a. in het bewuste relaas voorkomend. Een en ander gaf mij aanleiding om dea hoofd persoon (den nachtwacht) uit deze ge heimzinnige zaak eens te interpelleeren. Ik zal mijn zegsman even het woord geven, om den lezers van »Nieuwkuijk bij nacht" de juiste toedracht der ge beurtenis te doen kennen. »Te ongeveer »half twee, na middernacht, werd ik op «mijn gewonen tocht door het dorp nabij >de z. g. Kerksteeg, plotseling omringd «door een vijf of zestal personen in een »wit laken gehuld. De mannen hielden «mij in den kring en maakten onder groot lawaai een dans om mij. Of schoon ik geen revolver bij mij had, «heb ik hun gezegd, dat zij op zouden >houden met hunne flauwe grappen, wijl ik anders andere maatregelen >zoude nemen. Op die sommatie gingen >de kerels een oogenblik uiteen, doch »de grap heeft zich daarna, onder juist «gelijke omstandigheden tot twee «driemaal herhaald, tot op een gegeven «oogenDlik zij allen van mij wegliepen." Op mijne vraag, of zich bij het groepje ook eene vrouw bevond, antwoordde de nachtwacht ontkennend. Wel had een der grappenmakers zich in vrouwenkleeren gestoken. Mijne vragen of F. v. H. (de schrijver van het bericht) hem had ondervraagd, en of hij een oogenblik aan iets bovennatuurlijks ge dacht had, werden eveneens met neen beantwoord. En nu, geachte inzender, wat blijft er thans over van uwe bloem lezing De schijn, als zou Nieuwkuijk's nachtwacht getracht hebben den men schep iets op den mouw te spelden, zal thans wel zijn weggenomen. Ook de verklaring der echtgenoote van M. E. (de eerste scene had toevallig voor hare woning plaats) dat zij het spektakel der kerels zeer duidelijk gehoord heeft, moge verder bijdragen tot de overtui ging, dat onze nachtwacht geen droom beeld gehad heeft- En hiermee is de spookgeschiedenis vrijwel tot nul gere duceerd. Alleen het naakte feit, de bespottelijke bangmakerij van een vijf of zestal kwajongens blijft over- Ik zou den schrijver van «Nieuwkuijk bij nacht' in beleefde overweging willen geven, zoo hij dan bepaald toch schrijven wil, met dat talent op ander terrein te woe- Mijnheer de Redacteur Verzoeke voor 't onderstaande een plaatsje in Uw veelgelezen blad. «Met belangstelling las ik het inge zonden stuk over de verschillende pracht werken in het dorp Ik verbeug me met den schrijver er van over de vele stappen, die daar in de goede richting zijn gedaan, maar betreur het toch, dat hij één prachtwerk vergat te noemen n. 1. de openbare lagere school, die met de onze hier aan 't Veer in sierlijkheid ran bouworde, en moderne inrichting kan wedijveren. Ook ik durf de vrijheid nemen de aan dacht onzer Edelachtbare Heeren eens ergens op te vestigen e»i hun in over- weging te geven, die vooreerst maar eens te bepalen tot een ernstige verge lijking tusschen deze beide inrichtingen. Bij verandering ten goede mag men de dorpsschool, wat mij betreft, inrichten tot hulppostkantoor der posterijen. Als dan zal het «postpubliek" van het dorp zich niet meer behoeven te behelpen in een met asfalt bedekt hokje, juist groot genoeg voor een flinke geit, dra gende den officieelen naam van wacht kamer, 's zomers met tropische hitte." U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de ruimte, Achtend K. Raamsdonksveer 28 Oct. 25 k koop, pder Dg" ,H hoorh. I en t 66 k koop, nder tens v eüumrc Bijeei ULDl Nade Drur urdvr TE KOOP Een xoo goed als niauwe slechts anderhalf jaar gebruikte Trapstik- machine. Te bevragen bij A. GERRIS, Deurwaar der te Waalwijk. De Heer en Msvroaw Ph. TIMMER MANSSwekns betuigen hunnen dank voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte hunner DOCHTER, Waalwijk, 30 October 1907. f f Heden overleed, tijdig voor. f zien van de II II. Sacramen ten der Stervenden, onze geliefde Broeder, Behuwdhroeder en Oom, de Zeer Eerw. Heer M. J. M. VERHOEVEN, Pastoor te Sas van Gmt, in den ouderdom van 60 jaran. Namens de FamiHe, JACQ VAN RIEL- Veriioeven. Eenige en algemeene kennisgeving. Een flinke Schoenmakerij met drukh Winkel, i» voor 1500 gulden over ti nemen zonder Inventaris. D<» zaak bezit meer dan 800 vaste klanten buiten des verkoop in den wiokel, bevat 150 stukso maat staaude Lee9teu van gevoelige voeten dit laatste is bij dea prijs ingebonden, het huis kan gehuurd of gekocht worden gelegen in Limburg. Adres bureau van dit blad No. 20. NOIARTSSEN berichten dat de geveilde Onroerende Goederen onder Nieuwkuik, tengevolfli van inzet en verhooging staan als volgt Koop I op f1200, Koop II op t 750, Koop III op - 1430, Koop IV op f 440, Koop V op - 800, Koop VI op - 650 Koop VII op - 1410, Koop VIII op - 710 Koop IX op - 710, Koop X op -850 De toewijiing zal plaats hebben op Maai dag 11 November 1907, des namiddaf 7 uur, ter herberge van ANTONIE MERK te Nieuwkuik. te Kaatsheuvel, zal ten verzoeke en ten woonhuize van JA VAN DER VOORT, op het Moleneind h Loonopzand, Woensdag 13 Novembe: 1907, voorm. 10 uur, wegeDs vertrek ntij 't buitenland 1 aftandsch ruinpaard, 5 melk gevende en dragende koeien, zeugen, 2 driften, 2 hooge karren 1 lage kar, ploeg, egge, hoo stroo, rogge, haver, zaad, enz. en; wordt frjsch verbli Dii v m k 50 waari kade -BRBMBMMMnpMnMnKSMMinll Mill ma II Dl F

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 2