getouwde klouwen eo Hessen, W. Brekelm tns KEUWS HEERLIJKE r R. D. A. v. d. Woude, Zwartslui - Boekhouden. C, Tti, J. van den J\ic. van Dongen Denkt toch aan onze rubriek „Kleine Advertenties"25 cent eenmaal en 50 cent driemaal. Onze publiciteit wordt dagelijks grooter. Burgerlijken Stand. Advertentiën. Zaak en Touwerjj SNIJPLANKEN Doet uw voordeel. Reclame Bedden Reclame. Ingezonden Stukken Handelsberichten. SCHOENWERK. Timmerwerkzaamheden. J. TROMPEN, J. REUSING Jr., VEERENBED. Nic. v. Dongen, Hiermede heb ik de eer mijne geachte clientele en verbruikers te berichten, dat ik mijne aanzienlijk heb uitgebreid en steeds in voorraad heb, lijne alsmede chroom, satin, stuiten, enz. Ook voorradiglichte Binnen zool- en Zoolleerhuiden. Ook belast ik mij gaarne met het uitsnijden van alle soorten Aanbevelend, St. Antonius-parochie, Waalwijk. Wederom ontvangen vanaf f 1.25: Boxmeer (N.-B.) Specialileil in WIEGEN en KINDERSTOELEN. Onderwijs in dubbel en enke Boekhouden, Handelsrekenen ei Handelsrecht. Opleiding voor Examen practijk, Bloemenmagazijn. Zaal- en Tafeldecoratie, Bruid; bouquetten met of zonder bruid sluiers, Kranswerk, Bluffonmatten voor fantasie bloemstukken, Rezen of Bouquetspelden, nieuw. Bloemenmanden met of zendei binnenbak, Kristal, Vazen en alle) wat de binderij betreft. het kostbare geperst staal vervaardigd, in plaats van, zooals gewoonlijk het geval is, van gegoten ijzer omdat hierdoor enkele tonnen aan gewicht uitgespaard werden. Zeer interessant is het om te zien, hoe de hoofd-arcliitect de werkzaamhe den leidt. Geen kwestie van, dat deze, trap op, trap af, in de verschillende verdiepingen omklautert, om rechts en links zijne bevelen uit te deelen. Neen, hij zit geheel op zijn gemak in een zeer geriefe lijk ingericht bureau, dat van geluid dempende wanden is voorzien, op de derde verdieping en heeft daar een tele- phoon onder zijn bereik,Deze loopt naar alle verdiepingen en zoodoende kan hij binnen enkele seconden met den een of anderen opzichterspreken Met het gebouw, wordt ook het net van deze telephoofi gedurig grooter. In het Singer-gebouw zal men enkele nieuwe snufjes aantreffen, die men zelfs in de meest moderne luchtkrabbers nog tevergeefs zoude zoeken. - De bewe gingen der verschillende liften worden van uit een centraal-bureau geregeld, van waar uit de chef der lift-jongens aan elk zijner ondergeschikten zijne aanwijzingen door middel van electrische signalen en de telephoon kan doen toekomen. Eene speciale electrische inrichting, gearrangeerd op de manier van een plattegrond, toont hem te allen tijde, waar de verschillende liften zich bevinden. Van de 16 liften zullen er acht expres-liften zijn, die pas bij de 20e verdieping stoppen. Elke lift kan 600 voet per minuut afleggen. Het gebouw zal zooveel lampen tellen, als menige stad van niet te grooten omvang, namelijk meer dan 15,000, die allen gevoed worden door eene installatie in de buurt der fondamenten. In elk lokaal van den reuzenbouw zal men een drink waterkraan vinden, wier water gefiltreerd zal zijn en op temperatuur gehouden al naar den tijd van het jaar. Iets nieuws is verder de reiniging-installatie, die ge baseerd is op het vacuum-systeem. In elk lokaal bevindt zich namelijk een lOpzuig-borstel", die in een oogenblik 'n jas of hoed van alle stof bevrijdt, dat zich er op of cr in mocht bevin den. Voor het schoonhouden van de lokalen Is deze inrichting natuurlijk van het grootste gewicht. - Alle stof komt in het sousterrein terecht. Op den toren wordt een reusachtig zoeklicht aangebracht welks licht men nog op een afstand van 100 tot 130 kilometer zal kunnen zien, d. w. z. wanneer ook deze reus niet vroeg of laat weer door een noghoogeren luchtkrabber overvleugeld wordt. De Metropolitan Life Company, die zich op eenigen afstand van het gebouw bevindt zal bijv., naar men beweert, eerlang op haar gebouw een toren zetten van 49 verdiepingen, gerekend vanaf den beganen grond. Nog andere hoogvliegende" plannen wachten op uitvoering. Een bouwkundig genie hier ter stede heeft zelfs de plannen voor een gebouw van 150 verdiepingen uit gewerkt voor de uitvoering dezer plan nen ontbreekt hem alleen het kapitaal 1 Hij meent, dat hij dit zaakje, den grond niet meegerekend, voor 20 a 25 millioen dollars kan klaarspelen. (De bouw van het Singer-huis kost V/% millioen dollars). Wellicht wordt ook dit idee nog eens werkelijkheid. Vijftien jaren geleden dacht immers ook nog niemand aan een gebouw van 47 ver diepingen; men was toen nog beschei den want toen het 18 verdiepingen hooge gebouw der »World" werd op getrokken, was de verbazing algemeen. Thans Is dat gebouw al zoo »ouder- wetsch" dat zijn eigenaar zich er voor schaamt en er een stuk laat bijbouwen, dat veel hooger zal worden, om toch maar eenigszins met den tijd mee te gaan. Nieuwe ramp te Hoek—van—Holland. Zaterdagnamiddag zoo meldt men ons uit Maassluis kwam bij het hoofd der gemeente een bericht uit Hoek-van Holland, dat nabij den Zuiderdam aldaar 'n botterschip gezonken lag, bemerkt MA 61. waarvan de bemanning vermist werdt. Genoemd scheepje, hier thuis behooren de, werd bevaren door schipper G. v. d. Beidt, alhier, en zijn twee zoons Gerrit en Joost v. d. Beidt, 22, en 13 jaar oud. Het vermoeden Is, dat het scheepje Vrijdagnacht bij het binnenkomen van den Waterweg op een wrak heeft ge- stooten, daarbij gezonken is en de ge- heele bemanning is omgekomen. De toestand der weduwe en nog thuis zijnde kinderen is niet te beschrijven. Een echtelijk drama. Langsheen de spoorlijn Brugge-Kort- rijk, op 500 meters van de statie van Zedelghem ligt de kleine pachthoeve, bewoond door de echtgenooten Casier De man, die weduwnaar geworden was met vier kinderen, was over eenige jaren hertrouwd. Het nieuwe huishouden was niet gelukkignaar het schijnt was de vrouw zeer jaloersch en voortdurend werd er tusschen de echtgenooten ge wist. Over omtrent twee jaar- tijdens den twist, had Casier gepoogd zijn vrouw den halsch af te snijden de geburen waren tusschenbeiden gekomen, zoodat de vrouw er met een diepe snede aan den hals van af kwam. Vrijdagmorgen ontstond er op nieuw twist, erger dan ooit. Casier nam een hamer, greep zijn vrouw bij de haren en bracht haar met het wapen verscheidene slagen op den schedel toe. Dit vreeselijk tooneel was gebeurd in tegenwoordigheid van het jongste kind, dat om hulp riep, terwijl Casier zijn huls verliet en zich bij den veldwachter ging gevangen geven. Op de kreten van het kind waren de geburen toegesneld het slachtoffer lag met onkennelijk gelaat in een bloedplas; de schedel was op verscheidene plaatsen gebroken. Haar toestand liet niet de minste hoop op herstel. Vrijdagnamiddag nog is het parket van Brugge ter plaatse geweest en de plichtige werd tusschen twee gendarmen naar de plaats van het drama geleid, en er in tegenwoordigheid gebracht van zijn slachtoffer, dat als dood lag en niet kon spreken. Casier zegde dat hij Vrijdagmorgen bij de stoof zat en in 'n almanak las, toen zijn vrouw, zonder dat er de minste woordenwisseling geweest was, naar hem toesprong, en hem van zijn stoel wierp. Hrj sprong terug op en greep den hamer terwijl de vrouw de kolenschup vast had; een vreeselijk gevecht ontstond en hij en zijn vrouw rolden over den vloer. In een uiterste poging kon Casier zijn vrouw bij het haar grijpen en toen bracht hij haar een twintigtal hamerslagen op de linkerslaap toe. De slagen waren woest toegebracht, zoodat de hersenen over den vloer spatten. Casier is insgelijks gekwetst, doch niet erg. Hij brengt te zijner verdediging in dat zijn vrouw hem wilde vermoorden. Casier is 61 jaar oud: zijn echtgenoote is er 41. 't Is een struische vrouw, die met buitengewone kracht begaafd was in alle gevechten tusschen de echtge nooten,' moest Casier het onderspit delven Sinds eenigen tijd was het huishouden een ware hel geworden en onophoudend werd er getwist en gevochten. Een later bericht meldt, dat vrouw Casier nog Vrijdagavond gestorven is. Erustlg ongeluk te Hilversum. Zaterdagavond ongeveer kwart vóór zeven heeft te Hilversum een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan een 3-tal personen het leven kostte, terwijl een vierde zwaar gewond werd. Het heeft zich aldus toegedragen Voor de afsluitboomen aan den over weg bij de Llebergerstraat stonden een aantal personen te wachten om doorge laten te worden, daar men op het daar gelegen emplacement aan het rangeeren was. Op een gegeven oogenblik trok de seinhuiswachter Remkes de vanuit dat huisje bediende boomen omhoog, zoodat de wachtenden zich over de spoorlijnen spoedden. Op hetzelfde oogenblik snorde trein no. 884 naar Utrecht voorbij, dwars door de menigte, met het noodlottig gevolg, dat drie personen op slag gedood wer den en één zwaar gewond werd. De consternatie was in één woord vreeselijk. Door ijlings toegeschoten spoorweg personeel en politie weiden de slacht offers naar het station te Hilveisum vervoerd, waar ze in de wachtkamer derde klasse voor doorgaande reizigers op het perron werden nedergelegd. Dr. Hoogenhuyze met twee wijkver pleegsters verleenden de eerste hulp. De gewonde, vrouw Van Beusekom, werd, na - verbonden te zijn, naar de R- K. Ziekenverpleging vervoerd. De drie gedooden, vrouw Vermeulen, haar 6-jarig dochtertje en een tot nu toe onbekend gebleven werkman, werden per goederenwagen naar het lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats vervoerd. De toestand van den onwillekeurigen veroorzaker van al dit leed, den sein huiswachter, is gewoonweg niet te be schrijven. Het vierde slachtoffer, vrouw Van Beusekom, was Zaterdagavond nog vrij wel, zij was aan het hoofd verwond. Toen het ontzettende bericht bekend werd, was de consternatie groot. Van het station af en uit de plaats waar de gebeurtenis spoedig was bekend ge worden stroomde het naar de plek des onheils. Het punt waar de overrij ding plaats had, ligt enkele minuten van het station verwijderd naar de richting Bussum. De binnenkomende treinen ne men even te voren een bocht, zoodat ze voor lieden, die den overweg pas- seeren. niet op grooten afstand zicht baar en hoorbaar zijn. Het is vrij zeker dat de boomen vergeten zijn te sluiten, zoodat de ongelukkigen door den trein, die 5,30 uur van het Centraalstation te Amsterdam via Hilversum naar Utrecht vertrekt, in het donker zijn overvallen. Men herinnert zich hier niet, dat Hilver sum ooit door een dergelijk spoorweg ongeluk werd getroffen, niettegenstaande het gevaar der overwegen vooral dien bij den Laarderweg algemeen wordt erkend. Het tunnelvraagstuk dringt zich thans weer met alle kracht naar voren Begrijpelijkerwijze is Hilversum vol van deze droeve gebeurtenis. Ontploffing. Zaterdagmiddag had te Bourges op het oefeningsterrein der artillerie een ontploffing plaats. Een uiteenspringende granaat doodde 5 artilleristen en een burgerbeambte5 andere personen wer den gekwetst, waarvan drie ernstig. Uit nadere berichten blijkt, dat de ontplof fing niet plaats had op het terrein zelf maar op weg daarheen. Men vervoerde een kist met 20 granaten, geladen met meliniet. De kist was op een wagen geplaatst, bestuurd door een voerman, burger, die gewoon is ontplofbare stof fen te vervoeren. Achter den wagen gingen te voet 9 artilleristen, onder bevel van een onderofficier. Het regende en de mannen waren tegen het voor schrift in, op den wagen gaan zitten. Eensklaps ontploften de granaten met een slag, die 10 K.M. in den omtrek werd gehoord. De menschen werden overal rond geworpen en de onder officier, de voerman en 5 artilleristen warffn op slag dood. Het verscheurde lichaam van den onderofficier hing in een boom. De 5 andere soldaten wer den zoo zwaar gewond, dat 3 in den nacht overleden. De 2 overige hoopt men nog te redden. Opmerkelijk is dat het paard voor de wagen ongedeerd bleef- IWU..IU I II Zal Waalwijk helpea. Dez< openhartige verklaring door een in woner van het nabijzyndn Culemborg gege ven, zal velen mannen en vrouwen hulpen zegen verschaffen. Zij is vol bemoediging eu hoop. Mej. de Wed van Heme, wonende Wal 26 te Culemborg, meldt onsRaiin andr-r- „alf jaar had ik geleden aan Rugpijn en aan een uieraandoening. Ik werd erg geplaagd door scherpe pijnen in mijn lendenen en in het smalle gedeefie van den mg, somtijds was de pijn zoo hevig, dat wanneer zij mij overviel, ik mijn handen op mijn rug moest houden en stil moest blijven zitteD. Ook had ik veel pijn op de borst, ik was zeer zwak en werd niet ver- wikt door mijm slaap, die immer zeer onrustig was Nadat ik verschillende medicijnen te vergeefs ge bruikt had, probeerde ik Foster's Rugpijn Nieren Pillen en het verheugt mij U te kun nen mededeelen, dat deze mij een wtlda-d bewezen hebben. N» een dag of vyf werd de pijn in den rug wat minder entoeniktwie doozeu had ingenomen, gevoelde ik mij heelr- maal verlicht. Wanneer ik andere, lijders mocht ontmoeten, zal ik het mijn plicht re kenen se te wijzen op Uw afdoend genees middel. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. De bovenstaande oprechte, eenvoudige ge tuigenis bewijst dat wanneer denieren aan getast zijn.de rug zwak wordt de pijn komt voort uit de nieren, die in het onderste ge deelte van den rug gepbatst zijn. Pleisters rn zalven kunnen deze pijn niet verhelpen, daar ze de nieren welke de smart veroor zaken, niet bereiken. Foster's Rugpijn Nie ren Pillen bereiken de nieien zelf en zijn een speciaal middel voor de nieren en blaas. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. van Heme gehad heeft. Wij waarschu wen tegen namaak en maken koopers er op atteut, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie Dumouliu, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel kf 1,7 5 één voor of f 10.voor zes donzen. I.U-_UÜ«X1JL .LIIJHI HHIIUIl'Ull UJUi—.^ DKUNEN. Over de maand October. GEBOREN: Marinus s. v. Arnoldos Musters en Maria van Weert Wilhelmina Cornelia d. van Theodorus Vieveen eD Petronella van den Bosch Johanna Petronella d.v. Adrianas Johannes Maas en Hendrika Merkx Adriana Johanna d. Willem van de Water en Hendrika Mulderij Heodrikus Marinus z. v. Johannes van dc-D Bosch en Adilana van Son Joani a Lamberla d. van Marinus KlijbcVg en Jo hanna de Munnik. OVERLEDEN: Lambert de Gouw echtgenoot vsn Hendrika de Laat, oud 74 jaar Antonia Nicolaas van Dal echtgenoot van Wilhel mina Breke'mans, oud 46 jaar Lucia Oostvogels weduwe van Cornelia van Ierst.1 oud 95 j«ar. HUW.-AANGIFTE: Robert van Son, 39 jaar en Geerdina Maria vnn Delft, 30 j. Peter van Wezel, 43 j. en Catharine van de Weterinh 46 j. Johannes van Ue Wiel 64 J. en Geerdina van Helvooirt 32 j. Michael de Vet 26 j. en Antonetta Adriana de Beer 20 j. (Buiten verantwoordelijkheid der Radactie.) Mijnheer de Redacteur Naar ik vanmorgen vernam is de meelfabriek van den heer Bruyelle te Tilburg gisterenavond afgebrand. Men weet dat indertijd de heer Bruyalle het ernstige voornemen had om pak huizen en fabriek hier aan de haven te bouwen, maar dat dit plan is afgestuit op de onderhandelingen die werden gevoerd met het gemeentebestuur om trent de daartoe aan te koopen gronden. De eischen waren den heer Bruyelle, die veel voordeel zag in de plaatsing alhier, naar ik destijds vernam te hoog. Nu is de fabriek afgebrand Dus moet herbouwd worden. Zou het nu niet op den weg liggen van ons gemeente bestuur den heer Bruyelle een aanne melijk, smakelijk aanbod te doen tot verplaatsing zijner fabriek herwaarts Ook is 't m. i. wel iets voor Waalwijks Belang. Maar dan spoedig Laat ons toch doen wat we kunnen om eene nieuwe industrie te krijgen 't is hard noodig en men kan op deze pogingen toch weinig toegeven Waalwijker. 1180 A 240 I140 a 190 1100 i 130 i160 200 f 90 a 120 60 1 90 I 25 i 50 8 i 16 BESOIJEN, 5 Nov. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besojjen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoog.<te: f 1.35 de laagste f 1,20 Dc pr. der eieren was 7»/j cent. GÜRINCHEM, 4 Nov. Je aanvoer van granen was heden gering met gewoner handel. Ristarwe 1 10.40 a 10.50 roode dito 0.50 a 9,70 witte dito 1 9.75 ii 10.10 inl. rogge 7,40 a 7,50 Buitenl dito 7.50 a 7.60 gerst 4,90 u 5,10 haver 3,70 A 3,80 uivenboonen 17,65 a 7 75 blauwe erwten 0.a 0.alles per hectoliter. Kippen I 0.80 a f 1.00 per stuk. Eieren 11.90 i 2.per 26 stuks. Boter 72 i 75 ct. per kilo. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 83 runderen 15 nuchtere kalveren, 10 vette varkens eu 428 biggen. Ie qual. Kaltkoeien Kallvaarzen Guiste vaarzen Melkkoeien li/, jarige ossea Pinken Graskalveren Nuchtere kal». Aangevoerd vette vei kens van 18 a 22 ct per halt kilo, biggen van 1 7,— 13. pei •tuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen fa en lammeren f k foer stuks ROTTERDAM, 4 Nov. Tarwe 10. a 11.25 per 100 K.G Rogge was van f 6 50 tot 6.90 Gerst. Winter per 100 kilo f9.25 f9.75 Zomer kilof 9 25 6 f9.75. Haver per 100 k.f 8.15 a 8.65 Witte Boonen, van 14.14.75 Bruine boonen vaa 11.f 12.50 filanwa Erwten naar kook kwaliteit erkocht van f 10. tot 10.75 en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f k f ROTTERDAM 5 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 40 paarden 0 veulens, 0 ezel, 1597 magere en 798 vette runderen 150 vette 126 nuchtere en 433 graskalveren 0 schapen of lammeren, 0 varkens 259 biggen, 3 bokken of geiten. Koeien 32 tot 38 ct., ossen 33 tot 38 ct., stieren 27 a 33 ct.. kalveren 42'/, a 50 ct., per kilo Melkkoeien 150 k 250 kalfkoeian f 175 a f220 stieren 95 a 175 pinken 75 145 graskalveren 25 a 75. vaarzen f 85 a 90, alles mager vee biggen f5.a 12.paarden f 75 a 200. Nuchtere kal eren fok- 16.i 22. slacht- f 8.- t .14- Op de botermarkt werden aangevoerd 53/8 en 32/16 vn. en 264 1. stukken a '/a kilo. P' ij» le. qual 60, 2e qn»l f 56, 3e qual. f54 Per kilo 75 h 80 ct. cr 100 kilo f9 25 a f9.75 en Chevalier per 100 Verders aanbevelend voor alle Mr. TIMMERMAN. Café, Putsteeg, Waalwijk. WicterhamraeD, Rookvleesch en delicat Worstsoorten zijn in elke plaats vah Ne derland populair geworden, door vijfjarig, reclame in ruim dertig van de voornaams" Dae- en Weekbladen, door recommandaf, van verbruikers aan Families en Vriender Zie onderstaande prijzen en neemt profl bestelling. Per pot, Droge gerookte Winletham, geen poot er aan, geen been er op f 0,55 Gerookte droge kinnebakaham 0,30 Rolbaui zonder been H 0,70 Mager gerookt schouder spek 0,45 Gerookt doorregen ontbijtspek, v 0,45 Versche Rook of Geldersche Worst onovertrefbaar in kwaliteit 0,45 Versch Spek, Vleesch en Ribben dooreen f 0,85, bij 5 pond f 0,34, bij 10 pond Vet gerookt Winterspek bij 10 por.d 41l/t bij 60 pond bij 100 pond Vet en doorregen gezouten Spek bij 10 pond 0,361/, bij 50 pond bij 100 pond Versche Bladreuzei bij 5 pond bij 10 pond Harde boeren Metworst h Blokworst (prima) 0,33 0,4.2»/ 0,40' 0,89 0,37'j 0,35»/ 0,34'/ 0,39 0,38 0,60 0,60 0,80 0,40 0,25 0,90 0,85 0,80 0,35 0,25 De echte Saucise-de-Boulogne Heerlijke Boterhammenworst De bekende Lever- en Bloedworst Gerookt Vleesch (Muisjes) n t, (boren billen) u (botjes) Reusing's Leverpastei, groot blik Hunnink's Leverpastei groot blik Zending rembours, 25 kgr. franco. Kloosters en Gestichten speciale prijzen alsook Winkeliers in Vleeschwaren. VLEESCH W AR ENFABR1EK annexhandel in Vleesch, Visch, Fruit ei Groenten Conserven in flacons eu blikken Telefoon Internationaal No. 11. w# Meer dan 13000 geleverd, welke door hun geheele voorkomt als ar'.ikelen van beter fabricage worden et ker.d dan de ordinaire soorten, waarbij hc streven naar goedkoopte hoofdzaak is. Niettegenstaar.de de enorme stijging dc goederen, blijf ik leveren ver beneden d tegenwoordige verkoopswaarde. Toezending vrijzicht, franco tot naastbij gelegen 6tation. Peluw en 2 kussens, 2 persoons, 1 Wollei 1 Watten, 1 Molton Deken, Bed- en Peluw overtrek met mooie sluiting en 2 Matrassci f 39.75. Beter kwaliteit f 35. Iets extra f 46. Dito stel met prim? Kapok gevuld f 2( f 32 en f 36. Kapokbed, peluw en kussens, 2 persoom f 12.75 eo f 16.50. Overtrek voor Bed en peluw f 8.50 en f 4.50 Dubbel Gutta-Perchalinnen f 2 de vierk. meter, prima kwaliteit. Windkusseas, f5, f6, 6,76 en f 7.50. Beddelakens 2 persoons prima Graslin nen f 1.45 per stuk. Sloopen met overslag 6 stuks f 3 en prima f 8 30 Rijke keuze LedikantenClosetsBideb Matrassen, Touw- en Ruststo-lenMeubele* Luiermandsartikelen enz. Overijselsche Bedden fabriek. Vraagt Géill. Prijscourant.. Leeraar M. O. Groote straat No. 351, WAALWIJK Een nieuwe collectie Koost, ziet en overtuigd U. Aanbevelend, Bloemist WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 2