Tweede Blad. "bekendmaking" Provinciaal Nieuws. 1? INNEN LA Nummer 92. Donderdag 21 Nov. 1907. 30e Jaargang. De Mo t Men. NA INSPECTIE. Burgemeester en Wethouders der ge meente Waalwijk, ingevolge aanschrij ving van den Heer Commissaris der Koningin in Noord-Brabant dd. 11 No vember 1907, A. No. 24, roepen bij deze op den milicien-verlofganger der lich ting 1903 C. VAN DER WENSCH (2e Reg. Vest. Art om op Maandag 25 No vember a.s. des voormiddags ten 11 uur, aanwezig te zijn ten Gemeentehuize te 's Hertogenbosch tot het ondergaan van het jaarlijksch onderzoek (inspectie). Nog wordt de verlofganger uitdruk- kelqk opmerkzaam gemaakt, dat het niet ontvangen eener bijzondere kennisgeving hem niet ontheft van zijne verplichting tot deelneming aan het onderzoek, maar dat deze openbare kennisgeving eenig en alleen als bewijs geldt, dat hij behoor lijk is opgeroepen. Waalwijk, 13 November 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd Th. de Surmont de Bas Smeele De Sécretaris, F. W. van Liempt- Mr. O. Goeman Borgesius. Dinsdag a.s., den 19en November, zal de heer H. Goeman Borgesius, de be kende liberale staatsman en formateur van het tegenwoordige ministerie, dertig jaren achtereen het lidmaatschap van de Tweede Kamer hebben bekleed. Hij had achtereenvolgens zitting voor de districten Winschoten (18771888), Veendam (1888—1891), Zutphen (1891 1905) en sinds dit laatste jaar voor Enkhuizen. Zijn Kamerlidmaatschap van 1897— 1901 viel samen met zijn ministerschap. De Vaderlander wijdt aan den jubilaris een dankbaar artikel. Het blad meent, dat mr. Borgesius >drie benijdbare eigenschappen'' bezit, aamelijk.groote werkkracht, gezond optimisme en het geheel vrij zijn van persoonlijke overwegingen". Het Kon. Echtpaar naar. Evaeland. Verschillende bladen hebb£j*7het be richt dat H- M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik in 't voorjaar een bezoek rullen brengen aan 't Eugelsche Hof. Tweede Kamer. In de Tweede Kamer is na de begroo tingen van Suriname en Curacaeu aan de orde gekomen die van buitenlannsche raken, waarbij 's Ministers beleid door verschillende leden der rechterzijde scherp werd afgekeurd. Links vond bij verde diging. Vanmiddag is de interpellatie Marchant over 't blijvend gedeelte. Er loopen geruchten, dat het daarbij warm ral toegaan. Het geschil in de haren te Rotterdam. In een gisteren voormiddag gehouden huishoudelijke vergadering door het be stuur van den Ned. Scheeps- en Boot- werkersbond belegd in het Verenigings gebouw op den Goudschen weg, is door de bootwerkers besloten hedenochtend alle werk te hervatten. Eerst zullen Je vaste werklieden zich melden aan hun respectieve pakhuizen en twee uren later de losse werklieden. Voorts verklaarden de bootwerkers tich in deze vergadering bereid, om, indien de onderhandelingen met de com missie van onderzoek te voeren niet naar wensch uitvallen, op het eerste sein van het bestuur van de N. S. en B. B. het werk stop te zetten. In deze vergadering werden ook de leden, die van de com missie van onderzoek deel zullen uit maken, benoemd. Omtrent een eventueel vertrek van de uit het binnenland aangeworven men- schen in dienst van de Scheepvaart- Vereeniging, zal geen beslissing genomen worden voor de hoofdpunten der te voeren onderhandelingen zijn vastgesteld. De mannen in dienst van de Stuwa- doorsvereeniging, de zoogenaamde Ca- lindstraters, blijven. De Duitsehe Keizerin ia ons land. Gisterennacht ongeveer half drie kwam het keizerlijk jacht, «Hohenzollern» met Keizerin Augusta Victoria aan boord, te IJmuiden aan, vergezeld van de kruisers 'Scharnhorst» «Königsberg» en het dé pêche jacht «Sleipner.» In den vroegen morgen had zich aan de haven en de pieren een groote menigte nieuwsgierigen verzameld, waar onder de geheele schooljeugd, die ter eere van de hooge bezoekster een dag vrij gekregen had- Te 8.40 lichtte de «Hohenzollern» het anker en maakte zich gereed de Visschers- haven binnen te stoomen. Het was een indrukwekkend gezicht toen de trotsche 'Hohenzollern, schitterend door haar wit-groene en gouden kleuren, statig binnengleed. Overal kwamen van de forten, torens en masten de vlaggen ten teeken van groet omlaagdit saluut werd uit den spiegel der Hohenzollern met de Duitsche vlag beantwoord. Toen het keizerlijk jacht meerde, werd van de forten aan dc haven het eerste saluutschot gelost. H. M. de keizerin stond op het middendek en had een zwarte mantel om, waarover een bruin bont geslagen waszij droeg een zwarten hoed met veeren. De talrijke schare, vooral de kleine jongens en meisjes, begroetten de hooge Bezoekster met luide Hoera's, wat door H. M. die blijkbaar veel schik in de jeugd had, door minzame buigingen beantwoord werd. Te 9 uur had de vlaggenparade plaats: na den eeremarsch werd het «Heil d<r im Siegerkranz» gespeeld, waarna met het «Wien Neerlandsch Bloed» besloten werd. Intusschen was de Duitsche gezant, de heer van Schlözer, met den legatie- secretaris aan boord gegaan, waar hij H. M. begroette- Toen de keizerin aan wal kwam, werd zij namens H. M. de Koningin door den opperstalmeester Baron Bentinck en de burgemeester van IJmuiden welkom geheeten. Door deze heeren naar den trein ge leid, nam H. M- in het salonrijtuig plaats, waar door een meisje een bouquet werd aangeboden. Gedurende eenige oogen- blikken ondei4iield H. M. zich met den gezant en den burgemeester, waarna te 10.20 G.T. de trein wegstoomde. Ongeveer half 12 stadstijd arriveerde de trein aan het Centraal station te Amster dam. Op het gedeeltelijk afgezette perron waren aanwezig de consul-generaal van Duitschland, de heer Rienacker en de vice-consul, de heer dr. Sickelmann, alsmede vele autoriteiten w. o. ook de hoofdcommissaris van politie. De Keizerein, die in het vierde rijtuig had plaats genomen, kwam op het achter bordes, waar zij de verschillende autori teiten ontvinghet oudste dochtertje van den consul-generaal riep H. M. in een aardig gedichtje het welkom toe, terwijl haar zusje een bouquet van orchideeën aanbood. Terwijl de machin^yerwisseld werd. voerde H. M. met de'rorschillende auto riteiten en de kinderen een vriendelijk gesprek. Als souvenir aan haar bezoek schonk H. M. aan het jongste dochtertje van den consul-generaal een mooie broche met robijnen en diamanten. Na een oponthoud van ongeveer 5 minuten vertrok de trein naar Apeldoorn Ook te Apeldoorn was een groote menigte op de been en aan het station een fraai baldaquin opgericht. Bij aankomst ten paleize Het Loo, vond een familidéjeuner plaats, waaraan 23 personen deelnamen, en dat de staf- muziek van het 8e regiment infanterie door hare muziek opluisterde. Des middags werd een rijtoer gemaakt. Des avonds ten 7 uur had in de kleine eetzaal van het paleis een gala-diner plaats, waaraan ook de Duitsche gezant en zijne echtgenoote deelnamen. Het vertrek naar Duitschland had onder veel enthousiasme plaats ten tien uur. Naar het «Vad verneemt wordt de Duitsche Keizer uit Engeland komende den 6en December hier te lande ver wacht. WAALWIJK, 20 Nov. 1907. Verkiezing Kamer ran Koophandel. Vrijdag 29 November a. s. zal eene verkiezing van twee leden der Kamer van Koophandel en Fabriekën plaats hebben. Naar wij met zekerheid vernemen zal het aftredend lid de heer Jud. Timmer mans van Turenhout, zich niet meer herkiesbaar stellen. Liedertafol „Oefening en Vermauk." De reeks der winteruitvoeringen is Zondag j.l. door onze Liedertafel op voorspoedige wijze geopend. De ruime zaal Musis Sacrum was tot in de uiterste hoeken met een net publiek gevuld. Niemand, gelooven wij, zal zich den tocht naar de concertzaal beklaagd heb ben, want er werd over het geheel goed en fortuinig gewerkt. Als men bedenkt, dat »Oefening en Vermaak* thans groo- tendeels uit jongelieden bestaat, wier talent en vaardigheid, nog in hun eerste ontwikkelingstijdperk verkeeren en men ter beoordeeling van een dilettantenge zelschap een anderen maatstaf dient te gebruiken dan bij musici van beroep, dan gelooven wij gerust als een vaststaand feit te mogen constateeren, dat onze Liedertafel s eeds hooger op den muzi- kalen ladder stijgt en nog veel voor de toekomst belooft. Als noviteiten op het gebied van liedertafelmuziek of mannen- zang kregen wij te hooren >Waldesrau- schen* van Ulrich en »Zondagswijding« van Abt, waarvan vooral het eerste ons uitstekend beviel. Van de meer bekende koren als »Hymne an die Musik van Lachner en »'t Geuzenvendel* van Th. v. Hamel, spande, wat dc uitvoering betreft, het laatste de kroon- Dit werd met gloed en fijne nuanceering gezongen, wat van dc overschoone Hymne ditmaal niet gezegd kon worden, het zakken nog buiten beschouwing gelaten. Als hoofd schotel moest echter dienen »Eine Nacht auf dem Meere* van Tschirch. Den be trekkelijk korten tijd, dien men aan de instudeering van dit nog al technisch moeielijk werk, heeft kunnen wijden in aanmerking genomen, werd het goed uitgevoerd. Het prachtige toonwerk, met zijn keurige afwisseling van koren, soli, duetten enz. maakte ook thans weder een diepen indruk. De uitvoering eischt vooral van de koren groote, soms te groote inspanning, zoodat men den zan gers een kleine onzuiverheid in intonatie, een kleine overtreding van de maat, gaarne vergeelt. En wat nu te zeggen van de solisten, over wie wij ditmaal, eigenlijk tegen onze gewoonte in, het laatst gewagen Allen, zij het ook de een wat meer dan de ander, hebben uitstekend vol daan. De heer Louis de Morée, fluitist uit 's Bosch gaf in de »Varlatien« op ons volkslied van J. Andersen bepaald te genieten, het dankbare publiek loonde zijn keurig en verdienstelijk spel met een warm hartelijk en welverdiend applaus. Met verlangen zag het publiek nu uit naar den violist den heer Zandbergen, eveneens van 's-Bosch. De mededeeling van den Secretaris der Vereeniging, nl., dat genoemde heer wegens den dood zijner moeder niet kon optreden, had, hoezeer het motief ook geldend was, zoowel wat de uitwerking van een koud- waterstraal op een verwarmd lichaam. Het meest teleurgesteld echter was de Liedertafel zelve, die te elfder ure, schoon te vergeefs, nog getracht had een ge schikt plaatsvervanger te bekomen. Ver- scheidenen echter troostten zich met de gedachte, dat uitstel hier wel geen af stel zal zijn, en de heer Zandbergen een volgende maal best van zijn kennen en kunnen hier wil laten blijken. De solisten, die in >Eine Nacht aut dem Meere* reeds hun best hadden gedaan, zouden nu trachten het gemis der vioolsoli zoo veel mogelijk te vergoeden. De heer J. Sars zong »Herinnering« van Th. van Wamel en »(-e zijt me als 't Zonnetje* van L- de Morée op verdienstelijke wijze, al scheen de verkoudheid hem ditmaal kleine parten te spelende heer Jos Wilmont vertolkte met de hem eigen forschheid >Wat ls Liefde* van Spoel en »de Storm* van Hol, de heer Adr. Groenen, die evenals zijn voorganger in zeer goede conditie verkeerde »Pensée d'Automne* van Massenet en »Blick ich umher* van Wagner, terwijl de heer J. Trimbach op waardige wijze de rij sloot met »In den Herfst* van Beltjens. Het publiek loonde allen met een warm applaus. Na de uitvoering van het Geuzen vendel toog de menigte, zeker uiterst voldaan huiswaarts. Wij eindigen dit maal ons verslag met een woord van lof en een klacht. Een woord van lot voor allen, die hebben medegewerkt om ons zulk een genotvolJen avond te be reiden, inzonderheid aan den Directeur en den heer L- de Morée, wien wij een hartelijk »tot weerziens* toeroepen, de andere solisten en ook en vooial aan den accompagnateur den heer A. Hurk- mans Lzn. Een klacht over den onvol doenden toestand der piano, 't Is wel te betreuren, dat een gezelschap als onze Liedertafel, bestaande uit ruim veertig zangers van zoo'n goeden wil, geen beter instrument ter harer beschikking heeft. De steun van het publiek is nog altijd van dien aard, dat aan een nieuwe piano vooreerst nog niet gedacht kan worden. Waar blijft de Maecenas die zijn naam eens aan een dergelijke schenking wil verbinden Zoo kan het op den duur moeielijk langer. De door onze Liedertafel te hou den onderlinge wedstrijd in het dubbel- kwartet-zingen, waarover wij reeds in een vorig nummer schreven, zal a.s. Zaterdag avond precies om half negen op Musis Sacrum plaats hebben. Vijf dubbel kwar tetten zullen dingen naar de prijzen van tien, zes en vier gulden die voor dezen wedstrijd zijn uitgeloofd. Als verplicht nummer, met ruim vijf weken tijd ter instudeering, werd opgegeven »Goede Nacht* woorden van A. L. de Rop, muziek van R. Hol, een zeer mooi, maar moeielijk werk. Verder heeft elk kwartet nog acht dagen tijd gekregen voor een tweede nummer van meer eenvoudigen aard, doch ook zeer dankbaar, n-1. »Aan des Zangers Graf* woorden van A. C. v. d. Heijden, muziek van Berner.Hiervoor wordt een nader te bepalen extra-premie toegekend. Als Jury leden zullen optreden J. Sars, A. C. v. d. Heijden, C. v- Hel- voirt, Jac. Pulles en W. Timmermans Jz. Afgaande op de vele repetitiën, die in verschillende localen en bij de zangers aan huis gehouden zijn, zal de onder linge kamp zeer spannend zijn. St. Antoolus Taroehlo. A.s. Zondag zal de St. Antonlus-Pa- rochle feest vieren; een kerkelijk feest zal de herinnering levendig houden aan het feit dat het alsdan 121/» jaar geleden is dat de Zeereerw. heer A Kuijpers in Waalwijk kwam, pastoor Kuijpers de stichter der parochie en kerk, de grond- legger van de diukke bedevaartsplaats, waarheen jaarlijks duizenden en duizen den pelgrims trekken. Dien dag zal ten 10 uur een plechtige H. Mis met assistentie worden opgedra gen, waaronder dr. Jos. van Gils, profes sor te Rolduc Je feestrede zal uitspreken. De parochianen zullen den Zeereerw. heer Pastoor als bewijs hunner hoog achting en dankbaarheid een torenklok aanbieden, waaraan eenieder zijn pen- nigske offerde, terwijl de zelatrices en zelateurs der St. Antoniusbroederschap Z. Eerw.een zeer groot, prachtig, in olie verf geschilderd portret zullen aanbieden, welk laatste is vervaardigd door onzen bekenden portret-schilder, den heer Jan van Delft. Dit portret van den stichter der parochie moet altijd aan de pastorie verbonden blijven. Sociëteit »<le Gezelligheid" Zaterdagavond werd door de sociëteit »de Gezelligheid" op haar lokaal het 50jarig bestaan dezer vereeniging met een huishoudelijk feest herdacht, een feestavond, die naar wij vernamen in allen deele geslaagd mag heeten. Ongeval. Zekere v. B. aan den Meerdijk alhier, had Maandagmorgen het ongeluk van den zolder te vallen en zijn schouder te ontwrichten. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bekroning. De heer F. Kooien, alhier behaalde op de Pluimvee-tentoonstelling met zijn Withennen Jong, 2 zeer eervolle vermel dingen. Voetbal. Het 2e elftal der »W. V.« heelt hare traditie gebroken en heeft Willem II 3c waarvan het in Tilburg met 6 0 klop kreeg met 82 nederlaag naar huis ge stuurd. Van den wedstrijd valt weinig te zeggen daar de »W. V* overweldigend sterker was, wat het verloop van den wed strijd niet ten goede kwam. Deze keer wil ik echter èn 't geheel èn enkele spelers in 't bijzonder nader bespreken. Het zwakke punt van het elftal zit in de voorhoede. Man voor man genomen, zijn deze spelers niet slecht, maar de grootste fout zit in niet opzitten, een factor, die ook door de voorwaarts van het le elftal over het hoofd gezien wordt, zoodat de verdedi ging van de tegenpartij vrij spel heeft. De verdediging werkt hard, verleden Zondag muntte uit de nieuwe achterback D- de Roon, die na nog een weinig geoefend te hebben, een mooie aanwinst voor het le elftal is. Dan komen Henri en Herman van Delft. Deze luitjes werken'hard en nemen zeer goed af, maar zijn veel te wild. Het goede spel vau een half back ligt niet in woest wegtrappen, integendeel een zuiver kalm schot naar een der voor spelers geeft veel mooier spel. Het voor naamste voor de verdediging is werken, maar hier wordt niet onder verstaan, woest en wild wegtrappen, maar zuiver en kalm trappen en met zachte schoten de voorwaarts voeden, dan verder de voorhoede opzitten, de tegenpartij in de war maken en zonder twijfel komt ge met de overwinning van het veld. Kanaal 's-Hertogcnboseh-Brongclen Naar wij thans met genoegen kunnen mededeelen zal de WelEd.Gestr. Heer O. C. A. van Lidth de Jeude, ingenieur van 's Rijks-Waterstaat te Drunen, zijne vroeger reeds door ons aangekondigde lezing over »'t kanaal 's-Bosch- Drongelen en de daarmede in verband staande werken" houden op Donderdag 28 No vember a.s., des avonds ten 8 uur in de zaal van 't Hotel Verwiel, voor de leden van Waalwijks Belang. Wy behoeven niet te wijzen op de belangrijkheid van dit onderwerp door een deskundige verbonden juist aan dit werk, waarvan hij dus alle studies heelt gemaakt. Voor onze streek, waar dit groote werk zooveel levendigheid geeft en belangstelling wekt kon moeielijk een practischer en nuttiger onderwerp worden gevonden. De lezing is alleen toegankelijk voor leden van »Waalwijks Belang*; ook zij, die zich voor dien tijd als dusdanig op geven, kunnen deze belangrijke ver handeling bijwonen. St. PaulusverceHiglng. Verleden Zohdag hield de St. Paulus- vereeniging hare vërgadering. De zaal was druk bezet en 23 nieuwe leden gaven zich op, waaronder 3 geheel-ont houders. Na opening door den vice- president en voorlezing der notulen der vorige vergadering richtte de Weleerw. Heer Adviseur namens de vergadering een woord van felicitatie tot de nieuw- gekozen bestuursledende heeren J. Houben en Ant. van Liempt, gaf een kort verslag van het na tionaal Kath. drankbestrijders-congres, voor eenige maanden gedurende drie dagen te Nijmegen gehouden en bracht ten slotte een warm woord van hulde aan het overleden bestuurslid, den Heer Adr. de Bree, welk woord werd aange- vüld door een indfukwekkende toespraak van den Heer M. van Loon-Eras, die den overledene schetste in zijne hoe danigheid van Secretaris-Penningmeester der spaarbank. De tooneelvereeniging voerde daarna op liet prachtig pakkend drama van Pater Servatius, apucijn »Een van beide wegen1, dat door de acteurs op meesterlijke wijze werd gespeeld. Hun ons compliment Naar wij vernemen zal a.s. Zondag hetzelfde drama wederom ten gehoore worden gebracht als propaganda-uitvoe- ring voor 't publiek. Een goede gedachte 1 Wij kunnen niet anders :rwachten, dan dat ook a. s. Zondag de zaal overvol zal zijn. Provinciale Stnten In de gisteren door mr. baron van Voorst tot Voorst, commissaris der Ko- ningin, geopende najaarszitting werden door deze woorden van waardeering gewijd aan de nagedachtenis van mr. A. M- Sasse. De vergadering heeft zich eenstemmig vereenigd met het rapport van de com missie, belast met het onderzoek van d# geloofsbrieven en de daarbij behoorende bescheiden, bedoeld in art. 15 der Pro vinciale Wet, vau mr. A, J. Smits, ge kozen verklaard li d der Prov. Staten in het kiesdistrict Zevenbergen bij proces verbaal van 11 Juni 1907 van G. H. Simonis, gekozen verklaard lid der Prov* Staten in hetzelfde district bij proces verbaal van 13 September 1907, en van B. R. F. van Vlijmen, gekozen verklaard lid der Prov. Staten in kiesdistrict 's-Hertogenbosch bij proces verbaal van 3 September 1907 eerstgenoemde niet toe te laten omdat de kiezers der ge meente 's-Gravenmoer niet in de gelegen heid zijn gesteld geweest om aan de stemming van 11 Juni j.l. deel te nemen den heer Simonis toelatende, omdat, al betreurde men ook dat bij diens ver kiezing afkeurenswaardige omstandig heden vallen te constateeren, de tegen zijn verkiezing ingebrachte bezwaren door de heeren C. den Boer, G. Verbade, F. van Gils en N. v. d. Loo, gedeeltelijk onjuist zijn gebleken en voor een ander deel niet van invloed hebben kunnen zijn op de verkiezing van den heer Si monis. De heer van Vlijmen werd toe gelaten, omdat op zijn geloofsbrieven, enz. geen enkele aanmerking viel te maken. De heer Simonis legde daarna de ge bruikelijke eeden af en nam plaats als lid der Staten. De commissie achtte het besluit van 3 Juli jl.( waarbij de heeren C. van Aar den en C. van Schendel als afgevaar digden voor Zevnbergen zijn toegelaten, onherroepelijk en dientengevolge het verzoek van den heer van Eersel en 57 anderen, om daarop terug te komen, niet ontvankelijk. Een en ander zal der vergadering in druk ter beoordeeling worden aangeboden, Het adres van het gemeentebestuur Oisterwijk, in zake verontreiniging van het water van de Lei door Tilburgsche fabrieken, alhoewel door mr. Alphons van Riickevorsel nader onderstreept, werd voor kennisgeving aangenomen. Bij de verkiezing van een lid der Eerste Kamer in de plaats van mr. A. M. Sassen (overleden), verkreeg bij eerste en tweede stemming niemand de vol strekte meerderheid en werd bij derde stemming gekozen de heer E. L. Ray- makers te Helmond met 35 stemmen tegen 22 op den heer Van den Berch van Heemstede, lid der Tweede Kamer. BAARDWIJK. Zondag j.l. had ten raadboize eene bijeenkomst plaats van het besiuur van deu voor kort geleden opge richte Patroonsbond, bestaande uit de heeren A. Pullens, Presid. H. v. Eijk Secr. H. Klerks H. Donkersen Schonis commissaris- met het bestuur der vakvereeniging seD St. Crispijn.Er w. rd besloten den vroegèr be sproken wedstrijd alleen te houden voor de leden der vakvereen. en wel omstreeks vastenavond in het schoollokaal, waar het work dan zal geexposeerd worden. Wordt elkanders streven goed begrepen dan is door samenwerking van bovengen, vereeoigingen veel goeds te verwachteu. Zondag j.l. had in het café by den heer M. een polderman de brutaliteit een glas bier van een der bezoèkers stuk te slaan, waarschijnlijk om zijn gemoed te koelen. Toen hij daarop nog zijn jas uit trok om bovendien opstoppers uit te deelen, werd hij door de overigen een handje geholpen zich te kalmceren, waarop de rustige rust weer intrad. DRUNEN. In deze gemeente is opge richt eene St. Elisabeth-vereeniging, welke vereeniging zich ten doel stelt, bet bezoekt en ondersteunen van noodlijdende kraai vrouwen en zieken. Het bestuur bestaat uit mevr. de w< Jos Loeff, mevr. van Halten, mevr. Canter Mej. de wed. J. van Loon, Mej. de w; J. Elshout, Mej. de wed. H. Brok er. Mt A. van Besouwen. Mogen allen, die in dezen iets gc doen kunnen, zich aangespoord gevot zoo schoone en hoogst nuttigs vereenif krachtig te steunen. NIEUWKUIJK. De Heer Jacobie W< nit 's Bosoh gaf hier Zaterdagavond, dl voor de handboogschutterij de „De Zonen* geëngageerd, concert in het

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 5