Gemeenteiaadsvetgadefing, DE Gemengd Nieuws. Reclame. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Handelsberichten. DUSSEN. „n d.n heer G. de Jong. Vee! hidden wij reeds ran den goeden naam ran dezen Humorist gehoord en wij mogen mei ge- nee-en 1'ggen, d.t hij wn onze groota rer- wnch' i, pen wel heeft beantwoord. De heer Week pwrt aan een goed geluid, eene uit stekende articulatie. Zijn mimiek ralteren- eens te roemen. De verschillende nummers van het pro gramma werden dan ook verdienstelijk uit- gevoerd, vooral vielen ,Slager Cornells' en „Dat heb ik niet' hier zeer m den smaak, getuige het uitbundig applaus na beide voor drachten. Het eerste optreden van den heer Weck met zijn kranigen pianist waa hier één succes. De zoon van den landbouwer A. Boelen, die voorgaande week het ongeluk had van den hooizolder te vallen en dientengevolge geruimen tijd buiten bewustzijn bleef, zoo dat men voor zijn leven vreesde, is thans aan de beterhand. Zijn toestand schijnt voor 'toogenblik bui en gevaar. DEN BOSCH. In de Zaterdagavond voortgez» tie vergadering van den gemeen teraad werd ouder «neer ook een motie aan genomen, waarbij de raad in beginsel be*luit tot het oprichten van een abattoir, terwijl B. en W. worden uitgenoodigd de noodige maatregelen daaromtrent te nemen. De be grooting werd verder afgehandeld en aan genomen, op een bedrag in ontvangsten tn uitgaven van f 938.086.49», verminderd over verschillende posten mst f 5550 en over andere posten verhoogd met f3800. De begrooting van. Orthen werd vastgesteld op 1 6.258.20. BESOTJEN. Zondag speelde W. V. 8 uit Waalwijk een match tegen V. W. nit Besoijenal hoewel het lerein doorweekt was van den regen werd toch besloten om te spelen. Onmiddelijk na het sein van spelen kon men merkeB dat V. W, de sterkste was onophoudelijk werdt het doel van W. V. bedreigd, maar de achterspelers wisten hun doel te verdedigen doch kouden niet be letten dat door een mooien voorzet van den linksbuiten dc rechtbinnen den bal door het doel trapte. Zoo ging de rust in mei 0f na rust gaf naar het schijnt Waal wijk den moed verloren daar V. W. den bal nog 4 maal door het doel trapte dus den stand bracht op 50 in het voordeel van Besoijen. WASPIK. De heer W. de Roon alhier is voornemens op Zaterdag 23 Nov. des nam. ten I uur op den polder „Prikwaard* aan te besteden het greppen maken en slooten van 50 HA. land op genoemden pol der. Aanwijzing op 28 Nov. des *oorm. te 11 uur door den wachter Praissers RAAMSDONKSVEER. R. K. Kiesver- eenigiug. Vrijdagavond had in het hotel „Huis ten Deijl' alhier de aangekondigde algemeene vergadering plaats van de Paro chiale afdeeling der R. K. Kiesvereniging voor de Tweede Kamer, district Zevenbergen. Behandeld werden de concept-statuten, door ffde commissie tot herziening der sta tuten van de Centrale R. K. Kiesvtreeni- ging ontworpen. Dit concept-reglemeut werd, behoudens eenige wijzigingen in enkele artikelen, met algemeene stemmen goedgekeurd. Hierna had de verkiezing plaats van e«n nieuw parochiaal bestuur. Gekozen werden de heeren G. H. Simonis voorzitter, M, C. Zijlmans, vice-voorzitier, Joh. H. Schoenmaken, secretaris en Th. Kolsteren, penningmeester. Als afgevaardigden naar de algemeene Centralen vergadering werden de heeren M. Zijlmans, H. A. H. Springers, C. J. de Kliju, Joh. Simonis en W. A. Martens ge kozen, terwijl do voorzitter en secretaris der afdeeling rechtens afgevaardigden zijn. Alsnog werd besloten, den heer A. C. A. vad Vuuren afgevaardigde der Tweede Ka- mer der Staten Generaal voor het district Zevenbergen uit te noodigen, dezen winter alhier eene lezing te komen houden. Van de raiin 300 kiezers waren er slechts 16 aanwezig. Voorwaar geen prettig voor. uitzicht voor hen, die de oude afdeeling weder tot een nieuw leven wenschen op te wekken. Paarden-, beesten- en varkensmarkt. Op de heden alhier gehouden markt werden aangevoerd circa 125 paarden en 50 varkens. De handel was zeer levendig eu werden zeer hooge prijzen bedongen en besteed. Run- werden niet aangevoerd zulk» zeer zeker in verband met het alhier geheersrht hebbende mond- en klauwzeer. Openbare vergadering van den ge meentel aad op Zaterdag 16 November 1907, des voormiddags ten 9lf$ uur. Voorzitter de WelEd.achtbare heer van Honsewijk. Te ongeveer 9.45 uur opent de Voor zitter de vergaderingaanwezig de heeren Schoenmakers, A. H. van Honsewijk, M. Verhoeven, A. B. v. d. Koppel, L. v.' d. Pluijm Jzn., B. v. Dalen, A. L. van Beurden, P. Verschoor, K. Leemans en P van der Pluijm Azn- De Voorzitter verzoekt den secretaris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Deze worden na voorlezing onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1 Vaststelling der begrooting van inkomsten eü uitgaven voor het dienst jaar 1908. De Voorzitter. Secretaris leest eens even voor- De secretaris leest hierna het rapport voor van de commissie belast met het onderzoek der begrooting. Hieruit blijkt dat de commissie de door Burg. en Weth. voorgestelde verhooging van den Hoofd. Omslag, zijnde f200, niet kan goedkeuren, wijl de Hoofd. Omslag de draagkracht der bewoners nu reeds te boven gaat. Ook de door Burg. en Weth. voorgestelde toelage van f150 per jaar aan de volontairs ter secretarie kan de goedkeuring der commissie niet wegdragen. De commissie wijst er in haar rapport dan ook op, dat door Ged. Staten nog kort geleden de salarissen van burgemees ter en secretaris zijn verhoogd. Zou het nu door vele werkzaamheden niet zonder hulp gaan, dan zou de commissie er voor zijn om het salaris van den secretaris te verhoogen. Hij zelf zou dan zijn klerk moeten betalen. De commissie adviseert dan ook niet op het voorstel in te gaan. Verder blijkt nog uit het rapport, dat een lid der commissie er beslist op tegen is om voor de bode van de secretarie en voor den nachtwaker van wijk C f 100 en f390 op de begrooting te brengen. De Voorzitter. Leest nu het rapport van ons eens voor. Hieruit blijkt, dat Burg. en Weth. deze post voorstellen te verhoogen, wijl de uitgaven aanmerkelijk hooger zijn geworden en dat de opcenten op de belasting van 50 op 40 cent zijn terug gebracht, weshalve zij voorstellen deze post op f3200 vast te stellen. Wat betreft de f150 toelage aan de volontairs ter secretarie, het rapport van B en W. zegt dat de werkzaamheden ter secretarie zeer zijn toegenomen, dat hulp daarom onontbeerlijk is- Om den secretaris verhooging van salaris te geven en deze dan de volontairs zelfs aan te stellen en uit te betalen is iets wat hij niet mag doen. Die macht heeft alleen den raad maar niet de secretaris. De secretaris zal dan ook nimmer zoo n macht, bij de Grondwet verboden, aan vaarden. Wat betreft de opmerking in het rap port van de commissie neergelegd, als zou een persoon bezwaar hebben tegen de post uitgetrokken voor den bode ter secretarie en voor den nachtwaker van Wijk C merken Burg. en Weth. in hun rapport op, dat dat persoonlijke bezwaren zijn en heeft iemand tegen gemeente ambtenaren grieven, dan moet hij die bij de betrokken autoriteiten ter kennis brengen, dan kunnen deze ze onder zoeken. De Voorzitter. De begrooting heeft ter inzage gelegen, het rapport van de commissie is -voorgelezen, m i. zullen we nu maar stemmen of de begrooting wordt goedgekeurd ja of neen. De heer van Beurden.'t ls uw bedoeling toch zeker om post voor post te laten stemmen- De Voorzitter Ik zie niet in waar dat voor noodig is. De heer van Beurden, 't Gaat toch niet aan om ineens over geheel de be grooting te stemmen. Over iederen post moet apart gestemd worden. De heer L. v. d. Pluijm. De Hoofd, omslag wordt ons die eerst niet eens voorgelezen? Dat is toch gewoonten. Wij moeten toch weten ho* het met de zaken gesteld is. De Voorzitter. Dat geloof ik niet. De heer L. v. d. Pluijm. 't Moet toch eerst den raad worden voorgelezen. De Secretaris. Daar hebben wij nu niets mede te maken. De commissie kijkt na en brengt rapport uit. De heer P. Verschoor. Leest dan alleen die posten voor, die verandering hebben ondergaan. De Voorzitter. De hoofd, omslag wordt alleen bij de vaststelling voorgelezen, maar nu niet. De heer Verschoor. Ja, maar burge meester, hij bedoelt hier de begrooting, die moet worden voorgelezen. De heer L. v. d. Pluijm. Ja, natuurlijk. Wij moeten toch wetea hoe de zaken staan. De Voorzitter. De hoofd, omslag wordt alleen bij de vaststelling voorgelezen en nu niet. De heer van Beurden. Heb ik de secretaris goed begrepen, dan is het plan van het Dag- Bestuur om den hoofd, omslag, die nu op f3000 staat, eerst te brengen op f 3200 en later zoo op te voeren tot f3500. De Secretaris. Ik heb geiegd tot f 3200 De heer v. d. Koppel. Ik heb het toch ook zoo begrepen, dat het de be doeling was de hoofd, omslag gevoe gelijk te brengen tot f3500. Wij hebben toen nog gezegd, dat wordt ineens veel te veel. De Secretaris. Toen de commissie mij om inlichtingen heeft gevraagd, heb ik wel gezegd, dat het de bedoeling van het Dag. Bestuur was om de verordening van den hoofd, omslag te wijzigen en ze hooger te brengen. De heer v. d. Koppel. Wij hebben uit uw inlichtingen toch begrepen dat de hoofd, omslag tot 3500 zou worden opgevoerd. De Secretaris. De bedoeling van Burg. en Weth. omtrent die zaak was mij totaal onbekend. Het bedrag van f3200 stond toch op de begrooting en niet dat van f3500. Wel heb ik gezegd dat in December de verordening zal worden gewijzigd, dat erken ik. Maar jullie hadden de stukken toch voor je liggen. Dat je nu verkeerd veronderstelt, ja jullie denken zoo altijd alles andersom. Ik heb niet gesproken over de bedoeling van B. en W. dat ze de Hoofd. Omslag tot f3500 willen opvoeren. De heer v. d. Koppel. Dat hebt gij wel gezegd. De Secretaris. Als lid der commissie hebt gij de stukken voor u gehad en daar stond toch duidelijk f 3200. Ik be grijp niet hoe je nu achteraf kan zeggen dat ik gezegd zou hebben voor f 3500. Je heb je dan vergist. De heer v. d. Koppel. Neen, gij hebt je dan vergist. De Secretaris. Neen, dat heb ik niet. De heer v. d. Koppel- Wij hebben nog gezegd f500 is veel te veel ineens. De Secretaris, 't Staat toch voor u geschreven. Als raadslid en als lid der commissie hebt gij dat.... (Een verwarde discussie ontstond nu waardoor het ons onmogelijk was aan- teekeningen te maken. (Slot volgend nummer.) liet onderwerp van alle gesprekken te Zalt—Bommel Wij beschouwen de inwoners van Ztlt- Bommel zoo te zeggen als on se buren en wat voor hen belangrijk i», zal ons eveneens inlresseeren. Het volgende wordl thans druk aldaar besproken. De heer J. de Bie, wonende Kirrenstraat 241 te Zalt-Bommel, meldt ou» Ruim twaalf maanden heb ik geleden aan een vlijmende pijn in den rug en in de lendenen en steken in de zij. Steeds was ik zwaar vermoeid en afgemat vooral 's morgens bij het opslaan de urine zag er steeds onna- tuurlijk uit, nu reus was zij troebel met veel wit bezinksel dun weer donkerbruin en slecht riekend. Met mijn eetlust was het treurig gesteld en vanwege de pijn kon ik dikwijls 's nachts niet slapen. Ik heb niet stil gezeten om van deze ziekte verlost te worden, doch al de voorgesohreven medi cijnen en goede zorgen bleven zonder baat Toen ik zooveel goeds hoorde omtrent Fosters Rugpijn Nieren Pillen, liet ik hier van dadelijk een doosje komen en mijn ver wondering w»s groot, toen ik reeds een paar d.gen na de inname der pilleu een grootf verlichting bemerkte. Nadat ik drie doosjes tan dit voorin ffelijk geneesmiddel gebruikt had, was ik tot mijn onnitsprekelijke vreug de geheel en al hersteld. Het eenige wat mij spijt, is dat ik dit heilzasm geneesmiddel iiiet eerder gekend heb, want dan zou mij veel ellende bespaard geweest hebben. Ik onderget«ekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. De siekte der nieren zijn te meer ernstig en ellendig, daar zij gewoonlijk niet begre pen worder,het is slechts aan vreiaig men- schen bekend wat de nieren zijn, waar zij zich bevinden en wat hun werking is. Bij gevolg, wanneer zich een teeken van nier ziekte voordoet (zooals rugpijn, troebel w& ter, gezwollen voeten en handen, blazen on dor de oogen enz.) wordt dit zeer dikwijls voor een andere kwaal gehouden wat intus- schen de Dierziekte tijd geeft zich te ont wikkelen iu rheumatiek, waterzucht, suiker ziekte, eiwitverlies enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer de Bie gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van J«mes Foster voorkomt. Zij zijn te Waal wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie- Du- moulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 één voor of f 10.voor zes doozen. Lage misdaad te Zeist. Een afschuwelijke moord werd te Zeist Zaterdag gepleegd. De jeugdige kantoor- looper Hendrik Drost, die wissels incas seerde voor het kantoor Prince te Drie bergen, ging j.l. Zaterdagmorgen als gewoonlijk kwitanties innen. Toen hij echter des middags om een uur niet terug was, begon men ongerust te wor den en toog op onderzoek uit, wat werd uitgestrekt en volgehouden tot laat in den nacht. Zelfs per automobiel ging men in den omtrek informeeren. Alles echter zonder resultaat. Zondagmorgen te 7 uur echter werd het lijk van Drost naast een sloot, loopende om het kerk hof van den Bergweg te Zeist, gevonden, staande op het hoofd tegen den steilen kant. Éen eindje verder werd de tasch en mantel van den vermoorde gevonden. De inhoud der tasch (omstreeks f 2000 aan bankpapier en zilvergeld) was ver dwenen terwijl de kleeren zoowel als het lijk sporen van geweld droegen, zoodat als zeker is aan te nemen, dat Drost een gewelddadige dood is gestor ven. In verband met bovenstaand zijn door de politie twee personen gearresteerd, zekeren bierhuishouder op de van Ree- nenweg, H. v. V., en T. v. E. Eerstge noemde zou' aan Drost den vcrigen dag een wissel hebben moeten betalen, wat hem nog al moeilijk moet geweest zijn. Gisteren-middag werden, behalve de twee reeds genoemde verdachten, nog twee personen op het politicbureau ge bracht, op wie verdenking rustte. Zij werden aan een streng verhoor onder worpen, met dit resultaat, dat alle vier de aangehoudenen in den middag een bekentenis hebben afgelegd zij verklaar den zich schuldig aan den moord op den jongen Drost. Onmiddelijk werd overgegaan tot het opmaken der ver balen, deze bekentenis inhoudende. Thans bestaat geen reden meer de na men der verdachten te verzwijgen het zijn Van Dalen, Van Ec, Kors en Overhorst. Dorst had zich Zaterdag-namiddag half twee vervoegd ten huize van Van Dalen, waar hij geld moest incasseeren. In het bierhuis bevond zich ook Van Ee. van beroep timmerman, wonende De Weltlaan te Zeist. Nauwelijks binnen, is Drost aangegrepen door Van Ee, die zijn slachtoffer de keel toekneep, terwijl Van Valen de handen van den jongen, die heftigen tegenstand bood, vasthield. Het duurde geruimen tijd eer de jongen bezweek. Nadat hij gestorven was, heeft men den jongen in den kelder van het bierhuis gelegd, waar het lijk tot 's nachts twaalf uur bleef liggen. Toen is het door H. kors, melkboer, wonende De Coster- aan. gedragen naar de slootKors droeg het lijk op de schouders, terwijl Van Valen en Van Ee bij 't plaatsen in de sloot behulpzaam waren. Het geld, om en nabij f1700, is onder Van Valen, Van Ee en Kors verdeeld. Een bedrag van van f100 is toegekend aan J. Over horst jr., wonende aan den Van Ree- nenweg, kassierlooper bij een zeer bekende bankinstelling te Zeist, die het plan tot het vermoorden van Drost aan de hand moet hebben gedaan. Toen Van Ee gistermiddag na het verhoor van Van Valen op het bureau werd binnengeleid, lachtte de onverlaat on verschillig en toonde hij niet de minste ontroering. Van Valen heeft zijn aandeel in de f1500 gebracht bij een familielid te Utrecht, wonende achter de Koekoek, waar hèt gister-middag in beslag werd genomen. De verhooren werden gistermiddag geleid door den rechter commissaris Mr. Schepel, die den geheelen dag aan het bureau van politie zitting hield, waar voor het zwart stond van de menschen, zoodat eenige agenten nu en dan tot doorloopen moesten aanmanen. Gister middag is in het eikenkreupelhout langs den Utiechtschen Straatweg naar 't rij wiel van Drost gezocht, omdat Van Ee daarmede Zaterdag op dien weg werd gezien. Men heeft het echter niet kun nen vinden. Naar wij vernemen, moest een kleine jongen ernstige aanwijzingen tegen Van Ee hebben aangebracht, aan welke aanwijzingen het te danken is geweest, dat men de aangehoudene tot ten be kentenis heeft kunnen brengen. Deze jongen deelde mede, dat hij Van Ee Zaterdag-middag op den Utrecht- schen Straatweg zag loopen, met een rij wiel aan de hand. Van Ee sprak den jongen aan, vroeg hem vaar hij naar toe ging. De jongen antwoordde naar Utrecht te gaan. Op een vraag van Van Ee, waarom hij geen gebruik maakte van den tram, zeide het ventje, daar voor geen geld te hebben. Van Ee verdween daarop met het rijwiel, maar verscheen later weder op den Straatweg, thans zonder rijwiel. Hij sprak den jon gen andermaal aan en gaf hem geld om zijn tocht naar Utrecht per tram te ver volgen. wat geschiedde Van Ee tramde mee naar de stad, waar hij zijns weegs ging. Deze bijzonderheden gaven den politie houvast. U. D. KAATSHEUVEL, 20 Nov. 1907. Vukvéreeniging. Verleden Zondag heeft de R. K. Vakver- eeniging eene ledenvergadering gehouden in de zaal van Euphoaia. Een hartelijk woord van welkom werd door den Voorzitter C. Roestenberg aan den spreker den ZeerEerw Heer Dekkers toegeroepen. Alsdan hield de Secretaris Jan van Heeswijk het maandelyksch verslag en gaf tevens een verslag van de Vergadering van den Dioc. Leerbewerkers Arbeidersbond, te Baardwijk gehouden. De Penningmeester Jan Besters deed rekening en verantwoording der ontvangsten en uit gaven- Hierna besprak de Eerw. Spreker zijn onderwerp «Samenwerking tusschen Patroon en Arbeider» Io ziju eerste gedeelte zong hij de klaagliederen uit de wereld der Patroons en der ArbeiderB hij toonde aan dat voor eenieder de wet van den arbeid geldt, dat beiden te vreden moeten zijn met een bestaan, dat met hun stand overeenkomstig is, elkander niet kunnen missen en dus elkander in alles moeten helpen, elkanders welzijn en geluk moeten bevorderen, In het tweede gedeelte besprak Z.Ed. de noodzakelijkheid der Vakvereeniginggelei delijk niet met schokken, moeten de weder- zijdsche verhoudingen in de rechte banen komen veel zal daartoe het collectief arbeidt contract bijdragen. De leden der Vakvereem- ging aansporend, standvastig te blijven en zich niet aan spotters te storen, eindigde hij zijne lezing met eene heerlijke peroratie. De ZoerEerw. Heer Dekkers heeft voorzeker een helder licht geworpen op eenige punten der Sociale Kwestie zijne beschouwingen waren als kinematografische beelden, die eenieder levendig voor den geest werden gebracht. De President dankte den Eerw. Spreker en riep hem een tot weerziens toe. Overgaande tot de bestuurskeuze, werden ekozenOorn Roestenberg, Voorzittter Bern. esters, Onder-VoorzitterJan van Heeswijk Je Secretaris; Adr. Mustert, 2e Secretaris. Jan Besters, le PenningmeesterFrans Vloe- mans 2e Penningmeester Cornelia Steenbergen Commissaris. Werd nog de wijziging van art. 4. voor— f;esteld, n. 1. het toelaten van aspirant leden eerbcwerkers van 1618 jaar, die halve contributie betalen en van art. 18 het stellen der lodenvergadering op den 4en Zondag der n aaud. Beide voorstellen werden aangenomen; waarna de vergadering gesloten werd. Een viertal Patroons woonden de vergadering bij. In December zal de vergadering gehouden worden op Zondag den 22e der maand als spreker zal optreden Adr. Mustert, lid der K. K. Propaganda—club «St. Bernardus» met het Onderwerp «de Eugelsche Vakvereeni Het ledental bedraagt thans 138. gingen. Diefstal. IV De rij der diefstallen, alhier, is nog Liet gesloten. Maandagavond werd bij H.Gubbens de som van circa f 5 uit de lade ontvreemd. De dief had de lade zelfe meegenomen. Een brutale streek om zoo beladen op staat ie durven komen Wijziglug Ziekenfonds. Door het Bestuur de** alhier bestaande Diocesaue Ziekenfonds, is besloten, om de voorgestelde wijziging in de premiebetaling, haren leden in de verschillende afdeeling te doen in werkiDg treden met 1 Dec:a.s. Deze wijzigingen zijn op de 11. gehouden Algemeene Vergadering van den R. K. Volksbond, door Dr de Both den leden duidelijk toegelicht, betreffende de verhooging der premieen in de eerste Afdeeling, en verlaging der premiën in de verschillende rubrieken der 2de Afdee ling. Ook vervalt alsdan de leeftijdgrens van 60 jaar, alswaarop tot heden, volgens het be staand regelement een lid, onherroepelijk word gtschrabt. Men kan dus lid blijven tot eiken leeftijd. Moge deze prac tische wijzigingen voor velen etn reden zijn om lid te worden. Treurig. Ons geheele dorp heeft zeer te doen met de veroordeeling van V. Wanneer we weten, dat de geheele familie V. als hoogst nette lui Btaan aangeschreven, wanneer we het karakter van den vei oordeelde is aanmerking nemen en hij'zich steeds goed heeft gedragen dan billijkt ons deze deelneming. Van alle zijden hoort men hier, dat er reguesten zullen wor den ingediend voor verlichting van straf. De slechte gezondheidtoestand van V. geeft ons nog wel eenige hoop, dat onze wenschen ver- wezel ij kt zullen worden. Wy hopen het voor hem en zijne familie I Apollo. Zondag 11, gaf «Apollo» haar eerste win— terconcert. Beloofde het program reeds veel de uitvoering is het publiek nog meer meegevallen. Voor een flink gevulde zaal werden de nummers uitstekend gespeeld. «Vrienden groet" door den heer P. Besselink, onderwijzer alhier gecomponeerd viel bijzonder in den smaak, 't Was een stuk vol afwisse ling. vol mooio wegsleepende melodiën. Ook het stuk «grande Marche Nuptiale», waarmede Apollo zoo'n schitterend succes had te Zeist enkelen maanden geleden, werd weder uitne mend vertolkt. Wat de komieke scènes be treft ook deze waren goed en mooi P. v. Dongen, L. de Bont en H. v. Rooy onze dank voor hun optreden. Moge Apollo de volgende uitvoeringen op die van Zondag doen gelijken. Ter waarschuwing. Verleden Maandag had alhier een ongeval plaats dat naur omstandigheden, vrij goed afliep. Het is nm. een verfoeielijke gewoonte onzer lieve straatjeugd om aan alle karren die den straatweg passeeren, te gaan hangen, en zich eon eindweegs te laten slepen. Zoo ook jl. Maandag. De bierwagen van de gekroonde Bel uil Oosterhont passeerde den Berkdijk. Het 7 jarig zomtje van C. Laros hing aan een ketting die onder de wagen hing en bemmelde zoo den straatweg over. Op eene onverklaarbare wijze kwam hij niet een der wielen in aanraking, en bezeerde zich zoodanig aan armen en beenen, dat Dr. Kuding moest ontboden worden om verband te leggen. Meegevallen. J. v. E. was aan eene machine bezig met werken. Door e?ne onoplettendheid geraazt hij met zijn mouw tusschen de machine. Deze scheurt zyn boezeroen in flarden, zonder echter zijn arm maar in 't minst te ver wonden. Dit gevalletje is hier nu buitenge woon goed afgeloopen, maar het geeft ons toch weer eene ongezochte gelegenheid met nadruk te wijzen op het gevaarlijke van onvoorzichtigheid bij machines. Waren onze arbeiders hiervan beter doordrongen, veel minder ongelukken zonden jaarlijks plaats hebben. Pastoorsfeest. Heden (Dinsdag) werd in de school der Eerw, Zusters het jaarlijks terngkeerende zg. Pastoorsfeest, als zijnde dit nog eene instel ling van Pastoor Janssen, zg. den kinder vriend bij uitnemendheid De kinderen ont vangen dan prijzen en geschenkjes voor betoonde vlijt. De arme kinderen vooral worden verrast met allerlei kleeren en ver snapering. De kinderen mogen den ganschen dag zich op allerlei wijzen vermaken, onder toezicht der Eerw. Zusters, versjes worden opgezegd, liedjes gezongen en voordrachten gehouden. Door Pastoor Völker werden de prijzen uitgedeeld. Ook Pastoor Eras uit Berkdijk gaf door zijn tegenwoordigheid ook blijk van belangstelling. 9) BESOIJEN, 19 Nov. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.21 de laagste(1,13 De pr. der eieren was 7 71/» cent«

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6