»ST£ STWTSLOTËIJ. PILLEN Gemengd Nieuws. Burgerlijken Stand. Koloniale waren en Comestibles F. W. RATH, rtlEUWS UIT KAATSHEUVEL, Reclame. Rechtszaken. Correspondentie. B andelsberichten L.J.GR01TEND0RST, UTRECHT WAALWIJK. BESOIJEN. DRUNEN. KAATSHEUVEL. n li. HANDEL IN aan scherp concureerende prij* en. EN GROS. EN DÉTAIL. Vraagt prijscourant. DE NATUUF W0LLF.N 0NDERGC EDEFEN JANSEN 8<TILANUS FRIEZENVEEN oii W aalwijk. Eiscb <i\t Maagversterkende Sliimafdriivende lui waren bezig gaten te boren in een ketel. Een pasgevulde petroleumlamp viel om, waarbij de brandende petroleum over 't lichaam van één der werklui stort - zoodat deze onmiddelijk in brand te, reeds van het sprong hij te stond. Toen het goed bovenlijf verbrand was, water. Aan armen, handen, borst en achter hoofd is hij hevig verwond. Toch is hij nog met zijn kameraad naar dokter Berke- steijn gegaan. Deze was echter niet thuis en daarop zijn beiden naar een familielid van den gewonde gegaan. De militaire'dokter uit Geertruidenberg ver leende geneeskundige hulp. Later is hij naar het gasthuis vctvoerd- ULVENIIOUT. Gisteravond trad in Café Hurks als spreker op de ZeerEerw. Heer C. M. van Aken, Missionaris in Amerika. Het onderwerp der lezing was Alberta, het boerenland der toekomst. Op bevattelijke wijze en zeer onderhou dend in boeiende taal schetste de Eerw. spreker de toestanden van den landbouw in Nederland en stelde tot conclusie dat lotsverbetering voor onze landbouwers, alleen te vinden was in emigratie naar Canada. Zeer uitvoerig behandelde de redenaar het landbouwbedrijf in Amerika, gaf een helder doorzicht, hoe daar te werk moet worden gegaan, waaruit blijkt dat voor energieke boeren daar een schoone toe komst ligt. Zeer interessant was de uit leg over de hoedanigheid van den grond, de maarregelen welke voor besproeiing genomen zijn, de lage prijzen van het land, de gemakkelijke middelen voor het vervoer der producten en de waarborgen van den Bisschop van Alberta omtrent de maatregelen voor het vervullen der godsdienstplichten. Ook vooral met betoog op zedelijke verheffing van den landbouwer raadde de ZeerEerw. spreker de emigratie ten zeerste aan, daar er voor boerenzoons een prachtige gelegenheid bestaat om een eigen haard te stichten, hetwelk hier veelal achterwege moet blijven door den treurigen economischen toestand. Een talrijk gehoor onderbrak meermalen met een luid applaus den gewijden spre ker en een geanimeerd debat, waaruit ten volle bleek dat de ZeerEerw. heer de toestanden volkomen kende en waarin de vragen tot aller bevrediging beant woord Werden, sloot de leerrijke lezing. Onder het gehoor bevonden zich onder meer de ZeerEerw. Heer Pastoor en eenige notabelen uit deze gemeente Naar wij vernemen heeft de ZeerEerw. Heer Pastoor van Aken een uitgebreid program voor zich en zal gedurende de twee volgende maanden elke week drie lezingen houden over genoemd onder werp. Heden avond b. v. te Dongen en de volgende week o. a. te Waspik en Wagenberg, verder in onze provin cie, Limburg en Oost en West-Vlaan deren. Wij raden eenieder die belangstelt in den landbouw van Amerika ten zeerste aan deze lezing bij te wonen. ""KAATSHEUVEL, 29 Nov. 1907. St. Nicolaas. Wanneer men door onze straat wandelt, kan men zien, dat St. Nicolnas ook ons niet ver geten heeft. De schooljeugd goed voelen zij dezen wijeen maatregel en «yn er «Volksbond" en «Bakkerscilde" dankbaar voor die dit hebben bewerkt. Veel misschien te veel wordt in den laatsten tijd van onze bakkers gevergd. Men begrijpedus het billijke van hunne tevredenheid met de invoering «St. Nicolaas—cadeautjes er af". Geestelijke Oefening. In de par. St. Joaehimsmoer wordt door twee Eerw. raters Redemptoristen eene 9 daagsche oefening gehouden. Deze oefeningen worden heden Zaterdagavond geopend met plechtig Lof en Predicate. Wy twijfelen geen 00KeQ— blik, of de parochianen van «de Moer zullen dagelijks met ijver de verschillende oefeningen bijwonen hetgeen zeer zeker zal Btrekken tot lmn geestelijk welsijo. Geneeskundig Onderzoek. Door do bevoegde autoriteiten wordt ter kennis van belanghebbenden gebracht dat degenen, welke bij de laatste loting voor de Nationale Militie uit onze Gemeente welke een dienstplichtig nummer trokken en lichaams gebreken hebben, welke reden tot vrijstelling voor den dienst kunnen zijn, zich op 24 Dcc a s te Tilburg op het stadhuis, moeten aan melden ten einde geneeskundig te worden onderzocht. Dit onderzoek vangt aan v.m. ten 10 nar oheeft. De schooljeugd verdringt zich voor de prachtig uitgestalde winkels en wa tertandt naar al dat moois. En zuchten gaaa op uit huune jonge borst«Och, mocht de goede Sint mij dat en dat en dat geven 1" Als zij zoo aan 't uitzoekeu gaan, raken zij ver ward iu al het moois en weten niet meer, wat te kiezen. De Heilige Mian zal echter wel weten," wat voor de kinderen het meest dienstig is. De winkels ziju opgepropt de keuze voor ouderen duB gemakkelijk. Een kinder hand is zoo gauw gevuld We hebben eeu kijkje genomen voor de vcrschi lende winkels, 't Gaat echter niet aan deze alle te bespreken. Geen enkel jaar, zoo lang mij heugt, is zoo rijk geweest aan ver scheidenheid, aan rijkdom van etelago. Speel goed, kleederen, bonten, lekkerny te keus en te keur. Vooral de winkels in speelgoed trekken bijzonder do aandacht der kleinen. Een ruime kenze hiervan is uitgestald bij A. v. d. Wee Cools. Niets - of 't is hier te vinden. Wanneer we de uitgebreido etalage aldaar van andere jaren herinneren en dit jaar vooral hierin niet onder behoeft te doeu, dau is het ook zeker, dat een aantal bezoekors daar een kijkje zullen gaan nemen. Moge St. Nicolaas naar den zin der kleinen «rijden". Inspeetie. Diusdag en Woensdag waren de inspectie dagen voor de landweer-mannen. Als men bu aanneemt de wrevel, die er bij hen bestaat over deze «fraaie" instelling, en bijna alleD mopperende aan dit deelnemen, dan moot het ons toch verwonderen, dat niet de minste ongeregeldheid gepleegd is. Wel moeten we dit voor een deel toeschrijven, dat de herbergen die dagen gesloten zijn, maar voor een ander deel de verlofgangers zijn geen jonge broekjes meer, die meenen, dat «zat zyn" er bij behoort. De meeBten zijn getrouwde lui, die meer aan vrouw en kinderen deuken dan aan gepoetste knoopen of een Btijve stropdas, 't Is toch al erg genoeg telkens bijna een heelen dag te moeten verzuimen I Een drietal landweer—mannen, vaders van huisgezinnen, zijn met verschillende dagen provoost gestraft, wagens het niet in orde hebben, of zoek maken van uitrustingstukken. Er af. Moesten vroeger onze bakkers weken voor St. Nicolaas beginnen te werken voor de ca deautjes, die ze hun klanten moesten geven thans is dit niet meer het geval. Maar al t Nieuws vnn belang voor Waalwijk. Watineer het .«chip is gezonken weet iedereen TJ te vertellen, hoe het gered had kunnen worden. Hoeveel waarheid is er niet iu dit onde gezrgde. De eenige raad die waarheid roor ons heeft, is diegene welke on» bijtijds gegeven wordt. Dit is juist waarom een G'uleraborgsche raadgeving zoo goed en waardevol i«, waut aij geeft hoop en moed aan iederen nierlijder. Zij zegt U hoe ge weder gezond kunt worden, doch gij moet dezen raad tijdig opvolgen. Mejuffrouw G. v. d. Ham, Goilherdingen poort 7 te Culemborg meldt ons Het is ruim twee jaren geleden sinds de pijn in den rug en Icodenon begon, ik had snij. drilde steken in den rug gepaard met hoofd pijn en duizelingen en meestentijds waren mijne enkels en polsen dik opgeloopen. Door. oopend gevoelde ik mij zwaar vermoeid, vooral 's morgen# bij het opstaan. Mijn urine bevatte veel bezinksel en was steeds vuil en tioebel; ik was totaal ongrschikt geworden om eenig werk te verrichten en op mijn jeugdigen leeftijd van 24 jaar, was ik zeer melancholiek door de gedachte, dat k op deze wijze verder zou moeten suk kelen. Ik hoorde toen van Foster's Rug- ji Nieren Pillen en hoeveel goed deze 'pillen hier in de buurt doen, toen ik er mee begon ondervond ik dat dit de mediciju was die ik moest hebben. Ik ging voort mrt Uw pillen en na een dug af acht ge voelde ik veel verlichting; mijn nieren wer ken thans wee natuurlijk, ik beweeg mij er met gemak en gevel mij inderdaad een geheel ander mensch dan eenige maan den geleden. Proefondervindelijk kan ik zesgen dat Uw geneesmiddel prachtig werkt. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. (Waterzucht) Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan hetover- vloedig water afkomstig uit het bloed, dat doorgedrongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitge dreven door filteering indien de nieren in goede i toestand geweest waren. Door een groot asntal dankbare menschen werd ods medegedeeld dat dergelijke gevallen volkomen genezen werden door Foster's Ilngpijn Nie ren Pillen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren «Pillen geeft, dezelfde die Mej. v. d. Flam gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening vsn James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal- wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Du- tuoulin, Markt.. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel i f 1,75 tón voor 0f f 10.voorzes doozen. Stakker. als historiech uit Am- De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft de navolgende uitspraak gedaan In de zaak van G. N., oud 23 jaar, scharenslijper te Kaatsheuvel, be klaagd van op 8 September te Kaats heuvel Marinus Damen zoodanig met een mes in den buik te hebben gesto ken, dat deze op 10 September d.a.v. is overleden. Tegen den beklaagde was door het O.M. gerequireerd schul digverklaring aan mishandeling den dood tengevolge gehad hebbende* en veroor deeling tot het maximum der straf, n.l. 10 jaren gevangenisstraf. De rechtbank, heeft hem tot die straf veroordeeld. Hoogste prijzen der le Klasse- Trekking van 27 Nov Prijs v. f1500 No. 396 18993 1000 10415 400 537 10996 200 6120 14763 17869 100 6643 9646 16056 18280 le Klasse. Trekking van 28 Nov. Getrokken prijzen. Prijs van f20000. No. 11780. Prijs van f 100. No. 12824. Men schrijft sterdam aan Land en Volk ,sOchtend elf uur op het kantoor voor de aangifte van overlijden, de ambtenaren gebogen over hun werk. Een werkman, pet in de hand, komt binnen en blijft voor de balie staan. Geen vroolijke boodschap te verrichten, dat ziet men den man wel aan. Wat hij wenschte Beschroomd en hakkelend komt het er uit „ziet u meneer, ik wou u vragen wat ik doen moet mijn vrouw is gister avond gestorven." Tevens grijpt hij haastig in den zak en spreidt eenige papieren op de balie, daarbij zich goed houdende, maar toch niet kunnende verhinderen dat ooghoeken en mond verradelijk beginnen te trillen. De ambtenaar kijkt de papieren in. Het zijn polissen van een begrafenisfonds „U moet hier niet zijn dit zijn papieren van een fonds daar kunt ge u geld ontvangen. „Ja ziet u meneer, dat is het hem juistik heb al jaren betaald, maar nu ben ik werkloos en.nu ben ik een paar weken achter gebleven ziet u, maar dat is al meer gebeurd, maar dan haalde ik het weer in, ziet u en nou men vrouw al lang ziek ligt, nou het de boden van het fonds gezegd dat ik was doorgehaald en nou krijg ik niks.meneer, geen cent en ik heb geen centen om de begrafenis te betalen." De ambtenaar heeft blijkbaar al meer zulke,.zaakjes" bij de hand gehad, maar hij heeft toch medelijden met dezen man die, slachtoffer der werkeloosheid, niet bij machte was om iets te betalen. Een pijnlijk stilzwijgen. „Meneer, ik wou 'u vragen, of nou die begrafenis van men vrouw, begrijp u, nie van de stad kon gebeuren." „Zeker! U kunt gedaan krijgen, dat de gemeente de begrafenis op zich neemt: zal ik dan de stukken daarvoor in orde maken?" „Asteblief meneer, maarkan dat nou een beetje netjes gaan meneer, ziet u, kan dat „Ja vriend, daar moet je nu niet al te veel van denken hoor 1 dat gaat nog al eenvoudig „Maar meneer, ze hadde gezegd dat men vrouw met een kar werd gehaald, maar móet dat of kan dat niet met een wagen?" De gedachte dat zijn vrouw met een handkar zou worden weggehaald was den stakker zeker te machtig, z'n oogen stonden rond en met een anstigen twij fel keek hij naar den ambtenaar, den man die volgens zijn eenvoudig oordeel alles regelde. Men had op dat kantoor innige deel neming met den ongelukkigen stumper, maar men moest hem de waarheid toch zeggen. Men moest tegenover dien eenvoudigen werkman bekennen dat inderdaad de lijke» van de armen door „de stad" met een handkar worden weggehaald. Hij hoorde het, hij wist dat het zoo zou zijn en nu vroeg hij of dat dan niet ging, als hij nu is in de buurt ging vragen om wat geld, zoo ieder wat of ze dan niet een koets konden betalen cn of dat niet erg duur was? Een der ambtenaren, begaan met het lot van dezen man en wellicht zelf be schaamd dat deze teraardebestelling door de gemeente zou geschieden, verleent zijn tusschenkomst en telefoneert een zeer goedkoop adres. „Twaalf gulden zal dat kosten, vriend, als"je dat kunt betalen, dan kan je vrouw in een koets, hoor,!" „Dank u meneer; ik zal de buren wel afloopen, misschien krijg ik het geld wel. Misschien... maar hij kreeg het niet. Zijn buren konden het niet betalen, want de meesten waren als hij doodarm. En toen moest „de stad" het maar doen, het kon immers niet anders en er kwam een soort kruier met zijn vrouw en ze sjouwden het lichaam naar beneden en legden het in een ruwe kisttoen het er niet gewoon in kon, omdat de kist te klein was, toen moest het maar,, op z n kant" En de stakker moest het aanzien dat de vrouw, zijn vrouw, met wie hij jaren alle vreugde en leed, maar leed vooral, had gedeeld, de vrouw, die zoo goed voor hem was geweest en nooit geklaagd had als er geen werk en geen eten was dat ze daar werd weggesleept op een kar, begeleid door een ruw wijf en een ruwe kerel. Er werden er dien dag meer begraven, want de stad is groot. En wellicht was er eene deftige begrafenis met vele bloemen, als aandenken aan de ontslapene; plechtigheden aan het graf, waar wellicht gesproken zou worden over de goede en edele eigenschappen van den doode- Hij, de stakker, verlangde dat niet hij wenschte niet het minste vertoon, maar hij wilde dat hij niet achter die kar moest loopen naar het kerkhof, waar niemand was en waar hij naderhand niet eens de plek zou weten, waar zijn vrouw begraven lag Een noodlottige brand. Een noodlottige brand heeft het groote warenhuis van Windhorst te Cincinnati (Amerika) verwoest, waarbij verscheidene menschen het leven hebben verloren het juiste aantal slachtoffers is nog niet bekend. De br-nd brak Dinsdagavond om 8 uur uit in een der etalagekasten door kortsluiting van de electrische ge leiding. De uitstalling en het geheele lokaal waar de brand ontstond, waren vol neteldoek, kant, gaas en andere licht-brandbare stoffen, zoodat in enkele seconden de vlammen overal om zich heen grepen Het gebouw was 6 ver diepingen hoog, alle verdiepingen waren tot magazijnen ingericht en op dit uur van den dag waren er houderden koop sters. De brand was in de beneden verdiepingen uitgebroken en met ijzing wekkende snelheid breidde het vuur zich uit naar de hooger gelegen verdiepingen, zoodat binnen eenige minuten de vlam men uit de eerste, tweede en derde ver dieping sloegen Het gebouw was van houten en van zeer oude trappen voorzien, die al dadelijk in brand stonden en weldra instortten, voordat de menschen op de bovenver diepingen tijd hadden om te vluchten. Zeer velen konden slechts het leven redden door een sprong uit de vensters. De omwonenden en voorbijgangers spreiden op staat dekens en zeilen uit om de vallenden op te vangen, maar niettemn werden verscheidenen in den val zwaar gewond, Een dame, die op het hoofd neerkwam, bleef dood liggen Uit de vierde verdieping sprongen 15 verkoopers, die allen zwaar gewond zijn. Toen de brandweer kwam was het ge- borw reeds reddeloos verloren en het duurde niet lang of het storte in. Van het magazijn-personeel zijn er 10 omgekomen. Hoeveel koopsters het leven lteten zal eerst later zijn vast te stellen, wanneer de aangiften der vermissing zijn geschied. van der Petronella Maria Van 22 tot 29 November. GEBOORTEN: Pieter Marinus z. v. P. M- Masirel en C. van HerwijDen Petru9 s- v. A. J. Lammere en C. van der Aa. OVERLIJDEN: Johannes Hermanei Heijden 2 maai den Meenwi8 15 jaren. HUWELIJKEN: Hendrikus Lambertus Bruur- mijn 33 jaren en Christina M as 21 JareD. Quirinu6 vat ded Hoven 23 jaren en Elisabeth Adriana van der Sandaa 24 jaren Over de maand November. GEBOORTEN: Adrianus zoon van Adrianus van Heijet en Geertra Joha. Dekkers Judoeus Georgius zoon van Theodorus Dreie en Willcruijntje Maria Aan He lena Maria, dochter van Wilhelmus Dekkers en Johanna Adriana ven Mier - JohaUDes zoon van Gijsbrrtus Blok en Maria Smit. Adriarue FaBnciscus zoon van Floris Poulus van Eekert en Elisabeth de Koek. OVERLIJDEN: Jacoba Bouman 3 weken Adriana Lucia van den Houdt 17 1- Jacoba Judith van der Zaken 30 dagen. HUWELIJKS-AANGIFTE. Jan van den Heuvel 31 j. en Hendriena Mari» Mnskens 29 j.— Roosini Cornelie van der Hammen 19 j en Elisabeth vau Dongen, 24 j. HUWELIJK: Jan van den Heuvel 31 j. en Hen driena Maria Muskon# 29 j. Over de maand November. GEBOREN: Adrianus Johannes z. van Johan nes Lororacrs en Cornelia Boogers. OVERLEDEN: Megchelina Pijnenburg, 22 j. FraDci» Vester# weduwnaar van Corneli» Verhoeven 80 j. Pieternella van Hoorn echtgenoote van Cornelis van Drunen, 71 j. GEHUWD: Robert van Sun, 39 j. en Gcerdir.a Maria van Delft, 30 j. Peter van Wezel 43 j. en Catlmrina van de Wetering 46 j. Michael de Vet, 26 j. en Antonetta Adriana de Beer, 20 j. Jchannee van de Wiel weduwuaar van Johanna van Veggel 54 j. en Geerdina van Helvoirt, 32 j. Vau lö tot 30 Nov. 9 GEBOORTEN: Louis Johan van J. A. Emmer# en A M. van der Krabben Mathilda Louisa Maria d. van 11. H. van der Horst en M. C. Konings Catharina d. van L. van der Linden en M. van Wanrooij Petronella Wilhelmina d. van H. Broeks en C. P. Verduijn Theodorus z. va* Th. Damen en H. van den Houdt Lau- rentius Corneli» z. van M. van Dongen en A. C. van Luxenburg Henrica Wilhel mina d. v-nC Th. Muskens en C. Snijders Johannes Gerardus z. van C. van Kooij en G. Damen Josephu» Franciscus Johannes Maria z. vau W F. P. Brok en D. M. J. van der Wee Martin us i. van G. Laros en P. van Wanrooij. Maria d. van P, Hasns en J. van Dijk Nicolaas llenricu8 z. van N. van Noije en P. Hamers. HUWELIJKEN: Marinus van der Heijden en Cathrrina Stravers Adriaan Spierings en Teuna Allegonda Rijker#. Petrus Corneli» van der Velden en Helen»» Maria Monsieur» Antonius van der Ven cn Henrica Greotswagere. OVERLIJDEN: Adriaan van Zeist 10 d. Wil helmina Johanna Francisca Upelaar 3 w. Pvtrus Antonius Adriaüus Vloemaus 6 mnd. Johanna Antonia de Nijs 8 mnd. Doris Valk, woduwnaar van Godefrida Provediers 66 j. Maria Netten, weduwe van Marinus van Gulik 36 j. Dielus Handriks, weduwnaar van Hendrik* van der Dussen oud 65 j. overleden te Breda Johannes Hendriku» Damen 2 j. uit de Engelsche Koloniën, te Londen aan de markt komen. Zeer flauw is eveneens de markt te Amsterdam en Rotterdam, voor Oost-Indische runder-en buffelhuiden. Op 4 December a s. komen te Ant werpen in veiling minstens 30.000 stuks gezouten La Plata en Rio-Gronde hui den van vorige slachting, meestal oude winterhuiden, die waarschijnlijk aan zeer lagen prijs van de hand zullen gaan. Daar er momenteel ongeveer 350.000 huiden aldaar aanwezig zijn, alzoo ruim 150.000 stuks boven bet normaal cijfer, wordt gedacht, dat importeurs gemak kelijk zullen afgeven. Op alle overige Europeesche stapelplaatsen is veel voor raad, zoodat de markt nog geruimen tijd in 't voordeel der koopers zal blijven, maar toch zijn de berichten uit Buenos- Ayres en Monte Video van dien aard, dat men vandaar in de eerste 3 maan den veel minder aanvoer kan verwachten dan verleden jaar op 't correspondeerend tijdstip. In leder ging ook deze week betrek kelijk veel om, vooral was goed beleerd zwaar zooileder gevraagd, hoewel koo pers slechts voor hoog noodige behoef ten inslaan, en die behoefte neemt gaan deweg toe, waut sedert lang bleef men van de markt zooveel mogelijk verwij derd. Indien de finantieele crisis vroeg of laat eene gewenschte oplossing ver krijgt zal een betere stand van zaken in de leder en schoenenindustrie niet uit- biijven au fond zijn beide takken van nijverheid gezond en vatbaar voor ver dere ontwikkeling. De handel in schors en andere looi- middelen regelt zich naar de beweging in de looierij. Alle soorten zijn voldoende voorradigprijzen stationnair. DUSSEN 28 No/. Boterprijs per K. G. vau 1.25, f 1,40. Middelprijs f 1.36 Aanvoer 79 K.G'. Eieren 11,50 de 26 stuks. KAATSHEUVEL, 29 Nar. De prijs der boter was h«den op de mija hoogste prijs f 1.10, middelprijs t 1.05, laagst» prij» 0,99 BESOIJEN, 26 Nov. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag ta Besoijeu op de miju aangevoerd, bedroeg, de hoog.«te: f 1.15 de laagste f 1,09 De pr. der eieren was cent. Wegens gebrek aan plaatsruimte moe ten berichten uit Nieuwkuik en Elshout tot een volgend no. blijven liggen. RED. Minzaam aanbevelend. :UN VERKRIJGBAAR BIJ I WAALWIJK 29 Nov. 1907. Beesten aanvoer 45. Koeien prijzen van f 170 tot 260. Vaarzen prijzen van f 140 tot f250 Varkens aangevoerd 45 stuks prijzen van 1 6, tok 111. Boter per kilogr. 1.05 tot f 1.16. Aanvoer 565 KG. Eieren prijzen van ö'/a tot^ cen' Per 9tu*- Nog steeds gaan huiden in prijs ach teruitdit feit veropenbaart zich bij alle soorten maar meer bijzonder bij die, welke fabrieksmerk. VAN Deze vermaarde Pillen hebben de eigen schap, de Maagpijn en slijm weg te nemtn en de aanwas van gal te voorkomendl bizonder gunstige werking die zij op maag uitoefenen, doet de spijsvertering be vorderen en den eetlust opwekken, zuivering»- en purgeermiddel kunnen Pillen niet genoeg aanbevolen worden, du zij door hunne zachte werking volstrek geen onaangenaam geroel veroorzaken men iD staat blijft zijne gewone bezighedt te verrichten. Verkrijgbaar cent het verzege! doosje met gebruiksaanwijzing. te 't-Bosch bij GEBR VERHEES 0 tenstract. te Waalwijk bij Wed. ORIE, Drogist.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 10