f. 1 KRUIDENIERSWAREN. SCHILDERWERK. OE BEKiNDMAKim Gemengd Nieuws. Burgerlijken Stand. Vuehterstraat H 'S-HERTC6ENB0SCH. 11 A. F. C. ROOTHAERÏ Advertentiën. Koloniale waren en Comestibles Mey's Stoffwasche A. J. M. DE BREE-BRANS, Wed. Orie-Bumoulin, KUNSTATELIER VAN Lijsten in aile genres, Wed, Th. van -Delft Zonen, Reclame. lil mum K4ÏÏ0MERKCIIT ftAALWUK. NA-INSPECTIE. Fabriek van kunstledematen, breukbanden, buikgordels, rechthouders enz. Ballen, Laken, Queuën enz, 1 B Wai HANDEL aan scherp concureerruide prijken; EN GROS. EN DÉTAIL. Vraagt prijscourant. ,<S En Engros bij Grossierderij «de Gunst Stationsstraat. HANDEL IN Drogerijen, Chemicaliën en Verfwaren en alle Artikelen tot het Kruideniers- en Drogisten vak behoorende. ONTVANGEN: Nieuwe blikgroenten. Nieuwe vruchten gedroogd en op sap. Nieuwe jams en bessensap. Nieuwe erwten en boonen. Nieuwe stokvisch, ansjovis en paling in gelei. vjh. WESSËLS, Markt, Waalwijk. EN van 10-3 B 118, WAALWIJK. Het fetografisch atelier is geopend op Zon- en Feestdagen uur, op werkdagen van 10-4 uur. en immers overal op buitenlandsche voorname stapelplaatsen, zoowel als in ons land, heerscht eene malaise gepaard aan teruggang van huidenprijzen, zooals zelden beleefd werd. Wij als trouwe verslaggevers der beweging in de leder nijverheid, begroeten den achteruitgang der huidenmarkt met ingenomenheid, daar wij alleen door eene sterke daling, voor de toekomst eenen gezonden toe stand in onzen voornamen tak van nij verheid verwachten. De huidenprijzen moeten eerst in har monie gebracht worden met die van gelooid leder en daartoe zal 't nu toch eindelijk eens gaan komen. Met klim mende belangstelling werd de groote veiling van gisteren te Antwerpen te gemoet gezien, de afloop was te ver wachten weinig animo en voor zoover er zaken tot stand kwamen, belangrijk dalende prijzen. In een volgend bericht komen wij er op terug. De ledermarkt is ook blijkbaar onder den indruk van de dingen die komen moeten, maar de toestand is niet ongunstig en de prijzen houden zich goed. Zoowel hier als in 't buitenland luiden de berichten, dat de voorraad gering en de behoefte ver meerderd is. Schors en andere looimid- delen met geringen omzet, prijshoudend. Omtrent de Antwerpsche huidenveiling verneemt men nog nader, dat er slechts Vs gedeelte der ongeveer 120,000 aan geboden huiden verkocht zijn, meestal frs. 8 a frs. 12 per 50 Kilo beneden taxatie. Hoewel er buitengewoon veel looiers en huidenhandelaars uit België, Holland, Frankrijk, Duitschland enz. aanwezig waren, was de stemming flauw en ongeanimeerd. Dit weerspiegelt zich trouwens in de kolosale prijsreductie. De veilingsprijzen zullen nu als maatstaf genomen worden voor de verdere markt beweging. Van andere zijde zendt men ons het verslag van den afloop der publieke veiling zooals die worden uitgegeven door de firma Grisar Co. te Antwer pen. Wij lezen daar Zooals het te vreezen was, is de af loop der veiling, beïnvloed door de fi nancieele krisis, niet zeer gunstig geweest Ondanks de aanwezigheid van talrijke koopers, is er slechts met groote aar zeling geboden, en heeft men met meer dan 60.827 huiden van de 115,033 aan geboden kunnen plaatsen, met een ge middelde prijsverlaging van 8 tot 10 frs Alleen een goed partijtje van 3866 Colon Liebig 27ss tusschen-seizoen afgegaan 6 frs. boven taxatie. DUSSEN 6 Dec. Botcrprys per K. G. vm f l.fa 1,23. Middelprijs f 1.16 Aanvoer 111 K.G. Eieren 11,50 de 26 stuks. KAATSHEUVEL, 6 Dec. De prijs der boter was hedeu op de mijo hoogste prijs f 1.10, middelprijs t 1.05, laagste prijs 0,99 is op 6 December 1907. J. K. te Capellc overtr. pro*, regl. vrij. M. v. id. A. fce Loonopzand jachldelict 2 ra. f 10 of 2 ra 4 d. L. v. d. W. te Drunen orertr. drank wet f2 of 2 d. Dezelfde overtr. alsvoor f10 of 5 d. H. W. D. te alsvoor overtr pror.regl. f Ij) of 5 d. M. J. d. V. te Baard wijk jaehtdelict 2 ra f 10 of 2 ra 4 d. 11. P. L. te Kaatsheuvel dronkenschap (herh.) 2 d. b. en zes maanden op zending naar een Rijkswerkinrichting L. v. R. te alsvoor overtr. alsvoor 3 d. hechtenis 11. D. te alsvoor overtr. en straf alsvoor J. P. te alsvoor overtr. en straf alsvoor. A. K. te Capelle overtr. pol. verord f 1 of 1 d. H. P. V. te Be.oijen overtr. prov. regl. f 3 of 1 d. F. G. te Baardwijk, overtr. alsvoor f8 of 2 d. W. d. V te Waolwijb overtr. motor en rijwiel regl. f 0.50 of 1 d. J. v. U. ie Sprang ove.tr, en boete alsvoor. J. B. te Drunen overir. alevoer f 1 of 1 d.' G. J. C. te Waalwijk overtr. en boete alsvoor J. H E. te Vlijmen overtr. eu boete alsvoor P. v. B. te Nieuwkuik overtr. alsvoor f5 of 3 d. Dezelfde overtr. en boete alsvoor W. M. v. H. te Baardwijk ovrrtr. alsvoor f2 of 2 d. M. A. te 's Bosch overtr. IJkwet f 1 of 1 d. L. A. v. Z. te Nieuwküijk overtr. en boete alsvoor A. T. te Vrijhoeven Cappel, visscherij-overtr. f 3 of 2 d. N. P. (e Kaatsheuvel als getuige wederrechtelijk wegblijven f2 of 2 d. A. J. van M. te Ba rdwijk overt, prov. regl. regl. f5 of 3 d. A. F. H. r. L. te Vlijmen overtr. alsvoor fl of 1 d. W. v. H. te alsvoor f3 of 2d. N. L. te Tilburg overir. alsvoor vrij C. v. d. H. to Loonopzand overtr. motor- en rijw. regl. fl of 1 d. J. E. T. te Capelle, Overtr. drankwet f 10 of d. Dezelfde .«vertr. alsvoor f2 of 2d. M. v. C. te Vrijhocven-Cappel overtr. veld. pol. vrij. M. lv. te Kaatsheuvel straatschenderij f8 of 3 d. H, M. V. te alsvoor f5 of 3 d. H B, te Waspik overtr. po', verord. f i of 1 d. G. A. v. d. W. en C P. te Waalwijk overtr. veldpol. beiden teruggave aan de ouders H. J. B. te alsvoor overtr. pol. verord. f0.50 of 1 week plaaisiug in eene tuchtschool. Burgemeester en Wethouders der gemeente Waalwijk, krachtens aanschrijving van den Heer Militie Commissaris in het le Militie- district van Noord-Brabant te 's Hertogenbosch d.d. 30 November 1907 No. 133 roepen bij deze op den verlofganger dier gemeente CORN ELIS VAN DER WENS, om op den 19 December 1907 des voormiddags te elf nur aanwezig te zijn ten stadhuize te 's Hertogenbosch tot het ondergaan van het jaarlijksch onderzoek (inspectie,) De verlofganger is gehouden bij dat onder zoek te verschijnen in uniform gekleed, voor zien vno de kleeding en uitrustingstukken, hem bij vertrek met verlof medegegeven, van zijn zakboekje en zijn verlofpas. Waalwijk, 6' December 1907 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, TH. dk SURMONT de BAS SMEELE. '8 Secretaris, F. W. van LIEMPT. liet is sleehts een paar kilometers van hier verwijderd. dat zich het volgende geval voorgedaan heeft. Gij kent dj plaats en mogelijk kent gij ook den Heer L. v. Heivoort, te Aalst i i Gelderland, die ons het volgende meldt Sedert eenigen lijd wa< ik lijdende aan een ongesteldheid der nieren, waardoor ik veel pijn leed in den rug juist boven de heupen. Het was een doffe, ellendige pijn die mij niet verliet en zich vooral 's mor gens hij het opstaan deed gevoelen Ik had dik wijls duizelingen en mijn maag ging er door van utreek. De aanhoudende pijn hinderde, mij dikwijls in mijn werk en ik wist niet wat ik moest beginnen, want het werd van kwaad lot erger. Ik begon toen Uw pillen fe gebruiken en moet u eerlijk zeggen dat ik reeds dadelijk bij de inname verlichting kon waarnemen en na verloop van zes dagen was de pijn verdweoeD. Ik wil thans nog een tweede doosje nemen om zeker te zijn geheel en 3l van mijne ziekte te worden genezen. Ik ben TJ ten zeerste dankbaar voor Ifw onschatbaar geneesmiddel en ben orerluigd dat veel menschen hierdoor van hun lijden verlost zullen worden. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U hei pu bliek te maken, op elke wijze die U goed dunkt. De zwakheid der nieren wordt aangeduid door een doffe pijn en awnkte in den rug. De zieke kan nauwelijks loepen, de w re ede pyn verlaat hem niet gedurende den d 's Nachts is het hetzellde terwijl hij met smart in zijn bed woelt, en tracht in te sbipen, nimmer rustende op zijn rug, di 's morgens bij het opstaan pijnlijker dan ooif schijnt. Verzeker U dat men U de echte Fo-ter' Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die d hr. v. Heivoort gehad beeft. Wy waarschuwen legen namaak en maken koopers er op attent dat op iedere doos de hnndteekeuing van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie Du moulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 één vnor of f 10.voorzes donzen. Een dappere vrouw. Op een afgelegen hoeve in het Rus sische district Sosnice klopte in den laten avond een man en een man en een vrouw aan, die nachtverblijf vroegen. De boer nam hen op en verleende hun gastvrij heid. Zij hadden vertelde zij - een ver re reis gemaakt en de vrouw was ziek Haar toestand werd in den nacht zoo ernstig, dat haar man den boer vroeg, of er geen dokter gehaald kon worden. De boer spande zijn paard voor den wa gen en was bereid om naar het naast- bijgelegen dorp te rijden. De man zou met hem mee gaan en de vrouw werd zoolang verpleegd door de boerin, Toen de boer en zijn gast ongeveer een kwar tier weg waren, sprong de gewaande vrouw eensklaps op. Het bleek nu, dar zij volstrekt niet ziek was, maar een ver momde roover, die zijn revolver op de boerin richtte en haar beval al het geld af te geven dat in huis was. De boerin nam hem mee naar de schuur en wees hem daar een kist aan, achter het hak hout verborgen, waarin zij zeide dat haar man het geld bewaarde. De roover opende de kist, maar de boerin had in middels een bijl gegrepen en sloeg hem daarmee de hersens in. Een uur later kwam de andere roover terug, maar zoo als hij het huis binnentrad, wierp de vrouw zich onverhoeds op hem en sloeg ook hem met haar bijl neer. Daarna ging zij met het paard en den wagen naar het dorp en op weg daarheen vond zij het ;ijk van haar man, die klaarblrj- kelijk onderweg door den roover verra- delijk was doodgeschoten. Vreeseiyk drama. Men seint uit Assen Een vrecselijk drama heeft zich afge speeld te Leggelooierveld gemeente Din- geloo. De gebroeders Kartels bezochten gis teravond Teunis Schieving, die onlangs door een schot aan de borst verwond was Terwijl zij zaten, vielen eensklaps twee schoten door de ruiten. Pieter Bartels werdt gedood en verwond werden Gerrit Schieving aan het hoofd en den halc Teunis Schieving, wier de benedenarm werd stuk geschoten, Hendrikje Schieving die wonden kreeg aan hoofd en arm en de wed. Schieving, die eveneens aan den arm gewond werd. De toestand der gewonden is niet be denkelijk. Er is geschoten met ganzen- hagel. De maréch. doen onderzoek naar de daders. Politiehond. Toen de huisschilder A. Van D. te Nistelrode zich gisteravond van een kaartpartijtje huiswaarts begaf, werd hij door enkele baldadigen onverhoeds aan gegrepen en daarbij met een mes in den rug gestoken. Hevig bloedende ontmoet hij toevallig den rijksveldwachter Kouwenberg, die vergezeld van zijn bekenden politiehond, er dadelijk op af gaat om de belagers op te sporen Ter plaatse gekomen waar zij zich ophoudeD, geraakt Kouwenberg plotseling zoo in 't nauw, dat hij een revolverschot in de lucht lost om den woestaards schrik aan te jagen. Midde lerwijl heeft Max er een te pakken, die het hazenpad wil kiezen, doch nu door den hond stevig wordt vastgehouden. Het is te hopen dat dit zaakje nu niet aan de handen der justitie ontgaat. De kindermoord te Brussel. Een belangrijke arrestatie, De lijkschouwing van de kleine An nette Bellot, het slachtoffer van den gru- welijken kindermoord te Brussel, heeft uitgewezen, dat de moord gepleegd moet zijn een uur nadat de ontvoering plaats had. Het kind had, kort voordat het de wonig van den grootvader verliet, gegeten en men vond dat eten in de maag van het lijkje weer, nog on vei- teerd. Het meisje werd orn kwart vóór zevenen ontvoerd, het moet dus om streeks 8 uur gedood zijn. Alle verkla ringgen van getuigen, die beweren het kind met een man gezien le hebben Zondagavond laat en zelfs in den daar- opvolgenden nacht vervallen hierdoor. Woensdagavond om 10 uur had een belangrijke arrestatie plaats. Een koff er maker uit de rue George-Moreau had bij de politie aangifte gedaan, dat zijn knecht eenige goederen van hem gestolen had Die knecht, Ferdinand D genaamd, werd aangehouden. Al dadelijk merkte men op, dat zijn signalement volkomen over eenstemde met dat, door het broertje van het slachtoffer, Jean Bellot, opgege ven van den man, die met de kleine Annette was verdwenen. Jean werd on- middelijk van huis gehaald en met den arrestant geconfronteerd. Zonder eenige aarzeling riep de knaap uit»Hij is het.* >Waaraan herkent ge hem vroeg de rechter van instructie. >Aan zijn oogen, zijn haar, zijn knevel.* De ver klaring van den knaap is opmerkelijk, omdat hij reeds met een 30-tal aange houdenen geconfronteerd werd, die hij niet herkende. Daartegenover staat, dat de houding van Ferdinand D. volkomen rustig is en hij volstrekt niet den indruk van een ontmaskerden schuldige maakt. Toen Jean hem herkende, zeide hij met een meelijdend lachje »Ge vergist u, mijn jongen.* Ongelukken. In de steenkolenmijn Monongah in West Verginië heeft een ontploffing van kolenstof plaats gehad. De Directeur meldt, dat er ten minste 500 menschen bedolven zijndrie lijken werden te voorschijn gebracht. De mijn staat in brand. Er bestaat geen hoop meer de menschen uit de mijn te kunnen redden. Tengevolge van een aanvaring in open zee met de Paranagua is het stoomschip Guises (Guasca dat in de vaart is tusschen de havens van Zuid- Brazilië, vergaan. Het heet dat er 30 menschen bij omgekomen zijn. Moord. Niet minder Jan twee moorden werden Maandagavond gepleegd te Hamine, beiden door dronkenschap teweeggebracht. In zeue herberg, op het gehucht Kaal drie9, kregen eenige verbruikers twist, Ze kere G. C. noodigde L. J. uit buiten te komen. buiten ot C.... sprong hem drie erge steken Nauwelijks was J.... op hem toe en bracht in het hoofd toe. J. stortte badend in zijn bloed Dm gron de terwijl de moordenaar de vlucht nam. Men bracht het slachtoffer stervend naar zyue woning. Eenige oogenblikken later werd de ge meente opnieuw in opschudding gebracht door een nieuwen moord. Eenige dorpelingen, die geheel Jen dag hadden gedronken en gezongen kregen on der elkander twist op den steenweg Van woorden ging men tot daden over, en de messen werden getrokken. Zekere Henri V. bekwam niet minder dan zeven steken en wanneer men hem ten zijnent bracht, had hij reeds opgehouden te leven. De dader is bekend maar ook gevlucht. Adrianus van Kuik 04 j. Marcelis, Johannes Schilders echtgenoot van Catharina' Cornelia de Folter oud. 31 j. en Johannes Hesselbert oud 7 w. 0—0o SPRANG. Over November. GEBOREN: Joris, z. van Wouter Nicolaas Kuijsten en Huibtrdina Adriana Quirijns Sijmetje Jannetje d. van Dirk van Vulpen en Cornelia Holster Willem z. van Cornelis Kruijf en Anna Koenen Jan Adriaan 1. van Dirk Spuijbrof-k en Johanna Blok. GEHUWD: Adrianus Schelen, gescheiden echt genoot van Johanna Maria van Vuuren, oud 50 jvan Loonopzand met Maria Broeks, oud 24 jr. Bernard Wentink, 32 j. van Rheden met Johanna Jacoba SDijdeis 29 j. OVERLEDEN: Johanna Teuna Manderaakers, 2 1- Geertruida van Achterberg, echtg. van Christoflel van (Jiiihoven, 8ö jr. P.-ter Pruijssers, wed, vau Neelijo Oerleraans 82 j. Helena Buitelaar echtg. van Marinus Werther 24 j. (overleden te Rotterdam.) —0—0—0— CAPELLE. Over de maand November. GEBOREN: Willem z. van Adrianus Leendert van der Schans en Adriana Christ. Marinus x. van Cornelis Groeneveld en Cornelia Blom Pieternell» Cornelia d. van Godefridus Busio en Adriana Bergmans Jacobus z. van Jncobvs Boezer en Soetje Oerleraans Maria Johanna d. van Arie Bastiaan van Baardwijk en Antonetta Nieuweuhuijzen Levenloos aangegeven zoou van Willem Matthijs Blom en Hen- drika Johanna Wearts. OVERLEDEN: Jennrke van Pas 83 jaren Maria Quirijns 77 jaren weduwe van Cor nelis Verheijden Matthiis van Dougen 19 maanden Geertruida Adriana Suiters 3 msanden Hendrik de Bruijn, 52 jaren echtgenoot van Soetjo VerhngeD Catha- rina Kruijf, 60 jaren, echtgenoote van Adriaan Timmermans Johanna Maria van Beek 2 jaren. GEHUWD: Johan de Groot 26 j. en Elisabeth Sprangers 29 j. H U .-AFKONDIGINGENAdriaan Spierings, 21 j. te C-pelle en Teuna Allcgonda Rijkers j. te Lnonopzand. Hl) VV.-AANGIFTEAdriaon Molegraaf 24 j. en Elisabeth Adriana van Tilborg 23 j. —0—0—0 RAAMSDONK. Van 29 Nov. tot en met 6 Dec. 1907. GEBOREN Johannes M. z. van J. v. Gils en M. Klerkx Petrus z. van C. Weerelds en H. Koopmans Antonius C. z. van J. de Bodt en A. Kieboom Dingeman z. van W. Ripz^ad en A. v. d. Put. HUW.-AANGIFTE Adriaan W. Heijmans oud 42 j. ta Capelle en Johanna M. Kommere oud 29 j alhier OVERLEDEN: Marinus Gerardus van Beek oud 9 mnd. —000 DRONGELEN. GEBORENCornelis z. v. Jan da Haan en Aotonia Cordelia van der Beek. Tjeerdje Elizabeth Everdioa d. v. Wijba Tjeerd Wilstra en Everdina Johanna Martens. OVERLEDEN: Adriuna van der Linden 75 j- echtgen. v. Arnoldus van Koijok. Interc. Telefoon 176. Dagelijksch hierover te spreken, 's Zondags van 10 tot 12 uur. KAMPEN. geheel onschadelijk voor menschen, huis dieren en gevogelte. In Avicultura van 28 Juni '07 schrijf den heer A. J. BICKERCAARTEN tt Baarn, in antwoord op de vraag nat: een afdoend middel tc-gen Ratten in een kippenkooi: „Een zeer goed middel tegen Ratten is verkrijgbaar bij WILLEM KRAAL, Kampen. Bij mij verdwenen daardoor bijna alle Ratten". Prijs 80 Cts. fr. p. p. f 0.40. TILBORG Levert met succea snelloopende volgens de nieuwste constructie Reparatiëu en levering van spoedig en tot de minste prijzen. Vraagt teekeningen en prijsopgaaf zonder borgen be schikbaar. Op land, huizen, schepen enz. Ook voorschotten voor alle doeleinden. Zeer billijke voor waarden. Br. fr. HOLLA NDIA, Nassnu- kade 15, AMSTERDAM. Hee Bra 2e 1 dat Lam Tilb op uur, disti 1. Minzaam aanbevelend. WAALWIJK. GEBOORTEN: Adrianus Albertu» z. vaa A. H. Mangels en E. B. Meijers Cornelis Jo hannes z. v. A C. van der Lee en M. vari Helv rt. Maria Alphonsa d. van C. A. Slaats en A. M. Mattie. OVERLIJDEN: Elisabeth van der Bijl, echtg. van C. van Nimwegen 43 j. Johanna Hendrika Coppens 71 j. o—o—o BAARDWIJK. G1BOORTENAnna Elisabeth d. van Christoffel Verhoef en Berdina van der Veeken Adrianus Cornelis z. van Matthij» Leijten en Wilhelmina de Been Marinus Hen- drikus z. van JohanDes Laurentius de Vries en Adriana v. d. Grindt Wilhel mus Marinus e. »an Adrianus van Beers en Maria Johanna Buitenkamp Lambertus z. van Josephus Laurentius Slaats en Jo hanna ran Delft Petrus Cornelis z. van Johannes van den Hoven en Adriana Spapens An'.onetta d. van Hendrik Scboonus en Magda van den HoveD Christians P. z. van Hendrik Staal en Amolda van Giersbergen G. Matihens z. van Adri anus van Mierlo en Francijna Maria Klijberg OVERLIJDEN Iman Jonker e.chtgeroot van Adriana Berrerocts oud 59 j. Johannes Krol oud 60 j. Adrianus Cornelis Leijien oud ld. Pieter Loocke oud 5 m. uit één stuk vervaardigd, is sterk, elegant, van echt [linnen niet te onderscheiden en goedkooper dan het waschlooD voor linnengoed. Verkrijgbaar te Waalwijk bij Afles prima kwaliteit en uiterst billijke prijzen. Minzaam aanbevelend Fol ogr afiën Beleefd aanbevelend, Va 14) Joi koel hij t( hielp in we brac! toorn verzo gewee heide tot ei onbec somti De' wolke twean Ze I jacht isker bok dier was. hij o doodg 'ader «ou 1 xijnsn toch borge; en vei waarb drukti niet schen, aeded de wr hoordi nog i

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6