Advertentiën. Gevestigd te 's-Hertogenboschs G. A. M. Eoelaars, Notaris DE VOCHT Notaris DE VOCHT Notaris CANTERS net Jongmensch, Notaris VAN HAM Notaris VAN HAM Tandarts Th. C. Notaris VAN HAM Kleine x\d verten tiën. ^kosthuis! - 1 NNF.NL A. Verwerstraat A 249. publiek verkoopen publiek Verkoopen Houtverkoopingen publiek verkoopen publiek verkoopen publiek verkoopen 55 koopen vijf- en zesjarig Eikenschaarhout, Mast-, Heinhout en Timmersparren, gelegen onder Loonopzand in het Hoekje, op den Doorn nabij den Duin, op den wal genaamd „de Kaavracht" onder "Waalwijk aan den Meer- dijk nabij de Kloostersteeg. 50 koopen Schaarhout op On zen oort, onder de gemeente Nieuwkuik. 24 koopen Eikenschaarhout in de Staakwei en op den Klinkert onder Drunen, Eene partij dragende Varkens. de Wed. L JONKER-DE LANGE. Wed W. H SADÊE- van Engelshoven. ~Op een handelskantoor te WAALWIJK wordt gevraagd een teneinde voor kantoorwerkzaam— heden te worden opgeleid. Conditiën mondeling. 100 kavels zeer schoone, nieuw gezaagde houtwaren, als: vlot en achterdeelen, Amerikaansche planken, schrooten, ribben, lat ten, enz. 100 kavels zeer schoon nieuw gezaagde houtwaren, als vlot en achterdeelen, eene partij Ame rikaansche planken, schrooten, ribben, latten, enz, enz. 100 kavels zeer schoone, nieuw gezaagde houtwaren, alsvlot en achterdeelen, eene partij Ame rikaansche planken, schrooten, ribben, latten, enz. enz. te 's-Hertogenbosch, is VERHUISD van Kerstraat A 60 naar Verwerstraat A 249. 50 kavels mast, geschikt voor hopstaken, enz, 17 kavels schaarhout, alles bij biljetten omschreven. 1907 is een post gebracht van f 150 voor aankoop van verplegingsartikelen, die door de Eeiw' Zusters zouden worden uitgeleend en schoon gehouden. Nu echter het voetpad niet wordt aange legd willen de Zusters ei zich niet mede belasten. Thans echter heeft zich Dr. Weijers bereid verklaard de verplegings- artikelen schoon te houden en uit te leenen. Hij stelt voor het aanschaften van een kroepketel, 6 el Hospitaaldoek, luchtkussentjes, onderstellen spuwbakjes urineflesschen en ijszakken. Dit alles zal ongeveer f50.— kosten. Dr. Weijers acht dit voorloopig genoeg. Hij zal de artikelen goed schoon laten houden en accurraat toezicht houden of de artikelen behoorlijk terug komen. Wordt besloten, zonder hoofdelijke stemming, tot aankoop over te gaan. Alsnu leest de voorzitter, een schrijven voor van de Gezondheidscommissie te Heusden, waaruit blijkt dat het water verkregen bij de laatste proefboring on geschikt is voor drinkwater. Wel is het thans reeds veel beter als bij de eerste proefboring, daarom betreurt het de Ge zondheidscommissie dat de buizen zoo spoedig zijn teruggetrokken. De Voorzitter. De kosten hebben bedragen f 310. De heer Bpom. Is daar alles bij in begrepen. De Voorzitter. Ja alles. Nog doet de Voorzitter mededeeling dat hij met de benoemde commissie naar Bosch is geweest ter bespreking van de oprichting van een waterschap en der te maken werken in verband met de sluis in de Dieze ten behoeve van de bevloeiing en van de waterlossing van de landen gelegen bewesten de Dieze en ten Zuiden van den Aardappel- dijk. Trots voorzitters herhaalde vraag om eerst de nota der te maken werken te behandelen werd eerst overgegaan tot bespreking van de oprichting van een waterschap, terwijl het bespreken der nota van den ingenieur, alhoewel als no. 1 op het convocatiebiljet genoemd achterwege bleef, hetgeen bij spreker de meening heeft gevestigd, dat het werk zonder nadere wijziging zal worden uit gevoerd, zooals dat in het plan is ver meld. Een commissie werd benoemd die aan de Prov- Staten het verzoek zullen moeten richten het waterschap op te richten. Later zal in de vergadering van het waterschap ieder ingeland zijn bezwaren kunnen inbrengen. De heer Zwaaus. Naar ik gehoord heb heeft op een vergadering te Waalwijk een ingenieur gezegd, dat de landen onder Waalwijk ook werden bevloeid, ik begrijp er niets van. Nadat de heer Boom en de heer van Helvoirt hieromtrent hun zienswijze hebben uitgesproken, zegt de voorzitter het wenschelijk te achten deze discussie straks maar voort te zetten en vraagt of een der leden nog het woord ver- langt. De heer van Stokkum zegt dat uit den brandput bij Vranken veel water wordt gehaald hetgeen spreker gevaar lijk acht, de pomp die daar staat en in ongereedheid is geraakt zag spreker gaarne in orde gebracht. De heer van Oijen vreest dat het daar dan een modderpoel zal worden. De Voorzitter zegt, dat zulks kan worden voorkomen door er een putje met rooster te laten maken, die uitloopt in den sloot. De heer Zwaans. Kan die pomp wel gangbaar gemaakt worden met het oog op de tram. De heer van Stokkum. M.i. wel. De Voorzitter zegt dat Burg. en Weth. er een onderzoek naar zullen instellen en zoo noodig ter plaatse verbetering zullen aan brengen. Niemand meer het woord verlangend sluit de Voorzitter, onder dankzegging aan de leden de vergadering. RAAMSDONK. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Zaterdag 21 December 1907 des voormiddags ten 10 uur. Voorzitter de WelEd. achtb. heer Mr. Heere. Te ongeveer 10.15 uur opent de voor zitter de vergaderingaanwezig de heeren van Laarhoven, Kamp, C de Wit, Dor- renboom. Timmermans, de Bruijn, Zijl mans, de Bont, Simonis en Heere, ter wijl er een vacature is ontstaan door het overlijden van den heer S. v. Dongen. De Voorzitter verzoekt den secretaris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Deze worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. De Voorzitter zegt dat, naar aanlei ding, van de opmerking door den heer Timmermans in de vorige vergadering gedaan, alszou de gaarder van de haven gelden in het Dorp te weinig salaris genieten, hij een onderzoek heeft laten instellen wat de haven in de laatste 7 jaar heeft opgebracht. Nadat de Voorzitter heeft voorgelezen wat de haven ieder jaar heeft opgebracht zegt hij dat de man 20°/0 krijgt en wil men het goed jaar mede rekenen, het jaar dat is gebouwd, dan bedraagt het zelfs 221/,°/o terwijl blijkt dat dievanRaams- donksveer maar 12Vs% heeft. Die man heeft zich dus nog niet te beklagen. De Voorzitter tot den heer Kamp. Maar hij heeft tegen u gezegd dat hij zich niet heeft beklaagd, is 't niet. Hij heeft immers gezegd dat hij in de laatste jaren goed tevreden is. De heer Kamp knikt bevestigend. De heer Timmermans. Ik dank u voor de moeiten die u zich hebt getroost om het te onderzoeken, doch ik moet u opmerken dat de bezwaren die ik heb geopperd hiermede niet zijn opgeheven. Ik heb nl. gezegd dat er veel schippers uit de haven vertrekken zonder dat zij betalen, hoewel zij dit wel verplicht zijn. Als men nu een beter gesalarieerd haven- gaarder heeft, dan zal die nog meer moeite doen om zulke onwilligen te doen betalen. Gaat hij nu 3 a 4 maal, dan zal hij dan 5 k 6 maal zoo iemand achterna zitten. U hebt het wel in uitgerekend maar een voldoend salaris is het toch niet. Billijk is het in ieder geval hem over het afgeloopen jaar dan een gra tificatie te verleenen, Mijne bedoeling is geweest aan te toonen dat de haven meer op kan bren- gen. De Voorziter. Als de haven niet op brengt, dat wat zij moet opbrengen, dan verzaakt die man zijn plicht en zouden wij genoodzaakt zijn... De heer Timmermans. Pardon, ik heb niet gezegd dat die man zijn plicht niet doet, volstrekt niet, ik heb alleen gezegd dat hij indien hij beter wordt gesalari eerd meer zal presteeren. Hij zal dan de menschcn nog meer naloopen. De Voorzitter. Dat behoeft hij niet te doen. Willen de schippers niet betalen dan heeft hij eenvoudig de politie maar te waarschuwen. De heer Timmermans, 't Is anders niet plezierig telkenmale tevergeefs te moeten loopen. De Voorzitter. Hij is ook niet voor plezier in betrekking. Aan de orde 1 Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid de heer P. A. van Dongen. De Voorzitter. Ik benoem tot leden voor de commissie van onderzoek de heeren Timmermans, Dorrenboom en Simonis. Nadat de heeren zich in commissie hebben teruggetrokken en de geloofs brieven hebben onderzocht rapporteeren zij bij monde van den heer Simonis, dat de stukken in orde zijn en zij voorstel len om den heer van Dongen toe te laten. Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. 2 Adres van C. J. de Klijn e. a., houdende verzoek om een gedeelte van de haven te Raamsdonk te dempen, met prae- advies van Burgemeester en Wet houders en ontwerp besluiten. Door den secretaris wordt het schrijven van den heer Klijn en het rapport van B. en W. voorgelezen. Hieruit blijkt dat adressant verzocht om een gedeelte van de haven te dempen. Uit het rappor van de commissie blijkt dat deze daar tegen geen bezwaar heeft. Zij wijst er op dat ook voor de scheepvaart zulks geen bezwaar is en stelt voor eene lee ning van f3 of f4000 aan te gaan om de kosten te bestrijden. De rente kan dan worden bestreden uit een belasting die geheven kan worden voor staan gelden. Alleen het commissielid Zijlmans heeft bezwaar tegen het heffen van staangeld. De heer Timmermans zegt zich zeer goed met het voorstel van de commissie te kunnen vereenigen doch vraagt of de gemeente niet verplicht is te zorgen dat het Waterschap een uitwatering in de haven kan vinden. De Voorzitter zegt van geen verplich ting te weten doch zal, wanneer wordt besloten tot demping over te gaan, beleefdheidshalve met het bestuur van het waterschap onderhandelen omtrent de wateraflossing. Hij zegt reeds prijs opgaaf te hebben ontvangen van eenige firma's voor gewapende beton buizen. Besloten wordt eerst te stemmen of al of niet tot demping zal worden over gegaan en dan of al of niet een staan geld zal worden geheven. Met algemeene stemmeu wordt be sloten tot demping over te gaan en met 8 tegen 2 stemmen werd besloten om staangeld te heffen. Tegen stemden de heeren Zijlmans en Dorrenboom. 3. Ontwerp-verordening op de heffing en invordering van leges te secretarie en van rechten wegens de verrichtingen van den ambtenaar van den Burgerlijken Stand in deze gemeente. De Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor de verordening tot heffing van legesgelden te herzien. Het concept verordening wordt door den secretaris voorgelezen, waarna het zonder hoofdelijke stemming wordt aan genomen. 4. Adres van J. Kuisten om onthef fing hondenbelasting. Van de heeren Bouwens, Kommers, Werelds en van der Westen is een verzoek ingekomen om gedeeltelijke ontheffing te krijgen van hondenbelas ting wijl zij hun honden hebbe weggedaan. De heer Timmermans zegt dat zulks volgens de gemeentewet niet kan. Spre ker is er voor om aan de hand van dit artikel afwijzend te beschikken op de verzoeken en wel om de misbruiken die in het houden van honden bestaan tegen tegaan. Men moet hier ook niet naar het billijkheidsgevoel werken maar aan het artikel van de wet. Wordt met algemeene stemmen beslo ten afwijzend op de verzoekschriften te besluiten. 5 Ontwerp-besluit tot wijziging der begrooting dienst 1907. Eenige posten zijn niet op de begroo ting gebracht en eenige overschreden. Wordt besloten om af- en over te schrij- 6 Benoeming van een lid in dc plaat selijke schoolcommissie (vacature van Dongen) wegens het niet aannemen der benoeming door den heer S. D. Lank- huizen. De Voorzitter Op de voordracht zijn geplaatst de heeren F. A. van Seeters en J. P. v. d. Meer. Benoemd wordt met algemeene stem men de heer F. A. van Seeters- 7 Benoeming van een lid in voor noemde commissie, wegen periodiek aftreding van den heer M. C. J. Zijlmans. Op de voord-acht zijn geplaatst de heeren M. C. J- Zijlmans en J. PI. Schoen makers. Benoemd wordt met algemeene stem men denkeer M. C. J. Zijlmans. 8. Benoeming van een lid in het Bur gerlijk Armbestuur wegens periodieke aftreding van den heer H. C. de Wit. De voordracht van het Burgerlijk arm bestuur bestaat uit de heeren H. C. de Wit en E. Kamp en van Burg. en Weth. uit de heeren J. B. Zijlmans en S. J. Zijlmans. Herkozen wordt de heer H. C. de Wit. 9 Benoeming van leden des commis- van fabricage (zijnde de oudste wethou der voorzitter). Wethouder Kamp is Voorzitter en als lid voor het Dorp wordt gekozen de heer de Wit en voor het Veer de heeren Dorrenboom en Simonis. 10 Benoeming van een lid in de com missie van reclames hoofdelijken omslag Deze vacature is ontstaan door het overlijden van den heer van Dongen. Gekozen wordt nu de heer Dorrenboom met 8 stemmen. De heeren de Bruijn en P. v. Dongen verwierwen ieder een stem. 11 Benoeming leden stembureau voor de eventueele stemming voor de Provin ciale Staten. Wordt zonder hoofdelijke stemming besloten dit samen te stellen zooals het dit jaar is geweest. Hierna gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van 12 Reclames hoofdelijken omslag, dienst 1907. aam sturen der kostscholen in overleg met de ouders, maatregelen worden genomen, om d ;:>r het verl enen van meerdere vrijhfid van beweging in bet laatste «tucliejj.ar, den overgang in de groote maatschappij geleide lijker en daardoor minder gevaarlijk te m'.ken overwegende het nadeel op zedelijk, geeste lijk en lichamelijk gebied door alcoholgebruik (sterke drank, bier, wijn ena.) bij kinderen verwekt, noodigt de basturen bovengenoemd uit; aan kinderen beneden 16 jaar geen alcoholische dranken te verstrekken, besluit deze motie te zenden aan de Nederl. kath. dagbladpers, met verzoek deze. wel te willen publiceeren. Het Dof Men meldt uit Apeldoorn Het paleis T Loo en de omgeving zullen, nadat de nieuwe stallen gereed zijn gekomen, een aanmerkelijke verandering eu tevens \crbetering ondergaan. Dc vleugel van 't paleis, die nu als paar- (Ier,stal dienst doet, zal geheel worden af gebroken en *eder opgebouwd, wat uiterlijk betreft in denzelfden s'ijl als 't overige deel van 't gebouw, ingericht worden voor salons m logeerkamers waaraan groote behoefte is. aangezien bij een eventueel vorstelijk bezoek o>r een dikwijls groet gevolg na in 't ji. luis geen ruimte i«. Het complex steenenen houten gebouwtjes, waarin nn gevestigd zijn de koetshuizen, rijst Hen, manege, timmermanswerkplaats, hoefsmederij en woning dan den mr. tim merman zullen worden geamoveerd en deels een andere plaats vinden het vrijkomende terrein wordt dan bij T park getrokken. Het bouwland gelegen aan weerszijden vau P/lcis- en Schuinelaau, dat nu nog verpacht wordt aan diverse gebruikers, doch welke p*chtsuccesMevelijk afloopt en niet meer ver pacht wordt, zal eveneens bij 't pirk worden gevoegd en geheel worden beplant, zoodat 't meer in overeenstemming komt met de bestaande boschrijke omgeving vau 't Loo. Ongetwijfeld zal de. schoone ligging van 't paleis er aanmerkelijk bij winnen en 't Loo, hoewel veel van zijn landelijk aan zien verliezende, zeker een meer vorstelijk aanzien krijgen. Twee heeren zoeken voor zoo spoedig mogelijk een net en degelijk Kosthuis, •net vrije zit en slaapkamer. Brieven onder letter K. aan liet bureau van dit blad. Worden gevraagd twee bekwame Mees terknechts (Overleersnijders.) Gegadigden gelieven zich te vervoegen bij C. DE VRLES-van de Grindt, Baardwijk. 1 i TANDARTS. Spreekuren van 21/s4l/8, behalve Zon en Feestdagen. te Waalwijk, zal ten verzoeke van de heeren TIMMER- maus q q. te Waalwijk Op Maandag 30 December 1907, A. Des morgens te 10 ure, precies, te beginnen bij GRAART DE NIJS, in het Loonsch Hoekje te Kaatsheuvel Bdes namiddags te 5 ure, ten koffie- huize ran A. MERKX te Nieuwkuik, Voor den Heer J. G. Verroen ts Rotterdam. Betaling der kooppenningen vóór of op 1 October 1908. (Zie billetten.) te Waalwijk, zal op Zaterdag 4 Januari 1908, des morgeus te 10 ure ter herberge van H. v. HELVOIRT in de Zeine te Waalwijk te houden door te Drunen. Staatscommissie voor de gemeente— finuneiën. De Staatscommissie voor gemeentefinau- ciën zal alleen eenige voorstellen doen tot verruiming van het belastinggebied der ge meente. Geen overeenstemming is verkregen over de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeente. Het geschenk van den Dultsetaen Keizer aan de Koningin. Heden is, in tegenwoordigheid vau de Koningin, dc Koningin-Moeder en den Prins, door den Duitscben gezant de plechtige overdracht geschiedt van het standbeeld van Frederick Hendrik, door den Duitschen Kei zer geschonken en op bet voorplein vau het Huis Ten Bosch verrezen. De onthulling door de Koningin geschiedde met eenige plechtigheid. Een eerewacht, bestaande uit grenadiers eu jagers, met de muziek der Koninklijke Kapel, luisterde de plechtigheid op en voerde achtereenvolgens het Wilhelmus', oude toonzetting, en het „Heil dir im Sieger- kranz" uit. De gezant droeg het standbeeld over met een hartelijke toespraak in het Duiuch met slotwoorden in het Nederlaudsch. De Koningin verzocht den gezant bij den Keizer de tolk te willen zijn van de diep gevoelde dankbaarheid voor het vorstelijk, zooveel beteekend geschenk. De Koningin gaf de verzekering, dc ge voelens, die den Keizer geleid hebben tot het schenken van dit standbeeld van den gemeenschappelijken voorvader hoogelyk te waardeeren. „Hel standbeeld is een kostbaar pand van de vriendschap vau den Keizer voor mij en mijn volk." Ken Motie. Men verzoekt ous de volgeude motie te plaatsen •De Koninklijk en Bisschoppelijk goedge keurde R. K. Vereenigiug „Geloof en Weteuschap" te Nijmegen, tellende ruim 300 leden, veigaderd op Donderdag 19 Decem ber 1907. 3 Gehoord eene voordracht van den heer Jac. P. van Term te Maastricht over het onderwerp: „De voor- en nadceleu van pen- sioDHats-opvoedirg* gehoord de daarop gevolgde discussies overwegend-" de groote gevaren, verbon den aan dan plotselingen overgang van het kostschoolleven naar het vrije leven aaneen hoogeschool spreekt den wensch uit, dat door de be- j- f Heden overic-ed in den ouderdom •j- van bijna 69 jaren (Juirinus van Rosmalen, sedert 49 jaren koster der R.K. Keik en knecht op de R.K. Pastorie te Du«sen. H. C. BAEKERS, Pastoor. Dussen, 22 Dcc. 1907. Heden overleed te Gouda onze geliefde Moeder Mevrouw L. M. H. VAN EVERDINGEN- JONKBR. H. G. VAN EVERDINGEN. |H Waalwijk, 24 December 1907. Voor de bewijzen van deelneming, ont vangen bij het overlijden mijner innigeliefde Moeder Mevrouw betuig ik mijn hartelijken dank. W. J. S. SADÉE, Waalwijk, 23 Dec. 1907. Aanbiedingen onder letters A. B. aan het bureau van dit blad. Maandag 30 December 1907, des nam. 6 uur, ter herberge van de Wed. W. VAN FALIElt te Vlijmen, Maandag 30 December 1907, des nam. 3 uur ter herberge vau de Erven P. EEKELS te Haarsteeg. Vrijdag 3 Januari 1908, des namiddags 5 uur ter herberge vau DE BONT te Nieuwkuik. (Zie biljetten.) te Kaatsheuvel, zal voor A. BRA AT, Donderdag 2 Ja nuari 1908 Voormiddags 10 uui; bij v. SPAANDONK in het Hoekske te Kaatsheuvel, 's Namiddags 2 uur bij J. VAN AMELS- VOORT in het le Straatje te Kaatsheuvel, te Kaatsheuvel, zal voor A. BRAAT Vrijdag 3 Januari 1908, voorm. elf uur bij Mej. de Wed. JAC. BIEMAN8 te Loonopzand, Spreekuren vau 1012, behalve Zon en Feestdagen. te Kaatsheuvel, zal voor den Heer H. VAN DORT MOND, Dinsdag 7 Januari 1908, voorm. 10 uur, in het Hoekske te Kaatsheuvel, op het stuk

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 2