Tweede Blad. Provinciaal Nieuws. Gemengd Nieuws. Reclame. félf-UWS UIT KAATSHEUVEL, Nummer 3.Donderdag 9 Januari 1908. 31e Jaargang. De Echo van het Zuiden. alhier, bij de eigenares Schiedon had van de kennis gegeven bij de ia Dotlmn. van Vondels Jozef in WAALWIJK, 8 Januari 1908. Be^ rooting. De begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1908 is door H.H. Gede puteerde Staten van Noord-Brabant goed gekeurd bij besluit van 31 December 1907 G No. 231. Organist. Tot organist der parochiekerk van St. Jan Baptist is benoemd de heer f. van Nuenen uit Berlikum. De naam van dezen musicus heelt in de muziekwereld feitelijk reeds te goeden naam, maar toch willen we even aanhalen wat een autoriteit op dit gebied van hem zegt: Hij is een musicus van groot talent, componist »bij de gratie Gods», goed zanger en een zeer begaafd organist. Zijn talent zal zich in Waalwijk meer kunnen ontwikkelen, ja, de kunst zelve zal er door worden gebaat. Zijn talent belooft zooveel voor de toekomst.» Werkelijk wij mogen er ons over verheugen dat 't kerkbestuur overging tot 't benoemen van een dergelijk func- tionnaris, die naar wij vernemen met 1 April in betrekking komt en zich geheel aan de muziek zal blijven wijden. Oudste invvouers. Onze gemeente heeft wederom een harer oudste inwoners verloren, nament- liik Elisabeth van Wijck, weduwe van Adrianus Magnin, in den ouderdom van ruim 91 jaren overleden. Zij was tot het laatste oogenblik in het volle bezit van al hare geestvermogens. Eerlijke vinder. Het gouden dameshorloge in den avond van den 2 Januari alhier verloren, is door den eerlijken vinder Schiedon, stationarbeider teruggebiacht. vondst direct politie. Jozef De uitvoering Dothan zal plaats hebben 20 en 22 Ja nuari bij de Eerw. Zusters en 27 Januari en 2 Februari op >Musis Sacrum». Autooo Wegkftmps Clacmntogrupb Het succes dat de heer Wegkamp hier wederom heeft met zijne Cinematograph is grootde avondvoorstellingen zijn steeds zeer druk bezocht. Nu 't geen men te zien krijgt is ook de kosten en moeite overwaard- We weten niet wat 't meest te loven of de leuke scènes als >de ongelukkige hoed", »de dronken glazen- wasscher", »de eerste opstijging" of meer serieuse, als »eene ongelukkige moeder", »voor zijn kind", of de prachtige kleur- schakeeringen in »Ali-Baba", >detoover- heks" e. m. a. Alle munten op de eene of andere wijze uit en geven genot op verschillend gebied. Ook de reproductie der Passie-Spelen van Ober-Ammergau is rijk aan mooie voorstellingen en kleurenpracht. Resumeerende mogen we zéggen dat de heer Wegkamp, die zijn goeden naam steeds hooger opvoert, het publiek van Waalwijk en omstreken eenige hoogst genotvolle avonden ver schaft heeft. Ook de duidelijke uitleg, die men van de voorstelling hier, evenals bij Albert Freres krijgt, is voor velen zeer welkom tot goed begrip van 't voorgestelde. Vanavond wordt nog eene extra voor stelling gegeven. Diefstal. Dezer dagen is bij de Wed. B. in de Kloostersteeg alhier ingebroken en de lade gelicht. De politie is met het geval in kennis gesteld en stelt een streng onderzoek in. Aaarandlng. Zondagavond werd vrouw v. U. in de Tweede Zeine door een tot nu toe onbekend gebleven persoon aangevallen. De aanrander verwondde de vrouw lichtelijk aan het gezicht en vluchtte, nadat de vrouw om hulp riep. Aanstonds is de politie van het geval in kennis gesteld, die een onderzoek instelt. R. K. Kiesvereeniflng. Vergadering van de afd. Waalwijk* van de R. K. kiesvereeniging op Dinsdag 7 Jan. des avonds ten 9 ure in de achter zaal van het Hotel Verwiel. Bij ontstentenis van den voorzitter, leidde de vice-voorzitter, de Heer M. A. v. Loon de vergadering. Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd, deed de secretaris penningmeester rekening en verantwoor ding over het afgeloopen jaar. De reke ning welke sloot met een batig saldo van f 3.40 werd goedgekeurd. In de bestuursvacature, ontstaan door het vertrek van den heer K. ridder de van der Schueren, werd gekozen de Heer J. J. A. Houben, ontvanger der Rijksbelastingen, die op de vraag van den voorzitter, na eenige aarzeling ver klaarde de benoeming te aanvaarden. De Voorzitter deelt mede bij den president van het hoofdbestuur te heb ben geinformeerd wanneer de door mr. J. A. Loeff toegezegde lezing zou worden gehouden, waarop geantwoord werd dat mr. Loeff tot heden wegens familieom standigheden verhinderd is geweest, terwijl wegens de ministrieele crisis thans het oogenblik zeer ongeschikt moest worden geacht. Tot grooten spijt van het hoofdbestuur moest dus de lezing van onzen afgevaardigde tot on- bepaalden tijd worden uitgesteld. Daar het echter voor den bloei der afdeeling wenschelijk is dat binnenkort eene lezing over een of andei actueel onderwerp zou plaats hebben, verklaarde zich de Heer Houben, op verzoek van den Voorzitter bereid om in de tweede helft der maand Februari als spreker op te treden en dit met het onderwerp Ons belastingstelsel. Ook, na eenigen drang, stelde zich de Heer A- C. v. d. Heijden voor eene spreekbeurt disponibel, terwijl nog eene derde spreker toezeg ging deed voor de toekomst. Ten slotte bracht de Voorzitter ter sprake de idéé om de kiesvereeniging ook diligent te maken voor de gemeen teraadsverkiezingen. Na eene principieele bestrijding van notaris de Vocht en eenige andere heeren, werd eenstemming besloten om vooralsnog in deze richting geene stappen te doen. Hierna sloot de Voorzitter, met een woord van dank voor de trouwe op komst, de vergadering. Op de hierna volgende Bestuurs vergadering is tot voorzitter gekozen de Heer J. J. A. Houben. Deze is hiermede afgevaardigde geworden van onze ge meente in het Hoofdbestuur. Ongevallenwet. Bijbetaling voor thuiswerkers. Zaterdag 18 Januari a. s., voorm. te 101/* uur zullen in het Paleis van Justitie te 's Hertogenbosch in het openbaar worden behandeld de beroepen van den heer van Ghert te Kaatsheuvel, tegen de vijf beslissingen van het Bestuur der Rijksverzekeringsbank dd. 20 September jl. tot bijbetaling van premiën van het loon der thuiswerkers gedurende tijd vakken in den'J are 1903 -1905. Volgens verklaring destijds van de Rijksverzekeringsbank zelve vielen deze thuiswerkers niet onder de ongevallenwet en behoefden de patroons derhalve geeD verzekeringspremie voor hen te betalen. Op deze verklaring der Rijksverzeke ringsbank zelve heeft de heer van Ghert zijne beroepen gebaseerd en uitgewerkt, hij heeft doen uitkomen dat de Rijks verzekeringsbank in dien tijd geen risico heeft gedragen voor de ongevallen aan die thuiswerkers overkomen, derhalve daarvoor nooit iets heeft uitgekeerd. Zoo zal dan nu eindelijk eens princi pieel worden uitgemaakt of de Rijks verzekeringsbank het recht heeft of niet van die verloopen tijdperken nog pre miën te laten betalen. De verliezende partij, zij het de Rijks verzekeringsbank of de Heer van Ghert zal wellicht in hooger beroep gaan, zoodat deze zaak dan in hoogste instan tie door den Centralen Raad van Beroep zal worden behandeld. Met belangstelling zullen ongetwijfeld de schoenfabrikanten den uitslag in deze zaak te gemoet zien. BESOIJEN. De bevolking dezer ge meente bedroeg op 1 Januari 1907 1736 zielen, waarvan 883 mannen en 853 vr. Vermeerderde door geboorte met 33 m. en 88 vr. en door vestiging met 92 m. en 71 vr. Verminderde door overlijden met 10 in. en 12 vr. en door vertrek met 103 m. en 98 vr. zoodat de bevolking op 1 Januari 1908 bestond uit 895 m. en 842 vr. totaal 1737 inwoners. Er werden 21 huwelijken voltrokken en een kind als levenloos geboren aangegeven. CAPELLE. Waar verleden jaar biot.en of buiten ons dorp ijsbanen aanwezig waren, op wier sterkte en berijdbaarheid men maar rekenen kon, bewogen zich honderdeu en honderden op de i gladden spiegel. Dit jaar was het echter in onze gpmeeute treurig gesteld met het ijs. Geen enkele goede baan bevond zich noch binnen, noch buiten de gemeente. Loopt in den regel de buitenpolder ouder water, thans is dit ook niet het geval geweest. Het gebrek aan goed ijs kan dan ook een beletsel genoemd worden, dat de hardrijdery op schaatsen van den eenen op den anderen dag moest worden uitgesteld. Op de Hoogevaart staat een bouw vallig huisje, dat bewoond woidt door een bejaard vrouwtje. De voorgevel moet onder steund worden door palen, daar er groot gevaar voor instorting bestaat. Er bevinden zich groote scheuren in den gevel, 't Was niet kwaad, ja, 't kan zelfs wel nuttig ge noemd worden, dal zoodanig huisje maar onbewoonbaar verklaard werd, omdat het waarschijnlijk niet meer in bewoonbaren staat te brengen is. Het te houden onderzoek verkrij ging van een bewijs van voorgeoefendheid zal plaats hebben op Donderdag, den 16 Januari 19U8, des voormiddags ie 101/, uren in de citadelkazerne te 's-Hertogen- bo«ch np de binnenplaats bij het wachtlo kaal. De verlofhouder R. in deze gemeente is bekeurd wegens drankwetsovertreding. De geheele voorraad sterken drank werd door de politie in beslag genomen. Op 31 December 1906 bedroeg de bevolking 1300 M. 1209 V. Samen 2509. Vermeerderd door geboorten met 37 M. 41 V. Samen 78; Vermeerderd door ves- ligiug met 51 M. 66 V. Samen 117 G-heele vermeerdering met 88 M, 107 V. Samen 124; Verminderd door stertten met 18 M 26 V. Samen 44; Verminderd door vertrek met 60 M. 78 V. Samen 138 Geheele vermindering met 78 M. 104 V. Samen 182; Meer vermeerderd d#u ver minderd 10 M. 3 V. Samen 13 Bevolking op 31 Decemb. 1907. 1310 M. 1212 V. Samen 2522 Levenloos aangegeveu 1 M Getal huwelijken 22. Een zuiggasmotor van 25 P. K. stop gezet door een musch. Dezer dagen stopte plotseling de motor hij de firma Adrianus Oerlemaus en Zonen. Eerst na lang zoeken bleek, dat een musch waarschijnlijk voor de, kou, haar taevlucbi had genomen ia de buis, waardoor de ma chine lucln opneemt. Hieriu al dieper en dieper zakkende, sloot het diertje ten laat ste de *inlaatklep* af en hierdoor moest de machiue stoppen. De heer v. K. uit Waspik, die M^atidagmoigen per fiets door onze gemeente kwam, was zoodanig door de kou aangepikt, dat hij bewusteloos van zijn fiets viel. In 't dichtst byzijud huis binnengedragen, kwam de ongelukkige spoedig bij. Door den val waren gezicht en handen deerlijk gewond. RAAMSDONK. Tot Notabelen bij de Ned. Herv. Gemeente alhier zijn herkozen H. C. Cové en J. G. Knaap en tot Kerk voogd G, A. v. Dongen. Herkozen zijn tot leden van het Be stuur over het onderwijs der Bijz. School der Herv. Gem. P. v. Dongen Jzn (Steen- pad) en A. J. Lankhuijzen, De Yereeniging tot verbetering van het paardenras in De Langstraat eu Om streken." gevestigd te Raamsdonk, bij ver korting genaamd ^Associatie Langstraat/ zal eene algemeent vergadering houden ten huize van den heer C. E. Kommtrs, te Raamsdonk (Veer) op Donderdag den 9deu Januari 1908, dei namiddags om 3 uur. De punten ter behandeling zijn omschreven op de aan den leden gezonden convocatie- b.ljetten. Algemeene Vergadering der //10de Aldeeling, Oosterhout, der Noord-Brubant- 'sche Maatschappij vau Landbouw.* op Maandag den lSden Januari 1908, des na middags om 4,45 uur, ten huize van den Heer C. E. Kommers, te Raamsdonk (Veer). Punten van behandeling 1. Notuleu van vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Rekening en verantwoording over de jaren 1906 er. 1907. 4. Benoeming van een penningmeester in plaats van den heer G. J. van der Meer, die als zondanig bij schrijven van 19 De cember 1907, bedankt heeft. 5. Onderwerpen die eventueel nog inko men na liet verzenden van dezen oproepings brief, en vatbaar voor behandeling zouden zijn. 6. Rondvraag en sluiten. RAAMSDONKSVEER, 9 Jan. Naar wij vernemen ia de heer P. Dohmen ook be noemd tot le ouderwijzer aan een R. K. bijzondere opleidingsschool te Zevenaar, welke benoeming de heer D. heeft aange nomen. Vrijdag 1.1, werd ten huize van den heer H. Deel mans eene poging beproefd om tot oprichting eener „IJsclub" voor Vlijmen te komen. Daar de opkomst van liefheb bers zeer gering was., kon er van de op richting niels komen. Heeft, dus deze po ging gefaald, wij blijven niettemin hopen, «lat Vlijmen toch zijne ijsclub zal krijgen. Er zitten hier toch veel liefhebbers van schaatsen voor wie eene ijsclub «ie ijspret kan verhoogen, zoodat op den duur wel eeu goede uitslag verkregen zal worden. Le.ten we intusscheu bij den nu ingevallen dooi maar wat geduld oefenen. C. Ekels, een bekend schaatsenrijder dezer gemeeute, behaalde in den schaatsen- wedstrijd te VBosch den 5tn prijs. Was de man niet tijdens zijn rit in botsing ge komen met een op de baan rijdend solda-1 zoo was hij wellicht uumuier 3 geweest. Zondag 1.1. zijn een 15-tal leden der kegelclub u Wilhelmina" n*ar Oosterhout ge weest, om daar deel te neuieu .-.an den uit geschreven kegulwedstrijd. De Wilhelmini- anen mogen tevred n zijn over hun uit stapje. Ze staan thans aan den le korps- prijs, terwijl voor den heer P- v. d. Ven de kans op het kampioenschap zeer grmit is. De sluiting van het concours is op het einde dezer maa -.d. Als een zinrijk gevolg van het ge houden Triduum mogen we vermeldeD de oprichting van eene Mariavereenigiug cn eene afdeeling van het Kruisverband voor dtze gemeente. Het aantal vrouwen en meisjes, die zich aangemeld hebben voor de, Mariavereenigiug bedraagt meer dan 100, ter.vij! ook voor de 2e en 3o afdeeling van het Kruisveibond zich heel wat jongelingen en mannen hebben aangegeven. Het werk der drankbestrijding zal dus eindelijk ook in onze gemeente ter hand genomen woideu. Ook hier valt heel wat terrein op den vijand der volkswelvaart te heroveren. Gisterenmorgen ontstond er een be gin van brand in een wagenloodsje van L. Kievits. Doordat de huurlieden het zagen en spoedig met emmers water naar de brandende mijt snelden, werd het vuur nog in zijn begin gebluscht, anders hadden de gevolgen bij den sterken wind zeer ernstig kunnen zijn. Een woord van dank aan den heer P. van Val.leren, die door te handelen grooter onheilen voorkwam. NIEUWKUIK. Volgens bericht van den minister van financiën zal aan deze gemeente wegens rijksuitkeering over het 4e kwartaal over het afgeloopen jaar, betaald wordtn f 185.14® zoodat het totaal dier uitkeeriug over 1907 bedraagt f 731 14®. Bij besluit van burgemeester en Wet houders dezer gemeente, is aan den heel F. van Helvoirt eervol ontslag verleend als volontair ter secretarie tengevolge zijner benoeming tot le ambtenaar ter secretarie van de gemeente Vught. We worden den laatsten tijd nog al eens door minder welkome gaslen bezocht. Pas zijn we van «en bende ongewenschte individuen bevrijd, of daar zijn weer andere, die het den ingezetenen opnieuw lastig komen maken. Wiukel voor winkel liepen ze af, onder voorwendsel iukoopen te doen. Hoewel de meeste winkeliers van deze, klan ten niet? wilden weten, liep zeke.e J. van T. er toch in voor f 4. De oplichters zijn echter wel zoo listig alle bewijs onmogelijk te maken. Vanwege da politie zijn de winkeliers thans gewaarschuwd op hun hoede te zijn. Intusschen hebben de, onbek nden zooveel mogelijk huu slag weer geslagen gelukkig zijn we ze weer kwijt. Den leerlingen zoowel van de open bare als bijzondere school in deze gemeente wacht een aangeuame verrassing. Dodr de milde vrijgevigheid van den hoogwelgeb. heer W. de la Court, zullen zij nl. dezer dagen worden outhaald op chocolade met broodjes en dit ter herdenking van de voor ons dorp zoo gewichtige gebeurtenis der oprichting eener roomscb katholieke bijzon dere school. Den edelmoedige» schenker onzen welgemeende» dank voor deze zoo sympathieke daad, die ook vooral door de schooljeugd ten zeerste zal worden toege juicht. veel anccea, er. vooral het kluchtspel Barbier Brugwachter.* deed het publiek schudden van het lachen, zoo koddig worden de verschil lende typen weergegeven. De barbierBrol verdient een bijzonder pluimpje. Alles by elkaar genomen kan »Euphoma« geluk ge weuschi worden met deze concerten. Ten slotte zij vermeld, dat voor deze concerten voor bons iB ontvangen de som van f 170, dat den arme ten goede komt. IJsoHgelukken. Al zijn deze niet met doodelijken afloop toch zullen zij voor diegenen die er het slachtoffer van zijn, nog lang in herinnering blijven. Zekeren Joh. D. had jl. Maandag het on geluk met zijn hoofd op het ijs te vallen en bekwam een bloedende wonde. U. K. waagde zich op glad ijs in de Vogelenzang, viel om ver en verstuikte zijn arm zoodanig, dat hij geruimen tijd niet kan werken. Corn, H. bezeerde zich aan de knie, en moest genees kundige hulp inroepen. De vrouw van W. L. kwam 11. Maaudaguam. door de gladheid op straat te vallen en was oomachtig huiswaarts te keereu, en moest dit per kruiwagen ge beuren. Gelukkig is het rijk van dezen strengen heer weer uit, wat tegelijk voor de vele arme menschen een nitkomst is, die het met zulke strenge koude hart te halen hebben DR1MMELEN, 7 Jan. Bij het opkomen van hot water, is het ijs, dat zich Zondag in de rivier alhier had vastgezet, heden uaebt losgegaan. De aanlegplaats vau Stoom boot Thor is daardoor gedeeltelijk vernield. De zware palen ziju afgeknakt. Veel riet dat nog op de gorzen stond is onder het ijs bedolven. Groote massa's ijs, zijn vlak voor de woning vau den Heer Stijnis op ehauder geschoven. Door de Heeren Spuijbroek en de Wijs zijn in twee dagen geschoten ruiir. 170 stuks eenden, duikers en ganzen. VLIJMEN, 7 Jan. Driekoningenavond werd het Triduum gesloten, dat door Eerw. Pater Capncijnen voor de leden der Con gregatie eu H. Familie gedurende de laatste dagen der rorigi week gehouden werd. De Cougreganisten en Familieleden hebben in die dagen veel godsdienstzin getoond, want de oefeningen en predikatie's werden ondanks de strenge koude zeer getrouw bezocht en aangehoord. In den morgeu van Drieko ningendag naderden allen tot de Tafel des Heeren om daar kracht te puttsn ten einde gedane beloften te kunnen vervullen en goed voornemen te kunnen volvoeren. Waar lijk voor onze parochie in het jaar 1908 waardig begonnen. Den Bosch cn Waalwijk. Menigeeii lijdt aan de nieren en aan pijn in den rug, doch het onderstaande bericht bevestigt onze mcening dat hier kortbij een geneesmiddel daarvoor bestaat, dat met suc ces aan gewend wordt. Mejuffrouw Oldemenger, wonende Mantel- wal L 357 te 's-Hertogenboscli, meldt ons het volgende: Sedert verschillende jaren beb ik geleden aan hevige pijn in de rechterzij en een benauwd, gedrukt gevoel in de maag streek. Ik had veel last met de urine elk oogenblik moest ik hieraan toegeven en dau kwamen er kleine hoeveelheden. Bij het minste wat ik deed, moest ik verschrik kelijk transpireeren ik was geheel lusteloos en altijd afgemat, scheen het me toe alsof mijn beenen hun dienst weigeren. De ge neesheer zeide mij dat het een nierziekte was, doch alle goede zorgen bleven zonder resultaat. Ik werd wanhopig en was bang dat ik miju heele leven zoo verder zou moe- teu sukkcleu. Toen Foster's liugpyu Nie ren Pillen als zulk eeo uitstekend middel tegen mijn soort ziekte aanbevojjen werd, liet ik hier een doosje van komen en wie zal mijn verwondering en blijdschap be grijpen, toen ik reeds gedurende de eerst acht dagen mijn pijn totaal kwijt was. Het water is nu weer gewoon en ik voel mij veel vroolijker en sterker dau voor jaren het geval was. Waar ik kau zal ik de lijdende menschen trachten in te lichten om hen van hun ellende te verlossen. Ik oudergeteekeude verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te makeu op elke wijze die U goed dunkt. Een kort woord gericht aan vrouwen. Ve len onder U schijnen voortdurend ongesteld misschien lijdt gij aan hevige pijn in den rug aan ean kwaal die gelijkt op afmatting, aan migraine of overspanning der zenuwen. Wees niet zoo vlug in het vellen van een oordeel en met te zeggen dat gij lijdt aan een der ziekten waaraan vrouwen lijden. Een groot aantal dezer ingebeelde vrou wenziekten* zijn niets anders dan aandoe ningen der nieren. Verliest niet den moed en idenkt niet langer meer aau een inge beelde kwaal, het zijn misschien Uw nieren welke in het spel zijp. Verzeker U dat men U de echte Foster'» Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. Oldemenger gehad heeft. Wij waarichu- wen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van Jcrnes Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 dén voor off 10.voor zes doozen. KAATSHEUVEL 4 Jan. 1908. Armeneoncert. De twee Armenconcerten 11. Zondag eu Maandag door de Harmonie «Euphonia* ge geven, hebben een schoon verloop gehad. Den eersten avond voor de honoraire ledeu en vreemdelingen, was de zaal flink bezet en den tweeden avond overvol. Het programma uit 12 nummers bestaande, werd netjes afgewerkt. Het schijnt dat de muzikanten op zulke avonden meer onderden indruk zijn van den ernstigen plicht, die op hen rust, om op alles te letten, wat voor een goede uitvoering noodig is, want de verschil- le»de nummers werden kranig uitgevoerd. Het was een genot, de verschillende stukken, boewei oude bekende nogmaals te hoeren. Wat de Liedertnfel betreft, het verbaasde ons, toen wij eenigen tijd geleden, vernamen dat zij een nummer als «Vrede* van R- Hol aandurfde. En het moet gezegd worden, zij heeft ons door de uitvoering van dit stuk nog meer verbaasd. Aangezien haar betrek kei ijk klein ledental, werd dit prachtig werk zeer goed weergegeven. Een bijzonder woord van lof verdienen de Heere solisten in dit nummer. Bart de Booi Baryton en Jan den Besselaar Tenor. De Liedertafel met haren Directeur P. v. Boxtel aan het hoofd gaat een schoone toe komst tegemoet Ook de afdeeling tooneel heeft getoond over goede krachten te beschikken. De heer M. v. Roermond had als eHanneske vau Drumpt,* De man met het ijzeren masker die van Londen uit een voetreis om de wereld zou doen, het hoofd met een ijzeren helm en gesloten vizier bedekt, had zijn weddenschap al bijna verloren Op den weg naar Darthofd verkocht hij fotografieën en geschriften, waartoe hij geen toestemming van gemeentewege had. De politie rekende hem dus in. Hij moest voor den politierechter verschijnen, waarbij hij zijn gelaat moest ontblooten en zijn naam noemen, maar de rechter was toegeeflijk. Hij stond hem toe het masker voor te houden en een gefin geerde naam op te geven en onder dien naam werd hij veroordeeld tot 75 ct. boete, die hij ferstond betaalde, waarop hij zijn tocht weer voortzette. Het doorboorde hart. Een vrouw die door haar man verlaten te New-York moest voortleven, slikte uit hartzeer 150 naalden in. Door middel van een magneet werden in den loop der tijden uit haar handen, armen, borst, schouders 134 naalden te voorschijn ge bracht- Er bleven er echter nog 16 in, en een van deze is eergisteren in het toch al doorpriemde hart van de vrouw gedron gen Ze stierf aan de gevolgen, zegt de New-Yorker berichtgever, uit wiens ver zekering we op mogen maken, dat de 15 minder actieve naalden hun plicht verzuimden en de wonden niet dicht naaiden.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 5