Gemeentefaadsveigadefing. Gemengd Nieuws. NIÉUWS UIT KAATSHÊUVÊL, Baardwijk. roei, een tweetal lampen, een klok ent. Een heeren Pnllene en Klerx. Hedikhuijzen. Ken lage daad. Voor eenige dagen heeft men bij een oud man, weduwnaar alhier, die met kleinhandel in petroleum en brandstoffen zijn kostje tracht te winnen de R. voor circa vier gulden aan geld uit de tafellade ontvreemd. De eigenaar was even naar achter gegaan om iets te halen en van deze korte afwezigheid hebben één of meer gewetenloozen gebruik gemaakt om hun lage daad uit te voeren, 't Is toch wel jammer dat men niet weet wie de schuldige is of zijn. nnnze. Op de vergadering van het Hoofdbe stuur der Hanze in het bisdom 's-Her- togenbosch is o. a. besloten door de af- deelingen een onderzoek te doen instel len naar de plaatselijke toestanden van de vakopleiding ter voorbereiding van het dezen zomer te Dordrecht te houden Middenstandscongres. BAARDWIJK. De driedfigsche oefening tour de leden der H. Fam lie alhier welke Zondagavond j.l werd geopend, werd «mor gans en 's avonds door. alle leden trouw bijgewoond. Donderdag wa9 't voor allea een waren feratdag. Reeds vroeg in den morgen werden we wpder door het gelui der klok ter kerk geroepen ten einde de H. Mis bij te wonen waarin allen gezamelijk ter H. Tafel naderden. Des avonds werden de plechtigheden gesloten. De groep der H. Familie was prachtig verlicht 50 60 leden deden hun opdracht. Het geheel heeft zeker bij allen een stichtenden indruk achterge laten. Hedenavond zullen de oefeningen be ginnen voor de eongreganisteD, die ook we derom zullen geleid worden door Paters Redemptoristen. Binnen enkele dagen zal de nieuwe brug in den Baardwijkschen overlaat worden beproefd, daar eerstdaags daarover de grond moet worden vervoerd voor den stoep voor de Brug. a. a. Maandag wordt weer flink begonnen met de werkzaamheden aan 't kanaal. Ook met den a. 8. feestdag zal worden doorge werkt. NIEUWKUIJK. De verkiezing van een lid voor den Raad. ter vervulling der vaca ture ontstaan door het overlijden van het raadslid W. Loeff is door Burgemeester en Wethouders bepaald op Yrijdag 27 Maart a.s. De tusschentijdsche keuringen van springstieren uit deze gemeente hebben dit jaar plaats op 15 Mei, 15 Juli, 10 September, en 10 December, tt Waalwijk, telkens des n m. 3 ure. VLIJMEN. Gistermorgen vond men een der stieren welke bij den landbouwer L. van Engelen gestald zijn, dood in den stal liggen. De heer Plankeel, rijksveearts te 's Bosch constateerde dat het dier aan miltvuur ge storven was en dus verbrand moest wordeD. Een schadepostje voor de gemeente en wel licht een groot ongemak voor de veehouders daar de beide andere dieren voor tijd en wijl op non-activiteit zijn gesteld. Door de leerlingen van den laad- bouwwintercursus alhier worden een 6 tal proefveldjes aangelegd oin de resultaten na te gaan welke eene chilisalpeter-bemesting bij aardappels geett. Meer bepaald moet uit deze proeven blijken hoeveel van deze mest stof m> t voordeel kan worden aangewend, welke wijze van aanwending de beste is en welke tijd het geschikst is voor het uit strooien van het salpeter. VR JH,-CAPPEL. De voor deze gemeen te, tot korte oefening, in te lijven militie- plichtigen zal plaats hebben te 's Bosch oj Woensdag 20 Mei dts voormiddags te 101/, uur. a. Woensdag 25 Maart, zal de zang rereeniging ^Haleluja,' haar uitvoering ge- T-n onder leiding van haar Directeur den lieer L. A. Kooien te Waalwijk. Een pro gramma van een 13 tal nummers zal worden uitgevoerd. CAPELLE. De heer J. Huijsman, volon tair ter secretarie alhier is benoemd tot tijdelijk 2e ambtenaar ter secretarie te Zalt- bommel. Den benoemde onze felicitaties met deze promotie. De handel in best hooi gaat hier tamelijk vlug. Koopers besteden f 14,per 500 K.G. Door de sluiting van Engeland voor den invoer uit Hollaud, gaat iu 2e soort totaal niets om. Hedenavond liepen de bewoners van ons dorp uit om in noordelijke richting geweldige vlammen huizenhoog te zien op laaien. Eenige wielrijders, die zich in allerijl naar de plaats des onheils gespoed hadden, keerden weldra terug met het bericht, dat op den kanaaldijk een berg drift, door het hooge water aangespoeld, werd afgestookt, zoodat ieder gerustgesteld naar huis kon. Bij J. v, d. H. op ds Hoogeraart alhier is een geval van Diphterithus ge constateerd. Nader vernemen wij uit offlciëele bron dat het hulptiUtoonkantoor alhier, op a. s, Dinsdag 24 dezer, voor het verkeer zal geopend worden. Mej. R. van Doorn, onderwijzeres aan de school in de Kom alhier, heeft bedankt voor hare benoeming te Benschop. WASPIK. In den nacht van Woensdag op Donderdag kwameu een drietal varens gezellen op het schip van den heer G. Oomens en vernielden daar de ruiten der kachel en eenige luiken wierpen de brutale sujetten over boord. De heer O. kon zich tegen hun ie overmacht niet verbetten. De politie heef» de zaak in handen, zoodnt de belhamels, wier beruchte namen bekend zijn, hun welverdiende straf niet zullen ontgaan. RAAMSDONKSVEER. Dinsdag middag wrrd ten kuffiehuize van den Heer 0. F. Korumers ten oveistaan van notaris J. P G. van der Meer de Nieuwen of Grooien Ku- renpolder aan den Fleer D. L»nkhuizen en Co. voor een bedrag van f 128625,publiek verkocht. LOON-OP-ZAND, Hen boertje beetgeno men. Een boertje uit Loon op zand had een hit, een beestje, dat hem jaren lang trouw behulpzaam was geweest, doch dat nu w«t oud begon te worden, zoodit ons boertje besloot het paardje, op de Bos.che ma'kl te verkoopen en tevens een ander jong en beter hitje //in te slaan." Woensdag, toen het begon te lichten, kwam de goede man de stad ingeleid en al aanstonds ontmoet hij een roskammer uit de Bommelerwaard, die hem staande houdt en voor 59 gulden zijn puardje afkoopt. Na 't gebruik ?au eer» stevigen borrel slaat ons Loor-sch boertje den weg in naar de ve<-- markt, waar e»n goed uur later zijn vorschci-d oog een hit ziet van dezelfde taille en kleur als zijn verkochte. rHri boas wézuukie" roept hem een oolijke snui'er toe. //Ikke ik zuuk een j mge vlugge ponn;e veur ni« te veul geld," antwoordt het boertje. „Nou, boas bê mijn kunde terecht, 'k hè hier een vèfthaifjoarig inak en vlug ding, krek iets dè ou poast". De hit wordt losgemaakt, afgedraafd en na heel wat handgeklap, et-nig loven en bieden voor 78 gulden overgege ven aan 't Loonsch boertje, dat opgetogen over zijn gedane kooji onderweg hier en daar eens sanlegt om zijn paardje etn stuk brood en zich zelven een schnapje te geven. ln Loon terug, slaat de hit wit eigen beweging den sijwpg naar 's boeltjes woning in eu loopt regelrecht naar den stal, waar moeder de vrouw, tienmaal meer pinter dan de man, den suffenden, halfdronken sukkel onder de liefelijkste bewoordingen aan 't verstand brengt, dat zijn beursje behalve zijn niet zuinige vertering, 19 gulden lich ter was geworden,.... De oolijke roskammer uit Bommelerwaard had, alvorens hij zijn soon den hit liet mark ten, deze eerst netjes opgeknapt. Een blad uit Land var. Altena vertelt 't als historsch. Eenige tijd geleden geschiedde de zelfde geschiedenis met een ezel van een oliekoop man uit deze streek. Misschien dezelt Ie historie I r» av>r-< 1908 alle KAATSHEUVEL 21 Maart Eerste H. Communie. De eerste H. Communie, waartoe kinderen zijn toegelaten nadert snel. Met PassieZondag 5 April heeft deze in drukwekkende plechtigheid plaats. In de par. Kaatsheuvel zijn 94 communiecanten, in de par. Berkdijk 26 en te St. Joachims- raoer 7. Moge een zonnige dag deze groot- sche plechtigheid zoo mogelijk nog verboo- gen. Spaarkas. Door het bestuur van onsen R K. Volks bond is bepaald, dat de opgerichte spaarkas lot gezamrlijke aankoop van steenkolen, de eerste maal zaTbeginnen den eersten Zondag in April. Een commissie is benoemd die zich met de inning der gelden zullen heksten. Deze zittingen worden wekelijks gehouden in een der schoollokalen bij de Eerw. Zus ters. Alleen leden van de R. K. Volksbond kunnen hieraan deelnemen. Ongetwijfeld zal door velen hieraan wordeu deelgenomen om zoodoende tegen den winter goedkooper kolen te kunnen bekomen. Openbare vergadering van den gemeente raad op Zaterdag 14 Maart 1908, des avonds ten half acht uur. Vooriitter de edelachtbare heer J. A. J. van Heijst. Te ongeveer 7.45 opent de Voorzitter de vergadering; aanwezig de heeren Klerx, Pal- les, Scbonis, Schrijner, Van Bijnen en J. A. J. van Heijst. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Beëediging van het nieuwbenoemde raadslid den heer H. Donkere. De heer Donkere legt in banden van den Voorzitter de gebruikelijke «eden af. De Tooraitter: U is de eer te beurt ga vallen op nog jeugdigen leeftijd afgevaardigd te worden om hier de belangen der gemeente te behartigen. Ik hoop dat u zulks lange i'aren zult mogen doen en dan dnrf ik de hoop :oeateren dat u de voetsporen zal drukken van hem in wiens plaats ge zijt gekomen, die 50 iaar lid is geweest en gedurende dien tijd veel voor de gemeente heeft gedaan. Zijne nagedachtenis aal bij ona in aangename her innering blijven voortleven. De heer Donkers Ik hoop het waar te nemen. De Voorzitter Volcens art. 84 der ge meeutewet, moet, nu de raad weer voltallig ia, binnen 14 dagen tot benoeming van een wethouder worden overgegaan. Wy kunnen het cok aanstonds doen en dat stel ik dan ook voor, want het raderwerk heeft al lang genoeg stil gestaan. Tot De uitslag is, dat de heer B. Schrijner wordt benoemd met 4 stemmen De heeren van Beijnen en Pullens veroenigden ieder een stem op zich, terwijl een stem in blaneo was uitgebracht. De VoorzitterU bent met meerderheid vau stemmen gekozen als wethouder. Ik feli citeer u daarmede en hoop dat u mat dcnzelfden ijver bezielt de belangen van onze gemeente in het college van B en W. zult behartigen. De heer SchrijnerIk heb altijd gedaan wat ik kan doen en hoop dat op deuzelfden voet te blijven voortzetten. 2. Ingekomen stnkken. a. Schrijven van Gcd. Staten, houdende mededeeÜDg dat de herziening der jaarwedde voor onderwijzers voor Januari 1909 moot geschieden. In dit schrijven wordt gewezen, dat, wat het Rijk uitkeert, ook aan de onderwijzers moet ten goede komen. Do Voorzitter Ja, dat is door ons reeds gedam. Alleen moeten wij de memorie van toelichting nog wat aandikken. Uit de memorie bleek dat het hoofd voor de herziening f 950 plus vrije woning genoot, eu nu f 1100 de heer Fooi f700 thans f825. De herr OuweJing is op f 500 blijven staan. Aldus wordt goedgevonden. b. Schrijven Tan de vereeniging W. B. te Waalwijk. De VoorzitterHet bestuur van W. B. heeft een request naar den minister gezondan waarin zij op e&o latere trein aandringt. Het bestnur verzoekt ous aan dit adres adhaesie te betuigen Ik geloof wel dat een latere trein ook irt ons belang zal zijn. De heer Pullens Iedere gelegenheid meer is een verbetering. Do heer SchouisStopt die trein hier ook. De Voorzitter Neen dat niet. De heer Pulles Dat is zoozeer niet noodig ook. De Voorzitter Wel is 't weer in bewer king om de trein hier te laten stoppen. De heer Klorx De laatste trein is 't niet De Voorzitter Neen, alle treinen, jnist zooals vroeger Do vorige minister had voor ons verzook geen ooren. Wij hebben nu een ni»uweu mi uister gekregen en nn zullen wij het ander maal probeeren. Wordt besloten met algemeeue stemmen adhaesie te betuigen. 3. Voorstel van Burg eu Weth.'om de kermis gelijk te doen laten vallen met die van Waalwijk. De 7oorzitter Vroeger is hierover ook al eens gesproken eu een voorstel gedaan. Thans echter, met de fabrieken hier en iu Waalwijk, waar werklieden vuu Waalwijk hier eu van hier in Waalwijk op fabrieken wt-rkeu past hat nog beter voor onze gemeente om de kermis met die van Waalwijk gelijk te doen stellen. Is het nu kermis in Waalwijk, dan wordt die hier toch reeds door velen gevierd Vooral aan het heekeinde De daar wonende echoes makers doen dan vau een heele week zoo goed als niets zoodat deze nu twee slechte weken hobbeD. Di« zouden er dan voortaan met een slechte week vauaf zijn. Ook voor de patroons ia het zeer lastig, ook voor deze zal, indien de kermis hier gelijk valt met die van Waalwijk heel wat geregelder werken zijD. Burg. en Weth. meenen dit voorstel nu vooral te moeten dom. nu B-soiji-n, welke in gelijke omstandigheden verkeert, ons in deze is voorgegaan Ik geloof dat daar door de burgers z*lf naar eene gelijkstelling is gevraagd. De heer Schrynen Dit is nog eens metr geweest, is niet, dat de kermis gelijk viel. De Voorzitter Neen, dat was 's weeks van te voren. De heer Donkers Ik vind het een prachtig voorstel. Da heer Klerx Neen 't is geeD prachtig voorstel, want de neringdoenden eu herbergiers zullen er veal schade door lijden De heer Donkers In Basoijen is het lang iu de pen geweest daar hvbben de ingezete nen zelf e«n adr«B bij den raad ingediend om het te doen. De heer KlerxIn Besoijen is het weer een heel andere toestand dan bier. De nering doenden zouden er bier groote schade door lijden De heer Donkers Dat zal zooveel niet zijn. In Besoijen waren er zelfs herbergiers die Daar gelijkstelling hebben gevraagd. De heer Klerx: De een zal er voor zijn geweest en de ander er tegen, dat is altijd met zulke zaken, maar ik geef je verzekering dat het voor onze neringdoenden een groote schade zal zijn. 't Is een heel jaar door slecht genoeg, dia mogen dan waarachtig ock wel eens wat te doen habben. Met alles behoeven wij toch niet nanr Waalwijk te dragon. De Voorzitter De schade die de nering doenden daardoor zullen lyden zal niet zoo groot zijn als je voorstelt. Tweo kermissen zullen voor de mcesten heel wat meer schade zijn. De heer Donkers. De kans bestaat dat er nog meer volk zal komen. De hjer Klerx. Dat zeg je nou, maar alles gaat naar Waalwijk hoor. De Voorzitter. Maar dan komen ze nog terug. De heer Klerx. Ja, 's avonds laat, als ze Waalwijk genoeg hebben, dan komen ze ..li -r, i «temopnemerz worden benoemd de naar hier afgezakt. Laat het volk maar gerust hier, de herbergiers hebben het toch niet te breed. De heer Pulles. D belangen van enkele wegen niet op tegen het algemeen belang. De Voorzitter. Als wij de kermis gelijk stellen met die van Waalwijk, dan zal er hier yolk van Waalwijk eu Besoijen genoeg komen, meer dan nn. De meuschenwillen eens oploopeu. En buitendien de kermis in Waalwijk duurt toch laDg genoeg. De heer Donkers. Wel ja, er zal vanzelf dan meer volk komen van Waalwijk, vooral als ze hier dan eecseen matiuée organiseeren of zoo iets. De heer Schrijner. Als wij eerst daar maar eens bewijzen van hadden. De heer Schonis. Ik vrees, dat dan ook alles verloren zal zijn. En ook. je kan mei meer op je kinderen letten als ze daar in Waalwijk zjjn. De Voorzitter. Als wij dan eens een proef nemen, De heer Klerx. Laten wij eerst maar eens kijken boe hot Besoijen zal bevallen. B'-soijeu met Waalwijk is weer heel auders als Baard wijk met Waalwijk. Van Besoijen werken er heel veel in Waalwijk en zoo omgekeerd, maar van hier werken er zooveel niet iu Waalwijk, en van Waalwijk niet hier, alleen maar een paar bij Klijberg en misschien bij Timmermans. De neringdoenden moeten hier belasting betalen en als zij als er eens wat i valt te verdienen alles naar Waalwijk zien dragen, is ook niet plezierig. De heer Donkers. Ik denk dat het juist andersom zal zijn. De heer Klerx. Zoo, je kan het denken maar ik wil wel eens wedden. De Voorzitter. Als ze iu Besoijen toch dachten dat zo er niet beter van werden zouden ze het zelf niet vragen. De hoer Pnlles, 't Zou voor de fabrieken ook heel wat prettiger zijn. 't Was dan in een week afgeloopen. De heer Donkers. Kijk maar eens in j eigen zaak Ik wil je op 't einde van de Waalwijksc' e kermisweek wel eens een be grooting zien mnken. Je zal eens zien wat het dan scheelt. De heer Schrijner. Ik zou maar eens wachten tot het Boaoijen eens een jaar gezien heeft 't Zal daar ook niet mesvallen. De Voorzitter. Nu Besoijen 't doet, was het voor ons ook een mooie gelegenheid. De heer Schrijner We behoeven Besoijen toch niet na te apen. Da Voorzitter Dat is geen na apen. Dan zou je nooit ietsjuv gen doen wat een ander doet of heeft gedaan. De heer Klerx 't Is niet anders dan hier alles de gemeente uitdragen. De Voorzitter: Dit ben ik niet met js eens De heer Klerx 't Ligt toch op den weg. De heer Schrijner 't Zit er in, alles zal naar Waalwijk gaan. De Voorzitter: De meuschen loopen alle dag riet nnar Waalwijk. De heer Schrijner: De geestelijkheid is er altijd op tegen om naar buitenkermissen te gaan en wij zouden het in de haüd werken De heer van Bijren Als ze hier ook lieten dansen, dau zou het wel gHan, Na i og eenige discussie brengt de Voorzitter het voorstel in omvraag 't welk wordt ver worpen met 5 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren J. A. J. van Heijst en H. Donkers. Tegen de he»ren Klerx, Pulles, Schouis, SchrijDer en van Bijuen. 4. Aanbieding verslag bedoeld bij artikel 52 der woningwet. Wordt besloten voor kennisgeving aan te nemen en op de secretarie voor de leden ter lezing neder te leggen. 5. Ontwerp besluit tot het doen van af- en overschrijving op de posten der begrootiug. Wordt besloten eenige posten af- en over te schrijven. De heer Klerkx. Mijnheer de Voorzitter, hebben er zich al vo >r staanplaatsen voor de k-rmis opgegeven. De Voorzitter. Ja, een schon mei van Janvier en een mallemolen. De heer Klerx. Eu nog geen paardenspel. De Voorzitter. Neen, nog niet. Na nog eenige discussie over de staanplaats van de kermis, waarby esnige leden de wenschelijk- heid betoogde dat de sticht een goede plaats was, sluit de Voorzitter de vergadering. Openbare vergadering- van den ge meenteraad op Vrijdag 20 Maart 1908 des voormiddags ten 10 uur. Voorzitter de edelachtb. heer van der Geldt. Te ongeveer 10.15 opent de Voor zitter de vergaderingaanwezig alle leden. De Voorzitter verzoekt den Secretaris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Voorstel van Burg. en Weth. om alle weilanden te verpachten. De VoorzitterBurg. en Weth stellen voor om alle weilanden, zonder uitzon dering te verpachten. De tijd is er voor. Wij doen het gewoonlijk einde Maart. Ik zou voorstellen om de verpachting Dinsdag a. s. te laten doen plaats heb ben des voormiddags ten 9 uur aflezen en om 10 uur beginnen met de grond langs de wegen. Daarna de banden en dan de verpachting. De heer Verhoeven vraagt of deze verpachting altijd op dezelfde plaats wordt gehouden, of het niet gevonden kan worden dat ook eens op een ander wordt gegaan. De Voorzitter. Dat is altijd al zoo geweest. Wel de hooi- en landverpachting die hebben om beurten plaats, dan bij die en dan bij een ander. Aldus wordt besloten. 2. Voorstel van Burg. en Weth. om de brug aan den Stoep te herstellen. De Voorzitter, 't Is noodzakelijk dat deze brug wordt hersteld. Ik heb een leskundige de begrooting laten maken, maar het valt niet mee, hoor. 't Zal ons zoowat f 500 kosten De heer Vuchts. Dat valt mij niet tegen. Ge moet in aanmerking nemen dat er heel wat aan valt te doen. De heer Verhoeven- Komt zoo'n werk nu in aanmerking om aanbesteed te worden. De Voorzitter. Zoo'n werk moet door iemand worden uitgevoerd die 't terdege is toevertrouwd want 't luistert allemaal secuur. De metselaar heeft het hier zoo druk. Er moeten ook heipalen onder komen. De kosten kunnen worden afgeschreven van de post onvoorziene uitgaven. De heer v. d. Wiel. Ik zou zorgen dat het voor den hooitijd gereed is. Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. De heer Vuchts. Wanneer wordt de Bokhoveasche weg in orde gemaakt. Dat zal onderhand moeten gebeuren. De Voorzitter. Wij zullen de weg eerst droog laten zijn. Nu kan je er toch niets doen. De keislag zullen we bestellen, dan is ze binnen 14 daag wel hier. De Voorzitter. De telefoonhouder heeft een ander huis gekocht. Daar is nogal verandering aan, daarom vraagt hij een vergoeding van f15. Er moet c.ïn paal worden verzet enz. De gcheele kosten zullen ongeveer f 50 bedragen welke ook nog van de post onvoorziene uitgaven kunnen worden afgeschreven. 3. Herziening der jaarwedden van onderwijzers. De concept-verordening wordt, nadat deze door den secretaris is voorgelezen, goedgekeurd en vastgesteld. Uit de memorie van toelichting blijkt dat het salaris van den heer Boelaars zijn salaris voor-heen f 950 bedroeg thans f1150, van den heer Prinsen f 1000, ihans f 1100 van den heer Klerx f700, thans f825 en van den heer van Heesbeen f700, thans f825. Daar niets meer aan de orde is, en niemand het woord meei verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. -1 - -- 1 ---J J-—U1 WIHWI^M De heilige bureaukratius. Aan den heer Audibert, een eerzaam koopman te Aix, waren onlangs zes flesschen brandewijn ontstolen. Eenigen tijd later werd de dief in hechtenis genomen en men vond de 6 flesschen 300 liter inhoudend nog ongeschonden in diens bezit. De dief werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en de Recht bank besliste, dat de flesschen aan den eigenaar moesten worden teruggegeven. Verheugd ging de heer Audibert naar het belastingkantoor om ziju flesschen in ontvangst te nemen. En nu had het volgend gesprek plaats tusschen hem en den belastingambtenaar De heer Audibert»Ik kom mijn fles schen halen.4 De ambtenaar: Welke flesschen?" De heer Audibert: »Wel, de fles schen, welke die duivelsche dief mij Ontstolen heeft.4 De ambtenaar »Een oogenblik. Heeft de dief de flesschen niet uit uw kelder in den zijne gebracht ?4 Audibert»Ja natuurlijk, daarom kon ik juist De ambtenaar: Pardon, heeft de dief, toen hij dit tramsport van alcohol be werkstelligde, zich de daartoe noodige papieren verschaft Ik bedoel, heeft hij den accijns er voor betaald Audibert: »Dat geloof ik niet; dat doen dieven gewoonlijk niet.4 De an.btenaar (triomfeerend)Dan is het duidelijk, dat deze alcohol op ont- wettige wijze vervoerd is, en op grond van de wet van 28 April 1861 neem ik ze in beslag.4 De heer Audibert was perplexed. Hij liep naar de Rechtbank, en van daar naar den prefect en toen weer naar de Rechtbank. Maar de Rechtbank besliste n alle instanties, dat de inbeslagneming van den alcohol op wettige wijze was geschied en de prefect kon er ook niets aan doen. De heer Audibert is nu van plan voor zijn wijnkelder het volgende voorschrift te laten aanbrengen „Heeren dieven, die mijn kelder willen bestelen, worden beleeld, doch dringend verzocht, om eerst de voorgeschreven formaliteiten te voldoen voor het ver krijgen van vergunning voor het trans port van alcohol." Interessante Raadszitting. In de laatste raadszitting van Dreumel gaven de notulen aanleiding tot eenige aanmerkingen van een lid en van den voorzitter. Deze wil ze voorlezen een lid, de heer C-, zet zich naast hem en zegt: „Ik wil meelezen, want ik vertrouw uw exen nietde heele Raad doet dit niet; is het zoo niet heeren Na voorlezing zegt de voorzitter „De aanmerkingen zullen aan de no tulen toegevoegd worden." De heer N.„Dat zal athangen van de beslissing van den Raad." De voorzitter„Dat zal 't niet, ze wor den er aan toegevoegd.'' De heer N.„Dan stel ik voor de vergadering maar te sluiten In een ommezien zijn alle leden ver dwenen. Een moderne lady Macbeth, In een gesticht voor zenuwlijders te Birmingham wordt een 21 jarige dame verpleegd, bij wie een zonderling geval van somnambulisme wordt waargenomen oen zij nog een kind was, werd haar vader voor haar oogen doodgeschoten door een inbreker, om half twee 's nachts en sedert staat zij iederen nacht om half twee slapend voor haar bed op,, loopt het huis door en vertelt alles wat zij in dien vreeselijken nacht heeft door leefd. Overigens is zij volkomen normaal en voorziet als muziekonderwijzeres in. haar levensonderhoud, maar zij heeft haar opname in dat gesticht moeten verzoeken, omdat zij, wegens haar slaap wandelen nergens onder dak kan komen.. De ramp van de „Berlin Naar men verneemt ziju tot op dit oogenblik nog ongeveer 30 personen, behooiende tot de passagiers van het stoomschip >Berlin» 't welk verleden jaar aan den Hoek van Holland verging niet teruggevonden. Het meerendeel der vermisten zijn Duitschers, enkelen Engel- schen.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 2