Mill I' OffiKlMJi, Gemeenteraadsvetgadefing, Advertentién. V achterstraat H 11. 'S-HERT06ENB0SCH. A. P. C. ROOTHAERT Plaatst uwe adver tenties in DIT blad. Handelsberichten. Ingezonden StukLeu. Sport, Valley, Wyoming, naderde, hoorden de mzittedden een huilend geluid achter zich en omziende zagen zij verscheidene wol ven de automobiel volgen. Terwijl de auto voortreed, groeide de bende aan tot vijftig. Eindelijk bereikte de Züst- car den voet van een stijlen heuvel en hield stil. De wolven omringden de automobiel onmiddellijk. Eenige hunner begonnen de banden aan te vallen waarop Scar- foglio en Sartori hunne revolvers trok ken en het vuur openden. Na twintig minuten lagen 22 wolven dood neer en de overigen begonnen de lijken te ver scheuren. De Züst-car zette toen zijn reis voort. Saint Ghaffray meldt, dat hij op 105 gr. oosterlengte en 38 gr. noorderbreedte op klaarlichten dag door een ontzaglij ken arend werd aangevallen. Terwijl de vogel boven de auto zweefde, schoot Chaffray het beest dood. De arend wordt thans als een trophée meegevoerd. Rozen—vinaigre. E. Th. Witte geeft in het weekblad Kuiten het volgende recept voor het be reiden van rozen-vinaigre. Bekend is het, dat de Franschen goed op de hoog te zijn van fijne toiletartikelen en er geen volk is, die ze beter weet te waar- deeren dan juist zij. Een vinaigre, die dus bij hen in trek is, heeft alle kans van goed te zijn. Deze nu kan ieder, die een tuin heeft waarin rozen staan, gemakkelijk zelf bereiden. Men koopt hiertoe een flesch wijn-azijn, die echter van uitstekende kwaliteit moet wezen dan neemt men een witte flesch en vult die met de bloembladeren van sterk riekende rozen. De flesch moet met deze blaadjes zo'o goed mogelijk gevuld worden, waarna zij met de azijn aange vuld wordt, die natuurlijk tusschen de rozenbladeren doordringt. Nadat de flesch geheel gevuld is, wordt zij ge kurkt en gelakt, zoodat ze hermetisch gesloten is. Een week of twee a drie zet men haar in de zon, waarna de vloei stof afgegoten en door papier gefiltreerd wordt om haar volkomen helder tekrij gen. Men heeft nu een vinaigre verkregen, die aan de hoogste eischen voldoet en zeer welriekend is. Door de rozebla- deren is de azijn adstringecrend en daar door bijzonder verfrisschend geworden zij versterkt de huid en is een best mid del tegen roode vlekken. Ieder kan zich op deze wijze een toi let-artikel verschaffen, dat goed is en daarenboven het voordeel heeft niet kostbaar te zijn. Ben elsek van 15 jaar. Men meldt uit Rotterdam Ter terechtzitting werd vijftien jaar geëischt tegen den drogist Holmann De Jong, die zijn stiefzoon in December in de Jacob Catsstraat doodschoot. Be klaagde ontkende. Ongelukken. Men seint uit Rotterdam: Gisterenavond laat heeft aan boord van het s. s. Wijnand Park een treurig ongeluk plaats gehad, De 47jarige ma troos W, Marshal is van het dek in het ruim gevallen, Ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij van morgen vroeg is overleden. Een tweejarig jongetje viel te Bir- daard voorover in een grooten pot met kokende pap- Het kind kreeg vreese- lijke brandwonden. De erfgoofers-kwestlo. Men meldt uit Hilversum: De actie van de nieuwe partij in de Erfgooiers-kwestie is heden weer begon nen. Het slot van een der hekken op de Hilversumsche Meent is vernield ter wijl drie paarden de Meent werden op gejaagd- Luchtvaart. Henry Farman heeft Zaterdag met zijn vliegtoestel ongeveer 2500 meter met 8 bochten afgelegd. 't Heeft weinig gescheeld, of Delag- range had nog den zelfden dag deze verrichting overtroffen. Hij vloog in 2 minuten 10 seconden ongeveer 2000 me ter en zou het nog verder hebben ge bracht, indien er niet een sectie op het manoeuvreveld was geweest, Daar zou hij overheen moeten met zijn toestel, en dat durfde hij niet te bestaan, uit vrees, dat hij de paarden zou doen schrikken. Hij streek dus langzaam met zijn toe stel op het veld neer. Farman ging zijn concurrent geluk- wenschen. Delagrangeheeft toen Farman uitgenoodigd met hem op zijn toestel plaats te nemen, Farman deed dit gaarne, en de beide koenen mannen legden daarop samen met het toestel, ter hoogte van drie meter boven den grond, onge veer 25 meter af. 't Was de eerste1 maal dat een vliegtoestel twee personen droeg. Het publiek juichte de lucht schippers hartelijk toe. Beu sprookjesprins. De politie te Weenen ontving dezer dagen bericht, dat in een bepaalde stads wijk een vrouw verschillende winkeliers op de meest avontuurlijke wijze geld had weten af te persen. Uit het inge stelde onderzoek bleek, dat de bakker Jozef R. dikwijls een dame op visite kreeg, die beweerde een verkleede man te zijn, en daar dan ook voor gehouden werd. Over de afkomst van den pseudo- heer waren allerlei merkwaardige ge ruchten in omloop algemeen werd be weerd, dat hij tot de allerhoogste standen behoorde, hetgeen de bewuste bakker ook thans nog vast en zeker gelooft. De vrouw noemt zich Margereta Erb en beweerde de aangenomen vermom ming te dragen, omdat haar (zijn) fami liepapieren zoek geraakt waren, en ze dus van haai kapitaal, ongeveer 12 millioen Mark, verstoken moest blijven. Onze goede bakker verleende den pseudoprins o.a. een voorschot van 1000 Kronen en zorgde 'n jaar lang geheel belangeloos voor zijn dagelijksch menu. De geheele bakkersfamilie vond er een eer in den ongelukkigen prins te helpen in het dragen zijner ontzettend hooge proceskosten, 15,000 Kronen verhuisden uit de zak kan der diverse tantes en neefjes naar de maan. Intusschen is gebleken, dat prins Egon, zooals hij zich door zijn intieme ken nissen noemen liet, den 14en Mei 1862 in Opper-Oostenrijk wel degelijk als Margarethe Erb geboren werd, dat het haar reeds meer dan 20 Jaar, nu hier, dan daar gelukte voor een vermomden Prins door te gaan. In den zomer van 1898 verloofde ze zich met een 19 jarige jonge dame. 't Engagement werd echter kort daarna weer verbroken, omdat de prins* naar een krankzinnigengesticht verhuisde. Toen ze hier als genezen ontslagen werd, begon ze haar bedriegerijen opnieuw. Waarschijnlijk zal de politie er thans voorgoed een eind aan maken. DU8SBN. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Zaterdag 21 Maart 1908 des voormiddags ten 10 uur. Voorzitter de Edelichtb. heer van Honsewijk. Te ongeveer 10,15 uur opent de Voor zitter de vergaderingaanwezig de hee- ren v. Beurden, v. d. Pluijm, Verhoeven, v. d. Koppel, Verschoor, Honsewijk, Schoenmakers en do Burgemeester, af wezig de heeren v. Dalen, Leemans en P. v. d. Pluijm, de 2 laatsten met kennis geving. De Voorzitter verzocht den secretaris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Benoeming van 2 leden voor de Commissie tot wering van Schoolverzuim. Candidaten waren le vacature F. H. v. d. Pluijm (gekozen-) A. Ansems. 2. Vacature- Chr- v. Krimpen (gekozen -G. C. v. Dijk. 2. Voorstel van B. en W. om de over eenkomst met de gemeente Raamsdonk, betreffende toelating van kinderen uit die gemeente op de O. L. Scholen in Dussen met een jaar te verlengen. Voorgelezen werd een gelijk raadsbe sluit door het bestuur van Raamsdonk betreffende kinderen uit Dussen. Aangenomen. 3. Wijziging verordening keeten op griendgronden. Aangenomen. 4. Schrijven van een deskundige in zake de school in Hank. Uit het voorgelezen schrijven blijkt, dat de deskundige adviseert eene nieuwe school te doen bouwen De kosten hier voor zullen bedragen f 25000. Uit het voorgelezen schrijven van het betrokken hoofd der school blijkt, dat deze zich geheel kan vereenigen met het advies uitgebracht door den des kundige. Wordt besloten dit punt aan te houden tot eene volgende vergadering. De heer Verschoor merkt op dat het beter is tot bouwing van eene nieuwe school over te gaan. Men krijgt dan subsidie van het Rijk wat men bij ver bouwing niet krijgt. De kosten zullen dan ongeveer f 5000 bedragen en boven dien zal eenige jaren later het gebouw toch weer onvoldoende blijken te zijn. 5. Ingekomen schrijven van den Eerw. beer Domine, houdende verzoek om een genomen raadsbesluit om aan het R. K. Kerkbestuur f 200 subsidie te verleenen, alsnog te willen vernietigen. Ged. Staten, tot wien adressant boven staand verzoek ook heeft gericht, vragen den raad in deze advies. Een schrijven dat het Gemeentebe stuur aan Ged. Staten zullen richten wordt voorgelezen. Hieruit blijkt, dat het Dag. Bestuur Ged. Staten er op wijzen, dat de gemeente verplicht is in de kosten van een hek tegemoet te komen, wijl door demping een onvrije toestand is gekomen. Aangezien het schrijven van adressant aan den laad ongezegeld is, kan het niet in behandeling worden genomen. 6. Schrijven van inwoners van de Baan, houdende verzoek om de Drie- brechtsche straat te verbetereu. Ook dit schrijven kan doordat het ongezegeld is, niet in behandeling komen. De heer Verschoor merkt op dat deze weg niet zoo wordt onderhouden als andere gemeente-wegefl. De Voorzitter zegt dat, wijl de Ca- pelsche weg altijd slecht is, de com municatie door die wegen tusschen het Land van Altena en de Langstraat toch van geen beteekenis is. 7. Ingekomen schrijven van het R K. Kerkbestuur houdende dankbetuiging voor de verleende subsidie. 8. Schrijven Ged. Staten houdende goedkeuring rekening 1907. 9. Idem, houdende mededeeling dat de Hoofdelijk Omslag van van Woerkom met 93l/2 cent is verminderd. Hiema gaat de vergadering uiteen BESOMEN. De prijs der boter, 1. 1, Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.25 de laagste f 1,16 De pr. der eieren was 3% cent. Van welwillende zijde kregen wij inzage van het feestnummer van »Het Turn- blad», waaruit wij het volgend opstel van de hand des heeren S. van Aken opnemen dat om zijne actualiteit en ée zaakkundige beschouwingen gewis onzen lezers eene welkome lectuur zal zijn. Redactie. Liebaamsoefealogen na den leerplichtigen leeftijd het maatschappelijk werk va* onze Turnvereenigingen. De 20e eeuw deed hare intrede onder de vlag van humaniteit, altruïsme en hygiënewarm voor de menschheid voelende groote geesten en financieel gezegende stellen hun persoon en hunne middelen in dienst der gemeenschap en tal van hygiënisten, met en zonder wetenschappelijk praedicaat, beijveren zich alles uit den weg te ruimen, wat de volksgezondheid in gevaar zou kunnen brengen. Poliklinieken, ziekenhuizen, vacantiekoloniên, sanatoria enz, enz., verrijzen alom gemeente, provincie en staat dragen op allerlei wijzen tot de oprichting en instandhouding daarvan bij. Elke menschenvriend zal zich onge twijfeld in deze verschijnselen verheugen, al kan bij dieper doordenken zijne vreugde niet ongetemperd blijven Want hoe dankbaar men ook voor dit alles moet zijn, toch blijft het feit, dat de behoefte aan dergelijke instellingen zoo algemeen gevoeld wordt, zeer bedroevend omdat het bewijst dat dat de volksge zondheid en dus de volkskracht, onaf gebroken door tallooze gevaren wordt bedreigd. De ziekte- en sterfte-statistieken en het groot aantal jongelieden, dat bij minimaal-eischen jaarlijks voor den mi- litiedienst wordt afgekeurd, wijzen maar al te welsprekend op toestanden, die dringend verbetering eischen. De meest verbreide en tevens de meest verderfelijke ziekte is tuberculose. De statistiek leert, dat in Duitschland jaar lijks 88000 menschen boven den 15- jarige leeftijd (d.i. 1/3 van het aantal sterfgevallen in dezen leeftijd,) daaraan te grondp gaan ruim 225000 personen worden tegen deze ziekte behandeld en als improductie voor de gemeenschap beschouwd. Volgens de statistiek, uitgegeven door het Departement van Binnenlandsche Zaken in Zwitserland, is de toestand ten deze aldaar geheel gelijk aan die in Duitschland. In ons land was in 1906 de totale sterfte van personen van 14 jaar en daarboven 50449, waarvan aan tuberculose stierven 7863 personen. Hoe gunstig dit sterftecijfer in verge lijking met dat van Duitschland en Zwit serland ook moge zijn, toch is het nog zeer belangrijk te noemen en met onaf gebroken belangstelling volgt men dan ook hier te lande alle pogingen, die gedaan worden om die vreeselijke, de volkskracht en de volksgezondheid on dermijnende ziekte te bestrijden en meer en meer wordt de overtuiging gevestigd dat eene voldoende hoeveelheid lichaams beweging een der meest werkzame be strijdingsmiddelen is. In de groote steden en de industrie centra, waar de strijd om het bestaan in hoofdzaak met geestelijke wapenen wordt gevoerd, eischen de verschillende beroepen veel te weinig of slechts zeer eenzijdige lichaamsbeweging. Een ge heele serie ziekten is het gevolg van dit gebrek aan lichaamsbeweging en de niet geheel uitgescheiden vermoeiings- stoffen, dein het lichaam achtei blijvende eindproducten der physiologische functiën veroorzaken de lusteloosheid, die bij tal van menschen gebrek aan arbeidslust en levensvreugde ten gevolge heeft. De krachtigste factor bij het ontstaan der tuberculose is het gebrek aan vol doende lichaamsbeweging. Veel meer dan door slechte voeding, gebrekkige woning, ja zelfs dan door de bedorven lucht, wordt volgens de onderzoekingen van den geneeskundigen Dr. Brehmer het lichaam door gebrek aan beweging voor de tuberculose gemakkelijk vatbaar gemaakt. De in menagerië* verblijvende wilde dieren worden, evenals de huis dieren, die altijd opgesloten blijven, zonder uitzondering tuberculeus. In Opper-Silezië en op IJsland is, in weer wil van den lagen levensstandaard, de tuberculose eene zelde voorkomende ziekte in de gevangenissen, waar ds gestraften goed gevoed en verpleegd worden, neemt ze met den duur van den straftijd toe. In eene tabriek werden 9°/o van de geïnterneerde arbeiders tu berculeus, terwijl van de werklui van deze fabriek, die dagelijks eenige kilo meters heen en weer moesten gaan, slechts 2% ziek werd. In een geheel gelijk aan de vorengenoemde ingerichte fabriek werden 40% der jonge arbeiders tuberculeusdeze brachten hunnen vrijen tijd op de slaapkamers door, ter wijl van de werkplaats, waarvan 9% en 2% ziek werden, de vrijen tijd aan lichaamsoefeningen werd besteed. Wordt vorvolgd. Interc. Telefoon 176. Fabriek van kunstledematen, breukbanden, buikgordels, rechthouders enz. Dagelijksch hierover te spreken, 's Zondag» van 10 tot 12 uur. TILBURG. Levert met eucces snelloopende volgens de nieuwste constructie Reparatiën en levering van Ballen, Laken, Queuën enz, spoedig en tot de minste prijzen. Vraagt teekeningm m prijsopgaaf. i■i.-.uwaMMB— Openbare vergadering van den gemeente raad op Maaudag 23 Maart 1908 des voor middags ten 11 uur. Voorzitter de Edelachtbare heer C. G. Verwiel Te ongeveer 11.15 nur opent de Voorzitter de vergadering aanwezig de heeren Broeders Klarkx, J. v. d. Heijden, Verwiel en J Groenen afwezig de heeren Both eu Brok. De Voorzitter verzoekt den Secretaris voor lezing te geven van de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goed gekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE 1 Ingekomen schrijven. a Verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim De Voorzitter Burg. m Weth. hadden de commissie er aan herinnerd dat het verslag over 1906 nog niet was ingekomen. Uit de voorlezing van de verslagen 1906 en 1907, blgkt dat het schoolverzuim minder voorkomt dun voorheen. 2 Ontwerp besluit tot het doen van af— nu overschrijving op de posten der begrooting di«D8t 1907. Wordt met algemeene stemmen besloten eenige posten af en over te schrijven- 3 Herziening der jaarwedden voor onder wijzers. Burg. en Weth. stellen voor de jaarwedde op het miniiua vast te stellen, zijnde voor onderwijzers met minder dau 5 dienstjaren f500 vau 510 dienstjaren f600, van 10—15 f675, van 15—20 f750 en van meer dan 20 dienstjareu f 825 Bij 't bezit vnu een hoofd acte wordt f 100 gegeven. Is deze acte ver plichtend gesteld en den ouderwijzer ouder dan 23 jaar dan wordt daarvoor f200 ver leend, doch zulks is alleen het ge\al wanneer meer dau vier onderwijzers van hijstand aan de school zijn verbonden. Een gehuwde onderwijzer, 28 jaar zijnde verkrijgt f50 als tegemoetkoming in de huishuur. Hrt Hoofd behoudt f 1050 evenals vroeger. Bij ziekte zal gedurende de 6 eersto maanden het volle salaris worden gegeveD, de daaropvolgende 6 maanden het halve bedrag en dan tal de raad nader bepalen. Uit de voorlezing van het schrijven inge zonden door de heeren v. d Hammen, Kem perman en van Liempt, blijkt dat deze den raad verzoeken het aanvangssalaris te stellen op f600, De Voorzitter. De heeren vragen om het aanvangssalaris op f600 te brengen. Ik geef volkomen toe dat f500 weinig is, doch da financiën laten niet toe, dat wij het doen. Met algemeene stemm .u wordt besloten de hreziening vast te stellen zooals deze door Burg. en Weth- is vastgesteld. De heer Klerkx Mijnbeer de Voorzitter, 't wordt hoog tijd dat de straat in orde wordt gebracht, want die is verbazend slecht. De Voorzitter. Ik heb hierover mot den Bur gemeester van Waalwijk reeds gesproken Wij moeten ons nu nog zieu te verstaan met de tram en waterleidingmaatschappij. Do steeg vooral is heel slecht. Ik zou dan voor stellen om de kc'ieu er heelemaal uit te gooien en dan geheel vernieuwen De opzichter van de provinciale wegen, mijnbeer de Brniju b«eft ook gezegd dat het 't beBte is om de straat geheel te vernieuwen. De kosten dezes raamde hij op f 200. De heer Broeders. Dat de straat zoo slecht is geworden kan toch alleen worden toege schreven aan de gravingen der waterleiding en gasfabriek. Die moeten er dan toch in tan goede komen. De heer Groenen. Moet de gasfabriek en de Waterleiding maatschappij wanneer deze de straat heeft opgebroken, deze niet iu haar vorigen toestai d terug brengen. De Voorzitter. Jawel, maar de eerste keer worden du steenen er niet zoo goed ingelegd, omdat daD nog te veel zakken. Later wordt dat beter gedaan Hierbij komt nog dat in do winter niet zooveel daaraan kan worden ge daan. De Burgemeester van Waalwijk heeft mij echter de verzekering gegeven, dat als de straters komen, hij ze eerst naar hier zal zenden. Ook over de Prov. weg zal ik nog wel eens spreken. Na nog eenige discussie sluit hierna de Voorzitter, onder dankzegging, deze openbare vergadering. BESOIJEN, 24 Maart. GOR1NCHEM. 23 Maart. L e aanvoer van granen was heden gering met gewoner handel. Kiatarwti I 8.80 9.10 roode dito 7,8b a 7.95 witte dito 1 7 80 a 8.Inl. rogge 7.40 a 7,50 Buitenl dito 7.35 a 7.50 gerst 5,10 a 5 20 haver 3,78 a 3,85 uivenboonen i 7,60 7 70 blauwe erwten 0.a 9.alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 135 runneren 12 nuchtere kalveren, 40 vette varkens en 567 biggen. le qual. Kaltkoeien i 180 A 260 Kalivaarzen 140 a 200 Guiete vaarzen 1190 k 140 Melkkoeien '175 a 220 1»/, jarige ossen f 80 a 12U Pinken f &0 ]0 Graskalveren 2o i 40 Nuchtere kaH. .6 1® Aangevoerd vette vaikens van 23 a 24 cl. per halt kilo, biggen van t 9,— 13.— per •tuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen fa en lammeren f a tDei stuk. Kippen f 1.— ti t 1.10 per stuk. Eieren 10.95 a 1.— per 26 stuks. Boter 60 65 ct. per kilo. ROTTERDAM, 23 Maart. Tarwe 9.65 a 1040 per 100 K.G Rogge was van f6.— tot 6.40 Gerst. Winter per 100 kilo f9.— 19.50 Zomer per 100 kilo f9.— a f9.40 en Chevaücr per 100 kilof 9 25 A f9.75 Haver per 100 k.f 7.50 7.60 Witte Boonen, van 8.— 9.50 Bruine boonen van 11.50 f 12.25 Blauwe Erwten naar kook kwaliteit erkochl ven f9.tot 9.75 en vertrouwdekook d.iarboven Koolzaad f A f (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Drunen 23 Maart. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik UEd. een plaatsje in Uw veelgelezen blad, bij voorbaat daarvoor mijn hartalijken dauk. Nu men hier dan daar wel eens hoort king- n over onvoorzichtig rijden van de ma chinisten der tram alhur, meen ik als tegen bdwijs het volgende mede te deelen. Toen ik voor eenige degen met paard en huifkar op 't Bossche veld was hoorde noch zag ik dat de tram mij achteropreed. Ik wuB juist op een gevaarlijk punt en te dicht bij de tramrails, doch zaer gelukkig voor mij kou de machine met alle kracht nog juist intijds tot stilaard gebracht worden, dauk zij iie activiteit van den machinist en d*n heer chef der remise te Drunen dio toe- vallig ook op de machine stond Waren zij niet zoo oplettend geweest, dan had 't moge lijk mijn dood kunnen zijn. Ik meen daarom dan ook verpliebt te zijn die heeren mijn diepgevoelden dank to betuigen hopende tevens dat deze mededeling zal strekkeu tot hunne eer en geruststelling van 't publiek. Ant. dk Gouw. Bond van R K. Werkliedenvereenigingen. Aan de Besturen der Afdeelingen. Geacht Bestuur, Op onze in Januari gehouden vergadering word alsafdeeliug van onzen Bond aangenomen de pa« opgerichte R. K. Leerbewerkersver- eoniging van Hilvarenbeek. Deze jonge ver eeniging is, zooals U reeds bekend is, kort na hare oprichting in een strijd gewikkeld, die zij niet he«-ft gezocht en waartoe zij niet het minste aanleiding heeft gegeven, 't Zal u bekend zijn, dat de schoenmakerspatroons aldaar huuue knechts met ontslag bedreigd 1 ebben, indien zij lid werden van deze R. K Vereeniuiging.'t Zal u bekend zijn, dat de patroons hunne knechts gedwongen hebben eeae verklaring te teekeneu, dat zij geen lid waren of werden wie die verklaring niet toekenden, zou met Vastenavond ontslagen worden. Ondanks alle tegenwerking en moei lijkheden bleven een ruim twintigtal de vereemging getrouw en deze werden om het lidmaatschap der vereeniging ontslagen. 't Zal onnoodig zijn over de kwestie Hil - varenheek breedvoerig uittowijden. Zij zal voldoende bekend zijn uit de circulaire en mededeelingen van het Dagelijks Bestuur van don Dioce8aueu Leerbewerkeraboud en uit de artikelen in de verschillende bladen er aan gewijd Waar het hier geldt een zuivereprincipieele kwestieeen aanranden van het katholiek vereenigingsrecht dezer tcerklieden en het trachten verhinderen van het totstandkoming tener Tl. K. Vakver eeniging daarbij hebber wij allen belang au raakt deze strijd onzen geheelen Bond, ja de heelt katholieke arbei dersbeweging. Hel Bestuur me-nt daarom bij deze krach- lig to moeten piolestteióu tegen de bande lingen der Hilvarenbeeksche patroons en wij zijn er van overtuigd, det onze afdeelingen alle met (lit protest zul Ion instemmen. Laten wij het echter niet enkel bij een woord van protest blijven maar voegen wij daarbij oen daad van protest door de uitge stotenen fiunnciee] ook te steunen. De patroons schijnen tot heden hardnekkig hun besluit te blijven handhaven Laten wij zorgen, dat de werklieden ook uan hunne katholieke veree niging blijven vasthouden, al duurt de strijd nog zoo lang Zorgen wij er voor dat het hen niet aan de zoo noodige steun ontbreke. Wij verzoeken onze afdelingsbesturen, dat zij in hunne vereenigingan en vakafdeelingon door hot oprichten van steunconaiteB of door het op andere wijze inzamelen van steungelden, trachten zooveel in hun vermogen is de R, K. Leerbew«rker8ver«eniging van Hilvareu— beek en de brondeloos gemaakte schoenmakers met hunne vrouwen en kinderen te helpen. Alle steungelden gelieve men op t® zenden aan den Heer A C. HOES, Hoefstraat, Tilburg. Steunt de uitgestotenen. Verdedig daardoor mede ons vereenigiDgsrecht. Hkt Centraal Bestuur, W. PEETERE, President. J. W. C. HERBOLDT, Secretaris.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 8