m 1 weede Blad. :n "Hbïknknla ik. ik. k. ik. ik, ik, Provinciaal Nieuws. Reclame. Nummer 27.Donderdag 2 April 1908. 3.1e Jaargang. oho van het Zuiden. «teedj rordrn P Ier „R K. Vereeniging tot Drankbestrijding bij en door bet Onderwijs en de Opvoeding" in het Bisdom 's Bosch. Hei Comité van Voorbereiding tot cp- richiing eener R K. Vereeniging tot Drank- bestrijding bij en door het Onderwijs en de Opvoeding in het Bisdom 's Bosch heeft de eer mede te deelen, dat op Dinsdag 21 April a.8., 3 u. n.m, eene vergadering zal gehouden worden in het gebouw der R K. Militairenvereeuiging te Bosch tot defini tieve oprichting van genoemde Vereeniging en tot vaststelling harer Statuten. Langs dezen weg noodigt het Comité tot bijwoning dezer vergadering uit de R. K. Onderwijzers en Leeraren, die in het Bisdom 's Bosch werkz*am zijn bij Lager, Middelbaar on Hooger Onderwijs of tot het geven* van dit ouderwijs bevoegd heid bezitten en degenen, die behooren tot het Toezicht of het Bestuur van inrichtingen, waar der gelijk onderwijs wordt gegeven. Zij. die genegen zijn tot de oprichting der Vereeniging mede te werken, worden verzocht, hun naamkaartje te zenden aan den lantstondergeteekende, waarna hun de Outwerp-Statuten der Vereeniging zullen worden toegezonden. Het Comité v.nd A. Baron, Hoofd der School te Hintham, vertegenwoordiger van den R K. O. B., H. C Brans, Leeraar a/h Gymnasium en de Rijks Hooger- Burgerschool te 's Bosch, J. G Onland, Onderdirecteur der Rijks- normadschool te 's Bosch, vertegenwoc rdiger der Dioc. Comm. in en door de school, M. Rath, Professor a/h Groot Seminarie te Flan n, L. van der Steen, Voorz en L. Simonis, Secr. van den B. D. D. te Bosch. De Troonopvolging. De 'lemps van Maandagavond bevat een brief van haar bijzondefen correspondent uit Den Haag over de Nedeilandsche troonopvolging. De correspondent nor mt hi t .?n ernstige kwestie met mogelijken inter nationalen terugslag. Na dc kwestie uiteengezet te hebben, -geeft de correspondent het resultaat weer fïn een onderzoek, bij bevoegde personen ingesteld over de kwestie van een o ogelijke I Grondwetsherziening ten deze en de richting daarvan. Waar voor drie jaar de Kroon geen bezwaar had tegen het stellen der f kwestie en dit zelfs aanmoedigde, zou'hans de koninklijke oppositie het groote bezwaar zijn tegen het stellen en op'ossen der kwestie. De correspondent noemt eenige redenen, die men geeft voor dien ommekeer. Wat de richting der herziening betreft, zou Van Houten niet afkeerig zijn van een f republikeinsche constitutie met een stad houderschap Kuyper meende, dat enkel de socialisten een republiek kunnen verlangen. Merkwaardig genoeg, zegt de correspondent, schijnt de groep van Borgesiu* deze meening te deelen. Kuyper zei Dog aan den corres pondent Waarom zou men niet Roemenië navo'gen, waar de souvereiuen zonder kinde rtal hun opvolger hebben geadopteerd en réeds doïn cons -creereu. De katholieke party zou ook zeer tegen den repub'ikeinschen staatsvorm zijn. Schaper ilr en ^an 'n begin republikeinen, achten |«V zich thans de handen gebond n door het in Nederland bijna geheel ontbreken van par lementair initiatief. Naar aanleiding van de artikelen 194 en 197 der grondwet merkt de correspondent opdoor thans niet te handelen, stelt men zich eraan bloot later voor een gesloten deur te komen. Veelnveer. Bij besluit van den Belgischen minister van landbouw is de invoer in België van drachtige koeien en vaarzen, niet ter on middellijke slachting bestemd en afkomstig uit Nederland, toegelaten langs de tolkantoren van Santvliet, Esschen (station), Esscben (dorp) en Weelde (station). Blijvend gedeelte. Naar de ,Arnh Ct." meldt, is door den minister van Oorlog nader bepaald, dat de miliciens, di j zich voor het vrijwillig verblijf onder de wapenen tot versterking van het blije:.d gedeelte hebben aangemeld, eerst op 4 April, in plaats van op 1 April onder de wapenen behoeven te komen. De ramp tad do Inglewood. Reuter seint uit Chritiania Onder de zeelieden, die bij de ramp met de Inglewood het leven verloren, waren ook twee Rotterdammers Van Laten en Johan nes Olsen. Het zeilschip Inglewood, van New York op weg naar Stockholm met een lading nafta en sedert eenige dagen op de reede van Mandal in Noorwegen liggende, heeft Zaterdag brand aan boord gekregen. Na een ontploffing zonk bet schip. Dertien man kwamen er bij om 't leven. Twee man werden door een kotter uit het water gered De gezag.oerder was aau wal. Atjeh. De corresponded van de N. R. Ct. te Batavia seint E-n klewaï gaanvbl op een troep onder sergeant-majoor Zijlstra in Tapa Toean werd zonder verlies afgeslagen. De vijand had 10 dooden. Een aanval van een bende van 60 man op de Ke.ude. te Kandang Kloeet werd door de bevolking zebe afgeslagen. De vijand had 18 dooden, waaronder een pauglima; 4 geweren werden buitgemaakt. Door een patrouille werden nog 7 vij inden neergelegd en 3 gevangen genomen. Spoorwegbockhandcl. Naar het Nbid. van het Noorden" ver. neemt is door de diiec'ie der Staatsspoor wegen een aanschrijving gezonden aan de directie van den spoorwegboekhandel, waa»in het openlijk te koop leggen ^an eenige tijdschriften in de boekenkast ia verboden. Wel is wear mogen deze boeken, indien er naar gevraagd wordt, verkocht worden, maar zij mogen niet tusschen de an 'ere bladen en hoeken, welke in de boekenkast liggen, voorkomen. Op den index zijn o a. geplaatst Das kleine Witzblatt, Frou-Frcu, Le Rire en dergelijke. Naar het blad Verneemt, zal het verbod zich tot nog meer bladen uitstrekken, tenzij gezorgd Word', dat zij zicll, d* illustraties in aanmerking genomen, niet te veel bloot geven. Het onderwerp van alle gesprekken te Zalt-Bommel. Wij beschuuwen de inwoners van Z.li- Bom mei zoo te zeggen als onze buren en wit voor ben belangrijk is, zal ons eveneens iutresseeren. Het volgende wordt thans druk aldaar besproken. De he,er J. de, Bic, wonende Kaïrenstraat 241 te Zalt-Bommel, meldt ons Ruim twaalf maanden heb ik geleden aan een vlij mende pijn in den rug en in de lendenen en stekm in de zij. Steeds was ik zwaar vermoeid en afgemat vooral 's morgeus bij liet opvtaan de urine zag er steeds onna- tuurlijk uit, nu eens was zij troebel met weel wit bezinksel dan weer donkerbruin en slecht riekend, Met mijn eetlust was het treurig gesteld eu vanwege de pijn kon ik dikwijls 's nachts niet slapen. Ik hebniet stil gezeten om van deze ziekte verlost te norden, doch al de voorgeschreven medicij nen en goede zorgen bleven zonder baat. Toen ik zooveel goeds hoorde omtrent Fosters Rugpijn Nieren Pilleu, liet ik hier van dadelijk een doosje, komen en mijn ver wondering was groot, toen ik reeds een paar lagen na de inname der pillen een groote verlichting bemerkte. Nadat ik drie doosjes van dit voortrdfelijk geneesmiddel gebruik' bid, was ik tot mijn onuitsprekelijke vreugde, geheel m al hersteld. Het eenige wat mij spijt, is dat ik dit h'ilzaarn geneesmiddel niet eerder gekend Jheh, want dan zou mij veel ellende bespaard geweest hebben. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te miken op elke wijze die U goed dunkt. De ziekte der nieren zijn te meer ernstig en ellendig, daar zij gewoonlijk niet begre pen worden het is slechts aan weinig men- schen bekend wat de nieren zijn, waar zij zich bevinden en wat hun werking is. Bij gevolg, wanneer zich een leeken van nier ziekte voo'doet (zooals rugpijn, troebel wa ter, gezwollen voeten eu handen, hiazen on der de oogen eD*.) wordt dit zee dikwijls voor een andere kwaal gehouden wat in- tusscheu de nierziekte tijd gerft zich te ont wikkelen in rheumatiek, w.vteizucht, suiker ziekte, eiwitverlies enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer de Bie gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en lijken koopers er op attent, dat op iedere doos de hmdteekming van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed.Orie Domoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel it f 1,75 voor één of f10 voor zes donzen. WAAL WIJK, i April igo8. Commissaris der Koningin. Maandag 11. vertoefde in onze gemeen te Zijne Excellentie de Commissaris der Koningin in onze provincieZ.H.Ed. Gestr. bezocht officieel des voormiddags de gemeente Baardwijk, namiddags de gen.eente Besoijen, in welke beide ge meenten door den heer Verdijk de ge meente administratie werd geinspecteerd, en uitstekend in orde werd bevonden. Z.Exc. gebruikte den lunch in 't hotel Verwiel alhier. Gustanf Adolf-Vereeniging. 11. Maandag werd hier opgericht eene afdeeling Waalwijk van de Nederlandsche Gustaaf-Adolf-vereeniging met aanvan kelijk 19 leden. Als voorzitter werd ge kozen de heer A Fetter, als secretaris penningmeester de heer J. Winters. Jubileum. Zooals wij reeds hebben kunnen me- dedeclen, is het heden 25 jaar geleden dat de gemeente de gasfabriek voor eigen rekening exploiteert. De heer J. van Dijck herdenkt heden mede den dag waarop hij voor 25 jaar tot directeur werd benoemd. De fabriek is voor deze gelegenheid smaakvol versierd. Wij werden tot onze spijt niet in de gelegenheid gesteld, de officieele plech tigheid naar behooren bij te wonen. Nochtans deelen wij zooveel mogelijk mede. Ongeveer half twaalf kwamen het Dag. Bestuur, de gascommie, 'n raadslid, be nevens eenige notabelen ten huize van den directeur bijeen. De WelEd. achtbare heer Burgemeester herdacht in eenige goedgekozen woorden met welke moei lijkheden de directeur heeft te kampen gehad en verder zijn rustelooze ijver daar waar het gold te werken voor de belangen en vooruitgang der fabiiek. Als ambtenaar van het grootste bedrijf der gemeente brengt hij hem dan ook gaarne hulde en offreert hem een stof felijk bewijs van erkentelijkheid, bestaan de in een eikenhouten schrijfbureau, de hoop uitsprekende dat de heer J. v. Dijck nog vele jaren aan het hoofd der fabriek zal mogen blijven staan. Zichtbaar aangedaan voor deze bewijzen van erkenning dankten de directeur den WelEdachtbaren heer burgemeester voor diens schoone woorden. Bij monde van den boekhouder gaf hierna de directeur een overzicht (wat men aan 't hoofd van ons blad ziet af gedrukt) van de explotatie der gasfabriek van af hare oprichting. Van tal van personen, vooral van col lega's uit geheel ons land en daarbuiten mocht de heer van Dijk blijken van belangstelling ondervinden. Heden avond ten «half acht uur zal de Harmonie St. Chrispijn een serenade brengen. Ook wij brengen den Heer J. v. Dijk gaarne als ambtenaar der gemeente onze hulde met zijne 25-jarige trouwe plichts vervulling en ijverige werkzaamheid. Rijksnormaallessen. De uitslag van het, den vorigen Zater dag ten overstaan van den heer districts schoolopziener gehouden toelatingsexa men tot de Rijksnormaallessen en de daaraan verbonden voorbereidende klas se alhier is geweest dat van de I5can- didaten voor de normaallessen 12 kon- ,den worden toegelaten, waarvan 10 leerlingen der voorbereidende klas, 1 van de Op School te Besoijen en 1 van id. te Waalwijk. Hunne namen en woonplaatsen zijn P. J. Bergmans, Waalwijk A. J. H. M. van Delft, id- H. Fooij, BaardwijkA. W. van der Hammen, BesoijenJ. C- de Jong, CapelleFr. Kemperman, Waalwijk; L. W. Klerkx, Besoijen Q. H C. Maas, BaardwijkC. J. A. van der Pennen, Waalwijk L. A. Spijkerman, id.A. J. Vos, Sprang en J. E. de Vries, Waalwijk. Van de 16 leerlingen, die zich aan gemeld hadden voor de voorbereidende klasse, was 1 niet opgekomen, de 15 geexamineerden werden allen toegelaten. Deze zijn J. Brugmans, Th. P. Boter- mans, H. C. van Eeten, M. N. Klerks, A. J. de Kort, F. A. Pulles en A. C. Spijkerman, WaalwijkG. C. Both, J. A. Verstijnen en C. A. Madiol, Besoijen C- Kleijn en A. A. van Oosterhout Sprang; J. J. van der Waals, Vrijhoe ven— Cappel en A. M. Verhoeven, Ca pelle. BAARDWIJK. Heden-morgen om negen uur arriveerde alhier de Hoog Edelg. heer Commissaris der Koningin. Aan het raadhuis werd Z H.E.G. ont vangen door burgemeester en wethou ders. Nadat het onderzoek naar de ge meente administratie, die in uitstekende orde bevonden werd, was afgeloopen, vertrok de Commissaris om elf uur naar Bezooien. Een tweetal poldermannen waren gepasseerden Maandag aan de zwier. Doordat ze als trouwe drinkebroers gearmd door de straat zongeD konden ze het evenwicht nog al houden, en waren ze misschien behouden op plaats van bestemming aangeland, maar doordat koning alcohol hen het hoofd had weten te verduisteren verklaarden ze tegen een ieder van geen 12 politie bang te zijn, daar ze met hunne messen zoo'n getal wel konden klaarspelen, Ze werden echter door onze politie, waar naar het schijnt niet mede te spotten valt, eenvoudig in de doos gestopt, zonder dat het lemmet van hunne wapens in desonder is geraakt. Later vernamen we dat die zelfde heeren verdacht zijn zich een flesch cognac hebben weten toe te eigenen zoodat ze gisteren van hun, werk zijn gehaald door de marchaussées en zich bij gevolg daar nu ook voor te ver antwoorden zullen hebben, voeg daarbij nog een verkeerden naam opgeven dan hebben ze alles bij mekaar nog een beetje in 't vet. Gisteren werd een koopman in naalden die in een vlaag van dronken schap allerlei vloeken en verwenschingen tot het publiek richtte onder 't raadhuis gebracht waar hij tot van morgen vrij logies opliep. Dat duivelsche vocht 1 Vervolg tHanze-vergadertngte Drunen. Daarna nam Dr. Nouwens 't woord Deze begon me.t te zeggen, dat hij als 't' Waie zich in' Drineh réèds geheel thuis gevoelde, 't was hem zeer aange naam geweest te hooren dat hier reeds met zulke goede gevolgen is gewerkt en dat er verschillende reeds deelgeno men hebben aan den cursus boekhouden dat de goede vruchten die de midden standers reeds van de Hanze geplokken hebben, voor een zeer groot gedeelte te danken is aan den steun der Eerw. Heeren Geestelijken, maar ook aan 't Be stuur, dat hier ook een zware taak te vervullen heeft gehad en meermalen de leden persoonlijk heeft moeten bezoeken. Daarna besprak hij het voortzetten van het onderwijs in boekhouden, dat het nu zoo gemakkelijk is daar men nu niet meer naar 's Bosch of Waalwijk behoeft te gaan om zoo iets te leeren, dank zij vooral daarvoor 't Gemeentebestuur, die door zijne flinke subsidie veel daartoe heeft bijgedragen, 't Bestuur gaf hij in overweging 't volgend jaar een meer uitgebreiden cursus te doen geven voor personen boven de 15 jaar. Die cursus moet gegeven worden door twee leera ren waarvan de een in 't bezit moet zijn van een acte boekhouden M. O. en de ander hoofdacte L O. Er zal les gegeven worden in 't lezen, rekenen, Ned. taal, enkel en begin dubbel boekhouden, handelsrekenen, handelsrecht enz. ook handelsaardrijkskunde waarmee bedoeld wordt de voornaamste producten te kennen welke de verschillende landen voortbrengen, waar de grootste markten daarvan zijn en hoe ze het best en voor- deeligst geimporteerd kunnen worden. De kosten van zoo'n cursus zijn ver schillend, hij meende echter dat voor deze gemeente een van f 400.— vol doende is. Op aanvraag, welke voor 1 Mei gedaan moet zijn geeft het Rijk eene subsidie van 1/j der kosten dus f 200,de pro vincie 25 met een maximum van f 100,en wanneer nu de Gemeente nog wat bijdraagt, dan blijft er voor de Hanze slechts een klein gedeelte over. Het nuttige van vakonderwijs stelde hij daarna in 't licht. In Zutphen is zoo'n vakschool opgericht in Amsterdam 2, in Duitschland zijn er voor jongens 10, waarom zoo vroeg spreker, zou er hier in Drunen ook niet een opgericht kunnen worden, men zou dan 's avonds gedu rende een week of drie onderwijs kunnen krijgen om 't fijne van het vak te leeren en ofschoon er hier zeer goede zijn, zal er voor velen nog wel iets te leeren vallen. Zij die nog zoogenaamde kwade schuld hebben gaf hij den raad, lid te worden van het incasso- en informatie bureau dat kost f 3.50. Gedurende het afgeloopen jaar is 44% der aangeboden vorderingen door middel van het incasso bureau geind Ook over den coöperatie ven aankoop zou hij een woordje spreken. Hij waarschuwde echter dat dit een gevaarlijk spelletje was en verleidelijk daarbij, eerst willen zij geen lid worden en zijn ze lid dan meenen zij dat 't niet noodig is zich bij de andere afdeelingen aan te sluiten, maar begrijpen zij dan niet, dat, wanneer men met 5 personen gezamentlijk aankoopt en daardoor voor deel behaalt men, dat zeker en nog meer doen zal wanneer 80 personen samen werken, daarom gaf hij ernstig in over weging zich aan te sluiten bij 't centraal magazijn te Tilburg. Er zijn er 80 aan gesloten en de gemiddelde omzet is f50.000. Om lid der D. E. C. I. te worden moet men 4 aandeelen nemen van t 50.waarop f 60.volgestort moet worden. Als voorbeeld haalde hij aan dat ver leden jaar door de gist-verkoopers t 1000.- winst gemaakt is, terwijl zij inkochten tegen denzelfden prijs als anderen Daarna besprak hij nog een oogenblik het rabatzegel-stelsel, hij zag gaarne dat door 't Bestuur strenger op getreden is door hare bepali»g, dat van afjanuari 1908 alleen rabatzegels gegeven worden bij contante betaling, wanneer de menschen maar eerst er aan gewoon zijn, dan zullen zij het voordeel van rabat wel inzien, vooral dan, wanneer iij opw'teind van 'tjaar hun boekje inwisselen. Ook het lezen van 't week blad der Hanze dat slechts f 1,kost bij vooruitbetaling, kon hij niet genoeg aanprijzen en mocht het te duur zijn voor een persoon, welnu doet het dan met 2 of 3 te zamen Ten slotte spoorde spreker de leden aan steeds eendrachtig samen te werken om zoodoende, als onderdeel der Kath. Sociale actie, een machtig leger op de been te brengen, tegenover de steeds grooter wordende legermacht der socialisten. Steunt zoo veel mogelijk die Kath. sociale actie, getrouw de leiding van Uw Bestuur en blijf steeds te leus der Hanze indachtig »Eerlijk in handel, Christelijk in wandel.* Hierop nam de ZeerEerw Heer Cou- wenberg adviseur het woord, hij dankte Dr. Nouwens voor zijne zoo schoone lezing en gaf de leden de verzekering dat hij alles zou in 't werk stellen om de Hanze te doen bloeien. Als lid werd aangenomen de heer J. Sikkers alhier. NIEUWKU1K. Het bestuur van het waterschap de polder van Nle.uwkuik en Opsenoprt (tiendhp/Ser in d$ze gemeente) heeft den WelEd. heer Canters, notaris i te Drunen. het afkoopen der tienden opgedragen. Op 13 April a.s. des 's avonds om 7 ure zal genoemde heer hierover eene lezing houden in de school der Eerw. Zusters. VLIJMEN Zaterdag morgen werd door B. en W. alhier aanbesteed het bijbouwen eener kamer aan het schoolhuis der 2e openbare school in deze gemeente. Ingeschreven werd door J. Van Stukkum Vlijmen voor f 547, Ant Van Gooi 535, P. Van Stokkum >519, Wed. J. A. Luyben en Zoon 478, W VaH Ooijen 435,75 Aan den laagsten inschrijver gegund. HEDIKHUIZEN. Brand. Zaterdag middag omstreeks 12 uur werden de bewoners opgeschrikt door het geroep van brand. Het bleek, dat bij den bakker, winkelier en herbergier v. d. Westerlaken brand was ontstaan. In een oogwenk stond de kap, die met riet gedakt was, in lichten laaie De scherpe wind blies het vuur sterk aan en een zee van vonken viel op de nabijstaande woningen, ea doordat de daken hars droog waren, raakte de arbeiderswoning van J. v. d. Linden mede in brand. Bijna tegelijk begon het rietendak te branden van de woning van Van Geffen, aan de overzijde der straat gelegen. Spoedig bleek, dat uit een van de drie woningen niets te redden viel, zoo snel ging het vuur voort. Terwijl deze woningen in vlam stonden, vlogen vonken op het huis der kinderen Timmermans, op pl.m. 100'M verder gelegen. Hoe ijverig de spuitgasten zich weerden, ook dit pand, met riet gedekt, kon niet behouden worden. Met bijna bovenmenschelijke inspanning wist men den brand tot dit perceel te beperken. Het vuur greep ook hier zoo snel om zich heen, dat alles van den inboedel verloren is gegaan. Het vee kon nog losgesneden worden, doch 9 stuks, meest jong vee, kwamen in de vlammen om. De 4 huizen met inboedels, uitgenomen het vee waren allen verzekerd, doch laag, zoodat allen veel schade lijden. Èen woord van lof mag niet onthouden worden aan hen, die de brandspuit be dienden, daar het toch aan de groote krachtinspanning te danken is, dat de ramp niet nog grootere afmetingen heeft genomen. CAPELLE 30 Maart. Ouder de geslaag- den voor de R. n. 1. te Waalwijk behoort ook J >ba. de Jong, alhier, leerlinge der O. Sch. in de Kom. RAAMSDONK (Dorp) 31 Maart. Naar wij vernemen aal het hulppostkantoor der posterijen verplaatst worden naar de tegen overstaande wouiüg vau Mej de Wed. Rubbens. Zaterdagavond werd ten huiae van den heer M. v. d. Eeden een varkeusfonds opgericht. 2 5 leden traden toe. Het bestuur bestaat uit de heeren J. Daioen (le Voorz.) B. Oomen (2e Voorz.), A. v. Amelsfoort (Secr..penn.), M. Kanters (le Comm.) eu J. Buiks (2e Comm.). Iu het café van den heer P. Broere werden gisteravond ingezet. Het huis en erf van Mej. Ad. de Beer door P. Fijneman Azn. voor f 735. Het huis en erf van Mej. De Wed. D. Jansen door P. Oort voor f 610. Het huis en erf van Mej. De Wed. Van Helvert door P. Heere voor f 200. Gisteren was bij de gehouden aanbe steding van een woonhuis voor den heer F. Verschuren de laagats inschrijver F. Roovers te Waspik voor f 4555. RAAMSDONKSVEER. Schadepost. De heer M. Konings landbouwer alhier kwam gistermorgen tot de onaangename ontdexking dat een best jong paard, hetwelk hij voor eenige weken had aangekocht, des nachts gestorven was. Het leed aan kwaden droes. Zondagnacht zijn van een boot van den Heer Ver&chure alhier een viertal kazen ontvreemd. Door de politie wordteen ernstig onderzoek naar den dader ingesteld. DUSSEN, 31 Maart '08. De in Maart vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente bevat 483 kiezers voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, 432 voor den Provin ciale Staten en 428 voor den Gemeenteraad. R. K. Munnen vereeniging »0ns Belang." Zondag jl. werd door bovengenoemde vereeniging een vergadering gehouden in het schoollokaal der Eerw. Zusters. Ten 5 ure opende de Voorzitter de Heer Th. van Moergestel op de gebruikelijke wijze de vergadering eu kwam hierna terag op het onderwelp, reeds in een vorige ver gadering besprokeD, het tot stand brengen van een cursus in bjekhouden. Nadat spreker nogmaals een en andsi had uiteen gezeten nog enkele personen in deze hnnne gevoelens hadden te kennen gegeven, werd besloten de jongelui hiervoor aan te zoeken en indien het gewenschte aantal bij elkaar is, de subsidie van rijk en provincie aan te vragen eu alsdan een cursus tot stand te brengen. Hierna werd besproken het grootte nut van het voO'bereidend militair onderricht E-n eu ander werd uitvoerig besproken en werd besloten de voor deze cursus in aan- 1 I I

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 5