Zondag 5 April 1908 Nummer 28 Tweede Blad Pan de kinderen op den dag hunner Aprilgrappen Uw hart toch werd tempel en woonplaats des Heeren Opnieuw weer gewijd ter onsterfelijkheid 1 Gods Lichaam en Bloed kwam Uw ziele vermeeren Met gunsten, gena, zelfs door Eng'len benijd. Is 't wonder, dat velen thans trillen van vreugde Op deez' ook voor hen zoo gewichtigen dag, Nu 't goud van Gods liefde, het zilver der deugden, Bevoorrechte wezens, versieren U mag O, 't is mij, als hoor ik Gods stem in U fluist'ren >Bied, kind, nu het offer Uws harten mij aan, »Bemin Uwe Ouders, w'l graag naar hen luisteren Opdat het in alles U wel moge gaan. »Breek nooit het verbond met Uw Heiland gesloten 1 Bewandel steeds zuiver de Christ'lijke baan 1 Wees lijdzaam, geduldig, in vlijt onverdroten, »Dan blijft tusschen Ons eeuw'ge vriendschap bestaan »Dan leidt mijne hand U op veilige wegen, »0f schraag ik Uw krachten in moedigen strijd; Omzweeft dag en nacht U m'jn hcmelsche zegen >En wordt U op aard reeds een Eden bereid »Dan, wil ik ook gaarne de bede verhooren, >Tot mij dezen morgen zoo vurig gericht, »En U met Uw Ouders in d'Engelenkoren >Eens boven doen jub'len in' 't Eeuwige Licht A. C. v. D. HEIJDEN Lichaamsoefeningen na den leerplichtigen leeftijd het maatschappelijk werk van onze Turnvereenigingen. Het schijnt ook in onze pers gewoonte te worden zich aan Aprilgrappen te wagen. Zoo heeft «de Telegraaf» hon derden menschen naar de N. Z. Voor burgwal bij de St Nicolaassteeg gelokt, die meenden, dat zij het in drie weken in elkaar gezette nieuwe gebouw van glas en beton per auto zouden zien overbrengen en vervolgens op het door brand geteisterde gebouw zouden zien plaatsen. De lezers van de »Echo» (Amster- damsche s. v. p.) stroomden samen in het Vondelpark, waar een geneeskrachtige bron was ondekt, zelfs buitenlandsche bladen liepen er in. Sommige voegden hieraan zoowaar hatelijkheden toe aan het adres van de Amsterdamsche Badeort. i In Haarlem kwamen de menschen op de Groote Markt samen om te zien, hoe Coster's standbeeld gebronsd zal worden. Nog meerdere zouden te melden zijn, doch de lectuur, hoe aardig ook, zou werkelijk te uitgebreid worden. Laat ons liever even nagaan, hoe dat gebruik toch in de wereld gekomen is. Deze vraag stellen is makkelijker dan ze te beantwoorden. Immers de geleerden zijn het er nog niet over eens, hoe zouden wij het dan in een paar regels uitmaken. In 't algemeen kan er van gezegd worden, dat in het volksgeloof deze dag vroeger vrij algemeen gold voor een ongeluksdagwat op dien dag werd aangevangen, moest mislukken, op dien dag gesloten huwelijken werden

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 5