Derde Blad. buhenlanik Provinciaal Nieuws Duitdchland Engeland. Rusland. Reclame. blNNF.NLA.iJ). Hammer 34, Zoi.Ja* 26 April 1908. te id an or en Let aatst JAARMARKT te Waalwijk op Donderdag 30 April a. s. I 31Jaargang. De Echo ran 5 XI a J ill. 2.30 2.65 3.45 3 50 4.15 5 5.30 5 50 6.10 6 20 6 45 tVifltflHiil'BlB lillBM I IIBIMUHKmMK Wij moeten, hoe ongaarne ook, nog eens terugkomeniiop de beruchte zaak Voor de schsprurechtbank te Müuchen is gisteren een nieuw Harden-proc-s behan deld, lu dit geval vras de journalist zelf de klager en beklaagde een collega van hem uit München, dia van hem verleid had, dat Harden een millloen van prins Eulenburg gekregen h»d, naar luidt van het algeiueeue Zeggen op deza mauier was Harden er toe gebracht, zei men, dat hij teualotle zijD aantijgingen ten opzichte van Eulenburg niet had waar gemaakt, en dat hij in het tweede proces betrekkelijk zoo'n verzoe ningsgezinde houding ten opzichte vau den prins had aangenomen. De beklaagde Siadeler verklaarde slechts melding gemaakt ta hebben van het toen maals algemeen rondgaand gerucht, lu ieder geval had het hem getroffen, dat Harden niet alles gezegd had, wat bij zei- de te weten. Waarom niet? Nadat de zittingen «oor het publiek ge sloten geworden waren, besliste de recht bank, dat Harden bewijzen mocht iret licht zinnig gehandeld te hebben bij zijn optreden tegen Eulenburgnie' laf, maar correct. Er werdeu uu eeuige getuigeu gehoord, die zeer verzwarende verklaringen omtrent Eulen burg aflegden. Men zou bijna zeggen, dat op grond van die verklaringen een geding tegen Eulenburg wegens meineed (hij toch heeft onder eede verklaard niets te weten van de tegen hem ingebrachte beschul digingen), groote kaus op een veroordeeling zou opleveren. In de motiveering van het vonnis kaam de voorzitter der reoh'bank dan ook tot de erkenning, dat het Harden volkomen gelukt wa» het uewijs te leveren, dat hij maternal tegen prins Eulenburg in handen heeft gehad. Siadeler werd veroor deeld wegen» buleedigiug ».ot 10 mark boete ot tien dagnn gevangenisstraf, terwijl Harden het vonuis op zijn koelen mag publi- ceeren in bekUagdes eigen krant, de Neue Freit Volkszeituug. Boveadi -u moei S.aielei de kosten van het proces betalen. De Temps keert sonder voorbehoud de verklar ngen betreffende den status quo in het gebied der Noordzee en dal der Oostzee goed. De overeenkomst heeft aldus hel blad voor Nederland, Zweden en Denamarkeu eeu onbetwistb-re waaide. De Nederlanders sul en er een uewjji var de eerlijkheid der Duitache polis.icic te huu Den opzichte in zien, eeu bewijs, d«i zekere ongerustheden zal wegnemen. De l'eoips eindigt aldus: De uitinuutende bedoelingen en de uitwerking zu ten waarschijnlijk heil- zamen invloed oefenen. Hoewel do orereen- komsteu niets zijn dan een uiliug van goe len wil, zullen zij toch bijdragen tot de hand having van den vrede iu Europa. Campell Bannerman, de pas afgetreden premier is overleden. Alle bladen bevatten sympathieke artikelen aan Bannerman's adres. Gister morgen waren op de meeste clubs in West-End en op de publieke gebouwen de vlaggen halfmast uitgestoken. De begrafenis zal plaats hebben in Schot land, op het kerkhof, waar ook de echt- genoote van den overleden minister be graven ligt. Van te voren wordt het stoffelijk overschot in de Westminster Abdy gebracht, waar Maandag een rouw dienst plaats heeft. De uitslag van de verkiezing in N. W. Manchester is, dat Winston Chur chill werd verslagen. De cijfers zijn Joynson H'cks (unionist) 5417, Winston Churchill 3988 en Irving (socialist) 276 stemmen. Dc militaire kwestie ia Rusland. De Doema-commissie voor nationale verdediging heeft het recruten-contiHgent verminderd met 12,000 man.en gebracht op 457,332 man De kwestie om de Joden van den militairen dienst uit te sluiten werd uitgesteld tot het algemeen onderzoek van de Jodenwetgeviag. Vierhonderd kozakken met geschut zijn Perzië binnengetrokken en hebben gevechten geleverd tegen de Koerden, van wie er vele sneuvelden. De Russische troepen hebben Vrijdag Perzische dorpen met kanon beschoten. Vele menschen, ook onschuldigen, kwamen er bij om. Een aantal dorpelingen heeft de wijk naar de bergen genomen. Urilï ^-uss'sc^e c°maundant heeft Zater- dag aan zijne regeering geseind, dat hij op Perzische gebied bleet en daar zijn hoofdkwartier opsloeg. Er is last gegeven, om in allerijl uit 'worde ^alcoe versterkingen te zenden, daar de panislamietische beweging het geheele lap 4* Kaspische gebied in gevaar brengt. Ook aan de Turksche grens bij Kars is de toestand dreigend. Generaal Misjtsjenko, de held van den oorlog met Japan, gaat er met de ruimste volmacht heen. Te Balachany is een kassier, die geescorteerd werd door vier soldaten, aangevallen. Hij en twee soldaten werden gedood, de twee andere soldaten en een aantal werklieden werden gekwetst. Een klein deel van de 24,000 roebel, die de kassiet bij zich droeg, is slechts gered kunnen worden. Naar men uit St. Petersburg aan een Engelsch blad seint, zijn volgens ambtelijke opgaven niet minder dan 24,275 menschen in den loop van 1907 verbannen. Generaal Linewitch, opvolger van generaal Koeropatkin als bevelhebber van het Russisch leger in den jongsten bloedigen oorlog, is te Petersburg over leden. Hoever is bet hier vandaan? Een onlangs voorgekomen geval te Gorin- chein is viij belangrijk. Daar ht t zoo dicht in de buurt gebeurd is, achten wij het vsii belang te publioeeren Hier is het. De heer H Zillig, wonende Hc-renlaanije 318 te Gorinchem, meidt ons: Sedert ge- ruimeu tijd had ik voortdurend verschrik kelijk pijn iu den rug en m de lendenen. Bij mijn werk was di' Zeer lastig want iedere keer wanneer ik bukken moest, was de pijn bijzonder hevig. Toen ik vernam dat Fosters Rugpijn Nieren Pillen voor rug cn lendenpijn zulk eeu speciaal en afdoend middel was, wenschie ik hier dadelijk ge bruik van te maken en de uitwerking eveQ vlug als krachtig, want in één week was ik totnal genezen en sedert dien tijd héb ik niets meer van mijn vroegere pijn gevoeld. Proelonderviude ijk kan ik dit probate middel aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Verwaarloos nooit een pijn iu den rug, gij d nkt dat het een lichte ongesteldheid is, inaar in werkelijkheid zijn het uw nieren De natuur waanchuwtlJ op deze wijze dat Uw pieren de belangrijkste Uwer orgamu zaak zijn en hd p vragen Zijz.iuover- »deu geworden en kunnen hun werk niet meer volbrengen. Daar de nieren de ver zamelplaatsen van hrt lichaam zijn, is hei hun werk hei bloed te filiereeren en scheiden zij 30 gram onzuiverheden af per 24 uur. Indien zij hiertoe niet in staut zijn, hoe pen zich deze onreinheden op in het gestei, loordringm het geheele lichaam en veroor zaken rh uuiatiek neuralgie, heuppijn, jich', lendenpijn, hartzwakte, scheele hoofdpijn, fl.uwic-n enz. Verzeker U dat men U de echte Foyer's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de hr. Zdlig gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent", dat op iedere doos de hanatcekening v»n James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed.Órie-Dumoulin, Markt. Toezending geschindl franco na ont vangst van postwissel ifl,75 voor &n of flö.voor zes donzen. n «teer Het Noordzee verdrag. Blijkens den officieelen tekst der Noordzee-conventie dat thans is gesloten, heeft zij ten doel met betrekking tot de kuststreken der Noordzee de handha ving van den tegenwoordigen territori- alen status quo te verzekeren. De contracteerende Mogendheden ver klaren besloten te zijn de soevereine rechten van elk op haar gebied onge schonden te bewaren en wederkeerig te eerbiedigen. Voor het geval, naar de meening van eene der regeeringen, de tegenwoordige territoriale status quo door eenigerlei gebeurtenissen bedreigd mocht worden zullen de Mogendheden zich met elkan der in verbinding stellen, om zich bij eene overeenkomst te vei staan nopens de maatregelen tot handhaving van den status quo hunner bezittingen. De verklaring betrekkelijk deze over eenkomst zal nooit kunnen worden in geroepen waar het geldt de vrije uitoe fening der soevereiniteitsrechten der contracteerende partijen op hare bezit tingen. Het is onderteekend door Duitschland, Frankrijk, Engeland, Noorwegen, Dene marken, Zweden en Nederland. De Koniogin en de Prins in Amsterdam. Het koninklijk echtpaar brengt thans zijn jaarlijksch bezoek aan de hoofdstad, waar zij vol enthusiasme ontvangen zijn. Verschillende bezoeken aan stichtingen, industrieele ondernemingen, mailbooten zijn gebracht, tal van audiënties verleend. Dinsdag wordt een bezoek gebracht aan Zaandam. Prins Hendrik en de LAndhnuw- Donderdagmiddag, te twee uur, is ten Paleize, te Amsterdam, de aangekondigde bijeenkomst gehouden, waai toe Prins Hendrik het initiatief had genomen. Op 2 April toch zond de Prins aan de voornaamste vereenigingen op land bouwgebied een schrijven, waarin de besturen dier vereenigingen werden ver zocht een of twee afgevaardigden te zenden naar een bijeenkomst, te houden op 23 April te Amsterdam, ten einde te komen tot de stichting van een Landbouwtentoonstellings-comité. Tot de vereenigingen, welke een uit-, noodiging ontvingen, behoorenhet Nederlandsch Landbouw Comité, de provinciale Landbouwmaatschappijen, de lloerenbonden, het Nederl Paarden stamboek, de Provinciale regelingscom missies voor de Paardenfokkerij, het Nederlandsch Rundveestamboek, de Pro vinciale commissies voor de Veefokkerij, de Nederlandsche Heide Maatschappij, de Vereeniging tot bevordering van de Bijenteelt, de Vereeniging tot bevorde ring van de Pluimveehouderij en Tamme Konijnenteelt (V. P N.) en de Federatieve Nederlandsche Zuivelbond (F. N. Z.) Tegenwoordig waren de minister van landbouw, handel en nijverheid, de heer A. S. Talma, voorts de heeren H. J. Lovink, directeur van Landbouw, T. B. Löhnis en P. van Hoek, inspecteurs van den landbouw. Totaal waren er een 70 afgevaardig den. Prins Hendrik opende de vergade ring met een uitvoerige rede, waarna ook nog minister Talma het woord voerde. Besloten werd tot stichting van een nieuwe vereeniging: De Nederlandsche Landbouwvereeniging*, waarvan het hoofdbestuur zal bestaan uit elf leden, uit elke provincie één. Er werd gevormd een comité onder voorzitterschap van Z. K. H den Prins en 11 leden, terwijl een secretaris er aan zal worden toegevoegd. De namen der leden die in 't comité zitting hebben, zijn: voor Limburg Jhr. Mr. Ruijs de Beerenbrouckvoor Gro ningen J P. Westerdijk voor Friesland Baron v. Weideren Rengeis voor Drente J. Blom voor OverijsselBaron v. De- dem voor Gelderland Mr. Ridder van Rappard voor UtrechtC. J. Kneppel- hout van Sterkenburg voor Noord-Hol land J- Breebaart Kzn.; voor Zuid Hol land F. Kortewegvoor Zeeland De Culot des Curiers voor Noord-Brabant Mr. Verheijen- Van Estvelt. Handel met België. In het eerste kwartaal van dit jaar bedroeg onze invoer naar België circa 18 mill, kilogr.. meer dan in het over eenkomstige tijdvak van 1907. Onze ge heele invoer bedroeg 253,137,449 kilogr. voor eene waarde van circa fr. 62,5 mil lioen. De uitvoer van België naar ons land bedroeg 474,784,504 kilogr. of ruim 32,5 mill, kilogr. meer dan in het eerste kwartaal van 1907. De uitvoer naar ons land vertegenwoordigde een waarde van ruim tr. 66 mill. Wij zonden naar België voor ruim fr. 5 mill, levend vee, voor fr. 3 mill, boter, voor fr. 4 mill, koffie voor circa fr. 3 mill, groenten, voor de zelfde waarde aan granen, kaas, visch en tabak. België zond ons 84,5 mill, kilogr steenkolen, 39 mill, kilo kunstmeststoffen 48 mill, kilogr. granen, 93 mill, kilogr ertsen, 51 mill, steenen, 4 mill, kilogr glaswerk. De invoer van granen is sterk toegenomen, die van linnen en katoenen stoffen, ijzerwerk en alcoholische dran ken is verminderd. Lupuslijders. De Nederlandsche Vereeniging tot Hulp aan Lupuslijders te Amsterdam hield hare gewone driemaandelijksche bestuursvergadering, ter behandeling va de nieuwe aanvragen voor onderstand aan lupuslijders Sedert hare oprichting heeft zij sub sidies toegekend aan 36 patiënten, wo nende in de provincie Noord-Holland 24 in Utrecht, 19 in Geldeiland, 17 in Noord-Brabant, 15 in Zuid Holland, in Friesland, 7 in Overijsel, 6 in Zeeland 5 in Drente, 2 in Limburg Het aantal lupus patiënten, waaraan zij subsidie toe stond, is dus geklommen tot 148. Aanvragen om hulp moeten worden gericht tot den secretaris, den heer den Tex, Heerengracht 318, Amsterdam Het conflict te Krommenie. Naar Het Volk verneemt hebben de arbeiders te Krommenie besloten den »strijd" tegen de vennootschap Verwer die zich intusschen van nieuw per soneel voorzien heeft op te geven. Er zijn 50 slachtoffers. Winterulfcvaerlng te verdeden tot ion- dag 10 Mei. Van de medewerking der heeren L. de Moreé en Zandbergen is Oefening en Vermaak ook op dien datum verzekerd Waalwijks Belang. A.s. Dinsdagavond ten 81/» uur zal de vereeniging Waalwijks Belang eene algemeene vergadering houden in de zaal »Musis Sacrum.* Manoeuvres. Naar wij vernemen vertoeven op 't oogenblik in 't hotel Verwiel, de luite-, nant-kolonel d'Hannecourt, commandant der Nieuwe Hollandsche Waterlinie te Utrecht, met nog een tweetal officieren. Dit verblijf staat naar wij vernemen in verband met de in September a.s. te houden manoeuvres in Noord-Bra bant, speciaal in de streek tusschen Gorinchem en Loonopzand, welke streek door bovengenoemde heeren thans wordt verkend. Vakverecniging. Zondag 12 April hield de Schoen- makers-vereeniging haar gewone twee- maandelijksche vergadering; de opkomst vt as maar matig. Er werden 22 nieuwe leden geinstalleerd. De voorzitter bracht een warm woord van dank aandenpte- sident der R. K. Werkliedenver., den Leo-Bond, vooi zijn ijver om de vakver- eeniging tot steeds hoogeren bloei te brengen. Daarna voorlezing van de notulen der vorige vergadering, welke werden goedgekeurd. Uit het halfjaar erslag van den Perningmeester bleek, dat er was ontvangen met inbegrip van het batig saldo fl. 348,35. uitgaven fl. 209,batig saldo fl. 139,35. Punt 3 der agenda, aanneming van hospitanten, Inleider was de voor- itter. Na drukke bespreking werd het voorstel met algemeene stemmen aange nomen. Een artikel, dit punt betreffende, dat reeds de Bisschoppelijke goedkeuring heeft, zal in de statuten en het huis houdelijk reglement worden ingelascht Punt 4. Opzeggingstermijn, welke in acht genomen moet worden bij ver andering van patroon. De voorzitter stelde een termijn van 14 dagen. Aangenomen werd, dat een artikel in dien zin deze questie regelende zal worden gevoegd bij het reglement Dit artikel zal van kracht zijn voor die leden, wier patroons ook van hunnen kant met dit besluit zullen accoord gaan. Na veel gewik en geweeg werden nog eenige nieuwe artikelen ten slotte met algemeene stemmen bij het huishou delijk reglement gevoegd. Nog zij vermeld dat de koninklijke goedkeuring voor de Statuten is aan gevraagd- Prijsuitdeellng. Vrijdag had bij de Eerw. Zusters de jaarlijksche prijsuitdeeling plaats, eene plechtigheid die steeds hooger staat. Het geestelijk en wereldlijk gezag waren vertegenwoordigd door den Zeer Eerw. heer Pastoor met kapelaans den Edelachtbaren heer Burgemeester; de schoolcommissie gaf blijk van hare bc langstelling als ook de twee vereenigingen der christelijke charitas, de Vincentius- en Elisabeth-Vereeniging. Als gebruikelijk werden tal van voor drachten gehouden, mooie liedjes ge zongen, die alle zeer in den smaak vielen. De toon was natuurlijk en los, vooral in het stukje: »Beproeving.» Dé zang voldeed het beste, vooral waar deze samenging met gymnastische oefeningen, die zeer correct werden uit gevoerd een wonder hoe zulke kleine gasten zoo gedresseerd kunnen worden. Het lieve bloemenmeisje wist zingende en bloemen-aanbiedende aan de juiste personen, deze bloemen een taal te doen spreken, die bij allen den weg vond naar 't hart. In een woord, alles bijeen genomen, vormde een waardig geheel. En de Eerw. Zusters èn de kinderen hebben wel een verkwikkende vacantie verdiend, die wij haai bij deze hartelijk toewenschen. Voetbalclub „W. V." Morgen (Zondag) 26 April zullen dan de seriewedstrijden uitgeschreven door W V. gehouden worden Werkelijk beloven deze wedstrijden zeer interressant te worden, temeer nu de diverse vereenigingen met puike elf tallen zullen uitkomen. Reeds met de treinen van -f- 11 u. arriveeren de diverse spelers in onze g meente, waarna zij zich begeven naar het Vereenigingslokaal waar de loting - .Cirgu» lUhArti, Voor liefhebbers van een paardenspel zal er hedenavond en ook Zondag en Maandag volop te genieten zijn. Het circus Roberti, dat overal, waar het zijn voorstellingen gaf, den besten indruk achterliet, heeft ook voor Waalwijk een programma samengesteld, dat kenners als leeken op het gebied van paarden dressuur, gymnastische toeren enz. gewis de grootste voldoening schenken zal. Van de ongemeene behendigheid van den Directeur, den heer Roberti, getuigt het feit, dat deze te Heusden een wed denschap dorst aan te gaan om een woest, onhandelbaar paard, dat alle on deugden in zich scheen te vereenigen, in slechts enkele uren te temmen. Deze weddenschap, die glansrijk door den dresseur gewonnen werd, zal ook hier, naar men ons mededeelt, herhaald worden. Thans zal het het paard van den heer Aug. v. Baal zijn, dat zal moeten ondervinden, hoe de mensch door zijn wil en verstand het grootste weerspannigste dier aan zich weet te onderwerpen, en diensten laat verrichten, die het hem goed dunkt. Een druk bezoek zal dan ook deze voorstellingen, ten deel vallen. Voor de prijzen der plaatsen verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Nachtvorsten. Dat het in het late voorjaar vaak hard vriest, is genoegzaam bekend zelden echter is de vorst zoo streng geweest als dezen jongsten nacht. In den vroegen morgen zagen velden en wegen hagelwit, de grond was hard als steen, het water op vele plaatsen met een tamelijk dikke ïjsschaal bedekt. De reeds ontloken tulpen en hyacin ten lagen plat tegen den grond, de bloemen van fijne perzikboomen, die reeds in bloei stonden, hingen ver schrompeld, kortom met ijzige hand heeft de nachtvorst om zich heen ge grepen en veel ontkiemend, jeugdi^ leven verwoest. F-cn geluk mag JLV heeten, dat de vruchtboomen nog niet hunne bloesemknoppen ontplooid hadden, anders ware ook van deze de schade niet te overzien geweest. De bevolking van Noord Brabant. Blijkens een mededeeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek be stond de bevolking van Noord-Brabant op 1 Januari jl. uit 306,700 mannen en 306,221 vrouwen, totaal 612,921 inwo ners. Aanbesteding. Men seint uit 's Gravenhage Aan 't ministerie van waterstaat alhier aanbesteed is Het uitvoeren van baggerwerk in de rivieren Pe Maas, de Bergsche Maas en den Amer van Crevecoer langs Heusden tot Zwaluwe, alsmede in den bovenmond van het Heudensch kanaal, den mond van het Oude Maasje bij Keisersveer en de Donge behoorende tot de werken voor het onderhoud uan de Bergsche Maas begrooting f 24.900. Minste inschrijver was de heer W. P. De Vries, te Rossum, voor f21,990. Het„Jubilé van den Paus. De Nbr. deelt mede, dat tot afge vaardigden voor ons bisdom bij gelegen heid 's Pausen jubilé (het comité dat namens de katholieken van Nederland de offergave en hulde zal aanbieden) zijn aangewezen de heeren: Jhr. P. JJ. S. M. Van der Does de Willebois, bur gemeester van 's-Bosch, H. Eras te Til burg, W. J. H. Prinzen, lid der Eerste Kamer te Helmond en Jhr. Victor Van Kijckevorsel van Kessel te Heesch bij Nijmegen; Én voor het Bisdom van Breda de heeren J. P. Asselbergs te Bergenopzoom W. A. Fick te Oosterhout, Vistor Van Gilse en Ernest Laane te Rozendaal. De commissie uit de vijf bisdommen zal op 20 Mei te Rome zijn en op 24 Mei de Zaligverklaring bijwonen van de Eerbiedwaardige Madalena Sophia Barat Stichteresse der E E. Zusters van het H. Hart. De audiëntie bij den H. Vader zal plaats hebben tusschen 20 en 27 Mei op een nader te bepalen dag- Mupte in 't bedrijf. Wij vernemen uit vertrouwbare bron dat een der voornaamste takken onzer industrie, die der tabaks en sigarenfabri cage, vrij veel reden tot klagen geeft wegens slapte. De voorzitter van het St. FranciscusXaveriusgiide (van den Volks bond) te Eindhoven deelt ons mede, dat WAAL WIJK25 April 1908. Concert Liedertafel. Thans, nu naast de Voetbalwedstrijden, die natuurlijk een overgroote menigle bezoekers zullen trekken, ook het circus Roberti Zondagavond eene voorstelling geeft, heeft het Bestuur der Liedeitafel gemeend goed te doen met hare laatste zal plaats hebben die zal uitwijzen welke wekelijks gemiddeld een tien a twaalftal den strijd tegen elkaar werkloozen ten laste zijn van de gilde- vereenigingen zullen aanbinden. Het terrein zal geheel versierd zijn cn zooals ook bekend, zullen de wedstrijden door muziek worden opgeluisterd. Vooral belooft de beslissingswedstrijd zeer in teressant te worden en zullen de talrijke bezoekers een strijd kunnen aanschouwen zooals hier nog nimmer te zien was. Moge het weer medewerken teneinde deze feesten goed te doen slagen, voor zeker zullen dan Waalwijkers en vreem delingen uit een mond uitroepen Waal wijk weet feesten te organiseeren zooals geen andere gemeente.» Nog rest ons te vermelden, dat zich op het terrein een keurig ingerichte champagnebar bevindt van den heer A. Gerris-Simons. i1 j ten laste zijn van de kas. Er gaan er at maar er komen ook weer bij- 't Is te hopen dat aan de ma laise spoedig een einde kome. M. C. NIEUWKUiK. Bij besluit fan Burg. en Weth. dezer gemeente is met ingang van Maa idag, den 27 April 1908 tot volon tair ter secretarie dezer gemeente benoemd de heer Jonkheer de Kuyper uit 's-Herto- genbosch. Tot schatter der dranklokaliteiten i9 be noemd de beer F. tr. llelvoirt, «Ibier. In de laatst geho-iden vergadering ran den Gemeenteraad zijn de jaarwedden der onderwijzers aan de opnbare lagere school alhier herzien overeenkomstig de laatste wij ziging der wet op hot lager onderwijs.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 5