Derde Blad. Provinciaal Nieuws I «iluws UIT KAATSHEUVEL BUITENLAND. Engeland. Frankrijk. Spanje. BINNENLAND. Üummer 42, Zondag 24 Mei 1908, 31e Jaargang. II' o van het Zuiden. igo8. WAALWIJK, 23 Mei Onderwijzers vergader! ng. Vergadering der afd. Waalwijk van het N. O. G. op Zondag, 31 Mei a.s. ten 3 ure op »Musis Sacrum.'5 Agenda 1 Opening en notulen. Ingekomen stukken. Verkiezing afgev. naar de Alg. Verg. Bespreking voorstellen Bespreking van de Rekenmethode van Pelt door den heer Ant. Prinsen. 6 Rondvraag en sluiting. Concert op de Markt. Eindelijk is dan Waalwijk in 't bezit gekomen van iets, waarnaar zoo lange jaren is verlangd, nl. eene kiosk en zal morgen de eerste openbare muziekuit voering op de Markt worden gegeven. Voor nadere bijzonderheden, als uit te voeren nummers, enz. verwijzen wij naar de desbetreffende advertentie. Een woord van hulde aan W. B. die 't initiatief nam tot de aanschaffing eener kiosk, de daarstelling en de regeling der concerten en niet minder een woord lot aan den gemeenteraad, die door Blom, sedert il openbare van een flinke subsidie de vereeniging in de groote kosten bijstond. Namens den edelachtb. heer Burge meester wijzen wij 't publiek erop, dat op order van ZEdelachtb. streng door de politie zal gelet worden op de bescha diging der kiosk. Ouders en oversten raden wij in hun eigen belang dus be slist aan hunne kinderen en onderhoo- rigen ten strengste te verbieden op de kiosk te klimmen of deze op eene of andere wijze te beschadigen. Onzerzijds zouden wij er een wensch bij willen uiten, en d. i. deze, dat 't publiek vooral het jongere geslacht tijdens de uitvoering der nummers een beetje de kalmte bewaarde, door het geloop en geroep, zooals we dat meer zagen, gaat voor den aandachtigen luisteraar zooveel veiloren en dat is jammer. En nu, moge het eerste openbaar concert uitstekend slagen. Ook de Liedertafel, die mede het streven van Waalwijks Belang ten zeerste waardeert, wil zich bij de inwijding der kiosk niet onbetuigd laten. Morgen om 12 uur zal zij een viertal der schoonste nummers van haar repertoire, welke zich bijzonder voor buiten eigenen, ten gehoore brengen. De voormiddag alzoo zal dus ook niet op en rondom de markt van gezelligheid verstoken zijn. Nu we schrijven over deze belang rijke aanwinst op verschillend gebied voor onze gemeente, die te danken is aan W. B., nemen wij de gelegenheid te baat het publiek van Waalwijk aan te moedigen toe te treden als lid dier vereeniging. Dit concert zal door verschillende ge volgd worden van onze muziekgezel schappen en ook van buiten de ge meenten het opslaan en', afbreken, de concerten enz. dit alles zal veel kosten, en ook nog tal van|andere zaken die in de plannen liggen vorderen vele gel delijke offers. Wij doen daarom een beroep op den steun van Waalwijks ingezetenen, vooral nu het nieuwe ver- eenigfngsjaar begint en binnen eenige dagen de kwitanties zullen gepresenteerd -worden. Gasfabriek. Naar wij vernemen, is door de gas- commissie benoemd tot gasmeester (onder-directeur), de heer Faberer, zoon van den directeur der gasfabriek te Maarssen. Vaeantiekolonies. Voor eenigen tijd meldden wij, dat de atdeeling >Waalwijk en Omstreken* van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vaeantiekolonies, op haar j.l. algemeene vergadering het besluit had genomen in verschillende herbergen en andere lokaliteiten bussen te hangen, waarin voorstanders van bo vengenoemde Vereeniging zoo nu en dan een gift konden werpen. Met de meeste bereidwilligheid gaven de eige naars of huurders, alsmede het Bestuur der Staatsspoorwegen vergunning tot plaatsing dier bussen- Het Bestuur der Afdeeling en daaronder in de eerste plaats de volijverige secretaris, de heer F. Marks, heeft thans zijn taak zoo goed als voleind, zoodat ieder, die genoemde lokalen bezoekt, zien kan, hoe een doelmatig' ingerichte, rood gelakte, met witte letters beschilderde bus hem als T ware uitnoodigt iets voor het zwakke, lijdende kind te otteren. Wij hopen, dat velen, ja allen, de stille roepstem dier bussen verstaan zullen. Hier vooral zou nu eens duide lijk de waarheid van het spreekwoord kunnen blijken »Vele 'kleintjes maken een groote.* Is het nog noodig er op te wijzen, dat de giften goed besteed zijn Wij meenen van neen. Immers, het streven van genoemd Centraal Ge nootschap is zoo door en door edel en philantropisch, wordt door alle partijen van welke richting of overtuiging, ook zoo unaniem geprezen en gewaardeerd, dat wij ons van verdere aanprijzing wel kunnen onthouden. Wij willen hieraan nog toevoegen, dat binnen een paar weken door onze afdeeling een drietal kinderen, twee jongens en één meisje, naar een der koloniehuizen zullen opgezonden worden. In den nazomer hoopt de afdeeling nog een contingent te kunnen uitzenden welks grootte voor een goed deel zal afhan gen van de opbrengst der bussen. Moge het Bestuur, ter wille van het lijdende kind waarvoor een verblijf gedurende vier weken in een vacantiekolonie een onschatbare weldaad is zoo voor lichaam als geest, dan niet te vergeefs op de offervaardigheid der ingezetenen gere kend hebben. Katholieke Kicsvcreeniging. Naar wij vernemen heeft de heer J. A. Houben zijn ontslag genomen als president der afd- Waalwijk der R K. Kiesvereeniging in 't district Waalwijk- Heusden. Propaganda Wedstrijden. Morgen (Zondag) zullen de reeds lang aangekondigde propaganda-wedstrijden plaats hebben Voor de 2e maal in dit seizoen zullen wij dus van mooi voetbalspel getuigen zijn en is een woord van hulde aan het W.V. bestuur, voor haar onvermoeid werken, om zoo laat in het seizoen nog 4 clubs hier te krij gen, voorzeker niet misplaatst. Het terrein met vlaggen versierd ziet er kranig uit, en als morgen om 2 uur D.V.S en N.O.A D., die in plaats van A.F.C. zal deelnemen, tegenover elkaar staan, zal iedereen getuigen, dat »W V-« wat wedstrijden organiseeren betreft, niet voor »Wilhelmina* (Bosch) of Willem IIs (Tilburg) behoeit onder te doen- Ook E D.O. kon evenals A.F C. haar eens gegeven woord niet houden en zag zich genoodzaakt terug te trekken. Hier voor zal nu spelen de onlangs gepromo veerde D.V.V. uit den Haag, zoodat 2 Haagsche vereenigingen tegenover elkaar komen te staan, wat beslist een span- nenden en vinnigen strijd tot resultaat heeft. Na afloop van dezen wedstrijd zal door de Waalwijksche harmonie een concert worden gegeven op de markt, welk concert door de harmonie aan Waalwijks Belang wordt aangeboden. Een goede daad. Aangenaam was het ons te vernemen, dat door een der eerw- heeren kapelaans voor J- v d. P. wiens niet geassureerde inboedel, bij den laatsten brand, voor groot gedeelte verloren ging, de somma van f25 bij eenige gegoede ingezetenen is gecollecteerd. Door de Alg. Rotterd. Brandwaar borg Mij., agent de heer G- van Loon, alhier, is aan de brandweer f 10 toege kend voor hare activiteit bij den laatsten brand, waardoor zij 't huis van den heer W- v. d. Heijden wist te sparen. BAARDWIJK, a.s. Maandag zal hier het feest der H. Kindsheid gevierd worden. Volgens gewoonte zal na de plechtige H. Mis de prachtige stoet van bruidjes, herder tjes, missionarissen en nog zeer vele andere stichtende voorstellingen die de kindereu in z'oon schoonen optocht te zien geven, door geheel de gemeente trekken. Dit a les wordt georganiseerd door de Eerw. Zusters die alle moeite en zorgen te over hebben om alles ordelijk en netjes te doen zijn. Moge het wder medewerken dan zal dit de vreugde der kinderen ver- hoogen en ook den onders meer voldoening geven. VLIJMEN. 1.1. Woensdag zijn de. z.g 4-maanders der lichting 1908 onder de wapenen gekomen. A. De Kruiff is ingedeeld bij het Reg Vesting-Artillerie te Gorinchem en W. tan Dommelen en W. Van Beurden zijn inge deeld bij het 8sie Reg. Infanterie te Geer- truideuberg. Woensdagmiddag heeft de jonge schut» van hsfc St. Catherinagilde koning geschoten. De schutter H. Heesbeen, die reeds het vorige jaar z'ch den koningstitel verwie f, slaagde er iu ook nu weer zich deze waar digheid te veroveren. Een volgend jaar W' derom zooveel succes, dan is de keizer- kroon voor hem bestemd. VRIJH -CAPPEL. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden voor het water schap de binnenpolder v-JD Vrijh.-Capp 1, van 20 Mei j.l. is de Heer M. v. d Pourte alhier, met algemeene stemmen herkozen als lid van het dagelijksch bestuur v*n hei waterschap. De h er T. A. Kerst, onder wijzer a. d. Chr. school te Loouscheudyk, is benoemd te" Driebergen en te Araerongen. Onze felichaties. CAPELLE. De heer S. P. 1 Juli 1906 onderwijzer aan school in de Hei9traat, heeft nis zoodanig ontslag gevraagd wegens zijn b- noeming «ot onderwijzer a-m de Christelijke school te Zevenhoven (Z. H.) RAAMSDONK(Dorp). Deze w.-ek ver schafte een onbekende zieh tijdens het o ver huizen toegang tot de uienwe woning van P. Damen en stal uit een la een bedrag van f 5.Gelegenheid maakte ook hier we! eenigszins den dief Heden avond liep het voor den melkwagen gtspuunen paard van den heer A. Achterberg uit Waspik nabij den Nieuw.-n Weg onder het afladen van een kar naar den slootkant om wat gras te nuttigen. De kar stun't nu echter op een hellend vlak en rolde met paard en al in weerwil van het accuraat optreden t-tn den gel ider te water. Door hulpvaardige handen uit de buurt bracht uien hel gespan op het droge en de heer A. kon met k ir en paard, welks broek niet gegcheurd maar gebroken was, zijn tocht vervolgen. RAAMSDONKSVEER. Ernstig ongev >1. De molenaars-knecht van den Heer Rom bouts viel heden avond uit den moleD en heeft vermoedelijk zijn hals en raeedere ledematen gebroken. Zijn toestand is ho- vau de meeste dienstjaren telde, hoewel bij slechts 51 jaar oud was. De Heer Joh. Musters Mom ,iers. Hij was ook een der medeoprichters der Harmonie Appollo, welker eerste president hij was. Zijn lijk werd door de korisUn kerkwaarts gedragen, en aldaar aangekomen hieven zij het „Sub Vinite" aan. Na de plechtige lijk dienst ouder welke een neef van den over ledene een stille Mis opdroeg namen zij de lijkbaar weer op en brachten hun overleden lid onder het zingen van het plechtige. „Iu Paradisum" naar zijn laatste rustplaats alwaar door hen werd gezongen „Vaderlandsch Gebed" woorden van wijlen onzen dorpsgenoot L Burraanje- Op de aauwazigen maakte het een i diepen indruk- Brand. Donderdag tijdens het hevig onweer ontstond een begin van brand in de woning van de Wed. Aarts. Omdat hij woedde op zolder nabij den schoorsteen zal de bliksem, wel geen oorzaak zijn. De woning is half uitgebrand, en kon door de buren eene geheele vernieling voorkomen worden. Voor deze raenscheu toch een heele boel sohado daar de deuren en ramen zijn ingeslagen om het blusschen te vergemakke lijken. verhandelde In de Spaanschc Kamer moet de minister van buitenl. zaken ge- zegd hebben, dat zij wel graag de 1 Spaansche troepen van Casablanca zou 1 terugtrekken, maar dat zij daarin verhin derd wordt door internationale verplich tingen. Donderdag is er in den ministerraad over het voorgevallene gesproken. Mi nisterpresident Maura schilderde de uit dagende houding der Fransche soldaten in Casablancade aanvoerders van de Spanjaarden en de Franschen overwegen evenwel maatregelen, om nieuwe botsin gen te voorkomen. Wat de ministerraad besloot, wordt nog geheim gehouden. Men vermoedt, dat eenige oorlogschepen naar Casablanca gezonden zullen worden. DUSSEN. Op Donderdag 28 Mei a s. vieren de echtelieden Wilhelmus van der Pluijtn en Wilhelmina Prinsen te Hank den dag hunner 50 jarige echtvereeniging. Door buurtgenoolen worden reeds maat regelen genomen om dezen dag voor de krasse oude luidjea tot een onvergetelijke te maken. De Inspectie der verlofgangers dezei gemeente zal gehouden worden op Woensdag 17 a.s. ten raadhuise der gemeente Almkerk des v. m. 9 ure. HILVARENBEEK. Vier leder der R. K. Leerbewerkers vereeniging hebben Maan- dahet werk hervat. De houding deztr leden is te meer te betreuren, wijl door den voorzitter van den Diocesanen Leerbewer. kersbond Zondag eene bespreking is gehou- d ii met een paar patroons en a.s. Zaterdag eene onderhaudeli; g met alle, patroons is in uitzicht gesteld. Zondag hadden drie van de vier dan ook beloofd niet aan het werk te, gaan, hetgeen zij echter Maandagmorgen toch gedaan hebben. De oplossing wordt algrmeev zeer nabij geacht. Hebben deze vier leden eene goede oplos sing bemoeilijkt, voor de door de ^Nieuwe Tilburgsche Courant uitgesproken vrees, dat de strijd voor de arbeiders verloren is en ue jonge afd. weer van het tooneel zal verdwijnen, bestaat weinig grond en is minstens genomtu zeer voorbarig. (D. v. N.) Indien gy aan de maag lydt, is het onnoodig u daarover hel hoofci te breken of ongerust te maken ga heel eenvoudig een of twee doosjes Pink Pillen koopen. Neem die, en gy ;ult spoedig uwe spyzen goedTerteerv r. /f /f KAATSHEUVEL 28 Mei 1908. OJympia. De tooneelvereeniging „Olympia" heeft in haar gisteren gehouden vergadering besloten, op Zaterdag met kermiB een uitvoering te geven. Gespeeld zal worden „De Pauselyka Zonaaf Diefstal. Bij M. v. W, werden gisteren nacht zes vette konijnen ontvreemd. Men herinnert zich wel 's nacht eenig gerucht op de binnenplaats gehoord te hebben, maar geen kwaad ver moedende sloeg men er geen acht op. Dader onbekend I Prijskaarten Bij het gehouden kaartconcour» in het oafè van den heer A. Snoeren, was de uitslag H. de Beer 877 p L. Auss-ms 802 p W. Koenraad 782 p G-Leemans 703 p i K. Laros 689 p J Opperman 680 p L v. Wezen beek 675 p G. v. d. Ven 618 p J. Brent 611 p. Gouden bruiloft. Begunstigd door het schoonste weer is hier j.l. Woensdag in opgewekte steaming het gouden Huwelijksfeest gevierd van Joh. Verriel en Catharina Musters, 's Morgens om 8 uur werden de jubilarissen herwaarts gereden, alwaar een H. Mis van dankzegging werd op gedragen. De heele buurt üiisenburg was in vlaggetooi, en de nederige woning tot zelfs den schoorsteen op het dak was met groen en bloemen versierd. Na den middag maakte het gouden paar een rijtoer door ons dorp en word overal hartelijk toegejucht. De feest vreugde bereikte haar hoogste punt toen de Harmonie „Euphonia" welke zoo geheel met het volk meeleeft 's avonds om half 9 met fakkellicht een serenade bracht, en het opge wekt en luide meegezongen „Lang zullen zij leven" deed weerklinken. Met genoegen zij vermeld dat dit echte dorpsfeest door geen enkele wanklank werd verstoord. Schadepost. Het paard van den landbouwer L. B. nabij „De Drief" geraakte dezer dagen in een sloot welke langs de weide loopt. Het bezeerde zich aan een paal zoo erg dat het moest worden afgemaakt. Voor 14 dagen was voor dit paard de som van f 340 geboden. Voorwaar een leelijke tegenvaller. Begrufen s. J.l. Donderdagmorgen om half 10 had alhier de begrafenis plaats van een der leden van ons R. K. Zangkoor, en wel een lid, die een Het begint er nu zelfs op te lijken, dat ook Frankrijk zijn draai nemen zal in de Marrokkaansche quaestie. De berichten van Duitsche zijde over het succes van Moelay Hafid zijn ongetwijfeld even eenzijdig geweest, als die uit Fransche bron omtrent de voordeelige positie, waarin de wettige sultan zich tegenover zijn broeder zou bevinden. Maar de gebeurtenissen der laatste dagen kunnen het moeilijk meer doen loochenen dat moelay Hafid op het oogenblik de opgaande zon in Marokko is. Te Parijs wordt een congres ge houden tot bestrijding der pornografie. De volgende twee vragen worden er besproken lo. Is het mogelijk de vervaardiging van zedekwetsende teekeningen, geschrif ten of voorwerpen door internationale maatregelen te beteugelen 2o. Zal men de bevoegdheid van den rechter, die woonachtig is in de plaats waar de pornografische werken gemaakt zijn, moeten uitbreiden over het te koop aanbieden van genoemde werken in den vreemde Reuter seint, dat de Nederlandsche gedelegeerde mr. Regout er verklaarde, dat, teneinde de pornografie reeds bij haar uitgangspunt te treffen, bepaald diende te worden, dat de vervaardiging van pornografische voorwerpen als een misdrijf wordt beschouwd. Nu even terug tot de behandeling der roofwet in den Senaat. Er is aangenomen een amendement Berger, strekkende om het geld dat be stemd is om H.H. Missen te doen lezen, af te dragen aan »door de wet goed gekeurde» vereenigingen tot onderstand van oude priesters Mutualitès ecclèsiasti- quesen de vraag was nu, wat de H. Stoel zeggen zou van deze kwestie. Welnu, dezer dagen is de brief ver schenen van den Paus aan de Fransche kardinalen en Bisschoppen waarin de geestelijken wordt verboden zulke Mu- tualitès te stichten. Want wie, schrijft de Paus, zouden tot deze vereenigingen mogen toetreden Allen, die het willen. Dus ook de priesters, die buiten het hiërarchisch verband zijn getreden. Men vraagt voorts'den Franschen priesters om een speciaal korps te vormen, min of meer buiten verbinding met den H. Stoel. En dit alles ter wille van zeer geringe geldelijke voordeelen. »In de uitoefening hunner heilige be diening hebben de oude priesters zich het recht op onderhoud verworven, en men weigert dit recht te erkennen Daaren tegen trachten de makers der wet zich de schande af te wasschen, dat zij aan oude en zieke priesters het brood hebben ontnomen, door hun aan te bieden een allerkleinst gedeelte van de gesequestreer- de goederen, maar wat zij met de eene hand geven, houden zij (door allerlei restrikties en uitzonderingsmaatregelen) met de andere hand terug. De Paus wijst er verder op, dat de katholieke erflaters Missen hebben ge wild van de katholieke Kerk. En nu zouden deze Missen worden gegeven instellingen, die met de Kerk niet Koning Eduard en de Czaar zullen elkander ontmoeten te Reval, waar Koning Eduard met de jacht Victoria and Albert den 9en Juni a.s. denkt aan te komen. In ambtelijke kringen wordt er de aandacht op gevestigd, dat dit het eerste bezoek sinds zijn troonsbestijging is. dat de Koning in staat is aan den Czaar te brengen, met wien hij door banden van vriendschap en nauwe aanverwant schap verbonden is. Het verbond met Japan, de oorlog en zoo nog een en ander zijn er tot nu toe tusschen gekomen. aan de minste relaties hebben, en waarover de Bisschoppen niets te zeggen hebben. Dat wijst de Paus af. Z. H. de Paus betreurt het, dat op deze manier zoovele H.H. Missen niet zullen worden opgedragen, zooals dit door den H. wil der dooden was besteld- Maar Hij, de Paus zal elke maand een H- Mis voor de intenties dezer beroofde erflaters op dragen. En de H. Vader verzocht alle Fransche priesters eens in het jaar het zelfde te doen. Voorts heeft de Paus een som gestort, waardoor het opdragen van 2000 H. Missen per jaar verzekerd is. De dooden mogen er niet onder lijden, meent de H Vader. De Fransche katholieke bladen prijzen 's Pausen goedheid en leggen zich bij zijne beslissing neder. Blijkens een nader bericht van het Gemeente—ambtenaren. Uit het zeer uitvoerig jaarverslag ran den Nederlandschen bond van gemeeute-ambte— naren over 1907 blijkt, dat het ledenaantal vooruitging van 2925 op ongeveer 3100. Het verslag u aakt naast de provinciale afdeelingen melding vau reeds een 14 tal onderafdelingen raeerendeels in 1907 op gericht, terwijl vet9cheidene in wording wa- reu. De rekening 190? wijst een oatfli slot aan van f509,471/s, waaronder een saldo van de iu 1907 gehouden tentoonstelling gemeente-administratie. Met dankbaarheid wordt gewaagd van de hartelijke ontvangst der bondsleden bij de algemeene vergadering in den Bosch, inzon derheid door het gemeentebestuur en den Burgemeester Jhr. van der Does de Wille- bois, die reeds zooveel voor de belangen der gemeente-ambtenaren deed. Pensioneering. Herinnerd woidt aan de schitterend geslaagde propagandameeting te 'aGravenhage .ter bevordering van het groo te en gerechtvaardigde doel vau den bond Rijkspensioneering van gemeente-ambtenaren hunne weduwen eu wezen, waarbij de Ka merleden Limburg, Ruijs de Beerenbrouck Van Vliet eu Ter Laan spiakeu voor plus minus 600 gemeente-ambtenaren en hunne vrouwen uit alle oorden van het laud en voor afgevaardigden van 52 vereenigen met 13000 leden. Van tal van Kamerleden mocht het 'bestuur voor en na instemming ontvangen met zijn streven iu deze zaak en vertuouwend en hoopvol ziet het ten deze d»den ook Tan het tegenwoordig ministerie tegemoet, Jaarwedden gemeente-ambtenaren. Vooral voor de secretarie-ambteDaien laat volgens het verslag de bezoldiging nog zeer veel te wenschen over en werd weinig verbetering verkregen. De oorzaak daarvan is helaas maar al te vaak gelegen in de om standigheid, dat de gemeente raadsleden, die over liet wel en wee van de ambtenaren ter secretarie geheel zelfstandig hebben te beslissen, ten eenenmale buiten staat zijn de kunde en werkkracht die; van hen ge vorderd worden naar waarde te schatten. Mocht het gelukken de door de betrekke lijke bondscommissie ontworpen salarisre- geliugen in de wet opgenomen te krijgen, dan zullen onkunde en conservatieven zuinig- bzidsmaatregeleu moeten wijken voor het gebiedend voorschrift der wet. De jaarwedden der burgemeesters, seere- tarisseu en ontvangers zjo^thans bijna in alle provinciën opnieuw geregeld, zoodat over bet geheele land in totaal eene verhoogiug werd »erkregen van ruim f390,000. Allee i in Zuidholland is deze aangelegenheid nog hangende, terwijl in Noordholland en Noord- brabant nog niet de bezoldiging der gemeen- te-ontvaugers werd her/ien. Niet te ontken nen valt intUMcheu, dat de getroffen rege ling 'niet in alle provinciën met billijke wen schen in elk opzicht overeenstemt en dat bepaalde klassen van ambtenaren in het ge heel niet of niet voldoende iu de verlioogingeu zijn betrokken. Overluigf-nd geeft overigens het verslag blijk van de omvangrijke en gewichtige werkzaam heid van den bond,' in het elang zoo wel van de gemeenten zelf als van hare ambtenaren. -i Reeds kari gewezen worden op het weekblad naast vak ook administratiefblad het bureau voor lijdelijke plaatsing van gemeente-amb tenaren ingeval van ziekte, verlof alsanderzins de bondsbibliotheek, waarvoor de gemeente- Utrecht een lokaal afstond en waarvan steeds meer gebruik wordt gemaakt; de in behan deling zijnde proeven van wijziging dei gemeentewet, indertijd door ons medegedeeld, betreffende wijze van benoeming van burge- meester, secretaris, ontvanger, seoretarie-ei k ontvsngersauibtenaaaen, eischen van benoem baarheid, schorsing, ontslag, minimnmj ar- wedden, invoering van staatsexamen gemeenteadministratie, minimum«anti ambtenaren ter secretarie enz.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 5