op Zondag U Mei a, s„ Bierbottelarij, P. DEKKERS, Nationale Algemeene Levensverzekering-Maatscliappij. Gérard Gootière, aTp. c.roothaert ft.C.VERHEE5.'s BOSCH Burgerleken Stand. Waalwijks Belang. Liedertafel Oefeningen Vermaak mrnm kmowiii aaalwul Propaganda' Wedstrijden Natuurlijk-Koolzuur KAPITAAL EEN MILLIOEN GULDEN. Advertentiën. Machinale Brood- en Beschuitbakker|j Eerste kwaliteit Brood en Beschuit. De HONDENZIEKTE en élke HUIDZIEKTE is thans te genezen Antoon Tielen. Magazyn van FOTO-ARTIKELEN. OOR FOTOGRAFI Reclame. Ingezonden StukLeri. Kerknieuws. II andelsberichten in de Kiosk op de Markt Waalwijksche Harmonie CONCERT op de Markt. Stati< >nstrap t, W aal wij k H. VAN LEENT, te Baardwijk. Visitekaartjes. Geboorte-berichten. Trouwkaarten en brieven. Rouwkaarten en brieven. Prima grondstoffen. Hoogst zindelijke bereiding der deegen. (Geheel machinaal.) Mevr. I. H. Op H Eijnde. WAALWIJK. RAAMSDONK. des middags ten 12 uur door de aangeboden aan «Waalwijks Be lang». des namiddags 6 uur, Aangeboden aan «Waalwijks Belang» door de ter gelegenheid van de in gebruik neming der Kiosk. 7. uitgeschreven door de Waalwijk sche Voetbalclub «W. V." Deelnemende Vereenigingen VOORWAARTS (Haag). N. O. A. D. (Breda). D. V. V. (Haag). D- V. S. (Rotterdam.) Eerste wedstrijd 2—3% uur: D. V. S. - N. O. a: D. Tweede wedstrijd 4uur VOORWAARTS. D. V. S. ENTRÉE-PRIJZEN le Rang 35 ct. 2e Rang 15 ct. met sortie 25 ct. Na afloop der Wedstrijden Bij deze heb iK de eer het pu bliek van Waalwijk en Omstre ken mede te deelen dat ik heb geopend eene van de DELI-BROUWERIJ te Amsterdam. Verder voortdurend verkrijgbaar aan zeer billijken prijs. Een en ander wordt zonder prijs- verhooging aan huis bezorgd. 'sGRAVENHAGE. Sluit iedere verzekering op het leven en bij overlijden. Scherp concurreerende tarieven. Adjunct-Inspecteur voor de Langstraat Op plaatsen, waar nog niet vertegenwoordigd, actieve agentesseD en agenten gevraagd. Het beste adres De Waalwijksche Stoomdrukkerij levert uitsluitend Groote verscheidenheid. - Matige prijzen. - Sierlijke bewerking. TILBURG. Levert met euccee snelloopende Td< volgens de nieuwste constructie Ballen, Laken, Queuën enz, HIMTHAMERSTRAAT. A. H3. Bekroond met een «Eervolle Onderscheiding» op den Intern. Wed strijd^ van Fotografiën te Berlijn 1907 voor Platina Portretten. In voorbereiding zijn voorts o m. de oprichting vin een museum gemeente-admi nistratie, in een geest van het Nederlandsch schoolmuseum;- het uitschrijven van een prijsvraag op gemeentelijk administratief gebied regeling van het leerlingwezen iu verband met het examen inrichting van een inlicntingendienst, van een ondersteunings fonds en van een spaar- en voorschotbank voor bondsleden vacantieocrden en aanstel ling van reiscorresponder.ten. Smedenpatroons. Door deD Boud van Smeden-Patroons in Nederland is een adres aan de regeering verzonden, waarin bij verzoekt in aanmer king te komen voor eene staatssubsidie. In de redone., daarvoor geeft hij te kennen, d»t het grof-hoef-huis-kachel-kunst en land- bouw smidsbedrijf door de bestaande am bachtscholen niet voldoende is gebaat. Dat de vorming tot smidsgezel, met uitzondering van in de provincie Drente en in enkele inrichtingen in andere streken van Neder land, zoo goed als stelselloos is en dat de bond hierin verandering wenscht te brengen door zijn leden, die hiervoor in aanmerking wenschen en kunnen komen, contractueel te verplichten, tot het verstrekken van deugdelijk werkplaatsvakonderricht en zorg te dragen, dat de leerlingen het herhaling», vooral teekenonderwijs trouw bijwonen. Met het plaatsen van leerlingen is de bond reeds begonnen het plan bestaat per I Januarie 1909 een vijftigtal leerlingen te plaatsen en hiermede voort te gaan, teneinde in hel gebrek aan voldoende geoefende werkkrachten, voornamelijk op het platteland, te voorzien. Aantal inwoners in Nederiund. Blijkens mededeeling in de St. ct. (no. 1 was het aantal inwoners van Nederland op 1 Januarie 1908 5,787,278, daarvan waren 2,851,498 mannen en 2,895 775 vrouwen. Staatsschuldbeekjes Wij hebben eens te bevoegder plaatse geïnformeerd naar de werking der Staats schuldboekjes, die 1 November j 1. ziju in gevoerd, zegt de Tel. De verwachtingen zijn overtroffen. Wij ver nemen n.ldat reeds ongeveer 7000 met een gezamelijk saldo van ongeveer 18 700.000 zijn genomen. Deze staatsschuld is voor verreweg het grootste deel gekocht uit reeds lang bestaande tegoeden bij de Rijkspostspaarbank, waardoor het staatsobligo dus inderdaad verminderd is. Voor het overige werd het geld eerst iu- gebracht bij de R'jkspcstpaarbank, met de bedoeling, er dadelijk staatsschuld voor te doen koopeu. Gelijk men weet, gaat deze aan en verkoop van staatsschuld, uitsluitend via het Rijkspostspaarbankboekje, waarbij de Rijkspostspaarbank, zonder verdere verant woordelijkheid, de rol van commissionair vervult. Koningin Emma in Kopenhagen. Reuter seint heden uit Kopenhage H.M. de Koningin-Moeder der Nederlanden deed heden in den voormiddag een rijtoer door de stad om twee uur bracht H.M. niet gevolg een bezoek aan het paleis, om vier uur reed H.M. met de Koningin van Deoe marken, de prinsessen Thyra en Dagmar, en de prinsen Gustav en Hans naar het museum Rssenborg. Om half acht zette de KoninginMoeder via Malmö de reis naar Stockholm voort. Daar aangekomen, werd zij naar de grot ge dragen en daar trad weldra de genezing in, zoodat zij volkomen hersteld naur huis terug keerde. De pijnen zijn geheel verdwenen, da gelijks wordt zij krachtiger, in één woord zij is een volkomen gezond mensch en de geneesheer heelt dan ook haar volslagen gene zing geconstateerd. Intusschen zal hij haar nog ten maand of drie in observatie houden, om te zien of de ziekte voor goed uitblijft. Een Katholieke Universiteit. Men 8chrijftuit Amsterdam aan de N. Tilb. Ct Wanneer mijn inlichtingen juist zijn en ik heb geen reden daaraan te twijfelen, dan zou bij de collecte voor de Radboudstichting voor een katholieke universiteit in het bjjzonder het katholieke Zuiden mild hebben bijgedragen Het Bisdom 's Hertogen bosch bracht dan ruim in de twintigduizend gulden op en ook in het bisdom Breda droegen de Katholieken een zeer respectabele Bom bijeen. Boven den Moerdijk was men minder scheutig en bleef men ver daarbij achter. Gezien de bijzondere en offervaardige be langstelling van Noord-Biabaut zouden po gingen worden aangewend een eventueele katholieke universiteit zoo mogelijk in die katholieke provincie zelf onderdak te brengen. In het bisdom 's Hertogenbosch vierden de volgeude Z.Eerw. heeren bun zilveren priesterfeest: Th. van Amelsvoort, Pastoor van Erp, Aug J. L van Gils, pastoor te Es- beek, A. C. J. M Hordijk, pastoor te Veghel A. A. Kluytmans, pastoor te Muren P. M, A- van der Loo, pastoor to Batenburg, J, F. Manders pastoor te Wintelre, J, C. Allex Mathijssen, pastoor te Moerdijk, J. L. J. M. Hyac van der Mark, Pastoor te Weert, A.F van Roes el,' pastoor te Wijbosch, A. J. Vor hoeven, pastoor te Velp en F. C. de Vocht, pastoor teSambeek. »T j- .1- (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Duasen 22 Mei 1908. Waarde Redacteur. Aan de mannen van de R. K. vereeniging »Ona belang" te Duasen Ik kan niet nalaten ook een woordje »in gezonden mededeelingen" te plaatsen, maar durf daar dan wel mijn naam onder te zetten Is het geen schande voor eene gemeente, dat er maanden lang een medemensch van ons wordt zwart gemaakt, bespot enz. in de «Echo van het Zniden" zonder dat er een ernstige reden voor bestaat. Moet ook hier weder het gerecht een einde aan maken Mannen van «Ons Belang,1' moeten zyn, mannen van belang. Indien er werkelijk sprake is van een misdaad dan moet er gestraft worden, doch dan op men8chelijke manier en niet laf, met «Piet Zetdbor" en BJanus Pakaan." Wie den moed heeft een ander te beleedigen of te kwetsen breekt daardoor zichzelve af. Mannen van »üns Belang" ge zijt Katholiek en Christenen dus, God is rechtvaardig, uwe misdaad is grooter dan die van uw slachtoffer. Indien gij werkelijk meent, ieta ta moeten doen iu het belang, handelt dan in overleg met de overheden, en zorgt, dat ge Gods Zegen ap uw werk kunt vragan. Ik heb gezegd. Dassen, 22 Mei 1908. r~'ifniiia r-nrnr"mr-f¥,iBwmmr*rriir ft—«K—«III I III II - Een genezing te Lourdes. Een der Ferw. Zusters uit het Oude Man nen en Vrouwenhuis, Hintharaerstr. 's Bosch die jaren lang hevige pijnen had geleden ten- gevolee van galsteenen, heeft naar wij lezen ie een verslag van een onderhoud dat een der redacteuren vau het Huisgezin gisterenmorgen met haar had, te Lourdes genezing gevonden. De Ferw. Zuster vertelde uitvoerig aan den journalist, hoe zij jaren lang ontzettende pijnen bad doorstaan en geen baat had gevonden bij een verleden jaar ondergane operatie, daar de ziekte daarna nog heviger was teruggekomen. Vol vertrouwen op O. L. V. van Lourdes besloot zij, hoewel zeer ziek en lijdende, en uiterst zwak, zoodat zij niet kon loopen en per rijtuig naar het station moest worden gebracht •en bedevaart naar Lourdes te ondernemen. Een merkwaardig geral te Gorincliem. Wij publiccerei het volgsnde geval om dat wij deuken dat het vojr vele personen te Waalw^k die a&n dezelfde kwaal lijden van belang kan zijn. Mejuffrouw L, van Wijk, wonende Tuin straat 440 te Gorinchem, deelt ons mede: Het is ongeveer twaalf maanden geleden dat ik door een nierkwaal ben aangetast, waar door ik onophoudelijk verschrikkelijke pijnen beneden in deu iug had. Het was verbazend lastig bij mijn werk, daar ik haast niet huk ken kon. Dag en nacht gedoelde ik mij afgemat en vermoeid, doch 's morgeus bij het opstaan was het 't ergste, daar ik van wegen de pijn bijna niet slapen kon. De uri ne was steeds troebel en met een zanderig bezinksel en enkels opgezwollen. Ik had veel schemeringen voor de oogeu en duize lingen en gevoelde me erg mismoedig, toen ik op aanraden van een kennis FOSTERS RUGPIJN NIEREN PILLEN begon te gebruikeu. Dit geneesmiddel bracht een algeheele ommekeer bij mij teweeg. Een enkele doos daarvan gaf me een buitenge wone verlichting. De pijn verdween en mijn geheele gestel was als 'l ware opge- frischt. Gaarne aal ik dit afdoende middel aanbevelen. Ik ocdergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. De ziekte der nieren zijn te meer ernstig en ellendig, daar zij niet i egrepen worden het is slechts aan weinig meiischen bekend wat de nieren zijn, waar rij zich bevinden en wat hun werking is. Bijgevolg wanneer zich een teeken van nierziekte voordoet zoo als rugpijn, troebel water, geswollen voeten en handen, blazen onder de oogen enz wordt dit zeer dikwijls voor een andere kwaal ge houden wat iuiuaschen de nierziekte tijd ge ft zich te ontwikkelen in rheumatiek, waterzucht, suikerziekte, eiwitverhes enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen heeft, dezelfde die Mej. v. Wijk gehad heeft. Wij waarschu wen tegen namaak en maken koopers er op at- teut, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Dumoulin, M»rkt. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel i f 1,76 voor één of f 10.voor zes doozen. ••**.-!l'J -111Jl WAALWIJK, 22 Mei 1908. Beesten veel aanvoer. Kalfkoeien f 150 tot f220 Vaarzen f120 tot f190 Schapen aangevoerd 85 prijien t 4 a 6. Varkens aangevoerd 70 st. Varkens prijzen van f 6 tot 12. Boter per kilogr. 1.25 tot f 1.34. Aanvoer 515 KG Eieren prijaen van 2'/j tot 3'/» cent per stak. Sedert eenige weken is telkens in ons marktbericht de bijzondere aandacht ge vestigd op de willige houding van in landsche huiden, De gunstige stemming houdt aan, in 't buitenland zelfs nog in hoogere mate dan hier, ondanks dat het slechte seizoen voor de qualiteit van huiden en vellen is ingetreden, 't Is naar veler meening een gevolg van be tere economische toestanden. Herleving der nijverheid op ongeveer elk gebied en in bijna elk werelddeel geeft vooral aanleiding tot vernieuwde orders voor industrie-leder. In den regel gaat het Inlandsch artikel vooraf waarna ook be terschap voor zool- en overleder intreedt. Op de Europeesche hoofdmarkten heerschte voor goede soorten Saladeros en Mataderos meer kooplust. Het schijnt dus, dat er behoefte bestaat in de looierij. La Plata is vast gestemd, men spreekt van een deficit in de slachting van p.m. 190.000 stuks op 15 dezer. De voorraad in Havre, Hamburg enz- is niet overtollig, ook in Antwerpen is het cijfer normaal en gisteren geconsta teerd op 140.000 stuks. Er werden aldaar in de laatste 8 da gen verkocht 9630 stuks gezouten hui den, 957 diverse en 150 droge, zoomede op levering 26000 stuks gezouten os- en koehuiden, samen dus 36 737 stuks. De zakeu zijn kalm voor bijsoorten, maar voor prima Saladeros, o.a. per zeilschepen van Buenos-Ayros verwacht, heerscht meer animo met eenige prijs- verhooging voor lichte os- en koehuiden. De leermarkt laat nog altijd veel te wenschen over, althans wat de prijzen betreft, de stemming is echter beter en de verkoop zoowel in 't binnen als in buitenland gaat vlugger. In vreemde looimiddelen is de handel stil. Inlandsche schors, waarvan de campagne in Gelderland in vollen gang is, schijnt dit jaar iets minder te zullen gelden dan verleden jaar. KAATSHEUVEL, 82 Mei. De prijs der boter was htdeu op de mij» hoogste prijs f 1.51, middelprijs 1 1.50, laagste prijs 1,37. DUSSEN, 22 Mei. Boterprijs per K. G. van f 1.15, 1,24. Middelprijs f 1.22. Aan vor r stuks. 211 K.G. Eieren f 0,75 de 26 van 1823 Mei. GEBOREN Bermanus Theodoru», z. v. C. Mathie en A. J. Vogel». OVERLEDEN Ontharin» Maria v. Veldhoven, 2 md. Josephina Anionetta v. Veldhoven, 2 uid. Maria Theresia Bogaerts, wed. v. M. Freijssen, 69 j. HUWELIJKEN llieodorusLeouardus de Graaff, 27 j ei. Elisabeth Maria Sleeohoff, 26 j. HUW.-AANG1FTEN J. A W. Kemps, 23 j., wonende te Oss en J. B. M. v. Hilst, 23 j. te Waalwijk. van 16—23 Mei. GEBOREN Gerardus Marinus Josephus, z. v. A. J. Garaten en C. E. M Snellen. Cornelia Johannes, z. v H. v. d. Elshoat en P. v. d. Reijen. Antonie Jacebua, z. v. G. Oosttrliug en J. O. v.d.Born. Petronella Cornelia, d v. P. Prinsen en P. van Strien. HUW.-AANGIFTEN Denis Musterd, 58 j. en .\l8r. H. de Haan, 60 j. beiden alhier. HUWELIJKEN Johannes VV. van Strien en Hui- berdina J. Pallens, beiaen alhier. Jacobus O. van Strien en Adriana Sudderland, bei den alhier. OVERLIJDENPetrus van Disiehlorp, 80 j. alhier. Matinee PROGRAMMA: 1. Sur les Rempart». 2. Sakrische B**. 3. 'i Geuzenvendel. 4. Omhoog. Saintin. Koschat. Van Wamel. Heize. op 21 Mei 1908. P. v. H. te 's Bosch, overtr. prov. regl. vrij C. B. te Nieuwkuik, dronkenschap f 2 of 2 d. H. J. M. te Sprang, overtr. en boete alsvoor. L. K. te Rotterdam, o*ertr. en boete alsvoor. L. D. te Vlijmen, overtr. en boete alsvoor. A. H. te alsvoor, overtr. en boete alsvoor. G. A. d. H. te Vlijmen, overtr. en boete alsvoor. J. G. M. te Bosch, dronkenschap f 5 of 3 d. H. C. B. te Kaatsheuvel, dronkenschap f 8 oi 3 d. J. V. te Nieuwkuik, dronkenschap f 3 of 2 d. H. v. H. te Waalwijk, overtr. alg. veiligh. wet f 3 of 2 d. J. N. K". te Vlijm.D, overtr. en boete alsvoor. A. M. ta Gendsren, overtr. en boete alsvoor. A. W. J. F. v. L. te Baard wijk, overtr. alsvoor f 3 of 3 weken plaatsing in eene tuchtschool. J. C. v. d. V. te Loonopzand, overtr. pol. verord. f 2 of 1 d. P. v. d. N te alsvoor, overtr. alsvoor f 1 of 1 d. A. Ch. te Sprang, dronken deoide verstoren 6 d. hechtenis. A. K. te Waalwijk, overtr. motor- en rijw. regl. f 1 ol 1 d. E. E. A. T. te Waalwijk, overtr. en boete alsvoor. F. A. v. H. te Nieuw kuik, overtr. en boete u'svoor. M. P. v. E. Ie 's Bosch, overtr. en boete alsvoor. G. Th. W. B. ti Waalwijk, overtr. alsvoor f 5 of 5 d.J. F. W. te alsvoor, overtr. alsvoor f 0.50 of 1 d. J. K. te Baardwijk, overtr. en boete alsvoor. J. D. te Tilburg, overtr. jachtwet f 12 of 6 d. J. W. d. V. te Tilburg, overtr. jachtwet f 15 of 6 d. M. d. K. te Vlijmen, straatschenderij f2 of 2d. M. v. d. K. te Besoijen, overtr. drankwet 1 3 of 2 d. A. v. G. te Baardwijk, overtr. prov. regl. f 4 of 4 d. D. v. R. te Veen, overtr. pol. varord. f 1 of ld. K. v. R. te Wijk, overtr. motor- en rijw. regl. f 1 of 1 d. N. r. d. S. te Waspik, overtr. veld-pol. f 3 of2. F. J. T. te Kaatsheuvel, overtr. ijkwet f 1 of 1 d. H. A. v. S. te Cepelle, visscherij-overtr. f 2 of 2 d. Dezelfde, overtr. eu boete alsvoor. Ma. Aa. d. V. te Waalwijk, overtr. leerplicht wet f 1 of 1 d. M. W. te Capelle, overtr. als voor f 5 of 3 d. G. H. te Baardwijk, overtr. lsvoor f 3 of 2d.G. 11. te Vrijhoeven-Cappei, overtr, alsvoor f 0,50 oi 1 d. J. M.te Spiang, overtr. alsvoor f3 of 3 d. 8. V. te Veen, overtr. prov. regl. verzet vervallen verklaard. Dezelfde, overtr. alsvoor, verzet vervallen ver klaard. Concert PROGRAMMA: PEnfant de la Troupe. Flora la belli, ouverture- Soldaten Leben. Italians, Fantasie. a. Ursule, Mazurka. b. l'Enclume, Polka. Trouvere, Potpourri. Au lac, hals. Marsch. (Feestgroet.) Barbe. Langloi». Keler Bel*. Baudonk. Yerdi. Strauss. BERLOSE l per doos f 1.90 an Reparatiëu en levering van spoedig en tot de minste prijzen. Vraagt teekeningen en prijsopgaaf. geneest de gevreesde HONDENZIEKTE in de wanhopigste ge-allen BERLOSE 2 door 't voedsel te geven tot den leeftijd van slechts j jaar voorkomt die ziekte beslist, per bus voor 50 a 55 dagen t 1.10; BERLOSE 8 geneest de hardnekkigste schurft, welker genezing door da veeartsenijschool zelfs on mogelijk was verklaard, per bus f 1.50, alles fran«o. Met goud bekroond te Dortd, VHage en Haarlem. Aanbevolen zoowel door H. H. veeartsen als anderen. Talrijke rencenties in de Sportbladen. Honderden attesten. Te Helder verkrijgbaar bij den faorik. G. WIJK.ER Cz. en Oomp. te Roosendaal (N. Br.) bij apothek-r Steijns te Tilburg bij - firma Johan Verbunt. Men vrage conditiën voor wedervercoop. :;r"

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6