587STE SÏMTSLOTKRIJ. G. J. TAN DUNGEN, Gemengd Nieuws. SfiNDMAKING" Advertentiën. Jos. Dielmann, Piano s en Orgels BESOIJEN. Reclame. De jonge meisjes 'jsschen de 14 en 17 jaren Reclame. Ingezonden StukLen. Rechtszaken. Handelsberichten. PROCESSIE LI Antonius van Padua Reparateur en Stemmer /worden dikwerf overvallen door een soort van bloedarmoede, die zeer in het byzonder de aandacht der onders moet gaande maken, want de toekomstige gezondheid hunner kinderen hangt af van het geen men op dat kritieke oogen- blik voor haar zal doen. Om tot nog toe onbekende redenen zyn de blondines meer de slachtoffers van die bloedar moede dan de brunettes. Die toe stand wordt gemeenlyk veroorzaakt door gebrek aan beweging in de open lucht, aan de slechte opname van het voedsel, en is ook het gavolg van zenuwstoringen. Welke er ook de vorzaak van zy, het kwaad bestaat uit een abnormale samenstelling van het bloed, dat alzoo onbekwaam is de verschillende organen van het lichaam te voeden. Het middel dat gebruikt moet worden is een hersteller van het bloed, een ver sterker der zenuwen. De Pink Pillen zyn de beste hersteller, de krachtigste versterker. De gene zingen door de Pink Pillen ver kregen zyn zoo talryk dat men het aan z;chzlef verschuldigd is ze te beproeven. X. De pr. Onderzoek van verlofgangers. Voorbereidend militair onderricht. VAN Verkrijgbaar bij alle goede Markt Rotterdam. Prijs f 1.75 dc drogisten en bij Snabilié, hoofd-dej othouder, 7 Groote doo9, t 9p»r 6 zes doozen. Apollo. De harmonie Apollo heeft druk in Btndie nScèues Pytforesque", een prachtig maar bui tengewoon zwaar stuk. Een 4 tal avonden in do week houdt men repetitie, 't Is een ver plicht stuk voor 't concours. Die onbeschofte Meid. De telefoon kan soms tot eigenaardige complicatie's aanleiding geven. Mijnheer X. - zijn werkelijke naam verzwijgen we vraagt van Bommel uit aansluiting met Den Haag, nummer dat en dat. Na, zooals gebruikelijk is, zoowat een uur te hebben gewacht, wordt opgebeld. »Bello l« Spreek ik met mijnheer Q «Houd den bek.» Wablieft Mijnheer X. staat geheel beteuterd. Is me dat een antwoord en dan nog wel gegeven door een lid van het be vallige geslacht Na van den eersten schrik te zijn be komen,. vervolgt hij Ik moet mijnheer Q, spreken. Is hij thuis »Houd dan toch den bek, leelijkert Nu begrijpt hij er al heelemaal niets meer van. Welk onbeschoft wezen zou z'n vriend nu toch wel in huis hebben. Z'n geduld verliezend, schreeuwt hij drif tig terug: Mensch, of wat je ook bent, ik verzoek nogmaals me te zeggen of mijn heer Q. thuis isnoodzakelijk ik 'm sproken 1* «Stik 1« Woedend, tandenknarsend, stampvoe tend belt mijnheer X af Later sprak hij zijn vriend, die toen van het bewuste gesprek nog geheel onkundig bleek te zijn. Niettemin schijnt hij toch te zijnen huize een onderzoek te hebben ingesteld, althans dezer dagen ontving mijnheer X. een schriftelijke op heldering. En wat is het geval geweest Niemand was thuis dan de keuken meid, toen er getelefoneerd werd. De brave ziel had nog nooit zooiets bij de hand gehad, maar deed, zooals ze wel eens gezien en gehoord had, dat anderen dedenze zette het «hoorntje* voor 't oor en van «Hallo* maakte ze «Bello*. Dadelijk sloeg het lieve dier van dien naam, in het belendende vertrek ver toevend, aan en de antwoorden, die mijn heer X. van de keukenprinses kreeg, waren voor den onbedaarlijk blaffenden houd bestemd. De meid had, toen ze toch door die «triliefoon* niet hoorde, aan mijnheer maar niets gezegd en ook had ze er niet het minste besef van dat haar «welsprekende* cammondo's in Den Haag trecht kwamen. Ze kreeg absolutie I (Zaltb. Crt.) De spoorwegramp van Contich- Men meld uit, Antwerpen De toestand der gewonden is over 't algemeen bevredigend. Verscheidene konden reeds naar huis terugkeeren. Er zijn ongelukkiglijk eenige uitzonderinge Bij den handelsreiziger Godait heeft zich méningitis vertoont en men heeft niet veel hoop hem in het leven te houden. Uit Mechelen meldt men, dat van de negen gewonde soldaten er acht buiten gevaar zijn. Morgen zal om 10 uur in de dorpskerk van Contich een plechtige lijkmis worden opgedragen, waarbij Z. Em. Kardinaal Mercier den zegen zal geven. De fami- liëu der slachtoffers zullen den H. Dienst bijwonen, terwijl de Koninklijke familie en de regeering vertegenwoordigd zullen zijn. De Zaterdag in het hospitaal van Stuy- venberg aan hare wonden overleden oude dame Antoinette Verhaert uit Ant werpen had eenigen tijd geleden den hoofdprijs van 100,000 francs van de Antwerpsche leening gewonnen. Zij heeft helaas niet lang pleizier van haar fortuin mogen hebben. In mijne vorige correspondenties ver gat ik nog melding te maken van de bewonderenswaardige houding van eene kleine leerlinge van het Weeshuis van Stuyvenberg, Elisa Eyckmans. De kleine wees was op den dag van de ramp met de verpleegster mee gegaan naar Contich, waar zij den gewonden hare teedere zorgen wijdde. Den volgenden dag hielp zij rnede met het reinigen der dooden en verrichtte met den grootsten moed den meest weerzinwekkenden arbeid. Dit schoone gedrag verdiende bijzon dere vermelding. Gisteren-middag begaf de regent van het weeshuis, advocaat A. Van Nieuwenhuise zich naar het ge sticht, waar hij de kleine Elisa hartelijk gelukwenschte, in bijzijn van al hare kameraadjes. Diep bewogen bracht hij haar hulde, prees haar schoon gedrag en zeide hoe goed zij het hooge levensdoel had be grepen, dat is zich aan zijnsgelijken toe te wijden. Deze kleine, intieme plechtigheid maak te diepen indruk. Twee lijken opgehaald. Reeds zeer vroeg ging Maandagmorgen 't gerucht dat aan het Wilhelminapark te Breda twee lijken waren opgehaald. Bij onderzoek bleek dit gerucht maar al te waar. De 17-jarige dienstbode K-, in dienst bij den heer L. aan de Baronielaan had verkeering met den 19-jarigen tamboer P. van de K. M. A. Door de ouders van K. werd deze verkeering zooveel doenlijk tegengewerkt. Zondag avond was het meisje niet op gewonen tijd thuis v. K. de vader van 't meisje die hiermee spoedig in kennis was gesteld, deed om twaalf uur Zon dagnacht aangifte van de vermissing bij de politie. Een onderzoek werd dadelijk ingesteld. Gisterenmorgen deed men de treurige vondst. Het meisje en de tamboer lagen dood in 't water aan den vijverkant Moordaanslag. - In den loop van Dinsdagmorgen vervoegde zich tot drie malen toe de expeditieknecht W. V., wonende op de Linker Rottekade, ten kantore van de firma Karl Schroers cargadoors en expediteurs aan de Wil lemskade te Rotterdam met het verzoek om hem weder in dienst te nemen. fBij die firma was hij Zaterdag ontslagen. Telkens was in afwijzenden zin op zijn verzoek beschikt. Vanochtend om half twaalf ging hij regelrecht naar het privé- kantoor, waar de procuratiehouder, de heer Johs Mackenzie, gezeten was, en toen deze nogmaals herhaalde, dat van een opnieuw in dienst nemen geen sprake kan zijn, haalde V. een revolver te voor schijn en loste op den heer Mackenzie een schot. Deze, die het mikken met het wapen door den ontslagen expeditie knecht opmerkte, bukte snel en redde zich daardoor waarschijnlijk het leven. Toch werd hij boven op het hoofd, hoe wel licht, gewond door den kogel die zijn schedel schramde. De op het kantoor der firma Karl Schroers op dat oogenblik aanwezige bedienden snelden toe en grepen W. V., die 'n een oogwenk ontwapend was. In zijn bezit zijn een 40 patronen gevonden. Dr. van 't Hoff, wiens hulp men inriep, heeft den heer Johs. Mackenzie verbon den. De ontslagen expeditieknecht is naar het politiebureau in de Witte de With- straat gebracht. Diefstal en inbraak te Amsterdam. Zondag avond heeft bij den goud en zilversmid H. E. M. Hampus. Leidsche-. straat 106 te Amsterdam, een brutale inbraak plaats gehad. Het schijnt dat de daders door een leegstaand huis in de Lange Leidsche dwarsstraat op het plat te dak van de achter den winkel gelë- gen woning des heeren Pampus wisten te komen, en zich vandaar toegang weten te verschaffen tot het per ceel in kwestie. Bewoond is dit op het oogenblik niet. De jonge patroon zal in het najaar trouwen, en in verband daar mede werd het bovenhuis verbouwd. De dief of dieven waarschijnlijk zijn er twee geweest konden dus rustig hun slag slaan, te meer wijl de winkel aan de voorzijde wordt afgesloten door een ijzeren scherm, dat zorgvuldig door den winkelier gesloten was, toen hij 's mid dags nog even in de zaak was. 's Avonds terugkeerend bleek hem dat de deur in het scherm onwrikbaar gesloten was. Hij vermoedde onraad, en klom, uit een der belendende huizen, met een ladder in zijn achterhuis. In den winkel wachtte hem een groote schrik. De meeste voorwerpen van waarde een bedrag van 13,f 15.000 waren verdwenen. De dieven hadden de ijzeren straatdeui aan de binnenzijde met een knip gesloten. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd, en; onder leiding van den com missaris der sectie, den heer Dusser de Barenne werd een uitgebreid onderzoek ingesteld, dat tot laat in den nacht duurde. Maandag werd het verhoor der getuigen voortgezet. Men heeft echter nog geen spoor vaD de dieven ontdekt. De bestolene was niet verzekerd. stuk gewezen op het groote nut vau Voor bereidend Militair onderricht en de daaraau verbonden voordeeleu. Reeds enkel® dagen is de gelegenhoid open gesteld zich tot deelneming hieraan op le geven, waarvan tot heden door 11 personen ia gebruik gemaakt, üit getal is echter nog te klein om in deze gemeente dat militair onderricht te genieten aangezien er zich minstens 20 personen moeten aangeven. Deze HFDgifte moet geschieden voor 1 Juni. t Ja daarom dat ik belaughebbentle per sonen nanspoor deze twee laatste dagen te baat te nemen om zich tot deelneming aan te seven nogmaals wijzende op de groote voor d- elen hieraan verbonden n.I. lo. Vier maanden korteren diensttijd. 2e. GarnizocuBkeuze. f 35 i 8 i van 19 a 22"/. I 7 - a 14— Pc ter stu Dossen, 26 Mei '08. DUSSEN, 26-5—'08. Oiizc Hoop. In Dussen rijst de Morgenster, Men vraagt eau nieuwe areizise»-", Een man van eer en van fatsoen Dio etichteu kan en wèl kan doen." ROBERTI. Aan mijn vriend X. De keiko's hebben goed gekieteld, %rg< zijt ge nu al nitgefiedeld EEN POLDERJONGEN DUSSEN, 26 Mei '08. Een die meetelt. Op den Dollard is door drie gebroeders Rust, garnalen- visschers, een steur gevangen, die 2.16 M. lang, was 50 pond kaviaar en Z50 pond vleesch had. De visschers beurden er f 240 voor. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Overdreven Sport. M. de Redacteur Door den directeur der Rijks Hooger Bur gerschool te 's Bosch is aau de ouders der leerlingen 't navolgend schrijven gericht, dat ik verzoek ook in uw blad te willeu plaatseD, omdat ik vermeen dat ook hier de toestand bestaat of dreigt, waardoor de ambitie voor de studie, voor het vak eu niet het minst voor de beoefening van eenige kunst, als muziek e.a. in den vrijen tijd geheel in onze ge meente dreigt te loor te gaan. Dat is iets waarop ik tijdig de aandacht wensch te vestigen en steun vraag om dit zooveel mogelijk tegen te gaan. Achtend, EEN ABONNÉ. Hst stuk luidt als volgt De ondergeteekende ziet zich verplicht het volgende ter uwer kennis te brengen. In de vergadering van leeraren is het feit ter sprake gebracht dat reeds sedert eenige jaren de vordering van velen leerlingen niet beantwoorden aan de eischen, die men billijker wijze mag stellen aan jonge lieden, die beseffen dat zij aan de Hoogere Burgerschool den grond slag moeten leggen voor hunne toekomstige positie in de maatschappij. De hoofdzaak van dit bedroevend verschijnsel ligt naar het oordeel der leeraren daarin, dat hier te stede de beoefening van sport onder de jonge lieden veel te hoog opgevoerd wordt. Lichaamsoefeningen kuuuen volstrekt niet gemist worden voor leerlingen, van welke in de jaren van lichamelijke ontwikkeling veel gevergd wordt op het gebied van wetenschap pelijk onderwijs«ij zijn noodzakelijk als tegenwicht tegen geestelijke inspanning. Vele jongelieden echter handelen, als of de lichaamsoefening hoofdzaak en de studie bijzaak was. Zij benadeelen zich zoodoende op eene niet meer goed te maken wijze. De oudervinding leert dan ook. dat de leer lingen welke geregeld gedurende de middag pauze en na afloop der lessen den geheelen tyd, die zij meeneu beschikbaar te hebben, aan het voetbalspel besteden, noch op school noch bij hunne studie thuis tot ernstig werken geschikt zijn. De schade voor de vorderingen van deze leerlingen wordt nog grooter door het deel nemen aan wedstrijden hier of elders, wat op den leeftijd, dien onze leerlingen bereikt hebben ook op andere paedagogische gronden zeer is af te keuren. De leeraren der Hoogere Burgerschool wenscheu daarom de ouders, wieu het aangaat, met nadruk er op te wijzen, dat hunne kinderen noodzakelijk in de studiën moeten acht-rblijven indien de overdreven zucht uaar sport niet wordt tegen gegaanen zij vertoeken den ouders in het belang der leerlingen daartoe te willen medewerken. Hoever is het hier vandaan Een onlang* voorgekomen geval te Gorjn- chem is vrij belangrijk. Dasr het roo dicht in de buurt gebeurd i#, schten «ij het van belang te publicerren. Hier is het. De heer H. Zillicr, wonende Heerenlaantje 818 te Gorinchem, meldt ons: Sedert ge- ruimen tijd had ik voortdure d verschrikke lijk pijn in deu rug en in de lendenen. Bij mijn werk was dit zeer lastig want i«dere keer wanneer ik bukken moesi, was de pijn bijzonder hevig. Toen ik vernam d it Fosters Rugpijn Nieren Pillen voor rug en lendenpijn zulk een speciaal eu afdoend middel was. wenschte ik hier dadelijk ge bruik vaD te mtken eu de uitwerking was eveu vlug als krachtig, want in ééu werk was ik '.olaal genezen en sedert dien tijd heb ik niets meer van mijne vroegere pijn gevoeld. Proefondervindelijk kan ik dit probate middel aanbevelen. ik oodergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te makeu op elke wijze die U goed dunkt. Verwaarloos nooit een pijn iu 'Jeu rug, gij denkt dat het een lichte ongesteldheid is, maar in werkelijkheid zijn het uw nieren, üe natuur waarschuwt U op deze wijze dat Uw nieren de belangrijkste Uwer orga nen zwak zijn fer. hulp vragen. Zij zijn overladen geworden en kunnen hun werk niet uuter volbrengen. Daar d« nieren de verzamelplaatsen van het lichaao. zijn, is het hun werk het bloed -te filtreeren en scheiden zij 80 grsut onzuiverheden af per 24 uur. Indien zij hiertoe niet in staat zijn, hoo- pen zich deze onreinheden op in het geitel, doordringen het geheele lichaam en veroor zaken rheumatiek, neuralgie, heuppijn, jicht, lendenpijn, hartzwakte, schele hoofdpiju, fhuwten enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen heeft, dezelfde die de heer Zillig gehad heeft. Wij waarschu wen tegen namaak en maken koopers er op at tent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel it f 1,76 voor één of f10.voor zes doozen. Zeister Moordzaak. Na een behandeling van eenige dagen werd Zaterdag door den officier van justitie voor de rechtbank te Utrecht, inzake de ijselijke moordzaak te Zeist ge concludeerd, dat v. V. en v. E. de daders van den misdaad zijn en K. en O. de medeplichtigen Ten slotte eischte spr. de veroordee ling van beklaagde v. V., die bekend heeft, tot 20 JAAR GEVANGENIS STRAF. Scherp gispte hij de onbe schaamde houding van de drie overige beklaagden en eischte tegen v. E LEVENSLANG (v. E. barst in snikken uit,) verder tegen K. en O.IEDER 10 JAAR en ACHT MAANDEN. BESOIJEN, 27 Mei. Dc prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.37 de laagste 1 1,28 der eieren was 8 6. ent. Mijnheer de Redacteur I Beleefd verzoek ik u voor onderstaande een plaatsje in U veel gelezen blad. Bij voor baat mijn dank. In een der vorige nummers van De Echo van het Zuiden werd by wijze van ingezonden GORINCHEM, 25 Mei. L"e aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Rietarwe l 9.9 25 roode dito f 8,70 8,90 witte dito f 8,75 ii 9.ïnl. rogge 7,50 a 7,60 Buiten 1 dito 7.40 ft 7.55 geret 4,80 a 5— haver 3,75 a 3,85 "Uivenboonen 17,60 a 7 70 blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 198 ruBderen 7 nuchtere balveren, 20 vette varkeD» en 453 biggea. le qual. Kaltkoeien Kalf vaar zen Guiste vaarzen Melkkoeien l'/i jarige ossea Pinken f180 4 260 f140 a 190 f110 i 140 1170 4 210 f a f 60 i 100 Graskalveren Nuchtere kalv. Aai«* lüvette «ruiken per half kilo, biggen van etnk. Aangevoerd 6 schapen on 263 lamineren; echi pen f 14 a 18 em lammeren f 7 ik 113 Kippen 1 0.75 a f 1.25 per stuk. Eieren f 0.80 0.85 per 26 stuks. Boter 58 4 63 ct. per kilo. ROTTERDAM, 25 Mei. Tarwe 10— a 10.75 per 100 K.G Rogge was van 16— tot 6 75 Gerst. Winter per 100 kilo f9— 19.50 Zomt P« ki'° f9.— a f9.40 en Chevalier per 10 ki lof 9.25 19.75 Haver per 100 k.f 7.25 a 7.75 Witte Boonen, van 8.10. Bruine boonen van 9— f 13 50 Blauwe Erwten naar kook kwaliteit erkoct van f9.50 tot 10.en vertrouwdekook daarbovc Koolzaad f a f 5e K'asse. Trekking van 25 Mei. Getrokken prijzen. Prijs van f 1000 No. 8643 15819 v 400 1396 5396 9881115201236 200 75 667 3665 121451428$ 100 5425 6140 10084114411209' 12827 13476 13329 19689 5e Klasse. Trekking van 26 Mei Getrokken prijzen. Prijs van f 1000 No. 15623 16464 400 3390 u n 200 7422 12976 14226 100 3325 9601 11226 14936 17103 18998 20355 Burgemeester en Wethouders der Gemeente. Waaiwijk maken bekend, dat het onderzoek vac de in deze Gemeente gevestigde vei lofgangen der Militie te land zal worden gehouden alhier op Donderdag den 11 Juni a.s., des voormiddag! te elf uur. Waalwijk, 23 Mei 1908 Burgemeester en Wethouders voornoem^ Th. de Surniont de Bas Siueele. de Secretarip, F. W. v^n Liempt. De Burgemeester der Gemeente Waalwijk maakt bekend, dat zij die wenfehen deel te nemen ean het voorbereidend militair onderricht, zich daartoe ter Secretarie moeten aanmelden vóór 1 Juli a. s. Waalwijk, 26 Mei 1908. De Burgemeester voornoemd, Th. deSuimont de Bas Smcele. VAN DEN TE WAALWIJK. De bijzondere oefeningen in de De votiekerk van den H. Antonius te Waal wijk zullen gedurende de a. s. Antoni usfeesten plaats hebben als volgt Op DinsdagWoensdag, Donderdag en Vtijdag 9, 10, 11 en 12 Juni des avonds om 8 uur plechtig Lof. Op Zaterdag ij Juni, feestdag van den H. Antoniusten 7 en ten half 9 uur gelezene Mis. Ten 10 uur plechtige Hoogmis met Assistentie, voor de leven de en overledene leden van de Broeder schap, na de Hoogmis predikatie en vereering van de Reliquie. Des namid dags ten 3 uur plechtig Lof met Predi katie en daarna processie over het kerkhof. Op Zondag 14. Juni evenals op 13 Juni ten 7 en ten half 9 uur gelezene Mis ten 10 uur plechtige Hoogmis met pre dikatie. Na den middag ten 3 uur plechtig Lof, predikatie en processie over het Kerkhof. Op Maandag 15Dinsdag 16, Woensdag 17 en Donderdag iS Juni ten 7 uur ge lezene Mis, ten 10 uur plechtige Hoog mis. Na de Hoogmis processie. Des namiddags ten 3 ure Lof- Op Zondag 28 Juni 3 uur plechtig Lof en Sluitpredikatie. Voor nadere bijzonderheden, alsook de dagen bepaald voor de bedevaartgangers uit de verschillende plaatsen zie men de uitvoerige circulaires. A. KUIJPERS, Pastoor. Door do catastrophe van 12 Mei j 1. plotseling uit zijne zaken gezet, kan on dergeteekende thans aan zijne geëerde clientèle en geachte begunstiger» berichten, dat hij zijne Werkplaats heeft gevestigd op vlak achter de drukkerij der firma BAIJENS. Thans weer voldoende geinstalleerd tot hei uitvoeren van alle opdrachten zijn vak betreffende, be Teelt hij zich als vroeger min zaamst in ieders gunst. Door eene spoedige en nette bediening hoopt hij het algemeeu vertrouwen te blijven genieten. Huis- en Decoratieschilder.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6