CEO V: Derde Blad. Gemeenteiaadsvefgadering. Provinciaal Nieuws temengd Nieuws. laatste berichten. d NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Nu mi iier 46. Zondag 7 Juni 1908. 31e Jaargang DUSS N, WAALWIJK, 6 Juni 1908. A. N. B v. 8. A.s. Dinsdagmiddag ten 2Vg uur zal in de zaal »Orpheus" aan het YVilhelmi- napark te Tilburg eene hoofdbestuurs vergadering van den Alg. Ned Bond van schoenfabrikanten worden gehouden, waarop tegenwoordig zal zijn Mr. G. Pastoors, uit Tilburg. Op deze verga dering zullen de verschillende punten besproken worden, naar aanleiding waar van Mr, Pastoors voor den Bond een model-arbeids-contract zal ontwerpen. Deze vergadering is toegankelijk voor alle leden. Kort reeht. Mej. Ida J. M Rooijakkers had de vrijheid genomen op 31 Mei te Raams- donksveer den heer M- de Groot, han delsagent te 's Bosch, die voor de zoo- veelste maal kwam spreken over op weinig gebruikelijke wijze buiten te zetten. Proces-verbaal was hier van opgemaakt en diende deze zaak Donderdag voor de rechtbank te Breda. Beklaagde was niet verschenen. Zij hoorde wegens mishandeling van M. de G. f 10 boete of 10 dagen hechtenis eischen. Leder—industrie. Wij lezen in 't verslag der K. v. K. te 's Bosch Was de algemeene toestand in 1906 reeds ongunstig, in 1907 was dit nog in meerdere mate het geval. De sterk op- gedieven prijzen van de huiden in het begin des jaars werden gevolgd door eene zeer groote ve rlaging in het na jaar. Daar de looierijen echter minder inwerkten en grootendeels nog dure huiden hadden, volgde het leder deze verlaging niet, althans in geringe mate. De schoenfabrieken kunnen evenmin op drukte wijzen. Tengevolge van het slechte zomerseizoen, de financieele crisis, de werkeloosheid enz. waren de bestel lingen minder dan in andere jaren, of schoon de fabrikanten hun werkvolk aan den gang hielden. Van loonenden arbeid was voor de werkgevers intusschen geen sprake. Onweder. Het onweder van Donderdagavond was boven onze gemeente niet zoo heftig, maar leverde een eenig schouwspel, 't Prachtig hemelvuur, dat als een lichtende slinger door het luchtruim schoot, werd met bewondering gadegeslagen. In onze omgeving had 't wel ernstiger gevolgen wat blijkt uit de volgende be richten, dit ons daaromtrent bereikten. Uit Raamsdonksveer. Gisteravond ont lastte zich boven deze Gemeente een hevig onweder Op verschillende plaatsen sloeg de bliksem in zonder gelukkig brand te veroorzaken Bij den heer van Wageningen echter werd o. a. een muur van het huis zeer ernstig beschadigd. Uit Raamsdonk (Veer). Gisteravond werd een boom vlak naast het café van den heer C. F. Kommers alhier door den bliksem in tweeën gespleten. Uit Waspik. Tijdens het hevig onwe der van gisteravond sloeg de bliksem in den schoorsteen van den heer L. Ver schuren, die o,rer zijn geheele lengte gescheurd is. Binnen in de kamer vielen een 5-tal borden van den schoorsteen rand. 't Is een wonder, dat er geen menschenlevens te betreuren zijn. Uit Capelle. Tijdens het onweer, dat hier gisterenavond woedde, zijn 2 kal veren van den landbouwer B. door den bliksem gedood. Uit Dussen Gisteravond circa 7Vs uur woedde boven deze gemeente een hevig onweder. De bliksemschichten doorklief den gedurende geruimen tijd onophou delijk de lucht. Een hevige regen ging met het onweder gepaard. De velden met suikerbieten schenen als 't ware voor een oogenblik in zeëen herschapen Een paar boomen werden door den bliksem getroffen en opengereten, een kalf van L. van Dijk werd getroffen en gedood. Uit Vlijmen. Bij het Donderdagavond ook boven onze gemeente gewoed heb bende onweder is de bliksem geslagen in een populier, bij het huis van den landbouwer M. Mommersteeg in de Achterstraat staande. De stam werd over eene heele lengte ontschorst en gesple ten, de spaanders vlogen met kracht tegen de deur bij den overbuur. Ook een tweetal telefoonpalen langs den tram weg ter hoogte van de hut werden in deze bui leelijk gehavend. Verder hoorden we nog van door het hemelvuur in het ongereede geraakte telefoontoestellen, maar op slot van re kening heeft zich het weer toch heel wat onschuldiger getoond, dan het zich in het begin liet aanzien. Nog ontvingen wij bericht, dat in Eet- hen en in Broek een paard, in't Eethens veld een koe, in Drongelen een kalf en in Nederhemert 4 stuks vee zijn dood geslagen Ren ongeral. Een machinist alhier een zekere J. S die zich Donderdag naar zijn werk aan het Kanaal in den Overlaat wilde bege ven, had het ongeluk met zijne fiets onder eene kar te geraken met het ge volg, dat de fietsstang brak en hem het bovenbeen doorboorde. Hevig bloedend werd hij in eene woning gedragen, waar hem weldra geneeskundige hulp verleend werd. Onderwijzeres. Voor de betrekking van onderwijzeres aan onze Openbare school hebben zich zes sollicitanten aangemeld. Naar wij vernemen, zal de benoeming zoo spoedig mogelijk geschieden. Concours te Antwerpen, Morgen 7 Juni zal te Antwerpen op het stadhuis de loting plaats hebben voor de beurt van optreden van de Lie- dertaiels, die deelnemen aan den in de maand Augustus aldaar te houden groo- ten Internationalen Zangwedstrijd. Tevens zullen dan de verplichte koren worden uitgereikt. Gelijk onze lezers wel weten zuilen, neemt ook onze Liedertafel aan dien kamp deel en zal zij optreden in de tweede afdeeling. De heer Kallenbach die Dinsdag jl. de eerste repetitie van het koor naar keuze leidde, was over de vereeniging ten zeerste tevreden Ontsnapt doch weer gevangen. In ous vorig nummer hebben we een en ander betreffende den diefstal bij S. medegedeeld. Wij noemden als dader zekere de B., wat op eene vergissing berust, het is een oude bekende, die al meer in Waalwijk heeft gestolen, zekere van Rijswijk uit Kaatsheuvel. Hij was gearresteerd en zou Donderdagmorgen per trein van 11 uur naar 's Bosch wor den vervoerd. Terwijl men in de wacht kamer den trein afwachtte, ging een der begeleiders zijn veivoerbiljet laten af- teekenen en gaf de andere even een brief af en in dien tusschentijd zag de beklaagde die niet geboeid was, gelegenheid aan den haal tegaan- In vollen ren ging 't over vel' den en slooten, achterna gezet door de ma- réchausée waarvan een hem een tijdje per rijtuig naging, maar die echter spoedig zijn spoor verloren Daarna is door de brigade Waalwijk en Kaatheuvel in den geheelen omtrek een formeele drijfjacht begonnen. Des namiddags vond de maréchauséeSijstermans zijn spoor wedei- om te Labbegat en per fiets ging hij zoo vlug mogelijk naar Waspik, waar hij den ontsnapte, in een veld te WaspikBoven ontdekte, fluks de fiets langs ddn weg en hem achterna. Nu was het voor de vrijheid minnende verloren, hoe hij ook nog een laatste poging waagde weldra was hij gearresteerd, en werd toen door de maréchaussées Sijs- termans en Valk, die ook zijn spoor der waarts gevolgd had en ter plaatsen was naar de kazerne te Besoijen overgebracht. Hij beweerde plan te hebben naar België uit te wijken, maar is gisteren naar de gevangenis te 's-Bosch overgebracht. De vader van den dief heeft het grootste gedeelte van de gestolen som bij den eigenaar teruggebracht. Na bovenstaande vervolging blijkt weer van hoe groot nut het rijwiel voor 't wapen der maréchaussée is en ware het in 't belang der publieke veiligheid, dat ze zoodra mogelijk van rijkswege werden verstrekt. Raadsvergadering. Gisterenavond ten 68/4 uur werd onder voorzitterschap van den edelachtb. heer Burgemeester eene openbare vergadering gehouden, waarbij afwezig waren de heeren J. van Dooren, E. W. Klijberg en A. Verbunt. Na voorlezing en goedkeuring der no tulen ging men direct over in eene ver gadering met gesloten deuren ter be handeling van het kohier van den Hoof- delijken Omslag. Aanbesteding. De uislag der aanbesteding van het bouwen van 'n Heerenhuis voor den Heer J- A. Ie Blanc onder beheer van Jos. van Ree te Waalwijk, is als volgt P. Hartman, 's Bosch f 9250 A. Dankers, Heusden 10299 Chr. Klerkx, Besoijen 9625 G. van Huiten Gz., Waalwijk 9322 G. en N. de Bont, Nieuwkuik 8355 A. Treffers, Waalwijk 8200 W. van Hees, Waalwijk 8110 P. van Huiten Pz., Waalwijk 8190 Wed. A. Aarts Zonen 8077 BAARDWIJK. Ten nadeele der maat schappij Gew. Beton is aan de nieuwe brug tusschen Baardwijk en Drongelen eene partij hout ontvreemd. Men is den dader reeds op 't spoor. Door Je scherpschutters van St. Ambrosius is besloten deel te .nemen aan het concours op 20 Juni te Loon- opzand. VLIJMEN. Gedurende de maand Mei is aan het postkantoor alhier cn daar onder ressorteerende hulpkantoor inge legd f 10912,99 en terugbetaald f 9307,97 Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2963. Sedert eenige dagen is men hier begonnen met het ontvangen van kruis bessen. Nog niet veel boeren evenwel hebben lust voor 10 cent per kilo te plukken, de kruisbessen zijn nog te klein. Wat geplukt wordt gaat nog alles, meest via Venlo naar Duitschland. 's-HERTOGENBOSCH, De heeren, deel uitmakende van de >Royal Commis sion on Canals and Waterways in En gland,* voorzitter Lord Suttleworth, arriveerden Donderdagochtend te's Her togenbosch. Het gezelschap werd door de ingenieurs van 's rijks waterstaat te 's-Hertogenbosch, de heeren Wijten- horst en van Lidth de Jeude ontvangen, waarna het, aan boord van de water staatsbooten Inspecteur Rose en Jan Blancken, verschillende sluis- en kanaal- werken in oogenschouw nam en na het diner naar Duisburg vertrok. Ook 't kanaal \s Bosch-Drongelen, de Maasmond en de sluis bij Engelen werden bezichtigd. SPRANG. Maandag j.l. vierde de heer Dalmaijer en zijn echtgenoote alhier hun zilveren bruiloft. Den ganschen dag ontving de jubilaris, die gelijk men weet ouderling der Gereformeerde Kerk is, van heinde en verre blijken van belang stelling. De volgenden avond ontving hij ten zijnen huizen de Chr. zangver- eeniging De Harpe Zions, bij welke ge legenheid de directeur der Vereeniging haren Eere-voorzitter geluk wenschte en hem een fraai cadeau offreerde. Vele koren en soli met expres voor deze gelegenheid vervaardigde teksten wer den het jubelpaar toegezongen. De avond, die op de meest vroolijke toch gepaste wijze werd doorgebracht zal bij de leden der zangvereeniging lang in aangename herinnering voortleven. Het zij den jubilarissen vergund ook eens hun Gouden feest te vieren. De deze week plaats gehad heb bende verpachting der kerkbanken heeft opgebracht ruim f800, 't vorig jaar ruim f 100; wel een verschil dus. VRIJHOEVEN. Maandag 2e Pinkster dag zal onze zangvereeniging Halleluja* deelnemen aan het concours te Dordt- recht en uitvoeren Psalm 42 van Weiss en Lentelied van Ollmann De vereeni ging wacht een zware kamp, daar zij legen dertien mededingers te strijden zal hebben- Er is echter veel en goed gerepeteerd, zoodat bij een beetje fortuin zonder hetwelk niemand of niets goeds vaart, wel eenige kans op bekroning heeft, 't Beste succes zij haar van harte toegewenscht. Alhier is weder een geval van typhus geconstateerd. Gedurende de maand Mei werd op onze Rijkspostspaarbank ingelegd de somma van f 3882,52. RAAMSDONK. Aan de roomboter fabriek alhier werd gedurende de maand Mei verwerkt 192536 liter melk, met een gemiddeld vetgehalte van 3,15 Anders niet! Anders is het on dankbaarheid I Geestelijke oefening. Voor de leden der Aardsbroederschap der H. Familie zal gedurende de a.s. Pinksterdagen door een Eerw. Pater, een driedaagsche oefening gehouden worden. Tweede Pinksterdagsmorgens om 7 uur Generale Communie en's na middags vernieuwing der opdracht. Wij twijfelen niet of alle leden zullen deze lagen benutten om, aan al de geeste lijke voordeelen deelachtig te worden, die aan het trouw bijwonen der oefeningen verbonden zijn. R. K. Volksbond. Naar wij uit-vertrouwbare bron ver nemen, zal op 5 en 12 Juni, eene Al gemeene Vergadering plaats hebben van onzen Volksbond. Om de overtollige drukte eenigzins te verdeelen zal de eene helft den eersten dag en de an dere helft den tweeden dag vergade ren. De programma's zullen beiden da gen hetzelfde zijn. Ook zal alsdan een bekend spreker optreden nl. A v. Rijen secretaris van den arbeid. Zijl Zeister Moordzaak. Men seint ons De uitspraak der Zeister Moordzaak is als volgt - Van Daalen is veroordeeld tot L2 jaar, van Ee 20 jaar, Overhorst 8, en Horst 6 jaar. Met aftrek van pre ventief. KAATSHEUVEL 6 Juni 1908. Benoemd. Tot onderwijzeres bij de Eerw. Zus ters, alhier is benoemd Mej. E. Sellen van Oorschot. Gefeliciteerd 1 Afgeschaft. De heer G. Gubbens, schoenfabrikant, heeft zijn werkvolk bekend gemaakt, dat van Zaterdag er den bakker bij hem. »af is*. Het lijstje patroons, die aldus handelen, wordt grooter. Brand. Terwijl J. J. 11. Donderdagavond zijn bo terham zat te eten, hoorde hij in de aangrenzende kamer, waar een lamp hing te branden, een geknetter. Hij gaat kijken en de lamp stond in volle vlam. De kantjes waren in brand gevlogen, gevallen en het vuur had zich reeds medegedeeld aan tafelkleed en gordijnen. Gelukkig bleef het hierbij. De brand had ernstig kunnen worden. Wederkeorig. Het is een feit, dat vooral hier in de laatste jaren zooveel gedaan wordt voor de lotsverbetering van den werk man. Volksbond, vakvereeniging alles is belang. En het is mooi. Voor den middenstand gebeurt niets. Een treurig verschijnsel is het echter, dat, na al de voordeelen, die den arbeider geniet, hij zoo slecht van betalen is. Hij verdient zeker zooveel als vroeger, de winkel en de bakker is er af, en toch Och, waar anderen zoo wer ken voor hem, laat hij dan ook wat over hebben voor anderen, en hen door prompte betaling in hunnen affaire voort helpen. »Die geeft, wat hij heeft, »Is waard, dat hij leeft.* Een martelaresje. In ecu van de bui tenwijken van Pa-ijs hebben ontaarde ouders hun dochtertje Suzanne op schandelijke wij- se ^eirarteld en verwaarloosd. Buren ont dekte:» hel kind, uitgehongerd, vol litteekens en geheel met onrein overdekt, in een kofftr l'ggen. De politie werd gewaarschuwd en spoedig had men maatregelen genomen, om het kind naar elders over te brengen. De buren hadden vernomen van den toestand waarin het kind gevonden was, en spoedig verzamelde zich een groote massa inenschen voor het huis. Toeu de ouders door de politie uit hun huis werden gehaald, drong het publiek met woest gewald op. Men wild de beido wreedaards te lijf. Tusschen de po litie. die de arrestanten moest bescheryirn en htt publiek ontstond ten wild gevecht. De agenten moesten hun sabel en revolver trekken, om de woedende menigte in bedwang te houden. Men wierp ra-t sttenen, stukken flesch enz. Men liep de arrestanten na tot aan liet naaste politie-bureau, dat een uur Dng letterlijk belegerd werd. Vijf agenten werden gekwetst, ook de heide ouders kre gen kwetsuren. De vrouw was zelf zóó toe- gei keld, dat men haar nog niet heeft kun nen verhooren. Een griezelig ongeluk. Volgens de Matin is er te Cherbourg aan boord van e*n on- derzeesche boot een griezelig ongeluk gebeurd Tetwijl de boot onder water was, barstte door een verkeerden handgreep van een der opvarenden een hok met saamgeperste lucht Den ongelukkige werd de schedel geopend en de saamgeperste lucht, die als een wer velstorm in het klein werkte, leegde hem het boofd. Drama te Namen. Een schrikkelijk drama is te Namen in een huis der rue Notre- Dame gebeurd, aldus meldt het ,/Hbl. Autw.* Een lcigrocfwerker, Isidore De Binne heeft bij middel van bijlslagen,'n 15-jarigen jonren, Emiel Martin en diens vader, Jozef Martin, aangevallen in hunnen slaap. De jongen is gedood. Die twee personen sliepen met hem op dezelfde verdieping. Dan ging hij de trap af en, beneden ge komen bracht hij de logieshoudster Marie Engelhof een zware wonde toe. Aanleiding tot die misdaad moet zijn dat Jozef Martiu de vriend is vau Marie Engelhof en dat deze laatste dien vriend niet zijn afscheid wilde geven, our hem te vervangen door De Binne. De moordenaar is gevangen genomen De gekwetsten zijn in het gusthuis en het lijk van den jongen in het doodenhnis gebraeht. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Zaterdag 30 Mei 1908 des namiddags ten 2 uur. Voorzitter de Edelachtbare heer van Hon 8ewijk Te ongeveer 2.15 unr opent de Voorzitter de vergadering aanwezig de heeren Schoenmaker», A. H. van Honsewijk, M. Verhoeven, A. B. v. d. Koppel, L- v, d. Pluijm Jzn., B. van Dalen A. L. van Beurden, P. Verschoor H. Leemans en P. van der Pluijm Azn. De Voorzitter verzoekt den secretaris voor lezing te geven van de notulen der vorige ver gadering. Naar aanleiding van het niet in behandeling nemen van het ongezegelde adres van inwoners van de Baan, houdende verzoek om de Drie- brechtsche straat te verbeteren, zegt de beur Verschoor, dat de gemeente toch verplicht is deze straat te verbeteren, wijl zij deze in eigendom heeft aangenomen. De Voorzitter. Dat kan wel, nsaar de adressen moeten toch gezegeld zijn. De heer Verschoor. Ik verzoek u deze op merking in de notulen op te nemen. Hierna worden de notulen goedgekeurd vastgesteld. 1. Wijziging der verorderiug tot ïegeli 1 van het herhalings onderwijs aan school wijk De s creturis leest deze wijziging der ver ordering voor. De secretaris zegt dat Burg. en Wret voorstellen om de lessen te doen plaa hebb-u voor de meisjes op Maandag, Dinsdi Woensdag en Zaterdag op do aaugegeven ure Do hoer v. d. Koppel. Voor de school wij A. wordt er nu 60 gulden aan uitgegevei Waarom aan de andere scholen dat onderwi ook niot gegeven,* dan was het 180 galde weggegooid. Die 60 gulden werpen wij n toch ook maar in het water. De hear vau Honsewijk. Dat zyn wy ver plicht. De heer v. d. Koppel. Als het onderwij z'n nut had, dan was het goed, maar nu het toch' geld weggesmeten. De heer van Beurden. Ik heb meermale hooren beweren dat dat omiorwijs lange jare is anngeboudeu voor een m i-je. De Voorzitter, 't Moot er toch maar zy De heer van Beurden. Dan wordt 'tander duur. De Voorzitter. Nou, 't moet er toch zeg ik je. Hierna volgt een \erwarde discussie. Ui het gemompel hebben wij begrepen, dat lie voirstel vau Burg. en Weth. is aangenomen 2. Aanwijzing van een onderwijzeres voo het geven van herhalings onderwijs aan schoo wijk A. Wordt met algemeene stemmen benoeim mej. Anna Hillegoudn van Helderen te Meeu wen- 3. Stichting vau eeD schoolgebouw in wijk C en aankoop van den benoodig den grond. De Voorzitter. Wij zijn ter plaatse een wezen kijken Op een plaats konden wij lam koopou voot' 10-000 gulden den bunder en o; een ander plaats voor f6000. Wij stellen voo dat van f 6000 aan te koopen. De heer v. d. Koppel zegt dat met een V bunder kan worden volstaan. De Voorzitter merkt op, dat er in de toe komst moet worden gekeken, dat er wat ove gehouden moet worden, Een verwarde discussie ontstaat. Da Voor zitter die mot zijn rug naar het publiek e met zijn handen voor don mond gaat zitten i geheel onverstaanbaar. De heer van Beurden zegt, alhoewel «ie geheel daar nut de ligging op de hoogte t zijn, te mogen meenen dat. achter de than staande school aen mooien gelegenheid ii 't land, is daar wel zeer laag gelegen doob dat zou kunuen worden opgehoogd. De heer van de Pluiju wijst op den toestan i die zal komen als de school zal worden ge-* bouwd daar waar Burg. en Weth. voorsteller De kinderen komen naar school of blijve 's middags over en staan dan zonder toezicht i De ouderwijzer8woning is er veel te ver va 1 afgelegen. En daar een onderwijzer gee politieman is, daar hij na schooltijd niet be hoeft te kijken of de jougeus goed oppasse enz. vreest hij dat er bewoners zullen zijn, di er nog al eens last vau zullen hebben. Na nog eenige deliberatie wordt het voorstt van Burg en Weth. om het land van den hee K. Leemans aan te koopen tegen f 6000 d bander aangenomen met 8 tegen 2 stemme, en een onthouding. 4. Salarisregeling van de onderwijzers bi I het openbaar lager ouderwijs in deze ge meente. l.'o secretaris leest het schrijven voor e: zegt daarna dat Burg. en Weth. voorstell® om de laatst vastgestelde regeling te hand haven. De salarissen voor de hoofden der scholei bedragen nu van 1 5 dienstjaar f 850, 5—11 f900, van 10-15 f950 van 15-23 f 1000 ei van meer dan 20 dienstjaren f 1050. He hoofd van school wijk B. krijgt f 50 meer voo de verplichting van de akte Fransch. Di salarissen van de onderwijzers van bijstand zijn allen 't zelfde gebleven. De Voorzitter. Zijn er die hier aanmerkingei op hebben. De Heer van der Koppel. Het vorig jaai 1 is deze regeling toch nog herzien. De Secretaris. Ja, maar alles moet op hei wettelijk minimum gesteld worden. Aangenomen. 5. Af- en overschrijving op de gemeente- begroeting voor het dienstjaar 1907. Eenige posten die overschreden zijn moeten worden af- en overgeschreven. De heer van Beurde^ zou hier liever een i meer gespecifeerde opgave of althans een nadere toelichting van wenscheu. De secretaris. De verschillende posten staan er toch op. De heer van Beurden. Die post van het te dempen riviertje is toch aardig overschreden, dus dat kost de gemeente heel wat meer dan toen is gezegd. 8. Ingekomen stukken. a. Salaris regeling van den gemeente ontvanger. Door den secretaris wordt het schrijven van Ged. Staten voorgelezen Ged. Staten wenschen weer terug te komen op de proceuts gewijze betaling, doch de maatstaf wenschen j zij dan te verhoogen. Zij vragen in deze het gevoelen van den raad. De Secretaris. Burgemeester en Wethoudera stellen voor goedgunstig te beschikken. Het Balans bedraagt nu f 350. Bij precents gewijze betaling kan het dan weer hooger, dan wel weer eens wat minder bedragen. De heer v. d. Koppel. Ja, geef maar uit. Ze zijn bij den burgemeester en secretaris begonnen en zoo gaat het voort. Onderhand kernen de raadsleden ook nog. Aldus wordt besloten. b. WijzigiDg borgtocht van den gemeente ontvanger. De secretaris leest een schrijven voor vnn den 'heer W. A. Verhoevon. Hieruit blykt dat deze een borg heeft gestort van.f 400Gin de vorm van een perceel land. Daar dit thans verkocht is vraagt hij een ander perceel ter waarde van f6000 te mogen geven. Wordt goedgevonden. c. Bezoldiging van de hulptelegraafkantoor houders. De secretaris leest het van den hoofd insprctenr ingekomen schrijven voor, Naar aanleiding van dit schrijven wordt besloten den kantoorhouder te Dassen f 100 bezoldiging te verleenen. Thans bedraagt'zyne bezoldiging f 90. Aangenomen. j d. Vergoeding van het hoofd der school in wijk C. Door den secretaris worden de hieromtrent ingeknm-n schrijven voorgelezen. De heer Broeders hoofd der school in wijk e heett bij eene vacature gedurende 3'/s maand 2 nur por dag langer moeten werken.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 7