ö87STE SïüTSLÜTUISJ. Gepasteufizeeide Roomboter, Stfootioeden, Stroohoeden, Lieveling- Stokpaardjes-Leliënmelk-Zeep Gemengd Nieuws. Burgerljjken Stand. Advertentiën J. Bikkers en Zonen, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Reclame. Kunst en Letteren. Kerknieuws. immm kmümmut naalwijl Handelsberichten Eerste Langstraatsclic Stoomzuivelfabriek. Hooge zijden Hoeden DRUNEN. FIJNE DE FIJNSTE DRUNEN. f welk Tot regent van het Roomsche wees huis werd benoemd mr. W. van Lan- schot, griffier der Staten van Noord- Brabant,aan de vereeniging Koning- i nnedag werd tot viering van den a.s. verjaardag van H. M. de Koningin eene subsidie van hoogstens f 100 verleend en de commissie voor de restauratie van het uitwendige der St. Janskerk verkreeg voor de zooveelste maal toe zegging der jaarlijksche bijdrage van f 4000. Op het einde «Ier vergadering, die tot bij middernacht duurde, gaf de voor zitter mededeeling van den stand van zaken, betreffende de plannen tot het bouwen eener nieuwe teeken- en am bachtsschool, uit welke mededeelingen bleek dat het de bedoeling is hier met flinke rijkssubsidie eene technische mid delbare school te stichten. EINDHOVEN, 12 Juni. Bij de heden gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad (vacature Hoppen brouwers) is gekozen mr. Pastoors, can- didaat van het comité voor een hoogere burgerschool, met 375 stemmen. Op mr. N Smits van Oyen, candidaat van de R. K. vereeniging Gemeentebelang, waren 315 stemmen uitgebracht- VRIJHOEVEN C APPEL 14 Juni. Deze week hebben alhier aan de O- L. School een tweetal onderwijzeressen voor de klas gewerkt, ten einde proeven te ge ven, ter aanvulling van de op 8 Juli a.s. openvallende plaats van Mej. J. H. Boone. Op den 19en dezer maand zal in onze gemeente aan de huizen der in gezetenen een collecte gehouden wor den voor den gewapenden dienst der Nederlanden. De vacature ontstaan aan de Chr. school te Loonschendijk, wegens vertrek van den Heer A. Kerst, wordt aange vuld dooi Mej. W. Hofman te Breda. De leden der Chr. Jongelingsver- eeniging alhier, hebben in hunne laatst gehouden vergadering besloten dezen zomer een pleizierreisje te maken naar Den Haag. RAAMSDONK (Dorp) 12 Juni. Het salaris van den Heer J. van Dongen, die, pas geslaagd, gedurende enkele weken werkzaam is als onderwijzer aan een R. K. bijzondere school te Helmond, werd dezer dagen van f600 op f650 gebracht. RAAMSDONK, 5 Juni. Algemeene vergadering der Vereeniging tot verbe tering van het paardenras in de Lang straat en Omstreken, gevestigd te Raams- donk op Vrijdag, den 12en Juni 1908, des namiddags om 3 uur, ten huize vaq den heer C. F. Kommers, te Raamsdonks- veer. DOEL le. Notulen van vorige vergaderingen. 2e. Rekening 1907. 3e. Verslag 1907. 4e. Verkiezing bestuurslid, wegens periodieke aftreding van den heer Din- geman Timmermans, 5e Rondvraag, en sluiten. *BREDA, 12 Juni. Voorgedragen tot gemeente-secretaris de heeren Jonker gouw, secretaris der gemeente Zeist, en van Ommeren, secretaris van Assen. KAATSHEUVEL 13 Juni 1908. Herhalingscursus. Namens de Staatscommissie is de wen— schelijkheid uitgesproken om een herhalings cursus te houden in de /Eerste hulp bij bedrijfsongevallen". Dit naar aanleiding van het bezoek van Dr. Bruinsma alhier, teneinde zich op de hoogte te stellen van de resultaten van een gegeven cursus, waar over groote tevredenheid werd betuigd. Tevens is Dr. de Both -.augezocht even tueel een herhalingscursus te geven. Wij hopen, dat Z.Edele zich daartoe bereid zal verklaren en dat wederom verschillende in- gezetenen zich zullen aanmelden om den herhalingscursus te volgen. Buphonia. In de gisteren gehouden bestuursverga dering van /Euphonia" is besloten om met medewerking van f01ympia" een concert te geven bij v. Dongen te Capelle op Petras en Paulus a.s. Iaspeotie. Heden had de iuspectie plaats van de verlofgangers der Nat. Militie. Evenals andere jareu moesten de herbergen gesloten blijven. Deze maatregel werkt uitstekend de orde in de hand. De kasteleins echter hebben er een broertje aan dood. Ver gunning betalen, zeggen ze, mogen ze wel, doch als er wat te verdienen valt, dat mogen ze aiet. Intijds. Terwijl een paar kinderen op den Loon- schen Dijk aan 't spelen waren, had een van hen het ongeluk in een diepe sloot met water te vallen. Zooals kinderen zijn, gingen ze aan den kant staan schreeuwen, zonder te trachten den drenkeling te red den. Gelukkig was een arbeider daar dicht bij. Hij kwam toeloopen en had het geluk het kind te redden. Kennis. Men hoort nu al druk praten over kermis. 't Zal er spanne»1. Concerten, uitvoeringen, bals.... 't Z-sl aan de orde van den dag zijn. Evenals bet Vorif e jaar hoeft ook de heer C. Smit dit jaar wederom de fami'ie Boes - nach geëngageerd. Ook do heer De Laat uit Tilburg zal er optreden. St. Antonius kapel. In de- kerk aan den Berkdijk is een kapel gebouwd ter eere van den H. Antonius. Een schoon beeld van den volksheilige, is daarin geplaatst en strekt het Godsgebouw tot sieraad. Met de twee nieuwe biecht stoelen erbij, is do kerk heel wat opgeknapt. Gebroken. Jl. Donderdag had het 9 jarig zoontje van L. G. het ongeluk, om met het uit halen van een vogeluestje, uit een boom te vallen. Wat niet te verwonderen is, hij brak zijn been. Door den ontboden geueea- heer werd een verband gelegd. Wanneer zal men toch wijzer worden. De dankbaarheid ran een inwoner van Zult Hommel. Uit dankbaarheid voor de verkregen wal daden en met den wensch dat velen uut mogen trekken van zijne ondervinding, mach tigt ons een inwoner van Zilt-Bommel zijne verklaring tt publiceeren. De heer C. v. Osch, wonende Kerkstraat B 240 te Zalt-Bommel, meldt ons: Vanaf het oogenblik dat ik met Fosters Rugpijn Nierenpillen begonnen ben, is het mij mogen gelukken een groote verlichting te bekomen in een nierziekte waarvan ik reeds sedert drie. jaren het slachtoffer geweest ben. Ik had voortdurend een hevige pijn in den rug en in de lendenen en in de liezen de urine bevatte veel bezinksel en was steeds troebel, de looziug geschiedde pijnlijk en branderig. Wat ik hier ook voor gedaan had, miju ziekte werd steeds erger in plaats van min der, ik had ook veel last van duizelingen en schemeringen voor de oogen. Vanwege de hevige pijn die zich van het benedenge deelte van den rug tot. in de schouderbladen uitstrek te, was het mij menigmaal onmoge lijk naar miju werk werk te gaan en dit maakte mij zeer mismoedig. Ten slotte ves tigde men mijn aandacht op Uw heilzame pillen en ik ben zeer tevreden, dat ik U kan melden dat twee doozen mij veel ver lichting geschonken hebben. Om echter zeker te zijn van een algeheele genezing zal ik nog eenigen tijd met de behandeling doorgaan. Ik ondergeteekende verklaar dal het bo venstaande waar ia en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Indien gij op de een of andere wijze lijdt aan de nieren loopt gij gevaar eene ont steking aau de nieren te bekomen, steenen in de blaas, waterzucht, suikerziekte enz. want aangetaste nieren genezen nooit van zelfindien men ze verwaarloost en zondof hulp laat, is het einde noodlottig. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer van Ovch gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handt»e- kening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één off 10. voor zes doozen. Protret van Prins Hendrik. Velen onzer lezers zullen zich nog wel herinneren, hoe indertijd op de pro vinciale tentoonstelling te's Bosch in een eere-zaaltje het door de firma H. BOGAERTS &Co., geschilderde portret onzer geëerbiedigde Koninginne Wilhel- mina prijkte, en hoe dit kunstvolle, prachtige portret door alle bezoekers, en niet het minst door kenners en vak lui, als om strijd geroemd werd. Het was dan ook nie te verwonderen dat de verschillende formaten, die later van deze beeltenis door genoemde bekende firma vervaardigd werden, bij duizenden hun weg naar alle oorden des lands en zelfs daarbuiten vonden- Thans kan de firma Bogaerts weer aanspraak maken op den dank der ver eerders van ons Stamhuis. Zij heeft nl. nu ook in den handel gebracht het por tret van Z. K. H. Prins Hendrik, dat in kunstwaarde van het eerste niet behoeft onder te doen. De typographische af beelding, die wij dezer dagen ontvingen, is zoo prachtig, dat wij geen woorden genoeg kunnen vinden om het werk naar verdienste te schatten. Wij twijfelen dan ook niet, of dit poitret, dat als pendant van het vorige moet dienen en er als het ware een ondeelbaar geheel mede vormt zal niet minder aftrek vinden, vooral daar het eveneens in alle formaten verkrijgbaar zal zijn. Moge onze gemeente die reeds in het bezit is van de portretten van de andere leden van ons vorstenhuis, spoedig over gaan tot aanschaffing van deze prachtige beeltenis van den beminden echtgenoot onzer Koningiü. Nederlandsche Optra. Met de opera «Faust4 nam Zondagavond de Ned- O- pera in het Paleis voor Volksvlijt afscheid van het Amsterdamsch publiek Voor zes weken begonnen vol hoop en goeden moed en gesteund door het bcsluur van het Paleis, moest men eerder het bijltje er bij neer leggen dan aanvankelijk wel verwacht was. Bij de openingsvoorstel ling werd in de toespraak door de direc tie een beroep gedaan op den steun van de opera-liefhebbers. Dit beroep is he laas vergeefs geweestin weerwil van goed voorbereide voorstelling en het opvoeren van noviteiten, zooals »De ge zonken klok4, «Laagland4, «Herbergprin ses4, bleef het publiek weg. De weinige getrouwen, die opkwamen, konden de on kosten niet goedmaken En zoo eindigt voor de zooveelste maal een Ned. opera vol hope begonnen en overleden door gebrek aan belangstelling. Zondagavond zou men echter van ge brek aan belangstelling niet mogen spre ken. De zaal was totaal uitverkocht en honderden moesten worden teruggezon den. Op den 2en Pinksterdag was een herhaling niet mogelijk. Zaal en artisten waren beschikbaar doch het orkest, dat tot en met Zondag betaald was, weiger de Maandag te spelen of de directie moest hun voor een volle week uitbetalen Hierin had de directie geen lust dus liet ze de onderneming reeds den len Pinksterdag eindigen. N. v. N. Antonlus-feesten. Het feest van den H. Antoniuis van Padua dat in zijne Hevotiekerk te Waal wijk telken jaren bijzonder wordt gevierd is weer daar en zien wij vanaf heden tot 18 Juni een ontelbare menigte geloovigen van heinde en verre herwaarts komen om zich te scharen voor het prachtige versierd altaar van den H. Antonius. Geen won der want de groote weldoener heeft door zijne voorspraak in alle zaken reeds zoo veel voor zijne vereerders verkregen waarvandaan elk jaar dit groot aantal bezoekers nog toeneemt. Hier bidt men met het zoete vertrouwen, hier keert men terug om te danken voor de ver kregen gunsten. De misdaad in de rue de le Pepinière te Parijs. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Pat ijs opnieuw een moord gepleegd. Het slachtoffer is de 77-jarige rentenier Auguste Remy, die een hotel bewoonde aan de rue de la Pepinière, dat uitkwam op den boulevard Hauss- mann Hij woonde met zijn vrouw, zijn zoon George, 37 jaar, een neef van 16 en een nicht van 11 jaar, weezen, die hij als kinderen had aangenomen. Het dienstpersoneel bestaat uit 10 personen waarvan 7, 3 mannelijke en 4 vrouwe lijke, inwoonden. Mevrouw Remy was Zaterdag met haar neef en nicht en haar kamenier naar het kasteel Annel te Lon- gueil in het departement der Oise ver trokken, waar zij de Pinksterdagen zou doorbrengen. Zaterdagavond had de heer Remy verscheidene vrienden te di- neeren gehad, die tot halfelf gebleven waren- Daarop begaven hij en zijn zoon zich naar hun slaapvertrekken. George bewoont de benedenverdieping aan de zijde van den boulevard Hausmann, de slaapkamers van den heer en mevrouw Remy bevinden zich op de 2e verdie ping, naast elkaar. Zondagmorgen om halfnegen kwam een der bedienden den heer Remy wekken en door dezen be diende werd de misdaad ontdekt. De ouden man lag, in zijn nachtgewaad, midden op den vloer, door een bloed plas omgeven. Het eerste wat men deed, nadat de bediende alarm had gemaakt was een dokter roepen, maar deze kon slechts den dood constateeren, waarop de politie ontboden werd. De heer Remy had 4 messteken en het mes, waarmee hem die waren toegebracht, lag naast het lijk, maar dit kon geen spoor aan wijzen, want 't was in huis weggenomen. Blijkbaar was de grijsaard in zijn slaap overvallen en had de mooi denaar hem den eersten steek toegebracht, terwijl de heer Remy te bed lag, want ook de la kens waren bebloed- Waarschijnlijk is de getroffene toen uit het bed gesprongen en op den grond verder afgemaakt. Een kast in de slaapkamer was opengebroken evenals een in de slaapkamer van me vrouw Remy, waar men eenige ledige étui's van kostbaarheden vond. Men kon nog niet constateeren wat er gestolen was dit geschieüde eerst door mevrouw Remy, die telegrafisch van het gebeur de in kennis werd gesteld, met de eerst volgende gelegenheid naar Parijs terug keerde. Volgens haar worden uit de kasten 1000 a 1500 francs vermist, het juiste bedrag moet worden meegedeeld door het Crédit Lyonnais, waar de heer Remy Zaterdag geld gehaald had. Bovendien is er voor 23.000 francs aan juweelen verdwenen. Men heeft nog niet kunnen ontdekken, hoe de misda digers) is (zijn) binnengekomen, want nergens zijn sporen van braak gevonden en niemand der bewoners van het hotel heeft iets bemerkt. Zooveel is zeker, dat de moordenaar met de ligging van het huis en de gewoonten der bewoners volkomen op de hoogte moet zijn ge weest. Alle bedienden zijn streng in ver hoor genomen, maar op niemand hunner rust eenige verdenking. Weer een spoorwegongeluk in België. De trein van Mons derailleerde Donder dagmiddag 1 uur bij het station Maffles. De locomotief en trein geraakten in brand Er zijn drie dooden en talrijke gewon den. Bijzonderheden ontbreken. Nader seint Reuter uit Doornik van gister. Een trein, heden om 11,46 uit Ber gen vertrokken ontspoorde bij Maffles. Een goederenwagen werd daarbij op de locomotief geworpen en geraakte in brand Het vuur deelde zich aan den geheelen trein mede. Volgens gerucht zijn er 4 of 5 dooden en verscheidene gewonden en is de heele trein verbrand De brand weer van Chièvres is ter hulp gegaan. Weer is in Engeland een moord op een kind gepleegdgelijkende op den moord onlangs te Londen ontdekt. Het gebeur de nu bij Blackmoor, een gehucht op de grens van Hampshire en Surrey. Een meisje van tien jaar was Maandag morgen door haar grootmoeder, bij wie ze inwoonde, om een boodschap naar een winkel uitgezonden. Zij kreeg een shilling in een oude beurs mee. Een uur later vonden twee jongens haar aan den weg in de struiken. Zij was dood en lag in een plas met bloed. Zij had een steek in den hals en vele andere steken. De beurs, waarin eenige stuivers die zij in den winkel had teruggekregen, lag nog bij haar. Aan het bloed in den omtrek en andere dingen kon men zien, dat er een worsteling was geweest. Sporen van mishandeling waren er overigens niet aan het kind. Het kind in Londen is op dergelijke wijze omgebracht. Als verdacht van den moord te Blackmoor is een soldaat gevangen genomen. In de buurt ligt er nl. een kamp. ran 12 Juni. L. J. r. L. te Sprang, orde verstoren in dron- kenichap f 6 of 3 d. G. V. te Vlijmen jachtde liet f8 of 4 d. Ja. L. M. v. B. beiden te Loonopzand, strooperij, ieder f 5 of 8 d. P. N. te Kaatsheuvel L. P. te Baardwijk, overtr. alsv ieder f 2 of 2 d. C. v M. te Waspik, dron kenschap f 2 of 2 d. L. A. V. zonder bekende woonplaats, overtr. alsv. f 5 of 3 d, L. v. 1). te Sprang, overtr. aliv. f 3 of 2 d. C. t. H. te Waalwijk, overtr. alsv. (ree) 3 w. hechtenis. De zelfde, overtr. boete aDv. J. J. d. V. te Baard wijk, overtr. prov regl. f 4 of 4 d. D. W.deB. te Sprang, overtr. alsv. f 2 ot 2 d. J. 'lh. d. L. te Vlijmen, overir. alsv. 1 3 of 3 d. H. v. VV. te Kaatsheuvel, jachtdelict, f 5 ot 3 d. F. P. v- E. te Besoijeo, dronkeuscb*p f 2 of 2 d. G, M. te alsv. burengerucht, f 5 of 3 d. N. v. H. S. V. J. M. v. D. Ma. Ha. B allen te Besoijeo, overtr. pol. verord. ieder f 1 of 1 d.- J. G. M. te's Bosch overtr. boete alsv. W. D. te Besoijeu, overtr. alsv. f0 50 of 1 d. H. A. v. H, te alsv. overtr. «lsv. f 1 of 1 d. J. O. C. te Waalwijk, overtr. boete alsv. E. V. P. V. G V. W. v. D. Ma. v. VV. allen te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor allen vrij. M. R. te Capelle, overtr. motor rijw. regl.f 0.50 of 1 d. P. Z. v. d. L. te Vlijmen, L. Z. te alsv. G. v. H. te Baardwijk, vissche- rijovertr ieder 1 1 of 1 d. S. M. te Tom, over tr. pol verord. f 3 of 1 d. H. M. te Duisburg, dionkentchsp f5 of 3 d, W. S. ta Vlijmen, overtr. algem. veiligheidswet f 5 of 8 d. A. A. te Besoijen, P. K. te Raamsdonk, overtr. prov. regl. ieder f 1 of 1 d. P. v, d. Z. te Drunen, vi8scherijovertr. f 1 of 1 d. Hoogste prijzen der 5e klasse. Trekking van 10 Juni. Prijs v. f 1000 No. 46S0 10169 11897 400 1436 11935 200 10057 18746 100 2518 2580 2899 8705 11464 12632 13537 14205 16522 18989 5e Klasse. Trekking van 11 Juni. Getrokken prijzen. Prijs v. f 1000 No. 1836 5804 7011 18452 20807 400 1207 12852 204S3 200 1068 3771 11068 16688 ff 100 y 249 1223 2955 4508 6655 7413 7500 8835 11257 11559 13169 14621 15770 19897 6e Klasse. Trekking van 12 Juni. Getrokken prijzen. Prijs v. f 15000 No. 19928 1500 5795 1000 1403 6174 9859 19109 400 5924 7927 8438 200 3817 18787 100 1541 1984 2453 4048 9251 12727 14834 WAALWIJK, 12 Juni 1908. Beesten weinig aanvoer veel handel. Varkens aangevoerd 60 st. Varkens prijzeu van f 5 tot 9.50 Boter per kilogr. 1.23 tot f 1.33. Aanvoer 445 KG Eieren prijzeu van 4 tot 5 cent per stuk. Zooals te verwachten was hebben de feestdagen blijkbaar haren invloed uit geoefend op de huidrn- en leermarkt der gepasseerde 8 dagen. De veiling van Inlandsche huiden en vellen op 9 dezer te Rotterdam gehou den, had een kalm verloop de prijzen waren over 't geheel iets flauwer daar entegen een weinig hooger te Berlijn op 2 en te Hamburg op 3 Juni. Oost-Indische huiden worden meer gevraagd en dewijl de voorraad voorals nog beneden het normaalcijfer blijft, ver wacht men hoogere prijzen. Belangstellend ziet men de inschrijving te Amsterdam tegen Woensdag 14 dezer, van p.m. 24000 runder- en buffelhuiden tegemoet. Te Londen is de stemming voor de aldaar preferente soorten wel zoo goed de prijzen zijn in de meeste gevallen miu of meer gestegen. In Havre was de markt flauw voor bijsoor ten prima La Plata huiden daarentegen bij meer aanvoer vast gestemd. Te Antwerpen nam de voorraad on geveer 10.000 stuks toe. Hoewel met weinig omzet handhaven zich de prijzen ferm. Van 4 tot 10 Juni werden slechts 3702 gezouten droge en droog gezouten huiden afgedaan waaronder 2000 Saladeros-Koe op le vering. Voorraad 150.000 stuks. Voor leder is de stemming onveran derd. Er gaat voor onmiddelijke be hoeften nog al wat om tegen min of meer uiteenloopende prijzen. De schorscampagae heeft in Gelder land een gunstig verloop, het gewin zal deugdzamer zijn dan verleden jaarprij zen voor goede waar ongeveer f3, pe^ 65 KG. franco in de bergplaatsen aldaar' Vreemde looimiddelen algemeen station- nair, er gaat nog weinig om. KAATSHEUVEL, 12 Juni. De prijs der botar was heden op de mijn hoogste prijs f 1.29, middel prijs t 1.25, laagste prijs 1,18. DU8SEN, 12 Juni. Boterprijs per K. G. van f 0,88, ft 1,12. Middelprijs fl.04. Aanvoer 211 K.G. Eieren f 0,80 de 26 •tuks. WAALWIJK. GEBOORTEN Petronclla d.v. Marlinu*.\an Delft en Hendrika v. d. Aa Anna d.v. Hendrik Versteeg en Emma van Herwijnen Lsmberia d.v. Christina llcnscn Wede. L. van Veldhoven. OVERLIJDEN F. P. van Heijst Wede. J. H. C. llagedoorn oud 73 j. HUW.-AANG. J. Blom oud 22 j. te Besoijen en D. H. Duister oud 20 j. te Waalwijk. RAAMSDONK. GEBOREN Johannes Amo'dus Marinus z.r Petrus de Jongh en Anna Adriana van Sirien Maiia Johanna d.v. Thomas Hubertus Smeur en Her.drica Petronella issers. GEHUWD Josophus Hubertus Leijten, oud 30 jaren en Adriana Johanna Maria lleere oud 24 jaren beiden alhier. Prijs deze week f 1.20 per kilo Binnen de kom der gemeenten Drunen, Baardwijk en Waalwijk Donderdag franco an huis. NIEUWSTE MODELLEN. Uit de voornaamste fabrieken. Concur- reerende prijzen. Ziet Collectie 1 LANGSTRAATSCHE HEERENHOEDEN PETTENHANDEL Model 1908, fijne kwaliteit vanaf 1 8 GLEUFHOE DENSPORTP ETTEN. P.S Aan huis te ontbieden met collectie. zeep aller d?mes is de alleen echte van Bcrgmann A Co.. Radebeul, want deze alleen geeft een zacht,rein ge zicht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel-zachte huid en schoone tint. 50 Cts. per stuk verkrijgbaar bij ANTOON TIELEN, Waalwijk. Zc St. 1 ring 1 ging" f St. gade Di lijkei 7 hc D< gele: keur N; ken KAMPEN. geheel onschadelijk |l voor menschen,huis dieren en gevogelte. In Avicultura van 28 Juni '07 schrijf den lieer A. J. BICKERCAARTEN te Baarn, in antwoord op de vraag naar een afdoend middel t.j.gen Ratten in een kippenkooi: „Een zeer goed middel tegen Ratten is verkrijgbaar bij WILLEM KRAAL, Kampen. Bij mij verdwenen daardoor bijna alle Ralten". 'Prijs 80 Cis. fr. p. p. f 0 40. eenig en ja verhc bestu gevei

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 12