Tweede Blad. Provinciaal Nieuws I BINNENLAND. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Nummer 49. Donderdag 18 Juni 1908. 31e Jaargang. Een nieuwe socialistische „partij" Iu de Klok komt het volgende bericht voor Van verschillende kanten vroeg men ons inlichtingen over het eventueel stichten van eene nieuwe socialistische partij, waarover wij met een enkel woord bij een vroegere gele genheid spraken. Wij wenschen voor het oogeublik slechts te melden, dat binnen niet te lang tijdsver loop een oproep zal worden gericht aan alle die reeds van hunne instemming blijk gaven en tevens aan ieder, die bereid is, op nader aan te geven grondslagen, aan de stichting van een nieuwe socialistische organisatie mede te werken. Voorloopige bewijzen "an instemming of toezeggingen tot eventneele medewerkingwor- den gaarne ingewacht bij G. L v. d Zwaag, Gorredijk, en W. Havers, Koniugstrart 535, Den Haag. j De S D. A. P. van mr. Troelstra telt naar men weet ongeveer 8000 zegge acht duizend leden. En nu moet er nog een nieuwe „partij" I ij komen Leger en Vloot. Bij het departement aan Oorlog zijn voorstellen aanhangig voor eeu gewijzigde indeeling van het leger. Daarbij zouden de bataljons uit Gouda en Geertruideuberg, thans resp. behoorende tot bet 4e en 8e regiment infanterie, gevoegd worden bij het 9e regiment van dat wapen en in garnizoen komen te Harderwijk. De bataljons van het 9e regiment van Utrecht en Groningen zouden resp. over gaan bij het 4e en le regiment infanterie, terwijl het bataljon van laatstgenoemd re giment uit DeV' liter over zou gaan naar het 8e regitneul infanterie, Tilburg Garnizoensplaats. Uit Tilburg wordt aan de N. V. C ge schreven De geruchten, dat Tilbnrg garnizosns. plaats zal worden, nemen steeds vastere vormen a n. liet Gemeentebestuur heeft aan de Regee ring zulke gunstige voorwaarden, betreffende terrein eu het bouwen der kazerne, aange boden, dat het aan geen twijfel onderhevig is, of het Rijk zal die voorwaarden aannemen. De twee eskadrons vau 't 2a reg, huzaren uit Roermond zullen te Tilburg in garnizoen komen, terwijl Brpda twee eskadrons van genoemd regiment uit Venlo met den stal tol standplaats zal krijgen. Aan het departement van oorlog is men reeds bezig met het ontwerpen van plannen voor de nieuwe kazerneeringen in beidr steden. Onder den titel Vergeten Limburg, schrijft Fidelis in de Voorhoede Veronderstel het is waar, dat Venlo en Roermond weldra 's lauds belang vordert, dat de troepen niet aan de uiterste grenzen liggen. „Goed, laat die garnizoenen dan gaan, doch geeft dan èn aan Roermond èn aan Venlo, èu aan Maastricht, dat eenige jaren terug twee bataljons moest missen, iets daarvoor terug van staatswege. Nederland en Venezuela. Een telegram uit Willemstad nHdt, dat een Venezolaansch kustbewakingsvaartuig in open zee ter hoogte van de baai van Coro door schoten de twee Nederlandsche schoeners Marion en Carmita, die geregeld tusschen Aruba en Curasao vaien, deed stoppen, en die schoeners dwong naar Coro koers te zetten, alwaar zij twee uagen wer den aangehouden alle niet in mailzakken geborgen brieven, aan boord van die sche pen aangetroffen, werden in beslag genomen. Wablief Bjgint Venezuela nu ook al met ons De correspondent van de New York He rald seinde gisteren uit Willemstad Men meldt, dat de Venezolaansche consul hier last heeft ontvangen, om hrtconsulaat te sluiten, in geval vau moeilijkheden met de Nederlandsche overheid of h t volk, en dal president Gastro zijne verklaring dat de Nederlandsche regeeriug jegens Venezuela vijandig handelt, goedkeurt/' Rumboontjes Men verzoekt ous hei volgende mede te deelen Een naderend gevaar is de toenemende verkoop van zoogenaamde rnmboontjes en likeurbonbons. Deze, in vorm gelijkende op chocoUdepraiues, worden gevuld met rum. arac, cognac of ander alcoholhoudend vocht. Vanaf den grootsten banketbakkerswin kel tot in den snoepwinkel, worden die boontje» of bonbons tot in zeer kleine hoe veelheden verkocht. Het gevaar bestaat voornamelijk hierin, dat de verkooper noch de kooper beseffen aan welke verleiding ous jonge geslacht langzamerhand wordt blootgesteld, door het gebruik van bedwelmende stoffen en dran ken, wat tot treurige gevolgen moet leiden. Gee., enkele kindervriend zal het in zijn gedachte krijgen om eeu kind op eenmaal 27, liter bier te doen drinken. En toch bevat één ons rumboontjes of likeurbonbous een gelijke hoeveelheid alco- hol als twee glaasjes jenever of 27a ]iter bier. De wet op ver unning of levensmiddelen kan helaas den verkoop niet tegengaan, zoodat de plicht daartoe rust op ouders, opvoeders, onderwijzers, ja op ons geheele Nederlandsche volk. Als dit ontkiemend gevaar thans met kracht wordt bestreden doen wij ons en onzen kinderen een grooten dienst. WAALWIJK, 17 Juni 1908. Plezierreisje. Onder de onderwijzers van het arron dissement, die a.s. Donderdag een ple zierreisje maken naar Brussel, heeft zich een clubje gevormd, die op eigen kosten er nog een tweetal dagen zullen aan- knoopen. Om een stad als Brussel te bezoeken is een tweetal dagen dan ook wel wat kort. Haugsehe Sportvcrloting. Men verzocht ons opname van het volgende De Haagsehe sportverloting heeft 9 Juni jl. getrokken. Ook in onze ge meente werden daarvan tal van loten geplaatst. Onder het agentschap W. R Schoofs te Waalwijk zijn de volgende prijzen gevallen 4668 een kistje fijne sigaren, Hamburg Waalwijk. 45548 een scheermes niet étui, W. Knippels, Waalwijk. 45573 een kistje sigaren, Therése van Delft Besoijen. 45 578 een paar schilderijen, A. v. d. Anker, Besoijen. 75130 een nikkel koffiekan, Joh. v. d. Elshout, Baardwijk. De gelukkige winner van de automo biel op de Sporttentoonstelling in den Dierentuin is een draaier bij de firma Spoor en Wijnvoord te 's Gravenhage. In dit gezin kan de f400, welke de man er voor krijgt, heel wat goeds doen. daar de man langen tijd werkeloos is geweest. „De Frank/' Zondagmiddag ten 51/3 uur gaf de gymnastiek-vereeniging >De Frank» in den tuin van den heer A. Gerris-Simons eene openlucht-uitvoering, die niet druk bezocht was. Dit nu begrijpen we niet, een goede uitvoering opgeluisterd door muziek, een heerlijk zitje uitstekend weer, wat wil men nog meer. De uitvoering van »de Frank,» die echter naar wij vermeenden op te merken in ledental nogal achteruit is gegaan, was te prijzen, vooral de oefeningen aan rek en ringen, voldeden uitstekend de jongens-af deeling werkte heel aardig. Een woord van lof aan den uitvoerders, maar op de eerste plaats aan den leider den heer L. van Drunen, die uitstekend werk te zien gaf als leider, maar ook in de oefeningen zelf. De harmonie voerde heel goed eenige marschen uit, jammer dat zoo geheel van het programma moest worden afge weken, nog meer jammer dat daarvan de werkende zelf de schuld dragen. Het geheel vormde een prettige middag die een heel veel drukker bezoek waard geweest was. Ongeval Een zeer droevig ongeval met doode- lijken afloop heeft gisteren morgen plaats gehad. Het zoontje van L. V. te Besoijen was aan de haven alhier aan 't spelen. Toen de tram van 8 uur van den rechteroever der haven met eenige goederenwagens wegreed, stond het jongetje op den zg. schutsmuur naast 't huis van v. d. Pluijm. Hij meende vanaf dezen muur wel op een der wagens van den ingang zijnde tram te kunnen springen De kleine onvoorzichtige waagt den sprong en komt inplaats van op den wagen, tusschen dezen en den muur in. Vreeselijk inwendig gekneusd wordt de kleine opgenomen en door hulpvaardige handen in het graanpakhuis van den heer van Iersel binnengedragen, waar door dr. Sweens spoedig geneeskundige hulp werd verleend. De toestand werd hoogst ernstig bevonden, en pogingen werden direct in het werk gesteld om den kleine in het gasthuis opgenomen krijgen. Alvorens deze slaagden, is te het jongetje na een hevig lijden van eenige uren overleden. Wij gevoelen diep medelijden met den reeds meermalen zwaar getroffen vader. Onweer. Tijdens het hevig onweder dat zich ongeveer middernacht boven onze en omliggende gemeenten ontlastte, is de bliksem ingeslaan in het huis bewoond door Maas in de Antonius-parochie. Groote schade richtte het hemelvuur gelukkig niet aan. Aan een muur werd eenige schade toegebracht en een schort welke aan een daaraan bevestigde kapstok hing, werd verschroeid. Ook in het Loonsch Hoekje is de bliksem ingeslaan in het luiis van en bewoond door Vermeer. Hier werd den eigenaar door den bliksem getroffen, hij werd licht aan het hoofd gewond. Eene geit in den stal werd ook getroffen, doch ook zonder noemenswaardig letsel te bekomen. In den Buitenpolder en In 't Overland zijn verschillende paarden en koeien doodgeslagen- Concert „Tot bloei der Toonkunst". BAARDWIJK. De liedertafel alhier gaf Zondag j.l. een matioóe d-»t zeer druk be zocht werd. Uit den aard der zaak bevatte het program slechts weinig nummers, die alle goed van stapel liepen, vooral Goe- morgen van Hok De solisten iu „Bede van He.ii ze* eu vin het Zonnig* Hoveke'van Brands Buis en „Lieg nooit' handhaafden hun ouden roem. Het glanspunt werd gevormd door'de Mei- Cantate, een compositie van den heer Mos- mans te 's Bosch, welk stuk door den heer L. v. Croravoirt gearrangeerd was voor kin derstemmen. De componist was gekomen om het ge arrangeerd iiuminer te hooren, uat daverend geaplaudiseerd wird. Het is een mooi num mer en maakt een beste indruk niet het minst de solopartijen. Dat 't stuk zoo goed afgewerkt werd, is vooral te danken aan de ijverige leidi; g den directeur de vlijtige studie der zangers en de b geleiding op piano en orgel d<>or de heeirn C. Schrijner en P. v. Cromvoirt De voorzitter sprak een woord van hulde en dank aan den heer Mosmans, die zijn groote tevredenheid uit drukte over de goede uitvoering door alle die aan het nummer hadden meegewerkt. Het Mes. Zondagavond omstreeks 8 uur kwamen eenige heeren Polder mannen uit Waalwijk om hier hunne keet weer op te zoeken. Naar we ver namen hadden zij, na eene woorden wisseling zekere v. D. deze reeds hard handig behandeld. Daarop ontmoetten deze lieve luitjes ter hoogte van Bern. Baijens alhier den broeder van v. D. die natuurlijk partij trok met de opmer king dat hij het niet flink vond zich te vergrijpen aan een jongen wiens geest vermogens niet normaal waren. Dit standje liep zoo ver dat laatstgenoemde het op een loopen moest zetten, doch ingehaald werd door de poldermannen die nu een wreed werk begonnen een hunner hield van D. vast terwijl de andere met een dolkmes hem een diepe steek toebracht in den rug onder het schouderblad van minstens 4 c.M. Hevfg* bloedend werd de jongen binnen gebracht bij N. S. waar terstond een docter werd ontboden, die gelukkig kon constateeren dat de wond niet levens gevaarlijk was, zoodat de getroffene dienzelfden avond nog naar 't ouderlijk huis kon worden vervoerd. Intusschen waren de lafaards weer verder gegaan en bezochten toen het café van H. P. aan de spoorlijn waar ze verteer maakten en daarna eene woordenwisseling onder elkander begonnen met het gevolg dat ze vergaten hun gelag te betalen. Hun gemoed scheen nog niet te zijn bekoeld. Een fietsrijder dien zij verder op hunnen weg naar huis ontmoetten sneden zij zonder vorm van proces zijn jas stuk. De dader werd des avonds nog door de maréchaussée en den veldwachter in arrest genomen en onder 't raadhuis gestoptzijn medeplichtige werd Maandag van zijn werk gehaald. Wanneer zou toch eens een einde komen aan het onbeschaafde gebruik, zijn medemenschen met het mes aan te randen. Zou de drank hier geen hoofd rol in spelen. De daders zullen hun straf niet ontgaan. Zij hebben beiden bekend en zijn loen vrij gelaten. Zeer onverwacht kwam ons de mare ter oore dat de WelEw. heer Fransen onze parrochie reeds 17 dezer zal verlaten om te worden overgeplaatst als' prefect aan het Seminarie te St. Michiels Gestel. Noode zien wij dezen ijverigen priester heengaan, daar vak- vereeniging, Hanze en verder velen veel raad en steun in hem verliezen. Met den dank voor het vele goede dat zijn Eerw. aan onze gemeente heeft gedaan paren we den wensch dat het hem in zijn nieuwe standplaats goed moge gaan. De heer C- de Vries schoenfabrikant alhier had het ongeluk dezer dagen on der de stanzmachine te geraken met het eerste lid van een zijner vingers waardoor dit werd verbrijzeld. Een en ander is betrekkelijk toch goed afgeloo- pen. Deze week nog zal met vijf ma chines der Holl. Buurtspoorwegen de trambrug geprobeerd worden. Zoo een en ander naar behooren zal marcheeren zal a.s. Maandag de tram voor 't eerst de nieuwe brug in gebruik nemen. Voor veertien dagen trouwde een polderman met een weduwe alhier en dezer dagen kwam de vrouw weenende op het raadhuis de tijding brengen dat haar man haar had verlaten zonder eenige voorkennis en de wijk had geno men naar Duitschland. Slechts een derde der wittebroodsweken kon zij met hare nieuwe echtgenoot doorbrengen. Oude Liefde enz. Zekere P. S. alh. had geruimen tijd kennis met een jongen werkzaam aan. T nieuwe kanaal, doch was misschien van aard een beetje Zwak enfin om welke rede ook ze was ver anderd van zin(?) of wat ook, ze had een anderen lief gekregen. Maar 't liep nu juist zoo niet af zooals zij dit wellicht had gemeend. Maandag 6 uur in den morgen komt de oude vrijer haar tegen en kreeg 't oude liefje van den vorigen minnaar, voor wie hij vroeger wellicht niets dan hartelijke ontboezemingen over gehad een paar malen een flink pak slag. Des middags dreigden hg haar van het leven te zullen berooven en daarna zich zelf. Wij zijn echter in de meening dat dit laatste nog al af zal loopen want zou aan zulke bedreigingen altijd gevolg worden gegeven dan waren^ de liefdes drama's ontelbaar. Vrij Logies. Een bedelaar komt bij een onzer politiemannen, Leiten, aan het huis staan, en scheen een beetje onder den indruk van koning alcohol te zijn. Hij bleek reeds dikwijls met den grond kennis gemaakt te hebben. Leiten vond maar het best hem gratis nachtverblijf te bezorgen. De stuiver gespaard een stuiver gewonnen. VLIJMEN. Dc wedstrijd met den hand boog 1.1. Zondag door het kandbo schuit-eis- ge elachap „Buiten verwachting' gegeven is naar wensch geslaagd. Had de lucht des morgens een dreigend aanzien en scheen het, bij de malsche buien, die kort na de opening van den wedstrijd vielen, dat het feent in eigenlijken en figuurlijken zin iu het water, zou vallen, gelukkig klaarde de lucht in den namiddag op tot groote blijdschap van het concoursgevend gezelschap en de op het terrein aanwezige zusterverenigingen en br- langstelleuden uit Vlijmen en naburige plaatsen. Al drukker en drukker werd het in dpn tuin van den heer M. van Wordra- gen, vooral toen omstreeks 5 uur de har monie „Concordia' een concert kwam ge ven, maar ondanks al deze drukte werd de orde op het terrein »iet verstoord, werd er geen wanklank gehoord eu konden de schutters ongehinderd ka:i pen naar de uit geloofde prijzen. 83 Gezelschappen namen aan den wedstrijd deel, welke omstreeks 7 uur eindigde. De prijzen werden behaald als volgt le Eerepriji. Bronzen medaille ran H. M. de Koningin door „La bonne Espérance' te Woensel met 101 punten in 5 peilen. 2e Eereprijs. Bronzen-medaille van Z. K. H. Prins Hendrik door „L'Uniou* te Bokstel met 82 punten. 3e Eereprijs. Bronzen-medaille van H. M. de Koningin-Moeder door „De Dageraad' te Vacht met 80 punten. le Prijs. Massief goudeu-medaille door „Ons Genoegen' te Herpt met 79 punten. 2e Prij». Gouden-medaille door „Strijd lust in Vrede' te Tilburg met 77 punten. 8e Prijs. Gouden -medaille door „Semper Crescendo' te Woensel met 72 punten. 4e Prijs. Verguld zilveren-medaille door „Notre Campagne* te Vuclit met 71 punten. 5e Prijs. Verguld zilveren-medaille door „St Hubertus' te Goirle met 71 punten 6e Prijs. Rozenprijs door „Salm, Salm* te Loonopzaud met 5 rozen. Het eerekruis werd behaald door den heer Th. Weerts van Woensel met 21 punten. Vriendenkring te Lieshout nam den prijs voor het verstkomend gezelschap m-de naar huis. Al deze prijzen werden onder harte lijke toespraken aan de winners, voor zoo verre nog aanwezig, door den E.A. Heer G. R. v. d- Ven, Burgemeester en de heeren H. v. d. Ven en H. v. d. Linden uiige- reikt. De aan dezer wedsttijd verbonden geldprijzen respectievelijk groot 4, 3, 2 en 1 gulden kwamen in handen van de heeren van Heeswijk te Schijndel, Kuijs te Vlijmen, Spijkers te Tilburg en De Muuik te Drunen. „Buiten Verwachting' heeft bij deze ge legenheid getoond goed te kunnen feest vieren en wij sluiten daarom dit verslag met den wensch, dat het gezelschap steeds moge groeien en bloeien en op haar zilveren feest een met evenveel succes bekroonden wed strijd zal mogen geven als nu door haar gehouden is. „Bij gelegenheid van den wedstrijd zijn door „Buiten Verwachting* een drietal te legrafische betuigingen van hulde verzonden aan H. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Hendrik en H. M. de Koningin-Moeder Maandagmorgen ontving het gezelschap van H. M. ds Koningin en H. M. de Ko ningin-Moeder een telegram van dankbe- tniging. Voor den as. Zondag bij den heer te houden bondswedstrijd bouwtrant iets hsel bijzonders of liever bui- gewoons is, valt het geheel zeer veel mede •n wij twijfelen niet bij algeheele afwerking zal dit gebouw zeer goed voldoen. Deai-.r dagen zijn de statuten verzon den tot oprichting eeacr maatschappij tot electrische verlichting onzer gemeente. De ingezetenen worden uitgenoodigd aan deden in die maatschappij te uemrn. IL t divident wordt in de toekomst op ruim 10 pCt. geschat. Donderdagavond a.s. zal onze haimo- nie in den tuin van Hotel Sansbergen le Gcerfruidenberg een concert geven. Bij gunstig weder zal dit concert zeer zeker wt l bezoekers trekken. KAAMSDONK(Doip). Gisterenavond werd een koe. vau den heer Joach Lonkhuizen achter diens woning door d-n bliksem ge dood. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer F. J Fourdrai'ie, is hij beschikking van deu Minister van Waterstaat beuoemd tot buitengewoon opzichter aan het Noorder- strand op Vlieland. Tot arbeider-telegrafist bij de Maat - schij. tot exploitatie van staatsspoor*, is benoemd de heer J. Hexspoor te 's Bosch. Naar wij uit goede bron vernemen wordt de heer A. J. Oomeu alhier door deu heer Koniugs opgeleid tot plaatsvervangend brievengaarder. Deze week werd Mej. J. van den Berg-Zwaan» door een tweetal onvoorzich tige fietsers, die haar achterop reden, om ver gereden. Hoewel Mej. v. d. B. met eenige lichte kwetsuren vrij kwam, is wat meer bedachtzaamheid zulke fietsers wel aan te beielen. l DUSSEN. Bij den Ontvanger der directe belastingen enz. alhier zijn, uit de onder dit kantoor ressorteerende gemeenten, 641 rijwielen aangegeven om van den provin cialen weg gebruik te maken, waarvan in Dusaan 277, in Almkerk 255, in Meeuwen 70 en in Drougelen 39. Dezer dagen werd een schaap van den t landbouwer Staal te Hank door een hond 1 j danig toegetakeld. De ooren werdeu er ge heel uitgebeten, terwijl het nog op ver- s schillende plaatsen werd verminkt. Door de politie word een onderzoek naar deu eigenaar van den hond ingesteld. (r Beloven de groote manoeuvres, welke omstreeks September in deze omgeving zul len gehoudeu worden, veel drukte, in deze gemeente zal die drukte niet zoo groot zijn. Van inkwartiering is hier nog niets ge hoord, dus zullen wij wellicht hier niet krij gen. In de aangrenzende gemeente Alm kerk zal het daarentegen veel drnkker zyn. Circa 1700 personen zullen aldaar wor den ingekwartierd. Er zyn landbouwers die er 100, verschillende die er 20, 40 en 5') onder dak krijgen. Voor kost en verblijf zal 80 cent per persoon worden vergoed. ML VAREN BEEK. De Beeksche kermis heeft zich met eene hevige vechtpartij in gezet. Zondagavond ontstond iu de herberg „de Hemel' twist tusschen twee Goirlenaren S. en v. E. en de gebroeders M. van hier. Van plan zijnde om met de tram naar Goirle te vertrekken, werden S. door een dtr ge broeders M. vrij ernstige messteken toege bracht, terwijl zijn kameraad v. E., die party wilde trekken eene tamelijke diepe wonde in den rug bekwam. Beide personen werden in #den Hemel* binnengebracht en verbonden door Dr. Scheijdelaar eu Dr. Bloemen uit Tilburg. De burgemeester, dt marechaussés en de rijksveldwachter waren spoedig ter plaatse benevens de weleerw. heer kapelaan v. Ger- wen. Onmiddellijk werd de herberg ont ruimd eu een voorloopig onderzoek ingeateld. Eeu der daders werd spoedig gearresteerd en eveneens in verhoor genomen. Later werd ook de andere broeder in arrest gesteld. Naar wij vernemen zijn de verwouden naar het gasthuis te Tilburg overgebracht, alwaar de justitie uit 's-Hertogenbosch een onderzoek heeft ingesteld. Hedenmorgen zijn de gebroeders M. door de marechauaaée naar 's-Bosch getranspor teerd, om ter beschikking te worden gesteld van den officier van Justitie. BESOIJEN. Zondagmiddag speelde B. V. C. alhier een match tegen P. H. ven Waalwijk. De nut ging in met 1-0 in't voordeel van B. V. C. j terwijl er aan beide zijden krachtig werd gespeeld, behaalde ook Besoijen de eind victorie 3—1. Een treurig ongeval greep hier gis teren morgen plaats. Een zoon van den moleuaar uit Kaatsheuvel, bezig zijnde in de polder eenige werkzaamheden te verrich- ten, had het ongeluk met zijn bovenbeen tegen een zeis aan te loopen, waardoor een verschrikkelijk bloedende wond ontstond. Aanstonds moest geneeekundige hulp wordtn vau kruisboogschutterijen aangesloten bij den I man per gl huiswaarts ge- L.ngtó..t.«h«l bone1 .jm 5 P™cht'«« me I dailies beschikbaar gesteld, waaronder 1 van dtn heer Verboord. Doordat het aantal aangesloten vereenigingen niet zoo heel groot is, hebben de gezelschappen allen goeden kans naar een prijsje. RAAMSDONK(Veer). Naar wij verne men is door B. en W. dezer Gemeente aan de harmonie alhier verlof verleend tot tij delijke plaatsing harer kiosk op het nieuwe havenplein. Het ligt in de bedoeling het nieuwe plein met een concert te openen Het nieuwe postkantoor nadert meer en meer zijne voltooiing. Ofichoon de KAATSHEUVEL 17 Juni 1908. Maltaeè. Verleden Zondag gaf de Harmonla >Euphonia« een flink bezocht Matiaeè in haar verenigingsgebouw. Het pro gramma bevatte alle bekende nummer» waaronder dt beide bekroonde concours nummers van Amsterdam» die kranig werden uitgevoerd, en bewezen dat ei nog pit in zit. Door luid applaus ga,

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 5