1 EL öïrRËm Hotel De Twee Kolommen Gemengd Nieuws. ^jjKENBMMÏii! Advertentiën. I V( Op Maandag 13 Juli 1908 Accompagnateur de Heer Gerritsen. Reclame. Ingezonden Stukken. Handelsberichten. SI>©TS©I©E©©? Franseh te spreken Kngelsch te spreken Duitsch tspreken ZONDER MEESTER. S1SYAA8 SImmwiM vaiiden Heer Av- GERBIS^IMONS te Waalw'ik. 9s morgens om 11 uur Entrée 50 ct. p persoon- Besproken plaatsen 75 ct. p. persoon. op het graf van Pastoor Sweens, den zegen met het Allerheiligste gegeven en door een Eerw. Pater pred'catie ge houden. Moge het weer dien dag gun stig zijn. Onze kegelclub O. B. K. behaalde gis teren te Dongen op het kegelconcours den 4en prijs. Gefeliciteerd Uitgenoodigd. Onze kon. harmonie »Euphonia« ont vangt tegenwoordig nog al eens eene invitatie. Tegen Woensdag, 15 Julia.s. is ze weer gevraagd te Besoijen om eene uitvoering te geven bij den heer v. Don gen. Wel een bewijs van de goede re putatie van ons korps 1 Wederzien. P. had anderhalfjaar op 's rijks kosten doorgebracht te Breda, in het instituut »parapluie«. Zondag was zijn tijd om en zou hij gepasporteerd naar huis gaan. Groote vreugde brj zijne makkers hier over 1 In optocht gingen ze hem tege moet, tot ver buiten onze gemeente. Roerend was het weerzien handdruk ken werden gewisseld, menig glaasje gedronken op de oude vriendschap. Ve len hier hadden plezier op die hartelijke verwelkoming. Moge P. zijne makkers geen tweede maal gelegenheid geven tot een dusda nige installatie 1 't Is voor hem en voor anderen beter Verdronken. Een verschrikkelijk on geluk heeft twee familiën te Tilburg in diepen rouw gedompeld. Maandagavond om 7 ure begaven zich de 23-jarige confectionneur, de heer H. v. d. Brekel en de 22-jarige kantoorbe diende de heer A. Jacobs per rijwiel naar het hier ter stede algemeen bekend gevaarlijke Galgeven, om zich daar te verfrisschen en te zwemmen. De eerste had te kennen gegeven, om 9 uur wel weer thuis te zullen zijn. doch teen het reeds laat was, werd de familie ongerust en stelde een onderzoek in waar v. d. B. zou kunnen zijn. LJit ee- nige gegevens van kennissen, bleek toen dat hij met zijn kameraad was gaan zwemmen. De gemeentepolitie werd van een en ander in kennis gesteld, die met een paar vrienden per fiets naar het water reed en al spoedig ontdekte, dat aan den kant twee rijwielen lagen benevens de kleeren van bovengenoemden. Er was nu geen twijfel of er moest een ongeluk gebeurd zijn. Met behulp van een bootje ging men in het holle van den nacht aan het drfggen en na twee uren te hebben ge zocht werd een der beide vermisten le venloos uit het diepe water naar boven gehaald. Toen was ook spoedig de tweede gevonden, die slechts op een afstand van 2 M. er van verwijderd lag. Het vermoeden bestaat dus, dat de een de ander in zinkenden toestand heeft willen redden. Maandagmorgen te vier uur zijn de lijken naar de ouderlijke woningen over gebracht. De verslagenheid der ouders en fami liebetrekkingen was onbeschrijflijk en de deelneming in de stad algemeen. Moge deze zware slagen ook wederom voor velen een les zijn, om toch in het verraderlijke Galgeven niet te gaan zwem men. Elk jaar toch eischt het offers. Automobielongeluk. Zondag avond kwam een automobiel te Parijs van den op den top van den heuvel Montmartre gelegen kerk du Sacré Coeur, toen een der banden sprong, waardoor het rijtuig uit de richting geraakte en een bouw terrein aan de rue Lamark opreed, waar men bezig was met graven voor het leggen der fundamenten. Na door de schutting te zijn heen gebroken stortte de automobiel in een diepte van 10 meter. In de automobiel zat dr. Joac Biouliao, oud-minister van financien in Brazilië, zijn vrouw, zijn kind van 7 maanden, de min en de chauffeur. Allen werden gewond, de oud-minister zoo ernstig, dat hij Maandagmorgen is over leden. Een drama wordt gemeld uit Gera, hoofdstad van het prinsdom Reuss. Een jongeling van 19 jaar, tot dwangarbeid veroordeeld, moest naar de gevangenis van Zeitz worden overgebracht. De be waker Roedel was hiermee belast. Roedel, een man van 50 jaren, wil lende vermijden dat zijn gevangene hem in het station vol reizigers zou ontsnap pen had den veroordeelden vastgebon den. Op het oogenblik, dat de trein het station binnenreed, rukte de gevangene zich los en wilde vluchten. Zijn bewaker sleurde hij mee en beiden geraakten onder den trein, die hen vermorzelde. Grela Beier, de burgemeestersdochter, die wegens moord op haar verloofde door de rechtbank te Freiberg ter dood veroordeeld is, heeft gratie gevraagd en men verwacht dat haar die zal worden gegeven, omdat sedert 1852 in Saksen geen vrouw meer is ter dood gebracht. Vergiftige vliegen. Op het Zuiden van Portugal zijn wolken van groote zwarte vliegen neergedaald, die vermoedelijk uit Afrika zijn gekomen Verscheidene stuks vee, die door deze vliegen gestoken waren, zijn gestorven en bij 20 boeren die gegeten hadden van het vleesch van een gestoken schaap, hebben zich ver- giftigingsverschijnselenvoorgedaan, waar van er 2 zijn overleden en 5 op sterven liggen. De hitte te New- Yorkwaarvan wij reeds vroeger melding maakten, had Zondagmiddag haar hoogste punt gedu rende dezen zomer bereikt97.5 graden Fahrenheit. Monsterachtige ouders. De Lokal An- zeiger verneemt uit Bteslau, dat een onderzoek is geopend te Gohlenau, te gen een echtpaar, beschuldigd acht hun ner elf kinderen met voorbedachten rade te hebben vermoord. De kinderen zijn allen zeer jong gestorven en in korten tijd. Er ontstonden ten slotte vermoedens en een onderzoek is geopend. De lijkjes der laatste slachtoffers zijn opgegraven. Branden. Een vreeselijke brand woedt te Port-an-Prince, de hoofdstad van het eiland Haïti, Zuid-Amerika. Aangewak kerd door een hevigen wind heeft 't vuur een groot deel der stad verwoest, waarbij het rechtsgebouw, de gevangenis en het arsenaal. In dit laatste was een groote voorraad kruit die een geweldige ontploffing veroorzaakte, waarbij de Fransche kruiser >Chasselop Loubet' die in de nabijheid voor anker ligt, be langrijk werd beschadigd. Een telegram door de N e w-Y ork Herald ontvan gen, meldt dat de brand reeds 3000 huizen in de asch gelegd heeft en nog voortwoedt Duizenden menschen zijn dakloos en de schade wordt op f 5.000.000 geschat. De reeds gisteren gemelde brand in het petroleumbekken van Gallicië heeft zich nog verder uitgebreid, ondanks de pogingen die gedaan waren om dit te voorkomen. Zes bronnen en een grond- reservoir met een inhoud van 600 H. L. staan in brand en de vlammen slaan wel 200 meters hoog op. Een dam die men had opgeworpen om toevoer van ruwe olie uit naburige bronnen te kee- ren, is doorgebroken, zoodat de brand weer nieuw voedsel kreeg. De bewoners van het dorp Tustanowice zijn gevlucht, en reeds zijn drie boerenhofsteden dooi het vuur verwoest. Het is wegens de groote hitte en de giftige gassen die de brand verspreidt niet mogelijk hem te naderen. Brandweer en militairen kunnen er zich slechts toe bepalen het vuur in een wijden kring af te dammen. De bron waar de brand ontstond was eerst 3 weken geleden geboord voor rekening van een te Berlijn gevestigde maat schappij. Terwijl de vlammen aldus in het pe troleumbekken woeden wordt ook uit een ander deel van Galicië een hevige brand gemeld, die het geheele dorp Paddaebee dreigt te verwoesten. Reeds zijn daar 600 huizen afgebrand en over de 1000 menschen dakloos. Te Porrontruy, Berner Jura is een groote brand uitgebroken in een petro- leumpakhuis. Er hadden talrijke ontplof fingen plaats, waarbij overgroote vlam men uitsloegen, die het vuur meedeelden aan twee andere gebouwen. Het verkeer werd op de lijn Porron truy Dello, die dicht aan het brandend gebouw voorbij loopt, uren lang onder broken. De rails waren op een afstand van 20 meters geheel verwrongen. Te Bamberg staat van Maandagmiddag 12 uur at, een groote fabriek van asp halt en teerproducten in brand. De fa briek is reddeloos verloren, de brandweer en 2 detachementen militairen staan machteloos tegenover het vuur en er bestaat gevaar voor ontploffing van het ketelhuis. Twee arbeiders worden vermist. Twist. Het volgende treurige voorval wordt uit Oostburg geschreven Den laatsten kermisavond, Maandag heeft een zekere H., wonende te Schoon- dijke, zonder eenigen voorafgeganen twist of zonder de minste aanleiding een oppassende jonge man L. van Sint Kruis een messteek in den onderbuik toege bracht. Bij onmiddellijk ingeroepen ge neeskundige hulp bleek de wond levens gevaarlijk, daar ook de darmen geraakt zijn. Na geestelijke bediening werd de gewonde in het R, K. Liedegesticht ter verpleging binnengebracht. Heden was zijn toestand redelijk. De dader werd door de rijks- en ge meente politie in verzekerde bewaring gebracht; gelukkig voor hem dat hij onder bescherming der politie stond, daar hij anders stellig niet aan de woede van het publiek was ontkomen. Hij heeft reeds eenige malen gevangenisstraf on dergaan voor dergelijke feiten. Het gebeurde, dat te ongeveer tien uren plaats had, maakte zoo'n diepen indruk, dat de kermis er spoedig door verliep. Heden zijn den geheelen voormiddag verschillende getuigen gehoordde be klaagde heeft wel bekend gestoken te hebben in de richting van den gewonde, doch ontkent hem te hebben geraakt. De ooggetuigen verklaren echter het tegendeel. Keryus te Laren. De kermis te Laren (Gooi) zette Maandagavond goed in. Er is weder eens ouderwets gevochten. Het ging voornamelijk tusschen soldaten uit Naarden en Laarder boeren, Van schel den en sarren kwam het tot handtaste lijkheden, waarbij het op het laatst zoo erg toeging, dat de politie het niet meer af kon en de burgemeester militaire hulp van Naarden inriep. Korten tijd daarna arriveerde een detachement infanterie onder bevel van een 2e luitenant, welk detachement den geheelen avond door het dorp patrouilleerde. De orde keerde toen spoedig weer. Vele flinke klappen waren midderwijl gevalleneen zoon van den landbouwer De Jong werd door een bajonetsteek in den rug licht gewond. Te twaalf uur 's nachts keerde het detachement naar Naarden terug. Gelukkige ouderdom, Ontweken smarten Zy die de behandeling met de Pink Pillen volgden, hebben zonder pynen het gevaarlyke tydperk van den kritieken leeftyd overwonnen. Zy hebben hare frischheid en de zuiverheid harer lynen, den glans van haar kleur, de veerkracht van haar gang, de elegantie van haar houding bewaard. Zy zyn mooi gebleven. Dit komt doordat de storing die zich heeft voorgedaan geene sporen heeft nagelaten. Geheel het organisme is door de behandeling met de Pink Pillen onderhouden in zulk een volmaakten staat van ge zondheid, de goede werking van alle organen is op zoo volkomen wyze in stand gehouden, het bloed is zoo overvloedig, zoo ryk, zoo zuiver gebleven, dat de vrouw niet ver zwakt is, dat zy zelfs niet ongesteld is geweest. Na hare vorming te hebben begunstigd, hebbende Pink Pillen hare ontwikkeling als jong meisje verzekerd, hare krachten als vrouw ondersteund en hare ge zondheid voor haren ouden dag volgehouden. De Pink Pillen zyn het beste versterkingsmiddel dat het vrouwelyk gestel kan verlangen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Dussen 7 Juli 1908. Waarde Redacteur. Zoudt u zoo vriendelijk willen zijn. onderstaand stukje in uw blad te willen opnemen, als ingezonden mededeelingen. U bij voorbaat zeer dankend. Mevr. J. A- Op 't Eijnde Waarde lezers Donderdag 2 Juli bezocht ik de open bare vergadering te Dussen Uwe ooren zullen evengoed getoet hebben als de mijne bij het vernemen van het verslag in de »Echo" stel je voordaar wordt een openbaar onder wijzer beschuldigd misdaden te hebben gepleegd op maatschappelijk en zedelijk gebied en op grond daarvan besluit het Dagelijksch bestuur hem te straffen met.... eervol ontslag behoudens goedkeuring van ged. Staten. Ik zou haast uitroepen misdadigers trekt naar Dussen, daar wordt ge voor uwe wanbedrijven beloond". Ze zullen mij niet in de gemeenteraad halen, ik bezit misschien meer wijsheid dan geluk, of heelemaal niets, doch een man, die waarachtig zich aan zulke mis daden schuldig maakt, zou onherroepelijk moeten afgewezen als opvoeder der jeugd. Een misdadiger sluit men op, doch stuurt hem niet met een bewijs van goed gedrag naar een andere plaats. Wat moeten wij dus opmaken uit het besluit van B. en W. van Dussen. Dat zij zelf in hem geen schuld vinden. De kerkeraad den N. H. gemeente gaf een schriftelijk bewijs, dat na ernstig onder zoek op het zedelijk gedrag van den Heer Nass niets te zeggen viel. Ik verwittigde den burgemeestei dat ik mij gedurende een paar maanden te Dussen vestigde per adres Mej v. d. Mast en niet wijk a 6o. De schoolopziener gaf den burgemeester te kennen, dat mijn bezoek, 5 min. voor 4 uur (s/< uur is een vergissing) niet van overwegenden aard was. Kennelijk voornemens, om kleine schulden van f 1.50 enz. niet te betalen, bestaan bij een fatsoenlijk mensch niet. Van het laatste althans heb ik mij overtuigd. Tijdens ik fungeerde als huishoudster en tijdens mijne verloving heeft de Heer Nass getoond, dat hij een man was arm aan aardsche goederen, rijk aan goede eigenschappen en denkt niet, waarde •lezers, dat ik, (mocht ik een oogenblik twijfelen aan zijn onschuld,) mijne kin deren onder zijne leiding zou brengen. Door den Minister van Justitie zijn 3 kinderen 18 Oct. 1907 volkomen aan mij toevertrouwd hoewel ik niets bezat, dan een bewijs van mijn goed leveus ge drag en mijn 15 jaar onwrikbaren trouw aan mijne kinderen. Hiermede heb ik mijn plicht vervuld wat ik hier te Dussen ondervind, doet mij waarlijk leed en vragen >waar blijft de Humane tucht en klassieke vrijheid in ons land?» Mevr. J. H- op 't Eijnde a.s. echtgenoote van den Heer A. Nass. Na-Inspectie over verlofgangers. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aaugevotrd, bedroeg, de hoogste: f 1.35 de laagste 1 1,25 De pr. der eieren was 3l/a cent f BERTHA y. SUTTNER, Li L' vroeger 15.50, thans 90 Cent. VOLLEDIGE UITGAVE, MOOIE 6e DRUK OP BEST PAPIER. Gebonden iu fraaien Stempelb. f 1.25. Wie zou van dit beroemde werk nimmer gehoord hebben De voornaamste critici zijn vol bewondering over dit boekeen meesterwerk van taal en stijl. Dc. c schoone rorm.n heeft niet alleen de bestemming om te onderrichten, wetenschap, pplijke resu'«9.ten te verm lden of te ver maken, te oi.derhoudm, den lijd te helpen verdrijven, een boek kan ook een wapen, e.en oorlogskreet zijn. Deze uitgave van Bertha v. Suttner „Ü2 "Wapens neergelegd1" is volledig. Behalve de aangename toon en intrige, die zij in dezen roman legt, het ft dit mpestcr- wrrk nog een hooger doel, en wel om te verrdelen. Dit boek zal steeds blijven het geschrilt dat met onverdeelde bewondering wordt gelezen. ENCYCLOPAEDIE. Alles samen voor slechts fl. 8 Degelijke praclische gesprekken boeken, zoo gemakkelijk als men slechts kan wenschen en SERVAAS DE BRUIN. Verklaring van 10,000 vreemde woorden, aardrijksk., geschiedenis, industrie, hande' enz. Alles wat men weten wil, vindt men verklaard. Deze Encyclopaedic is gebon den in mooien, lino. Stempelb. De juiste hedendaagsche beschaafde Con versatie-taal in de Franscho, Engel- sche en Duitsche talen, met Ilolland- sche vertalingen. Gesprekken roor het da gelijksch leven, op reis en thuis. Voor iedere taal een afzonderlijk, gemakkelijk ingericht deel. Elk deel in 46 hoofdstuk ken. En dat alles leert men z o mooi, zoo best en zoo uiterst gemakkelijk, dat men er zelf over verbaasd zal staan. Wij bieden aan alles bijeen voor slechts f 1. Een conversatieboek voor het Frat'scii, een Conversatieboek voor het Engelsch, een Conversatieboek voor het Duitsch en en practische Encyclopaedie v. SERVAAS DE BRUIN, bevattende dc verklaring van 10,000 woorden op allerlei gebit d, onmisbaar voor iedereen Alzoo Franseh, Duitsch en Eo- gtlsch voor slechts 1 1 en bovendien ren mooie, practische Encyclopaedie van SER VAAS DE BRUIN, in linnen stempelb .nd, luim 1000 kolommen diuks. Franco door geheel Nederland op ontvangst van post wissel f 1, waarop blaat//Op Reis'. Bij GEBR. E. en M. COHEN te Am sterdam, 326 Heerengracht. Na JVtxn R 0. B K. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofddepot '•ouder voor Nederland, 7 Groote. Markt le Rotterdam. Voor 's Bosoh en on streken bij de firma v. d. DRIES, Vischmarkt, Apot heek VBosch firma LAMERS INDE MANS, en verder bij verschillende apothe kers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de. doos, t 9p°r 6 doozen. Burgemeester cn Wethouders van Waalwijk, brengen ter openbare kennis. d»t door den militie- commissaris krachtens art. 130 der Militiewet 1902 op Woensdag 15 Juli a. s. des voormiddags ten 10 uur ten Raadhuize te Waalwijk een na- onderzoek van de verlofgangers van de militie ie land zal plaats hebben. Aan dat na onderzoek moet worden deelgenomen door JOHANNKS ADRIANÜS KIPPING, van de lichting 1904. behoorende tot het 4e Regiment Veld-Artillerie. Waalwijk, 3 Jnli 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, '1H. DE SU RMONT DE BAS SMEELE. De Secretaris, F. W. VAN L1EMPT. BESOIJEN, 6 Juli. GORINCHEM, 6 Juli. e aanvoer van granen was heden gering met gew (mi handel. Kistai wc 1 8.80 a 8.90 roodc dito 1 8,10a 8,20 witte dito 1 7.75 a 8.25 inl. rogge 17,25 a 7,35 Buitenl dito 7.25 a 7.50 gerst 5,50 a 5 75 haver 3,75 A 3,85 uivenboonen 17,50 a 7-60 blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Od de veemarkt waren beden aangevoerd 85 lunaeren 16 nuchtere kalveren, 12 vatte varkens 200 biggen. Ie qu&l. Kalfkoeien 1180 a 250 Kalfvaarzen 1 140 a 190 Guiste vaarzen 110 a 140 Melkkoeien 1170 4 210 V/t jarige osse» f 90 130 Pinken 50 a 80 Graskalvcren "10 Nuchtere kalv. 8 16 Aangevoerd 12 vette vaxkens van 18 a 20 ct per half kilo, biggen van <7,— 10-— per stuk. Aangevoerd 0 schapeD en 0 lammeren; scha- en f 0 a 0 en lammeren f 0 A f per stuk Kippen f 0.70 a f 1.— per stuk. Eiere» f0.90 i 1.per 26 stuks. Boter 60 A 65 ct. pen-A/s-kilo— ROTTERDAM, 6 Juli. Tarwe 9.- a 10.— per 190 K.G Itoggr wss rnn '6 tot 6 75 Gor.uf. WiD'er per 100 kilo f9.— 19.50 Zomer per 100 kilo f 9.a f9.40 en Ohcalier per 100 kilof 9 25 f9.75 Haver rer 100 k .f 7 15 a 7 60 Witte Bonnen, van 8.— 10 Bruine booncn van 9.f J3 50 Blauwe Erwten naar kook kwaliteit erkocht van f9 50 tot 10.en vertrouwdekook dsarboven Kool zand f a f ROTTERDAM 7 Juli. Op dc veemarkt naren heden aangevoerd 44 paarden 0 veulens. 0 ezel, 942 magere en 428 vette rundcreo 230 vette 182 nuchtere en 23 graskalverer. 0 schapen of lammeren, 0 vark, 122 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien 36 tot 38 ct., ossen 29 tot 31 ct., stieren 29 a 31 ct., kalveren 40 a 47'/* ct., per kilo Melk koeien a 160 A 240 kalfkoeien f 190 a f230 stieren 1 180 a 280 pinken 70 11 90 graskalveren 20 a 30. vaarzen f 130 ii 140 alles mager vee biggen f4.— a 14.— paarden f 130 a 180. t'i 1H1H1 MirufMiiin ■imwinwu^ I 1 Vtrkrijgbaar in den Boekhandel en franco door geheel Nederland na ontvang.-t van een postwissel waarop staat„DE WAPENS NEERGELEGD-", hij de Uitgeveis GEBR. E. M. COHEN,* tc Amsterdam, 326 Heerengracht. Bur breng co mm 1902 ten IC onderi te lan Aan door J lichtin Veld-7 0R1I0-MATINEE 14. Hier blik ov - I tot di schram lijkste, is. Gij aan do honger en de b de stra van te i nik fflogelijl ma ir i bewarei Diet m wolk z )aat, m de hoop [eleidt Waarach »De v de landi 'et ia d [etrouw «trijdige jolgt tegen or - Di

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6