I BE TIJDGEEST. H, BOGAERTS Co-, Boxtel, Nationale Algemeene Levensveizekering-Maatschappij, ONZE RECLAME PHONOGRAPH R. 0, L v, d, Woude, Zwartsluis Dronkenschap bestaat niet meer, Gemengd Nieuws. Advertentién. A. P. C.ROOTHAERT KAPITAAL EEN MILLIGEN GULDEN. Geldersche Crediet- Vereeniging. W. J. S. Sadée. Doet uw voordeel, Reclame Redden iSapokbsdstell», Het ideaal HUIS VERMAAK Snijplanken Standblokken. Chr. J.Klerkx, Besoyen Vakberichten. K. VAN LEENT, te Baardwijk. -taande] ij ksehe Staat op 30 Juni 1908 van het Hoofdkantoor en de Agentschappen. Ontvangen Vliegenvangers 6 ct. Urban us pillen per doosje 25 ct. Hospitaaldoek, VEERENüED, H. van der Woude Hz. GRAND PRIX, CROIX KT MEDAILLE D'OR. TILBGRG Levert inet succes snelloopende volgens de nieuwste constructie Ballen, Laken, Queuën enz, Sluit iedere verzekering op het leven en bij overlijden. Scherp concurreerende tarieven. Adjunct-Inspecteur voor de Langstraat Op plaatsen, waar nog niet vertegenwoordigd, actieve agentessen en agenten gevraagd. Ingeschreven kapitaal Storting op crediettr. kapitaal f 2.221.850 Volgefourneerd 1.500.000 f 23.718,500, Reserved >nds Deposito's Credit-Saldo's in Rekening-Courant Debet aai Loopend papier bij de Ned. Bank Promessen—portefeuille Geldersche Credietvereeniging, Waalwijk, 3.721.850.— 921.144.307» 3.468.630.95 8.842.556.567» 17 124.608.33 1.637.500 - 7.099.000.— Neusspuiten, Lavementspuiten, Ver band watten, Migrainestiflen, Likdoorn pleisters, Hechtpleisters Ideaal, enz. Concurreerende prijzen. extra rose, voor wiegen en bedden d. f 1,75 Onverslijtbaar. De Phonograph lost de moeielijk- heid hoe zich te amuaeeren, geheel op Niemand veizuime te bestellen. Platen in diverse soorten. ED1S0ÏS Phonographen en Rollen. Specialiteit in WIEGEN en KINDERSTOELEN. venaer in vroegeren tijd voor en met onzen Groen geweest is en meer dan dat. Levende, ook op politiek terrein, uit de Christelijke beginselen, die hij zoo heerlijk en fier kon belijdenzijn geloofsgenooten leerende uit diezelfde beginselen te leven en daarom volbloed antirevolutionnairin den ruimen zin des woords. Daarom konden wij nog onlangs van hem met volkomen instemming een ci taat aanhalen in zake het algemeen kiesrecht. Was dr. Schaepman er niet geweest, hoe geheel anders zouden menschelijker- wijs gesproken, onze politieke verhou dingen zijn Hoe gaarne hadden de vrijzinnigen onze R. K. landgenooten gebruikt om hun zegewagen te trekken Maar Dr. Schaepman voerde zijn ge loofsgenooten op een uitnemender weg. En naast ons staande op den grond slag der Apostolische geloofsbelijdenis, streed hij mét ons tegen het politiek ongeloofen met zijn machtig slagzwaard heeft hij mede, dat ongeloof verhouwen in den Naam des Heeren l Daarvoor danken wij God-Almachtig. Daarom brengen wij Schaepmans na gedachtenis eerbiedige hulde. De Amstcrdamsche tijd. Van goed ingelichte zijde verneemt men, dat, in verband met de belangen van den dienst bij de groote spoorweg maatschappijen, de invoering van den wettelijken tijd eerst op 1 Mei 191 >9 zal kunnen plaats hebben. Nederland en Venezuela. Heden werd bij het Departement van Koloniën onderstaand telegram (dd. 23 Juli 1908) van den Gouverneur van Cu- ragoa ontvangen Een heden van den vice-consul te Puerto Cabello ontvangen exemplaar van de Constitucional van Caracas van 21 Juli bevat afschrift van een officieel schrijven van den Minister van Buiten- landsche Zaken van Venezuela aan den Minister-Resident der Nederlanden dato 20 Juli waarin hem, als ongeschikt (in- adecuado) voor vriendschappelijk tus- schenpersoon in^ de betrekkingen tus- schen Venezuela en de Nederlandsche natie, zijn paspoort wordt toegezonden om het land te verlaten op grond van het artikel voorkomende in het nummer van Mei jl. van het tijdschrift der Ver- eeniging Hou en Trou. De commandant der Gelderland, thans te Aruba, zal op verzoek van den Minister-Resident Zaterdag te Laguaira zijn. DEJONG. (Stct De correspondent van de New York Herald te Willemstad seinde gis teren De Christiansted, een interkoloniale stoomboot, is hier vandaag uit Puerto Cabello aangekomen. Ze kon den heer de Reus, den Nederlandschen gezant in Venezuela, niet aan boord nemen. Hij is nog te Caracas. De Christiansted voert een bevel mee voor het Neder landsche oorlogschip Gelderland om dadelijk naar Puerto Cabello te gaan teneinde den heer de Reus af te halen. Centraal Bureau voor de Statistiek 30 Juni. In Mei was de arbeidsmarkt als volgt AmsterdamIn de schoenmakerij was het drukker dan in April en de toe stand was ook beter dan in de maand Mei van het vorige jaar. In verband hiermede vermeerderde het overwerk en was de vraag naar werkkrachten rooter dan het aanbod. ArnhemHier was de algemeene toe stand zeer goed in het schoenmakers bedrijf. Delft'. In het schoenmakersbedrijf hield de verlevendiging aan en heerschte een bevredigende drukte. Tusschen vraag en aanbod van werkkrachten bestond evenwicht en er heerschte geen werke loosheid. Den Haag'. In het zadelmakersbedrijf viel toenemende drukte te bespeuren. Over het algemeen is in dit vak de verlevendiging zichtbaar, waartoe het gebruik van automobielen veel bijdraagt. Haarlem In Schoenmakerij en Schoen- lapperij gaf de toestand geen reden tot klagen, ofschoon niet zoo druk als vorige jaren. 's BoschEr kon geregeld gewerkt worden in de schoenmakerij. Het zadel makersbedrijf ondervond verlevendiging, zoodat de toestand beter was dan in de maand April. Rotterdam In de Schoenfabrieken was meer werk dan in April. Utrecht'. Voor de Schoenmakerijen en Zadelmakerijen was de maand nor maal. Waalwijk (en omstreken)Het seizoen in aanmerking genomen, valt over het algemeen slapte in de industrie te con- stateeren. Bijzondere gevolgen daarvan zijn der Kamer echter niet bekend ge werden. Vraag en aanbod, van werk krachten waren ongeveer gelijk, en er heerschte geen werkeloosheid. De verstandhouding tusschen werk gevers en arbeiders gaf geen aanleiding tot mede- deelingen. In Waalwijk werden door een tweetal zooileder- fabrikanten voor hunne werk lieden enkele gunstige bepalingen ge maakt. - —o Uit verslagen en berichten aangaande Canada blijkt, dat daar een uitstekend afzetterrein voor lederwerk van alle slag te vinden is. Verleden jaar beliep de in voer een bedrag van 77» millioen gulden, een bedrag, dat vei re overschreden had kunnen worden en alleen leveranties uit Engeland en de Vereenigde Staten insluiten Personen die aangaande voren staande inlichtingen wenschen, kunnen zich wenden tot het Département fé dèral du Commerce te Ottowamen kan in het Fransch of Engelsch schrijven- De Belgische consul in Glasgow schrijft over Leer. Het afgeloopen jaar kenmerkt zich door hooge prijzen. De taks van inkoop was hoog bij het begin des jaars en die toestand bleef het eerste half jaar duren. Als gevolg hadden de fabrikanten veel moeite om grondstof te vinden. De vraag verminderd in Juli en Augustus en ge- volgelijk werd de produktie naar rato verminderd. Toch had in November, door de geldcrisis, eene sterke daling plaats, en de prijzen werden zoo laag als ze in de drie laatste jaren niet waren ge weest. Bij het einde des jaars waren de stocks zeer zwak en de looiers konden geene prijzen halen in rapport met die der ruwe huiden. Ook voor schoenzverk en drijfriemen was het moeilijk prijzen te bedingen, die in overeenstemming waren met de grondstoffen. f*t - - I «i 1 r*i --'9I De overstrooming in Galicie. Een wolkbreuk, die over Jusczyna losbarstte, heeft 42 huizen en gebouwen verwoest. Dertien woningen werden met den grond gelijk gemaakt. In de rivier vonden 26 personen den dood vijf arbeiders wor den nog vermist. Van eeu gezin zijn alle leden omge komen behalve een twaalfjarige jongen, die, door het water op 'n balk geslin gerd werd en door de rivier voortgestuwd, tegen een boom stiet, in welks takken hij een schuilplaats vond, tot men hem er ten slotte van daan wist te halen. Aartshertog Karl Stephan, die Zon dagochtend per rijtuig de plaats des onheils bezocht, nam den jongen mee en zal voortaan voor hem zorgen. Het kind meldt omtrent de catastrophe 't volgende Alle menschen lagen in diepen slaap, toen het water eensklaps door vensters en deuren de huizen binnendrong. Hij zelf vluchtte boven op de kachel, deze stortte echter in, en weldra lag het heele huis onderste boven. Hij werd meegesleurd wat er met zijn huisgenooten gebeurde, bleef hem on bekend. De ruïnes der huizen drijven op de Salarivier en vormen er geweldige dam men. De terechtstelling van Greta Beier. De dochter van den burgemeester van Brand, die in Mei van het vorige jaar haar verloofde had vermoord om door middel van een valsch testament zijn vermogen te erven, is Woensdagmorgen om half zeven op het binnenplein van het gerechtsgebouw te Freiberg door de guillotine onthoofd. Reeds Dinsdag morgen wist zij dat de koning geweigerd had haar gratie te schenken en de aan kondiging van den dood hoorde zij met bovennatuurlijke kalmte aan. Alleen bij het afscheid dat zij Dinsdagmiddag van haar moeder nam, toonde zij eenige smart. Woensdagmorgen betrad zij met vaste schreden tusschen haar verdediger en den gevangenisgeestelijke, het plein dat was afgesloten en waar 190 menschen toegang hadden verkregen om de te rechtstelling bij te wonen. Bij de voor lezing van het vonnis was de officier van justitie meer geroerd dan de ver oordeelde. Toen zij met riemen aan de bascule der guillotine was vastgemaakt sprak zijVader, in Uwe handen be veel ik mijn geest. Terstond daarop viel de bijl, die het hoofd van het lichaam scheidde. De terechtstelling liep in den tijd van 3 minuten af. Het lijk werd gekist en in den loop van den dag naar de psychiatrische kliniek te Leipzig ver zonden. Diefstal. In den afgeloopen nacht hebben inbrekers een bezoek gebracht aan een tweetal perceelen in de Vla mingstraat in Den Haag. Vermoedelijk door middel van een valschen sleutel hebben zij zich toegang verschaft tot een ledig staand bovenhuis, zijn toen, door uit een raam te klimmen, gekomen op de lantaarn boven het kantoor en het achtergedeelte van het magazijn van »Le bon Tailleur". In het kantoor hebben zij het licht opgestoken en, om niet de aandacht van nachtelijke voorbijgangers te trekken, hebben zij de gordijnen van de paskamer voor de glazen en voor de deur van het kantoor gehangen. Daarop hebben zij den lessenaar ge forceerd en daaruit een niet groot bedrag aan geld, ongeveer f 8, weggenomen. Vruchteloos hebben zij getracht het slot van de brandkast te forceeren. doch zij slaagden er in, nadat zij de kast midden in het kantoor hadden neergelegd, met behulp van de in de werkplaats gevon den groote persijzers en coupeursscharen, een gat in de brandkast te n.aken, echter niet groot genoeg om hel bank papier en het zilvergeld (tot een bedrag van pl. m. f 1000), hetwelk de kast be vatte, er uit te kunnen halen. De scharen, die ongeveer f30 per stuk kosten, zijn geheel vernield of ernstig beschadigd. De dieven hebben, blijkbaar uit wraak over het mislukken der poging om de brandkast te forceeren, een aantal cou pons stoffen uit het magazijn genomen en daaruit groote stukken gesneden, die later op het dak van het belendend perceel zijn teruggevonden. De schade die de eigenaren van het magazijn door deze vernieling lijden, is zeer aanzienlijk daar wel de inhoud van de brandkast tegen braak was verzekerd, doch niet de in het magazijn of het kantoor aan wezige gelden en goederen. De inbrekers hebben vervolgens, waar schijnlijk langs den weg dien zij gekomen waren, het magazijn verlaten en over het dak van het aangrenzende perceel heen, zijn zij toen blijkbaar door inklim- ming in het magazijn van den heer Borst gekomen. Daar hebben zij het kasregister van de toonbank naar de keuken gesleept en 't daar door middel van een beitel geforceerd. De heer Borst had 's avonds tevoren om ongeveer zeven uur den inhoud uit het kasregister genomen, zoodat er niet meer in was dan 's avonds nog was ontvangen, n.l. ongeveer twaalf gulden. Ook twee parapluies en een groot aantal dassen worden vermist. Aan de brandkast is hier niet geraakt. Ook de heer Borst was alleen wat be treft den inhoud daarvan verzekerd. De nachtelijke bezoekers namen nog een borstel mee, die in het leegstaande bovenhuis, waar zij het eerst binnen kwamen, is teruggevonden. Te oordeelen naar de daar gevonden sporen, hebben de heeren zich daar behoorlijk gereinigd en gewasschen. De loopknecht van het magazijn »Le bon Tailleur", die hedenochtend als ge woonlijk het eerst in het magazijn kwam, bemerkte terstond de aangerichte ver nieling, daar in kantoor en magazijn alles was overhoop gegooid. Hij waarschuwde terstond de politie, die thans naar de daders zoekt. 27 Juli begint de trekking der Staatsloten, en Tijdgeestloten en polissen. Hoofdprijs loten f 50,000 Hoofdprijs polissen f 100,000. Vso Tijdgeestlot f 1,50 Klassikaal f "-3° V10 Tijdgeestlot f 3 Klassi kaal f-.6o. Tijdgeestpohs f 10.geldig voor 3 loterijen, betaalbaar met f I.per maand. Verkrijgbaar a./h. HOOFD KANTOOR, Zuidblaak 32 te Rot terdam te Waalwijk bij J. C. van EIJKELENBURG en te Vlijmen bij M. PARIJS. Per post, na ont vangst bedrag pl.m. 5 ct. port. Vraagt trekkingsplan. KUNST-INRICHTINGEN Laatst behaalde Onderscheiding (Hoogste onderscheiding.) Exposition Intern. Paris 1907, voor geschilderde portrettenen naar de natunr geschilderde bloemstukken. Reparatiëu en levering van spoedig en tot de minste prijzen. Vraagt tee ken ingen en prijsopgaaf. 's- GRAVENHAGE. KAMPEN geheel onschadelijk voor menschen, huis- dieren en gevogelte. in Avicultura van 28 Juni '07 schrijft den lieer A J. B1CKKRCAAKTEN te Baart), in antwoord op de vraag naar e<-ö afdoend middel t gen Ratteu in een kippenkooi: „Een zeer go d middel tegen Ratten i.a verkrijgbaar bij WILLEM KRAAL, Kampen. Bij mij verdwenen daardoor bijna alle Ral ten". Prijs 80 Ct8. fr. p. p. f 0 40. RUIME SORTEERING Breukbanden, W indkussens, Aanbevelend, Meer dan 14000 geleverd, welkedoor hun geheele voorkomen als ar'ikelen van beter fabricage worden er- fc:rci dir. de ordinairs soorten, waatbij het sneven naar goedkoopte hoofdzaak is. Onze nieuwe soorten voor 1908 leveren wij ver beneden de tegenwoordige verkoops wuarde, franco v.ij-'.cht, tot na-AStbijgelegen siation Een degelijk en soiied 2 persoon3 Peluw en 2 kussens, 1 Wollen, 1 Watt ei, 1 Molton Deken, Bed en Peluwovertrck met mooie sluiting en 2 Matrassen, voor deu geringen prijs van f 32. Veel beter kwaliteit f 39. Iets extra f 49. ('2 pers.) met dezelfde toebehooren f 26.—, f 32.— en t 36. Dubbel Gutta-Perchalinnen f 2.— de vierk. meter, rima kwaliteit. Wfndkussens, f5, f6, 6,75 en f 7.50. VRIJ HOE VEN-CAPPEL. voor jong en ond. Dit duidelijk, klankrijk instrument is een bron van vertnaak die nooit uitgepnt raakt. Mm de PHONOGRAPH kan ieder zijn lievelingsmuziek gezongen of gespeeld hoo- ren. Hij zingt even zacht (lieflijk) en dui delijk als de ontwikkelde zanger en geeft volmaakt de touen weer der verfhi'lende instrumenten. met Blormhoorn kost slechts f 3 5^- De toon van deze machine is vol en zeer mooi. Met een Phonograph kan men zijn eigfcD programma opmaken. Rijke keuze in Religieuse of andere zang- en muziek stukken, ernstige of komische voordrechten, per nummer 60 cent Bij bestelling op te geven wat soor stukken verlangd wor-len. )o( Groote soiteering GRAMOPHONES, zeer mooie, van f 15, f 17, f21 en hooger. Prijscouranten verkrijgbaar. Kerkstraat 137-140, Zwartsluis. Interc. Telefoon No. 4. Sloopen met overslag 6 stuks f 3 en prima f 3 30. Beddelakens 2 persoons prima Graslin nen f 1.45 per stuk. IJzeren en Houten LedikantenClosets, Bidets, MatrassenVouw- en Uuststolen, Meubelen, Luiermandsartikelen enz. Kerkstraat 137-140. Interc Telefoon No. 4. Overijselsche Bedden fabriek. Vraagt Geïll. Prijscourant.. Een monster ran het merk waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Kan ingegeven worden in V Rojfe, TheeMelkLikeur Absint, BierWater of in het voedselzonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het COZA POEDER bezit de wonderbare eigenschap om te genzin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, ab sint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZAPOEDER werkt zoo ongemerkt en taker dat de echtgenoote, de zuster f de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn madeweten en zonder dat bet noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDER heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen herste'd, duizenden per sonen van schaamte en oneer gered, en dese personen to levenslustige en nuttige leden der maatschappij herschapen het heeft menig jong persoon op den rechten weg teruggebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardooi dit oogeëvenaard poe der verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetui gingen en een monster. Het poeder wordt ge waarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alls apotheken. Onze depóthouders reiken het attestenboek gratis nit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geven geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U rechtstreeks naar Londen. COZA 62, Chancery Lnic, INSTITUTE Londen 424 (Engelnni.) Wacht U voor namaak. Het Coza Poeder is het eenig afdoend middel egen dronk enschao.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 2