Tweede Blad. HET GEHEIM VODDENRAPER Provinciaal Nieuws BINNEN LAN O. FEUILLETON Rummer 62. Donderdag 6 Aug 1908. 31e Jaargang. ysiii het Zuiden. Nederland en Venezuela. Blijkens ontvangen ambtsberichten isllr. Ms. Gelderland 31 Juli jl. naar La Guayra vertrokken, roet brieven van den Gouverneur van Curasao bestemd voor den Duitschen gezant te Caracas belast met de waarneming der Nederlandsche belangen. Het aan wal gaan van eenzeeofficier werd door de haven-autoriteiten aldaar niet toe gestaan. Hr. Ms. Gelderland is daarop on- middellijk vertrokken. De correspondent van de New York Herald seinde Maandag uit Willemstad „De Nederlandsche kruiser Gelderland, die Zaterdagochtend te La Guarya aankwam, heeft geen vergunning gekregen, om met den wal in gemeenschap te komen. De blieven met inlichtingen van den gouverneur van Curasao aan den Duitschen gezant, die met de behartiging van de Nederlandsche belangen is belast, en de brievenzakken uit Curasao werden ook geweigerd. „De forten rullen bemand blijven zoolang j de kruiser in de haven ia. Men heeft een boot met een officier van de Gelderland erin, verhinderd aan te leggen. „Men gelooft, dat alle gemeenschap met Venezuela verbroken is, en dat het eenige middel om haar te herstellen de komst van N, een vreemd, bij voorkeur een Daitsch oor- logschip, zal zijn." Ncderl. R. K. Vakvcrecniglngs-congres Zaterdagavond ving te Utrecht het Ne— derl. R. K. Vakvereeuigingsco- gres aan- De voorzitter vau het congresbestuur, de lieer J. van Rijzewijk, Tilburg, voorzitter van den Nederl. R. K. Tabakbewerkersbond opende het congres met een rede, waarin hij de noodzakelijkheid bctoogdo van centralisatie der R. K. krachten op 't gebied van vak organisatie door stichting van een bureau. Voorts zette hij uiteen welke moeilijk heden de R. K. organisaties in de laatste jaren hebben ondervonden bij verschillende stakingen en uitsluitingen. Het recht der R. K. organisatie is dikwijls gehandhaafd moeten worden door middel van staking. Daarna werd tan de orde gesteld punt 1 Bureau voor de Vakorganisatie". Als in leider trad op de heer P. J. J Haazevoet, voorzitter van de Ned. Roomsch-Katholieke Diamantbewerkers-^ ereeuiging te Amsterdam Spreker stelde ten slotte de volgende con clusie „Het Ned. R. K. Vak vereenigingscongrfs d,d. 1 en 2 Augustus 1903 bijeen te Utrecht, besluit op voorstel van de. besturen ^der Ned. en Diocesane Vakbonden en R K. Secretariaten, tot oprichting Van etn Bureau voor de R. K. Vakorganisatie. Dit bureau hetwelk zal moeten bestaan uit afgevaardig den van genoemde bonden er. secretatiaten, zal tot taak hebben a. het verzamelen van statistische ge gevens betreffende vakvereenigingsaangelegen- heden en het dienen van advies in deze aan gelegenheden en daarbij belanghebbenden b. het bestudeeren van wetsontwerpen welke dienstig zijn voor de vakorganisatie of waarmede sij rekeuing heeft te houdeu en het verstrek keu van advies nopens deze aangelegenheden aan regeerende lichamen c. het beheeren van een „Fonds tot uit- keering bij werkstaking en uitsluiting" d. het organiseeren van vpkvereenigtngs- congressen." Verschillende amendementen waren op. deze conclusie ingediend, die door de voorstellers werden toegelicht en verdedigd. Op voorstel van een 3-tal vereemgingen werd voorts nog als doel van het bureau in de conclusie opgenomen het oprichten van plaatselijke vukvereenigingen en het vereeni gen van plaatselijke vakvereenigingen tot bonden. In de Zondagvergadering besprak de heer A. Cools, voorzitter van den Diocesanen Textiehrb.-bondSt. Severus (bisdom 's Bosch) het onderwerp „Fonds tot uitkeering bij werkstaking en uitsluiting." Verworpen werd het amendement 's Bosch om eiken bij het Bureau aangesloten R. K. vakbond of vaksecretariaat f 0:02 per lid en per week te doen betalen aan het centraal weerstandsfonds. Te 3 uur ving de eindvergadering aan. Daarin kreeg allereerst het woord dr. Alph. Ariëns tot het inleiden van het onderwerp: ffR. K. Vakvereeniging en drankbestrijding." Hij concludeerde daarbij tot het volgende „Op den voorstander van vakorganisatie past tolkomen wat pater Weisz van den so ciaal-politicus zegt De strijd tegen het al coholisme is zoo dringend, dat een sociaal politicus, die daarvoor geen oog en geen hart heeft, als niet ernstig meer te beschou- n is." Spr. zette hierbij uiteen, dat de taak der Christelijke vereenigingen alleen kan vervuld worden wanneer die vereeoigingen hebben groot ledental, een flink palstaand be- ecn stuur] terwijl er kranige discipline onder de leden moet heerucheu. De co; clusie-Ariëns werd daarop bij ac clamatie aanvaard. Eindelijk sprak de eerevoorzittcr van het congres, pastoor F. X. W. Bult te Barne- «eld, de slotrede uit, naarin hij de geschie denis der vakorganisatie naging, aanmaande allereerst tot soladariteit met de raadgevingen, van .iet Episcopaat en deu grooten adviseur Schaepman z.g. allen voor oogen stellend het congres voorhield te alle tijde te zijn nis hij, een man die Roomsch was vóór alles, doch verdraagzaam tn door alle ge zindten geleidelijk geëerd. Met de gewone plichtplegingen sloot daarop de voorzitter dit eerste R. K. vak- vereenigiugscongres. Van „DE ECHO VA» HET ZDXÜEN' VAN DEN WAAL WIJK, 5 Aug. 1908. Benoeming. Bij het postkantoor alhier is benoemd tot brievenbesteller, de heer I. Thijssen van Dordrecht. liet turnfecst der W. G. V. Nog immer had het Bestuur der W. G. V. hoop, dat de turnvtreeniging »Neerlandia» uit Boksel ook hare mede werking zou verleenen. Hoewel deze vereeniging nog jong en niet overtalrijk is, had men ter wille van de broeder schap haar gaarne in den kring der zustervercenigingen gezien. de in ruimen getale reeds in Waalwijk en in de omliggende gemeenten verspreid. Wij hopen, dat de tijd aan de openlucht uitvoering voorafgaande nog ruim genoeg is om velen aan te sporen zich op te maken tot bijwoning van zulk een zeld zaam en oprecht sportfeest- Naar wij nog vernamen zal er voor de matige, om niet te zeggen geringe, entree voor oog en oor ruimschoots te genieten zijn. Vooral de feestvierende club zal, zooals van zelf spreekt, geene moeite ontzien en de laatste dagen de gelijk benutten om wat goeds en fraais voor den dag te brengen, terwijl er zal worden zorg gedragen, dat ieder be zoeker van het geheele programma kan genieten. We wenschen de vereeniging daarom nogmaals alle succes op hare onderne ming en durven nogmaals aansporen deze gelegenheid niet te verzuimen. Wuahvijks Belang. De vereeniging »Waalwijks Belang" heeft zich opnieuw bij gemotiveerd adres gewend tot den minister van Waterstaat, tot verkrijging van een latere trein uit Lage-Zwaluwe en 's-Bosch. Bij 't adres is gevoegd een staatje, waarop duidelijk aangegeven staat, welk een groot voor deel deze treinen voor de reizigers uit en voor deze streek, zouden zijn, wijl men dan zooveel later uit 't Noorden, 't Zui den en België nog thuis kan komen, of onze plaats bereiken. Tevens is den steun der commissie van advies voor spoorweg-aangelegen heden in deze streek gevraagd en toe gezegd, en worden alle gemeenten aan de lijn gelegen, alsook de Kamei van Koophandel verzocht hun adhaesie te willen betuigen. De afgevaardigden der districten Waal wijk en Zevenbergen zullen zeer zeker hunnen beste pogingen in 't belang dezer nijvere streek wel willen aanwenden. - - In zijn laatste vergadering besprak het bestuur van W. B. nog breedvoerig, dat zoo tal van nuttige zaken achterwege moesten blijven, dat nog niet meer werk zaamheid kon ten toon gespreid worden enkel en alleen uit gebrek aan financien. De financieele steun aan eene vereeni ging als W. B. kon in onze plaats grooter zijn, moest grooter zijn. Veel meer in woners kunnen honorair lid zijn. Daarom zal binnenkort nog een ernstig beroep gedaan worden op aller steun. Hoewel de caféhouders rondom de Markt, eerste belanghebbenden bij con certen op de Markt, allen persoonlijk zijn aangeschreven voor eene bijdrage tot dit doel, wijl de kas niet toereikend was, mocht het bestuur tot nog toe zeer weinig toezegging ontvangen en moet het aantal concerten, hoe ongaarne ook, daarom zeer beperkt worden. Matinée. De matinée's Zondagmorgen door de Liedertafel en de Waalwijksche Harmonie gegeven, waren goed bezocht. De eerste voerde uit de twee concours-nummers die eene heerlijke vertolking vonden en veel beloven voor a.s. Zondag. De Waalwijksche Harmonie gaf een viertal nummers die goed voldeden, en bewijzen geven van ijverige studie. Deze matinée werd besloten met het Wien Neerlands Bloed. Ongeval. Zaterdagavond ongeveer half 9 uur had op de markt alhier een treurig on brak de voorvork van zijn fiets, waardoor het knaapje en de machinist met zoo'n smak tegen den grond vielen, dat zij beiden hevig bloedende wonden bekwa men en door den geneesheer verbonden moesten worden. Weer een waarschuwing tegen dit ge vaarlijk werk. BAARDWIJK. Tot gemeente veldwachter is benoemd de heer C. Gommers, thans dienaar van politie en onbezoldigd Rijks— veldw chter alhier, en is benoemd tot die naar van politie de heer F. Jansen vroeger onbezoldigd gemeente veldwachter tc Made. Ongeval. S. alhier werkzaam aan de houtzagerij had'gep. Zaterdag het ongeluk, roet 2ijne hand in aanraking te komen met de zaagmachine, zoodat hem 2 vingers wer den afgesneden. Doctor van Gils verleende direct hulp. VLIJMEN. Maandagavond ongeveer 7 uur kwam de anto van den heer Dr. K. uit 's Hertogenbosch, door den eigenaar zelf be stuurd in botsing met eene hondeukar, waarop een jongen van den landbouwer A. Boom gezeten was. Daar de auto geen snelle vaart had en een tijdig door den chauffeur uitgevoerde greep verhinderde, dat de Tuf-Tuf in de langs den weg liggende sloot liep, lud deze botsing geen persoonlijke ongelukken ten gevolge, maar de hondenkar was gedeeltelijk vernield eu ook da auto was nog al gehavend, zoodat deze eerst bij den hc-er P. Van Valaeren moest gerepareerd wor den. voor zij de reis naar Den 3osch kon voortzetten. Voor de benauwde oogeublikken die de jongen op de hondenkar zeker wel hij de botsing moet beleefd hebben, werd hem door den eigenaar der auto eeue kleiue vergoeding geschonken. Raadzaam is bet voor bestuurders vau voertuigen, bewogen door houdenkracht, maar bijtijds vsd den wagen te gaan, als eeu benzinemonster in aantocht is. Aan het concours met den kruisboog 1.1. Zoudag in het Loonsch-Hoekje door den Langstraatscbeu Bond van Kruisboogschut- terijeu gegeven namen ook de Vlijmensche gezelschappen deel. „Willem Teil" gevestigd bij den heer M. Verboord behaalde den 2en prijs, „De Vooruitgaug" gevestigd bij den heer M. van Wordragen verwierf den 4en prijs eu „Rust na Arbeid" bij den heer A. de Vaan gevestigd mocht den Sen personeelen prijs behalen. Het eereteckeu kwam in het bezit van den heer P. Van Buul lid van „Willem Teil". Ouze schutters hebben zich dus weer kranig gehouden. LOONSCHHOEKJE. Zondag 2Aug.gif het Kruisboogschuttersgezelschap Doelen op ons Buiten" een welgeslaagd concours. De prijzen werden gewoauen als volgt lste prijs geschenk van den Heer P. v. Spaandouk werd toegekend aan „De jonge Bata/ieren Nieuwkuik." 2de prijs aan „Willem Tel" Vlijmen. 3de prijs aan ffRozenjacht" Nieuwkuik. 4de prijs aan „Vooruitgang" Vlijmen. Het eerèkruis werd behaald door den Heer P. v. Buul Vlijmau. Den eerste personeele prijs aan W. v. d. Ven en de 2de aau Joh. v. Eugeleu beiden te Nieuwkuik. 3.1e prijs A. v. d. Ven Vlijmen. Wel tevreden over dit concours, keerden de ïereenigingen iu vroolijkc stemming huis waarts. Edoch, eene laatste poging van zijde van het feestvierende gezelschap is geluk plaats. De machinist van de firma ij del gebleken. Vandaar dat tot het Gragtmans Wiesman, had een 5-jarig NAAR HBT FRANSCH VAN RAOUL DE NAVERY. 19. In twee maanden tijd verheugde zich de vriend van Poirier iu de algemeene gunst. Hij was gezellig, niet praatachtig; niet driftig; zonder twist te zoeken, was hij er evenwel niet bevreesd voor. Hij at nooit alleen aan e ro tafeltje, en noodigde de kameraden gul uit om hem gezelschap te houden. De notarissen en de prefekten poogden zich aanvankelijk wel bij hem in te dringen, maar hy wees hunne voorkomendheid met koelheid af, en bleef bij voorkeur met de armsten der vod denrapers omgann. Hij was altijd bereid eenen kameraad dea prijs van eene vracht voor te 8;hieten. Hij guf even vlug eenige stuivers als een goeden raad. De kinderen liefkoosden hem, de arme vrouwen lachten hem toe. De achting volgde al spoedig op de sym pathie. De politieagenten wisten spoedig dat vader Falot eon toonbeeld was van eerlijkheid en de kamermeiden, die de oorbellen en ringen harer meesteressen soms met de vloertapijten uitschndden, en de keukenmeiden, die de zil veren lepels en vorken in het vette vaatwater vergeten hadden, beschouwden hem als hare voorzienigheid. Toen het winter werd, oefende Falot reeds een algemeen erkend gezag uit. Zoolang het zomer was, had de ongelukkige slechts de minst pijolyke zijde leeren kennen van het beroep, dat hij omhelsd had. De nachten waren schoon, het koeltje verfrisschend, uiterste is afgewacht om de affiches te laten afdrukken. Gisterenavond zijn ze de hemel vol sterren. Doch naarmate de herist vorderde, werden zij kond de regen, de BHeeuw, de stormvlagen volgden elkander op. Daar kwam de winter met zijne streng heid en zijne eigenaardige treurigheid. Nu bibberde vader Falot onder zijne dunne en armoedige kleeding verkleumd van koude en met tintelende vingers woelde hij de vuilnis hoopen om, terwijl de jachtsneeuw hem in het aangezicht sneed en de gierende stormdwind zijn lantaarn dreigde te blusscheB, en ondanks al dat lijden, keerde hij n enigmaal huiswaarts, zonder dat zijn korf gevuld was, Op zekeren avond in de maand December, dat vader Falot vroeger dan gewoonlijk, doch door de koude gedwongen, langs de rue des Martyrs huiswaarts keerde, bemerkte bij een meisje, zoo tenger dat het nog een kind schee j. Zij had een donker katoenen kleedje aan, een zwarten doek op den rug vastgebonden, over het hoofd eenen witten zakdoek onder de kin vastgeknoopt zij sleepte zich met moeite voort en hield zich aan de muren vast om niet te vallen Van tijd tot tijd bleef zij staan en drukte hare beide handen krampachtig tegen hare borst, sloeg dan de oogen op naar don lagen, grauwen hemel, om er eene star, eene glin stering van hoop te zoeken, en wankelde dan weer voort. Eindelijk ontzonken baar de krachten ge heel en al, zij leunde tegen de deur van een huis, en zonk langzaam ineen, zonder dat haar val eenig gerucht maakte. De voddenrapper zette zijn lantaarn nêer en wilde zich van zijne draagmand ontlasten, toen hij onder de stralen van zijn licht op het gaanpad eenen armband zag liggen, welks talrijke edelgesteenten als vuur flikkerden. Maclou liet dien ijlings in den zak glijden, stak zijnen haak in de half gevulde mand, zette er zijne lantaarn naast en stond in een paar stappen aan de zijde van het meisje. Hij Bprak haar aan, doch kreeg geen ant woord hij vatte bare handen, ze waren ijskoud hij legde de hand op haar hart, maar voelde het niet meer kloppen. Zonder zich lang te bedenken, nam hij het meiBje in zijne nog gespierde armen op, droeg haar ylings de rue der Martyrs door, en be- knaapje voor op zijn fiets gezet en reed zoo in een vaart naar huis. Op de markt reikte het koffiehuis, dat op den Hoek van die straat en de Avenue Trudaine staat. De knech ten waren reeds bezig te sluiten en begonnen de lichten uit te doen. De voddenrapper liep er bijna twee omver, terwijl hij de groote zaal binnensnelde, legde het meisje op eene der fluweelen zitbanken en riep Gauw wat cognac of brandewijn l dit meisje sterft 1 Een bediende bracht brandewijn, waar mede de voddenrapper de slapen van het meisje wreef. Dcor de haast, waarmede hij den doek, die rond haar hoofd geknoopt was, terugschoof, gleed deze geheel af, en vertoonde zich de kale schedel van het meisje aan de oogen van haren beechermer. De voddenraper slaakte eenen kreet van medelijden. Het is van honger sprak hij, van hon ger I Arm schepsel 1 zij heeft alles verkocht, alles, tot zelfs hare haren. O 1 er zijn nog engelen op de wereld Geef spoedig wat bouillon, wat wijn 1 Eenige minuten daarna voelde de vodden raper het arme kind bijkomen, hare oogen openden zich. Zij sprong ontsteld overeind en vroeg Waar ben ik? Drink eerst antwoordde de vodden raper, haar eene tas bouillon aanbiedende. Zij gehoorzaamde met de volgzaamheid van een kind, en een traan van erkentelijkheid parelde in haar oog. Zij voelde zich nu eenigezins versterkt, en den man aanziende die haar bijgestaan had, fluisterde zij Gy zijt goed De voddenraper wendde zyn gelaat af om zijne tranen af te wisschen. Het meisje stond op eu bemerkte nu eerst dat haar hoofd ontbloot was. Zij bloosd6, knoopte er het witte doekje weer om en reide Ik ben geheel beter, nu kan ik naar huis gaan. De voddenraper maakte volstrekt geen bedenking; hij stak de hand in zijn borstzak, haalde er zijnen geldbeugel uit, die hij on bemerkt in den zak van het katoenen kleedje SPRANG. Onze vroegere dorpsgenoot de Heer Nico van Santen, oud-volontair ter secretarie alhier, is benoemd tot Chef der afdeeling Algemeene Zaken en Financiën ter secretarie der gemeente Zutphen. Mej. A. J. M. de Korver, onderwij- zt r< 3 alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Hooge-Zwaluwe. VRIJHOEVEN-CAPPEL. Afgek. en aiiigepl. een bekendmaking inzake de in dit najaar te houd<*o Rij kaken ringen van tot dekking btstemde hengsten. Voor zooveel deze provincie betreft, zullen zij gehouden worden op 7 October te Eindhovenop 8 Oc tober te 's-Hertogenboscb op 9 October te Bergen-op-Zooinop 10 October te Zevenbergen. Op Zaterdag 15 Aug. as. des voor- middags 91/, ure is in het schoolgebouw voor de iagezetenen de gelegenheid open gesteld tot kostelooze inenting en herimrotin^. RAAMSDONK. Maandaguamiddag ten 5 uur had alhier eene openbare vergadering plaats van den gemeenteraad ter behande ling van 1 Schrijven van Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken houdende bedenkiug tegen de redactie van art. 7 letter c. vau de verordening op heffing eener belasting op de openbare vermakelijkheden. 2 Benoeming van een viertal personea om voorgedragen te worden aan den Com missaris der Koningin tol het doen van eene keuze van twee zetters van 's Rijks directe belastingen (aan de beurt vau af- trediug ziju de heereuH. de Bruijn en S. D. Lankhuijzen. Gekozen werden de hoeren le candidaat, 11. de Bruijn. 2e S. J. Zijlmans. Ie S. D. L-nkhuijzen. 2e D. Lankhuijzen Gzn. 3 Aanbieding gemeenterekening 1907. Wordt besloten deze ter visie neder te leggen- De punten 4 Vaststelling le suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag dienst 1908, eu 5 Goedkeuring rekening van het Burgerlijk armbestuur dienst 1907, worden iu gesloten vergadering behandeld, (f Alsvoor begrooting va» het burgerlijk armbestuur 1909. 7 Ontwerp besluit tot wijziging der ge meente begrooting dienat 1908. 8 Ontwerp besluit om uitgaven ten laste te brengeu van den post voor onvoorziene uitgaven der voormelde begrooting. 9 Adres van de Naamlooze Vennootschap electriciteitsmaatschappij „Raamsdonk," om deel te willen nemen in hare naamlooze Venuootschap, door het verstrekken vaneen eerste hypotheek groot f 35000 tegen een rentevoet «au 4°/0. Na een vruchtbare discussie van ongeveer 2 lange uren werd besloten gunstig op het adres te beschikken. 10 Ingekomen stukken. Plaatsgebrek noopt ons bet gedetailleerde verslag eerst in ons volgend nummer te plaatsen. RAAMSDONK (Dorp.) 4 Aug. Aan het postkantoor Riamsdonk en de daaronder ressorteerende hulppoetkantoren werd gedu rende de maand Juli 1908 ingelegd f 8638.47 en terugbetaald f 4906.26. Laatste boek nummer 4099. Door den Raad dezer Gemeente is gisteravond definitief besloten, tot electrische gemeenteverlicbiiug over te gaan. In het belang der goede zaak sluiten een groote menigte inwoners zich aau en profiteeren van deze goede, gemakkelijke en goedkoope verlichting. DUSSEN. Hedenmorgen overkwam de conducteur eu postiljon der postkar een ongeluk dat nog betrekkelijk goed is afge- loopeu. Het paard dat voor de kar gespan- uen was struikelde en vijl, waaldoor beide opzitteuden van hun voertuig tuimelden. De conducteur kwam geheel met den schrik vrij, terwijl de voerman eenige lichte ver wondingen in het aangezicht opliep en zich aan dfn schouder beseerde. De 1 eenigszins vau het meisje wist te doen glijden, en verliet met baar het koffiehuis. Steun op mijnen arm, ik ben een eerlyk man, zoo waar als gij eeu braaf meisje zijt. Hebt gij geenen vader meer? Ik heb mijnen vader nooit gekend. En uwe moeder Is kort na mijne geboorte overleden. En gij waart op het punt van honger te sterven Ja 1 bevestigde het meisje met eenen hoofdknik. Ik ben end, hernam de voddenraper, gij kunt vertrouwen in mij stellen. Ik heb veel geleden, ik begrijp da smarten van auderen. Ue armen zijn elkander steun eu bescherming verschuldigdwilt gij de mijne aannemen Gij hebt mij zooeven reeds het leven gered, antwoordde het meisje hare groote, blauwe oogen op Muclou vestigende. Welnu, hernam deze, zeg mij waar gij woont. Gij zijt zoo zwak, dal u onderweg nogmaals eene bezwijming kan overvallen. Rue Koddier, No. 17. Beiden zwegen verder. De voddenraper ondersteund# met eene vaderlijke bezorgdheid de wankelende schreden van het meisje; deze bleef van tijd tot tijd stilstaan, om tot adem te komen, glimlachte zwak met die eigenaar dige uitdrukking, welke men bij de zieken en de kinderen waarneemt, hervatte dan weer den tocht. Toen zij voor hare woning stond, zeide de voddenraper met een van ontroering en mede- P lijden trillende stern Uwe verlatenheid en uw ongeluk treffen mij dieper dan ik u kan zeggen veroorlooft gij mij naar uwen welstand te komen verne men Voorzeker. Hoe weinig mijn steun ook waard zij, neemt gij dien aan Ik dank God, dat Hy u mij ter hulp ge zonden beeft. Zeg mij dan uwen naam, hervatte de grijsaard. Columba antwoordde het meisje. Welnu, Columba 1 rust onder de hoede der engeLnik zal raad voor u schaften. Het kind stak den voddenraper haar uitge teerd handje toe, belde en ging binnen, nog maals zeggende Ik dank u duizendmaal 1 Zij ging verdwijnen in de duietemia van den gang, toen zij op bare schreden terug keerde. Ik heb u gezegd, dat ik Columba heette, maar gij Ik? De kameraden noemen my vader Falot. Ik zal het onthouden, tot wederzienB I De deur ging dicht. De grijsaard bleefesne wijl roerloos staan, met een beklemd hart en brandend voorhoofd. Eene geweldige ontroe ring had hein overmeesterd. Was dat alleen wegens de ellende van dat kind? Hij kon zich geene verklaring geven van zijne gemoedsbeweging bij de gedachte aan het lijden van dat meisje, evenmin van zijna blijdschap, dat hij haar ter hulp gekomen was. Hij was er zoo aau gewoou zijnen eren- naaste behulpzaam te wezen, dat hij zelf niet verbaasd behoefde te zijn over zijn goede daad. Hij overwoog alles, en twee dikke tranen waarvan hy de bron niet kou begrijpen, big gelden langs zijne gerimpelde wangen hy [j vouwde de handen, terwijl bij lispelde Heer 1 wat zijt Gij goed lloe dank ik U uit den grond mijnB harten Hy wilde de rue Rodier afgaan, toen hij in zijnen zak de drukking voelde van een zwaar, hard voorwerp. Drommels mompelde hyik zeu haast den armband vergeten. In plaats van de rue Rodier af te gaan, keerde hij terug, ging de rue Bochard do Sarron in, en trad het kommissariaat van politie binnen, waar een beambte zat to «lui meren. Bfjua op hetzelfde oogenblik brachten twee agenten een jongen schavuit in, dien zij betrapt hadden op het onwettig onderzoek der zakken van eenen beschonkene. Mijnheer, sprak de voddenraper, terwijl ij den armband uit zijnen zak haalde, hier een kostbaarheid, welke ik in de rue dei; hij is Martyrs heb gevonden, op den hoek van d< rue de la Tour d'Auvergne. (Wordt Vervolgd.) 1

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 5