nam Gemengd Nieuws. X Di Advertentiën. ten Zadel- en Matrasmakerij en Meerden], J. van Kempen, Biljartfabrikant. 1 NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Rij kspos tspaar ban k Laatste B erichten Handelsberichten. rne !i&mm Tevens beveel ik mij beleefd aan voor het opmaken, ontsmet ten, zuiveren en tevens motvrij inaken van alle soorten bedden en matrassen, aan zeer lagen prijs. ZADELMAKER. Groote Straat. Waalwijk. Karronstraat B 358, 's-BOSCH Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden «EXCELSIOR», die door het afgeven van haar zuiver effect uitmunten boven alle andere. GEBRUIKTE BILJARTEN heer Brauger uit Almkerk, die dienst lieett aangenomen, was inlusscheii met het ougeval op de hoogte gebracht en stelde terstond een ander voertuig ter be schikking De conducteur, de heer Jonkers, oordeel de echter dat dit voertuig voordelen dienst niet was geschikt, althans niet naar aijn xin was en bestelde een vierpersoons rijtuig. Na een korf. oponthoud werd de dienst hervatde conducteur per rytuig voorop, gevolgd door den wagen welke door den aannemer was ter beschikking gesteld. Ook hier aan 't hulppostkantoor deed do aan nemer, die per fiets gevolgd was, nog een po ging om den conducteur tot Rndere gevoelens te brengen wat hem evenwel niet gelukte. Eu zoo werd wederom op bovengemelde wijze de tocht voortgezet. Te Hank is een geval van besmette lijke ziekte febris typhoïdea gecomstatcerd. KAATSHEUVEL 5 Augustus 1908. Processie Kevelaar. Begunstigd door prachtig weer, en opge luisterd door eenige muzikanten der Har monie Apollo" vertrokken jl. Zondagmor gen omstreeks 9 uur ruim 250 pelgrims waaronder 3 geestelijken uit Kaatsheuvel en de Pastoor van Bvrkdijk die deelnamen aan de proctssie naar Kevelaar. I)e plaats vau vertrek was slation Waal- alwaar de pelgrims iu twee verschil lende treinen, werden vervoerd naar 's Bosc om verder gezamenlijk per extratrein de reis naar Kevelaar asn te vangen. Eerst werd nog in de kerk der Eerw Paters Capucijneu den aflaat van ^Porticencula^ verdiend, van welke Faters er ook eene de reis meemaakte Te Kevelaar aangekomen werden d« verschil lende oefeningen aldaar gehouden, door alle pelgrims godvruchtig bijgewoond en met opgewektheid de terugrei» aan aard. Afgehaald door een massa volk, trok de processie 1.1. Maandagavond omstreeks 8 uur ons dorp binnen, alwaar in onze kerk, met een plechtig Lof, een dankwoord van den ZeerEerw. Heer Pastoor, on den zegen met het Allerheiligste deze bij uitstek sohooue beêvaart werd gesloten. Sohooue verbetering. Door ons Gemaontebestuur is een begin van nitvoeriDg gemaak, van ten nuttig werk waardoor in eeu lang gevoelde behoefte word voorzien. De straatweg Dm. door do dicht bebouwde buurt het xg. Gijxenburg «vas tot heden slechts halverwege verhard, nu is men bezig om het vordere gedeelte met grint te bestrooien, om vervolgens door de wijk rden Hil" aan te sluiten met den keiweg. Kaats heuvel-Dongen. Voorzeker kan geen nutti ger en noodzakelijker werk gedaan worden daar deze wijken des winsfcers ware modder poelen zijn. En de bewoners betaleD toch ook belasting. i 11 ll W—SM dexe ge ontploffing plaatsgreep. Het geweld en de gloed van de explosie waren van dien aard, dat naburige'bronnen er door werden aangestoken. Bovendien werd een gat in den grond geslagen van 1500 Eng. vt. middellijn. Het brandt nog te Tampico en de naburige bosschen loopen ernstig gevaar. Een waanzinnige. In de Vlaamsche gemeente Petegem heeft de vrouw van den landarbeider Van Loosteldt haar vader vermoord. Zij is 32 jaar oud en moeder van 4 kinderen Haar man was naar het Walenland vertrokken om daar te werken en voor den tijd dat hij weg was, zou haar vader, 73 jaar oud, bij haar komen wonen. De vrouw, die vroe ger al meer vlagen van waanzin had gehad, geraakte deze week onverwachts weder in een dergelijken toestand. Zij ging haai vader, die nog sliep het was 5 uur 's morgens te lijf. De oude man sprong op en vluchtte naar de schuur, waar zijn dochter een hooivork greep en hem daarmee een zoo gewel digen steek toebracht, dat de 3 tanden in den hals drongen en het hoofd na genoeg van het lichaam scheidden. In haar nachtgewaad, dat geheel met bloed bezoedeld was, liep de ongelukkige het huis uit en werd op den weg opgevan gen door arbeiders, die naar hun werk gingen. Deze leverden haar over aau de gendarmen. Na het onderzoek door po litie en justitie, werd de krankzinnige naar een gesticht te Oudenaardegebracht- Ongelukken. Op den Obergabelhorn bij Zermatt zijn drie bergbeklimmers, die zonder gids waren, verongelukt. Een Duitsche dame met twee gidsen bij zich zag hen voor zich uit klimmen. Even voor het ongeluk gebeurde lieten de heeren een juichkreet hooren, dien de dame beant woordde. De klank was nauwelijk weg gestorven, of zij vielen allen drie van een steilte en op een gletser. Men denkt dat zij hebben willen kijken waar het antwoord vandaan kwam, en toen hun evenwicht verloren hebben. Uit het Tristhotel te Zermatt kon men de drie lijken op den gletser zien liggen twee van de heeren waren uit Zurich, de derde uit Bern. De Gabelhorn is het eerst in 1865 door lord Douglas bestegen. Zeven dagen later vond deze op den Matterhorn den dood. Van den Watzmann, in Beijeren is een overste uit München te pletter ge slagen. Men vermoedt dat hij door een flauwte bevangen was Vreeselijke brand, joo mens eken om gekomen. New.-York, 4 Aug. Een hier ontvangen telegram uit de Kootenay Vallei, aan de grenzen Britsch Columbia en den staat Idaho (Vereen. Staten) meldt dat een ontzaglijke boschbrand daar heeft gewoed, waarbij naar schatting, 500 per sonen zijn omgekomen. Ongeveer 10 000 menschen zijn dakloos terwijl de schade aan eigendommen toe gebracht 50 millioen guldon bedraagt. Zes dorpen en kleine steden zijn reeds met den grond gelijk gemaakt. Volgens een bericht uit Winnipeg is de groote boschbrand inBritsch-Columbië bezig om het geheele Grows Nest Pass te verwoesten. De brand bedreigt de groote steenkolenmijnen in de streek en veroorzaakt een ramp, zoo groot als se dert de aardbeving van San Francisco niet in dat deel van de wereld is voor gekomen. De laatste telegrammen gewagen van 800 dooden, 10,000 menschen zonder dak er* een schade van 24 millioen gulden. De yluchtelingen hebben geen kleederen of voedsel. Een week lang waren er al in Fernie en Michel kleine boschbranden geweest aan welke men in den beginne weinig aandacht schonk. Zaterdag kwam er een storm uit het Noordwesten aanzetten, die de vlammen aanwakkerde en een muur van vlammen op Fernie aanjoegf, die deze geheel uit hout gebouwde stad In de asch legde De bewoners vluchtten met alle roerende haven, die zij mee konden nemen. De Canadeesche regeering zal geld sturen om den nood te lenigen, en de militaire overheid zendt tenten uit, om de inwoners van Fernie aan een onder komen te helpen. Verschillende steden in Canada bieden duizenden dollars aan de slachtoffers aan, en er is een groote hoeveelheid meel naar de bedreigde districten onderweg Ook de Amerikaansche steden zenden onderstand. Petroleum-brand. Vermelden wij elders in dit blad den grooten boschbrand aan de West Canadeesch-Amerikaansche grens, ook te Tampico in Mexico heeft een reuzenbrand gewoed, echter een petroleumbrand. Het vuur woedde reeds ettelijke dagen én had al millioenen gallons petroleum VLIJMEN. Openbare vergadering van dan gemeenteraad op Donderderdag 30 Juli 1908, des avonds ten 5'/a uur. Voorzitter de WolEd. achtbare heer G' R. van de Ven. Precies 6 uur opent de voorzitter de ver gadering en heet de leden welkom. Aanwezig zijnde heereu vauStokkum, Boom, van ReeBheeu, H. Mommersteeg, van Oijen, M. de Vaan Wzn., Zwaans, van Wordragen, A. de Vaan, van Helvoirt en A. F. Mommer steeg. De Vooruitter verzoekt den ambtenaar ter seeretario voorlezing te geven van de no tulen der vorige vergadering. Deze worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Ingekomen schrijven van den heer H. v. d. Linden onderwijzer, houdende dankbetui ging voor de gunstige regeling getroffen bij te vaststelling van jaarwedden voor onderwij zers. b. Procesverbaal van kasopneming. De Voorzitter. In dato 9 Juli is door Burg. Weth. bij den gemeenteontvanger proces verbaal van kasopneming gedaan. Uit het onderzoek is gebleken, dat de boeken ordelijk en regelmatig waren tij gehouden en dat het dienovereenkomstig bedrag f 413.52, in kas aanwezig was c. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring besluit tot het aangaan van een geldleening, groot f 1500. d. Idem, houdende goedkeuring wijziging begrooting. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Aanbieding gemeenterekening en reke ning burgerlijk armbestuur 1907. Uit de voorlezing blijkt dat de gemeente rekening sluit, met een voordeelig saldo van f 1604.187» en de rekening van het algemeen armbestuur met eeu nadealig slot vau f 523 931/2. De Voorzitter merkt hierbij op, dat ver 'Oging vau subsidie voor het armbestuur vooralsnog niet noodig is. Gaat bet zoo voort, ale de toestand thans is dan kan bet even wicht tusBcheu ontvangsten en uitgaven spoe dig zijn hersteld. Tot leden der commissie voor het onder zoeken der rekeningen worden door den voor zitter aangewezen de leden J. v. Helvoirt, A. F. Muiumersteag en G. A. v. Stokkum, aan wien verzocht wordt er eene volgende vergadering verslag uit te breugen. Aldus wordt vastgesteld. 3. Voorstel van B. W. tot verharding van den Zwaansweg met macadam. De Voorzitter. Volgens bet contract moet de Zwaansweg voor 1 Januari 1909 zijn ver hard. B. W. hebben een begrooting lafen maken voor het verharden met klinkers en een voor het verharden met maoadam. Met macadam zal f 1450 kosten en met klinkers f 1600. De macadamweg zou dan als volgt worden klaar gemaakt. Eerst een dikke steenlag van 10 cM. waarvoor 90 M3 noodig is, wat een bedrag zou worden van f 245. Dan een laag klei van 10 cM. waarvoor ook 90 M3 noodig is. De M3 wordt geleverd voor f 1—, dat is dus f 90. Daarna 140 M3 porfierslag Een laag van 10 cM. grove en een laag van 5 cM. fijne grint. Dit zou, met vervoerkosten verslonden, toen Zaterdag een geweldi-1 mee gerekend, f 924 kosten. Het in orde brengen van den weg als walsen enz. zou f 166 kosten, met klinkers bestrateu enz. is op f 1600 begroot. B. (fc W. hebben nu het voordeel vau het aanleggen niet zoozeer in 't oog, want dat verschil is maar f 150, doch meei de kosten van onderhoud. Er zullen altijd zware vrachten door rijden en <lau is het zeker dat de weg over et»i jaar of 10, 12 geheel is versleten en dan kom je weer in de kosten te vervallen van f 1600. Bovendien is het onderhoud van een klinkerweg ook heel wat duurder Het onderhoud van oen klin kerweg wordt geschat op f 160 per jaar en dat van een macadamweg op f 40, dat scheelt f120 per jaar. Is er .enter een der leden die het gevoelen van B W. niet deelen en een voorstel wil doch om don weg met klinkers te verharden, dan ben ik genegen eerst dat voorstel in stemming te brengen en daarna, zoo noodig dat van B. W. De heer Zwaans. Was bij de aanneming van de weg niet overeengekomen dut de weg met klinkers zou worden verhard. Ik weet wel, in 't contract staat op kunstmatige wijze en dat is macadam ook, maar de bedoeling is toch geweest meen ik van klinkers. De Voorzitter. Vun klinkers is nergens gesproken er staat op kunstmatige wijze te verharden, doch ik geloof wel, dat de heer v. Wagenberg steeds van gedachte is geweest, dat do w«g met klinkers zou worden verhard. De heer Zwaans. De meesten zullen toch wel gedacht hebben, dat de bedoeling was om mot klinkers te verharden. De beer vun Stokkum. Grint is heel goed voor buitenwegeu en voor wegen in de Polder doch voor een weg in do gemeente is het minder goed. De buren, bewoners van zoo'n straat zullen er altijd last vau hebben. De kindereu nemen de steeuen op en werpen ze in de tuinen. Bovendien do bedoeling vau de betrokken per soneu en van den raad is altijd geweest, om de weg met klinkers te verharden. De Voorzitter. Ik wil uw voorstel heel gaarne in stemming brengen. B. W. geven het slechts in overweging. De heer A. P. Mommersteeg. Ik meen dat er nooit anders is gesproken dan van verhar ding. Wat betreft zoo'n grintweg in de kom der gemeente en het met steentjeswerpen, ik geloof niet dat dat zoo erg zal zijn. Je hebt ze toch in de steden ook wel. In 's Bosch, daar zijn er ook en je hoort over dergelijke ding ;n nooit klagen. De hee'' van Oijeu. Met klinkers wordt er over één baantje gereden en dan is alles altijd in eens stuk gereden. l)e keer Boom is van oordeel dat, indien eerst besloten is dat er klinkers zouden komen die er dan ook moeten komen en dat er ru geen weg van macadam moet worden gelegd. De heeren Wagenberg en van Engelen zul len ook wel van 't idee zijn dat een klinker weg wordt aangelegd. Zonder hun goedkeu ring zou spreker in geen geval er toe over willen gaan om den weg met macadam ts verbarden. De heer Mommersteeg verzoekt den Voor zitter de notulen in deze te raadplegen waaraan door den Voorzitter gevolg wordt gegeven. De heer Boom wijst er intusachen nog op, dat een grintweg in de kom der gemt ente niet zal meevallen. Iu de zomer is 't een stofboel en in den winter een modderboel. Bovendien komt het onderhoud wel wat duurder te staan dan f 40 per jaar. Geregeld zal er een man nan moeten werken. De lieer Mommersteeg. Dat zit 'm maar in 't aanleggen. Uit de voorlezing der desbetreffende notu len blijkt, dat de weg kunstmatig moet worden verhard. De heer van Stokkum. Macadam is ook kunstmatig. De heer van Helvoirt, geeft in overweging om de keien in de Stationstraat uit te breken en de weg daarmede te verharden. De Voorzitter wijBt er op dat het onderhoud van die weg niet groot is en geeft in ernstige overweging geen bestaande harde wegen op te heffen. Do ooi zitter. De quaestie is nu voldoende besproken en behandeld, Zijn er heeren die. het voorstel van mijnheer Zwaans, om den weg met klinkers te verharden, ondersteunen. De hoeren van Stokkum, Boom en van Helvoirt ondersteunen het voorstel 't welk als nu in omvraag wordt gebracht en aangenomen wordt met 8 stemmen tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren Zwaans, van Hel voirt, H. Mommersteeg, van Stokkum, Boom, A. de Vaan, van Wordragen en De Vaan, wethouder, tegen de heeren van Heesbeen, A. F. Mommersteeg en van Oijen. 4 Voorstel van Burg. en Weth. tot het dragen der onderhoudskosten van het rijwiel van den opzichter der landerijen en wegen. De Voorzitter. Door den opzichter wordt een rijwiel bereden uitsluitend ten dienste der gemeente is. Zonder gebruikmaking van een rijwiel kan hij onmogelijk het werkvolk controleeren. Als hij 't alles moet beloopen heeft hij een halve dag daarvoor noodig. B. on W. stellen deroalve \oor het onderhoud, dat wil zeggen voor de onderdeelen, voorna melijk de banden, te zorgen. De heer Zwaans Zou het niet goed zijn dat wij dan een maximum vaststellen. Hij kan wel een heel oud rijwiel koopen en dan geheel laten vernieuwen. De Voorzitter. Wij hadden de kosten be groot op f 15 per jaar Dit bedrag zal hij nog niet eens ieder jaar noodig hebben, 't Is dan oen binnen en dan een buitenband. De heer van Stokkum. Geeft hem die f 15 bij zijn salaris en laat de onkosten dan voor z'n eigen risico. Zooals hij meermalen door 't natte gras moet rijden, zullen zijn banden wel ieder jaar verslijten, maar er zitten hier kooimannen die geregeld in den polder rijden, die zullen het wel weten. De heer Boom. Om 't ander jaar heeft hij banden noodig. Voor 't voorstel van mijnheer Zwaans, om een maximum vast te stellen voel ik veel. De banden zou ik willen betaleD, maar do andere onderdeelen, dat moet hij maar op eigen risico dragen. De Voorzitter. B en W. achten f 15 ook voldoende. De heer Boom f 10 is, als alleen het onder houd der banden moet gedragen worden vol doende. De heer Mommersteeg. Ik vind 't zoo vreemd dat wij die onderhoudskosten moeten gaan dragen. Laten wij hem dan liever dat bedrag als verhooging v-in zijn ralaris geven. De Voorzitter. Ale de raad de jaarwedde verhoogt en er komt later een anderen opzich ter, die niet fiétst, dan moei je 't hem ook geven. De heer Mommersteeg. Hij heeft toch geen fiets noodig. Ik zie hem veel liever met een sshop in zijn handen staan. De Voorzitter. Om u eenieder te geven wat hij moet. afloopen zal ik u zeggen dat hij ver leden weck moest zijn bij het vegen van da Leij, bij het mukeu van drinkwaterputten iu de PepTsteog en bij het. makeu van een brand put iu do Mommersteeg. Daarover moet hij controle houden. Had hij nu geen fiets, dan had hij een dog noodig om alles af te loopen De heer Mommersteeg. Er wordt ook veel te veel iu eens gedaan. Dat is niet iu 't belang van de gemeente. Als er goed werk gemaakt moet worden, dan moet hij er altijd bij zijn Hoe gaat het nu. Daar aan de Voordijk is werk gemankt waar» oor ik geen cent geef. Maar de opzichter moet wsrk zoeken, anders kan-hij geen opzichter blijven. De Voorzitter. Ik heb u daar drie voor beelden gegeven. Toen zo do Leij aan't veegen waren, kwamen wij nog 4 werkkrachten te kort. Als hij die nu eens te voethad moeten zoeken, dan was hij een gehüelo dag daarmee bezig geweest. Nu had hij zo ineen halfuur bijeen. Er komen dagen dat een fiets onmis baar voor hem is. De heer Mommersteeg. Er moet niet zoo veel werk in eens worden enderbanden ge nomen. De Voorzitter. Het zijn toch allemaal werken die men in den winter niet kan doen en dik wijls tegelijk onderhanden moeten worden genomen om op tijd klaar te zijn. Do heer Mommersteeg. Ik wil er geen cent voor geven voor al wat er gemaakt wordt. Dan heb je veel volk in gemeentedienst en je heb er niets voor. De heer Boom. Iu aansluiting op hetgeeD Mommersteeg in 't midden heeft gebracht kan ik madodeelen, dat ik van de week bij het veegen ook gemerkt heb, dat er te veel in eens wordt gadann. De opzichter behoort bij het veegen altijd tegenwoordig te zijn, anders wordt het Diet goed schoongeveegd en de aflossing van het water ondervindt daardoor vertraging. Het is veel beter, dat men gelijk nu hier en dan daar de zaken afwerkt. Dan is er overzicht en alles geschiedt dan toch even vlug. Do Voorzitter zegt dat juist in den geest van het Dag. Bestuur wordt gesproken. Er zal altijd, zooveel mogelijk eerst 't een en dan 't ander worden afgewerkt, doch 't kan voor komen, dat het noodzakelijk is dat men op meerdere plaatsen tegelijk moet laten werken. In principe zijn wij er echter voor om niet alles tegelijk te laten doen, juist zooals de leden Boom en Mommersteeg opmerken. De heer Boom. De groi d aau de hut ver werken, dat forceert toch niet. De bossche sloot, waaneer wordt die geveegd Het water kan er niet meer door. De Voorzitter Deze week zal nog een aan vaDg worden gemaakt met het veegen van den Bosschen sloot. Wat betreft het verwerken van grond aan de hut doe ik u opmerken, dat de menschen die we iu 't werk hebben toch bezig moeten blijven, men kan ze nu toch niet broodeloos maken, en of dat nu of iu 't najaar gebeurt blijft hetzelfde. Ik sluit over dit onderwerp de discussies mijue Heeren en breng het voorstel om f 10 op de begrooting te brengen voor het onderhoud van de fiets van den opzichter iu omvraag. Bij acclamatie wordt dit voorstel aangeno men. 6. Kiezen voordracht voor 2 leden van het c dlege van zetters voor 's Rijks directe be lastingen wegens periodieke aftreding. Gekozen worden A. F. Mommersteeg le candidaat, M. Boom, 2e caudidaat. M. van Wordragon le candidaat en H. Mommersteeg 2e candidaat. De Voorzitter deelt hierna nog mede, dat hij *OOr eenigen tijd tot de ontdekking kwam, dat er in het Ven veel water staat en niet wegliep. Dit was toe te schrijven aan de omstandigheid, dat de aannemers ven het kanaal op de Leij lossen en deze aan een te hoog peil wordt ge houden. Het dagelijk^ch bestuur heeft zich hier over bij den commissaris der Koningin vervoegd doch wij twijfelen oi zijn Excellentie hieraan iets zal kunnen doen. De Leij is een openbare rivier en het politiereglement op de waterlei dingen in N.Brabant voorziet niet in 't geval, dat iemand met een stoomgemaal op openbare wateren lost We hebben ons daarna vervoegd naar den polder Hoen en Rijskampen, die gene gen was het water door te laten, doch opgrond eener onderlinge conventie met BoschVeld en Maij wilde dit Wbterschap geen toestemming geren. Alle mogelijke moeite i9 gedaao, doch vruchteloos. B. VV. willen de verantwoording niet dragen daar veel land onder water staat en vragen daarom den raad hoe te handelen. De kosten van droogmalen zijn op f510 geraamd voor den tijd van 14 dagen. Na eenige discussie wordt besloten den Com missaris der Koningin te vragen om zijne mede werking om het Diezepijl met 20 cM. verlaagd to krijgen, de Bossche sloot onder goed schoon ta houden en het verder aan het jaargelijde over te laten. De heer Zwaans vraagt hoe of het met de onderwijzeres staat De Voorzitter. Er hebben zich 2 sollicitanten eaDgemeld, doch beide zijD protestant. Ik zal nogmaals eene oproeping plaateen en er bij laten zetten dat de gemeente overwegend katholiek is. De schoolopziener heeft erop gewezen.dat wij zorg moeten dragen de Rijksbijdrage niet te verliezen. De heer Zwaans. Ia er van het hoofd nog iets bekend. De Voorzitter zegt daar ook met de district schoolopziener over gesproken te hebben, doch de gemeente Hedikhuijzen, welke daarover is geschreven, heeft nog niet geantwoord. Spreker gelooft wel dat de zaak in orde zal komen en dat de school na het eindigen van hel schooljaar, dat is in April, opgeheven kan worden. De heer Boom dringt er bij den Voorzitter op aan, de hooge Regeering te verzoeken de aard- appeldijk niet te willen verhoogen, daar bij eeDe eventueele ijsgang de gevolgen voor Vlijmen en omliggende gemeenten niet te overzien zouden zijn. Spreker «ou daarom in het belang der ge meente willen protesteeren tegen de verhooging van die dijken, liet is nog niet te laat. Laat de gemeente met grondeigenaars en het bestuur van de algemcene omkading een adres richten. De heer Mommersteeg zegt gehoord te hebben dat zulks noodig is, omdat getracht wordt de Bossche weg voortaan droog te houden. Voorts wijst spreker cr op, dat ijsgang niet zoo spoedig zal plaats hebben. De heer Boom wijst erop dat de mogelijkheid er toch voor bestaat er. dan kan het net zoo goed over 10 jaar plaats hebben als over 200 jaar. De Voorzitter stelt voor advie9 hieromtrent in te winnen bij den hoofd-iaspecteur. De heer Mommorsteeg zegt dat deze geen gevaar daar in zien en geef: in overweging het de Wa terstaat maur niet al te lastig te maken. De heer Zwaans. Volgens de geleerden kan er geen ijsgang met die gevolgen meer plaats hebben. De lieer Boom. De geleerden zijn het hierover niet eens. De heer van Heesbeen wijst er nog op, dat al mocht er een ijsgang plaat6 hebben, men er hier minder last van zal hebbeD als de boven gelegen gemeenten. De heer Mommersteeg zegt dat de everlaat in Baardwijk blijft bestaan en het gevaar voor ijsgang dus daardoor wordt verminderd. De heer Boom wenscht er geen voorstel van te maken doch achtte zich verplicht er op te wijzen. Hierna slnit de Voorzitter onder dankzegging voor de trouwe opkomst de vergadering. Atn het postkantoor te Waalwijk en de, daar onder ressorteorende, hulpkantoren werd geduren. de de maaod Juli 1908. Ingelegd 1 13399 21. Terugbetaald f 9994.70 Het laatste, (foor dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5061. DUSSEN De onderwijzer A. G. P. C. Nass heeft aan den Raad der Ge- nieehte met ingang van September a.s. eervol ontslag aangevraagd uit zijne betrekking als onderwijzer aan de Open bare Lagere school wijk B. alhier, zulks in verband met zijne benoeming tot leeraar in de Dier- en Plantenkunde aan de H. B. S. te Sappemeer. (Gr.) 1 BESOIJEN, 3 Aug. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: f 1.37 de laagste f 1,22 De pr. der eieren was 81/8 4 cent. GORINCHEM, 3 Aug. Le aanvoer van granen was heden gering met gewoner buidel. Ristarwc 1 9.a 10. roode dito! 8,25 a 850 witte dito t 8,a 8.40 ml. rogge 17,40 a 7,50 Buitenl dito 7.30 a 7.50 gerst 4,80 a 5 haver 3,80 a 3,90 uivenboonen 17,60 a 7 70 blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 176 runderen 16 nuchtere kalveren, 27 vette varken» 584 biggen. le qual. Kalfkoeien 1180 4 260 Kalfvanrzer f 150 i 190 Guisle vaarzen 1110 140 Melkkoeien 1170 A 210 l'/j jarige ossen f 90 1 130 Pinken 1 60 a 100 O raskalveren I 25 A 40 Nuchtere knlv. 12 A 16 Aangevoerd 27 vette vaikeu» van 17 a 22 ct per huif kilo, biggen van I 6,11-per stuk. Aaugevoerd 0 schapen en 0 lammeren; Beha- pen f 0 a 0 en lammeren f0 A tDer «tuk Kippen f 0.70 u f 0.90 per stuk. bieren 10.85 A 0.90 per 26 stuks. Boter 65 A 67l/j ct. per '/3 kilo. ROTTERDAM, 3 Aug. Tarwe f 10. a - per 100 K.G Kogge was van 16.tot 6.50 G«rst. Winter per 100 kilo f 0.t 0.— Zomer per 100 kilo f8 25 a f8.75 en Chevalier per 100 ilof 0.A f0.— Haver per 100 k.f 7.25 a 7.60 Witte Boonen, van 0.— 00. Bruine boonen van 0.f 00 Blauwe Erwten naar kook kwaliteit erkocht van f0.tot 00.en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f A 1 ROTTERDAM 4 Aug. üp de veemarkt waren hedon aangevoerd 57 paarden 0 veulens, 0 ezel, 1335 magere en 584 vette runderen 170 vette 129 nuchtere en 252 graskalvereu 3 "schapen of lammeren, 0 vark. 90 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien 30 tot 36 ct., ossen 30 tot 36 et., stieren 26 a 30 ct., kalveren 40 a 477» ct., per kilo Melkkoeien» 140 A 260 kalfkoeieu f 150 a f270 stieren 1 120 a 260 pinken ii graskalveren 25 a 40. vaarzen f 10 A 140 alles mager vee biggen f5.a 12.paarden f 80 a 110. Nuchtere kaberen fok- 16.A 25.siacht- 1 7.— A 14. Op de botermarkt werden aangevoerd 11 /8en 44/16 vn. en 292 «tukken a kilo. Prijs le. qual 54, 2e qual f50, 3e qual. f48 Per »/f kilo 677» a 72»/, ct. Hiermede neem ik de vrijheid UEd. attent te maken, dat ik van af heden GE OPEND heb Beleefd aanbevelend, Voorheen Zadelmaker bij Ant. van Delft. w schij proe welli voor Z( beha Bun Fonc uitsi. Dia 't best geve rijke bij D gen t Dr. gele aang stan wat zegt zoo die als legt op, op cone pr°£ De zal in 1 de waa wore de beke lede aang vere drar stun en t Va Ook steeds voorhanden egen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar alle biljart benoodigd- heden, als: laken, Queuen, ivoren- en imitaticballen, pommeranzen, ouwels, etc. Reparatiën geschieden spoedig, net eu. billik. 20 vroej in o door dat I opek laat niet, De deur ambi bloer houd verzf met i ▼ade: Te schie geld! vodd blijf schoc zij s zweel

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6