Abonneert u op dit blad. «STE SÏWTSLOTIBU. Anthraciet. thTa. van Vijck Th, A, van Wijck, Waalwijk. KERMIS BAARDWIJK. Gemengd Nieuws. Advertentiën. VERWACHT A C. Trommels. Kruismeetailloiis, S. REMPT, Koninklijke Harmonie Euphonia OP ZONDAG 16 AUGUSTUS, Entr-ée voor Hoer en Dame f 0,25. I S5&2Ï"- igijg NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Handelsberichten. Correspo ndentie PUIK E Meubelen, Spiegels, Tapijten. KOMT, HET EN OORDEELT. Ontvangen Aanvang 4 uur precies. 200 5916 100 7873 9872 Trekking van 11 Augustus. Prijs van f 20000 No. 16939 1000 8733 403 4723 200 20935 100 254 47158 864 10846 13535 16265 16844 19209 De pr. W06"* -loo Met het oog op den R. K. feest dag van a s. Zaterdag verschijnt ons nummer Vrijdagavond. Advertenties en berichten wor den ingewacht tot uiterlijk Vrijdag 12 uur. binnen eenige dagen eene zending Aanbevelend, ruime sorteering Vliegenvangers 6 ct. Urbanus pil'en per doosje 25 ct. Bospitaaldoek, extra rose, voor wiegen en bedden k f 1,75. Onverslijtbaar- VRIJ HOE VEN-CAPPEL "Mi TE GEVEN DOOR DE VAN KAATSHEUVEL, in den tuin van den Heer H. MULDERS. Wrxf Roat.il 11 r van do Doelen «Soranus. Diefstal. Hedennacht is wederom ingebroken in de stoomschoenfabriek van den heer Timmermans van Turenhoil% alhier- De dief of dieven zijn waarschijnlijk over den dries gekomen door den tuin hebben ter zijde eene ruit uitgesne den, en die evenals de vorige maal onder tegen den muur gezet, na eerst aan een ander raam hunne pogingen beproefd te hebben, doch dit scheen niet zoo gemakkelijk gegaan te zijn, hier werd alleen de stopverf afgeschrapt. Bij een in aanbouw zijnde serre is een kistje genomen en is dit voor de raam geplaatst om zoo gemakkelijk de ruit eruit te nemen en binnen te klimmen. In de fabriek heeft men toen z'n keuze gemaakt; vermist worden 11 paar af gewerkte dameslaarzen en een paar onaf gewerkte mansschoenen, men heeft goed toegezien, geen enkel ongelijk paar is meegenomen. Toen is men naar 't kantoor gegaan dat aan twee zijden met glazen schotten in de fabriek uitkomtin een der glazen wanden is een klein deurtje, voor 't laten zien van 't werk, 't vragen van inlichtingen enz. Hiervoor zijn een paar kistjes geplaatst en toen is men door dat deurtje, dat slechts met een zwak schuifje gesloten was, 't kantoor binnen geklommen. H er is nogal aardig huisgehouden, doozen met schoenen geopend en nagezien, alle laden en kasten doorsnuffeld, brieven enz. lagen dooreen, geldzakjes over den vloer enz. Ook heeft men zijn krachten aan de brandkast gewaagd, een hamer uit de fabriek lag er nog bij, maar tevergeefs. Voor verlichting is een vel vloeicarton, en een' schoendoos aangestoken, de verkoolde stukken, en de overblijfselen lagen dooi 't kantoor verspreid. Een laadje dat geheel onder de tafel schoof en waarover een flink tafelkleed hing, heeft men weten te vinden, en er zeven gulden uit gehaald, Deze lade stond vanmorgen nog op tafel. Ook heeft men een paar builtjes met sigaren die op tafel lagen, meegenomen. Een en ander gaf ons den beslisten indruk, dat ook thans weer goede be kenden aan 't werk zijn geweest, en mogen we hopen dat de politie een zeer uitgebreid onderzoek zal instellen, om de daders op te sporen. De verregaande brutaliteit waarmede men te werk is gegaan blijkt uit alles, men schijnt zich uitermate gerust gevoeld te hebben. De eigenaar looft een flinke geldsom uit, voor dengene die inlichtingen ver schaft, die tot ontdekking aanleiding geven. Een grap. Aan de Maandagavond opgelaten lucht ballon, hadden eenige grappenmakers een briefje bevestigd, waarin werd ge vraagd te komen mededeelen waar en hoe laat de ballon was gevallen. Hij die deze mededeeling kwam doen aan op gegeven adres zou eene belooning ge nieten van f5, Gisterenavond ongeveer half negen kwam een pootig jongmensch drupnat uit Elshout aangestapt. De regen had hij voor de f 5.getrotseerd- Bij >D.-aankomende vertelde hij met een van genoegen stralend gezicht dat hij de beloofde f 5.— had verdiend »D.echter wees de eerlijke ballon vinder naar een buurman- Daar aange komen, merkte het jongmensch dat het een grap was en verdween spoedig de ballon -oplaters toebijtend >verd Waalwijksche schoenmakers als ge maar 'ns bij ons komt. 's Dertogenbossche Kunstkring De 's-Hertogenbossche Kunstkring arrangeert een tentoonstelling van schil derijen en teekeningen van hedendaag- sche Nederlandsche sehilders, waaronder van Bosschen oorsprong. Deze expositie zal gehouden worden van 30 Augustus tot en met 12 Sep tember. De uitgenoodigde kunstenaars, die allen eenige werken hebben toegezegd, zijn F. Bobeldijk, J. Bogaerts, J. Dooye- waard, Mevr B. Grandmont-Hubrecht, A H- Gouwe, H. Heyenbrock. F. Lan- geveld, Martin Monnickendam, H. Moer kerk, H. van der Poll, Willy Sluiter, Jan Sluyters, E. van der Ven en H. J. Wolter. BAARDWIJK. Op het gewone Kermis- matinée op Maandag a.s. der Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" gevestigd bij den heer L. van Cromvoirt zal als Karakter humorist optreden de heer C. M. de Bont uit Dongen. Wij twijfelen niet of er zal op komisch en muzikaal gebied te profiteeren ïijn daar genoemde heer De Bont reeds bij verschillende gelegenheden getoond heeft de gewenechte capaciteiten te bezitten en de Liedertafel haar beste zorgen aan het pro gram beeft besteed. DRUNEN. Voor eenige weken werd door de harmonie der Jongelingen-congregatie een bezoek gebracht aan de Fanfare der H. Fa milie te Heasden, Zondag 11. arriveerde hier per tram laatstgenoemde vereeniging, om wederkeerig een vriendschappelijk bezoek te brengen aan onze congregatie. Reeds aan den Hoek werden zij ontvan gen door de Harmonie, waarna men, met het prachtige vaandel Fanfare „Heusden" aan het hoofd, bij afwisseling opgewekte marschen spelende, en vergezeld van eene onoverzienbare menigte belangstellenden, door Drunensche straten trok. Na eene korte rust en het gebruik van een heerlijk glaasje bier namen de leden der fanfare plaats op de voor deze gelegenheid opgeslagen en versierde kiosk op de lom merrijke plaats der congregatie, tot het gev» n van een concert Was onze verwacht ng hoog. het mag ter hunner eer g-zegd worden, zij werd door de keurige uitvoering van een zestal schoon e nummers vtrre overtroffen. De Fanfare beschikt over eene schoone bezettirg en goede kracht n. Het ensemble is goecl, en onder de bekwame leiding van hunnen wakkeren en geach'en Directeur, slaagde het concert naar wensch en tevreden heid der honderden aanwezige belangstel lenden. Om den leden der F*nfa ee enige rust te bezorgen en tevens den lijd, die jammer genoeg zeer kort was, niet ong bruikt te laten voorbij gaan, brachten de Liedertafel en Harmonie der Congregatie bij afwisseling eenige stukken ten gehoorr. Ten slotte werd door beide korpsen eene ensemble marsch uitgevoerd. Coor den eerwaarden heer President der Harmonie werd een woord van lof en dank gebracht, voor de eer en het genoegen ons verschaft, waarbij Z E W. den wensch uit sprak dat dit bezoek zou bijdragen tot uauwere aanhaling van den vriendschapsband tusschen de beide vereenigingen, De Weledele Heer President der Fanfare bracht wederkeerig in korte doch kernach tige woorden dank aan het Bestuur en da leden der Congregatie voor de hartelijke en vriendschappelijke ontvangst hun hier ten deel gevallen, en uitte daarbij de beste wen- schen voor de vereeniging, ten heil der leden in het bizonder en tot welzijn van Kerk en Maatschappij. Gaarne sluiten wij ons aan bij de uitge brachte wenschen, dat door wederkee.rige bezoeken de ijver en goede geest der leden moge vermeerderen, waarom wij de Fanfare der H. Familie „H- usden" een hartelijk en welgemeend tot wederzien toeroepen. Door de Liedertafel der Jongelingen Congregatie en de Zangeressen der Meisjes Congregatie i» de Pius-Cmtate van M. J. H. van 't Kruis in studie genomen, om bij de feestelijke viering van het gouden Priester feest van Z. H. Paus Pius X, in de Pa rochiekerk te worden uitgevoerd. WASPIK ll Aug*. Gisteren werd hei huis met café van den heer J Sips ingezet door den heer Robbens, landbouwer alhier, voor f 1200. RAAM8DONK (dorp) 11 Aug. Gisteren is de welecrw. heer J. Mostermans, kapelaan alhier, door Z. T). H. de Bisschop van 's Hertogenbosch benoemd tot Pastoor te Neerloon bij Ravestein. Het vertrek van den heer kapelaan baart vreugde en leed in de gemeente, vreugde bij alle ingezetenen, door zijne promotie doch leed vooral bij de arme parochianen, voor wie kapelaan M. steeds een stil weldoener is geweest. Dat liet Zijn Eerwaarde op zijn nieuwe stand plaats wel gaan moge, is ons aller wensch. Door Z. D. H. de Bisschop van 's HertogenHosch is de ear waarde heer Van Wer.der, priester van het Seminarium, be noemd tot Kapelaan alhier. Leon naar verdienste. Het salaris van den heer P Konings, brieveugaarder in het dorp, heeft wederom eeue vtrhooging ondergaan, ditmaal met f 50 ingaande 1 Mei 1.1. De gebouwen voor de Electrische Cen trale zu'len geplaatst worden bij de Donge- biug Reeds gisteren werden in de gemeente opmetingen gedaan voor de te plaatsen lan taarnpalen, die 50 M. vau elkaar geplaatst zulUu worden. RAAMSDONKSVKER. Zondagavond wer den alhier bij niet minder dan 3 personen enige ruiten stuk geworpen. Bij den heer A. v. L. heeft men zelfs een geheele bos hout door het bovenlicht van de voordeur geworpen. Voor veertien dagen geleden wer den bij den heer v. S. spiegelruit sn bij den heer S. eenige gewone glazen ingegooid. De heer C. H. F. Slabbekoom, onder wijzer aan de O. L. School alhier, is als zoodanig benoemd te Berghem. SPRANG. Raadsvergadering op Donder dag 13 Aug. a s. des voormiddags lH/s uur. Te behandelenVerzoek eervol ontslag ondei wijzeres De Korver. Reclames hoofde- lijken omslag. DUSSEN. In het vorig nummer komt een bericht voor meldende dat Heiren Ged. Staten het besluit van den gemeenteraad ran d. d. 2 Juli j l. waarbij aan den onderwijzer Nass ongévraagd eervol ontslag werd ver leend niet hebben goedgekeurd. Van zeer betrouwbare zijde wordt ons echter medegedeeld dat dit bericht geheel bezijden de waarheid isdat heeren Ged. Staten in deze zaak nog geen besluit hebben genomen en dat thans, nu door gemelden onderwijzer eervol ontslag ia aangevraagd, door Heeren Gad. Staten omtrent dit ge. meenteraadsbesluit ook geen beslissing meer zal worden genomen. EINDHOVEN, 12 Augustus. Gekozen tot lid der Provinciale Staten de lieer De Vlam, met 4118 stemmen. De heer Baupp had 2021 stemmen. KAATSHEUVEL 12 Augustus 1908. Zondagavond 9 Aug. is ook te Kaatsheu vel door den Weledel Gestr. Heer J. van Ham in zijne tuinkamer de ge reesde non- vlinder onidrkt Na eene n uwlettende vergelijking tusschen het levende dier en de afbeelding voorkomende in de bekende, door het Ministerie van Lindbouw, Nijverheid en Handel uitgegeven verhandeling ov--r hoven- geroemde vlinder, werd door hem g<consla- teerd dat, hij hier met een echie li paris monacha te doen had. Reeds den vulgeuden morgen heeft hij willende voldoen nan de verplichting hem door de jongste gemeente raadsvergadering in zake „nonvlinder" op gelegd daarvan ter bestemde pla itse aangifte Wij twijfelen niet of het gemeentebestuur zal ten spoedigste de ooodige. maatregelen tot verdelging van dit schadelijk insect, weten Ie treffen, en kunnen we dus veilig aanuemeu dat door deze tijdige, waurschuwiug van notaris J. van Ham veel schade en on heil den boscheigenaren is voorkomen. Ontbonden. De eenige in ons dorp bestaande, schiet- club met het flobertgeweer, gevestigd in de zaal van ,,Euphonia" is na een bestaan van bijna 4 jaren, na onderling goedvinden ont bonden verklaard. De nog in kas zijnde gelden, zijn onder de leden verdeeld. De in voorraad zijnde patronen zullen ook worden verkocht en den leden worden uitgekeerd in klinkende munt. Rubatspanrzegelvereeniging Door het Bestuur vau onzen R. K. Volks bond is een commissie 7an 4 leden bpnoemd voor de werkzaamhedi n der rabatspaarzeg 1- vereeniging Als leden zijn benoemd Jan v. d. Besselaar, Jan v. Gestel, A. Haver man* en P. Schelleken?, alwaar de winkeliers zegels kunnen bekomen, en de inwisseling p'aats heeft Hat rabat systeem is gemakke lijker gemaakt door het uitgeren van zegel- boekjes, d:e tegen betaling van een cent bij de commissie te bekomeu zijn. Cursus. Evenals h t vorig jaar zal ook nu in de a.s. wintermaanden een cursus gegeven worden in het verleenen van eerste hulp bij bedrijfsongevallen. ^Iedereen die hieraan wenscht deel te nemen moet zich zoo spoedig mogelijk aanmelden. Daar, door de ijverige bemoeiingen van Dr. de Both deze cursus is tot stand gekomen en ook omdat Dr. Bruins ma uit Ginneken belast met het toezicht., ziju hooge tevredenheid over het vei loop van den eersten cursus uitsprak is Dr. de Both van hoogerhand weer aangezocht om de lei ding op zich te nemen. Moge door vele personen van deze gelegenheid worden ge profiteerd. Onweer. Een hevig onweer heeft in het Erstgebergte, bij Karlsfeld, groote verwoestingen aangericht. Verscheidene huizen zijn door den bliksem getroffen of ingestort door de windvlagen. Het Wildendal is overstroomd doo~ het ri viertje bookan en de spoorlijn Karlsfeld Wilzschhaus is gestremd, doordat een gedeelte van den spoordam is weggesla gen. Ook te Koburg hebben onweer en wolkbreuk ernstige schade aangericht. Voorts worden onweders gemeld uit Triest en Istria, waar de prachtige tuin van het keizerlijk lustslot Miramar geheel vernield is. Te Argenta, in de Italiaansche provincie Ferrara, werd het raadhuis door den bliksem getroffen, tengevolge waar van het geheel afbrandde, waarbij ver scheidene kostbare documenten verloren gingen. In Terni woedde een storm die van hagilslag vergezeld ging Een arbei derswoning stortte in waarbij een kind omkwam. Aan het station San Zenone werd een trein door den wind uit de rails geworpen, zoodat het verkeer belangrijke stoornis ondervond. Een lief neefje- Uit New-York wordt de volgende sensationeele moordge schiedenis bij de aan moorden zoo rijke Amerikaansche metropool gemeld Hoofdpersoon is een jonge man August Eberhard, zoon van een landverhuizer uit Weenen. Hij was verloofd met een nicht, wier moeder te Weenen een goed beklante modezaak had. August schreef zijn tante, dat hij te New-York een vracht van dollars ver diende, *n dat hij dus spoedig wenschte te trouwen en aangezien het hem op een beetje geld meer of m.nder- niet aankwam, ried hij zijn tante aan haar zaak te verkoopen en met zijn nicht naar New-York te komen. De beide vrouwen kwamen over, wer den door neef afgehaald en in een groot hotel onder dak gebracht, 's Anderen daags drong hij er bij zija tante op aan dat zij baar Oostenrijksch geld tegen Amerikaansch geld zou inwisselen en dit gebeurd zijnde, noodigde hij tante en nicht uit tot een uitstapje in de schoone omstreken van New-Yersey Toen hij het oogenblik daarvoor gunstig achtte, vuur de hij eenige revolverschoten op de bei de vrouwen af, zijn tante stortte doode- lijk getroffen neer, maar zijn nicht, hoe wel licht gewond, kon nog ontkomen. De moordenaar legde het lijk van zijn tante op een spoordijk om het te doen ontkomen, dat zij door een trein aange reden was, de 2400 dollar die zij bij zich had begroef hij. Een paar dagen later werd hij in de nabijheid van de plaats waar hij zijn gruweldaad had ge-, pleegd, gevangen genomen. Automobiel ongeluk. Te Maasniel had Zondagnamiddag een automobielongeluk plaats, dat betrekkelijk goed afliep. Een automobiel, waarvan het nummer door de verbazende snelheid niet kon gelezen worden, kwam uit de richting Roermond over den rijksweg Maastricht —Nijmegen In het gehucht Broekhem wilde een fiet ser, die door de hooge huizen de auto mobiel niet kon opmerken, aan het kruis punt Leeuwen - Maasniel den weg over steken. Hij werd door de automobiel gegrepen, met het gevolg, dat zijn fiets onder de automobiel en totaal verbrij zeld werd. De fietser kwam er wonder boven wonder met eenige lichte kneuzin gen af. De automobilisten namen van het on geval niet de minste notitie en reden door. Botsing Hedenavond zijn bij het uit gaan der werkplaats van M. Bogaerts te Tilburg door uitgeslotenen ruiten ver nield. Na een sommatie van den com missaris om uiteen te gaan, waaraan niet onmiddelijk gevolg werd gegeven is de menigte uiteengedreven met de blanke sabel, waarbij enkelen wonden opliepen Ongeluk Gisterenmorgen viel de lood gietersknecht K 17 jaar oud, uit den Haag van het dak der in aanbouw zijnde villa op Vliet-en-burg te Voorburg. Doodelijk gewond werd hij opgenomen. Dadelijk was geneeskundige hulp ingeroepen, doch de geneesheer kon slechts den dood con- stateeren. (V?d.) Ongeval, Hedenochtend is uit een trein, gaande van Amsterdam naar Zandvoort, onder Halfweg een knaapje, dat al spe lende tegen het portier leunde doordat dit openging uit den trein geyallen. Men trok aan de noodrem, de trein hield stil en won der boven wonder, bleek het kind geen ernstig letsel te hebben bekomen. ?e Klasse. Trekking 10 Augustus. GETROKKEN PRIJZEN. Prijs van f 5000 No. 9932 2000 3116 >1500 16099 >1000 20978 400 3032 11076 16846 17503 BESOIJEN, 11 Aug. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de inijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: 1.38 de laagste f 1,28 der eieren was 31/» cent. GORINCHEM, 10 Aug. De aaovoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe 1 8.90 a 9.10 roode dito I 8,50 a 8,60 witte dito 1 8.70 a 8.85 inl. rogge <7,40 a 7,o0 Buitenl dito 7 25 A 7.50 gerst 4,90 a 510'haver 3,80 a 3,90 uivenboonen 17,60 a 7 70 blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd ASi rumoeren 11 nuchtere kalveren, 36 vette varkens 51lebquSakallkoeien j ?00 A 290 Kalfvaarzen JoOl 140 raskalveren Nuchtere kal". Aangevoerd 27 vette vaikens vun 20 a 21 ct per half kilo, biggen van l 6.- 10.— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen f 0 a 0 en lamineren f 0 A fner stuk Kippen f 0.60 a f 0.90 per stnk. Eiereu fl.1.05 per 26 stuks. Boter 72l/j A 75 ct. per kilo. ROTTERDAM, 10 Aug. Tarwe f10. a 10 65 per 100 K..G Rogge was van 19.tot 9.90 Gerst. Winter per 100 kilo f8.25 18.75 Zomer per 100 kilo f8,26 a f8.75 en Chevalier per 100 Uilof 0it I 0.— Haver per 100 k.f 7.40 a 7.75 Witte Boonen, van 0.00. Bruine boonen van 0.f 00 Blauwe Erwten naar kook kwaliteit erkocht van f0.— tot 00.—en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f b f ROTTERDAM 11 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 55 paarden 0 veulens, 0 ezel, 1241 magere en 578 vette runderen 224 vette 131 nuchtere en 441 graskalveren 5 schapen of lammereD, 0 vark. 130 biggen. 0 bokken of geiten. Koeien 33 tot 35 ct., ossen 33 tot 35 ct., stieren 25 a 32 ct., kalveren 40 a 47'/s ct-, per !/j kilo Melkkoeien» 140 b 260 kalfkoeien f 150 a f290 stieren 1 90 a 260 pinkena graskalvereif* 30 a 50. vaarzen f 100 a 140 alles mager ves biggen f5.a 14.paarden f 60 a 100. Nuchtere kalveren fok- 14.k 18.slacht- f 8.— b 12. Op de botermarkt werden aangevoerd 11 ƒ8 en 39/16 vn. 8E 300 stukken a l/t kilo. Prijs la qual 54, 2e qnal f50, 3e qual. f48 Per kilo 67'/» a 72'/» ct. Wil men zijn vrienden of kennissen bij gelegenheid van Huwelijks- of andere feesten een mooi, passend geschenk geren, men lezoeke den winkel der Firma Men ziet da .r onder meer geëtaleerd een prachtige sorteering met ovale en verkrupte lijsten, ia noten, bruine en vergulde lijsten, Was vroeger de dnre prijs een beletsel voor het koopen dier Medaillons, thans kunnen geleverd worden prachtige Medaillon! vergulde verkrupte lijsten, rood of brons p ucbe, bolle glazen, groot 52-48 centimeter ir den prijs van f5,75. Ovale natuurlijk minderen prijs. Aanbevelend, Groot Concert

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6