Gemengd Nieuws. NIEUWS UiT KAATSHEUVEL aatste berichten. Handelsberichten. 4de 5de 6do 7de 8de 9de 10de Mijnontploffing. om plaals te maken voor het heerlijke Bonnetje; het weder kon niet schooner zijn. Vandaar dat Zondag een drom van menschen zich door de straat bewoog, niet alleen uitgelokt door 't schoone weder maar des namiddags *ou de zoo gunstig bekende Koninklijke Harmonie e-Euphouia" van Kaatsheuvel met de tram arriveeren. Na een serenade te hebben gebracht bij den Edelachtb. heer Burgemeester en deu Z.Eerw. heer Pastoor trok dit korps onder een linke lustige marsch gevolgd door een massa menschen naar den tuin van den heer Mulders om voor een talrijk publiek hun schoon program af te werken. Hot zou ons te ver voeren het schoone van dit concert in den breede weer te geven. Dit zj genoeg gezegd, dat de keurkorps zijn gewonen roem weer heeft gehandhaafd. Bravo voor de doelen ,/Soranus" en ge feliciteerd met hun succes. Zij hebben alles bijgedragen voor 't stoffelijk belang in de gemeente. Ken bijzonder woord vnn lof aan deu heer H. Donkers, wien niets te reel is als het geldt hier het belang der neringdoenden te bevorderen, Het matinée op Maandag van #Tot Bloei der Toonkunst" bij den heer var. Cromvoirt werd druk bezocht. De heer de Bont humorist uit Dongen voldeed uitstekend. De nummers waren koddig, de heer de Bont heeft ons uitstekend geamuse -rd. De zangnummers der liedertafel werden onberispelijk weergegeven en gaven weer olijk van ernstige studie der leden en kunde vau hun ijverigen diiecieur. Dinsdag trok het gilde St. Ambrosias door de gemeente waarbij werden mede ge- dragen de verschillende oude schilden en standaardsbij autoriteiten werden salut- schoten gelost. Daarna vereenigden zij zich tot een vreedzamen strijd bij den heer C. Pullens. De eerste prijs werd wederom behaald door den heer van Liempt, een kranig schutter. Zoo is tot op heden de kermis geeiudigd zonder den minsten wanklank en ook tot te vredenheid van belanghebbenden. VLIJMEN, 18 Aug. De Heer J. H. J. Lemmens, onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, behaalde 1.1. Vrijdag te 's-Gra/enhage de akte Fransch. Wij feliciteeren hein van harte met dit succes. De haodboogschutterij H Buiter Ver wachting" bracht van het 1.1. Zaterdag en Zondag te Druuen gehouden handboogcon cours den 9en korpsprijs mede, terwijl de koning van dit gezelschap L. van Heivoort met 28 punten in 7 pijlen het 2e eereteeken verwierf. Onze voorspelling dat /rAlle Negen" op de kegelbaan te Zalt-Bommel succes zou hebben, is uitgekomen. Uit de 15 leden van dit gezelschap, die zich 1 1. Zondag per fiets of rijtuig naar het terrein van den wedstrijd hadden begeven, werden 3 vijf tallen geformeerd. Het eerste vijftal wierp 173 punten, het hoogste aantal tot heden in den korpswedstrijd gegooid. We mogen er dus op rekenen, dat de eerste prijs naar Vlijmen zal gaan. Ook het 2e vijftal zich dapper, maar kon niettemin een niet groot aantal kegels om- Het 3e vijftal bleek vooral sterk poedelen, wat ons te meer teleur- nu in dit vijftal juist de best ge- partijen gedurende de a.s. kermisdagen ter secretarie der gemeente moeten worden af gehaald op Vrijdag as. des voormiddags van 10 tol 11 uur. Burgemeester en Wethouders der gemeente Vlijmen maken bekend, dat ge- durende de a.s. kermisdagen de weg lang? het Marktveld cn de Zwaaisweg voor bet verkeer van rij- en voertuigen zal zijn ge sloten. BESOIJEN. De heer C. Kuijsten van bier, tot dusver onderwijz r te Huizen, is benoemd tot hooid der school te Tubbergen. WASPIK. N.*ir wij uit goede bron ver nemen zullen de werken voor het nieuwe postkantoor einde September een aanvang nemen. weerde slechts werpen, in het stelde spierde kfgelaars gevonden werden. Maar dat heeft hem hel scherp opzetten gedaan en Alle Negen" zal zich graag over dezen tegenvaller heenzetten als a.s. Zondag de zilveren lauwerkrans in het bezit komt van dit gezelschap. L.l. Zondag hield de Z.Eeerw. lieer Van Aten, professor te Heeswijk eene le zing voor de leden der M-.ria- Vereeniging en ook eene voor de Mannen-Drankbe strijders. Z.Eerw. besprak vooral de scha delijke gevolgen, welke het drankgebruik v >or kinderen heeft, want het doel dier lezingen was te geraken tot de oprichting van eene St. Anna-Vereeniging Ook hier toch komt het nog al te vaak voor, dat ouders hunne kindaren min of meer laten deelen in het gebruik van alcoholische dranken, i.iet beseffende dat zij hunne tel gen onthalen op vergif, dat lichaam en geest dier kleinen verzwakt. Wij hopen, dat de pogingen, aangewend om tot de op richting van bovengenoemde vereeniging te komen, niet op niets zullen uit'.oopen. Is het reeds jaren de gewoonte der Eerwaarde Zusters, dat zij met do kermis dagen de meisjes van het dorp de gelegen heid bieden zich op gepaste wijze binnen de kloostermuren te vermaken, ook bij de Etrw. Fraters zal voor een deel der man nelijke jeugd kans ziju, die dageu plezierig door te brengen. Trekt de gewone zondag- sche uitspanning aldaar steeds druk kezoek, nu er met de kermis nog een extraatje bijkomt, zal de aangeboden gelegenheid zeker wel met beide handen worden aan gegrepen. Voor het Groot Matinee op Zondig a.s. te geven door de zangvereniging ^Kunst ria Arbeid* onder Directie van den heer C. De Gouw uit Nieuwkuik in de zaal van den heer M, De Laat alhier zijn de pro gramma's reeds verspreid. Te oordeelen naar de nummers, welke op dit programma prijken, belooft deze vereeniging de kermis aardig te openen eu mag zij zeker wel re kenen op druk bezoek. RAAMSI)ONK(dori') De lieer P. J. Hnijsmans onderwijzer aan de O. L School alhier, slaagde Zaterdag jl. It's Gravenhage voor het examen Fr»' sch l.o. Gisteren had de heer J. Kominers Mzn. bij het afmaaien van een slootkant het ongeluk zijn linkerteen te raken. Hevig bloedend sleepte K. zich huiswaarts, waar de wond yoorloopig werd verbonden. Zondagmorgen vroeg vermiste J. de Rooij zije geit. Leiden was in 1st! Na veel gevraag eu gezoek vond de R. zijne welvarende raelkgcefster terug in het café van den heer P. Broere, waar de veldwach ter en nachtwaker het dier den vorige,n avond brachten, nadut zij het op straat ontmoet hadden. Niemand blijder dan de R. Op een bouwterrein op De Bergt, n alhier heeft men lij het afbreken en uilgraven der oude woning een volledig menschen- geraamte gevonden. RAAMSDONKSVEER. Vrijdag 21 Aug. a.s. zal alhier ten huizo van den heer C. F. Kommers worden aanbesteed, het gebouw voor de Electrische Centrale, met bijlevering van alle materialen De heeren S. D. Lankhuijzen en G. H. Siinonis zijn benoemd lot Commissarissen der Eiectricileits Maatschappij alhier, terwijl onze Gemeente-secretaris de heer J. M. Kiebiom als secretaris van voornoemde Maatschappij zal optreden. DUSSEN, 15 Aug. Tot grooteu sp t der Geref. Gemeente heeft haar leeraar dr G. J. D. Aalders het beroep naar Wol- faartsdijk aangenomen. Het is een groot verlies, te meer «ijl dr. Aalders veel deed voor 'i bijzonder onderwijs. MADE. Hedenmorgen ten 9y2 uur openbare vergadering van den gemeenteraad. Uitvoerig verslag in het volgeud nummer. DRUNEN, 18 Aug. Zalerdag en Zondag is door het Haudbooggez-elschap nCoustautia" gevestigd bij den heer Th. Elshout alh;er een groot concours gegovan. Roeds dagen te voren waren de leden met behulp van vakmannen druk in de weer de terreinen in orde te bren gen. Vele zagen dan ook Vrijdag met een treurig gezicht naar de zwaro grijze lucht waaruit, zonder ophouden de regen neder stroomde. Zou de zon er dan nooit doorkomen Er moest nog zooveel gedaan worden. Eindelijk kwam zij en met haar de hoop, dat de regen minstens voor een paar -lagen zou ophouden met vallen. Thans ging men weer vlug aan 't werk, hier tooddoelen bijgemaakt, daar een muziektent opgeslagen en overal vlaggen enz. 't Zag er Zaterdag morgen dan ook recht feestelijk uit en men mocht gerust zeggen, dat ze eer hadden van hun werk. Ruim 12 uur, nadat reeds verscheidene gez lschappen gear riveerd waren, kwam het Bestuur van Con 3de n Vriendenkring, Tilburg met 111 L'Uuiou, Boxtel iuet 111 Vooruitgang, Tilburg met 110 n Transvalere, Goirle met 109 Strijdlust ia Vrede, Til burg met 108 n Nieuwe Doelen, Tilburg met 107 Buiten verwachting, Vlijmen met 105 L'Avouture, Tilburg met 103 n lste rozenprijs Nooit volleerd Tilbug. 2de Strijdlust, Waspik. 3de Eendracht en Vlijt, Tilburg. Gouden Eerekruis H Fitters, Herpt me 31 punten. Zilveren Eerekruis L v. Helvoirt, Vlijmen m-)t 28 punteu. Alles in zeven pijlen. Do postboden H. v Veldhoven te Uden hout en C. Capal alhier, hebben met iugaDg van 1 September onderling van standplaats verwisseld. Kaatsheuvel, 18 Aug. 1908. Wielerwedstrijd. Deze alhier nog nooit vertoonde gebeuctenis heeft 11. Maandaguam. plaats gehad. De wielerclub gevestigd bij den heer Adr. Smit, (Vaartkanl) had besloten om onder hate leden een wedstrijd te houden van uit Looncpzand naar baar vereeniging-lokaal. De plaats van afrit was bij J. Schoenmakers, nabij deu moltn. Door een 20 tal fietsers werd er aan deel genomen, De eerste die aankwam was Jac. v. d. Linden in 6 min. De tweede Job. Donder» in 7 min. en L. Koeuraad in 9 min. zoo naar wij vernameD. Na afloop werd een rondrit door de straat gemaakt met de met bloemen getooide fietsen. Een en ander lokte natuurlijk een massa uieuwsgieiigen. Laaghartig. I11 den nacht van Zondag op Maandag hebben eenige onmenschen, den prachtigen spits van den heer W. van Nieuwstadt, welke 's nachts losliep, opgevangen, en hem beide ooren afgesneden. Als een monster, met bebloede kop, voud uien het arme dier smorgens op het erf liggen, jankend van pijn. Nog vernamen wij dat aan de hoek 7an de Peperstraat, 's morgens een plas bloed gevonden werd, en kan men veronderstellen, dat op die plaats deze laaghartige wreedheid is voor gevallen. Jammer dat deze laffe daad ongestraft zal blijven want tot heden van de daders geen spoor. Ook de 9taart was zeer gehavend, l'nusfcest. Onze bloeiende Aartsbroederschap der H. Familie is in onze parochie de eerste ver eeniging die werk gemaakt heeft van P-useu gouden Priesterjubilé. Door de onvermoeide zorgen van deu Directeur den WtlEerw. Heer Jaspers is door de leden der H. Familie 1.1. Zondag «cn Generale H. Communie gehouden uit sluitend tot intentie van Z. II. dc Paus. Onder de H. Mis van 7 uur opgedragen door den Directeur, had deze plechtigheid plaals, welke van af deu kansel werd geleid door den WelEerw. Heer vau Heeswijk. Een hartverheffend schouwspel is het zoo ongeveer 800 mannen eu jongelingen te zien zitten aan de Tafel des Heeren. het aantal drinkers onder de misdadigers weduwe is. Met de recidivisten, hen die bij lier- haling veroordeeld worden, is het nog erger, zij behooren voor het meerendeel tot de drinkeis. Volgens de Ambtelijke Statistiek voor Pruisen bevonden zich in de verbeterhui zen in 1902 3234 verpleegden, onder wie 795 drinkers in 1903 3247 verpleegden onder wie 814 dri.ikers in 1904 3096 verpleegden, onder wie 729 drinkers in 1905 2957 verpleegden, onder wie 736 drinkers, totaal 12534 verpleegden, onder wie 3074 drinkers, is 24.7%. Dat wil dus zeggen het vierde ge deelte. En deze ambtelijke cijfers zijn natuurlijk beneden de werkelijkheid, daar 't spreekt vanzeif alleen van in 't oog vallende dronkenschap acte geno men werd. Verdeeld naar 't geslacht waren de cijfers als volgt in 1904 2906 mannen met 662 drinkers en 290 vrouwen met 67 drinksters. in 1905 2655 mannen met 661 drinkers en 332 vrouwen met 75 drinksters. in 1904/'05 5461 mannen met 1323 drinkers en 592 vrouwen met 142 drin- sters. Dat is alzoo 24.4% bij de mannen en 24.5bij de vrouwen. Terwijl over 't algemeen het aantal drankzuchtigen onder de mannen tienmaal zoo groot is als onder de vrouwen, be merkt men dat de misdadige vrouwen, die in de verbeterhuizen zijn opgesloten, in zake de drankzucht niets toegeven aan de mannen. VVereldstrijd. Brandstichting. Uit Oss wordt aan de Tel, gemeld In 't laatst van de vorige week is er een poging tot brandstichting gedaan in de wattenfabriek der firma Van den Bergh alhier. De brandstichter of brandstichters hebben zich door een raam aan den achterkant der fabriek toegang weten te verschafteu. Vervolgens hebben zij vermoedelijk het houten kastje, waarin de diverse sleutels der verschillende lokalen ge borgen waren, geforceerd en toen bij verschillende kapokmachines, hoopjes watten en kapot zoodanig gelegd, dat het een het ander moest doen ontbran den en zoo de geheele fabriek in den brand zou vliegen. Gelukkig is hun opzet mislukt en werd de brand in zijn begin gesmoord. De brandstichters schijnen vervolgens de fabriek door de poorten aan de straat zijde verlaten te hebben, daar deze open bevonden werden. Als verdacht van brandstichting is door de marechaussee gevangen geno men zekere v. B., een ontslagen oud werkman die wederom om werk gevraagd had, doch niet kon worden aangenomen. De verdachte bevindt zich in arrest en de justitie zet haar onderzoek ijverig voort. 's Namiddags om 4 uur waren allen weer slantia met vele eereladen en genoodigden op present om uit den mond van den Herder t schietterrein. Hier nam het Eere-hd de heer .i„„ u;.. - ...j j._i Leon Elsbout het woord en riep de aanwe- De Burgemeester der gemeente Vlijmen maakt bekend, dat vergunningen voor het geven van muziek en het houden van dana- zigen uit nnam van Constantia een hartelijk welkom toe, hij hoopte dat de schatters zouden toonen meester te zyn in 't hunteeren van de handboog an die vastheid van hand, die zekerheid van blik te bezitten, welke deu ware schutter zoozeer eigen zijn. Hij bracht dank en eerbiedige hulde aan de Leden van 't Vorstelijk Huis, dia door hunne mildlnid Constantia in staat gesteld hebben dit concours met zoo'n groot aantal prijzen te organiseeren, ook bracht hij daarvoor dank aan eenige no tabelen 0 a. de heeren van Huiten bnrgemeee ter Dr. van Seters en Canters-le Blanc, die elk een prachtigen prijs geschonken hadden, hij hoopte dat die heeren ook in 't vervolg 't gezelschap hun zeer gewaardeerden steun zouden schenken. Verder gaf hij deverzeke ring dat 't Bestunr alles zou aanwenden om den schutters hun verblijf zoo aangenaam moguüjk te maken eu hij vertrouwde dat geen wanklank, hoe gering en klein ook, dit feeBt zou verstoren. Ten slotte opende hij het con cours met den drievoudigen wensch Leve de de leden van het Vorstelijk Huis, Leve de schutters der mededingende gezelschappen, Leve de edele prijsgevers en Constantia. Een uitbundig hoera steeg thans op. Na voorlezing der reglementen begon de wedstrijd welke Zaterdag opgeluisterd werd door de Oude Harmonie, Zondag door de Nieuwe Har monie. Beide dogen heerschte er eene gezellige drnkte vooral den laatsteD dag, toen elkeen benieuwd was naar den uitslag. Jammer dat wegens bet late uur de prijzen niet op 't schiet- terrein uitgereikt konden worden, thans moest dit plaats hebben in de vergaderzaal eu ge schiedde door de heeren Valk, Manders en de Muunik die in kernachtige toespraken de winners gelukwenschten. Na afloop bleef het Bestuur met de Leden nog lang genoeglijk bijeen en menige toast werd uitgebracht op, de tot 't gelukkig slagen van dit feest zooveel bijgedragen hebbende Leden. Vooral mag hier niet onthouden worden een woord van dank aan den heer Th. Elshout en Mej Elsliout- van der Westen, die door do doelmatige inrichting hunner buffetten als prompte en nette bediening gezorgd hebben dat memand op een droogje behoefde te zitten. In een woord 't feest is buiten Virwachting geslaagd en elkeen zal zeker eene aangename horinnering medegenomen hebben aau deze zoo uitstekend geslaagde dagen. De prijzen werden behaald door der parochie een hartroerend dankwoord te mogen hooren. Coöperatieve aankoop. A s. Zaterdag des avond om 8 uur zal op de bovenzaal \an Apollo eene vergadering gehouden worden van deelnemers aan den gezamenlijkeu aankoop van steenkolen, voor welk doel, sedert eenige maanden, wekelijks eene commissie heefl zitting gehouden voor deszelfs spaarkas. Degenen welke hieraan nog wenschen di-el te nemen, kuDuen op genoemde vergadering verschijnen, om de gewenschte hoeveelheid op te geven en op welke tijden ook het liefst zien geleverd. Alsdan zal zij eeue inschrijving voor de leve ring gehouden worden. Brand. Omtrent den brand bij boer R„ verneemt mi:n nog, dat hij deu oogst geheel binnen had. Ook deze is totaal verbrand, benevens eenige duizenden kilo's hooi. De hoer is totaai geruïneerd. Treurig! lste prijs Ons Genoegen, Herpt met 128 punten. 2de Semper Unitas, Oss met 118 Pa7iiek aan boord. Een dag nadat het s.s. »Amstelland«, dat tusschen Amster dam en Zuid-Amerika vaart, via Duin kerken, Vigo en Lissabon, uit Rido-de Janeiro was vertrokken, ontstond brand aan boord. Het schip vervoerde 299 pas sagiers, meest Spanjaarden en Portugee- zen en ondanks de pogingen van den kapitein om hen gerust te stellen, bracht de brand een paniek teweeg. Een 20-tal passagiers sprong in een reddingsboot en een hunner in zijn radelooze angst sneed den kabel door, waaraan deze boot hing, zoodat zij kantelde. De passagiers vielen in zee en 6 hunner zijn verdron ken- De brand kon nog in den aanvang gebluscht worden. Alle passagiers van de »Amstelland* reisden 3e klasse en de verdronkenen zijn van Portugeesche nationaliteit- Drank en misdaad. Men weet welk een ontzettenden invloed het drankgebruik oefent op de misdadigheid en hoe groot Zijn moeder vermoord. De reeks van misdaden te Parijs is er weer met een vermeerderd en een die vreeselijker is dan al de vorige een zoon heeft zijn moeder vermoord om haar te bestelen. Op den boulevard Ménilmontant woont het gezin Lalonette, dat al 15 jaren lang als huishoudster in dienst had de 54 jarige weduwe Rose Duchemin, die moe der is van twee dochters en een zoon. De familie Lalouette was op een zomer- reisje en de huishoudster alleen thuis. Zaterdagavond om 6 uur had de jongste dochter moeder willen bezoeken, maar op haar bellen geen gehoor gekregen, waarop zij zich zonder kwaad vermoeden had verwijderd en Maandagmorgen was teruggekomen. Toen ook nu haar bellen zonder gevolg bleef, waarschuwde zij den portier, die op de binnenplaats op een afdak klom en zoo in de woning der familie Lalouette kon zien, welke woning op de eerste verdieping is. Hij zag de huishoudster in een der vertrek ken op den grond liggen en ging nu de politie waarschuwen, die met een smid ter plaatse verscheen en de deur deed opensteken. Men vond de weduwe Du chemin op den grond liggen met afge sneden hals, te midden van een plas bloed. Overigens was alles in de woning volkomen ordelijk, geen kast was open gebroken. De portier verklaarde, dat hij de weduwe Duchemin Zaterdag voor het laatst gezien had. Zij was 's morgens naar de markt geweest, had haar de jeuner gebruikt en was daarna uitgegaan maar om spoedig terug te keeren, in gezelschap van een jongen man, haar zoon. Om half één waren zij naar binnen gegaan, om kwart over tweeën had de portier jijffrouw Duchemin nog voor het venster gezien en omstreeks 3 uur was haar zoon alleen heengegaan. Hij scheen volmaakt rustig. De weduwe Duchemin kwam niet meer te voorschijn, ofschoon zij om 5 uur haar dochter Jeanne van het Oosterstation had moeten afhalen, die bij kennissen te Montfermeil te lo- geeren was geweest. Toen het meisje haar moeder niet aan het station gezien had, ging zij naar huis, doch belde daar tevergeefs aan. Eerst toen zij Maandag morgen terugkeerde, werd de misdaad ontdekt. Al dadelijk viel de verdenking op den zoon George, 26 jaar oud, die knecht is bij een spekslager in de rue de l'Espérance. De beide dochters der zijn meisjes van onbesproken gedrag, maar de zoon heeft zich steeds misdragen en veel geld verteerd. Telkens vroeg hij zijn moeder om geld en toen zij, nu 6 maanden geleden, weigerde hem nog meer geld te geven, had hij haar 100 francs ontstolen. Uit een onderzoek door de politie ingesteld, bleek dat George Duchemin Zaterdag groote ver- teringen had gemaakt, o. a. had hij in een automobiel gereden en aan een Kastelein in de rue de Turbigo had hij gezegd 5000 francs geërfd te hebben. In den loop van den dag werd hij aan gehouden, terwijl hij een rijtoer maakte. Op het hoofdbureau van politie gebracht trachtte hij aanvankelijk nog te ont kennen, maar weldra legde hij volledige bekentenis af, zonder eenig berouw te toonen. Hij had inderdaad zijn moeder vermoord. Hij bezat niet meer dan een stuk van 20 francs en was daarom be sloten, opnieuw aan zijn moeder geld te vragen. Zaterdagmiddag ontmoette hij haar op straat en ging met haar mee naar huis. Eerst was het gesprek tusschen moeder en zoon zeer vriendschappelijk, maar toen hij, omstreeks 3 uur met zijn verzoek om geld voor den dag kwam, had de vrouw formeel geweigerd, waarop hij besloot, haar te dooden. Zij was bezig zich te kleeden om haar dochter van het station te gaan halen. Eensklaps had hij haar aangevallen en getracht haar te worgen, maar zij bood krachtig- weer stand, waarop hij zijn slagersmes te voorschijn haalde en haar den hals af sneed. Vervolgens had hij zijn handen gewasschen in de keuken, zich meester gemaakt van 300 francs en was be daard de straat opgegaan. In de rue de Tolbiac had hij een gestoffeerde kamer en daarheen begaf hij zich het eerst. Er waren bloedvekken aan zijn overhemd dat hij uittrok en verbrandde en, na een schoon overhemd aangetrokken te hebben, ging hij uit om het door den moord verkregen geld te verteren- Moedige reddi7ig door Hol/miders. De stoomtrawler Evening- Star* van Scar borough, toebehoorende aan de Scarbo rough Hartlepool en North Sea Steam Fishing Company, is Woensdag 25 mijlen noordoostelijk van Scarborough in de Noordzee gezonken. De uit negen koppen bestaande bemanning werd gered door een Holaudsch visschersschip de »Corne- lia* en te Scarborough aan land gebracht. De »Evening Standard*, van Londen, vertelt omtrent dezen scheepsramp nog het volgende. Het schijnt, dat de trawler, nadat kolen ingenomen waren, Dinsdag nacht van Hartlepool vertrok, om zestig mijlen ver der te gaan visschen. Er was nog maar één trek met het trawlnet gedaan, toen men bemerkte, dat het schip lek was. De pompen werden aan het werk gezet, maar dat hielp weinig, het water in het schip steeg voordurend de machineka mer liep vol water en de vuren werden uitgedoofd. Toen werden noodsignalen gegeven, maar er was slechts een zeilschip in zicht en dat was nog verscheidene mijlen ver wijderd. Maar toch had men op dit vaar tuig het gevaar gezien, waarin de Engel- sche stoomtrawler verkeerde, en terstond deed men pogingen tot redding. Trots de hooge zee, gelukte het de bemanning van het visschersvaartuig langs zij den te trawler te komen en de gansche bemanniug te redden. Het visschersschip dat zoo op tijd te hulp kwam, was het Hollandsche schip Cornelia en de gered den spreken met grooten lof van de behandeling, die zij van de Hollanders ondervonden. y» -SKBoxkKC» r LONDEN. Gisterenavond had eene ontploffing plaals in een schacht bij Wigan gevuld met schadelijke dampen. 70 mijnwerkers werden bedolven. De hoop op redding is opgegeven. BESOIJEN, 18 Aug. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroet, de hoogste: l 1.38 de laagste(1,29 De pr. der eieren was 4 cent. GORINCHEM, 17 Aug. Le aanvoer vau granen was beden gering gewonen handel. Ristarwe I 9.a 9.20 roode dito f 8.75 u witte dito I 8,80 a 8.90 inl. rogge 7,30 a Buitenl dito 7.25 a 7.50 gerst 4,90 a 5.20 haver 3,75 a 3,85 uivenboonen 7,70 a 7 80 blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 282 Hinderen 7 nuchtere kalveren, 11 vette varkert 590 biggen. le qual. Kalfkoeien Kallvaarren Guistt aarzen Melkkoeien l'/s jarige ossen Pinken Greek .lverei; Nuchtere kal-. Aangevoerd 11 vette vaikens van per halt kilo, biggen van t 6,— stuk. Aangevoerd 0 schapeD en 0 lammeren; scha- peu f 0 a 0 en lammeren f 0 i f per «tak Kippen f 0.60 a l 0.80 per stuk. Bieren 11.i 1.10 per 26 stuks. Boter 70 i 75 ct. per '/i kilo. nut 8,85 7,40 1190 6 281) f140 a 200 f110 k 140 1170 210 90 k 130 I 60 a 100 f 25 k 50 12 k 18 18 a 21 ct a 10.pci- mets 1 om C een r en ki worde betaal het w« »Ik gered mijn h de koe grootei fatsoer

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6