Ingezonden Stukken. aatste berichten. geweerschoten uit het kreupelhout en een der heeren, een lederfabrikant, uit Keu len, stortte in de borst getroffen, dood neer, terwijl de andere, een advocaat uit Mannheim, een lichte verwonding aan den arm bekwam. Hij kon nog vluchten naar de naastbijgelegen woning, waar men hem hulp verleende en tevens om de gendarmes zond. Toen deze het lijk van den vermoorde vonden was het beroofd van alles wat de verslagene aan waarde bij zich had. Met honden zocht men de geheele omgeving af, maai geen spoor van den misdadiger werd gevon den. Later werd te Genève een man gear resteerd die het horloge met ketting van den verslagene bij zich had. De moor denaar, die zijn schuld reeds bekend heeft, heet Alfred Van Jason, en is voormalig student uit Riga, die daarna eenigen tijd te Berlijn als kleermakersknecht heelt gewerkt. Treinbotsing. Op het kruisingspunt der lijnen Dijon Lyon en DijonSaint Amour heeft een botsing plaats gehad tusschen een rangeerenden goederentrein en een personentrein. De machinist van laatstgenoemden trein begreep de signa len niet goed en stopte eerst toen het te laat en de botsing onvermijdelijk was, waarbij een passagier, de majoor van de genie Ballet, werd gedood en zeven reizigers gewond werden. I Een automobielstal ingestort. TeNeu- ■celle is een in aanbouw zijnde automo bielstal ingestort. Zeven personen wer den daarbij gedood, een groot aantal werd gewond. Een later bericht meldt, dat 12 van de 20 werklieden onder de puinhoopen werden begraven. Vier der slachtoffers werden levensloos daar uit gehaald. Twee anderen stierven in het hospitaal. De meer of min zwaar gewonden zijn ten getale van zes. Het gebouw was opgetrokken uit ge wapend beton. Het ongeluk had plaats, doordat men te vroeg de eerste ver dieping belastte. Inbraken in Westelijk Brabant. Men schrijft aan de N. R. Ctr Af en toe leest het publiek berichtjes als de navolgendeHedennacht is te Roosendaal ingebroken in het kantoor der registratie en domeinen etc... In den nacht van dag op dag is in braak gepleegd te of nabij Roosendaal.... er werden door de inbrekers drie schoten gelost enz... Te Etten is ingebroken bij X- en bij Z. en dergelijke berichten meer. Komen deze gevallen hier altijd wel eens voor, vooral het laatste jaar is de plattelandsbevolking in Westelijk Brabant sterk door deze voortdurende inbraken verontrust, want er gaat geen week voor bij of op meerdere plaatsen wordt onge- wenscht nachtelijk bezoek gebracht, terwijl de pers het niet altijd vermeldt. In werkelijkheid is dit alles het werk van eene min of meer georganiseerde bende, die zetelt op het z.g Heike onder Etten-Leur en Rucphen. Moeten meestal afgelegen hoeven het ontgelden, ook worden de brutaalste stukjes uitgevoerd in de kommen der gemeenten, o.a. vlak nabij eene marechaussee-kazerne. De heeren komen met hun drieën of vieren, met zwart gemaakte gezichten, op kousen sluipend door de woningen, zijn goed gewapend en wie er waagt te schieten kan er zeker van zijn dat er teruggeschoten wordt. Fietsen worden gebruikt en de brutaalste stukjes worden vertoond, een geweer bij een bed weg genomen, de bewoners opgesloten of bedreigd, sloten uitgezaagd, de huizen doorzocht en de buit wordt nimmer achterhaald. Ze schijnen er een goed spionneerings-verkenningssysteem op na te houden, weten daardoor veelal wie meer geld dan gewoonlijk in huis heeft, b v. wegens verkocht vee en... worden nooit gesnapt. Bij een notaris is binnen een jaar al 3 maal inbraak gepleegd, echter steeds zonder succesniet alleen echter meer gegoeden, o neen, zelfs kleine boertjes en arbeiders moeten het ontgelden als er maar wat te halen is. Niet alleen geld, ook de gouden en zilveren lijfs sieraden der boerinnen, en allerlei zaken in natura zijn welkome buit. EeD pastoor, die te gast was bij een collega van een naburig dorp, kon er aan het dessert genieten van de den vorigen nacht uit zijn tuin gestolen per ziken, die cadeau waren gegeven, zonder natuurlijk melding te maken van de her komst. Men ziet dus dat het hierbij niet aan humor ontbreekt. Het terrein der strooptochten ligt onder Roosendaal, Oudenbosch, Rucphen, Et ten-Leur, Zevenbergen, Priucenhage en omgeving, en het is juist het groote terrein dat eene betrapping op heeter- daad moeilijk maakt. Listig als alles wordt uitgevoerd, zorgen ze wél dat huiszoeking geen resultaten geeft. De politie kent de daders evengoed als 't publiek, maar schiet tekort in bewijs materiaal. Leukweg werd onlangs ver teld, dat er momenteel geen vacature meer in de bende bestond Wanneer zal er eens een einde komen aan de tyrannie dezer moderne Bokkenrijders 1 Moord te MarseilleHet spijt ons wel maar wij kunnen het niet helpen, dat wij alweer melding moeten maken van een moord en wel een moord te Mar seille. Onze lezers zullen zich nog her inneren het misdrijf dat te Monte Carlo bedreven is door het echtpaar Gould. Het echtpaar Gould sneed het slacht offer in stukken en kwam met een valies vol menschenvleesch aan het station van Marseille aanzetten. Het valies was echter niet waterdicht, het bloed druipte er uit en zoo werd het echtpaar Gould verraden. De moord die nu te Marseille is geschied, brengt dat geval weer leven dig in herinnering. De moordenaar is een zekere Cesar Tasso, een man van 34 jaar, vader van twee kinderen, ge huwd met een juffrouw Nuibo. Hij is de schoonzoon van de weduwe Nuibo, die een landverhuizershotel houdt in de rue de la Coutellerie, waren veel oosterlingen plegen te komen. Tasso, is zelf een oosterling, een Armeniër. Zijn slachtoffer is eveneens van Armenische afkomst. Een dag of tien geleden kwam in het hotel van de weduwe Nuibo een vrouw van 60 jaar, Loulina Elias Omais ge naamd. Zij kwam uit Zuid-Amerika en was op een doorreis naar het Oosten te Marseille afgestapt. Zij had een sp-ar- duit meegenomen uit Zuid-Amerika, een kleine duizend francs in Columbaansche munt. Dat geld gaf zij te wisselen a«:n haar rasgenoot Tasso. Deze ging niet naar het wisselkantoor maar hij ging naar een speelhuis en verspeelde het hem toevertrouwde geld. Nadat zij hem twee dagen lang al telkens om het geld had gemaand, kwam Loulina bij Tasso thuis, om hem tot afgifte van het geld te bewegen. Tasso was alleen thuis toen de oude vrouw bij hem kwam. Zijn gezin was voor eenigen tijd uit de stad. Hij heeft zich niet beter uit de verlegenheid weten te redden dan door de lastige bezoekster bij de keel te grijpen en haar te worgen. Tasso ging na het volbrengen van zijn daad dejeuneeren bij zijn schoon moeder en kwam pas 's avonds om 8 uur thuis. Toen is hij op de wijze der Gould's het lijk gaan stuksnijden en inpakken in een kofier. Den koffer liet hij thuis en zelf ging hij een paar dagen met zijn gezin buiten doorbrengen. De buren, gewaarschuwd door de lijklucht, hebben na eenige dagen de politie er bij gehaald. Tegelijk dat de politie in het huis van Tasso binnendrong, is Tasso zelf zich komen aanmelden aan het politiebureau. Hij bekende alles, trachtte zich daarop met een revolver van het leven le berooven, maar slaagde niet- De moordenaar is geheel gebroken Hij was een gelukkig mensch en wee klaagt dat hij zijn vrouw, zijn kinderen, zijn familie en zichzelf ongelukkig heeft gemaakt. Dc brand te Koustantinopel. Eerst nu vinden we eenige nadere berichten over den zwaren brand, die een gedeelte van Konstantinopel getei sterd heeft. De brand brak Zondagmiddag te 2 uur uit in een schoolgebouw in de wijk Atbazar. De brand nam dadelijk groote afmetingen aan en verspreidde zich, daar alle huizen in de buurt van hout waren, met groote snelheid, te meer daar er een krachtige Noordenwind woei. Ach tereenvolgens werden de wijken Fathi, Bejazid, Ak Serai, Saradjhane en Mefa- meidan door het vuur aangetast. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar stond eerst machteloos tegenover het geweld der vlammen. Eerst tegen mid dernacht kon men een begin maken met maatregelen om uitbreiding van den brand te verhinderen en pas te 3 uur 's nachts, toen de sterke wind was gaan liggen, was de brand gelocaliseerd On geveer zes duizend huizen zijn in de asch gelegd en meer dan drie duizend families zijn dakloos. Er moeten velen, vooral vrouwen en kinderen, in de vlam men zijn omgekomen, hoewel we geen cijfer vermeld vinden. Ook van de sol daten en brandweerlieden moeten ver- scheidenen er het leven bij ingeschoten hebben. Verder zijn een menigte paarden, die in .de naburige marktstallen stonden, verbrand. Overal liggen verkoolde licha men van dieren. De ellende is groot en de verwoesting onbeschrijfelijk. Sinds den grooten brand in Pera in 1870 is zulk een brandencatastrofe in Konstan- tinopel niet voorgekomen. Zelfs de felle brand in de joodsch-Armeensche wijk in Maart van dit jaar, waarbij een kleine drie honderd huizen in de asch gelegd werden was nog maar een kleinigheid, vergeleken bij den brand, die thans de Turksche hoofdstad heeft geteisterd. Het hoofdtooneel der ramp ligt in het hart van het oude Stamboel tusschen Eski Serai en Saradjhane (de armenwijk.) Van Eski Serai, het oude paleis waarin sultan Mehemed de veroveraar woonde is thans nog slechts de naam behouden. Op de plaats van dat' paleis is later het ministerie van oorlog gebouwd. Niet ver vandaar staat het ministerie van financi ën, in welks onmiddelijke buurt de brand uitgebroken is. Vlak bij het terrein van de ramp ligt een van de beroemdste bouwwerken van het oude Byzantum n.l. het aquoeduct van Valens, dat door Vadrianus begonnen, do©r Valens vol- teeië en deer Sellam hernieuwd is, Het beantwoordt nog steeds aan zijn oor spronkelijk doel, hoewel in zeer verval len toestand, en voorziet het oostelijk gedeelte van Stamboel van water. Het is nog een gelukkige omstandig heid, dat de brand niet aan dezelfde zijde van de straat is uitgebroken, waar de groote bazaar staal. Hij is juist aan de andere zijde uitgebroken. Anders zouden groote schatten een prooi der vlammen zijn geworden. Het is niet een der schoonste gedeelten, maar wel een ro mantisch hoekje van Konstantinopel, dat thans een prooi der vlammen is geworden Op de plaats, waar al die oude straten en straatjes, kleine huisjes en benauwde steegjes gestaan hebben, zal nu een moderner stadsdeel verrijzen. In een later bericht lezen we nog, dat de brand waarschijnlijk het werk is ge weest van de onlangs vrijgelaten misda digers. Dus reeds een van de kwade gevolgen van dien onberaden stap, die trouwens niet de goedkeuring wegdroeg van het jong-Turksche comité. Men zal zich herinneren dat een kleine veertig dagen geleden ongeveer duizend boeven in een oogenblik van radeloosheid door den (thans weer afgetreden) grootvizier Said pasja werden losgelaten, die daarna tot schrik der rustige burgers, hun oude handwerk in de stad en de omstreken weer begonnen op te nemen. DUSSEN. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Zaterdag 22 Augustus 1908, des middags ten 4 uur. Voorzitter de Edelachtbare heer van Honsewijk. Te 4 uur opent de Voorzitter de ver gadering aanwezig de leden Schoenma kers, A. H. van Honsewijk, M. Verhoe ven, A. B. v. d. Koppel, L. v. d. Pluijm Jzn, B. van Dalen. A. L. van Beurden P. Verschoor, H. Leemans en P. v. d. Pluijm Azn. De Voorzitter vérzoekt den secretaris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Deze worden na voorlezing onveran- anderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1 Aanbieding der gemeenterekening over het dienstjaar 1907. Uit de voorlezing bleek dat de inkom sten hebben bedragen f 20478.56 de uit gaven f20513,42, zoodat de rekening sluit met een nadeelig saldo van f 34 86. De secretaris. De bescheiden en bij lagen zijn er bijgevoegd. 2 Benoeming van een commissie tot het nazien der rekeningen en begi ooting van het dienstjaar 1909. Tot stemopnemers worden benoemd de heeren Schoenmakers en v d. Koppel. De commissie moet bestaan uit 3 leden. De uitslag der stemming is als volgt. le stemming. Van de Koppel 6, H. Verhoeven 1. van Beurden 3, van Daalen 1, Gekozen Van De Koppel. 2e stemming. Verhoeven 3, van Beurden 3, P. Ver schoor 3, van Daalen 2. Vrije stemming. H. Verhoeven 6, P. Daalen 1, Gekozen Verschoor 6, van 3e stemming. Van Beurden 3, Verschoor 1. van H. Verhoeven. 4e stemming. Van Beurden 3, Dalen 1 en 1 blanco. Gekozen P. Verschoor. Dus de commissie zal bestaan uit de heeren v. d. Koppel, Verschoor en H. Verhoeven. De Secretaris. Punt 4 Wijziging der verordening regelende de jaarwedde enz. der openbare onderwijzers, zal 't laatst in behandeling worden genomen, aange zien daarover eerst in geheime vergade ring gesproken moet worden. 4 Benoeming van een viertal personen om voorgedragen te worden aan den Commissaris der Koningin tot het doen van een keuze van 2 zetters van 's Rijks- directe belastingen. De Secretaris. Burg. en Weth. dragen voor de heeren B. van Daalen en A. van Krimpen. De heer van Beurden. Ik twijfel er aan of hier voorgedragen mag worden. De Secretaris. Ik beveel niet aan. De heer van Beurden. U noemt toch namen. U gelieve mijn opmerking in de notulen te noteeren. De uitslag is, dat gekozen wordt als le candidaat B. van Daalen met 8 stem men, P. v. d. Pluijm 1, van Beurden 1 en 1 blanco. De heeren P. van der Pluijm en H. Verhoeven tot den heer Schoenmakers Waar gaat 't nou over De heer Schoenmakers Secretaris, nou gaat 't zeker over de andere le candi daat. De secretaris. Ja. De heer van Beurden, nu behoeft er? maar een genoemd te worden, nietwaar De secretaris. Ik zeg niets. De heer van Beurden. Daar straks hebt u er 2 genoemd. Er is er een afgevallen dus nu weten wij toch wie 't is niet waar? Als wij 't maar weten, zie je. Gekozen wordt van Krimpen met 6 stemmen. De heer L. v. d. Pluijm ver kreeg 2 stemmen, de heer v. d Koppel een en van Beurden 1. Een stem was blanco. Als 2e candidaten worden gekozen de heeren Schoenmakers en R van Houtum. 5 Ontslag aanvrage van den onderwij zer Nass De secretin's. Nass vraagt met ingang van 1 September eervol ontslag als on derwijzer aan school B, wegens zijne benoeming te Sappemeer aan eene school van middelbaar onderwijs als leeraar in de Plant, en dierenkunde. De Secretaris. Burg. en Weth stellen voor het gevraagde eervol ontslag te verleenen- De Voorzitter tot den heer L. v. d Pluijm. als ge stemt dan moet je voor of tegen stemmen Hierna wordt het eervol ontslag met algemeene stemmen verleend. 6 Ontslag aanvrage van den Onder wijzer Lem. De secretaris. Lem heeft met ingang van 1 Sep'ember eervol ontslag gevraagd wegens zijne benoeming als onderwijzer aan de Biz. H. B. S. te Katwijk. De Secretaris. Burg en Weth. stellen voor het gevraagde eervol ontslag te verleenen. Met algemeene stemmen wotdt daartoe besloten. 7 Idem van de onderwijzeres in de nuttige handwerken mej. De Vlam-van Iersel. Mej' De Vlam-van Iersel vraagt met ingang van 1 October eervol ontslag als onderwijzeres in de nuttige handwer ken. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. 8 Idem van den heer De Vlam als lid der Commissie tot wering van school verzuim. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. 9 Ingekomen stukken, a- Schrijven van Ged. Staten houdende mededeeling dat de gemeente Werken dam op aangegeven tijdstippen jaarmark ten zal houden. Wordt besloten Ged. Staten te be richten dat hiertegen geen bedenkingen bestaan. b. Schrijven van Ged. Staten, houden de mededeelingen, dat het onderzoek naar het koopen van grond van den heer Leemans voor een school te Hank nog niet is afgeloopen. c. Idem, dat het onderzoek inzake de eervol ontslag verleening van Nass nog niet is afgeloopen. d. Proces verbaal van kasopneming. De Secretaris. Burg en Weth. hebben in dato 7 Juli proces-verbaal van kasop neming gedaan bij den gemeente-ont vanger. Uit het onderzoek is gebleken dat de registers en boeken behoorlijk waren bijgehouden en dat het dien over eenkomstig bedrag, f2065.76Ys. in kas aanwezig wes. e. Ingekomen begrooting van de Ge zondheids-Commissie, waaruit blijkt dat Dussen f 129.92 moet bijdragen- De Secretaris. Dat is per hoofd 4 cent. f. Ingekomen schrijven, houdende de grensregeling. Wordt voor kennisgeving aangenomen g. Aanbieding van het verslag van den toestand der gemeente en van de Volks huisvesting. Wordt ter inzage op de secretarie nedergelegd. De Secretaris fluisterd tot den Voor zitter: ïMoet het adres van Spiegels nog in behandeling komen.4 De Voorzitter. Och neen, laat dat maar. Hierna schorst de Voorzitter de open bare vergadering om over te gaan in geheim comité ter behandeling van punt 2. Wijziging der verordening regelende dejaarwedden enz. der openbare onder- wijzers. Na ongeveer een uurtje in 't geheim de zaken besproken te hebben, heropent de secretaris de vergadering. De behandeling van punt 2, welke volgde, was zoo duister, dat het verloop niet was te volgen- Wii schrijven daarom hier alleen neer zooals wij hebben begrepen. Uit het door den secretaris voorge lezen schrijven van Ged, Staten blijkt dat het plicht is, dat onderwijzers bij het opkomen voor de nationale militie, toch in 't genot gesteld moeten worden van hun salaris. Besloten werd dan ook dat het salaris in deze gevallen voortaan zal worden was hem gegeven. Besloten wordt nu hem voor de acte Fransch f 100 te ge- ven en de f 50, welke hem als een soort gratificatie werden verleend, in te trekken. Het salaris van het hoofd der school van wijk B. bedraagt alsnu f 1150 en dat van de andere hoofden f 1050. Bovenstaand hebben wij gemeend te kunnen opmaken uit de behandeling van dit, eerst in geheim besproken punt. Hierna sluit de Voorzitter, zonder ge vraagd te hebben of nog iemand in het belang van de gemeente iets wenscht te bespreken, de vergadering. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) uitgekeerd. Ook bij ziekten zal in 't ver= volg het salaris gedurende het eerste half jaar geheel en voor het tweede half jaar voor de helft worden uitbetaald- Uit het schrijven van den schoolop ziener, dat ook werd voorgelezen blijkt dat deze de regeling voor de hoofden niet kan goedvinden. Het hoofd der school van wijk C. heeft een groote school, de lasten door de vele vacatures zijn er zeer groot en de levensstandaard is er duurder. De school opziener vindt het daarom rationeel hem gelijk te stellen met de andere hoofden der scholen. Het hoofd de heer De Vlam had f 50 voor de acte Fransch en f 50 verhooging Manifest aan alle weldcnkcndcn over de uitsluiting te Goirle. Een uitleg vau den loop, dien de zaken te Goirle hebben, zal U welkom zijn. En wij rekenen ons verplicht, U dien uitleg te geven, omdat ons van verschillende zijden ter oore ia gekomen, dut er zijn, die denken, dat in deze zaak het ongelijk heelemaal en dat nog wel heel duidelijk aan onzen kant is. Men begint dan met te zeggen, 'lat wij den vooruitgang van de industrie tegenhouden, omdat wij tegenhouden het machinaal-weven van behacgsellinnen. Dat is echter niet zoo. Wij strijden niet tegen de machine, en wij zijn overtuigd, dat de vooruitgang der industrie ook onze vooruitgang moet zijn. Maar als de invoering van machinaal weven niet is een eisch van vooruitgang der industrie daar is voor ons, en wij vertrouwen dat U na dit gelezen te hebben het met ons eens zult zijn, de zaak heel anders. Als het invoeren van machinaal weven in plaats van handweven nergens om noodig is, dan vragen wij, of de ellende, die door in voering ervan over 100 4 150 menschen, van welke verschillend® hun huishouden hebben, dat ook op hun inkomen is geregeld, van welke de meeste geen ander werk meer zullen kunnen aanpakken, van welke, uit den aard der zaak, vetan al oud zijn, van welke er weduwnaars en weduwen zijn, dan vragen wij of de ellende, die door invoering van machinaal weven over de geheele plaats zal worden uitgestort niet opweegt tegen het kleine belang, dat de pa troons of liever een patroon zou toe komen uit die invoering? Dan vragen wij, of, waar de invoering bij een patroon maakt, dat ook do ardere patroons hun handwevers dat werk zullen moeten onttrekken, of daar het algemeen belang niet eischt, dat die invoering worde tegengaan, zoolang er geen waarborgen zijn, dat een massa menschen, die zonder emands bezwaar hun werk zouden kunnen blijven houden, aan bestaansonzekerheid worden ten prooi gegeven Voor dat algemeen belaBg en voor het direct belang der handwevers hebben de fabrieks wevers wie mon dat werk wilde laten doen, gemeend te moeten opkomen. Waar zouden die menschen van leven moeten, als zij hun werk over zouden nemen, tonder dat daar noodzakelijkheid voor bestaat? Zouden die dan aan den arme moeten ko men? Want op e«u plaats als Goirle ligt het werk voor soovelen niet voor het vatten, vooral niet omdat de handwevers nu toch niet gerekend kunnen worden te behooren tot die menschen, die èn in bekwaamheid èn in levens omstandigheden voor ander werk staan. Daar om ook zullen zij buiten Goirle bijna geen werk kunnen bekomen. Wij meenden, dat de zaak to regelsn was. Wij meenden, dat er zelfs een definitieve oplossing voor de kwestie te vinden was, mits patroons, werklieden en gemeente ten goede zouden willen. Maar voor eene beraadslaging daarover waren de patroons, die het machinaal weven nu eenmaal in wilden voeren, niet te krijgen. Eu toen zij ondervonden, dat de werklieden het algemeen belang stelden boven hun klein belang, dut zij met de invoeriug als fabrikant zouden benalen, toen hadden zij voor die men schen geen werk meer. Een der patroons zette al zijn wevers op straat en drie andere zullsn over enkele dagen hun fabrieken twee dagen per weok stil gaan zetten, om tot volledig stopzetten over te gaan, wanneer wij er niet aan beginnen, door het machinaal weven de bestaansonzekerheid der handwevers te ver- grooten. Ruw berekend zon het volledig ophouden van het handweven van behangsellinnen per week een groote 500 guldon minder in ons dorp brengen. Winkeliers en handelaars zullen daar den terugslag van ondervinden. De ge m.ientelgke arme zal bij moeten springen, terwijl die menschen nu hun eigen nog willen doen. Dat alles willen wij verhoeden, door hat machinnal weven niet aan te gaan, zender dat voor al de behangsellinnenwevers een deugde lijke regeling getroffen was. Ziet gij nu, dat het ODgelijk toch niet aan onzen kant is? Daarbij kimt nog het volgende: Ook voor de machinaal-wevers is het van het allergrootste belang, dat het voorkomen worde, dat er door het invoeren van het machinaal weven van behangsellinnen zooveel slachtoffers in Goirle zouden komen. Wat zouden die slachtoffers den loodstandaard, die toch nog niet zoo hoog is, drukken gaan Man zal het toch met ons eens zijn, dat die men schen dan voor elk loon zouden gaan werken, en daarvan de patroons gebruik zouden gaan maken. Moet ook dat niet voorkomen worden Hebben wij dus zoo'n ongelijk Wij gelooven van niet. Of moet het klein en dan nog twijfelachtig belang van een patroon of vier gaan boven het zeker nadeel van zóó velen, dat we van een algemeen nadeel kunnen spreken Hebben wij dus niet hot gelijk aan onze zijde? Welnu dan, staat dan ook gij alleu, die dit gelezen en begrepen hebt, aau onzen kant, en steunt ons waar en met wat gij kunt. De betrokken Organisaties. Men seint ons Naar wij bij hardnekkige geruchten uit meest betrouwbare bron vernemen zal H. M. Koningin Wilhelmina bij de opening der Kamers der Staten-Generaal niet aanwezig zijn.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6