3 Derde Blad. Provinciaal Nieuws Li lt, ruK Rummer 77. Zondag 27 Sept 1908. 31e Jaargang. Irem 50- leden Je cho van het Zuiden. 41 WAALWIJK, 16 Sept. 1908. De manoeuvres. Waalwijk is weer tot zijn kalme rust eruggekeerd, tenminste wat de buiten gewone drukte betreft die de inkwar tiering der troepen met zich bracht, maar toch willen we nog een en ander vertellen over de manoeuvres Dinsdag en Woensdag gehouden, die door een enorm aantal menschen werden bijge woond. Waalwijk, Baardwijk en Besoijen lekei*» uitgestorven, alle fabrieken enz, waren gesloten, terwijl andere plaatsen als Kaatsheuvel, Capelle e.m.a. een flink contingent leverden. Duizenden en dui zenden menschen per rijtuig, fiets of te voet*, woonden om Almkerk, Andel en Giesen het militaire schouwspel bij. Öm een denkbeeld te geven van de belangstelling die de manoeuvres trok ken, kan dienen, dat naar schatting der [pontonniers over de door hen over de Bergsche Maas nabij Drongelen geslagen ponton-brug, Woensdag 15000 menschen gepasseerd zijn. Alle wegen zagen zwart van 't volk, 't was een ongekende drukte. In aansluiting met ons bericht in het vorig nummer nog 't volgende OnderstellingEene roode partij (aan valler) heeft, in den avond van den 21en September een voorpostenstelling bezet in de lijn Almkerk, Babilonienbroek, Biesheuvel. Naar aanleiding van ingekomen be richten besloot de Commandant der roode partij den vijand (blauwe partij), die een stelling had bezet in de lijn der forten Steurgat, Bakkerskil, Uppelsche Dijk en Giesen aan te tasten in den morgen van den 22en. Hiertoe rukte de aanvaller op in 3 colonnes tot een frontaanval tegen de westelijke zijden der vijandelijke stelling, terwijl door een ^4e colonne een demonstratie werd ver richt tegen de oostelijke zijde der stel ling. (Schijnaanval) Omstreeks 11 uur voormiddag stuitte :1e voorhoede van den aanvaller op de voorposten der Blauwe partij ter hoogte van Nieuwendijk Almkerk. Na een kort doch hardnekkig gevecht v.erd de verdediger genoodzaakt terug tr trekken. Een verder voorwaarts dringen was voor den aanvaller voor dien dag niet mogelijk. Voor dezen dag was de oefe ning geëindigd. 23 September. De aanvaller die zich den vorigen dag o.a. in de lijn Nieuwen dijkAlmkerk heeft kunnen handhaven had blijkbaar besloten voor dezen dag te opereeren tegen een meer oostelijk gedeelte der vijandelijke stelling. Hiertoe rukten op 2 infanterie colon nes waarbij elk 1 Batterij Artillerie. De aanvallende troepen passeerenom 10 uur de lijn der eigen voorposten en vna een doortastenden aanval wordt de vijand teruggedreven op het fort Giesen. Eene schitterende overwinningIn den nacht van 22 op 23 Sept. jl. werd door troepen onder bevel van den kapitein Wiedentan v/h 2e Reg. Inf., krachtig bijgestaan door den le Luitt. Smits en s. m. i. Hölzenspies het fort Bakkerskil aangevallen. Na doorgedrongen te zijn tot aan de gracht, werd die aanval door den verdediger afgewezen. Dezelfde troepen deden daarna met succes een flink doorgevoerden aanval op het fort a/d Uppelschen-Dijk. Na verovering van detusschenbatterij nabij de keel van dit fort, werd verder doorgedrongen tot genoemd permanent werk. Daarbij kwam men in vuurgevecht met de bezetting, onder persoonlijke aanvoering van den fort-commandant Daarna werden alle tusschenbatterijen in de lijn der forten Bakkerskil en Üp- pelsche-Dijk genomen en het daarin opgestelde geschut onbruikbaar gemaakt. Het behaalde succes door de aan- valstroepen mag terecht eene schit terende overwinning worden genoemd en vond, na de kranige aanvoering, mede zijn oorzaak in de degelijke me dewerking van het kader en het wakker optreden der soldaten. Toen de troepen kwartierwaarts trokken waren ze begrijpelijkerwijze vergezeld van duizenden belangstellenden, waar van 't grootste gedeelte naar Waalwijk ging om 't concert bij te wonen, dat het stafmuziek ten 8 uur op zoo schit terende wijze gaf. Wij brengen gaarne onze hulde aan dit keurcorps, met zijnen talentvollen en jovialen directeur den heer Bern. Rehl, bekend en geacht in onze gemeente. Het publiek heeft genoten van zijn goede muziek en velen hebben geleerd. Het ontelbare publiek volgde met de meeste belangstelling deze uitstekend geslaagde uitvoering die gesloten werd met ons volkslied, wat een daverend hoera uitlokte, wat overging in een Lang zal hij leven* toen de kolonel het keurcorps hartelijk dank zegde. De burgemeester sloot zich hierbij aan. De militairen zijn vertrokken en heb ben een uitstekenden indruk achter ge laten, een woord van hulde en lof voor de joviale, kameraadschappelijke wijze waarop heeren officieren en minderen, met de burgers onzei en omliggende gemeenten deze dagen doorbrachten. Met groote voldoening vernamen we dan ook dat allen zoowel meerderen als minderen uitstekend tevreden waren, dat geen enkele klacht over eenig kwar tier werd gehoord niet alleen, maar dat de kolonel-commandant op meerdere plaatsen de gelegenheid te baat nam te verklaren dat Zijn Hoog EdelGestr noch zijn staf ergens zulk een kwartier hebben getroffen als hier in Waalwijk, en dat officieren en manschappen ten hoogste voldaan waren en zij allen zeer gaarne en zoo spoedig mogelijk zullen terugkomen. Hij prees speciaal de vriend schappelijke ontvangst, de aangename omgang hier den troepen bereid. Wij roepen hen allen namens geheel Waalwijk, Baardwijk en Besoijen een hartelijk vaarwel maar tevens welgemeend tot weerziens toe. Donderdagmorgen vertrokken de troe pen eerst de veld en daarna de infan- trie met muziek voorop, uitgeleide gedaan door eene zeer groote menigte. Naar wij vernemen zijn slechts eenige ziektegevallen voorgekomen, een milicien heeft zijn been gebroken, een ander in Besoijen was vrij ernstig ongesteld. Van 't gerucht als zou er in Besoijen een overleden zijn, is geen jota waar. Als er iets is, wat goede diensten be wees gedurende deze dagen, dan was het onze kiosk. Bewezen is van welk groot nut, de aanschaffing door W. B. is geweest. Wij hebben den kapelmees ter van 't stafmuziek naar zijne meening gevraagd en die verklaarde ons dat het een flinke, practische gemakkelijke kiosk is niet alleen, maar dat zij uitstekend künkt en zoo gemakkelijk blaast, als hij nog zelden een had aangetroffen. Men meldt uit het land van Altena Van H. M. de Koning is telegrafisch eene dankbetuiging ontvangen aan de verschillende commandanten voor de troepen, die aan de gehouden manoeu vres hebben deelgenomen Het telegram is den manschappen voorgelezen Naar aanleidi?ig der 7nanoeuvres. A De groote slag is nog niet geleverd dit moet morgen (Woensdag) geschieden. B. De groote slag wordt niet geleverd vóór Zaterdagmiddag, als de bakkers de ronde doen. Ren goede tijding Naar wij vernemen zal de stoomleer- looierij van de Gebrs. Zeckendorf, ge legen in de Stationstraat, weer in ex ploitatie komen. Zij wordt voortgezet door eene maatschappij waarin Belgische leerlooiers zitting hebben, onder den naam R. A. Delahaye Co. Een der directeuren zal zich hier vestigen. Voorloopig wordt op den bestaanden voet gewerkt, met het plan om de zaak zoo spoedig mogelijk op groote schaal uit te breiden. Volksmatinée der Liedertafel. Morgen zal de Liedertafel, als een hulde aan Z. H. Pius X, uitvoeren den »Te Deum laudamus* groot koor met tenor-baritonsoli en kwartet van Joh Verhulst. Aan deze uitvoering zal het fraaie koor met baritonsolo: »Bede« van Heinze voorafgaan. Deze matinée welke prompt om 12 uur aanvangt, is voor een ieder toegankelijk. Pausfeest in de St. Antontus-Purocliie. Morgennamiddag, na het lof van 5V8 uur zal door het zangkoor dezer paro chie. dat voor deze gelegenheid met vele uitnemende krachten versterkt is worden uitgevoerd de Pauscantate, woor den van H. Ruijten, muziek van Wierts Dezer dagen waren wij in de gelegen heid een blik te werpen in de partituur en wij aarzelen geen oogenblik met te verklaren dat deze compositie, zoo uit een letterkundig als uit een muzikaal oogpunt beschouwd, zeer hoog staat, ja een der besten is, welke in dit genre bestaan. Wij voor ons prefereeren ze verre boven de Cantate van Amory Haagh, Van 't Kruis e. m. a., hoe ver dienstelijk deze ook geschreven zijn Als de uitvoering aan de eischen vol doet, wat wij van de zangers onder de leiding van hun ijverigen directeur, den heer L. Kooien, gerust verwachten mo gen, dan zullen de velen, die naar de uitvoering van dit melodieuse aan in spiratie zoo rijke werk komen luisteren, hoogst voldaan en dankbaar huiswaarts keeren. Wedstrijd eoinisobe voord richten. Dezer dagen is een begin gemaakt met het aan huis bezorgen der feest gidsen voor bovengenoemden wedstrijd. Naar men ons meldt, marcheert de ver koop van kaarten uitstekend. Die voor den eersten Zondag zijn reeds voor de grootste heeft uitverkocht, terwijl voor de beide andere Zondagen een bedui dend getal al aan den man is gebracht. Wij meenen daarom onzen lezers een een dienst te bewijzen met hun aan te raden zich zoo spoedig mogelijk van plaats te voorzien, willen zij op de dagen van den wedstrijd zeiven niet bedrogen uitkomen. Ongeval. Toen zekere C. v. K. alhier Woensdag per fiets naar de manoeuvres ging kijken, reed hij achter een der kanonnen, toen deze plotseling halt hielden. Hij kon niet meer remmen en sloeg achterover zoodat hij zoodanig kwam te vallen, dat hij be wusteloos door de militairen werd op genomen en in 't nabij zijnde café alle mogelijk zorg aan hem besteed werd. De officier van gezondheid d.\ Weijnen ver leende hem spoedig de eerste hulp en constateerde dat een rugpees was inge scheurd, maar dat 't overigens gunstig was afgeloopen. Des avonds is hij per rijtuig naar Waalwijk vervoerd en is zijn toestand op 't oogenblik goed te noemen, zoodat hij weer spoedig zijne werkzaam heden hoopt te hervatten. - Donderdagavond ongeveer 6 uur was de 16-jarige J. P. werkzaam bij v d. M. aan het spelen met een losse patroon van een geweer. Hij beging daarbij de onvoorzichtigheid met een hamer op het ding te slaan, waardoor dit met een geweldigen slag uit elkander sprong, zoodat hij aan de hand niet ernstig werd verwond. Een 8-jari zoontje van den heer V., dat er vlak bij stond, werd aan het been getioffen. Ook deze verwonding bleek van geen ernstigen aard te zijn. Vermist. De 15-jarige van D., werkzaam bij den heer R kwam Woeusdagavond tegen ge- gewoonte in 's avonds om 8 uur niet thuis- Toen het nog later geworden was en hij nog niet thuis kwam gingen zijne ill onrust verkeerende ouders overal zoeken, doch nergens was de jongen te vinden. Donderdagmorgen vertelden Drunen- sche werklieden dat ze hem daar hadden ontmoet. Vlug werd nu per fiets naar Druneu, Nieuwkuik en Slijmen gereden, doch de jongen was hier niet te achter halen. Van D., de vader van de vermiste, was intusschen met de tram naar 's Bosch gereden. Toen hij daar uit de tram stapte, stond de jonge avon turier aan de fontein zijn dorst te lesschen. Vrees voor straf had hem tot deze wan deling aangezet. De oudste kantonrechter. Heden herdacht de heer mr. A. H. de Balbian Verster, te Oisterwijk, kan tonrechter te Tilburg, onder groote be langstelling van de zijde van de geheele burgerij der plaats zijner inwoning den dag waarop hij 50 jaren geleden als zoodanig benoemd werd. Behungsellinneakwestle te tioirle. In den toestand is sedert gisteren geen verandering gekomen. Alles blijft rustig. De arbeiders in dienst bij de firma v. Puyenbroek worden onder politiegeleide naar en van het werk gebracht. Gedu rende de morgenschafturen blijven zij in de fabriek. De firma Puyenbroek is reeds begon nen met de overbrenging van machinale getouwen naar de vlasspinnerij aan den Goorleschen weg, onder de gemeente Tilburg, welke eerstdaags in werking wordt gesteld. Heden vergadert de fabrikanten-ver- eeniging ter bespreking van het schrij ven der firma G. van Besouw J.Bzn. De in dit schrijven vervatte bemiddelings voorstellen zullen, naar wij met zeker heid vernemen, niet in behandeling ge nomen worden. Maandag a.s. zullen alle mannelijke arbeiders, ongeveer 300 in getal, door de firma G. v. Besouw in het werk wor den gesteld. Ook het plan tot indienstneming der vrouwen, wordt door de firma overwo gen. (N. T. Ct.) BAARDWIJK. R K. VakvereenigingOp Zondag 4 Oei. des middags 12 uur zal bij den heer C Pullens (bovenzaal) eene pro paganda vergadering gehouden worden, waar in als spreker zal optreden de heer A. C. Hoes uit Tilburg met het onderwerp „Ar- beids-con tract* en „Werkloozen fonds". Alle leerbewerker» worden ie hun belang drin gend uitgenoodigd, deze vergadering bij te wonen, ze hebben vrijen toegang. Inkwartiering. Donderdag omstreeks 11 uur zijn de hier ingekwartierde militairen vertrokken een kwartier voor het vertrek werden de jongens in een halve cirkel voor hun kapitein geposteerd, die hun af vroeg of soms iemand iets te reclameeren mocht hebben over hun kwartier. Hierop het ant woord schul lig blijvende betuigde Z. E. ook zijne tevredenheid en verzocht de manscha pen een driewerf „Hoera* san te heffen voor Baardwijk» burgerij. Toen tolgde een don-- derd Hoen en een „lang zullen ze leven" uit eigen beweging. Wel een bewijs dat aden tevreden waren. Zoo <ijn dan de moeie- lijke dagen voor de jongens geëindigd tot tevredenheid van militairen eD Baardvrijks burgerij, zonder dat eenigeu wanklank werd gehoord. Past er op. Donderdagavond is door d9 Rijkspolitie procesverbaal gemaakt tegen diverse personen voor het rijden zonder licht, met karren en hondenwagens en een wegens openbare droukenschap. Ook de gemeente-politie werd na elt uur gerequireerd om een dronkenman te halen, die overlast veroorzaakte deze kreeg natuur lijk vrij logies en een prentjs. VLIJMEN. De Burgemeester der Ge meente Vlijmen maakt hakend, dat het Inschrijvingsregister voor de lichting van 1909 met de daaruit opgemaakte Alphabe tize Naamlijst tot den 28 Sept. a. s. ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter lezing ligt en tot dien datum beswaren er tegen kunnen worden ingebracht. De Burgemeester van Vlijmen brengt ter kennis van al de in de gemeente aan wezige verlofgangers der Nationale Militie, dat zij hun zakboekje Maandag of Dinsdag a. s. vau 9 tot 11 Va en vau ureü op de Secretarie der Gemeente moeten in leveren. Voor de militiepüchtigen lichting 1909 uit deze gemeente is de lotingsdag vastgesteld op 3 Nov. a. 8. Het aantal ingeschreven bedraagt 84. Op de groote nationale en interna tionale tuinbouwtentoonstelling te Honse- laarsdijk (Westland) zijn in de afdeeliug „Verpakkingsartikelen* aan de Firma Van Wagenberg-Van Beurden voor hare inge zonden collectie manden 2 aerate en 1 tweede prijs toegekend, bestaande in gouden me dailles en geldprijzen. Wij feliciteeren deze jeugdige Firma met het behaalde succes en hopen dat deze bekroningen er toe mogen bijdragen hare zaak en in het algemeen de indusirie onzer gemeente tot hooger bloei te* brengeD, wat zeker ook tot meerder welvaart van werkgevers en werklieden en van de geheele gemeente zal leiden. VRIJ HOE VEN-CAPPEL. Sedert Don derdagavond zien we, dat elk voorbijganger de aandacht «en oogenblik scheukt aan de inwerking zijnde schoenenfabriek van A. A. Moonen. Deze iurichting is door aoetiloen- licht verlicht en maakt een zetr schoon effect. We zouden haast willen uitten den wenscli, dat er bij eventueeie straatverlichting iu onze gemeente, 'took op deze wijze werd ingevoerd. Een persoon uit Waalwijk die voor zijn patroon enkele meubels alhier moest bezorgen, werd op zijn tocht bij een bruilof?, geinviteerd en offerde zooveel aan Bacchus dat hij niet meer wist waar hij zijn meubels moest afleveren. Een weldoend burger nam ziju vracht in bewaring, eu zond hem toen naar huis, zoodat hij den volgenden dag eerst, geheel ontnuchterd, deze op de plaats van bestemming wist te brengen. Van welingelichte zijde is ons bekend geworden dat onze vroegere dorpvgenoot, de heer H. Gouda sedert eenigeo tijd in de Vereenigde Staten van Noord-Amerik» ver toevende, thans als onderwijzer aldaar werk zsam is. Het beste succes in zijne nieuwe betrekking zij hem toegewenscht. LOON-OP-ZAND. llit de mededeeliugeu van de vergadering v. d. Boerenbond ver nemeu wij, dat de Raad dezer Gemeente in ziju laatst gehouden vergadering 2 adressen heeft behandeld v. d. Boerenbond om tot minnelijken afkoop van Tienden te geraken Nadat de Raad daarover eene bespreking had gehouden met den Onder-Voorzitter v. d Boerenbond, den heer J. van Lier, werd be sloteu om tot minnelijken afkoop te willen medewerkenvoorloopig met die Tiend klampen, waarvan do Staat mede-eigenaar is namelijk de Klampen genaamd, Noord- en Zuidzijden van de 'vaart, Efteling, Kraau ven en Molenstraat. Op het verzoek v. d. Boerenbond, of de Raad genegen was, om in overleg te treden met deu Ontvanger der Registratie, als ver tegen woordiger der Staatstieud^n, die bereic was daarvoor o7er te komeD, kou de Raad niet op ingaan. Thans zijn op voorstel v. d Boerenbond de dgenaien in gemelde Tiend klan.pen bezig opname te doen hoe vee Hectare bouwland daarin gelegeD zijn, ten einde na té gaan, welke waarde elke klamp zon kunnen hebben als afkoopsom. Zoodra men weet hoeveel bouwland elke klamp bevat, wordt over den koopprijs onderhandeld, die waarschijnlijk minder zal bedragen dau tegen penning twintig. Penning 20 is: het twintigvoud der zuivere gemiddelde opbreDgst der laatste 15 jaren, na aftrek der 2 voordeeligste en 2 nadeeligste. Kan men het op deze wijze eens worden, dan kunnen zoowel voor tieudheffer als voor plichtigen veel onaangenaamheden voorkomen worden, want men kan in het regelen dan zelf mede praten, zijn eigen zaken bepleiten, en is alzoo het volgend jaar niet overgelaten aan de opvatting van de Rijksschatters. Het kan ook voordeel zijn op de eerste plaats voor den Ticndheffer volgens art. 88 der Tiendwet, dat luidtWegens vrijwillige opheffing van tiendplichtigheid, tot stand gekomen tusschen het in werking tredp.n lezer bepaling en 1 Januari 1909, word* ;»n Rijkswege aau deu heffer eene premie toegekeud, ten bedrage vau 4 ten honderd van deu afkoopprijs, indieu deze op de wijze door Ons bij algemeenen maatregel van bestuur te bepalen doet blijken, dat die prijs te gceder trouw is overeengekomen en niet overmatig is. Behalve dit voordeel kan de heffer eerder deu koopprijs in handen hebben, daar het regelen der zaak voor 1 Januari moet af gewerkt zijn, en men verschoond blijft van mogelijke procedures, wat den loop der zaken vertraagd. Voor de plichtigen is hierin voordeel ge legen, dat zoo zij zulks verlangen de af. koopprijs van Rijkswpge wordt voldaan waarvan dan eene rente jaarlijks verschul digd is ten behoeve van het Rijk van 5.41 ten honderd, over 80 achtereenvolgende jaren te beginnen mot 1 Jan. 1909. (Art. 84). Komt geene minnelijke schikking tot stand en verlangt men dat de atkoopprijs van Rijkswege wordt voldaan, dan is zoodra de schatting is vastgesteld eene rente verschul digd van 5,55 ten honderd ook over 30 achtereenvolgende jaren. (Art. 11). Jammer, dat zulk ,c§ne voor oqze plaats zoo belangrijke zaak, niet hiPrefli dpeubare vergaderiug behandeld wordt. DUSSEN. Zondag a. s. zal voordeR.K. Mannenvereeniging „Ons Belang" in het schoollokaal der Eerw. Zusteis andermaal als preker optreden de heer' C. v. d. Wiel uit Bosch, ditmaal over de openbare ouzede- lijkheid. Wij twijfelen er niet aan of de belang stelling der leden zal wederom groot zijn. Dezer dagen ontstond begin van brand in een hooimijt van P. H. staande vlak voor diens woonhuis. Spoedig werd het ongeval door de bureu ontdekt en slaagde men er weldra in het vuur te blusschen. Oorzaak, het spelen met lucifers door kinderen. RAAMSDONK (dorp). Gisteren herdacb- teu de heer Ant. Timmermans en echtge- noote den dag, waarop zij voor 25 jaren in het huwelijk traden. De bewoners van de Molenpad gaven allen hunne deelueming te kennen door het uitsteken der vlag en aan mondelinge zoowel als schriftelijke geluk- wenschen was er geen gebrek. Ken en ander maakte den dag voor de bij rijk en arm beminde familie Timmermans tot een hoogst aangenamen feestdag. Bij 't fietsen-leoren tuimelde' C. van Steenhoven nabij de R. K. Kerk iu een sloot, waaruit hij geheel bemodderd en druipnat op den kant kroop. Zijn rijwiel was geheel misvormd. Aan lachlustigo toeschouwers geen gebrek Aan de Melkbaren alhier is een ge heele scheepslading palen gelost, dienende voor de bovengrondsche geleiding van de El. Centrale in het dorp. De plaatsen voor de lantaarnpalen zijn reeds aangegeven. RAAMSDONKSYEER. Woensdagmorgen giug alhier het praatje at onzen Burge meester de Heer Mr. G. J. H. Heere aan H. M. de Koningin tegen 20 October a. s. als zoodanig ontslag had verzocht, en bij een ingesteld onderzoek bleek zulks maar al te waar te ziju. Sedert 1869 Burgemeester alhier zag hij zieh thans echter wegens gezondheidsrede nen genoodzaakt zijn met zooveel verdiens ten bekleed ambt neer te leggen. De harmonie de „Eendacht* zal bin nenkort hare gewone jaarlijksche vergade ring houden. Alsdan zal rekening en ver antwoording worden gedaan, alsmede de jaarlijksche uitloting van 5 rentelooze aan- deelen en de verloting van een kunstvoor werp onder de aandeelhouders. Naar wij vernemen zal het nienwe postkantoor, hetwelk thans geheel afgewerkt is, in den loop der volgende maand nog in gebruik worden genomen, Heden middag vond het dochtertje van 7. d. P. te Raamsdonk den jager A. S. be wegenloos in een sloot ligger, nabij het „Kanaaltje* in de Werfkampen, Na den drenkeling, die bijna geen teekeu van leven gaf op het droog te hebben gebracht, ging zij haar vader, welke een eind verder aan 't werken was, roepen. Toen deze op de plaats des onheils aankwam, lag de dren keling weer in de sloot nu met zijn hoofd voorover. Spoedig werd hij nu voor de tweedemaal uit de sloot gehaald en na eenigszins te zijn bijgekomen op een wagen naar huis gebracht. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. DONGEN. Den welbekenden en uitstekenden karakterH amorist, den heer C. de Bont al hier is j na in Flora te Amsterdam e«i avond als proef werkzaam te zijn geweest, de hooge onderscheiding te beurt gevallen, door den alom bekenden Direoteur A. Nög- gerath, geëngageerd te worden om gedn- re de zes weken respectievelijk op te treden in de volgende theaters. le. In het Bioscophe theater in de Re- gulierbreedstraat en het Variété Flora inde Amstelslraat, beide te Amsterdam. 2e. In het in aanbouw zijnde theater te 's Gravenhage. Wij hopen dat onze dorpsgenoot tich uitstekend van zijne taak moge kwijlen en wenschen hem veel succes. Op Zondag, 27 Sept. zal door de Voet- balclab D. V. C. alhier eene groote Me daille-wedstrijd worden gehouden waaiaan

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 9